Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78901) Ákinard


Ákinard
aktív tag

Szerződéssel kapcsolatban érdeklődnék:

Vettem egy lakást, ahol van egy élő Digi szerződés egy albérlő nevén. Az albérlő meglépett, többhavi Digi tartozást felhalmozva. Az eladó erről tájékoztatott.
Most február végén enyém lett a lakás, a Digi még mindig él (jön számla a számomra ismeretlen albérlőnek), és én is a Digivel szeretnék majd szerződni, de csak májusban kb. (A lakásfelújítás után)

Kell nekem most jelezni bármit is a Digi felé? Kell nekem egyáltalán tudnom, hogy van bármi Digi ott?

(Mert azt tudom, hogy mi a követendő eljárás, mert ahol én albérletben lakom, ott az előző tulaj hagyott ott egy hatalmas tartozást: nekem elég lesz egy adásvételit+birtokbaadásit bemutatni, hogy ekkortól enyém a lakás, de a birtokbavételtől eltelik még bő 2,5 hónap mire szerződnék. )

Vagy szimplán én nem tudtam semmit, és boldogan leszerződök, ha akarok?
Meg az sem lenne baj, ha nem jönnének a Digis levelek az ürge nevére, mert ő már nincs itt...

(#78902) Intruder2k5 válasza Ákinard (#78901) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én azért csak bemennék a szolgáltatóhoz, mert a jelek szerint előbb vagy utóbb, de ezt neked kell majd valami módon elrendezned. Ha nem szeretnéd közölni velük, hogy tudtál róla, tehát ennek ismeretében vetted meg az ingatlant, akkor közelíts valahogy trükkösen. Mi tudom én, mondjuk menj be érdeklődni, hogy adott címen elérhető-e a szolgáltatásuk, hátha akkor kiderül, hogy van már ott aktív szolgáltatás bekötve, és akkor legalább elkezdheted intézni a megszüntetését. Mondjuk szerintem tök mindegy, mert rajtad úgysem hajthatják be más tartozását, szóval kár sunnyogni.

(#78903) herdsman12 válasza Ákinard (#78901) üzenetére


herdsman12
őstag

Kötelezettséged biztos nincs, de a saját ügyedet egyszerűsítheted, ha már most jelzed a helyzetet. Ne 2-3 hónap múlva kezdjenek gondolkozni azon, hogy mi történt.

(#78904) Lackooo84 válasza Ákinard (#78901) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

DIGI addig nem fog kötni, amíg nincs rendezve adott címen a tartozás, hiába nem a te sarad. Szemétség, de sokan panaszkodtak már erre.

The Truth is out there...

(#78905) mpo válasza Intruder2k5 (#78894) üzenetére


mpo
veterán

Ezt azért, te sem gondoltad volna, ami utólag kiderült. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#78906) Túzok22 válasza ballazol (#78900) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Az nem jó dolog. Gondolom ilyenkor a net is szarakszik. :( Ugyanez volt kb 2 és fél hete nálunk is, de volt egy hálózat karbantartás felénk és azóta nincs semmi probléma erre felé.

(#78907) ballazol válasza Túzok22 (#78906) üzenetére


ballazol
senior tag

945/300-et mértem, a feltöltés esett csak ~30 mbit-tel...

jelenleg:

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#78908) CirrMee válasza MadMancs (#78897) üzenetére


CirrMee
addikt

Digi sajnos nagyon lazán veszi ezt a dolgot. Simán bekötnek bárkinek bármit, bármiféle papir nélkül bármilyen jogcímen.

Ez így ebben a formában baromság.
Igazolványt és lakcímkártyát kérnek, tulajdonosi hozzájárulást meg pár éve, egy jogszabály változás miatt NEM KÉRHETNEK.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#78909) MadMancs válasza CirrMee (#78908) üzenetére


MadMancs
veterán

Baromság, nem baromság. Tapasztalat.

Most vesszük át hókozben UPC-t albérletben tulajtól ( voda upc közös kedvezmény miatt), voltam érdeklődni mi a teendő. Ott is mondták hogy vagy papir alapon kell meghatalmazás vagy tulajnak személyesen jelen kell lenni és igazolni hogy engedélyezi szolgáltatás létesítését. Hiába meglevő szolgáltatás, onnantól hogy átvesszük új szolgáltatás létesítésének minősül.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#78910) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Szegeden nincs netem épp. ISP TIME OUT-ot ír az ONT a Statusnál. Ötlet?

