Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73501) DonMaster válasza Lackooo84 (#73500) üzenetére


DonMaster
addikt

Ugy hogy nem volt otthon mikor atnyomtak . es igy nem mondta hogy nincs 4par kotve tipikus user error de az atkotesi papir alalet irva . oke a szerelo szart ra es atbaszta a haziakat de a haziak elfogadtak alairtak a papirt innentol user error.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#73502) varso válasza #29810560 (#73499) üzenetére


varso
tag

Köszönöm a választ!

Kíváncsi voltam az időre, ezért bejelentettem e-mail-en keresztül és 10 perc múlva jött a válasz, hogy eltávolították a szerződésemet a NAT mögül, és 11 órakor publikus IP cím kerül majd kiosztásra!

Gyors volt! :C

;)

[ Szerkesztve ]

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#73503) st3v3np3t3r válasza mZoleee (#73472) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

A számlán milyen csomag van feltűntetve?

mi anno digi100ról digi200ra(akkoriban még volt ilyen csomag) akartunk váltani... ki is jöttek a digisek,behúzták a telefonkábelt külön, mert korábban az utp kék párján jött,a 100as net meg a narancs-zöld pároson jött,de a 200ashoz már mind a 4 párra szükség van... na szóval,kijöttek,átszereltek majd vártunk,vártunk... semmi... ugyan úgy 100as net volt csak... szokásos eljárás, 1272... azt mondta a nő,hogy nem történt változás,ha változik a csomag, az a számlán is megjelenik... ha technikailag nem lehetséges a csomagváltás, akkor nem lesz kiszámlázva a magasabb netcsomag ára... azóta a 200as csomag megszűnt, jelenleg nálunk csak 100 és 500 van,300Ft a difi...de mivel itt van a villanyóra szekrényben az optika, így azt mondták érdemesebb kivárni az 1000reset, meg ugyan annyiba fog kerülni mint most a 100as...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#73504) woodworm válasza DonMaster (#73501) üzenetére


woodworm
veterán

Egyértelműen szerelői hülyeség, nehogy már a felhasználó legyen az oka.

(#73505) #29810560 válasza varso (#73502) üzenetére


#29810560
törölt tag

Jah, értem. :K

Mindenkit tesztelni akarsz. A DIGI-t is, az időt is, a fórumozókat is. :U

A 30 nap nem azt jelenti, hogy mindig minden esetben azt az időt ki kell várni a DIGI-nek. Az csak egy max. határidő.

DE! Lehet 10 perc is az ügyintézési idő, ahogy tapasztaltad. :K ;)

[ Szerkesztve ]

(#73506) varso válasza #29810560 (#73505) üzenetére


varso
tag

Így van! :P
(Nem ez az első szolgáltató akinél vagyunk, a Tré-t keményen egy évig dolgoztattuk, a szakadásos problémánkkal!)

Még egy érdekességet megosztanék, ha valakit érdekel:

Sebességet általában a szélessávon szoktam mérni, és észrevettem, hogy egymás utáni két mérésnél a packet loss értékek változóak. Egyszer 0,1% környékén van, egyszer pedig jóval feljebb!

Az optikánál milyen befolyásoló tényező lehet, hogy mekkora a csomagveszteség? A belső kábelezés nem hiszem, hogy probléma lehet, hiszen fél éve lett teljes kábelcsere.

További szép napot mindenkinek! ;)

UI:
Szélessávon végzett mérések:
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#73507) DonMaster válasza woodworm (#73504) üzenetére


DonMaster
addikt

bocs de mit irtam? hogy a szerelö szart rá, tehát a szerelö volta hülye és baszta el,
de a user átválalta és elfogadta szarul a szerelést mikor a jegyzökönyv vagy minek hivjákot aláirta evvel iogazolva a szerelönek hogy a munkát elvégezte,
az aláirás -ig a szerelő végzet szarmunkát, onnatol átvállata a user a szar munkát,
ezért nem a szerelő a hibás, ennyi,. ha nem irja alá akkor a szerelö, jogilag.

