Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) gzbotii válasza slfln (#18699) üzenetére


gzbotii
veterán

akkor ezt h lehet megtudni, v nincs mas modszer mind kiproblani, v hagyatkozni arra, amit a gyarto ir ra?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#18702) Alg


Alg
veterán

Újabb MEE akció, most a clarity series-t lehet féláron rendelni:

Kár, hogy postával a CC51 még így is 12K+ÁFA mire ideér :(

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18703) slfln válasza gzbotii (#18701) üzenetére


slfln
senior tag

A gyártó azért ír a drágább modelljeire jobban lefedett frekvenciatartományt, hogy úgy érezd, az többet tud.

Ezzel szeretné benned megerősíteni, hogy az jobb, az többet ér.

Az átlag vásárló ezeket a számokat nézi. Mivel azt hiszi mindenki, hogy a nagyobb mindenből jobb, ezért 'kénytelenek megtéveszteni' a gyártók a vásárlót ilyen adatokkal.

Sajnos nagyon sokan a technikai specifikációk alapján választanak ki audioval kapcsolatos eszközöket. Most már te is tudod, hogy ennek az ég világon semmi értelme, mert a hangról ezek az adatok semmilyen információt nem hordoznak.
A füles/fejes frekvenciagörbéjéből közelítő becsléseket lehet tenni a színezettségre, de ez is sokszor nagyon becsapós, mivel sokféleképpen mérnek.
Az impedancia és az érzékenység arra enged következtetni, hogy kell e erősítő, a fejeshez/füleshez, hogy a teljes potenciálját meg tudja mutatni - fülhallgatóknál ritka.

Hiába írják rá, hogy 10Hz-24kHz-ig, te úgyis csak 20Hz-20kHz-ig hallasz - optimális esetben 18 éves kor alatt, egészséges füllel.
Az elterjedt digitális anyagok sem tartalmaznak hangokat ezen frekvenciák alatt - felett.

(#18704) gzbotii válasza slfln (#18703) üzenetére


gzbotii
veterán

koszi a felvilagositast, peddig en is ez alapjan akrtam donteni :R

akkor megis, h lehetne kivalsztani egy jo fulest? pl en egy Sony es egy Philips kozott vacilalok, mind2 egy arban van [kb 5-6k]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#18705) slfln válasza gzbotii (#18704) üzenetére


slfln
senior tag

Megmondod a konkrét gyártót és típust és ha -van olyan valakinek, -hallott már olyat, akkor nyilatkozik róla. Ebben az ársávban a Brainwavz, Xears, Soundmagic füleseket érdemes nézegetni. Ezeket keresgélheted itt a PH aprón is.
5-6k körül lévő fülhallgatók túlnyomóan erősen mélykiemelésesek, szóval azzal nem lesz 'baj'. A minőségével már inkább.

[ Szerkesztve ]

(#18706) gzbotii válasza slfln (#18705) üzenetére


gzbotii
veterán

hat dubsptep/drum % bass-hez kell tobbnyire, szoval a mely az fontos. vagy egy nagyon jo fullhallgatom, ami tiszta meg hangos is de nincs benne szinte semmi mely :(

nallunk [romania] sajna nem arulnak [nagyon] pl xears-t. aminn meg gondolkodtam az a Skullcandy

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#18707) schawo válasza gzbotii (#18706) üzenetére


schawo
titán

Na ezt kerüld messzire. :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18708) fi:zi'k válasza slfln (#18705) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A 381F pl nem az. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18709) gzbotii válasza schawo (#18707) üzenetére


gzbotii
veterán

rossz tapaszalatok vele?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#18710) Veron


Veron
őstag

Hello!
A bármelyik kommersz műszaki boltban 3k Ft körül kapható alábbi fülesekkel van valakinek tapasztalata? Mennyire felejtősek/vállalhatók alkalmankénti használatra, nem audiofil usernek?
Sony EX-10LP
Panasonic RP-HV200 és HJE120
Maxell Metallics
Kösz,
Veron

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#18711) tDr1v3r válasza Veron (#18710) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A HJE120 nagyon jó, amióta tesómnál hagytam a fejhallgatóm kb mindent azzal hallgatok notinál. :)) Nagyon jól szól, tér, hangkép, mély-közép-magas is rendben van.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18712) slfln


slfln
senior tag

Írtam egy bejegyzést egy fejes (de végül is füles is) erősítőről. Akit érdekel ---> link

(#18713) Veron válasza tDr1v3r (#18711) üzenetére


Veron
őstag

tényleg???

