Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) Shufny válasza Dávid Tünci (#18149) üzenetére


Shufny
őstag

Nyílván nem fognak olyat ajánlani, amit nem árulnak. Ha mindenképpen hazai üzletben szeretnéd megvásárolni akkor DTX71. AKG fülhallgatókkal és 10k alatti Sennheiser -ekkel biztosan nem érdemes foglalkozni. De valószínűleg az IE8 -at kivéve a drágábbakkal sem.

#18150: Láttam már ezt a monsternet -et, de természetesen egy vicc.

[ Szerkesztve ]

(#18152) themebuilder válasza Shufny (#18151) üzenetére


themebuilder
senior tag

Fülhallgató Ranglista Eswar Santhosh
Fülhallgató Ranglista ClieOS
Fülhallgató Ranglista IjokerI

Híreket olvasni azért jó még lehet.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#18153) zack


zack
nagyúr

Megjött a LOD kábel is. :)
Az iPhone4 + E11 + LOD kábel tényleg nagyot dob! Persze ahhoz képest amit vártam. Mert lényegében azt hittem nem lesz hallható különbség. Tévedtem.
A hangok tisztábbak, talán a közepek kiegyenlítettebbek lettek, és úgy globálisan részletgazdagabb lett a hangzás és mintha élesebb is. Elég nehéz (nekem) megfogalmaznom mit is hallok pontosan, de amit hallok, az nagyon tetszik, és amig simán 3,5 jack bemenetet használva nem hallottam különbséget E11-el, így LOD kábellel + IE8 már már azt éreztem mintha (kis túlzással) asztali HiFi-t hallgatnék. Elég jó a tere az IE8-nak, eddig se panaszkodtam, de a LOD kábel még rápakol egy lapáttal.
Ez inkább első benyomás, mint egy végleges és kialakult vélemény, ami azért változhat még. 30p zenehallgatás volt, de mivel a melóba folymatos zenehallgatás van kötelezően, így meló után nem volt sok kedvem tovább hallgatni, mert már eleve zsongott a fejem. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#18154) Dávid Tünci válasza Shufny (#18148) üzenetére


Dávid Tünci
csendes tag

olvasgattam amiket küldtél. az M1-től amiket olvastam, nagyon tetszett, de ezt gondolom magyarországon úgy 2 napon belül nem tudom megvásárolni. :( az XE200Pro-ról is jó volt a véleményezés, ennél a fülbemenet aggaszt egy kicsit, vajon az uramnak nem lesz e kényelmetlen.(bár az igazság, hogy még nem néztem sosem, hogy mekkora a "luka". :) ) a DTX71-ről is jók az infók, de ezekhez hogyan lehet beszerezni plusz füldugaszokat? bocsánat a sok fárasztó kérdésért. illetve csak online lehet megvásárolni, vagy vmelyik szaküzletben is árulják?

(#18155) Shufny válasza Dávid Tünci (#18154) üzenetére


Shufny
őstag

A két napon belül, az problémás lesz. A DTX71 -re van esély bárhol, de áruházban biztosan drágábban árulják, mint a webshopokban. Ehhez is adnak 3 különböző méretet alapból, szóval nem muszáj venni hozzá külön. Tartalékot pont ilyet fogalmam sincs hogy lehet-e szerezni. Meg kell kérdezni a hazai forgalmazót. Itthon talán Sennheiser szilikonokat lehet kapni. Egyebet meg ebay -ről.

(#18156) Dávid Tünci válasza Shufny (#18155) üzenetére


Dávid Tünci
csendes tag

más ismertebb márkákkal nem is érdemes foglalkozni? sajnos péntekig be kéne szereznem... még lehet 12-ig elmennék...

(#18157) Shufny válasza Dávid Tünci (#18156) üzenetére


Shufny
őstag

Mint például? A Beyerdynamic van akkora név, mint az AKG meg a Sennheiser. Ezek közül szerintem csak a DTX71 és az IE8 ajánlható, de a CX680 -at például nem hallottam, szóval okozhat meglepetést, de nagyon erősen kétlem.

