Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) zack


zack
nagyúr

Meggyőztetek. :) Thx. az infókat! :R
A LOD-ot már megrendeltem, az E11-et meg megvárom amíg kapható lesz az mp4nation-nél.. E11-nél alább nem adom. ;]
Esetleg ha tudtok más forrást, ahonnan kiszállítanak Magyarországra, akkor nem fogom megvárni a júni közepét.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#17402) themebuilder válasza slfln (#17387) üzenetére


themebuilder
senior tag

Teclast T51-ről várjuk majd a tapasztalataidat. :)

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#17403) válasza bigmasterg (#17400) üzenetére



őstag

Transistor Transistor Logic - OOpic vagy más PIC számára, és egyben RS232 soros COM port. Csatlakoztathatunk PIC mikrocontrollereket - Harvard architekturális programozható eszközök, RISC utasításkészlettel. Az OOpic ugyan az majdnem, csak itt Objektum Orientál programozható integrált áramkörről beszélünk. De íme a bizonyíték.

[ Szerkesztve ]

(#17404) bigmasterg válasza (#17403) üzenetére


bigmasterg
addikt

Mintha feljebb én is említettem volna két ilyen eszközt.
hrt
AlgoRhythm Solo

Mind a három (a te linkeden szereplőt is beleértve) speciális dac-ok.
Egy sima dac-al (ilyen eszköz nélkül) sosem fogod összekötni az iphone-t/ipodot.

[ Szerkesztve ]

(#17405) válasza bigmasterg (#17404) üzenetére



őstag

Ja bocs azt még nem is néztem - elfelejtettem, de pótolom.

Azt nem mondanám, hogy sosem. Még nem. De egyszerű, olyan gyártó termékét kell választani ami ezt megoldotta. Analóg forrást használni értelmetlen. Annak semmi értelme szerintem, hogy javítani akarunk a hangminőségen, és ugyan azt a hangot használjuk forrásnak.

[ Szerkesztve ]

(#17406) bigmasterg válasza (#17405) üzenetére


bigmasterg
addikt

Utolsó két mondatoddal megint nem értek egyet. :)

Ha hordozható audioban gondolkozunk, akkor a HRT kiesik, mivel nincs akkumulátora. (Esetleg valamilyen hordozható usb-s táppal lehetne próbálkozni, de szerintem az úgy megvalósíthatatlan lenne.)
Az AlgoRhythm Solo meg $500 (csak dac, erősítő nélkül. Az erősítő párja szintén 500).
De az általad linkelt Fostex is $1000 körül van.
Plusz még ehhez hozzá jön az iphone ára.
Ennyiből már lehet, hogy inkább egy Hifiman, vagy Colorfly lejátszót próbálnék ki.

De magával az "Analóg forrást használni értelmetlen" kijelentéssel sem értek egyet.
Ez olyan, mintha azt írnád, hogy cd lejátszóhoz nem érdemes jobb erősítőt venni, míg nincs külső dac-od a lejátszóhoz.
Illetve, ha line-out -ot használ az ember, akkor (elvileg) kikerüli a hordozható lejátszó erősítőjét és egy jobb erősítő 'kerül' a helyére.

[ Szerkesztve ]

(#17407) Bici válasza (#17395) üzenetére


Bici
félisten

Ez a DC csatolt kimenet a legújabb dili a fórumon? :DDD

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17408) válasza bigmasterg (#17406) üzenetére



őstag

Milyen két mondatommal nem értesz egyet, az egész alig volt két mondat. :)

HP-P1 kb.900$ ezért nem is ajánlottam, de ne felejtsd el, hogy a Fostex nem egyenlő a fonetikus kiejtésével, és a Janán cég high end cuccokat készít. Ezért nem mindegy - választható dupla szürő, AKM Asahi Kasei Microdevices AK4480 32bit-es DAC, sima színezetlen hang

Csak egy kis ízelítő.

Jaaa, az attól függ milyen cdjátszód van. Lin-out-nak akkor van értelme, ha tudod, hogy az erősítő gyenge. De ezt nem tudod, és a legtöbben abban hallják a jobb hangot, hogy jóval hangosabban szó külső erősítővel. A probléma a DAC analóg szűrőjénél kezdődik.

