Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100601) Raiden_ válasza TeeJay (#100599) üzenetére


Raiden_
tag

Persze, mindent ingyen ismerős.
Nem csak a tegnapi eset, mert szinte mindennapos, átkötik, szenved, írogat,
a legtöbbje ért is hozzá illetve sejti, hogy kevés lesz a kapott eszköz, de mégsem vesz
routert, hanem a szolgáltatón kéri számon, hogy miért szakadozik a net miközben
300 feletti torrentet futtat, eközben a FHD okos tévéjén wifivel mindig meg áll a Netflix
meg amúgy is a gyereknek csak 25 FPS-el megy a LOL és magas a Ping.
Egész nap méregeti a netet, ha egy pillanatra is az álomhatár alá megy már itt kínlódik.
Ráadásul annyira netfüggők, hogy még vezetés és menet közben is online vannak.
A normális az lenne, magad uram, ha más nem teszi, a saját kezébe vehetné a dolgot,
de akkor már nem ilyen vehemens. Nem szeretnél szívni : amit tudsz kábelen használj,
nem tetszik az ONT tudása, wifi lefedettsége, sebessége, tetesd híd módba
és old meg magad a saját álom hálózatodat , pénzbe fog kerülni, de megéri.
A legeslegfontosabb pedig az, hogy el sem olvasta az ÁSZF-et meg a szerződését,
de aláírta és utólag reklamál. Pénztártól való távozás után ...
Főúr volt egy légy a sörömben és mutogatja neki az üres korsót.

(#100602) Raiden_ válasza Dragon3000 (#100600) üzenetére


Raiden_
tag

Amennyiben az emlékeim nem csalnak csak pár gigabites port volt lépcsőházanként.
Rád ez nem vonatkozik, de a nagy többség 100/100 csomagban volt kb. 90%.
Át kell menni a router gondok topikba vagy a többi szolgáltató topikjaiba
ott is ugyanez megy pepitában, mindenki hülye csak ő okos.
Átállás után elfordulhatnak problémák, itt is volt olyan pl. a szomszéd átkötésekor
megtörte a bejövő optikai szálat nekem meg nem volt netem, mégsem szedtem le a fejét, kimentem normális emberi hangon jeleztem a problémát és elhárították a hibát.
Túl vannak terhelve és nem a szerelő tehet arról hogy olyan az ONT amilyen,
nagyon jól tudják, hogy a benne lévő router és wifi szinte egy pár eszközt képes
kiszolgálni, hiszen a szerződésben is ezt garantálják (wifi nincs is)a többi portot
is letiltanám meg a wifit is alapban, úgy kellene adni mint végpontot.
(Át lehet állítani az ügyfélkapun vagy esetleg ott kérje, ha kell neki)
Ez abból kifolyólag is szerencsésebb lenne, mert akkor kénytelenek megvárni
amíg az ember létrehozza a PPPoE kapcsolatát és így ismerné is kell annak a jelszavát.
Aztán akinek a bekötéskor vannak álmai az nyugodtan nyissa mega pénztárcáját,
előbb célt ér vele, mint a megmondó topikokban az anyázással.
Akinek meg gondot okoz egy plusz eszköz fogyasztása az a többi szolgáltatót
már eleve kerülje mert ott rendesen megszórják plusz eszközökkel,
tehát kizárásos alapon visszajut ide.

[ Szerkesztve ]

(#100603) 4Grider válasza Raiden_ (#100602) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha az ont-okat bridge módban vinnék ki, akkor garantáltan kevesebb helyet tudnának befejezni naponta, és az ügyfélpanasz is több lenne. Azaz a túlterheltségükön ez tovább rontana. Nem véletlen tehát a router üzemmód használata átadáskor.

(#100604) Raiden_ válasza 4Grider (#100603) üzenetére


Raiden_
tag

Maradna minden a "régiben" csak beiktatná az ügyfél és a bejövő jel közé az eszközt.
Ám legyen ahogy te gondolod. Végül is mindegy, mert a lényegen nem változtat
aki megoldotta magának az nagyon ritkán bukkan itt fel csak be be nézeget,
aki meg nem az kétnaponta linkelget speedtest képeket.

(#100605) 4Grider válasza Raiden_ (#100604) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ne feledd, hogy nem csak meglévő fttb->ftth átkötéseken dolgoznak a technikusok, van bőven új bekötés is. A bridge módos átadás garantáltan több hibajegyet eredményezne, mint a router módos, az emberek többsége ui. nem egy technikai zseni. Amíg sokaknak a FB jelenti az internetet, az is csak wlan-on, addig főleg.

