Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100951) Griff55


Griff55
senior tag

Sziasztok,

Sajnos full hülye vagyok a témához, de most jutottam el arra a pontra, hogy olyan szinten cseszte fel az agyam a digi, hogy segítséget kérek.
Nemrég költöztem be a lakásba, ahova egyetlen árva szál optikai kábel van bevezetve. Erre rá van kötve egy fehér színű virágmintás 2 antennás (csak 2,4Ghz-n kommunikáló) trágya router... Ugye ezen van koax tv kimenet is.
Jól gondolom hogy ezt a f*shalmazt nem lehet kiiktatni? csak mert nem látok webshopban egyetlen olyan routert sem, amibe ezt a tetű GPON optikai kábelt bele lehet dugni.
Ha bemegyek a digihez, hogy vágjanak hozzám egy wifi6-os routert akkor ennek a fehérnek maradnia kell akkor is?
koax kábelt tudnak adni bent a tv-hez? csak mert sehol nem találok olyat aminek az egyik fele csavarozós koax a másik fele meg hagyományos antenna kábel. (a media boxot szeretném kihagyni, így is van elég pókháló)
Egyébként ez a 2,4GHZ internet teljesen használhatatlan, eldobálja a wifi jelet, TV nem bírja a 4k-t állandóan szaggat, letöltés valami borzalmasan lassú. Csak a baj van eddig vele. Korábban évekig upc volt, azzal semmi probléma nem volt, de most mintha 10+ évet repültem volna vissza.
Bocsi ha hosszú volt, de ki kellett adnom magamból :W :W :W

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#100952) sanzi89 válasza Griff55 (#100951) üzenetére


sanzi89
addikt

Olvasd el az összefoglalót, kérd át bridge módba az ONT-t, és olyan hálózati eszközt kötsz utána, amit akarsz.

Koax kábelt elvileg adniuk kellett volna bekötéskor, ami az ONT-t összeköti a TV-vel, de ha van egy minimális kézügyességed és egy éles késed, akkor magad is tudsz csinálni olyan kábelt, amilyet akarsz. Menj be egy közeli elektronikai boltba - ne MM és Euronics szint - , és biztos segítenek majd.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#100953) viktorhu válasza Griff55 (#100951) üzenetére


viktorhu
veterán

Sokkal jobb lesz így optikán, mint az ex-UPC koaxos nete, csak gondolom 2,4-en tele van szemetelve már a környezet. Köss mögé egy saját routert, a bridge módról már kaptál instrukciókat.

Ha nincs koax, akkor lehet, hogy nincs aktív tévéelőfizetés rajta.

(#100954) TeeJay válasza Dragon3000 (#100940) üzenetére


TeeJay
félisten


Na megjelentek facebook okoskák akik már tudják hogy holnap jön az armageddon...
Imádom az ilyen IQ huszárokat, csak feleslegesen keltik a pánikot a többi IQ huszár között
Ez a Lölő meg kormány fóbia egyeseknek agyukra ment

Természetesen a tegnapi hírt is megmagyarázta hogy kamu az egész
semmiféle ügyfélkör bővítés nem cél csak áremelés meg eladás minden :D
Emellé már felüdülés minden egyes "4-ig" favicc

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100955) Griff55 válasza viktorhu (#100953) üzenetére


Griff55
senior tag

Köszönöm!
(Van ilyen coax kábelem, csak ócska koszos és túl hosszú, szeretnék egy újat ami rövidebb, csak nem találok :/)

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#100956) TeeJay válasza Griff55 (#100955) üzenetére


TeeJay
félisten

F csatlakozó a lényeg
koax kábelt elvágod, majd kb. 1-1,5 centit körbevágod az árnyékolást hátra hajtod, a belső szigetelést a réz magig felpucolod és tekerheted is rá az F csatlakozót, a végén pedig 45fokban elcsíped a réz magot úgy hogy még kilógjon az F csatlakozó fején túl
Ez mehet az ONT-be csavarva, másik végére meg veszel tekerős F csatlakozós antenna dugót

Összesen kell 2darab F csatlakozó meg 1darab antenna csatlakozó ami csavarmenetes

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100957) viktorhu válasza Griff55 (#100955) üzenetére


viktorhu
veterán

Módosítottad az előfizetést? Nem ismerjük a hátteret, de ha csak simán továbbhasználod (pl. bérlemény vagy vásárláskor átvett előfizetés), akkor érdemes lenne először megtudni, hogy van-e tévéjel egyáltalán.