(#17409) válasza Bici (#17407) üzenetére



őstag

Hát ja. De akkor döntsd el mi az igazság, már csak hivatalból is.. :P

[ Szerkesztve ]

(#17410) bigmasterg válasza (#17408) üzenetére


bigmasterg
addikt

"Analóg forrást használni értelmetlen. Annak semmi értelme szerintem, hogy javítani akarunk a hangminőségen, és ugyan azt a hangot használjuk forrásnak"

Ez volt az utolsó két mondat.

"Lin-out-nak akkor van értelme, ha tudod, hogy az erősítő gyenge. De ezt nem tudod,"

Pedig azt lehet tudni, hogy egy telefonba/ (hordozható multimédiás lejátszóba) nem raknak rendes erősítőt.
Van egy ipod touch-om és zenelejátszásra nem tartom túl jónak. (Mint multimédiás eszköz teljesen jó, de mint dedikált zenelejátszó már -szerintem- nem állná meg a helyét. Persze nem szól az rosszul, egy átlag telefonnál jobb, de nekem nem tetszik a hangja...)

[ Szerkesztve ]

(#17411) Bodz


Bodz
nagyúr

Beszarás, 1600-ért lehet venni 2 féle Maxell fa fülest is. :Y Pont ajándékba kerestem valami olcsót és dizájnosat. Perfekt. :DD

(#17412) Bici válasza (#17409) üzenetére


Bici
félisten

Csak annyi az igazság, hogy ez a DC csatolás messze nem olyan nagy fontosságú dolog, mint ahogy páran gondolják. Nyilván jobb, ha nincs egy kimenő kondi, de ha nincs viccesen alulméretezve, akkor nem okoz gondot. Persze, aki fixen 16Ohm-ban gondolkodik, annál okozhat 20-30Hz körül egy kis csökkenést, ez tény.
Viszont ha a 8k-s Philips lejátszóba lehet híd kapcsolású végfok, akkor nem hiszem, hogy a jobbakba feltétlenül kellene a cstolókondis megoldás.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17413) balintka


balintka
addikt

Tud valaki segíteni, hogy az olcsó Canyon CNR-EP1-9 fülhallgatók között mi a különbség, illetve melyik szól a legjobban közülük? Szeretnék egy ilyen olcsóbb, agybadugós headsetet venni. Köszi.

(#17414) Bodz válasza bozont (#17314) üzenetére


Bodz
nagyúr

A Blade-hez kár bármit is venni... :(

(#17415) Luissimo válasza balintka (#17413) üzenetére


Luissimo
veterán

canyon cnr ep 8. esetében a betűk a színkódokatjelölik.
g ez a green, a zöld model)
nekem egyébként a 8 b van, ami a blue.
de van 8 o,ami az orange

1690 forint, mindegyik model, és az ára sokkal gyengébb, mint a hangja. és 2 év gari vanrá.
magyarán , nekem bejött, (márkásabb füles ( brainwavz m1 és m2) mellett használom, kímélőcéllal :-)
csak javallani tudom.

(#17416) slayerenkala


slayerenkala
tag

Max 8k-ért milyen fülest hajánlotok?
Sennheiser cx 300 II-t néztem ki. (2 év gari, 7800ft)
Régebben vettem phn sima cx 300-at(szerintem hamis volt) és hónapok alatt elhalkult...
Pedig mindenki dícsérte, hogy eredeti...na mindegy.

Volt audio technica ath ck 7-em is. 3 évig bírta és ő is eltávozott.
Néztem a Xears TD II-t és nekem nem elég az 1 év postázós gari.

Szóval 8k-ig cx 300 II-nál van jobb két év garival?

(#17417) Lotusz


Lotusz
tag

üdv, tudtok vmi webáruházat ahonnan szállítanak ki Magyarországra és van Phonak Audéo-hoz green filterük?