máskérdés, hogy ha nem jogilag nézzük akkor 100%-ig a szerelő a hibás.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#73508) woodworm válasza DonMaster (#73507) üzenetére


woodworm
veterán

Egy hétköznapi usernek nincs megfelelő tudása, hogy egyáltalán felmérje milyen átalakítást kell elvégezni a szerelőnek az osztott érpáras 100-as bekötés gigabites tartományra növeléséhez. Még ha fel is tünteti a szerelő, hogyan ellenőrizné? A megemelt csomagsebesség sokszor napok múlva jelentkezik.

Tehát erre azt mondani, hogy user error, az nem igaz. Sokszor jókat mondasz, csak nehéz kihámozni, de ez tévút.

(#73509) mZoleee válasza #29810560 (#73499) üzenetére


mZoleee
senior tag

Ha jol emlekszem februar korul jart le az elozo szerzodes amiben 100as net volt, es mar akkor bedobtak a papirt a hazba miszerint diginet 1000 elerheto es megrendelheto..
Akkor jott a telefonalhatas ugyan is az oldal szerint a megrendeles gombra kattintva csak digi500as net a maximalis ami megrendelheto..
Igy volt vele a csalad, hogy az is boven elegendo lesz, nem kell az 1000. Ugyfelszolgaltra becsasszogtak es ott at is allltak a 500as csomagra.. ami azota is 100mbit a telefonos erpar elvalasztas miatt.
Tehat a kerdesedre valaszolva, IGEN jelenleg is van.

(#73510) Vakegérke válasza mZoleee (#73509) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kétszer is reagáltam, egyszer sem érdekelt téged. Sajnálom, biztos érdektelen dolgokat mondtam. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#73511) mZoleee válasza Vakegérke (#73510) üzenetére


mZoleee
senior tag

De!! Es koszonom, holnap bemegyek ugyfelszolgalatra es addig nem jovok el onnan mig nem mondjak hogy megy ki szerelo.. :) Koszonom a segitseget! :)

(#73512) #29810560 válasza mZoleee (#73509) üzenetére


#29810560
törölt tag

OK! Értem. :K

Akkor írj hibabejelentést e-mail-ben a hibabejelento@digikabel.hu-ra! ... mert, lényeges, hogy ennek írásos nyoma legyen.

A hibabejelentés lényege, hogy jelenleg is érpár leválasztással van megoldva az analóg telefon szolgáltatás, ergo ebben a formában technológiailag/technikailag lehetetlenség a 100 Mbit/s feletti Internet szolgáltatás, vagyis a DIGINet 500 Internet csomagnak megfelelő sávszélesség szolgáltatása a DIGI részéről - mert, ahhoz 4 érpár kell és most csak 2 van, mert egyet lefoglal a telefon a 4 érpárból - holott erre van érvényes szerződésed.
Másik lényeges dolog, hogy továbbra is ragaszkodsz az analóg telefonhoz, tehát nem fogadod el, hogy a kialakult helyzetet nomadikus szolgáltatásra való áttérítéssel oldják meg.

Kíváncsi vagyok mit válaszol a DIGI? :F
... de, ha korrektek akkor ki kell küldeniük egy(két?) szerelőt és be kell húzniuk egy második kábelt a telefonnak az eredeti UTP-t meg át kell kötniük/krimpelniük Gigabitre és/vagy kivenni az 'Y' leválasztót. :K

[ Szerkesztve ]

(#73513) mZoleee válasza #29810560 (#73512) üzenetére


mZoleee
senior tag

Okés, köszönöm! Holnap vagy kedden megyek be, aztán meglátjuk mi lesz.. :)
Köszönöm a segítséget mindenkinek, majd írok tájékoztatást!

