Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114201) snemeth válasza laciba77 (#114200) üzenetére


snemeth
aktív tag

Igen. Nálam is.

(#114202) laciba77


laciba77
tag

Csak részben jött vissza, sok oldal, hazai és külföldi is elérhetetlen.

(#114203) azbest


azbest
félisten

Van akinek egy ont-tal van több előfizetése?
Nálunk most így lett a nokiával. Bridge módban a lan1 a régi, lan2 az új. A régi működik.
Az új viszont win11-ről pppoevel próbálva 651 hiba.
Esetleg egy újraindítás kellhet neki még vagy rosszul adták meg a jelszót? :)

(#114204) 4Grider válasza azbest (#114203) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az ont és az előfizetés nincs összekötve, tehát egy ont-on be tudsz jelentkezni egy másik 4ig pppoe felhasználónévvel és jelszóval (ha az nincs szimultán egy másik helyen bejelentkezve).

(#114205) azbest válasza 4Grider (#114204) üzenetére


azbest
félisten

Úgy értem, hogy nálunk a #1 port egy előfizetés, a #2 port másik előfizetés :) A többi port le is van kapcsolva rajta.

(#114206) 4Grider válasza azbest (#114205) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ennek mi értelme? Kevés az 1 Gbps?

(#114207) MasterDeeJay

Mit jelent a számlán a E-PACK KEDV. VISSZAVONÁS? Lejárt valami hűségem?
Feltűnt hogy nagyobb lett a számla.

Legutóbb annyi történt hogy lemondtam a két extra sim kártyámat, mert 2x-esére emelték a díját. Most is emeltek de akkor most kérhetek hűséget vagy nem tudom mit jelent ez az epak akármi.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#114208) Calogero válasza MasterDeeJay (#114207) üzenetére


Calogero
addikt

Előző havi számla időben ki lett fizetve?

*Amennyiben számlád ellenértéke adott hónapban a DIGI számlájára a fizetési határidőig nem érkezik meg, arra a hónapra előzetesen érvényesített e-Pack kedvezmény összegét a következő havi számládon felszámítjuk.
**A számla kiegyenlítése a következő fizetési módok valamelyikével történik: banki átutalással, csoportos beszedési megbízással, DIGI APP és Icsekk alkalmazásban, ügyfélkapun, OTP ATM automatán keresztül.

(#114209) MasterDeeJay válasza Calogero (#114208) üzenetére

Na már kezdem érteni, amikor megszűntettem febr végén a simeket akkor volt egy keverc a számlákkal, olyan számlára írt tartozást ami nem is létezett viszont átnevezés névén meg kaptam vissza pénzt. Valószínű a rendszerük ezt úgy érzékelte hogy tartozásom van, viszont egy nem létező számlaszámra volt tartozásom én meg egy létezőt fizettem be de az érvénytelen lett a sim visszadás miatt.
Magyarán fizettem egy olyan számlát ami megszűnt és átvezetésre került másikra amit nem fizettem be de azt meg visszavezették a befizetésre.

Tehát az volt a baj hogy elöbb fizettem mint ahogy az új számla elkészült volna és azt vissza is adták, nem szabadott volna befizetnem a visszavont számlát.
Volt már hasonló esetem másik szolgáltatóval, ott meg a következő számlát fizettem ki nem a soron következőt és kihozta tartozásnak holott 0-ás volt az egyenleg.
Ilyen rendszereknél ezek szerint nincs olyan hogy egyenleg csak kiegyenlített vagy kiegyenlítetlen számlák vannak. Igazából ez nem tudom hogy programozási hiba vagy könyvelés nem tudja kezelni máshogyan. Bár ez biztos le van írva valami apróbetűs részben. Mindegy ezt bebuktam 570Ft.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#114210) iMaverick


iMaverick
addikt

Csütörtök óta mindenki nyaral? Sehol egy Digi hiba, egy leállás? Nocsak-nocsak! :DDD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#114211) MasterDeeJay válasza iMaverick (#114210) üzenetére

Ja amióta rábeszéltek az 1000-es netre azóta lassabb mint az 500-as volt. 200-300 között megy csúcsidőben. Minimumot megüti. Gondoltam rá hogy kérek kissebb csomagot ha úgy sem működik.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#114212) Intruder2k5 válasza MasterDeeJay (#114211) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez FTTB (LAN) vagy FTTH?

