Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100351) geridon81


geridon81
csendes tag

ezt a 10G-s dolgot direkt be lengette a digi,hogy ideges legyen a nép ha már nem ők lesznek :DD :DD

(#100352) TeeJay válasza geridon81 (#100351) üzenetére


TeeJay
félisten

Románoknál és Spanyoloknál tényleg indították szeptemberben, ha nem volt kamu akkor itt is már fel lettek készítve az OLT-k és nem csak egy hanem legalább Budapest. Gyanítom nem utolsó pillanatban építik ki tehát már Vélhetően adott az eszköz akkor már a 4ig felvásárlás után kapufát lőne ha nem folytatná a tech fejlődést. UPC -> Voda esetén is nem emlékszem mennyi idő volt mire lezárult a felvásárlás és mikortól lett a Voda az üzemeltető de tuti nem 1-2 hónap. Simán lehet hogy jövő ilyenkorra ha át állnak addig meg DIGI üzemelteti még a rendszert

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100353) xy2003 válasza TeeJay (#100342) üzenetére


xy2003
tag

Tuti én csinálok valamit rosszul,de nálam nem lehet ilyet állítani :-)

Valaki akinek Huawei HG8247H ontja van megnézné?

köszi

(#100354) Raiden_ válasza Dragon3000 (#100319) üzenetére


Raiden_
tag

Van akit Invitel területről kötnek vagy csak simán szolgáltatót váltana, + egy ok amiért
érdemes lehet egy szimmetrikus csomag, nem csak volt "lépcsőházi" digi ügyfél létezik.

(#100355) Raiden_ válasza xy2003 (#100353) üzenetére


Raiden_
tag

Ne kínlódj vele a legtöbb helyen még tart a Black Friday vegyél egy saját routert,
az úgy állítgatod ahogy neked tetszik, ha van rá keret akkor még az otthoni wifi
sebesség (AC/AX) is javítható, nem kerül egy vagyonba, de te felügyeled
és nem vagy ráutalva az elszeparált "4iG" ONT-ra.

(#100356) #21795072 válasza Raiden_ (#100355) üzenetére


#21795072
törölt tag

"4iG" ONT-ra :C
Ez jó volt :DD

(#100357) TeeJay válasza #21795072 (#100356) üzenetére


TeeJay
félisten

Majd biztos végig mennek az egész hálózaton és minden DIGI logós optikai kötődobozt 4ig-re matricázzák :DD meg a sok ONT-t és CATV modult is :D Sőt az ONT belépés jelszavát is 4ig-re módosítják :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100358) xy2003 válasza Raiden_ (#100355) üzenetére


xy2003
tag

Van az is,akkor beállítom ott.

köszi

(#100359) Dragon3000 válasza Raiden_ (#100354) üzenetére


Dragon3000
veterán

Eleve nem a szimmetrikus részre válaszoltam, hanem a pingre. 100as net mellett, sőt 50es digi net mellett se volt nagyobb a pingem, pedig az már 9 éve volt és azóta sok fejlesztést eszközölt a digi és a többi szolgáltató is.

(#100360) qnadam


qnadam
veterán

áramszünet van a házban (előre bejelentve, a lépcsőházi hálózatot farigcsálják). tényleg megy a gpon helyi áram nélkül :)

power bank, 5 V --> 12 V adapter, usb-ről etetett zsebrouter

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#100361) MadMancs válasza qnadam (#100360) üzenetére


MadMancs
veterán

Ezt eddig is tudtuk. Lényegében ezért volt az FTTB --> FTTH átállás hogy likvidálják a lépcsőházi aktív eszközöket.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#100362) Nemo1 válasza Mate (#100349) üzenetére


Nemo1
tag

Bocsi, ezt nem értem...
Egy mezei optikai kábelre, szűrő?
Mit szűr vele?