(#73514) Gyurka6 válasza #29810560 (#73512) üzenetére


Gyurka6
őstag

Vagy felmondják esetleg.. (Írja valahol, hogy nem tudni hol ágazik el és az sem biztos, hogy egy kábel jön a szekrénytől, legalább is nem egyértelmű. Kicsit valószerütlen, hogy bekötéskor sem tűnt fel, hogy egy kábelen jön a net és a telefon.)

Gyurka

(#73515) #29810560 válasza Gyurka6 (#73514) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Vagy felmondják esetleg."

Oszt, milyen indokkal? :F

A szolgáltatónak szolgáltatási kötelezettsége van.
... kivéve, ha a kialakult helyzet az előfizetőnek felróható okból következik be.
.. de, ez itt fel sem merül. :N

Amúgy, ha visszaolvasod a fórumot - úgy rémlik - volt már hasonló eset, hogy 100 Mbit/s feletti - vagyis Gigabites kiépítést igénylő - csomagra fizetett elő az ügyfél, de a telefon leválasztva maradt az UTP-n, mert a szerelő nem nyúlt hozzá, csak a lépcsőházi dobozban átkötötte Gigabitre, aztán úgy gondolta ezzel végzett is és elment.

Ezért kell a munkalap aláírása előtt mindent - a sávszélességet is - leellenőrizni!!! :K

[ Szerkesztve ]

(#73516) st3v3np3t3r válasza mZoleee (#73509) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ha a neten nincs fent az 1000res csomag,hiába dobják be a papírt, a rendszerben nem tudják beállítani...

100>500
mivel az alap csomagod 100as, a neten is fel van tüntetve,hogy az 500as és 1000es net aktiválás előtt technikai felmérés szükséges. ha a hálózat nem képes az 500as netre, nem váltanak csomagot,hanem meghadják az eredeti 100as csomagot...

írhatsz hibabejelentést, de ez nem minősül annak,mivel ez nem szolgáltatás minőségi hiba... inkább panaszt kell nekik írni

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#73517) mZoleee válasza st3v3np3t3r (#73516) üzenetére


mZoleee
senior tag

100as volt az alap csomag igen.. de semmiféle "technikai felmérés" nem történt... bemegyek a központba aztán addig úgy sem jövök el onnan amíg nem születik normális megoldás!

(#73518) xeon forever válasza varso (#73506) üzenetére


xeon forever
addikt

Szerintem fosszar az amivel, ahogy mernek...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#73519) CirrMee válasza mZoleee (#73517) üzenetére


CirrMee
addikt

100as volt az alap csomag igen.. de semmiféle "technikai felmérés" nem történt...

Szóval fogadni mersz arra, hogy rá sem néztem a lépcsőházi dobozra? Mert leginkább ezt takarja a kérdés. A többi már kábel kérdése, azon nem tudsz mit felmérni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#73520) mZoleee válasza CirrMee (#73519) üzenetére


mZoleee
senior tag

Igen! Az átállás az annyiból történt hogy bent az ügyfélszolgálaton úgy szerződés meg lett írva és kész.. egy árva szerelő nem volt kint a háznál azzal a címszóval hogy hozzánk jöttek, megnézni lehet-e nagyobb netet igényelni..

(#73521) st3v3np3t3r válasza mZoleee (#73520) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

hozzánk se kopogtak be,mikor volt a technikai felmérés... lehet ki se kellett jönni, a központba látják,hogy az optika végén milyen eszköz van. ha az csak 100as akkor nem váltanak csomagot,ha 1000res,akkor küldik a szerelőt... szerintem

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#73522) mZoleee válasza st3v3np3t3r (#73521) üzenetére


mZoleee
senior tag

no mind1.. holnap vagy kedden ilyenkor már okosabb leszek :)

(#73523) DonMaster válasza woodworm (#73508) üzenetére


DonMaster
addikt

1 átlagos user is képes inditani egy speedtest mérést , és utána aláirni a papirokat ha emgfelelö minden.