(#100606) Croft-21


Croft-21
őstag

Itthon mobilon wifin szoktam netezni, tegnap óta viszont nem töltenek be az oldalak, kiírja hogy az oldal túl hosszú ideje nem válaszol. Viszont érdekes, mert például a prohardver betölt. Próbáltam már a lecsatlakozàst, újra csatlakozást wifire, de ugyanaz. Mobilneten minden oldal betölt gond nélkül.

(#100607) adika4444 válasza Croft-21 (#100606) üzenetére


adika4444
addikt

Milyen routered van? (Saját, vagy szolgáltatói?)
Van IPv6-od? A PH IPv4-only, de mondjuk a Facebook, Gmail, YouTube v6-ot is tud, és ha gond van a v6-tal, akkor simán lehet ilyen hiba, noha elvileg sikertelen v6 kapcsolódásnál az eszközök fallback-elnek, legalább is azt kéne nekik.

üdv, adika4444

(#100608) sfdrakex válasza Croft-21 (#100606) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Router újraindítás mikor volt?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#100609) rmehesz


rmehesz
tag

Sziasztok!
Digi 1000-es netem van már 3-4 hónapja. Sebességre időnként rámértem és mindig 900/300 Mbit felett volt. Kb. 1 hete azonban csak 300/300 Mbit körüli értékeket mérek parancssoros speedtest-ben. Az eszközök, kábelek nem változtak - router és ONT újraindítás megvolt. Azt hiszem reklamálni sem tudok mert ez még a garantált szint felett van. Elképzelhető, hogy vmiért most ennyit tud a Digi netje a panelházunkban?

(#100610) Croft-21 válasza adika4444 (#100607) üzenetére


Croft-21
őstag

Szolgáltatói fiberhome van, ha jól olvastam le a típusát: Hg6544C
sfdrakex, újraindítottam, most úgy tűnik jó. De hogy meddig? Majd kiderül :U

(#100611) 4Grider válasza rmehesz (#100609) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bármi elképzelhető, csak éppen nagyságrenddel nagyobb a valószínűsége annak, hogy csak nálad van probléma, mint annak, hogy egy egész házban. Utóbbit ui. többen is észrevették volna, ha pedig több bejelentés van, gyorsabban elhárítják a hibát.

(#100612) sfdrakex válasza Croft-21 (#100610) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pár hónapig akár újra jó lehet. Időnként nem árt a routert újraindítani. Havonta egyszer restartold.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#100613) Sumi válasza rmehesz (#100609) üzenetére


Sumi
aktív tag

Kábelen vagy wifin?

(#100614) Dragon3000 válasza Raiden_ (#100602) üzenetére


Dragon3000
veterán

Én tisztában vagyok vele, nekem előtte is megfelelő routerem volt a gigabites net mellé is, ami nem fossa össze magát a torrentezésem mellett sem. Csak felsoroltam, hogy milyen gondok szoktak lenni. Az ont esetében nem a szerelőt hibáztatom, hogy sok helyre ezt a fost viszik, amivel több embernél bridge módban is gondok voltak, a huawei és zte esetében ilyent még nem olvastam. A túlterheltség meg nem mentség arra, amit nagyon sok helyen a szerelők csinálnak, volt bőven ocsmány gány munkáról kép itt a topikban. Ha nem adnának semmilyen router képességeket, akkor ahol van konkurencia sokan váltanának is, mert ott van wifi meg a többi, olvastam már olyant is, aki csak azért váltott telekomra, mert ott normális ont van jó wifivel és így csak egy eszköz kellett.

(#100615) Raiden_ válasza Dragon3000 (#100614) üzenetére


Raiden_
tag

Mindenkit megértek még az éhbérért dolgozó alvállalkozókat, szerelőket is.
Azt viszont nem értem, ha nem volt elégedett a munkával minek írta alá a munkalapját?
Ezért van választási a lehetőség, el kell dönteni mit szeretnének,
olcsó legyen vagy probléma mentes a kettő közt csak a saját anyagi ráfordítás az eltérés.
Nincs ingyen ebéd. A konkurenciánál ezt tudják és meg is kérik az árát.
Mivel itt jelenleg egy csomag van, nincs pl. linóleumtól-plafonig wifi csomag,
ezt tudomásul kell venni és amennyiben ez nem lenne elégséges akkor beszerezni hozzá
azt amire szükség lesz, akár használtan, akár bérelve (ha van rá lehetőség),
de az új korszerű eszköz vásárlása is mint opció ott lebeghet a szemünk elött.
Azt sem vitatom, hogy nem atomstabil a hálózat, bár én csak nagyon ritkán voltam
OFFLINE a digi hibájából (egy kezemen meg tudnám számolni), volt egy két gyengélkedés,
de az itt szereplő "hibák" nagyon nagy része inkább felhasználói "botlás".