(#18158) need válasza Shufny (#18157) üzenetére


need
addikt

én az egyik ismerősömnek ajánlottam a CX680
neki a fő szempont az volt hogy biciklizéshez kellene nem nagyon mozduljon ki a fülből és legyen hangerőszabályzó is rajta..!

a CX500 volt hangerő szabályzó..de azt már nem gyártják.. ezért lett a CX680!
Ha megveszi biztos hogy elkunyizom tőle kíváncsiságból.. ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#18159) Bocaa


Bocaa
senior tag

valami olyan fülest ajánljatok nekem ami a dnb,dubstep meg hard electro durva basszusait jól visszadja. 10 nagyon maximum 15k-ig. Most egy akg K340-et használok kölcsönbe de ettől valami jobb kéne. Sansa Clip+ al használom. Ja esetleg még jólenne ha az indie rock zenék lágy gitárját is lehetne hallani rendesen nem túl mélyen de ha ilyen nincs akkor a zelső a fontosabb :D

[ Szerkesztve ]

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#18160) slfln válasza themebuilder (#18150) üzenetére


slfln
senior tag

"A VSONIC maga is zászlóshajóként reklámozza a GR07-et, a fülhallgatónak árához méltó (elképesztően jó) jellemzői vannak. Kezdeném egyből a frekvencia átvitellel, mióta a fejhallgatók után kutatok sose láttam ilyen adatokat, példaként tudnám felhozni a Senheiser IE8-as fülhallgatóját amit itthon 60-70 ezres árkategóriában szerezhetünk meg (a pénztárcák esküdt ellensége), de az ő frekvencia átvitel mutatói is csak 10-20000 (úristen... ezek szerint egy gyári 4000Ft-os mp3 lejátszó earbudjai voltak a legjobbak, amit eddig hallottam, mert arra az volt írva hogy 5-80000Hz. Gyorsan megyek meg is keresem, a többit meg már küldöm is a kuka felé) Hz-en voltak (bár tény, hogy az impendencia 125 dB (ez milyen szabvány szerint lett mérve?) volt). A VSONIC ezen modellje talán egy kicsit magas impedenciával (no comment) (50 Ohm) rendelkezik de ez senkit ne ilyesszen (max. ijedni szoktam) meg mert megfelelő készülékkel ez is jó hangot biztosít. A kiegészítőkkel se spóroltak, a 7 fajta fülgumi mellé adtak egy "kábelgörbítőt" (LOL :))) amivel a kábel egy részét kampóként a fülünkre rakhatjuk (egyes fülhallgatóknál ez nem választható ('választható' ? LOOL) opció). A kábele első ránézésre olcsó műanyagnak (? műanyag kábel ?) tűnhet, de minőségien tűri a gyűrögetést és jól "vezeti" a hangot. (Inkább az áramot vezette volna...) Egyszóval egy remek terméket alkottak, nem kapott nagyobb figyelmet és egy kezemen meg)(tudnám számolni hány teszt készült velük. Többé-kevésbé beszerezni se könnyű őket, de az abszolút minőséget szolgáltatják." Aha...

Ennyit rég nem röhögtem... köszi az oldalt, ide még vissza fogok nézni. Egyelőre eddig bírtam elolvasni, mert kiégett a viccrelém teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#18161) schawo válasza slfln (#18160) üzenetére


schawo
titán

:Y :O

Te jó ég, kép és specifikációk alapján még pontozza is őket. Mindezt ráadásul úgy, hogy fingja sincs, hogy az egyes specifikációk mit jelentenek. Ez az év poénja :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18162) Shufny válasza slfln (#18160) üzenetére


Shufny
őstag

Szerintem ezek oldalak licenszeltek egy szakosodott verziót.

(#18163) slfln válasza schawo (#18161) üzenetére


slfln
senior tag

OMFG... ebből még van több is!

