Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42901) DonMaster válasza leslieke (#42896) üzenetére


DonMaster
addikt

közel azonnal de max 7nap alalt

(#42899) pinnacle
router haldoklik szerintem, hasonlo nálam is elöfordul pécs a router leconektel és elfelejti hgoy ppope kapcsoaltal kell csatlakozni és elkezd dynamic ip-vel kapcosldoni ami nem jo és igy nincs net ezt totál automatán kb napi szinten csinálja. probáld ki másik routerrel

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#42902) Flashget


Flashget
félisten

Megint van akció Diginet előfizetőknek TL routerekre csak most az Euronicsnál.
TP-LINK router akció az Euronics-ben

Realme GT Master Edition

(#42903) pinnacle válasza Mr Bond 007 (#42900) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek! TP-Link 741ND-m van, jó ez az akció, de lehet, hogy én újra ilyet vennék. Egyébként melyik a legolcsóbb ajánlott router DIGI 100/50-hez? Router már 10 napja nem volt újraindítva. Ha elmegy az internet (router hibájából), a laptopot direkt csatlakoztatva, gond nélkül kellene működni?

[ Szerkesztve ]

(#42904) leslieke válasza Flashget (#42902) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi az infót!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#42905) leslieke válasza DonMaster (#42901) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszönöm.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#42906) qqcqqc válasza pinnacle (#42903) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ha van otthon egy olyan táp, amivel ki tudod cserélni próbáld meg azzal. Nálam is megoldotta a folyamatosan szenilis router problémáját egy tápcsere.

(#42907) Dictator^


Dictator^
veterán

FTTH övezetben a fehér ZTE optikai terminálra ha rádugok egy Tplink routert akkor kell valamit állítanom?
Elvileg Wifis routerként működik az új ZTE (fehér - típusát nem tudom) terminál..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#42908) Varszegig válasza Dictator^ (#42907) üzenetére


Varszegig
veterán

Ha a ZTE routing módban van, akkor dinamikus ip módban kell lennie a routerednek.

(#42909) Dictator^ válasza Varszegig (#42908) üzenetére


Dictator^
veterán

Nekem még a régi fekete színű ZTE van (típust fejből nem tudok), de akihez ma mennék beállítani annak már a fehér Wifis van..
Remélem felhasználónév jelszó ott lesz hozzá, mert ha jól tudom ezekbe már be lehet lépni..(a feketébe nem tudtam)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#42910) Varszegig válasza Dictator^ (#42909) üzenetére


Varszegig
veterán

user/digi. de sok lehetőséged nem lesz. Inkább bridge-be kéne rakatni.

(#42911) pinnacle válasza qqcqqc (#42906) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ilyen táppal megy. Erre, hogy tudnék rákeresni, hol kapható?

(#42912) Flashget válasza leslieke (#42904) üzenetére


Flashget
félisten

20.000Ft egy 1043-as...ha ebből levonjuk a 30%-ot akkor is drágább mint az árgépen, de legalábbis előfizetés nélkül ugyanannyiért lehet venni. [link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#42913) Flashget válasza Flashget (#42912) üzenetére


Flashget
félisten

Felnéztem a gyártó oldalára hátha van új fw ipv6-al a V2-re ;] de azt látom már van V4-es verzió is 16MB ROM és 64MB RAM valamint erősebb procival szerelik mint a v2/V3-at QCA9563 (750MHz) viszont én hiányolom az 5GHz-t belőle ha már V4...mert akkor lenne egy űtős kis router otthoni felhasználásra.

Realme GT Master Edition

(#42914) qqcqqc válasza Flashget (#42913) üzenetére


qqcqqc
őstag

Az már házon belül is konkurencia lenne :)

(#42915) xy2003


xy2003
tag

DIGINet 100-zal rendelkezőket kérdezném,hogy hány postafiókot tudnak(tudnának) létrehozni?egyet írnak a sima 100ashoz.
DIGINet100 Pro-hoz kettőt (nekem kettő is van),de ha bejelentkezem a digi oldalán ott a postafióknál a Postafiókok száma:2 / 3

(#42916) qqcqqc válasza pinnacle (#42911) üzenetére


qqcqqc
őstag

Én kimenetet néztem ( dugó méret, polaritás, amper, stb), volt otthon egy, ami jó volt és azt használom.

(#42917) pinnacle válasza qqcqqc (#42916) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ajánlották, hogy vegyek univerzális tápot.

(#42918) TeeJay válasza Flashget (#42913) üzenetére


TeeJay
félisten

a 1043ND széria a legolcsóbb gigabites 3antennás V2 óta mivel maga a QCA chip tudja a wifit is kezelni így egy kis körömnyi lapka mindent lerendez benne ezért hűvös olcsó és gyors.
HW NAT ugye van benne valszeg tök mindegy hogy az új proci 750MHz már
a V2 is elbírja az 1000-es netet

akinek meg 5GHz kell annak drágább TP-link-et kell venni :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42919) poli27 válasza xy2003 (#42915) üzenetére


poli27
veterán

nem értem miért jó a szolgáltató postafiók, mikor van 1000db ingyenes email, amit ha váltasz akkor is megmarad.,...