(#100363) Nemo1 válasza TeeJay (#100348) üzenetére


Nemo1
tag

Az necces lesz, mert általában éjszaka dolgozom (csak kivételes esetben napközben), így nem én leszek az aki hívogatni fogja őket.
De várnám mások beszámolóját ezzel kapcsolatban...

(#100364) Nemo1 válasza geridon81 (#100351) üzenetére


Nemo1
tag

Nagyon remélem, hogy nem lesz igazad.
Nem azért álltam neki az itthoni hálózottomat fejleszteni, hogy csak feleslegesen öntsem bele a pénzem...

(#100365) 4Grider válasza Nemo1 (#100362) üzenetére


4Grider
nagyúr

A tv adások hullámhosszát ha nem fizetsz elő tv-re. Enélkül ui. saját receiverrel lophatóak a tv adások egy mezei net előfizetéssel is.

(#100366) Nemo1 válasza 4Grider (#100365) üzenetére


Nemo1
tag

Talán nem írtam le, de hozzám csak optikai kábel jön be...
És így azon csak IP TV, és VOIP jöhetne be(de egyikre sem fizettem elő, ebben igazad van), azt pedig tudtommal VLAN-al szokták megoldani, ehhez nem kell semmit se kötögetni az oszlopon lévő optikán...

(#100367) TeeJay válasza Nemo1 (#100366) üzenetére


TeeJay
félisten

DIGI-nél DVB-C és analóg TV is megy optikán és szűrőt raknak be ha arra nem fizetsz elő :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100368) qnadam válasza Nemo1 (#100366) üzenetére


qnadam
veterán

És így azon csak IP TV, és VOIP jöhetne be(de egyikre sem fizettem elő, ebben igazad van), azt pedig tudtommal VLAN-al szokták megoldani

valóban, de a digi a saját hálózatán nem iptv-t ad.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#100369) 4Grider válasza Nemo1 (#100366) üzenetére


4Grider
nagyúr

Receivert csak optikára köthetsz, főleg mivel ftth receiver a rendes neve.

[ Szerkesztve ]

(#100370) Mate válasza qnadam (#100368) üzenetére


Mate
nagyúr

Van ahol iptv-t is ad. Jó kis inviteles örökség…

(#100371) qnadam válasza Mate (#100370) üzenetére


qnadam
veterán

ezért írtam a saját hálózatot.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#100372) lockdown90 válasza qnadam (#100360) üzenetére


lockdown90
senior tag

Hol lehet ilyen 5 V --> 12 V adapter kapni? Engem is érdekelne...

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#100373) qnadam válasza lockdown90 (#100372) üzenetére


qnadam
veterán

valami ilyesmit vettem aliexpressről, de vannak elvileg nagyobb teljesítményű univerzálisabb is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#100374) ittakary


ittakary
nagyúr

HG8147X6 eszközön szeretném megnyitni a 32400 portot a Plexnek

lövésem sincs hogyan kellene, pedig volt már ezer routerem...

minimális segítséget kérhetek hozzá?

(#100375) Raiden_ válasza ittakary (#100374) üzenetére


Raiden_
tag

A szolgáltatói ONT-on (a legtöbb modellen) szeperálva vannak a LAN portok,
ha normális otthoni hálózatot szeretnél szükséged lesz egy saját routerre is.

[ Szerkesztve ]

(#100376) Laccoss válasza ittakary (#100374) üzenetére


Laccoss
addikt

(#100377) ittakary válasza Laccoss (#100376) üzenetére


ittakary
nagyúr

egyből sikerült

nagyon szépen köszönöm, azt a kis lenyíló genyót nem sikerült észrevennem

(#100378) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#100283) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Üdvözlők Mindenkit!

Nagy nap volt a mai!

Végre sikerült nagy könyörgésre lecseréltetnem a FiberHome ONT-tot! :))

Mintha másik gépem lenne, végre megszűntek az idegesítő várakozások az internetes oldalak betöltődésére, valamint megszűntek a "nincs Internet" jellegű hibaüzenetek is.

