Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78937) iceman007


iceman007
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, eléggé járatlan vagyok a router és hálózati kapcsolatok témában. Visszaolvastam, de nem találtam olyan megoldást ami segítene.

Az egész sztori mozgatórugója, hogy PC-n keresztül torrenten tudjak feltölteni.

A lakásba UTP kábelen jön be a Diginet, egy Strong Dual Band típusú (van egy TP-Link is amit
még ki tudok próbálni) routerrel van elosztva egy Wi-Fi hálózatra és kábelen egy PC-hez. Az internetcsomagom PPPoE protokolt használ, így ennek megfelelően állítottam bea routert.

Az uTorrent azt mondta, hogy a port zárva van, ezért gondoltam nyitok egyet. Utána olvastam, hogy ehhez elvileg az szükséges, hogy a PC-mnek statikus IP-címe legyen.(Ez így igaz?)
A windows hálózati beállításain belül átírtam kézzel az IP címem, figyelve, hogy elkerüljem azt a tartományt ahol a router további csatlakozatott eszközöknek osztja az IP-t. Ez után azonban a PC-n elment az internet...
Visszaállítottam automatikus IP-cím kiosztásra és forwardoltam a routeren a portot amit az uTorrent használ, de úgyan úgy azt mondja, hogy nem jó.

Ha hazaértem megpróbálom kideríteni, hogy NATolva vagyok-e valamint kipróbálom a másik routert.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.