Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42401) TeeJay válasza trec12 (#42397) üzenetére


TeeJay
félisten

a villanyszámla spórolás miatt is meg gondolom a kapacitás bővítés miatt is muszáj lesz előbb utóbb valamit lépni és így a legolcsóbb és időtálló megoldás az FTTH

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42402) bambano válasza AtHoS (#42400) üzenetére


bambano
titán

a logodban volt ez:
"Jan 1 01:19:13 unknown user.debug kernel: vlan2: del 33:33:00:00:00:01 mcast address from vlan interface"

ezt nem értettem, de akkor máshol van a baj.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42403) AtHoS válasza bambano (#42402) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az a tomato FW kialakítása miatt volt :R

read-only mode on the forum

(#42404) vargalex válasza AtHoS (#42394) üzenetére


vargalex
félisten

Nem lehet, hogy csak egyszerűen a korábban többször előfordult hibás krimpelés (rossz színsorrend) miatt van? Ezt a routerek jellemzően nagyon nem szeretik, de valamiért a PC-knek nem okoz problémát.

Alex

(#42405) DonMaster válasza trec12 (#42397) üzenetére


DonMaster
addikt

várhatoan igen átépitik
idö intervallum
2016.május-2100május

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#42406) Attila 1 válasza DonMaster (#42405) üzenetére


Attila 1
tag

Ennyit nem bírnak ki a gerinchálózati üvegszálak hamarabb tönkre mennek.
Nem 92.- évre tervezte a gyártó.

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#42407) zsolt501 válasza Attila 1 (#42406) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nyugi sok mindenre jó a szigetelő szalag :D
Mindenesetre élmény lesz, ha egy idő után toldozgatják foltozgatják majd a kábeleket :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#42408) wwenigma válasza Attila 1 (#42406) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kikopik? :D

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#42409) Attila 1 válasza wwenigma (#42408) üzenetére


Attila 1
tag

Nem üvegszál kiég benne.

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#42410) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Egy laptopon próbálom beállítani a wifi-t digis routerrel,de azt írja ki,hogy állítsam be az útválasztót.Ez mi és hol kell beállítani?

(#42411) DonMaster válasza Attila 1 (#42406) üzenetére


DonMaster
addikt

most aztán nem tök nyolc?
kért egy idö intervalumot,
anank meg tökáletes volt nem tudom mirét kell blekötni, 2016 és 2100 között nem 92 év van, de ha 2002-vel számolunk akkor is 2016-és 2100 közötti intervallumban beenne van a 2020-as csere vagy a 2021-es vagy a 2017-es vagy a 2050-es és az már böven nem 92 év hanem 10-20 vagy annyi sem. szoval nem tudom mivolt ebböl olyan amibe belehetet kötni, de irhattam volna 3000-ret is miért ne. idö intervallumnak az is tökéletes let volna. söt még igaz is, mivel garantált hogy 2016-3000 vagy 2016-2100 között átlesz épitve szoval mibe is volt itt érdemes belekötni persze irhattam volna 2050-et is lehet kicsit reálisabb lett volna de kitudja. nem biztos az, lehet 4év mulva kikerül egy szuper vezetéknélküli technika és csak egy usb4-es cucc kell a használatához semmi kábell és van gigás net, szoval lehet itt nagyot mondani irni, de mivel nem tudni hogy holnap nem -e jön be egy ilyen cucc amit ritam mondjuk usb3-mal mert 4 még nincs, és mivel nem tudni sehonna se még a digi se 100%hogy tudja a nagyon szükfelsö vezetésen kivül hgoy mikorra lesz teéejsen átépitve igy addig csk találgatás megy, de idöintervallumnak a 2016-2100 tökéletes szeirntem.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#42412) lacy86


lacy86
addikt

Noob kerdes!

Ahol egyszer mar volt Digi bekotettve ( minden kabel bent van ) ott csak "ujraaktivalni" kell vagy kijonnek szemelyesen is megnezni?
Mert akkor annyira nem sietek az ugyfelszolgalatra. :)

(#42413) Varszegig válasza ToBeY (#42410) üzenetére


Varszegig
veterán

Útválasztó = router.

A kérdés többi rézét nem értem:)

(#42414) bambano válasza lacy86 (#42412) üzenetére


bambano
titán

a lépcsőházi switchig biztosan kijönnek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42415) ToBeY válasza Varszegig (#42413) üzenetére


ToBeY
nagyúr

.A windows mondja,hogy nyomjak meg valami nyilacskás gombot ,de nem találtam ilyet.

(#42416) Zoli133 válasza ToBeY (#42415) üzenetére


Zoli133
őstag

Ilyesmit mutogat? [link]
Ez nem fog menni digis routerrel.
Valahol rossz irányba mentél, keresd meg az elérhető hálózatok listáját és onnan csatlakozz a sajátodra. (Ötletem sincs már hogy működik a wines wifi sajnos)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#42417) ToBeY válasza Zoli133 (#42416) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen ilyet mutogat,hogy nyomjam be.Úgy csatlakozom a wifire ahogy írtad,a listából kikeresve,de hiába írom be a jelszót.