(#100958) jack982 válasza TeeJay (#100956) üzenetére


jack982
aktív tag

mintha láttam volna ilyen kábelt készreszerelve.

(#100959) TeeJay válasza jack982 (#100958) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem szeretem azokat mert cérnavékony ér van benne amiatt hogy könnyen hajtogatható legyen meg nem is biztos hogy trishield.
Inkább veszek 2-3-x méter minőségi trishield koax kábelt és csavarok rá F csatlakozót
Van a krimpelős meg préselős csatlakozó is, az egy fokkal biztos jobb de nekem még kézzel csavaróssal sem volt sehol baj ha figyelsz hogy az árnyékolás jó legyen :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100960) jack982 válasza TeeJay (#100959) üzenetére


jack982
aktív tag

hát ja, így érthető is.

(#100961) Dragon3000 válasza TeeJay (#100954) üzenetére


Dragon3000
veterán

Minek foglalkozol velük? Az ilyen helyeken sok a gyökér, ezért se vagyok egy ilyen csoportban sem benne.

(#100962) Griff55 válasza viktorhu (#100957) üzenetére


Griff55
senior tag

Van tv, látom a csatornákat, azzal nincs probléma.
Az internetet akarom gyorsítani, mert hiába fizetem a gigabites netet, ha az ONT a szűk keresztmetszet.

TeeJay köszönöm az antenna csatlakozót, ilyet keresek akkor, mert korábban egy 2 végén csavarós coax kábelt vettem már.

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#100963) viktorhu válasza Griff55 (#100962) üzenetére


viktorhu
veterán

Kisebbet a gigabitnél nem is tudnál fizetni. De kábelen most is megvan a gigabited, wifin meg még ma is elég extra hardver kell ahhoz, hogy meglegyen, de tény, hogy 5GHz-en elég szépet lehet lépni előre. Ax-es az eszközöd, amivel a netet használod?

(#100970) TeeJay válasza viktorhu (#100963) üzenetére


TeeJay
félisten

2antennás AC-val 600-650megabit sima ügy normális router és kliens esetén
2antennás AX-et még nem próbáltam de gyanítom 1200-as link mellett ott is meglehet 800-900megabit, ettől többet meg már csak 3-4 antennás cuccal lehet de az mobilban nem hiszem hogy van, vagy 160MHz-en ami szintén kérdéses melyikben van.

Wifi6E lesz majd jó reméljük mert ott 160MHz blokkból lesz egymás mellett jó pár :K

Az lesz majd jó ha indul az XGSPON és mindenki 2,5 meg 10gigabitet akar majd átvinni wifin :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100971) CirrMee válasza TeeJay (#100970) üzenetére


CirrMee
addikt

Az lesz majd jó ha indul az XGSPON és mindenki 2,5 meg 10gigabitet akar majd átvinni wifin

Természetesen csúcssebességű kétmagvas világháborús 'rocesszoron... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#100972) Zolle74


Zolle74
újonc

Sziasztok! Kérném szíves további segítségeteket. Ma ismét kicserélték az ONT-t. Huawei HG8147X6 típust kaptam. Router módban 945/310 Bridge módban 365/315 továbbra is. FTTH netem van, nincs tv vagy telefon előfizetésem csak a net. A kérdésem az volna, hogy nem lehetséges, hogy a tv szolgáltatás hiánya miatt van valamilyen korlátozás rajta ami beleszól ebbe? A "szakik" továbbra sem értik mi lehet a probléma.