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#18714) ko9 válasza Veron (#18713) üzenetére


ko9
addikt

Nem, csak szivatni akar, és poénból irta :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#18715) Veron válasza ko9 (#18714) üzenetére


Veron
őstag

csak a meglepettségemet fejeztem ki, gondoltam, hogy nem szívatni akar. :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#18716) pnagy7


pnagy7
aktív tag

hello mindenkinek! egy fontos kérdésem lenne, belinkeltem 4képet. kérlek nézzétek meg és mondjátok már meg, hogy mi a típusa ennek fülesnek. Sony márkájú és kábel törést szenvedett, viszont azóta vettem már helyette sennhesiertől kezdve volt már 4 különféle, de ő volt a legjobb, és nemtudom a típusát. pls help!

kép1

kép2

kép3

kép4

Előre is nagyon köszi a segítséget!

Mr. Hóember

(#18717) Shufny válasza pnagy7 (#18716) üzenetére


Shufny
őstag

EX33 ? De valószínűleg van másik hasonló is.

(#18718) gzbotii


gzbotii
veterán

Sony MDR-EX10LPB -vkinek van errol velemenye, tapasztalata?

pl ez is hasonlit ra.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#18719) pnagy7 válasza Shufny (#18717) üzenetére


pnagy7
aktív tag

lehetséges. köszi

Mr. Hóember

(#18720) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

sziasztok!

nézegettem EZT ebayen. nagyon csábító az ár, valamint a feedbackek is pozitívak a fülessel kapcsolatban, azonban ez szerintetek teljesen ugyanaz, mint ami itthon kapható? ahogy néztem árgépen (ha nem néztem rosszat), 45ezer alatt nem lehet kapni itthon.

várom a véleményeket/tapasztalatokat.

köszi!

(#18721) schawo válasza r3dsnake (#18720) üzenetére


schawo
titán

Ennyit már talán megér, ha hamisítvány, és jobb, mint az eredeti.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18722) r3dsnake válasza schawo (#18721) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

hogyértve jobb, ha hamisítvány? ennyire rosszak az eredetik? (45kért nem ezt várnám...)

(#18723) schawo válasza r3dsnake (#18722) üzenetére


schawo
titán

várni lehet bármit :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18724) tDr1v3r válasza r3dsnake (#18722) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ez bizony hamisítvány, és konkrétan ugyanolyan sz*r mint az eredeti.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18725) gergo0328


gergo0328
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy fülhallgatót mert eddig mind kihullt kb 1-2 hónap alatt mert telóhoz használom és rá szoktam tekerni ezért elszakad benne a kábel.(akkor is ha nem csavargatom csak akkor egy kicsit tovább bírja) A lényeg hogy szeretnék egy strapabíró jó fülest.

Válaszokat előre is köszi! :R

(#18726) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok!
Fülhallgatót szeretnék venni a telómhoz, első körben a Klipsch Image s4-et nétem ki, más jó alternatíva van ilyen kategóriában?

[ Szerkesztve ]

(#18727) Monyos


Monyos
aktív tag

Sziasztok!

Telefonomhoz szeretnék fülhallgatót venni, de ebben a témában nagyon nem vagyok otthon, ezért gondoltam ,hogy először titeket kérdezlek. Nem gondoltam nagy összegre, viszont a mostani gyári, telefonhoz kapottnál csak jobb lehet. :K
Látva , hogy mennyire terjed ez az "agyba dugós" füles , felmerült bennem a kérdés ,hogy megér-e még "sima" fülest venni. Ez az "agyba dugós" változat eleinte ,nagyon is kényelmetlen volt ,viszont a jobb hangzásért ,nekem ez belefér. Valamit valamiért. :U

Én 3 ezer körül gondoltam.
Bár lehet azt mondjátok ,hogy ennyiért jót nem kapok , de ebben az árban a legjobbat szeretném.
Nem vagyok az a zenemániás, főként csak buszon hallgatok zenét. Ami még fontos lenne az a mélyebb hangok.