Shufny: :DD

Kedvcsináló idézet:

"Ezt a fülhallgatót a Skullcandy már inkább a gazdagabb réteg felé tolta mivel a frekvencia tartományának alsó határa 2 Hz-el nagyobb, mint a Titan-nak ami viszont 3000 forinttal olcsóbb és a Frekvencia tartománynál jó értéknek a lehető legkisebb alsó- és a lehető legkisebb felsőhatár számít."

[ Szerkesztve ]

(#18164) themebuilder válasza slfln (#18160) üzenetére


themebuilder
senior tag

Szigorúan csak a híreket szabad elolvasni itt. Az elemzéseket meg inkább hangulatfokozásképp ajánlom, másra sajnos nem jó... :)

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#18165) Luissimo válasza slfln (#18160) üzenetére


Luissimo
veterán

szépestét :-)

ezt hollehet olvasni, ezt a sok tömény okosságot, basszus , ez nemsemmi :Y :))

(#18166) macera2


macera2
aktív tag

Olvasva a csodálatos sávszélesség paramétereket, elfogott a kíváncsiság, hogy a megadott sávszéleken vajon hány decibel a sávközépen mért értékhez képest az esés? Erősítőknél megadják, hogy pl. 3 db., vagy 1 db. stb. Hangszóróknál, úgy emlékszem, hogy ez 20 db. A füleseknél gondolom hangnyomást mérnek. Itt is van egy szabványos, v. általánosan elfogadott érték? Mert ha ahány gyártó annyi féle képen definiálják a sávszélességet, meg a mérési körülményeket, akkor tényleg csak egy kalap szamócát ér az információ tartalma ennek a paraméternek.

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#18167) slfln válasza Luissimo (#18165) üzenetére


slfln
senior tag

Szia,

A linkek, ott vannak a hszekben, ha visszaolvasol.
Kellemes elmerülést a fostengerben :D.

(#18168) Shufny válasza macera2 (#18166) üzenetére


Shufny
őstag

Hangfalaknál is inkább 3 vagy 5 dB -t szoktak megadni. A 20 -nak a világon semmi értelme. Nincs szabvány erre, mert teljesen értelmetlen ilyen formában. Azt írnak rá, amit akarnak.

(#18169) válasza zack (#18153) üzenetére



őstag

Ahogy megjósoltam, az E11-ben jobb végfok van. LOD-dal az i4 konverter analog fokozata hajtja az E-11-t. Vagyis 30p-röl nem játszik az i4 digitális erősítője, hanem a sokkal nagyobb E11 analóg erősítőjének a hangját hallod. Ha visszafejted :D a legalsó mondatot, az is ezt támassza alá.

(#18170) slfln


slfln
senior tag

Szeptemberben jön a PFE232. Van egy olyan érzésem, hogy a 650$ árcédula miatt nem lesz olyan népszerű, mint elődje... (HF link)

(#18171) themebuilder válasza slfln (#18170) üzenetére


themebuilder
senior tag

Elég jól elkérik az árát neki.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#18172) válasza Bocaa (#18159) üzenetére



őstag

Valami nagyobb Beyerdynamic-ba gondolkozz.

(#18173) Luissimo válasza slfln (#18167) üzenetére


Luissimo
veterán

de melyikben, mert tabletről megnyitottam a harmadikat, hát abban nemláttam, de lehet hogy énvagyok vaksi.

(szeretnék többet tudni a 125 dBes impotenciájú fülbevalóhallgatóról:-)

(#18174) audi100td


audi100td
nagyúr

Üdv,

eladóvá vált az Xcape IE fülesem, ha valaki esetleg ilyet keres: [link]

(#18175) schawo válasza audi100td (#18174) üzenetére


schawo
titán

Akit a mozdony füstje megcsapott... :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18176) zack válasza schawo (#18175) üzenetére


zack
nagyúr

:DDD :DDD
Mondtam én hogy ebben a topikban egy Xcape nagyon jó ugródeszka, de semmiképpen sem a végállomás. ;] Én is átestem ezen.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#18177) audi100td


audi100td
nagyúr

igen :) , ha minden jól alakul Sennheiser HD250 Linear II lesz, head-fi-n hirdetnek egy megkímélt példányt