(#100973) TeeJay válasza CirrMee (#100971) üzenetére


TeeJay
félisten

Héten is megyek egy anyukához mert szerinte a DIGI szerelők hülyék és hogy az ő tuti TP-link routerét nem kötötték rá neki és emiatt a DIGI ONT-n lassú a wifije.
Kértem képet fotózza le a TP-link alját, hát naná hogy kiderült hogy a tuti router 100mbit WAN portos és mondtam neki hogy ne ekézze a DIGI szerelőket mert ők azért hagyták ki mivel 94megabittől többet kábelen se fog tudni átvinni.
L alakú panel lakás ajtóhoz kérte az ONT-t, mondtam optikai kábelt nem tudok toldani úgyhogy vesz új routert vagy kábelezünk.
Na ilyenek akarják majd a 10gigabitet 3 vasbeton falon keresztül 8éves laptopon hozni wifivel ;)

Zolle74:
A TV szolgáltatás totál más spektrumon megy, és router módban is gondnak kellene lennie.
A szakik meg vizsgálják ki mert vicces hogy router módban fasza minden modem módban meg gáz. Én továbbra is jelezném nekik hogy nem lehet-e konfig hiba ha fixen 350megabit körül mérsz lefelé.
Ha már beleuntál és feladnád akkor router módba használd mást nem tudsz :U

Huawei-en kívül volt már nálad ZTE vagy Fiberhome ONT?
Esetleg kérhetnél egyet megnézni Bridge módban mi a szitu, ha azzal is ennyi van akkor tuti konfig hiba lesz és azt oldják meg bentről, küldjenek más konfigot vagy passz

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100974) Zolle74 válasza TeeJay (#100973) üzenetére


Zolle74
újonc

Köszönöm szépen, megpróbálom a tanácsaidat. Nem volt még csak Huawei. Hozott még egy régebbi típust egy Huawei EchoLife HG8240 amit valahonnan leszereltek és nem megy csak Bridge módban, mert valamiért nem tud. Azt akarja még megpróbálni ha ez nem jött össze. Állítólag körzetekre vannak osztva, ez egy huawei-es körzet ami invitel volt, de ez már új Digi hálózat szerinte.

(#100975) TeeJay válasza Zolle74 (#100974) üzenetére


TeeJay
félisten

Végső esetben még ezt tudom tanácsolni hogy kérj ZTE vagy Fiberhome-ot azok is Bridge módban teljesen jók.
Nálunk is Huawei elvileg a telep mégis láttam sok helyen ZTE és Fiberhome-ot. Gyanítom ma már nincs ilyen limitálás hogy huawei OLT esetén csak olyan ONT mehet rá. Egy próbát megér de amúgy is gondolkozzanak rajta mert lehet másnál is van ilyen gond csak egyedül te jelentetted. A garantált minimummal meg már nem zavarhatnak el mióta kötelező kínált sebességet is írni

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100976) Dragon3000 válasza Zolle74 (#100972) üzenetére


Dragon3000
veterán

Megnézném egy másik géppel is hátha ott van valami gond. Az, hogy a digisek laptopjával sem ment többel nem sokat jelent, mert lehet, hogy gyenge a hardver, amivel rendelkeznek. Régebben nálam is amikor itt volt a szerelő, az ő laptopja töredékét tudta kihozni a netből, míg a gépemmel ment gigabittel. A tv-nek nincs hozzá köze, nálam is csak net van és bármiféle gond nélkül megy bridge módban is a gigabit.

(#100977) TeeJay válasza Dragon3000 (#100976) üzenetére


TeeJay
félisten

Kaspersly AV is fog hatja a gépet, ráadásul speedtest alkalmazásban kellene mérni vagy ha nincs akkor a parancssoros módon. Ezeket elfelejtettük neki írni, sőt méréskor Antenna Hungária meg a Telekom Telenor Voda szervereket érdemes használni.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100978) Zolle74 válasza TeeJay (#100977) üzenetére


Zolle74
újonc

Köszönöm Nektek a sok ötletet. Ezeket megpróbáltam már, kizártam a lehetőségeket. 5 géppel mértünk, 2 bőven felülmúlta a Digi szerelők technikáját. Speedtest alkalmazás, szelessav.net stb szerverek mind ugyanez sajnos. Az ügyfélszolgálatos azt mondja a modemre nem töltődik le semmiféle config, a szerelő szerint valami igen, amikor bejelentkezik a szűz modem. De nem tudja pontosan Ő sem... Ki tudhatja akkor? Hogy kaphatok új configot?