(#114213) MasterDeeJay válasza Intruder2k5 (#114212) üzenetére

FTTH
Modem az modem módban megy, saját routerem van (RB3011) de az tud 900mbit felett pppoe-vel is. Koax jön ki a modemből azzal is szokott néha gond lenni.
A modem amúgy tele volt hibával, nem tudom azóta javították-e. Felülete volt extrém bugos, típusát most fejből nem tudom valami fehér virágmintás.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#114214) Intruder2k5 válasza MasterDeeJay (#114213) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja igen, a rosszabbik Fiberhome... De azért megpróbálnám a routert kihagyva direktben egy pc-vel, mert az a 2-300Mbps nagyon kevésnek tűnik, ekkora visszaesés nem szokott lenni csúcsidőben sem.

A Fasttrack egyébként aktív a routerben? Nézted a CPU terheltségét a routerben amikor ezt a ~300Mbps-t teljesíti?

[ Szerkesztve ]

(#114215) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Keresgettem itt lassulás témára, de olyan jelelgű információt nem találtam mint amit én tapasztalaok, szóval rákérdezek :)

2 szolgáltatási helyen is tapasztaltam olyat hogy az internet lelassul. Egyik helyen 20~25Mbps a másik helyen 6Mbps volt kábelen keresztül a letöltés z 1000/300Mbps csomaggal. Szóval nem WiFi jel hibáról van szó, mert direkt rádugtam hálókábellel. A feltöltési sebesség is lassult, az 35Mbps körül volt.

A "megoldást" az ONT modem (router) restart jelenti, de időnként előjön újra. Mostanában szerencsére rirkán. Az ONT az egyik helyen egy AN5506-02-FG, a másik helyen nem tudom pontosan melyik verzió lehet, de ugyanez a model, csak lehet nem 02, hanem valami más.

Ezzel lehet valamit kezdeni? Kérni az ONT cseréjét esetleg?
Vagy 1000-es csomagra hivatkozva WiFi6-os ONT-t kérni?

amúgy jelerősség szempontjából ezek a régiek a jobbak vagy az új WiFi6-os ONT-k jók? Van olyan rész a lakásban ahol pár falat át kell lőni WiFi-vel

[ Szerkesztve ]

(#114216) MasterDeeJay válasza Intruder2k5 (#114214) üzenetére

Fasttrack aktív, portokat nem engedek ki. VPN volt régen de letiltottam, van egy synology nas de azon is letiltottam a távelérést. Proci terheltség minimális. Régen használtam portokat, ma már nem. Talán natolva is vagyok, azt nem néztem.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#114217) Intruder2k5 válasza MasterDeeJay (#114216) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor én mindenképp jelenteném hibára, mert ez így kevés, messze nincs meg a kínált sebesség, ami azt hiszem 700Mbps az 1Gbit/sec-es csomag esetében. NAT-olt IP lehet befolyásol még egy kicsit, de semmiképp sem ennyit. Jó lenne elérni, hogy azt az ONT-ot cseréljék le.

Nekem is FTTH van, és az idő nagy részében 900Mbps körüli sebességet tudok mérni magyar szerverekre, mint DIGI, Telekom, Vodafone, stb., és szerintem ez az általános itt a topikban is. Most csúcsidőben épp ezt sikerült: [link]

[ Szerkesztve ]

(#114218) MasterDeeJay válasza Intruder2k5 (#114217) üzenetére

Rendben, bejelentem. Köszi!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#114219) sviktor82


sviktor82
újonc

Feltűnt, hogy pár napja napi 3-4 alkalommal kapok új IP címet, míg korábban ez inkább 4-5 naponta volt. Más is tapasztalt ilyet?