de mint olvashatod, én is ugy gondolom, hogy a szerelő végzet szar munkát,
csak ugye jogilag neki ott a papir hogy ö elvégezte , ez a része jogilag user error,

persze itt nemb eszélünk per stb-röl, igy nyilván szerelö baszta el, de kérjen vagy nomadikust, vagy zte-t ha van vagy uj kábelt,

nem mellékesen, nem tudom mit problémázik hogy osztva van meg minden,
1 kérdés, meg van a garantált? jah hogy nincs akkor irni speedtest stb-n hogy haver nincs a garantált, 72orán belül javitaniuk kell, hiába jönne ki szerelö mivel osztva van igy nincs meg a garantált, tehát befog huzni 1 ujkábelt, ha van rá fizikai port lehetöség. ennyi.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#73524) DonMaster válasza st3v3np3t3r (#73516) üzenetére


DonMaster
addikt

miért enm minösül hibának?

500-as nál 200 a garantált, mérne 94-et beküldi, jöjenek ki, kijön hozza laposét ugyan csak 100-at mér, utána hiba megoldás képen behuz +1 kábelt és csokolom meg is van az 500 és fizetni-e sem kell mert a hiba aDigi oldalán volt, ez hibának is felfogható , én simán adnáma hülyét hogy hát de 200 a garantált, miért nincs annyi, csak fele, és uigy gyorsabban 72orán belül meg is csinálják, de persze leeht a helyi üszf-en is baszni a rezet bocs akifejezés ért, de többet ér egy sávsélesség hiba bejelentövel, és hogy teszi a hülyét, hogy ez igy miért ennyi.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#73525) st3v3np3t3r válasza DonMaster (#73524) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

az nem hiba,ha 100as netje van és megkéri a csomagemelést,de nem váltják át a 100ast 500asra,mert a hálózat nem tudja,tehát a szamlán diginet 100ként jelenik meg

ha viszont a számláján diginet 500 szerepel és csak 100al jön,na az már hiba...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#73526) DonMaster válasza st3v3np3t3r (#73525) üzenetére


DonMaster
addikt

de 500-asra fizet elö, és ugy hiba hogy nincs meg a garantált, a többi részletet meg teszi a hülyét hogy ö nem tudta nem ö volt mikor átrakták, stb. slalang kis kamuzás.

februárt irta hogy azóta diginet 500-ra fizet elö, az van a számláján is, ezért irtam hogy igy simán és 72orán belül megoldják,

nem véeltlenül irtam hogy jogilag user erre mert alá irta a sazr szerelést, ami attol még szar szerelés marad, és a digi hibája, hogy nem kapja meg a 4érpárat,
ilyenkor nem okoskodni kell hogy mi a hiba, hanem kihivni hogy nincs meg a garantált és tenni a hülyét, persze attól még tudhatod és mosolyoghatsz magadban hogy hát de ezt te is tudtad, :D

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#73527) st3v3np3t3r válasza DonMaster (#73526) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ha számlázva van az 500as,akkor az valóban hiba... apropó, a routeréről esett szó,hogy milyet használ?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#73528) DonMaster válasza st3v3np3t3r (#73527) üzenetére


DonMaster
addikt

saját mivel nem kapot zte-t igy fttb-nél 1lan-on jön a net és telefon is, igy fizikai képtelenség a gigás sebesség,
de erröl nem kell emlitést tenni a hiba bejelntésekor, csak hgoy a garantált nincs meg, majd kinyomozza a javito brigát és emgoldja uj kábelell. :D én igy csinálnám, nem tökölnék, de kinek mi a jo, leeht veszekedni is bent, de nem érdemes, persze nomadikus -is opcio megfelelö kábeles telefonnal ugyan ugy megy mint egy otthoni kábeles.

fttb-kábel egyenesen a gépébe ugy is probálta de mivel osztva van a 4érpár igy nem lesz soha gigás.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#73529) west76 válasza mZoleee (#73520) üzenetére


west76
aktív tag

Ha nem volt kint szerelő, akkor az átállás még nem történt meg. A szerelőnek munkalapot kell kitöltenie, amit neked is alá kell írnod, majd lejelenti a központba, hogy ok és majd csak ezután lesz átállás, pár órán belül. Ezt pár hónapja csináltam végig. Aki meg aláírja a munkalapot anélkül, hogy meggyőződne, hogy a munkát el is végezték az vessen magára.
A lényeg, hogy a digi shopban a szerződés aláírása még nem a szolgáltatás kezdetét jelenti, az nagyjából csak egy kényelmi funkció, hogy ne kelljen ksmét bemenni alárni, ha kiépítették, beüzemelték.