A lecserélt FiberHome ONT most majd másvalakit boldogít, akár jó, akár rossz értelemben.
Attól függően hogy milyenek az internet használati szokásai.

Hogy mi lett helyette?

Egy újdonság!

10 Gbits 2.5 Gbits helyett továbbra is 1 Gbits a sebessége, de nincs router vagy switch funkciója, és WiFi-n sem szolgáltat internetet! :)

Bemutatom:

Luster TBG300-1-1R
1GE+CATV Dual Mode ONU

Kicsi a bors de erős!

Lehetne énekelni hogy "Erre vártunk nagyon rég" mert jöhetett volna előbb is.

Ui:

Egyébként a DIGI a HuaweiX6 router értékesítésének leállítása miatt kényszerűségből? kezdte el telepíteni ezt az ONT-tot, TP-Link Archer AX10-zel párosítva.

Pluszok:
méretek és a fogyasztás a lehető legkisebbre csökkentve. (adapter 12 Volt 0.5 Amper)

Hátrányok:
az alexandriai világítótornyot választották állapotjelző LED-nek

RCS & RDS (DIGI Románia)

Gondolom Magyarországon is meg fog jelenni, ahogy eddig minden.

Ui:

"Van vagy nincs torrent korlátozás?"

Ezzel az ONT-tal nincs, egyelőre? (és a TP-Link Archer AX10 is bírja)

Most mit csináljak a 2 db. ASUS routerrel amit vettem? :)

Tudom, költői kérdés volt...

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#100379) Dragon3000 válasza ElektrikusDE (#100378) üzenetére


Dragon3000
veterán

Pluszok:
méretek és a fogyasztás a lehető legkisebbre csökkentve. (adapter 12 Volt 0.5 Amper)

A többi se fogyaszt ennél többet, ha bridge módban van, így a plusz max a kisebb mérete lehet.

Gondolom Magyarországon is meg fog jelenni, ahogy eddig minden.

Amíg van készleten a meglévőkből, addig nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#100380) qnadam válasza Dragon3000 (#100379) üzenetére


qnadam
veterán

sőt általában az usb portok miatt szokott izmosabb lenni a táp.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#100381) dchard válasza ElektrikusDE (#100378) üzenetére


dchard
veterán

"Van vagy nincs torrent korlátozás?"

Ezzel az ONT-tal nincs, egyelőre?

Hát az ONT-n biztosan nincs, és nem is lesz "torrent" korlátozás...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#100382) Dragon3000 válasza qnadam (#100380) üzenetére


Dragon3000
veterán

A másik fő ok a wifi.

(#100383) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok!
Erre tudtok valami okosat mondani, javasolni?
Egyik barátom online játszik (játszana) a CoD Vanguardal, de random ledobálja a server, van hogy 10-20 percig bírja van hogy hamarabb, de nagyon ritka ha félórát rendesen megy anélkül hogy kidobná. Digi 1000-es nete van, de él még a régi upc előfizetése is, átkötötte a gépet rá ott egész nap nincs gondja vele, és ez hetek óta így megy mióta megvette a játékot.
A digisektől persze jöttek a kérdésekkel hogy elég jó e a gép, ssd-t használ e..etc majd lezárták azzal hogy ha jó a net sebessége akkor nem náluk van a hiba, magyarul mossák kezeiket.
Létezik erre valami megoldás? Ilyen ZTR F688-as készüléket kapott... [link]
Nekem fiberhome-os van, ez sem az igazi néha sokáig töltenek az oldalak, de eddig nem sok bajom volt online mmmo játékokban eddig.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#100384) Borisz76 válasza snake1977 (#100383) üzenetére


Borisz76
veterán

Lehet , hogy maga az ONT a hibás és szakadozik miatta a kapcsolat.
Nálam is ez volt....kicsit felturbózott verzióban :

#54599
#88719

Megoldás lehet :
Fel kell hívni az ügyfélszolgálatot és megkérni őket, hogy nézzenek rá a "vonalra" mert szakadozik....lehet füllenteni, hogy 15 perc után elhallgat az online rádió.....stb.