(#100979) Sdi válasza Griff55 (#100951) üzenetére


Sdi
addikt

Az általad nem talált kábel.

Már többször le lett itt írva, hogy a szolgáltató csak kábeles neten biztosítja a gigabitet /ont/, ha azon lassú akkor igazad van, egyébként nem. A wifi úgymond a te gondod. Szerezd be hozzá a megfelelő eszközöket és működni fog.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#100980) TeeJay válasza Zolle74 (#100978) üzenetére


TeeJay
félisten

dchard-ot kell keresni ő vágja ezeket, de modem módra álláskor kapnia kell bentről egy konfigot hogy wifit tiltsa le meg pár apróságot és router funkció is szűnjön meg.
Régóta fórumozok DIGI témában, 1-2éve volt itt egy user akinek valami konfig hiba történt és pár napig fordítva volt a le és feltöltése
300megabit volt lefelé 1000 felfelé, és ONT áramtalanítás után is ez volt, sok helyen mérte nem félremérés volt valóban gigás feltöltést kapott pár napra, aztán helyre állt neki.
Erre írtam hogy olyan mintha a modem konfigod esetén a letöltésed 350 körül lenne limitálva mint a feltöltés másnál.
dchard meg tudja mondani hogy történik a sebesség konfig ONT-k esetén

Ezért írtam hogy ZTE vagy Fiberhome ONT-t teszteljen a szerelő mert ha azokkal is ez a helyzet akkor náluk van gond

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100981) Zolle74 válasza TeeJay (#100980) üzenetére


Zolle74
újonc

A szerelő most telefonon elmondta, hogy tegnap este továbbította az internet osztálynak akik azt a választ adták, hogy az én gépem és a szerelő gépe is rosszul kezeli a pppoe kapcsolatot, azért mérünk kevesebbet. Nem tudnak mit kezdeni ezzel, ha router módban megvan akkor ennyi... A szerelő annyit ígért, hogy kér egy szoftver frissítést a modemre a központból. Kértem a Fiberhome vagy ZTE modemet, de úgy csinált mint aki nem is ismeri ezeket, nem ígért semmit.

(#100982) dchard válasza TeeJay (#100980) üzenetére


dchard
veterán

Ha jól látom a probléma az, hogy brdige-ben szar a sebesség router módban meg nem.

Az előfizetett sebességet lefelé az OLT ütemezője "korlátozza", felfelé pedig a modemben lévő QoS profil. De ez nem "letöltődik" a modembe, hanem egész egyszerűen a modem ONT része szerves egységet képez az OLT-vel, ezt az OMCI nevű protokollon keresztül vezérli az OLT. Tehát az ONT alárendelt viszonyban van az OLT-hez képest.

Én elsőre arra tippelnék, hogy valamelyik kliens eszköz nem jól kezeli a PPPoE-t és ez adja a különbséget a router és bridge mód között. De ha már tényleg több különböző és kellően potens laptoppal/PC-vel ki lett próbálva, akkor van egy kis esély arra, hogy valóban az OLT profillal lesz a hiba. De ezt a mezei ÜFSZ nem fogja tudni kideríteni, csak a mérnök (akinek van közvetlen OLT hozzáférése és kézzel le tudja ellenőrizni az aktuális profilt).

MOD: ha jól látom a fenti hozzászólásban akkor ez megtörtént. Esetleg meg lehetne próbálni a kliens eszközök (ami PPPoE tárcsázna) kikapcsolni a flow control-t, számos esetben okozott már problémát.

MOndjuk, hogy a "szerelő laptopja sem kezeli jól a PPPoE kapcsolatot", az elég vicces...