(#73530) DonMaster válasza west76 (#73529) üzenetére


DonMaster
addikt

igen de azt ir irta már hogy neki 500-asat számláznak év eleje ota. tehát az már 500 mégha kintse voltak, ami szerintem nem igaz, de mindegy. a számlán ha 500 van akkor hiba bejelentés és cső.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#73531) st3v3np3t3r válasza DonMaster (#73528) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ő... hát igen... 2érpáon nem lesz 500as net...csak azt nem értem, hogy hogyan maradt el az elosztó kivétele... nekem is van egy megmaradt digis elosztó utp be utp/tel ki... ha a vezetékes telefon működik, akkor cinkes,mert benthagyhatták... :W

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#73532) mZoleee válasza st3v3np3t3r (#73527) üzenetére


mZoleee
senior tag

Húú láttom izzik a téma továbbra is amit nagyon köszönök, megpróbálok hozzászólni mindenhez..

Szóval a router ami ott van: Asus RT-N66U (tomato firm-el ami egyértelműen mutatja a WAN-on lévő 100mbitet)

(#73529) west76: Szerelő nem volt, és említés sem nagyon volt róla hogy egyáltalán jönni fog bármikor is. Azért is lett nekik írva a hibabejelentőn, hogy jó lenne ha valami lenne, amire egy sablonos válasz jött vissza, hogy nincs rá mód, hogy ezt a problémát megoldják, csak ha szerződésbontás történik és nomadikus szolgáltatást rendelünk meg tőlük.. más különben marad a 100mbit.

Pontos időt nem tudok mondani, de vagy február vagy márciusban járt le az előző szerződés, és akkor megújítás történt ami erre a DiGiNET500-ra vonatkozott. Azóta semmiféle karbantartás, ellenőrzés, felmérés nem történt, hogy egyáltalán tudja-e cucc azt amire elő van fizetve.. és azóta folyamatosan az 500-as netről jön a számla.

(#73533) DonMaster válasza mZoleee (#73532) üzenetére


DonMaster
addikt

tomato :D xD b.....m azon nincs hwnat, tegyél rá gyári firm-öt. de ettöl még nem fog a 4érpár probléma megjavulni ynilván, de ez is fontos.

most mi áll a számlán 2019 májusin vagy juniusin.?
diginet 100 vagy diginet 500 ????
ha 500-rol jön akkor fogod irsz hibabbejelentöt hogy nincs meg a garantált 200-ad, féynképpel tudod igazolni, közben felis hivod öket, hogy a garantált nincs meg, ekkor 72orán belül kijön valaki és megcsinálja a hibát. ennyi,
nem kell bölére ereszteni, csak annyi, hogy a garantált nincs meg , nem kell leirni vagy elmondnai, hogy valszeg azért mert érpár igy meg ugy, , nincs meg röviden tömören kész, ugy is azt mondják kijön és ha emg van akkor 2500 fizetés kiszálási dijra, de mivel biztos hgoy nem lesz meg igy nem kell fizes.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#73535) Funthomi


Funthomi
aktív tag

Sziasztok!

Múlt héten nálam is bekötötte a Digi az 1000-es netet optikával. Tervezek routert venni és kinéztem ezt a típust: Ubiquiti ER-X-et. Nektek van tapasztalat vele? Bírja a gigás netet? (Ha volt már téma, akkor sorry.)

Köszönöm szépen!

Üdv!