Pár lehetőség , várom a véleményeiteket :

SENNHEISER MX 500
MAXELL Wooden Ear Canalz Mahagoni Earbud
TNB ComXtrip
CANYON CNR-EP8O

Köszi! :R

(#18728) devilinsid3


devilinsid3
addikt

Szevasztok, rögtön bele is vágnék a közepébe :)

Kinéztem magamnak 1 sandisk sansa clip+ lejátszót viszont szeretnék hozzá venni 1 jobb fülest. Olvasgattam a kommenteket és hát ahogy látom a brainwavz és a xears elég szépen lett ajánlva. Sajnos ezt azonban nem engedhetem meg magamnak+ ha jól tudom ezeket Magyarországon nem is lehet rendelni, ezért fordulnék hozzátok, hogy esetleg egy 6-8 ezer Ft. (max.) árfekvésű, de jól működő fülest tudtok-e ajánlani ami nem is megy hamar tönkre (persze ez reális, hogy "tönkre megy") és lehet Magyarországról rendelni. Remélem tudtok segíteni előre is kösz :)

/// Origin: ati07 /// Youtube channel : http://www.youtube.com/user/widow1024/videos?shelf_index=3&sort=dd&view=0

(#18729) Luissimo válasza devilinsid3 (#18728) üzenetére


Luissimo
veterán

LEHET rendelni, keresd Themebuilder kollégát pl, privátban vagy személyesen vagy a rendőrség által :-) :-) (hardverapró) :-)
csak hangosan, mert füles van a fülébedugva :-)

(#18730) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Tudnátok mondani kb. 3-4k környékén jó fülhallgatót? Eléggé vegyes a zenei stílusom, sok vocal, elektronikus rész van benne, rockból van talán a legkevesebb. Pop, dance, trance a leggyakoribb. Egy Nokia C5-ös mobilhoz kéne. Nos?

Feltétel: Kényelmes legyen, 3-4k max, ne hallják a mellettem lévő emberek a zenémet (lehetőleg zárt kialakítás) és megbízható.

Egy Creative EP-630-at váltana, az nem volt számomra nagyon kényelmes. A kicsi fülbogyó mindig kiesett, a nagy, nem fért be, a közepes gumi pedig eléggé sokszor kicsúszik

[ Szerkesztve ]

(#18731) David75


David75
őstag

Valakinek van személyes tapasztalata a klipsch image x10i-vel? Igazából az Ultimate Ears TripleFi 10-el és a Shure SE535-el összevetőlegesen kéne sok infó.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#18732) Shufny válasza David75 (#18731) üzenetére


Shufny
őstag

Személyes tapasztalata itt nem hiszem, hogy bárkinek lesz. Én azt hámoztam ki az olvasottakból, hogy inkább az 535 -re hasonlít, de gyengébb.

(#18733) veector válasza devilinsid3 (#18728) üzenetére


veector
senior tag

themebuilder árulja jó áron a Xears füleseket. Mint láthatod az adatlapomon, nekem is Clip+ és Xears XE200Pro kombóm van, és ennyiért jobbat hangminőség terén nehéz lenne szerintem összehozni.

[ Szerkesztve ]

(#18734) David75 válasza Shufny (#18732) üzenetére


David75
őstag

Az a baj hogy sokat gyengültem angolból és nem annyira értem már a technikai cikkeket sőt... A három közül melyik lenne a legjobb választás ha azt nézem hogy legfőképp electro-t meg indie-t hallgatok. Inkább a közép és felső hang tartomány érdekel?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#18735) devilinsid3 válasza veector (#18733) üzenetére


devilinsid3
addikt

köszi a segítséget találtam még 1 fórumozót aki elad xe200-t remélem vmelyik összejön "elfogadható" áron (ez alatt a meg tudom fizetni-t értem :D)