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#100983) Masato


Masato
tag

Wi-Fi 6 eszközt keresgéltem, ráakadtam erre:
Ubiquiti Dream Router

Ha jól látom, ennyiért verhetetlen. Noha Early Access a termék egyelőre, pár hónap múlva bizonyára elérhető lesz. Ha vótmá, akkor elnézést. Nem szponzorál a Ubiquiti.

(#100984) jack982 válasza Masato (#100983) üzenetére


jack982
aktív tag

Huawei ax3pro szerintem jobban megéri, most akciós. 22k

(#100985) Sumi válasza Masato (#100983) üzenetére


Sumi
aktív tag

Nem vennék rá mérget, hogy elérhető lesz.. Már vagy egy éve alig érhető el bármi náluk, főleg az olcsóbb termékeiket (pl g3 flex, g3 instant kamera, stb.) kapkodják el (a skalpolók amúgy) pár perc alatt amikor érkezik egy kemény 10 darabos készlet havonta a hivatlos shopjukba.. Arról nem is beszélve, hogy elég komoly hanyatlásnak indult a termékeik minősége/megbízhatósága az utóbbi kb. 2 évben (kb. mióta megjelent az UDMP)
Tudom magyarországon még menő/prémium cuccnak számít, de az USA-ban már kezdenek "kiszeretni" a cégből az emberek..

szerk: bár most g3 instant pont van - csoda - de így is 1 darab / fiókra van korlátozva a vásárolhatósága :D

[ Szerkesztve ]

(#100986) norba69 válasza Sumi (#100985) üzenetére


norba69
senior tag

És akik az USA-ban "kiszeretnek" belőle, azok merre mennek?
Érdekelne, hogy mit érdemes elkezdeni tanulni.

(#100987) adika4444 válasza norba69 (#100986) üzenetére


adika4444
addikt

Router vagy Mikrotik RouterOS, vagy OpenWRT szerintem. Ezek már egész baráti áron elkezdhetőek, és utána akár az Owrt akár a ROS alá vehető erős hardver.

Nekem egy Ubiquiti EdgeRouter ER-X-em van, de már Openwrt fut rajta, sajnos az EdgeOS és az Ubiquiti világa nem jött be. Anno terveztem UniFi AP-kat venni, de egyre több szálon kötelezően húz a cloud felé, így az sem jön már be.

üdv, adika4444

(#100988) Mr Bond 007 válasza adika4444 (#100987) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nekem 2014 óta van edgerouter lite, azóta 1x volt gondom hálózattal, mikor megmurdelt a tápja. Cseréltem, és azóta is hibátlan. Anno be konfigoltam, azóta rá se néztem fw frissítés/port nyitáson kívül. Ezzel alapozták meg anno a hírnevüket (meg a stabil wifijükkel), de eléggé le lassult a fejlesztés az edge vonalon. :(

(#100989) Masato válasza norba69 (#100986) üzenetére


Masato
tag

Azért én még nem írnám le teljesen a Ubiquitit. Lehet, hogy a Mikrotik szcientológusok másképp gondolják, de azért még mindig vannak sztem használható profi termékeik. A konzumer cuccaik lehet, hogy tényleg csak túlhájpoltak. Találkoztam én is túlárazott routerrel és nem igazán győzött meg.

(#100990) Geth válasza Mr Bond 007 (#100988) üzenetére


Geth
addikt

Azt hittem, amit a stabilitásról írtál az alap. Én most cseréltem kinövés miatt egy ~2014-es születésű tplink wdr3600-at, hasonló tapasztalatokkal (openwrt). Csak ennek a tápja még mindig jó :)

(#100991) Mr Bond 007 válasza Geth (#100990) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Igen, csak ezt a routert amíg nem váltok gigabit fölé, nem fogom ki nőni ;)

[ Szerkesztve ]

(#100992) ElektrikusDE válasza Zolle74 (#100981) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Az én számítógépem pl. egyáltalán nem működik PPPoE kapcsolattal. (nem lehet vele működő PPPoE kapcsolatot létrehozni)

De szerencsére megfelelő routerrel nincs semmi gondom! :)

Ami akár a DIGI-től bérelt TP-Link Archer AX10 is lehet!