[ Szerkesztve ]

(#100616) Dragon3000 válasza Raiden_ (#100615) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nagyon sok ember nem ért hozzá és simán megvezeti a szerelő, hogy az úgy jó, pl ilyen amikor a lan kábelből szednek le 1 érpárt a telefonhoz meg a többi szarságuk. Ezeket akkor se tudom megérteni, ha kevés pénzért csinálják, mert ahogy a felhasználónak van választása más szolgáltatót választania, úgy a szerelőnek is, az alacsony fizetés nem magyarázat a szar munkára. Attól, hogy a szolgáltatás olcsó elvárja az ember a normális munkát a szerelőtől, eddig szerencsére csak digis szerelővel volt szerencsém találkozni és mind normálisan csinálta a dolgát és nem csak odahányta.

Nekem magával a szolgáltatással nincs gondom, sőt a hibaelhárítással is megvagyok elégedve, mert nagyon gyorsan intézkedtek még hétvégén is, amit más szolgáltatónál még nem tapasztaltam. Szolgáltatás kimaradás a 10 évem alatt, amiről tudok is szerintem max 24 óra lehetett együtt véve, ami elhanyagolható, gyengélkedés meg csak tavaly az országos probléma esetében volt 2 napig, hogy felével ment a net, ebbe se haltam bele.

(#100617) rmehesz válasza Sumi (#100613) üzenetére


rmehesz
tag

Kábelen van a gép amin mértem. Majd este már lesz időm kivallatom, hogy mit mond közvetlenül ONT-ra kötve.

(#100618) Dragon3000 válasza rmehesz (#100617) üzenetére


Dragon3000
veterán

A saját routereden nem lett bekapcsolva qos, szülői felügyelet vagy valami ilyesmi? Vagy a hwnat nem lett lekapcsolva?

(#100619) rmehesz válasza Dragon3000 (#100618) üzenetére


rmehesz
tag

Köszönöm mindenkinek válaszokat. Vmi a routerben (AX-58U) zakkant meg. ONT-ra kötve megvolt a normális (900+) sebesség. Routeren nem állítottam korábban semmit - most sem láttam olyasmit bekapcsolva ami így lefogta volna. Újraindítás nem segített de egy reset és újra konfigurálás után már jó.

[ Szerkesztve ]

(#100620) Multibit válasza rmehesz (#100619) üzenetére


Multibit
veterán

Sajnos, az NVRAM-os eszközöknél ez benne van a pakliban.

(#100621) Jim74 válasza rmehesz (#100619) üzenetére


Jim74
nagyúr

Jártam már én is így ASUS routerrel, főleg firmware frissítés után. Én ilyenkor, ha nem olvasok központi hibáról, akkor nyomok egy NVRAM törlést a routeren és mindent újra beállítok.

(#100622) klaczi


klaczi
aktív tag

Tanácsot kérnék!
Nemrég kötötték be nálunk az optikát. (Előtte modemesek voltunk 8 Mb)
Van gigabites routerem elég régen. Router üzemmódban hagyták itt a FiberHome HG6544C Ontot. (Továbbra is a saját routeremet használom.)Szívesen átállítanám modem üzemmódra. Alapjában véve sebesség probléma nincsen így sem. A wifijére viszont nincs szükségem. ki is kapcsoltam.
A "Digi" oldalán megtehetném az átállítást.
A jelszó tényleg user és digi amit a router konfigjába kell beírnom?
Érdemes ezt nekem megcsinálni? Vagy hagyjam a fenébe az egészet.

(#100623) milan26 válasza klaczi (#100622) üzenetére


milan26
senior tag

Az user és digi páros tényleg stimmel, de nem ott kell átállítani, hanem a fiókodban, amihez akkor tudod hozzárendelni a szerződésed, ha megkaptad az első számlát.