(#114220) azbest válasza azbest (#114205) üzenetére


azbest
félisten

No sikerült feléleszteni a második kapcsolatot.
Az ont újraindítás nem segített rajta. Bejelentettük hibára, gyorsan meg is érkezett a szerelő, még aznap. Mivel pppoe módban vannak az előfizetések, így a routeren ő nem tudott mit állítani, hanem telefonált a kollégáinak, ahol többedik nekifutásra kézzel sikerült a másodikat is feléleszteni az ont másik portjára. Mondta, ha bármikor eszközt kéne cserélni, akkor megint küzdelmes lesz és csak kézzel tudják beállítani távolról, szóval külön előfizetéshez külön ont-ot kell nyomni az élet megkönnyítéséhez. Most a hibabejelentés kapcsán nem volt ilyen opció, csak ha nem sikerült volna beállítaniuk. Valami adminisztrációs nehézség miatt állították előfizetéskor egy ontra a kettőt nálunk.

Most nem tudtam még életszerű körülmények közt tesztelni, hogy mindkét vonal képes-e külön hozni névleges közeli sebességet letöltésben (win pppoe lehet nem túl acélos, a másik teszt gép meg egy minipécé volt, ami nem tudja kihajtani). A felöltést láttam, hogy külön is megvan valsz a 2x 300.

#114206 4Grider
1 Gbps letöltés nem kevés, inkább a feltöltés szűkös időnként. És ha nagyon pörög a backup feltöltés, akkor voipnál van, hogy panaszkodnak a kollégák laggra. Így külön lehet szervezni a forgalom egy részét. A bérelt vonal sokkal drágább lenne. Van egy telekomunk is tartalék kapcsolatnak, de koax 1000/25 névlegessel, /40 körüllel mióta nem hivatalosan lehet docsis 3.1-re átállt az uplink is. A feltöltése nagyon gyenge céges forgalomhoz, távolról dolgozók eléréséhez.

Ha jól láttam 5 ezer lenne plusz ip a meglévő fix mellé. Így meg kb 10 ezerért van plusz vonal plusz ip-vel. Szóval kb br 20 körül van 2x 1000/300 és 2 fix ip. Céges előfizetés, lakossági előfizetőnek már nem akarnak adni fix ip-t tavasz óta.

[ Szerkesztve ]

(#114221) Dragon3000 válasza azbest (#114220) üzenetére


Dragon3000
veterán

Sima mezei előfizetés vagy céges? Mert régebben kérdeztem, hogy lehet e egy címen több előfizetés és akkor azt mondták, hogy címenként csak egy lehet.

(#114222) Zolcsi67


Zolcsi67
csendes tag

Sziasztok,

Unifi hálózaton sikerült már valakinek beállítani a Digi IPv6-ot?
Én most ott tartok, hogy a router (UCG-Ultra) kap IPv6 címet, a debug konzoljából tudok is kifele IPv6-on pingelni, de a hálózaton levő klienseim nem kapnak már IPv6 címet.
Tapasztalt már valaki ilyet?

Köszi
[kép] [kép] [kép] [kép]

(#114223) 4Grider válasza Zolcsi67 (#114222) üzenetére


4Grider
nagyúr

A SLAAC+Stateless DHCP nem jó? Telekomon nekem sem jó a DHCPv6...

(#114224) Zolcsi67 válasza 4Grider (#114223) üzenetére


Zolcsi67
csendes tag

WAN-nál SLAAC vagy DHCPv6 között nem látok különbséget. LAN oldalon pedig szintén csak SLAAC vagy DHCPv6 között tudok váltani, de ott se jó, egyik módban sem.