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#17418) slfln válasza Lotusz (#17417) üzenetére


slfln
senior tag

Google a haverod ;).

link1
link2

(#17419) Lotusz válasza slfln (#17418) üzenetére


Lotusz
tag

a hifiheadphonest én is néztem, de azok nem szállítanak Magyarországra, viszont ez a swisshearingaids tökéletes, köszcsi puszcsi :C

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#17420) default.


default.
őstag

Sziasztok!

AKG K317-ről szeretnék sok-sok tapasztalatot !!!

:)

köszi

(#17421) zack


zack
nagyúr

FiiO E11-re tudtok ajánlani másik oldalt az mp4nation helyett? Sajnos nincs paypal-om, és a jelenlegi bankkártya mellé nem is tudom megcsinálni, a kredit kártyámat meg valamiért nem fogadja el. :F Ahogy néztem itt csak paypal-os fizetés van, ezért kellene másik lehetőség... :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#17422) Alg válasza zack (#17421) üzenetére


Alg
veterán

Ha nem találsz mást: segítős topic

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17423) zack válasza Alg (#17422) üzenetére


zack
nagyúr

Thx. Írtam neki. :R

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#17424) default.


default.
őstag

Sziasztok!

AKG K317-ről és AKG K319-ről mi a véleményetek?

(A K319-et miért árulják 5000-ért is meg 20.000-ért is ???
nem értem!!)

köszi

(#17425) Shufny válasza default. (#17424) üzenetére


Shufny
őstag

Van kereső: K319 , K317

Az ára valószínűleg annak köszönhető, hogy egyes boltok észrevették ezeket. Továbbá most jönnek az új modellek, és bár még nem hallottam ezeknek az utódjáról, de lehet, hogy le lesznek cserélve. A nagyon eltérő kommentek a hangjáról elsősorban a passzolási problémákból adódnak.

[ Szerkesztve ]

(#17426) default. válasza Shufny (#17425) üzenetére


default.
őstag

tudom, hogy van kereső, végig is olvastam a véleményeket, friss véleményekre vagyok kiváncsi, illetve azokéra, akik most olvassák a kérdést.

(#17427) Shufny válasza default. (#17426) üzenetére


Shufny
őstag

Ha a topic életében 6 db vélemény volt, akkor miből gondolod, hogy bárki tud róla azóta bármi újat? Meg miért változna? :F Az ilyen kialakítású fülesekről kb semmit nem lehet találni. Egyáltalán mire vagy kiváncsi még?

(#17428) default. válasza Shufny (#17427) üzenetére


default.
őstag

Gondoltam, hátha vett valaki azóta, vagy van tapasztalata róla, és még nem osztotta meg.
Egyébként arra lennék kíváncsi, hogy pl milyen a térhangzása, mennyire kiegyenlített a hangzásképe, milyen tartományban jobb/rosszabb... olyan dolgok, amiket egy fülhallgatóról el lehet mondani.

(#17429) Shufny válasza default. (#17428) üzenetére


Shufny
őstag

Azóta? Nem egészen egy hete kérdezte valaki utoljára.

Sajnos akik elég tapasztaltak, hogy használható véleményt mondjanak a hangjáról, azok nem szoktak foglalkozni ilyen kialakítású fülhallgatókkal. Ezért nem lehet találni róluk semmit. Ráadásul teljesen mindegy, hogy mit ír róla, ha utána te nem tudod rendesen berakni. Akkor nem lesz olyan hangja.

(#17430) zack válasza Alg (#17422) üzenetére


zack
nagyúr

Úgy döntöttem, ha lesz más bolt, inkább én venném meg. Ezt csak végső esetben venném igénybe.
Tehát ha tud valaki más helyet az E7 beszerzésére, az ne tartsa magában. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#17431) need válasza zack (#17430) üzenetére


need
addikt

Akkor még sem vágsz bele a FiiO E11-be??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#17432) bigmasterg válasza zack (#17430) üzenetére


bigmasterg
addikt

szilu7 nemrég írta, hogy el akarja adni az E7-jét.

Szerk.: Elvetetted az E11et?