(#42418) DonMaster válasza lacy86 (#42412) üzenetére


DonMaster
addikt

kimennek mivel a szerelö viszi a ppope kapcsolati cucost , amivel tudsz csatlakozni, és függ a sebességtöl, ha ház akkro lehet már optikát visznek be , ha társas akrko lehet hogy csak át dugnak de ha nagyobb mint 100-as csomagot kérsz telefonnal akkro lehet hgoy kapsz zte-t is. szoval ez nem garantált hogy minden jo amit anno meg csináltak, persze többé kevésbé meg van a lehetösége hogy nem kapsz uj kábelt és semmi mást és minden frnako mert csak bedugnak a switch-be és kész + megkapod a szereklési papirt és emg van. de ez nem 100%

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#42419) Varszegig válasza ToBeY (#42417) üzenetére


Varszegig
veterán

Most vagy jelszó, vagy wps. Szerintem.

(#42420) ToBeY válasza Varszegig (#42419) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A jelszó biztos ok,de mi az a wps?

(#42421) bryant56 válasza ToBeY (#42420) üzenetére


bryant56
aktív tag

WPS

(#42422) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Köszi így már ok,megvan a wps gomb a routeren

(#42423) poli27 válasza Attila 1 (#42409) üzenetére


poli27
veterán

Ezt viccbol irtad ugye?

(#42424) Hanon


Hanon
tag

10. kerületben esetleg még valaki akinek most elszállt a nete, vagy megint egyedül nálam van probléma?

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#42425) St3venson válasza Hanon (#42424) üzenetére


St3venson
tag

Szintén zenész

Egyenlőre még bejelenteni se tudom…

[ Szerkesztve ]

(#42426) ReFleXx válasza Hanon (#42424) üzenetére


ReFleXx
addikt

10. ker no net....
miota egyebkent? csak ma ertem haza, kozlemenyben nem volt kiirva karbantartas
holnap kene munkahoz!!!

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#42427) Hanon


Hanon
tag

Oké, ismételten be tudok lépni az egyik szomszéd routerébe. :C Most ráadásul egy másikéba.
Korábban is volt már ilyen mikor elment a net. Elsőre fel sem fogtam, hogy miért látok egy tenda router bejelentkezési felületet, mikor nekem nem is az van (mostani "áldozat" szomszédnak meg tp-link van).
Mindkét szerencsétlen alapértelmezetten hagyta a felhasználónevet és jelszót. Ha seggfej lennék nyomhatnék most egy factory resetet, de nem vagyok. Mindenesetre kurvára érdekel, hogy ez az anomália egyáltalán hogyan lehetséges.

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#42428) ReFleXx válasza Hanon (#42427) üzenetére


ReFleXx
addikt

Akkor nem vagyunk szomszedok, az enyemeik mind hasznalnak valamilyen titkositast.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#42429) oba válasza Hanon (#42424) üzenetére


oba
addikt

10. kerület, és kb. egy órája itt sincs net...

(#42430) akicsrak válasza Hanon (#42424) üzenetére


akicsrak
csendes tag

Sziasztok!
X.ker kórház környéke, net nincs tv van. ÜFSZ nem elérhető a 1272-n. Nyammi.

(#42431) mezosystems válasza akicsrak (#42430) üzenetére


mezosystems
csendes tag

Sziasztok!
Szinten X.ker - Down :C :C :C
TV - OK
Telefon - kifele minden foglalt
NET - PPPoE nem csatizik

(#42432) FNZ válasza mezosystems (#42431) üzenetére


FNZ
őstag

Sajnos nálunk is ugyan az

(#42433) TeeJay


TeeJay
félisten

18. kerület itt is akadnak az oldalak
valamelyik 1perc alatt jön be, nagyon tré a net reggel óta
torrent seed 2-3megabájttól többel nem is jön :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42434) snemeth


snemeth
aktív tag

Kőbánya-Újhegy, szintén nincs net. Gondoltam, felnézek ide, hátha másnak sincs és ezek szerint igen. :)

(#42435) Mate


Mate
nagyúr

3. kerületben van.

(#42436) bryant56


bryant56
aktív tag

17. kerület minden oké.

[ Szerkesztve ]

(#42437) oba


oba
addikt

10. kerület... most tért vissza az élet az internetbe :)

(#42438) Hanon


Hanon
tag

Egy pillanatra visszajött, majd megint elment.

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#42439) haddent


haddent
addikt

18. kerület kertváros minden hibátlan. Délután router reset után PPPoE -re felvergődni kicsit nehéz volt, többször felcsatizott majd ledobott, de ez már csak így megy amíg ki nem fagy rendesen az előző PPPoE tapasztalatom szerint

(#42440) oba válasza Hanon (#42438) üzenetére


oba
addikt

nálam most szállt el azóta mióta visszajött...