/// Origin: ati07 /// Youtube channel : http://www.youtube.com/user/widow1024/videos?shelf_index=3&sort=dd&view=0

(#18736) ko9 válasza devilinsid3 (#18735) üzenetére


ko9
addikt

Nem reklámból, meg nyelvezésből mondom, de szerintem Themebuider-től vedd meg. Bármi baj lesz vele, akkor tuti rá számíthatsz és segíteni fog, de a másik fórumozó nem biztos :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#18737) devilinsid3 válasza ko9 (#18736) üzenetére


devilinsid3
addikt

köszi azért leírom a nevét (nem mintha az illetőben nem bíznék, hanem úgy átlagban nem bízok az internetes rendelésekben ami nem utánvételes)
garcsa - remélem nem sértem meg ezzel : /

/// Origin: ati07 /// Youtube channel : http://www.youtube.com/user/widow1024/videos?shelf_index=3&sort=dd&view=0

(#18738) ko9 válasza devilinsid3 (#18737) üzenetére


ko9
addikt

Amúgy szép portékája van :R
Számlát mindenféleképpen kérd el, és akkor nem lehet probléma.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#18739) need válasza David75 (#18731) üzenetére


need
addikt

Üdv...

esetlegesen van itt 2 vélemény az UE fülesről..
[1 vélemény]
[2 vélemény]

a felsorolt 3 füles közül nem 1 elterjedt darab.. így még ha van itt ott 1-2 fan..
vagy kivételes szerencsés nem vesz egy másikat hogy össze hasonlítsa..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#18740) need válasza devilinsid3 (#18735) üzenetére


need
addikt

Én is rendeltem már Themebuider-töl.. hidd el nagyon rendes jó fej..
minden pillanatban tájékoztat hogy hogy állnak a dolgok..
korrekt.. :R

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#18741) devilinsid3 válasza need (#18740) üzenetére


devilinsid3
addikt

Már beszéltem vele, de sajnos nincs xe200 neki most :S

/// Origin: ati07 /// Youtube channel : http://www.youtube.com/user/widow1024/videos?shelf_index=3&sort=dd&view=0

(#18742) David75 válasza need (#18739) üzenetére


David75
őstag

Kösz olvasom.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#18743) schawo válasza David75 (#18734) üzenetére


schawo
titán

Apropó, van itt egy eladó tf, ha esetleg érdekel. 30k

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18744) David75 válasza schawo (#18743) üzenetére


David75
őstag

Tudom, személyes ismerősöm. Csak alapvetően nem tudok dönteni. Ha az érzelmeimre hallgatnék akkor klipsch image x10i főleg mert tetszik is nagyon, az ösztöneim azt súgják valamiért, hogy a shure se 535-öt vegyem. De ha racionálisan gondolkozom akkor tudom hogy a triplefi semmivel se szól rosszabbul az előző 2-nél viszont árban alázza őket...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#18745) schawo válasza David75 (#18744) üzenetére


schawo
titán

Nem szól rosszabbul, általában, de zenefüggő. Sűrű, tömör zene az ősellensége. Ha jazzt, vagy egyéb nagy dinamikájú, szellős, laza zenét hallgatsz, akkor jó választás lehet. Mivel viszont én a jazz mellett többek között metált is hallgatok, így kiesett a szitán.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18746) David75 válasza schawo (#18745) üzenetére


David75
őstag

Inkább electro-t meg indie-t hallgatok.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#18747) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Skullcandy 50/50-nel van valakinek tapasztalta? Azon kívül még a Beats agybanyomós érdeklene, az "olcsóíbéjes".

Zenékben főleg dubstep/electro/dnb menne, de néha screamo/metalcore is. tehát jó lenne, ha sokféle zenéhet megfelelne.

(#18748) fi:zi'k válasza r3dsnake (#18747) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Csak a külsőség számít? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18749) Csádám


Csádám
tag

Hali!

AKG K331 és Sennheiser CX300 II között vacilálok. Melyiket ajánljátok inkább? Vagy esetleg jobb alternatíva 6ezerért?

Köszi

(#18750) bigmasterg válasza David75 (#18744) üzenetére


bigmasterg
addikt

Esetleg Senn IE8 ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.