[link]

[link]

(#100624) klaczi válasza milan26 (#100623) üzenetére


klaczi
aktív tag

Hozzá van rendelve már jó régen. Csak eltartott egy darabig míg fizikailag is bekötötték.
Tehát a páros jó és ezt kell használnom a router cinfigjában. Na, az menni fog. Ha rászánom magam.
Megéri talán mert megszabadulok a kütyü wifijétől.
Más előnye??

[ Szerkesztve ]

(#100625) garga01 válasza klaczi (#100624) üzenetére


garga01
őstag

A pppoe felhasználó név és jelszó úgy tudom a bekötéskor amit hoznak a szerelők papíron van rajta, én arról írtam fel (vagy telefonon kikéred az üf szolgálattól). A user/digi kombó az ONT webes felületének a belépéséhez kell, de az nem egyezik a fentivel.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#100626) klaczi válasza garga01 (#100625) üzenetére


klaczi
aktív tag

Jó, hogy szólsz, semmi ilyesmi sincs a papíron. Ráadásul csak a tv működött mikor elmentek. Azt mondták majd 20 perc múlva megjön a net. A papírt aláírtam. Net az nem jött még 4 óra múlva sem, csak akkor mikor az értetlenkedő ügyfél szolgálatosokat egy órán keresztül győzködtük. A bekötést mellesleg úgy előkészítettem, hogy fél órán belül végeztek vele.
Akkor ennek a jelszónak utána kell járjak?

(#100627) Borisz76 válasza klaczi (#100626) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam a Digi-s szerelők itt hagytak egy munkalapot.
Azon szerepel :
- Végpont azonosító : XXXXXXXX
- Végpont Jelszó : XYXYXYXYXYXY

Ezt keresd meg.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#100628) klaczi válasza Borisz76 (#100627) üzenetére


klaczi
aktív tag

:R
Nagyon köszönöm! Megtaláltam. Csak a papírt kellett megfordítani.

(#100629) ruzsass válasza klaczi (#100626) üzenetére


ruzsass
tag

Mostanában az dívik hogy a szerelő beszól a központba, kér tőled egy mobilszámot és arra kiküldik SMS-ben a felhasználónév/jelszó párost.

[ Szerkesztve ]

(#100630) smc


smc
addikt

Másnál nincs gond a nettel?
bp 15. Ker
delutan egyszer elment de modem router restart után helyre jött, most megint elszállt és az előbbi megoldás sem segít :F

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#100631) Borisz76 válasza smc (#100630) üzenetére


Borisz76
veterán

Megy , csak a sebesség nem 940/300 hanem olyan 400-500 / 250.
2 szerveren is.....Debrecen Digi és Antenna Hungária Budapest -re mérve.

Helyileg Hajdúszoboszló.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#100632) smc válasza Borisz76 (#100631) üzenetére


smc
addikt

Átmozgattam a kábeleket most megy, de nem túl gyors itt sem.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#100633) CivicEsi válasza smc (#100632) üzenetére


CivicEsi
aktív tag

Digi, BP 15.kerület Páskomliget utca.
PING ms
0
DOWNLOAD Mbps
922.43
UPLOAD Mbps
241.18

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#100634) smc válasza CivicEsi (#100633) üzenetére


smc
addikt

Nekem folyton beáll a földbe, az előbb 500 ping mellett 2 mbps volt. :DDD
Klapka Gy. Utca

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#100635) magickonfig


magickonfig
tag

Helo!

Amatőr vagyok switch téren és lenne egy kérdésem.

Digi 1gigabyt/s---Asus RRAC57U--- 15m utp kábel--PC szoba. A pc szobába került egy Tv amire UTP kábelt szeretnék kötni.

Az igaz, hogy csak úgy tudom ezt megoldani, hogy egy Switch (gigabytes)-et rákötök a 15m UTP kábel végére ( ami eddig a PC használt) és onnan voálá 2 db utp kábelt ki tudok vezetni?

Ami a lényeg a sebesség megmarad , a Tv és a PC-hez isazaz 1GBPS.
Asus routerhez Asus switch javasolt?

:C

(#100636) Borisz76 válasza magickonfig (#100635) üzenetére


Borisz76
veterán

Pontosan.

1 db 5 vagy 8 portos GIGABITE Switch.

15m-s kábel bele az egyik portba.
Majd tetszőleges portokból tovább a PC-be és a TV-be.

Amúgy...csak megsúgom , hogy a TV-k 99%-a Fast Ethernet csatival van szerelve....10/100-s.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#100637) magickonfig válasza Borisz76 (#100636) üzenetére


magickonfig
tag

Igen köszi! Vincent oledes a youtubról , emilítette ki lehet ezt játszani egy usb-ethernet átalakítóval :K .Így lehet akár 1gbps.