(#42441) ReFleXx válasza oba (#42440) üzenetére


ReFleXx
addikt

ja egy darabig volt, aztan megint elment....

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#42442) Vakegérke válasza snemeth (#42434) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Földik" vagyunk, én is újhegyi vagyok. Nálam is volt "adásszünet". Kétszer is.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42443) llacee


llacee
őstag

Nalam meg 4 napja 500/400 a sebesseg

(#42444) bambano válasza llacee (#42443) üzenetére


bambano
titán

híres utolsó mondatok :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42445) llacee válasza bambano (#42444) üzenetére


llacee
őstag

Nemszoltam :)

(#42446) ReFleXx válasza llacee (#42443) üzenetére


ReFleXx
addikt

csak az nem mindegy hogy 1gbit-re vagy 500mbit alattira vagy előfizetve :)

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#42447) Vincent-Vega


Vincent-Vega
tag

Sziasztok! Szükségem lenne egy kis segítségre :)

Barátnőmnél valószínűleg Diginet 500 van. Na most a probléma az internet sebessége.
A modemből egy 150Mpbs routerrel van megosztva a net ( TP-LINK TL-WR740N )
Akárhogy próbálom,wifin vagy lan kábellel csatlakozva,a maximális letöltési sebesség az 8-9 MB/s .
Ezt rettentően kevésnek tartottam,ezért átdugtam a routerből egyenesen a modembe a kábelt,ott néztem a letöltést torrentben rögtön 30MB/s környékén volt.

A kérdések.:

1.: Miért korlátozza ennyire a router a sebességet? Elvileg 150Mbps a határ,de akkor annak is körülbelül 18MB/s-el kellene töltenie,8 helyett nem? Nézegettem a beállításokat,de nem találtam semmi korlátozást ami be lenne állítva.

2.: Ugye van egy ZTE modem amit a digitől kaptunk,onnan jön a net. Nekem elég lenne,ha a Routerről csak azzal 8 MB/s sebességgel menne minden pl telefon stb. A gépet meg bedugnám közvetlenül a modembe,ott meg jönne teljes sebességgel. VISZONT. Ugye bejelentkezős PPPoE kapcsolattal jön a digi,azzal meg egyszerre egy helyen lehet bejelentkezni,ergo nem tudom egyszerre használni úgy hogy a gépen a modemről megy,meg közben be van jelentkezve a routeren is. De akkor nem értem,mégis mi a tökömnek van 5 Db Lan portja ennek a sz*rnak? :W (modem) Erre esetleg van valami megoldás?

3.: Ha a Router a hibás,milyet ajánlanátok megvételre amivel ki tudom használni ezt a netet nagyjából normálisan?

Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkitől előre is :)

[ Módosította: radi8tor ]

(#42448) kali válasza Vincent-Vega (#42447) üzenetére


kali
legenda

szia,

a router 100 Mbps szabványú wan és lan portokkal rendelkezik, pppoe esetén ~94 Mbps a maximum wan <-> lan sebesség (bő 11 MB/s), attól több pedig értelemszerűen wan <-> wlan irányban sem lehet, de a wifi sebesség még egyéb tényezők függvénye is, bár a wlan 150 Mbps jelölésű, de az csak wlan <-> wlan irányban igaz, akkor is úgy, hogy a kapcsolat sebessége nem egyenlő a hasznos (mérhető) sebességgel, mert a hasznos adatok mélyen csomagolva utaznak, mérésre csak a hasznos adatok kerülnek, de a forgalom elengedhetetlen részét képezi a hasznos körítés is, ezért tapasztalható az, hogy a 150 Mbps kapcsolaton csak mondjuk a fele sebesség kerül mérésre. (sarkítottam a közérthetőség kedvéért.)
az eszközök hiába rendelkeznek 100 vagy 1000 Mbps szabványú wan és lan portokkal, a valós wan <-> lan sebesség a konkrét hardver függvénye lesz, ezért van az, hogy az egyik 100-as szabvánnyal jelölt eszköz tudja a szabvány (közel) maximumát, a másik meg csak a felét...stb., de igaz ez a gigabites jelölésű eszközökre is.
itt kaphatsz segítséget a megfelelő router kiválasztásában; link
100 Mbps feletti nethez nem csak router, hanem ellenoldali munkaállomás is gigabites lan portokkal és megfelelően erős hardverrel szerelt kell, az adott esetetekben, konkrétan az 500 Mbps nethez elvárható?

[ Szerkesztve ]

(#42449) TeeJay válasza llacee (#42443) üzenetére


TeeJay
félisten

küldhetnél ide is a feltöltésből :D
itt már délben sem volt 100megabit sem, este meg 55megabit megint :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42450) solyomferi válasza TeeJay (#42449) üzenetére


solyomferi
tag

Én is igy voltam hónapokon át, 100/100 csomag 88/45 volt csúcsban meg mikor úgy gondolta.
Vissza váltottam 100/50 igy nincs gond.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.