(#78911) Ahab77 válasza r3dsnake (#78910) üzenetére


Ahab77
tag

Nekem sincs, szóval nem egyedül vagy net nélkül.

(#78912) Túzok22 válasza ballazol (#78907) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Tökéletes. :D
Az a 30 Mbit-es különbség kutyafüle, észre se veszed.

(#78913) tibike8 válasza r3dsnake (#78910) üzenetére


tibike8
őstag

A Szilléri sgt-n nincs gond.

(#78914) the.odzsy válasza r3dsnake (#78910) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Nem vagyok otthon, de a Pentelei soron távolról elérem a NAS-om. tehát ott is van net. Amúgy merre vagy Szegeden?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#78915) Riegerr


Riegerr
tag

Sziasztok!

Szerintetek van értelme kivenni a hálózatból egy Asus N18-as routert, ha a Digi adott egy Huawei HG8143A5-ös routert? Nincs extra igény a routerrel kapcsolatban, csak 1 PC és pár telefon Wi-Fin. Feleslegesnek érzem a hálózat végén az Asus routert, inkább eladnám, ha a Huawei erre megfelelő. Szerintetek?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#78916) Hegyirabló válasza Riegerr (#78915) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Én várnék még a helyedben. Nekem ugyanez az ONT egy hétvégét bírt ki, aztán vitte a Digi a levesbe, tekintettel arra, hogy naponta csak kétszer omlott össze, plusz még a központból is úgy látták, hogy folyton szakadozik.

Ez persze nem jelenti azt, hogy Te is ilyen balszerencsés leszel, mint én, de hát az ördög nem alszik, nem zörög a haraszt, stb.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#78917) mpo válasza Riegerr (#78915) üzenetére


mpo
veterán

Ha jól láttam, nem tudja az 5 GHz-et a routered.
Az előnye, hogy oda viszed, ahol a legjobb lefedettséget adja és kábelen is több eszközt rakhatsz rá.
Ha meg 5 GHz--es eszközeid is vannak (lesznek), akkor új router kell.

Ha érted, akkor már elavult.

(#78918) Riegerr válasza mpo (#78917) üzenetére


Riegerr
tag

Az 5 GHz-et még túl tudjuk élni, ha nincs.
Lefedettség tekintetében egy 50 nm-es panelt kellene kiszolgálnia. 1 db telefont.
Igazából a lényeg, hogy kivenném a pénzt (eladnám) az Asus routerből, ha Digis eszköz is el tudja látni ezt a minimális szolgálatot.

(#78919) Riegerr válasza Riegerr (#78918) üzenetére


Riegerr
tag

Lassan egy hónapja van bekötve a Digis eszköz és eddig nem volt vele semmi baj.

(#78920) mpo válasza Riegerr (#78919) üzenetére


mpo
veterán

Teszel egy próbát a Digis eszközzel (routert kiveszed) és ha elég, akkor eladhatod.
Ha most bridge-ben van, akkor vissza kell állíttatni.
Ha meg kell, később veszel egy jobb routert.

Ha érted, akkor már elavult.

(#78921) Linkin1994


Linkin1994
senior tag

Üdvözletem
A digi által hozott Huawei routeren van catv port ha én akarok egy másik router akkor azt hova az anyámba dugjam? :DDD Mert ahogy néztem nem nagyon van Carv port a routereken.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#78922) MadMancs válasza Linkin1994 (#78921) üzenetére


MadMancs
veterán

Szerintem ne a catv receiver be akard a LAN kábelt dugni hanem az ont lan portjába, amit saját router esetén célszerű bridge módba kéretni hogy saját routered tudja a pppoe betárcsázást végezni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#78923) Robber82


Robber82
friss újonc

Sziasztok!

Hogy tudnék portot nyitni? Nagyom láma vagyok ez ügyben idáig jutottam. Valakinek lenne türelme pontról pontra leírni hova mit írjak be? Torrentnél a letöltés az szakít de a feltöltésem szinte meg se moccan :( Köszönöm előre is

[link]

[ Szerkesztve ]

(#78924) Intruder2k5 válasza Robber82 (#78923) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Itt találsz egy leírást: [link]

De ha esetleg natolt (100-al kezdődő) ip címed van, akkor hiába.

