Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100301) koby11h válasza Bacusuz (#100300) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem is ez a gondom, nincs mire váltani. 14 év mobilnet után 5 hónapja végre lett vezetékes Digi-mm, remélem nem cseszik el. De majd meglátjuk.

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#100302) hypno skate válasza Lajosnagy17 (#100290) üzenetére


hypno skate
senior tag

Viszont hirtelen a semmiből egyszer csak lesz 5G frekvencia, mert varázsütésre kiderül, hogy mégsem kellett volna kizárni a céget a fekvenciaárverésből.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#100303) lócitrom válasza predakon (#100297) üzenetére


lócitrom
őstag

nem-e? az antenna hungáriával kerül egy kalapba. nem az árakkal lesz itt gond,hanem az ideológiával és a céllal. nyugodtan lehet számolni a romlással.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#100304) wolf88


wolf88
tag

[link]
Én csak azt kérem, hogy a szolgáltatás minősége ne romoljon és árat se emeljenek.

(#100305) WaterWave válasza Lajosnagy17 (#100293) üzenetére


WaterWave
veterán

Amiket írsz az pusztán feltételezés.
Nem tény, csak feltételezel, gondolsz...

Mondjuk nem lepődök meg ezen, Magyarország a fotelkommentelők országos paradicsoma.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#100306) DS39 válasza hypno skate (#100302) üzenetére


DS39
nagyúr

csak ha a "Telenor" Magyarországot is megvásárolják mellé.
úgy tudom, az 5G-s frekvenciasávok mind értékesítésre kerültek.

[ Szerkesztve ]

(#100307) Cirbolya_sen válasza DS39 (#100306) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Az is már egy "havernál" van

Cirbolya_sentinel

(#100308) Dragon3000 válasza Bacusuz (#100300) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor még időben 2 év hűség vállalás és gond letudva 2 évig. De még mindig azt mondom, hogy várjuk meg mi lesz.

(#100309) 4Grider válasza Dragon3000 (#100308) üzenetére


4Grider
nagyúr

Két év hűséget csak eszköz igénybevételével lehet vállalni, anélkül csak egy év lehetséges.

(#100310) Dragon3000 válasza 4Grider (#100309) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor 1 évet vállal és addig nincs gond az árral. De nem hiszem, hogy egyből ár emeléssel kezdenének, amikor országos szintű hiszti ment a 200Ft-os emelés esetében is.

(#100311) woodworm válasza Cirbolya_sen (#100307) üzenetére


woodworm
veterán

Konkrétan a szuperholding részeként az antenna hungáriánál van 25%, a többi a cseheknél.

(#100312) Raiden_


Raiden_
tag

Az új igények bekötésével lehetnek gondok, mivel a bátyám Radul, (szerelő) hazamegy
a jó öreg RCS & RDS anyacéghez. Amennyiben ténylegesen beindul a 2,5/10 Gbit
átállás kórházi szintű várólisták lehetnek, még ott is ahol "csak" eszközcsere lesz,
mert a papírmunka is vagy fél óra lesz, régi eszköz hiánytalan átvétele az új eszköz
hiánytalan átadása + mindig van valami váratlan esemény és csúszások.

(#100313) worxland válasza Raiden_ (#100312) üzenetére


worxland
addikt

Hosszú várólista azért nem várható, mert az otthoni háló felfejlesztése akár csak 2,5 gigabitre igen húzós összeg.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#100314) 4Grider válasza Raiden_ (#100312) üzenetére


4Grider
nagyúr

Eddig is voltak csúszások az új bekötéseknél. Csomó helyen nagyon erős volt a fluktuáció, ennyiért alvállalkozóként sem érte meg a bekötés.

(#100315) Raiden_ válasza worxland (#100313) üzenetére


Raiden_
tag

A legtöbben nem is a tényleges sebesség miatt állnának át, hanem szimmetrikus
a csomag ami, ha megvan a 1Gbit/1Gbit garantáltan és mellé az alacsony ping
már megér egy plusz ezrest 2,5Gbit esetén.

(#100316) Lajosnagy17 válasza Raiden_ (#100312) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Szerintem az ár itt is változni fog és nem 4000Ft (2.5Gbit) es nem 5000Ft(10Gbit) lesz. Lehet, hogy a kereslet nem lesz annyira jelentős.

(#100317) Raiden_ válasza 4Grider (#100314) üzenetére


Raiden_
tag

Most majd gázszerelő NERbulók lesznek, Radul helyett. :D

[ Szerkesztve ]

(#100318) YellowFlash válasza predakon (#100297) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Ha komolyan ezt gondolod látván a hazai piacot, akkor álomvilágban élsz...