[ Szerkesztve ]

(#17433) need válasza bigmasterg (#17432) üzenetére


need
addikt

Pedig kiváncsi lettem volna rá hogy milyen...

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#17434) zack


zack
nagyúr

Ne temessétek a vételt. :DDD Nem mondtam, hogy nem kell, csak ha lehet máshonnan venném mint az mp4nation. Olyan hely kellene, ahol nem kötelező a paypal, és szállítanak Magyarországra is. Csak ennyi volt a nyomorom. :)

bigmasterg:

Írtam szilu7-nek, aztán majd meglátjuk mire gondolt az árat illetően. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#17435) bigmasterg válasza zack (#17434) üzenetére


bigmasterg
addikt

??
Korábban az volt, hogy E11-et akarsz venni, legutóbbi hsz-ben meg E7-et írtál.
szilu7-nek is E7 van, ami (pc-vel)dac és amp is egyben

[ Szerkesztve ]

(#17436) zack válasza bigmasterg (#17435) üzenetére


zack
nagyúr

Nem az én hsz-emre írtad azt, hogy szilu árul egy E7-et? :U Mert szerintem az enyémre.
Természetesen E11 az elsődleges. A többi mind csak alternatíva, ha esetleg nem találnék máshol E11-et. Az E7 ebből adódóan csak nagyon olcsó pénzért érdekelne, de egyelőre még azt se tudom mennyi lenne, azért írtam szilu-nak.
Annyira azért nem bonyolult, hogy ennyire ne értsd. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#17437) bigmasterg válasza zack (#17436) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ez a hsz zavart meg.

"Tehát ha tud valaki más helyet az E7 beszerzésére, az ne tartsa magában. :)"

Előtte meg E11-ről volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#17438) zack válasza bigmasterg (#17437) üzenetére


zack
nagyúr

Jah...Bocsi. Elírtam. :B

Viszont úgy néz ki találtam másik helyet, ott is mid june az érkezés, de lehet Mastercarddal is fizetni. Kicsit drágább, mert szállítással együtt 46 font ami kb. 2k több mint az mp4nation-ös ár. Bár lehet ez is több lenne, mert a póstai díj nem tudom mennyi. Tehát kb. mindkét lehetőség egyforma. :K
[link]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#17439) Shufny válasza zack (#17438) üzenetére


Shufny
őstag

Most nem értem miről beszélsz. 45 gbp = 74 usd mondjuk. Mp4nation -ön meg 64.5. Nem 37.
Megvárhatod, hogy adják amazonon kersztül is, de a linkelt boltnál nem lesz olcsóbb, az biztos.

Raz -nak meg majd szólok, hogy rakja át középre a feliratot, 3x ekkorában:

(#17440) JNashville


JNashville
senior tag

Üdv, Tomate kolléga elkezdett egy hete Beats Tourt árulni elég baráti áron, és mivel a Sennheiser CX500-am egy hónapja feladta 50%-ban az elemek elleni küzdelmet, megérett a váltás gondolata. Viszont olvastam ezzel kapcsolatban olyat, hogy nagyon mélyen beül a fülbe, ezzel kapcsolatban tudna valaki személyes tapasztalatot mondani? (Egyéb pozitív-negatív vélemény is jöhet.)

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#17441) zack válasza Shufny (#17439) üzenetére


zack
nagyúr

Frankón szopattok? :)
Ki írta hogy 37? :U Póstával együtt 45 font a linkelt oldalon. mp4-en meg 65 dodó. Az egyik 11k és valamennyi, a másik 13k és valamennyi.
Mit nem értesz? :B

A free shippinget nem láttam...Bár igazából mindegy, mert lehet 2k-val több a másik helyen, de nem utalom el egy számomra teljesen vad idegen embernek a vételárat, hogy vegye meg paypal-on keresztül. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#17442) Shufny válasza JNashville (#17440) üzenetére


Shufny
őstag

"Nézd meg az eredeti árát és hogy én mennyiért árulom. A következtetéseket vond le és a véleményt tarts meg :)"

Mellesleg egy dolog, hogy ezt ennyivel lerendezte, de attól még ugyanúgy tiltják az alapelvek. (is)

zack: Elnézést, a 2k -t 2x -nek néztem...