[ Szerkesztve ]

(#78925) Robber82 válasza Intruder2k5 (#78924) üzenetére


Robber82
friss újonc

Üdv

Nem sikerült megcsináltam mindent de nem jó :( 192. így kezdődik a ip címem.

(#78926) Intruder2k5 válasza Robber82 (#78925) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A WAN IP címre gondoltam, amit a ZTE eszközben a Status menüben látsz.

(#78927) Robber82 válasza Intruder2k5 (#78926) üzenetére


Robber82
friss újonc

Ott ezt látom 100.83.175.249

(#78928) Intruder2k5 válasza Robber82 (#78927) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor első körben hívd fel a DIGI-t, és kérd, hogy adjanak publikus IPv4 címet, vagyis vegyenek ki a NAT mögül.

(#78929) Robber82


Robber82
friss újonc

Köszönöm szépen!

(#78930) Ákinard válasza Intruder2k5 (#78902) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Köszi a választ Mindenkinek. Ma bementem az ügyfélszolgálatra, és egyszerűen rövidre zárult az ügy: 02.28-án rendezte a tartozását, és le is mondta... Legalábbis az Ügyfélszolgálatos hölgy azt mondta, h teljesen tiszta a lakás, akár már ott helyben szerződhetnék. De a felújítás miatt majd májusban...

Viszont amivel meglepett az a 6000 Ft-os bekötési díj, eddig ezzel nem találkoztam... :-/

(#78931) Intruder2k5 válasza Ákinard (#78930) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Illetve számolja azzal is, hogy mostanában sokszor lehet hallani 30-40 napos, vagy akár még hosszabb várakozási időkről is bekötésre. Ez persze lehet területfüggő is, hogy hol mennyire terheltek a szerelők.

(#78932) Ákinard válasza Intruder2k5 (#78931) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Ő azt mondta, hogy 15 nap most, de időpontot adni nem tudnak, hanem majd szólnak, hogy ekkor és ekkor akarunk jönni. Lehet 2 és 15 nap is. de igyekszem majd nem kicentizni. Vész esetére pedig ott van a Digis mobilnet tesóm szerződésére... ;-) (Ez utóbbit viszont nem tudják átrakni az én nevemre...)

(#78933) dchard


dchard
veterán

Az elmúlt időszakban kis lassulást vettem észre, hát most megértem:

Különböző speedtest szervereken 300/100 jön ki (ftth, 2. ker), következetesen, pár megabit eltéréssel a különböző szervereken. Így hajnal kettőkor ez kicsit karcsúnak tűnik. HGW mindjárt kap egy újraindítást.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#78934) dchard válasza dchard (#78933) üzenetére


dchard
veterán

Nem segített, továbbra is 300/100 körül van minden mérés...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#78935) JKJ420 válasza dchard (#78934) üzenetére


JKJ420
tag

300/75 a garantált minimum, úgyhogy még adják amit a szerződés szerint kell.

(#78936) dchard válasza JKJ420 (#78935) üzenetére


dchard
veterán

Sikerült megragadnod a lényeget.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#78937) iceman007


iceman007
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, eléggé járatlan vagyok a router és hálózati kapcsolatok témában. Visszaolvastam, de nem találtam olyan megoldást ami segítene.

Az egész sztori mozgatórugója, hogy PC-n keresztül torrenten tudjak feltölteni.

A lakásba UTP kábelen jön be a Diginet, egy Strong Dual Band típusú (van egy TP-Link is amit
még ki tudok próbálni) routerrel van elosztva egy Wi-Fi hálózatra és kábelen egy PC-hez. Az internetcsomagom PPPoE protokolt használ, így ennek megfelelően állítottam bea routert.

Az uTorrent azt mondta, hogy a port zárva van, ezért gondoltam nyitok egyet. Utána olvastam, hogy ehhez elvileg az szükséges, hogy a PC-mnek statikus IP-címe legyen.(Ez így igaz?)
A windows hálózati beállításain belül átírtam kézzel az IP címem, figyelve, hogy elkerüljem azt a tartományt ahol a router további csatlakozatott eszközöknek osztja az IP-t. Ez után azonban a PC-n elment az internet...
Visszaállítottam automatikus IP-cím kiosztásra és forwardoltam a routeren a portot amit az uTorrent használ, de úgyan úgy azt mondja, hogy nem jó.