They don't know... PepeLaugh

(#100319) Dragon3000 válasza Raiden_ (#100315) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mivel lenne alacsonyabb a ping? Amikor 100Mbps netem volt, akkor is 4-6ms volt a pingem és most ftth gigabit esetében is 4-6ms a pingem.

(#100320) 19ati93 válasza Dragon3000 (#100319) üzenetére


19ati93
senior tag

+1. Pinggel nekem se volt sose gond mikor még az alacsony 100 megás csomagokunk volt.

Kiváncsi leszek mi lesz hosszú távon ebből a felvásárlásból. Reméljük a legjobbakat.. :F

(#100321) Dragon3000 válasza 19ati93 (#100320) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mindenki egyből a legrosszabbra gondol, máshol olvastam olyan hülyeséget is, hogy majd megy a visszafejlesztés.... Nem hiszem, hogy arra mennek, hogy drágán megveszik a céget és utána az egyedüli cél a leépítés lenne. Drasztikus ár emelés esetében is sok helyen van alternatíva és az emberek váltanának is, illetve rosszabb stabilitás esetében is ez lenne az eredmény, ami hosszútávon elég nagy balfaszság lenne a részükről. Persze ettől még lehetnek hülyék.

(#100322) TeeJay válasza Dragon3000 (#100321) üzenetére


TeeJay
félisten

Magyar jajgatós hozzáállás...
Nyílván azért vesznek meg több száz milliárdért egy céget hogy gyorsan árat emelve mindenkit más szolgáltatóhoz tereljenek mi? :U
Pont azért veszik meg hogy mindenki a "nemzeti" szolgáltatónál legyen így Telekom és Voda felől akarnak még több ügyfélt abba meg nem fér bele az áremelés. Egyébként pont a mobil szegmensnek jól is jönne tényleg a 4ig DIGI Telenor fúzió hiszen a DIGI mobil nagyot kaszálna ha lenne elég 4G frekvenciája.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100323) ArGab válasza TeeJay (#100322) üzenetére


ArGab
őstag

Gyorsan biztos nem fognak árat emelni vagy akárcsak érdemben változtatni az üzletmeneten. Még legalább egy év lesz mire összeintegrálják az összes céget amit most összeharácsoltak, ha nem kettő vagy több. Addig amíg ez legalább nagy vonalakban meg nem történt nem hinném, hogy drasztikus változások jönnének. Viszont utána szerintem jó esély van rá, hogy ki fognak lépni a "budget" szolgáltató szerepköréből.

Telenorra meg egyelőre hiába fáj a foguk, az továbbra is túl nagy falat szerintem. Valahol összeszámolták, hogy egyrészt így is vagy 700 milliárd állami hátterű hitelből nőttek ekkorára amit épp elég lesz visszatermelni, másrészt tudtommal a Telenor tulajdonosai sem akarnak egyelőre nagyobb üzletrészt eladni.

(#100324) TeeJay válasza ArGab (#100323) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor újra írom, a DIGI is azzal szerzett ennyi ügyfelet hogy legjobb árai voltak idehaza. Telekom árakkal nem lennének itt, elég hülye lenne az aki megveszi a céget úgy hogy nem tud erről hogy ár/érték arányban legjobb volt a DIGI és ezt felrúgva árat akar emelni...
4ig azt akarja hogy T és V-től mindenki oda menjen hiszen akkor ilyen áron még több usert ki lehet szolgálni ami még több bevétel és lehet fejlődni :K
Mondjuk nem lepődök meg a jajgatáson, már a márciusi hír óta minden facebook csoportban ezrek jajgatnak hogy áremelés lesz meg mennek másik szolgáltatóhoz mert ők nem fognak a Lölőnek fizetni... :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100325) Lajosnagy17 válasza TeeJay (#100322) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Szerintem pedig emelni kell nekik, mert hatalmas adósságot görgetnek maguk előtt ennzi cég megvételével. (lehetséges, hogy csak a választások után) Mellesleg a Voda és a Telekom is emelni fog, mert a DIGI miatt áron alul értékesítenek ők is.

(#100326) DS39 válasza Lajosnagy17 (#100325) üzenetére


DS39
nagyúr

Infláció miatt lehet áremelés, de azt az adósságot, majd szépen rendezi a vezér (persze az adófizetők pénzéből), mikor megalakul a Nemzeti Telekommunikációs Zrt.