(#42920) leslieke válasza Flashget (#42912) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem azt néztem néztem ki.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#42921) xy2003 válasza poli27 (#42919) üzenetére


xy2003
tag

Én meg azt nem értem egy ilyen egyszerű kérdésre miért nem lehet válaszolni :)
nem hiszem,hogy nincs itt sima 100/100as user.

(#42922) Benoe77 válasza xy2003 (#42921) üzenetére


Benoe77
őstag

Én 100/100-as vagyok, de fogalmam sincs, mert nem használom.

(#42923) xy2003 válasza Benoe77 (#42922) üzenetére


xy2003
tag

de ha a digi oldalára belépsz ( [link] )meg tudod nézni,az ügyintézés/postafióknál.
persze csak ha regelve vagy és miért ne lennél :)

(#42924) Benoe77 válasza xy2003 (#42923) üzenetére


Benoe77
őstag

Megnéztem a kedvedért:

"Postafiókok száma:0 / 3"

(#42925) Gyurka6 válasza xy2003 (#42923) üzenetére


Gyurka6
őstag

Két helyen van 100/50-es, regelve egyiken sem vagyok, fiókom sincs (egy + felesleges megkötésű fiók minek?) Választ közben kaptál, törölni meg nem tudom...

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#42926) TeeJay válasza xy2003 (#42921) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem itt senki sem használ szolgáltatói email fiókot...
minek is használnánk ott a gmail 15giga tárhellyel komplett minden szolgáltatással amit bármikor bárhol el fogsz érni
ha meg kevés a 15giga csinálsz 5fiókot és lesz 60giga tárhelyed
mobil is kezeli minden alkalmazás van rá :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42927) Zso11 válasza Zso11 (#42596) üzenetére


Zso11
csendes tag

Most jól kérdeztem. Mikor cserélik le a lakásokba bejövő LAN kábelt optikai kábelre, mivel a villanyóra szekrényben láttam h felhúzták.
Digi válasza:
Tájékoztatjuk, hogy az Ön által megadott címen amennyiben munkálatokat végzünk a nagyobb sávszélesség miatt, úgy az lakáson kívül fog történni. Lakásokba továbbra is UTP kábelen történik a bekötés internet és telefon szolgáltatás tekintetében.

Ez olyan semmilyen válasz.. :)

(#42928) Vakegérke válasza Zso11 (#42927) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Lakásokba továbbra is UTP kábelen történik a bekötés internet és telefon szolgáltatás tekintetében."

Mi nem egyértelmű ezen?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42929) leslieke válasza Zso11 (#42927) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Minek neked az optika a lakásba?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#42930) Zso11 válasza leslieke (#42929) üzenetére


Zso11
csendes tag

Nekem nem fontos, csak többen írták itt a fórumon hogy a panel lakásokba is optika fog bemenni a LAN, koax helyett. Ezért kérdeztem meg a Digit h mikor várható, mivel hamarosan bejárati ajtó csere lesz, ezért is érdekelne h mire számítsak...

(#42928) Vakegérke : Egyértelmű...

(#42931) Attila 1 válasza Zso11 (#42596) üzenetére


Attila 1
tag

Ilyen doboz van felrakva ?
Ha ilyen doboz van felrakva optika fog bemenni a lakásba.

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#42932) Zso11 válasza Attila 1 (#42931) üzenetére


Zso11
csendes tag

igen, itt a képek: 42084 és 42091 hozzászólásokban. Csak a Digi válaszai alapján nem lesz nálunk a lakásokba optika...
http://itcafe.hu/tema/digi_lan_pppoe/hsz_42084-42084.html
http://itcafe.hu/tema/digi_lan_pppoe/hsz_42091-42091.html

[ Szerkesztve ]

(#42933) Attila 1 válasza Zso11 (#42932) üzenetére


Attila 1
tag

Lesz nálatok optika a lakásba. DIGI elkezdte az átalakításokat panelba FTTB - FTTH ra.

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#42934) xy2003 válasza Benoe77 (#42924) üzenetére


xy2003
tag

köszi.

(#42935) Zso11 válasza Attila 1 (#42933) üzenetére


Zso11
csendes tag

Igen optika lesz valamikor, csak ezt a választ kaptam a Digitől:
http://itcafe.hu/tema/digi_lan_pppoe/hsz_42927-42927.html

[ Szerkesztve ]

(#42936) poli27 válasza Zso11 (#42927) üzenetére


poli27
veterán

ez egy lúzer volt, aki azt se tudta mit ír le....

(#42937) Flashget válasza poli27 (#42936) üzenetére


Flashget
félisten

vagy már magát a kérdést sem értette...

Realme GT Master Edition

(#42938) sirelancelot


sirelancelot
csendes tag

Sziasztok, a kérdésem a következő, hátha nálatok van a Szent Grál :)
Synology RT1900ac routerrel nem tudok PPPoE-n csatlakozni a DIGI-hez...