(#114225) 4Grider válasza Zolcsi67 (#114224) üzenetére


4Grider
nagyúr

SLAAC-nál mik a beállítási lehetőségeid LAN oldalon?

(#114226) Zolcsi67 válasza 4Grider (#114225) üzenetére


Zolcsi67
csendes tag

Hát nem sok :)

(#114227) MasterDeeJay válasza Intruder2k5 (#114217) üzenetére

Na hülye voltam, fastrack valóban nem ment (ugyanakkor prociterheltségen nem látszott). Volt egy nagy update talán 6-7 verzió között és ott kivette a konfigból. Most már valóban szalad 900/300 felett. Mikrotik volt a hibás meg én hogy nem néztem át.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#114228) forum_user


forum_user
tag

Sziasztok!

Az miért van, hogy most pl. IPv6-kapcsolatnál azt írja, hogy Internet. Máskor meg az van odaírva, hogy Nincs internetkapcsolat?

(#114229) Zolcsi67 válasza Zolcsi67 (#114226) üzenetére


Zolcsi67
csendes tag

Nemtudom mi történhetett, de egyszercsak elkezdett működni. Későbbi keresőknek megosztanám, hogy WAN oldalon SLAAC van 64-es prefix-el, LAN oldalon pedig hagytam auto-n a beállítást, így egyébként ott szintén SLAAC van.

(#114230) JohnK


JohnK
aktív tag

Sziasztok!

Remélem nem OFF a kérdés:

Lakásvétel előtt állok és a tulajdonosnak meglévő DIGI szerződése van Internet-TV-Telefon. Én nem költözök még be átvételkor és szolgáltatót is váltanék ezért bontanám a szerződést. Milyen költsége lehet ennek az előfizetőre nézve?

(#114231) 4Grider válasza JohnK (#114230) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem a te dolgod a szerződést felbontani, hanem annak, aki szerződött rá. Az igénybevett kedvezményeket kell visszafizetni. Ha új helyre költözik, oda átkérheti az előfizetést, ha nincs ott digi, még lehet mázlija.

(#114232) Lackooo84 válasza 4Grider (#114231) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem, hogy nem az ő dolga, de ő nem is bonthatja fel. :)

The Truth is out there...

(#114233) ferob


ferob
őstag

A DIGI Távközlési és Szolgáltató Kft., mint a 4iG Csoport leányvállalata, a Csoporthoz tartozó további telekommunikációs szolgáltató vállalatokkal (az „ANTENNA HUNGÁRIA” Zrt-vel, illetve a Vodafone Magyarország Zrt-vel) közös adatbázisba rendezi az előfizetőivel kapcsolatban kezelt személyes adatokat a közös előfizetők azonosítása, az adatok értékesítési szempontból történő elemzése, értékesítési döntéseket támogató riportok fejlesztése, az esetlegesen pontatlan személyes adatok helyesbítése, valamint a marketing és egyéb célú tájékoztató kampányok támogatása érdekében. Az adatkezelésekre a közös adatkezelők piaci helyzetének felméréséhez, értékesítési stratégiáinak összehangolásához, az értékesítéssel kapcsolatos döntések meghozatalához és azok végrehajtása révén a lakossági ajánlataik optimalizálásához és a bevételeik növeléséhez fűződő, az általános adatvédelmi rendelet 6. cikk (1) bekezdés f) pontja szerinti jogos gazdasági érdeke alapján kerül sor. Ön a közös előfizetői adatbázissal kapcsolatos adatkezelések ellen 2024.06.16. napjáig előzetesen is tiltakozhat.

2024. július 6. napjától módosul az egyszeri díjak közül a kiszállás, és munka óradíjtételek mértéke.
Kiszállási díj: 11 500 Ft/alkalom
Rezsi, munkaóradíj: 7 000 Ft/óra

Az alábbiakban megtekinthetők részletesen a 2024. július 1. napjától érvényes ÁSZF módosítások.