[ Szerkesztve ]

(#100327) TeeJay válasza Lajosnagy17 (#100325) üzenetére


TeeJay
félisten

Tehát a DIGI miatt áron alul értékesítenek miközben 10+ éve azt mondják mindenhol hogy a DIGI hamarosan csődbe megy mert ilyen áron nem lehet üzemeltetni?
Azt tessék most mennyi milliárdért veszik meg mégis a "hamarosan csődbemegy" DIGI-t aki x áron szolgáltatott, más meg hogy legyen ügyfele szintén x áron már áron alul kellett hogy szolgáltasson? Akkor biztos rossz vagyok matekból de a két másiknak kellett volna már évek óta csődbe mennie hiszen áron alul szolgáltattak :D

Aztán mégis évente milliárdos bevételük volt így is, akkor hogy is van ez? ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100328) Lajosnagy17 válasza TeeJay (#100327) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

A Telekom/Voda árazását ismered, ahol volt DIGI ott olcsóbb, ahol nincs ott drágább. Most már mindenhol drágább lesz. Áron alul alatt kevesebb profittal értendő.

(#100329) Dragon3000 válasza TeeJay (#100324) üzenetére


Dragon3000
veterán

ezrek jajgatnak hogy áremelés lesz meg mennek másik szolgáltatóhoz mert ők nem fognak a Lölőnek fizetni

Főleg, hogy 2020-ban eladta a 4iG részvényeit :D

#100328 Lajosnagy17
Ez miért lenne áron alul?

[ Szerkesztve ]

(#100330) wjbhbdux válasza TeeJay (#100322) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Inkább aggasztó hogy ennyien csak az árakon akadnak fent és nem azon hogy mostantól.. hát nem a legbecsületesebb kezekben lesz a böngészőben megnyitott oldalaid listája és minden egyéb adatod amire ráláthat az akinek a kábelein át küldöd.

/s

(#100331) Dragon3000 válasza wjbhbdux (#100330) üzenetére


Dragon3000
veterán

Kár ettől félni, ha úgy akarják, amúgy is tudnak rólad mindent.

(#100332) gabro0


gabro0
őstag

Remélem folytatni fogják a fejlesztéseket, mert az ár mellett ez az ami kiemelte Digit a többi cég közül.

(#100333) Bacusuz válasza gabro0 (#100332) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nálunk a társasházban legalább 6 éve hozták be az optikát a házig de a lakóknak még mindíg csak 100-as netje van. Szóval itt sokan örülnének a fejlesztésnek.
Bp XV.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#100334) worxland válasza wjbhbdux (#100330) üzenetére


worxland
addikt

Legfeljebb majd egyszerre nyitom meg a kecskeporeszt, az O1G fórumot (ezt a kettőt majd Gattyán egybe fogja vonni) és a netbankomat. Ne kelljen fáradozniuk.
Mondjuk a NAV úgyis jobban tudja nálam, hogy mennyi lóvém van.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#100335) xy2003


xy2003
tag

XVIII ker gilice tér környékén csak nekem nem volt net?
másfél órát tuti nem volt.

(#100336) TeeJay válasza xy2003 (#100335) üzenetére


TeeJay
félisten

Google meg Cloudflare DNS-t állítsd be a routeredben és nem lesz gondod, nálam nem volt semmi gond ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100337) TeeJay válasza Lajosnagy17 (#100328) üzenetére


TeeJay
félisten

Pont ez a gerinctelen és NMHH még csoda hogy nem pakolta meg őket pár milliárd büntetéssel... Mi az hogy ahol van konkurencia ott olcsóbb árat kell fizetni ahol meg nincs ott rendes árat... Ebből látszik hogy ott feji a nyugati multi a magyart ahol csak tudja miközben a T mondjuk Flip néven DIGI közeli árat tud adni persze gyengébb szolgáltatással... Arra miért nem sírtak sehol hogy a Flip-nek áron alul kell szolgáltatni? Ugyanaz a hálózat ugyanaz az eszköz ugyanúgy Telekomos foglalkozik vele ;)

Szóval ha a 4ig tutira akar menni akkor az ár marad a mostani és valahogy megoldják hogy legyen több 4G mobil frekvencia aztán 4in1 szolgáltatással engem meg is nyertek. Telenortól lépnék is ha legalább 20-30megabitet tudnak adni és sok sok GB forgalommmal netán korlátlannal jó áron :R
Az sem baj ha Telenorral összeállnak és DIGI is használhatja a rendszert, lényeg hogy jó áron legyen normális mobilnet csomag :K

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100338) Lajosnagy17 válasza TeeJay (#100337) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Megmondom jó árban én nem hiszek, de majd meglátjuk a választások után.