A márkának Asusnak kell lennie vagy tök mindegy (Tp link) csak ne gagyi legyen :F

[ Szerkesztve ]

(#100638) Borisz76 válasza magickonfig (#100637) üzenetére


Borisz76
veterán

Amelyik szimpatikus.
Nekem TP-Link-ek vannak....2 db 8 portos....lassan 10 éve.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#100639) klaczi


klaczi
aktív tag

Lenne egy kérdésem (még egy).
Az ügyfélkapun keresztül szeretném modem üzem módba állítani az ontot.
A tapasztalatok szerint ez működik rendesen? Nem szeretnék újból szívni vele.
A router beállítása az (most már) menni fog.

(#100640) cof válasza klaczi (#100639) üzenetére


cof
veterán

Működik.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#100641) klaczi válasza cof (#100640) üzenetére


klaczi
aktív tag

:R

(#100642) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Egy baratom epp ujitja fel a lakasat, ahova digit tervez bekottetni, es szeretne mar elore elvezetni az optikai kabelt, ha ez lehetseges.
A diginel milyen kabelt hasznalnak, mit kellene elvezetnie ahhoz, hogy amikor megrendeli a szolgaltatast, es ki jon a digi, akkor csak ra kelljen kotni a routert, meg a lepcsohazban rakotnie az elosztora?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#100643) proradeon válasza anorche1 (#100642) üzenetére


proradeon
őstag

Korábban már volt hasonló igény. Akkor az illetőnek sikerült előre elkérnie az optikát a szerelőktől. :)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#100644) Laccoss válasza anorche1 (#100642) üzenetére


Laccoss
addikt

A bejárati ajtóhoz legközelebb rakja, kell konnektor is. Onnan pedig már húzhat utp-t, koaxot és/vagy telefonkábelt. És nem kell mindent beépíteni, úgy kell csinálni, hogy cserélhető legyen.

(#100645) Victorio válasza magickonfig (#100635) üzenetére


Victorio
aktív tag

Tedd át a routert a pc szobájába a 15m kábel túlsó végére. Egyik portjába a tv-t, a másikba a pc-t dugd. A 15m-es kábel másik végét meg ahol idáig a router volt dugd direktbe a Digi eszközébe.
Így nem kell semmilyen switch.

[ Szerkesztve ]

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#100646) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Érd-Parkváros, másoknál sem megy, vagy nálam lesz valami hiba?

(#100647) Jorus válasza Hauptmann (#100646) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nálunk műxik rendben (faneves utcák).

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#100648) Hauptmann válasza Jorus (#100647) üzenetére


Hauptmann
addikt

Én a hegyes utcákban vagyok, tv van, net nincs. Majd lesz valami. :D

(#100649) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok!

Szerintetek hol keressem a "hibát"?
Számítógép fali csatlakozóba dugva jelenleg kb. 96/94 Mbps-al megy a net. Tegnap előtt egy pillanatra megszakadt a kapcsolat utána rámértem és szintén 94/94 volt, tehát 100Mbps-al megy a csatlakozás, viszont kotábban és tegnap este is simán mértem 780/350Mbps-ot.
A számítógép és fali csatlakozó közti kábelt kicseréltem.
Ami még érdekes lehet, hogy két hete költöztem az új házba és korábban a lakásomban is volt, hogy rendesen ment a gigabit, volt, hogy csak 100Mbps-al ment, nem foglalkoztam túlzottan vele, mert elég ramaty UTP-vel és toldóval volt megoldva a csatlakozás, de itt elvileg ilyen gond nem lehet.
Esetleg az alaplapi hálókártya okozhatja ezt?

(#100650) Jim74 válasza Eagl3 (#100649) üzenetére


Jim74
nagyúr

Próbáld meg másik géppel, ha tudod tesztelni, illetve ha megoldható, akkor ne a fali csatlakozóval kösd össze a klienst, hanem közvetlenül az ONT-vel.
A 96/94-es sebesség arra utal, hogy csak 100-as a hálózati csatlakozás.
Először ugyanaz a gép közvetlenül csatlakoztatva az ONT-re. Ha akkor is 94/94, akkor másik gép. Ha akkor is, akkor majd gondolkodunk tovább.
ONT-t mindenesetre indítsd újra elsőnek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.