Adott a társasházi lakás, elvileg DIGI 1000-nek kellene lennie. Van telefon is, ezért az alapértelmezett router ZTE. Ha kihúzom a ZTE-t és a Syno WAN portjába dugom a kábelt, hiába írom be a felhasználónév jelszó párost, egyszerűen "A PPPoE kapcsolat nem jött létre" szöveg fogad.

Elolvastam a leírást a topic elején, kipróbáltam switch-csel, anélkül. Egyedül úgy megy, ha a ZTE-ből adok a Syno-nak WAN-t, de pont ezt akarom elkerülni.

Esetleg valami ötlet?

Láma vagyok hálózatokban, lszi ennek tudatában alázzatok :)

(#42939) Flashget válasza sirelancelot (#42938) üzenetére


Flashget
félisten

Kérd meg az üfsz-t személyesen vagy telefonon vagy levélben vegye le rólad a rontást :)
írd be a keresőbe natol vagy 100-as ip vagy publikus ip és tudni fogod mi a baj.

Realme GT Master Edition

(#42940) vargalex válasza Flashget (#42939) üzenetére


vargalex
félisten

Ha NAT-ot IP-t kapna, attól még tudna csatlakozni a router.

Alex

(#42941) kissbg


kissbg
tag

Sziasztok, nem tudja valaki, hogy a zte egységről a külső hozzáférést le lehet e tiltani? A deafult user/pass-t nem tudom megváltoztatni, így egy kicsit rizikós, hogy bárki be tud lépi rá.

(#42942) radi8tor válasza kissbg (#42941) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bárki, aki egy hálózaton van veled. Szóval annyira nem is rizikós.

⭐ Stella

(#42943) goccer


goccer
aktív tag

Mennyi idő alatt szoktak reagálni a bridged mód kérelemre? Szombaton írtam nekik és még semmi :-(

(#42944) Broki1 válasza goccer (#42943) üzenetére


Broki1
tag

Nekem kettő munkanap volt.

(#42945) E300TD


E300TD
tag

Sziasztok,

kellene egy kis segítség (digi ügyfélszolgálaton nem tudum kik dolgoznak, és sem vagyok szakértő, de Ők ...)

Optika jön be és egy router alakítja át a jelet, aminek a kezelőfelületén nincs DDNS lehetőség és port forwarding csak virtual server (NAT) beállítás. Van lehetőség egyeltalán, hogy ezen router mögötti saját routeremet illetve NAS-t elérjem kintről? (Bridge üzemmódba sem tudom állítani)

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#42946) goccer válasza E300TD (#42945) üzenetére


goccer
aktív tag

Ügyfélszolgálattól kell kérni a bridge mód beállítását, írásban. Nem tudom pontosan milyen eszközt kaptál, az enyémen lehet port forwardingot állítani. Én ideiglenesen azt használom, amíg a bridge módot nem sikerül beállítaniuk...

(#42947) kevinium válasza E300TD (#42945) üzenetére


kevinium
aktív tag

nincs port forwarding csak virtual server (NAT) beállítás

(DDNS-t saját gépről is lehet futtatni, de szerintem a saját routered is megoldja nat mögül is.) A port forwarding és a Network Address Translation ugyanaz... Service port - Az a port, porttartomány amit "forwardolni" akarsz, ip address - A számítógéped lan ip-címe... (Tipikusan 192.168-al kezdődik RFC 1918 alapján), ha biztosra akarsz menni (áramtalanítás után nem biztos, hogy a dhcp ugyanúgy osztja a címeket) akkor fix ip-t adjál azon gépeknek amelyekre portot akarsz nyitni...

Mind a két routeren meg kell nyitnod a portot a fenti módon mert így dupla nat mögött vagy... Arra figyelj még, mert érdekes dolgokhoz vezethet, hogy a két hálózati cím ne legyen egyforma... (Ha az egyik nat 192.168.0 címet oszt 24-es maszkkal, akkor a másik 192.168.1-el kezdődő címeket osszon szintén 24-es maszkkal.)

[ Szerkesztve ]

(#42948) E300TD válasza goccer (#42946) üzenetére


E300TD
tag

hg323uw epon onu - ez van rajta.

ezt tudom állítani.

192.168.1.1 az ezköz címe 1.3-t a routerem kapja, 200.1 a router belső címe. így nem működik :W

Ezt még lehet állítani :

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#42949) KurtCobain


KurtCobain
őstag

Sziasztok!
Ma kötötték volna be hozzánk a digit (18. kerület, családi ház), szerelősrác azt mondta, hogy nem tudja bekötni, mert nincs hely... Bejelenti bővítésre, és jelentkezni fognak.
Tapasztalatotok szerint ez mennyi idő? Ő azt mondta, hogy kb 2-3 hét alatt megvan. Ez igaz, vagy lepattintott kamu szöveggel?

Mmm'kay?

(#42950) Benoe77 válasza KurtCobain (#42949) üzenetére


Benoe77
őstag

Te is meg tudod nézni, hogy a közeli oszlopon lévő elosztóból hány kábel megy már ki. Mondjuk ilyenkor talán a távolabbiból tudnának szerintem áthúzni.
Melyik rész ez amúgy, ami ennyire telített már?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.