A lényeg, hogy cseréljék ki a készüléket.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#100385) DS39 válasza ElektrikusDE (#100378) üzenetére


DS39
nagyúr

Hát új digi feliratú eszközt nem fognak bevezetni, most hogy jön a 4iG.

(#100386) Laccoss válasza snake1977 (#100383) üzenetére


Laccoss
addikt

A CoD szervere nem magyarországon van, digi nem túl acélos külföldre, tehát a pinget sem ártana megnézni a játékban. Ha már játszottál online játékkal, akkor ezt tudnod illene. Vagyis lehet az a gond, hogy a digi kapcsolata azon server felé magas pinget produkál és mivel a játék ezt látja is (magas ping, ne játsszál itt) kidobja.

(#100387) TeeJay válasza DS39 (#100385) üzenetére


TeeJay
félisten

Ó mennyi idő az mire minden átkerül... Nem 1hónap. Még simán hónapokig a DIGI fog üzemeltetni és biza kétlem hogy lenne olyan sor a szerződésben hogy a tegnapi naptól 1 user sem kaphat már DIGI feliratú eszközt :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100388) Dragon3000 válasza Laccoss (#100386) üzenetére


Dragon3000
veterán

MW 2019 és warzone-nal szoktam játszani 90%-ban 30-35ms a pingem, közben a torrent is megy, legrosszabb eddig a 80ms volt, de ez nagyon ritka.

(#100389) snake1977 válasza Laccoss (#100386) üzenetére


snake1977
őstag

Szia. League of legendsezek rendszeresen 38-41ms a ping, heroes of the stormban sem megy 40 fölé, LoL-ban az NA szerón van 120-140ms körüli pingem és az bizony amerikában van és nem dobál ki.

Nem hiszem hogy akkora nagy pinget produkálna hogy ezért kidobja, illetve akkor ha 10-20 percig működik miért nem dobja ki az első pár percben már? Ez azt feltételezi hogy nagyon fluktuál a kapcsolat és megnő a ping 10-20perc után annyira hogy a server kidobja...mitől? Nem konstans az elérés? Mondjuk nem kicsit lenne röhejes ha a digivel csak a magyar oldalakat lehetne normálisan látogatni a csúcstechnikás optikai hálózatán át. Pont.

Borisz76: Ha másképp nem lehet hatni rájuk akkor muszáj lesz kijátszani ezt a kártyát, köszi a tippet.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#100390) Laccoss válasza snake1977 (#100389) üzenetére


Laccoss
addikt

Csak egy lehetséges ok volt, nem azt mondtam, hogy márpedig semmit sem ér a net külföld felé, tehát tessék szépen megnyugodni. Az elérés sosem konstans, mivel rajtad kívül még sokan vannak a hálózaton, ill. a terhelés is változó.

Ha mindig 10-20 perc az ok, akkor meg kellene nézni mi történik akkor...

(#100391) ElektrikusDE válasza snake1977 (#100383) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Ugyan én nem játszom ezzel a játékkal, de lenne egy gondolatom!

Megkéne nézni hogy milyen WAN IP-t kap a DIGI-től.

Ha 100-al kezdődik, akkor CGNAT-tolva van.

Ekkor 1 IP-n többen osztoznak.

[Info]

Ilyenkor ha másik játékos is csatlakozik ugyanazzal az IP-vel kidobhat a játék.

Megoldás telefon a DIGI-nek és kérni kell nyilvános IP-t! (nem kell fix IP, azt úgysem adnak lakossági előfizetéssel)

Hivatkozás lehet az hogy pl. kamerákat szeretnék távolról elérni.