(#114234) pjen válasza ferob (#114233) üzenetére


pjen
félisten

Szép lassan csak össze fésülik a három céget.

(#114235) adika4444 válasza ferob (#114233) üzenetére


adika4444
addikt

a kiszállási díj emelése meglehetősen markáns, bár ha azt nézem, mást se javít olcsóbban egy házhozjövő szerelő. HA a hiba nem nálam van, legalább ingyenes a javítás. :D Így szépen lassan újra divatba fog jönni a hozzáértő ismerős, szomszéd jelenség. No meg a kiszálló technikus jóindulata, hogy kiszámlázza-e például az optikai kábel sérülését...

Arra kíváncsi leszek, hogy a közös adatbázis felépítésén túl mikor jutnak el a közös ügyviteli rendszerig, mert nyilván majd ez lesz érdekes, amikor egyesíteni akarják One-ná a DIGI-t és a Vodafone-t. Az árakról szóló fejtegetés is furcsa számomra, mint ha valamilyen árváltoztatás lenne előkészülőben...

Ránéztem az ÁSZF-változásokra. Június 1-től adószámos kis- és középvállalkozás igényelhet csak fix IP-címet üzleti előfizetéssel. HA jól értem, a magánszemélyek már így is bukják a fix címet.

Nagyon szigorít a DIGI, remélem, nem az lesz a vége, hogy a fair use jegyében az adatforgalom alapú díjazás is megérkezik 2024-re...

üdv, adika4444

(#114236) Mate válasza adika4444 (#114235) üzenetére


Mate
nagyúr

Elkezdtek egységesíteni a vodafoneal. Hasonló csomagok, hasonló árakon. Kiszállási díj soknak tűnhet, de teljesen érthető. Minden sokszorosára drágult, az meg évek óta ugyan annyi. Ráadásul nagyon sok a saját tv-t használni nem tudó ember, aki “nem értek hozzá, nem is érdekel, csinálják meg” mentalitással él. Majd most lehet mérlegelni, hogy valag pénz vagy megpróbálja használni az agyát. Esetleg kér egy boxot és nincs gondja (bár sokaknak az is gondot okoz…)

[ Szerkesztve ]

(#114237) adika4444 válasza Mate (#114236) üzenetére


adika4444
addikt

Igen, ebből a szempontból érthető a kiszállási díj.

A csomagáraknál ez azt jelenti, hogy még szándékoznak árat emelni a közeljövőben? Netcsomagokról van esetleg infód, marad a gigás csomag és a 300-as feltöltés?

üdv, adika4444

(#114238) Mate válasza adika4444 (#114237) üzenetére


Mate
nagyúr

Fogalmam sincs, hogy emelnek vagy sem. Szerintem egyelőre nem. Már elérték azt a határt, amivel még meg lehet tartani/ lehet szerezni új ügyfeleket. 1000-es net marad. A kisebb csomagok voltak lényegesek, hogy igazodjon a vodafonehoz. Lassan elkezdődik a keresztértékesítés, év elejétől meg elvileg összebútoroznak, bár kíváncsi leszek milyen formában valósul meg. Lehet csak átneveznek mindent, meg mindenki hozzáfér a másik adatbázisához. Mire ezt összegyúrják nem 1-2 nap, ráadásul mind a két cég nyőgi még a korábbiakat (upc, invitel) is.

(#114239) Hiei555


Hiei555
tag

Hali! Érdeklődés/tanács,tapasztalatra vagyok kíváncsi. Adott a helyztet hogy van egy lakásom, 1 éve vettem. Most jutottam oda h faszan megvan csinálva kértem Digi net es tv igenylest a neten 1 hete. Most írtak hogy elutasították mert a címen tartozást tartanak nyilván(magyarul valaki előttem tartozik?! Aki amugy azt mondta h nincsen semmi tartozás...) Ehhez mi közöm van nekem? Holnap befogok menni személyesen is. Volt valakivel ilyen mi a teendő ilyenkor? Előre is kösz