(#100339) TeeJay válasza Lajosnagy17 (#100338) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem hinni kell benne hanem átgondolni hogy kapásból áremeléssel csak maguk alatt vágnák a fát. UPC és Voda 11ezerért szolgáltatott vidéken szüleimnél mert csak Telekom VDSL volt mellette kemény 40-50megabittel, idén nyáron elkészült az FTTH a faluban, felhívtam Vodát hogy game over lemondanám, fél órán át fűzött az ügyfélszolga hogy tudnak maximális netcsomagot meg fullos TV csomagot adni az eddigi havidíj feléért is még 1év hűséggel. Csak annyit kérdeztem vissza ha tudják féláron is adni akkor miért nem adták évekig?
Mondtam hogy nem érdekel T hasonló árban gyorsabb netet ad és kevesebb gond lesz optikai hálózaton. Ennyi.
Itt egy 10-20% áremeléssel előfizetők tízezreit veszíted, 4ig-nek meg pont az kell hogy a kábeles ügyfelek mellé még rengeteg mobilost is szerezzenek :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100340) Sdi válasza Lajosnagy17 (#100338) üzenetére


Sdi
addikt

Így van :) , majd a választások után fogják kimutatni a foguk fehérjét, főleg ha megint nyernek.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#100341) xy2003 válasza TeeJay (#100336) üzenetére


xy2003
tag

A router = digi által adott ont?
kösz.

(#100342) TeeJay válasza xy2003 (#100341) üzenetére


TeeJay
félisten

Abban is tuti lehet DNS-t cserélni ;)
WAN részen szokott lenni eme beállítási lehetőség :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100343) WaterWave válasza Lajosnagy17 (#100338) üzenetére


WaterWave
veterán

Nem a legélesebb kés vagy a fiókban... és nem bántásból mondom...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#100344) Nemo1


Nemo1
tag

Kedden (2021.12.01) itt voltak az ablakom( Bp, 3 ker. Lehel utca) előtti oszlopon két szerelő is dolgozott. Nem tudom mit csináltak, de az optikai kábelt le vették, és hegesztettek valamit.
Először azt hittem valakit még rá kötnek, rajtam kívül, de nem, csak ennyi történt, és elmentek. Természetesen nekem közben nem volt net...és senki nem jelezte előre, pedig ez szerintem nem rendkívüli karbantartás, hiba javítás volt. De ha az lett volna, akkor is legalább egy email, vagy telefon hívást nem kellet volna előtte? Momentán éppen itthonról dolgoztam, és eléggé kellemetlen volt :(
Más:
Hol a 10G internet? Dec elseje van, a weboldalukon nyoma sincs...csak beetetés volt?
Úgy emlékszem, dec elsejét mondtak, az összes Budapesti előfizetőnek, hogy ekkortól lehet megrendelni...

[ Szerkesztve ]

(#100345) Nemo1 válasza Nemo1 (#100344) üzenetére


Nemo1
tag

Helyesbitek: 2021.11.30-án /látszik, hogy hajnal van :)/

(#100346) TeeJay válasza Nemo1 (#100344) üzenetére


TeeJay
félisten

Ajjaj :DDD

"A Fiberlink 10G és a Fiberlink 2.5G 3 szakaszban lesz elérhető az előfizetők számára. A főváros egyes kerületeiben történő tesztelési időszak után a szolgáltatás 2021 decemberében Budapest teljes területét fogja lefedni. 2022 márciusában 5 vidéki nagyvárosban, Debrecenben, Szegeden, Győrött, Pécsett és Miskolcon élvezhetik a DIGI előfizetői a szolgáltatás nyújtotta előnyöket. Az utolsó szakaszban 2022 végéig a vállalat elérhetővé teszi a szolgáltatást minden, FTTH lefedettséggel bíró, főbb vidéki megyeszékhelyen."

DIGI.hu sajtóközlemény részből hoztam ide

Mutasd hol írják azt hogy december 1-től rendelheted? :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100347) Nemo1 válasza TeeJay (#100346) üzenetére


Nemo1
tag

Pár sorral lejjebb:
"A Fiberlink 10G szolgáltatás havidíja bruttó 5000 Ft, a Fiberlink 2.5G havidíja bruttó 4000 Ft. A szolgáltatásra az érintett ügyfelek decembertől kezdve adhatnak le igénybejelentést."

(#100348) TeeJay válasza Nemo1 (#100347) üzenetére


TeeJay
félisten

Hívd fel őket napközben hogy szeretnéd megrendelni :D
Majd írd le ide hogy ment a dolog :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100349) Mate válasza Nemo1 (#100344) üzenetére


Mate
nagyúr

Gondolom nincs TV előfizetésed és rakták be hozzád a szűrőt a román szerelők.

(#100350) proradeon válasza Nemo1 (#100347) üzenetére


proradeon
őstag

Írtam már korábban, hogy a "decembertől kezdve" nem egyenlő azzal, hogy "december 1-től kezdve". Ha esetleg majd csak december 31-től lehet igényeket leadni, ők akkor is tartották azt az ígéretüket, hogy "decembertől kezdve" lehet rendelni az új csomagokat.

De fentebb már jelezte egy kolléga, hogy ő már ma megy ütni az asztalt az ügyfélszolgálaton, hogy hol van a 10G-s csomag. Előre sajnálom szegény ügyfélszolgálatost. :)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.