Ui:

Nekem az első dolgom volt kikérni magam CGNAT mögül, igy a játékokat már nem teszteltem CGNAT-tolva, így nincs is róla saját tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#100392) snake1977 válasza Laccoss (#100390) üzenetére


snake1977
őstag

Nyugodt voltam eddig is. :)
10-20 perc nagy idő intervallum, ugy gondolom ha 10 percig nem dobja ki akkor az nem feltétlenül a net hibája lesz, inkább az eszközé amin keresztül megy az elérés. A géppel nem lehet gond, modern minden eleme, 2db lan csatlakozó is van az alaplapon egy 2,5Gbites és egy 1Gbites, próbáltuk azt is hogy felváltva az egyiket tiltani hátha ez kavarja meg, de nem.
Utoljára a modem resetelése után kicsit több mint félórát is működött a játék. Én ezek után már az eszköz hibájára tippelnék.
Nálam egyébként jellemzően a facebookkal vannak gondok, a képeket rendszeresen nem tölti be, az oldalt újra kell töltsem, de több más oldalnál is előferdült már csak hatványokkal ritkábban.

ElektrikusDE: Nálam 100-al kezdődik a wan ip, viszont én azért nem vagyok hozzáértő komolyabban ezekhez a dolgokhoz, megnézzük ismerősnél is hogy mivel kezdődik.
Ha megadják ezt a nyilvános IP-t, kell bármivel is pluszban foglalkozni? Extra védelem, etc. illetve ennek van bármilyen díja? Hátulütője?

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#100393) garga01 válasza ElektrikusDE (#100391) üzenetére


garga01
őstag

A LOL-t én sem tolom, de más netes játékokkkal volt ugyanilyen gondnuk lakótársammal együtt toltunk volna, és csak egyikünk jutott be mindig, a másikat kidobta azonos ip miatt.. publikus ip megoldotta! :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#100394) olasz61 válasza ittakary (#100377) üzenetére


olasz61
tag

Milyen jelszóval sikerült belépned?

(#100395) phr3ak


phr3ak
csendes tag

Wifi6-ból tesznek ki olyat is ami nem optikát fogad, tehát kell még külön egy eszköz bridgenek?

(#100396) 4Grider válasza phr3ak (#100395) üzenetére


4Grider
nagyúr

Wifi6-os routerre bizonyos területeken 250 Ft-os havidíjért előfizethetsz. Egyébként nem adnak külön routert.

(#100397) Zoshi85 válasza TeeJay (#100346) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Én úgy látom minden cikk eltünt erről a Digi oldalán, és a videók is a Yt-on. Lehet a 4ig dolog közbe szólt, és kuka/halasztás lesz? Nagy csönd lett. :U

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#100398) Dragon3000 válasza Zoshi85 (#100397) üzenetére


Dragon3000
veterán

Még a felvásárlás létrejöttének hírében is benne van "DIGI Magyarországon az első távközlési szolgáltatóként vezeti be a jelenleg legnagyobb sávszélességű Fiberlink 10G-t, ezzel a technológiai fejlődés új fejezetét nyitja meg ezen a piacon."
Elég nagy hülyeség lenne lelőnie a 4ig-nek, amikor a fejlesztésekkel biztos megvannak, ha már ebben a hónapban lehetne igényt bejelenteni a szolgáltatásra BP-n. Viszont az árak változhatnak az új csomagok esetében.

De itt van az oldalukon is még a bejelentés. Csak a főoldalon nem látszik, mivel ott mobillal kapcsolatos új hír szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#100399) worxland válasza Dragon3000 (#100398) üzenetére


worxland
addikt

Viszont a videót tényleg nem találni.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#100400) Zoshi85 válasza worxland (#100399) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

https://www.youtube.com/user/DIGIHU/videos Igen azok nincsenek, és igazábol nincs kiemelten foglalkozva vele, csönd van nagyon. Valami sztem van. De majd meglássuk. ;)

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.