(#114240) qqcqqc válasza Hiei555 (#114239) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nekem nagyon régen, a múlt évezred végén, volt hasonló esetem a UPC-vel. Kértem, hogy adják írásba, hogy más tartozása miatt nem szerődnek velem, mert szeretném ezt az ügyvédemnek megmutatni (volt ilyen ismerős). Bemutattam az adásvételi szerződésem, hogy én most lettem az igatlan tulajdonosa, nincs közöm a hátralékhoz. Hirtelen szerződtek velem. Csak a társasházi közösköltség kötődik az ingatlanhoz, a közüzemi tartozás, és ilyen az internet is, nem.

[ Szerkesztve ]

(#114241) Lackooo84 válasza qqcqqc (#114240) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

1 év után elévül minden telekommunikációs követelés amúgy is. :D

The Truth is out there...

(#114242) Sanyi.mTs válasza Lackooo84 (#114241) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Pontosabban a behajthatóság évül el, nem a tartozás (ténye).

(#114243) roseA580 válasza Sanyi.mTs (#114242) üzenetére


roseA580
kezdő

Még pontosabban:

A behajthatóság sem évül el, ha az adós nem hivatkozik az elévülésre egy elég szűkös határidőn belül.

Ez könnyen előfordulhat pl. ha még a hivatalos értesítést sem kapta meg, mert a "kézbesítési vélelem" miatt a már jogerőre emelkedett behajtási eljárás már csak különleges esetekben állítható meg elévülésre hivatkozva. :(

[ Szerkesztve ]

(#114244) lockdown90


lockdown90
senior tag

Sziasztok!
DIGINET 1000 - FTTH szolgáltatással rendelkezem, az ügyfélkapun keresztül az ONT-ot MODEM üzemmódba állítottam, az 1-es portba utánakötöttem a saját routeremet, szépen felépült a pppoe kapcsolat, viszont csak 100/100 lett belőle?! Ez hogyan lehetséges? :W

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#114245) Intruder2k5 válasza lockdown90 (#114244) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Többféle módon is lehetséges...

1. A 100Mbps sebességű FE portba kötötted a routert
2. Rossz a kábel az ONT és a router között
3. 100Mbps sebességet tud a saját routered
4. Rossz a kábel a saját routered és a kliens között
5. 100Mbps sebességen megy a LAN adapter a kliensben

(#114246) Hiei555 válasza qqcqqc (#114240) üzenetére


Hiei555
tag

Köszi! Ma voltam bent probléma mentesen sikerült megoldani a tulajdoni lap bemutatása után szóval minden oke nem problémáztak rajta. Szerdán jönnek bekötni, vezetékes telot nem akartam volna de végül az a csomag lett amiben van mert szeptemberig 6000 valamennyi utána 10300 (1000 net tv meg telefon) a net+tv meg elejétől fogva lett volna 11ezer körül.

(#114247) bolic


bolic
őstag

Aki 100Mbites vagy annál kevesebb, törölni kell a torrent kliensen belüli ritka torrenteket, mert az lefoglalja a sávszélességet, most már oké 1Gigabit. :W :Y :R

Szerk.: Tudtam hogy ez nem kábel hiba, hanem szoftveres korlátozás volt részemről. :W

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#114248) Dragon3000 válasza bolic (#114247) üzenetére


Dragon3000
veterán

Vannak a kliensemben ritka torrentek mégis megy gigabittel a letöltés. Mi alapján kötötted össze a két dolgot egymással?

(#114249) Lackooo84 válasza bolic (#114247) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Köze nincs hozzá. :N

The Truth is out there...

(#114250) bolic válasza Dragon3000 (#114248) üzenetére


bolic
őstag

Nemrég Max streamelésre tértem át, semmi karbantartás nálunk nem volt, nem értem ez a néhány éves korlátozás hogy szóba jöhet? Nem értelek.... :(((

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.