Szerintem így megoldódna a probléma.

Amennyiben nem, akkor addig verném az asztalt, amig meg nem oldják! :(

Ui:

Nálam is kellett egy ONT csere, igaz a hibajellege kicsit más volt. (port nyitás tönkretetté az internet kapcsolat minőséget, legalábbis bridge módban)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#100993) Geth válasza Mr Bond 007 (#100991) üzenetére


Geth
addikt

Ja, én is csak a tpl wifijét nőttem ki :DDD
(persze a több tárhelynek is örülök, de az a probléma eddig is orvosolható volt)

(#100994) sfdrakex válasza ElektrikusDE (#100992) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mi az hogy nem tud Pppoe kapcsolatot létrehozni a géped? Valami mókolt OS van rajta? Olyat még nem láttam, hogy nem tud kapcsolatot létrehozni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#100995) ElektrikusDE válasza sfdrakex (#100994) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Asus P5Q deluxe (Vista kompatibilis) :)

Windows 11 eredeti Windows.

De már a 10-en sem jött össze neki.

651-s hiba szinte mindig, ha netán nem dob hibát akkor sem működik az adatforgalom.

Legalábbis a román DIGI-vel, (RCS & RDS) más szolgáltatóval nyilvánvalóan nem próbáltam ki.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#100996) Bobek198508


Bobek198508
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni!
Szükségem volna picit nagyobb sávszélességre viszont a sebességteszt (közbe nem ment semmi, minden le volt állítva, kb. 1,5 hete mérem figyelem reggel, du, este :D ) letöltés közben 150/200mb/s több letöltést nem igazán sikerül, a feltöltés 200/300mb körül mozog!

Adott egy 1000mb/s opticai digi net, kábellel (Cat5e) van összekötve a gép ami a következő:
Operating System: Windows 10 Enterprise LTSC 64-bit
CPU: Intel Pentium G850 @ 2.90GHz 35 °C Sandy Bridge 32nm Technology
RAM: 8,00GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)
Motherboard: Hewlett-Packard 1497 (SOCKET 0)
HDD: 120gb sandisk ssd

A szolgáltató szerint minden rendben 3-4 nap múlva jönnek ránézni!
A digi routerbe is jó helyre van dugva minden!
Kérdésem a következő, elméletileg a hardvernek ,,bírni" kéne nem?

Előre is köszönöm, ha valakinek bármi észrevétele van!

[ Szerkesztve ]

(#100997) CirrMee válasza Bobek198508 (#100996) üzenetére


CirrMee
addikt

Kérdésem a következő, elméletileg a hardvernek ,,bírni" kéne nem?

Ezzel nem csodálom, ha nem sikerülne.
Feladatkezelőt indítsd el a mérés előtt, ha plafon közelébe vágja a CPU kihasználtságot, akkor meg is van a válasz. Plusz eleve egy ilyen gépnél CLI mérést kellene próbálni...

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#100998) Lewzke válasza Bobek198508 (#100996) üzenetére


Lewzke
őstag

A hálókártyád milyen az alaplapon? Érdemes játszadozni a beállításaival, mert van beállítás amivel magasabb sávszél elérhető. Pl priority&vlan legyen disable.

[ Szerkesztve ]

(#100999) Multibit válasza Bobek198508 (#100996) üzenetére


Multibit
veterán

A Digi eszköze router módban van és kábellel mérsz? Ha igen, akkor jelentsd be hibára!

(#101000) Lewzke válasza Lewzke (#100998) üzenetére


Lewzke
őstag

Azért ez a gép nem mai darab, az Ivy bridge laptopommal hasonló hibába futottam. Nekem felezte a gigabitet. Ezeket érdemes kikapcsolni:
Disable Receive Side Scaling
Disable Adaptive Inter-Frame Spacing
Set Enable PME to DISABLED
Disable Packet Priority & VLAN
Disable Jumbo Packet

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.