Ha hazaértem megpróbálom kideríteni, hogy NATolva vagyok-e valamint kipróbálom a másik routert.

[ Szerkesztve ]

(#78938) tudi13 válasza iceman007 (#78937) üzenetére


tudi13
aktív tag

Szia.

Fix IP-t a routereden tudsz hozzárendelni a gépedhez. A PC-n nem kell semmit állítani, mert a router automatikusan a fix ip-t fogja adni a gépednek.

[ Szerkesztve ]

(#78939) iceman007 válasza tudi13 (#78938) üzenetére


iceman007
aktív tag

Köszi, valószínűleg ez lehetett akkor a baj, sajnos ennek a routernek egy eléggé nem felhasználóbarát kezelőfelülete van, nem nagyon találtam ilyen lehetőséget :( , de még szétnézek

(#78940) Lackooo84 válasza tudi13 (#78938) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Mondjuk úgy, hogy be lehet állítani ott IS.

The Truth is out there...

(#78941) viktorhu válasza dchard (#78933) üzenetére


viktorhu
veterán

Lassan bevezethetik a forgalomalapú elszámolást :)

(#78942) Gyurka6 válasza Lackooo84 (#78940) üzenetére


Gyurka6
őstag

Pontosabban fix csak akkor lesz, ha a gépen van beállítva, ha a routerben van fix rendelve hozzá akkor az lesz kiosztva (egy másik routenél mást kaphat).

Gyurka

(#78943) dchard válasza viktorhu (#78941) üzenetére


dchard
veterán

:) Nyilván nem az a probléma, hogy nem megy gigabittel, de hogy hajnalban is 10-ből 10-szer majdnem pontosan ugyanannyit mérek különböző szervereken is, az kezd gyanússá válni. Kicsit tényleg úgy néz ki a dolog, mintha valami nem túl adaptív lassítást toltak volna be.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#78944) Dragon3000 válasza dchard (#78943) üzenetére


Dragon3000
veterán

Jelezd a szolgáltatónak, hátha valami hiba van náluk, amit még nem vettek észre, esetleg nézd meg valami gyors torrenttel is.

(#78945) viktorhu válasza dchard (#78943) üzenetére


viktorhu
veterán

Beállították a garantált minimum közelébe a profilokat? Nem vagyok meggyőződve arról, hogy indokolt ezen az infrastruktúrán a "mindenkinek gigabitet", de azért ez így béna megoldás. Ráadásul biztosan a forgalom eloszlásában is megvan a pareto (a Telenor lényegében azt állította a HD kivezetésekor, hogy 1% okozta a problémákat, vezetékesen talán szélesebb a görbe teteje, de biztos meg lehetne húzni úgy egy vonalat, hogy az a felhasználók több mint 95%-ának nem fájna).

(#78946) iceman007 válasza Gyurka6 (#78942) üzenetére


iceman007
aktív tag

Na most egy picit elvesztem :/

(#78947) Gyurka6 válasza iceman007 (#78946) üzenetére


Gyurka6
őstag

A végeredmény azonos most és itt, a géped azt a címet kapja a routertől amit hozzá rendelsz (a gépeden azt állitod be, hogy kérjen ip-t a kiszolgálótól). (Másik eset, a gépeden állítasz be egy címet, (a tartomány azon részéből amit a router nem oszt ki).)

Gyurka

(#78948) Gyurka6 válasza viktorhu (#78945) üzenetére


Gyurka6
őstag

Úgy olvastam, ha soha nincs meg a kiajánlott sebesség (közelében), azt az NMHH nem hagyja szó nélkül.

Gyurka

(#78949) iceman007 válasza Gyurka6 (#78947) üzenetére


iceman007
aktív tag

Értem, én a második esetet vittem véghez, de akkor megszűnt a kapcsolat...

(#78950) dchard válasza viktorhu (#78945) üzenetére


dchard
veterán

Őszinte leszek, ez volt a benyomásom. Most 1-2 szerveren mérek 500/100-at, de a többségén továbbra is 300/100 a mért érték. Az is probléma, hogy a Diginek nem elérhető a saját szervere, amivel legalább a tranzitot ki lehetne zárni... BME ftp szerveréről most jött 40-50MB/s-mal, ami ebben az idősávban jónak mondható. Majd még nézegetem a témát.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.