(#18178) schawo válasza audi100td (#18177) üzenetére


schawo
titán

Mennyiért, és melyik országból jön? Csak mert ha EUn kívülről, akkor a szállítással növelt összegre jön még rá Áfa is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18179) audi100td válasza schawo (#18178) üzenetére


audi100td
nagyúr

120 euro szállítással együtt, németből

(#18180) schawo válasza audi100td (#18179) üzenetére


schawo
titán

Nekem tök mindegy honnan veszed, de itt aprón is van egy eladó ugyanennyiért, és még ki is próbálhatod. Ádám cuccai mindig jó kiváló állapotban vannak. Sőt talán alkuképes is. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18181) audi100td válasza schawo (#18180) üzenetére


audi100td
nagyúr

ja, tudom, csak az annál a fejpánt viseltes állapotú, meg javítva is volt, nem szeretnék utólag emiatt költeni rá, head-fi-n meg azt állítja az eladó, hogy alig volt használva párszor, árban meg ugyanott lennék

(#18182) schawo válasza audi100td (#18181) üzenetére


schawo
titán

oké :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18183) Marcus_ válasza slfln (#18129) üzenetére


Marcus_
csendes tag

Rendben köszönöm szépen!

:R

(#18184) Bocaa


Bocaa
senior tag

18159 erre valaki dobhatna egy választ légyszi mielőtt elsűlyed mert itt közben a kevésbé minőségi cikkek eltakarják az problémám :D:D:D

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#18185) Shufny válasza Bocaa (#18184) üzenetére


Shufny
őstag

Alig pár hozzászólással korábban volt szó a 10k alatti lehetőségekről. Egy-egy keresés utána a pontos típusra, és eldöntheted, hogy melyik felel meg neked.

Én azt javaslom, hogy csapj le erre.

[ Szerkesztve ]

(#18186) Bocaa válasza Shufny (#18185) üzenetére


Bocaa
senior tag

utánna vettem észre de már nemtudtam módosítani de köszi :)

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#18187) nuke7


nuke7
veterán

sziasztok!

a cx400-am kopik el, a helyére szeretnék valami jó kis in-ear fülest, ugye utcai meg tömegközlekedéses mókai miatt preferált ez a kialakítás.
Persze ha van valami nagyon jó, akkor nem zárkózom el a fejhallgatóktól sem. :)

a keret az olyan 10k lenne. nincs kőbe vésve, de kb. ennyit szánnék egy ilyen fülesre, lévén nem ezt használnám studio munkára.

valami ötlet? ja, még annyi, hogy méretben a ház semmiképp ne legyen nagyobb mint az cx400-500 háza, mert az már nem fér bele a fülembe, és kényelmetlen lenne.
köszi előre is az ötleteket :R

https://youtube.com/user/nuke7

(#18188) Luissimo válasza slfln (#18167) üzenetére


Luissimo
veterán

MEGVAN Megvan, megvan, :C :R
figyelmetlenül kerestem :W :W

QRVAjóóóó :Y
"...A VSONIC egy kínai székelésű vállalat ami főleg fülhallgatók terén vált ismertté (vagy legalábbis kevésbé ismertté mert hazáján kívül nem kapott nagyobb figyelmet). Főként 2 fülhallgatója révén kapta meg a minőség jelzőt amit kezdetektől odaítéltem neki (bár a személyes kedvencem trófeát már nem ő vitte haza. Ha lehet ilyet mondani már a honlapjuk is a minőséget tükrözi: http://www.vsonic.com.cn/. A 2 fülhallgató közül az egyikről egy pársoros leírást is röppentek nektek lentebb, ez a GR07. A össz-vissz 5 készüléket gyártanak (tehát jobbára nincs is ami híressé tegye őket), de már a kezdetektől a minőségre, letisztultságra, egyedi dizájnra tették a lécet."

"kínai székelésű vállalat ..." :C

(#18189) zalan099


zalan099
csendes tag

Helló!
A segítségeteket szeretném kérni hogy ti melyik füllhalgatót vennétek meg.