YOLOska

(#73536) Vakegérke válasza Funthomi (#73535) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Inkább itt tedd fel ezt a kérdést.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#73537) PeterPH válasza Vakegérke (#73536) üzenetére


PeterPH
senior tag

Vagy méginkább itt tudnak válaszolni.

(#73538) madrac válasza DonMaster (#73533) üzenetére


madrac
őstag

Érdekes, nálam mégis van ctf tomatoban. ;]

(#73539) DonMaster válasza madrac (#73538) üzenetére


DonMaster
addikt

az nem ugyan az , mint amit ritam, de ettöl lényeg telen, hogy a kábelel van problémája.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#73540) woodworm válasza DonMaster (#73539) üzenetére


woodworm
veterán

Lehet, hogy a ctf-et nem mindenki tekinti teljes értékű hwnatnak, de ettől függetlenül, ha egy cfw-be sikerül integrálni, akkor az ugyanaz, mint a gyári.

(#73541) norbikaa


norbikaa
csendes tag

Sziasztok!

Tudja itt valaki, hogy mennyire figyeli a forgalmat a Digi? Tehát ha mondjuk letöltök bármit is, ami >= 15tb, megkérdezik, hogy mi volt az, vagy felszólítanak, hogy álljak le, vagy nem foglalkoznak vele?

Köszi!

(#73542) Kuter válasza norbikaa (#73541) üzenetére


Kuter
senior tag

Még a szerződést is felbontja. :)

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#73543) DonMaster válasza norbikaa (#73541) üzenetére


DonMaster
addikt

semenyire sem, de 15TB-ba nincs semmi,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#73544) Laccoss válasza Kuter (#73542) üzenetére


Laccoss
addikt

Szerintem csak rátörik az ajtót, és elviszik az éjszaka kisgatyában....

(#73545) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Van valami előnye a NAT-olt internet kapcsolatnak, vagy mindenképpen jobb ha kivesznek belőle, ha nincs is még IP kamerám, NAS-om?

(#73546) MasterMark válasza pinnacle (#73545) üzenetére


MasterMark
titán

Előnye az ami a hátránya is, vagyis az internet felől nem lehet közvetlen elérni téged.

Switch Tax

(#73547) vaakuum


vaakuum
addikt

ELvileg ma jönnek kötni az FTTH-t, mire érdemes figyelni a szaki tevékenységénél?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#73548) #29810560 válasza vaakuum (#73547) üzenetére


#29810560
törölt tag

Hogy minden szolgáltatást - Internet, TV, telefon - meglétét/minőségét leellenőrizd mielőtt aláírod a munkalapot! ;)

[ Szerkesztve ]

(#73549) vaakuum válasza #29810560 (#73548) üzenetére


vaakuum
addikt

Csak net lesz, de valaki régebben emlegetett valami csatlakozóforrasztás utáni mérést, olyasmire gondoltam. Illetve ha egy nagyobb falidobozba megy be nálam az üvegszál, akkor érdemes egy karikányi többletet hagyni a dobozban, hogy kevésbé kelljen feszgetni, vagy annyira nem számít?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#73550) #29810560 válasza vaakuum (#73549) üzenetére


#29810560
törölt tag

A szerelők tudják, hogy mekkora sugáron lehet hajlítani a fénydrótot. Akkor érdemes ráhagyni a bejövő szál hosszára, ha a későbbiekben valamiért arrébb kell tenni az ONT-t. ... egyébként nem. :N

(A bejövő szálat egyébként hegesztik. ;) )

Amennyiben csak Internet szolgáltatást létesítenek, akkor a belépés után (név, jelszó) sávszélességet mérj a DIGI oldalán lévő mérővel.

Valamint döntsd el, hogy ROUTER vagy BRIDGE - saját router használata esetén célszerű - módban használod majd az ONT-t.
(Azt vedd figyelembe, hogy csak 1 darab Gigabit Ethernet LAN port van az ONT-n, a GE feliratú LAN1 port.)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.