(#17443) JNashville válasza Shufny (#17442) üzenetére


JNashville
senior tag

Igazából volt egy ilyen sejtésem, csak korábban volt már korrekt üzletünk. Na mindegy.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#17444) Shufny válasza JNashville (#17443) üzenetére


Shufny
őstag

Az üzlet/eladó maga attól még lehet korrekt. Ha ez megnyugtat, az eredeti se lenne kifejezetten jó vétel ennyiért, az Xears -ek és a Brainwavz -ok mellett.

(#17445) zack válasza JNashville (#17440) üzenetére


zack
nagyúr

Már írtam a topikjába, és a moderátoroknak is jeleztem, hogy valószínű eredetiként tüntet fel egy olyan terméket, ami fake, az az hamisított. Ez nem korrekt, és ezzel sokakat megtéveszt.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#17446) JNashville válasza Shufny (#17444) üzenetére


JNashville
senior tag

Így valószínűleg már Xears lesz a következő áldozat, legalábbis nagyon meguntam már a kamu Sennheiser fülesek tengerét, belefutottam már egyszer, még egyszer nem akarok.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#17447) bigmasterg válasza zack (#17441) üzenetére


bigmasterg
addikt

"de nem utalom el egy számomra teljesen vad idegen embernek a vételárat"

Ezt te tudod. Én simán elutalnám neki.
Azért az csak jelent valamit, hogy 15ezer hsz-e van, "PH! félisten" ranggal rendelkezik és magánál a 'boltnál' is majdnem 1600 hsz van pozitív visszajelzésekkel. Meg van pár piros pontja is.
Gondolom vaterán is előre utalsz, egy több eladással rendelkezőnek, nem ?

De ha biztosabbnak érzed a másik boltot, akkor vedd onnan nyugodtan, inkább nem akarlak meggyőzni. :)

[ Szerkesztve ]

(#17448)



őstag

zack

Azért az IE8 alsó hangón lesz jó az E11-hez. Ajánlott impedancia 16-300 Ohm. Szinuszos teljesítmény 120mW zenei 300mW de ez csak tipp. A lényeg, hogy óvatosan a hangerőszabályzóval, amit szidtam pár hozzászólással ezelőtt, de ebbe nem gagyi van. APLS potik, pontosak, szimmetrikusak. Harmonikus torzítása nagyon szép, 0,009% az iPhonnak is hasonló. és 100kHz a teteje ami kell. Két fokozatú kimenete van, az alacsuny is 6dB-t rátesz, a magyas 12db-t, és 125-ről indul :W Azért Én félem azt a IE8-at, nehogy kipukkadjon. :D

[ Szerkesztve ]

(#17449) zack válasza bigmasterg (#17447) üzenetére


zack
nagyúr

Shufny-val bizniszelek, szóval megoldódott az E11 problémám. ;)

SÖ:

Tök jó hogy az ilyen infók most derülnek ki, meg az is tök jó, hogy jó páran vannak itt akik jobban értenek hozzá mint én, mégsem szólt senki, hogy inkább ne, mert "kipukkanhat".
Mert ennyit az egész dolog nem ér, ha ki fog nyíródni az IE8... :(
Bár ahogy én elképzelem, ha minimumra állítom az erősítést, és ahogy eddig, telóról vezérlem a hangot, elvileg nem lehet gond. A probléma akkor állhat fenn, ha az erősítőt tekergetném rendszeresen, de ezt nem fogom.
Vagy rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#17450) válasza zack (#17449) üzenetére



őstag

Ezért hívom fel a figyelmedet, hogy csak az alacsony fokozaton használd. Most képzeld el, hogy egy 300 Ohm-os fülest is képes kihajtani, akkor mit művelne egy 16 Ohm-al, ha nem figyelsz oda. Egyébként van rajta beállítható hangerő limit, tehát ha úgy nyúlsz hozzá, hogy ezeket tudod nem lesz probléma.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.