Monster Beats Tour by Dr. Dre fülhallgató
vagy
Senheiser cx500

(#18190) schawo válasza zalan099 (#18189) üzenetére


schawo
titán

Ha azt nem lehet választani, hogy egyiket sem, akkor a Sennheisert.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18191) kidpepi


kidpepi
tag

Sziasztok! Kevés pénzből szeretnék fülest rock, metál és instrumentális zenére. A Brainwavz alpha és a playaZ beta közül melyiket érdemesebb választani? Előre is köszi!

(#18192) slfln válasza zalan099 (#18189) üzenetére


slfln
senior tag

Mindenképpen a középsőt.

(#18193) tDr1v3r válasza zalan099 (#18189) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Tour-t ne, kerüld el messze. Meg amúgyis, nincsen egálba árilag a CX500-al...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18194) slfln válasza tDr1v3r (#18193) üzenetére


slfln
senior tag

Van egy olyan alapos gyanúm, hogy a kolléga belefutott egy ebayes vagy vaterás, vagy akármilyen aukciós oldal egyik fantasztikusan olcsó ajánlatába, amitől felvillant a villanykörte a feje felett.
Mindkét fülest mocskosul hamisítják, de az az igazság, hogy az eredeti példányok sem nagy eresztések.
Az a baj, hogy az ilyen ostoba szerencsétlenek nem elég, hogy megveszik, de még híresztelik is és szórják az igét, hogy mennyire jó vételt sikerült csinálni vele és milyen káprázatosan szól...

[ Szerkesztve ]

(#18195) tDr1v3r válasza slfln (#18194) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az még keményebb, hogy olyan fasságokat ír az általad linkelt ember, hogy fogom a fejem. :)) Mind a fake mind az eredeti ugyanolyan szarul szól (mindegyik van itthon), szarok a mélyek, a közép elveszik és az egész olyan tompa hogy feldugnám a legelső felém járó Monster-fanboy orrába.

Arról meg hogy ki szerint jó, tök jól tükrözi kicsit se audiofil haverom (2k-s akármi olcsó fejhallgatót használ, meg valami iPod replikához kapott sz@rt), rögtön mondta az eredeti Tourom hallgatása után hogy nagyon retekül szól. És azért, ez jelent valamit... mert a párezer forintos Panasonc HJE-120-am fülelése után majd' elolvadt annak az "olcsó szarnak" hangjától, ami meg kb a Beats árának 10%-ából megvan...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18196) schawo


schawo
titán

Ide is berakom, hátha érdekel valakit :)
(szerintem) legjobb androidos médialejátszó

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18197) slfln


slfln
senior tag

Ezt csak azért, hogy a mai nap se teljen el eget rengető hülyeség nélkül.
Ezt egy zsúfolt indiai buszon akár hárman is hallgathatják egyszerre.

(#18198) ntomka válasza slfln (#18197) üzenetére


ntomka
nagyúr

ツ Headphones on - World off

(#18199) bigmasterg válasza slfln (#18197) üzenetére


bigmasterg
addikt

:))

És még közben még telefonálhatnak is vele.
Csak kár, hogy nem 2 mikrofon van rajta, hogy egyszerre több hívást is lehessen bonyolítani róla.
:N

[ Szerkesztve ]

(#18200) slfln válasza bigmasterg (#18199) üzenetére


slfln
senior tag

Úgy leülnék beszélgetni azzal az emberrel, akinek ilyen kipattan a fejéből és azt gyártósorra viszi. Mindenesetre kétségtelenül egy hiánypótló alkotás. Gondolom a hangja is felülmúlhatatlan lehet.
Érdekelne, hogy mi a műszaki megoldás, gondolom két membrán dolgozik egymásnak háttal és biztos erősen különbözőek a paramétereik is. Amíg az egyik oldal majd felrobban a hangerőtől, addig a másik alig szól.

Azt hiszem ezt a javaslatodat le kellett volna védetni. Most már késő ... holnap tuti fogok találni dupla miceset is az alibabán.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.