Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14601) KTTech válasza kennyke (#14600) üzenetére


KTTech
veterán

Igen, fent is van a UPC oldalán...:

Maximális letöltési sebesség 15 Mbps
Maximális feltöltési sebesség 1.5 Mbps
Garantált leltöltési sebesség 5120 kbit/s
Garantált feltöltési sebesség 512 kbit/s
Hálózatra köthető számítógépek 1
E-mail címek 1 + 5 alias
Postafiók mérete 50 MB
Webtárhely mérete 50 MB

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14602) Sanya válasza KTTech (#14599) üzenetére


Sanya
nagyúr

pontosan. akkor kérlek magyarázd el, hogy az ftp-n feltöltött file-jaimat hogyan tudom linkelni, hogy mások is letölthessék? pl felrakom a.txt-t, akkor miért nem lehet letölteni a http://members.upclive.hu/username/a.txt-t?. Ezt hogyan lehet megvalósítani, mert az UPC.hu-n erről sem egyszerű, sem bonyolult termékleírás nem áll rendelkezésre.

az ügyféladatoknál ilyen jellegű információ nem került átadásra.
csattanj le a paciról.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14603) Sanya válasza Sanya (#14602) üzenetére


Sanya
nagyúr

utánaolvasgatva, csak akkor tudom ezt megtenni, ha teszek fel egy index.htm(l?) filet, emellett leet nekem még engedélyezni kell a hozzáférést attribútumokkal is?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14604) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Üdv!
engem is utol ért a végzet :(((
1 hétig nem volt normális a net-em ,de most nemrég voltak és szét néztek(tegnap).
Ma csináltam egy restart-ot a modem-el és ezt írta ki a hiba kereső >

én még ilyet nem láttam,ez jó vagy rossz?
Mert restart után megjavult,azaz jó lett a speed-em
Amugy a Node-k ennyire nem bírnák a 120-as net -et?mert a leírás alapján ahol lakom ép a végére esek. :O ( a 14496 HSZ -os ábra szerint)

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#14605) KTTech válasza Sanya (#14603) üzenetére


KTTech
veterán

Pontosan így. Ez nem véletlenül van így megoldva. A tárhely statikus privát honlapok (vagy flash, java) tárolására lett kitalálva, nem fileok megosztására. Amennyiben honlapok vannak fent, az index.html sem okoz gondot...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14606) KTTech válasza PofaJenö (#14604) üzenetére


KTTech
veterán

Semmi extra... Valószínű a modemnek nem volt elég az az idő, amíg a reseted tartott, és benne ragadt valami.
Az ábrát meg rosszul értelmezed, teljesen mindegy, hogy hova esel épp az adott node-n sebesség szempontjából (is, meg általánosan is). Azt meg nem valószínű, hogy tudod, hogy épp hova esel a node-n (sőt, akár a node is változhat alattad, ha pl. átterhelnek egy másikra, anélkül, hogy erről tudnál) :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14607) Sanya válasza KTTech (#14605) üzenetére


Sanya
nagyúr

igazából fotók lennének rajta, ha egyszer lesz időm rá..

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14608) KTTech válasza Sanya (#14607) üzenetére


KTTech
veterán

Fotókat úgyis galériában tárolsz, gondolom... úgy meg nem gond ez :) egy alap flash/java galéria is megoldja a problémát. Egyébként ha már van index.html, akkor onnan kezdve már linkelhető a tartalom is - attól függetlenül, hogy böngészőben nem fog látszódni.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14609) tomazin válasza KTTech (#14608) üzenetére


tomazin
veterán

milyen aktív lett vki :P :)

(#14610) tomazin válasza Mr.Skynet (#14588) üzenetére


tomazin
veterán

Annyira imádom,ahogy edzett chipelt,harci droid képében pompázik előtted a hd :P
Mondjuk sajnos vannak olyanok akik mindent megtesznek,h az ember rendeljen nagyobbat(mert bármily meglepő ezért pénzt kap).
De inkább tartom vszínűnek,h nem hd-s volt aki ezt ajánlotta...

Viszont az funny(szánalmas) ,h neked 5hszedből elég sok új dolgot tudtam meg...

volt egy olyan megjegyzés,h kicsit okosnak tartjuk a kedves ügyfeleket. nos a propeller az elég szolid story. valamelyik nap mámikám abból látta,h szakadozik a nete,h el-elsötétül a monitor,de minden napra akad egy hasonló túlképzett ember, és sajnos már nevetni sem tudunk rajta.
milyen okosnak tartja magát "szelekció" meg akkora baromság,h hihetetlen.
fiktív beszélgetés:
ügyf: Húú hát én vágom nekem nem kell ilyen szájbarágósan előadni.
hd: Bocsánat, akkor lenne olyan kedves bediktálni nekem a gép ipjét.
20-40sec csend
ügyf: Iiiiigeeeeen és azt hol is találom....
Másik fiktív beszélgetés:
ügyf: Maga csak ne oktasson, szr ez az egész,qrva lassú, nekem ne mondja,h nálam van a baj, informatikus vagyok számítógépboltban dolgozok,stb,stb.
hd:Tudta,hogyha üvegen tölt fel akkor nem tud lefelé,mert nem mennek el az ack csomagok. So azt a valószínűsíthetően totalcommander nevű programját,ami éppen 100TB linux iso-t tölt fel egy picit le kéne korlátozni....
ügyf: omfg, bazz ez télleg jó....

[ Szerkesztve ]

(#14611) KTTech válasza tomazin (#14609) üzenetére


KTTech
veterán

Néha rám jön :DDD

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14612) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Üdv!
megint én, a modem és a pc -t összekötö madzag az a UTP-kábel ugye?
én kérdem mint sötét lovag :DDD .hogy abban van jobb minőségű? mert ami most van az egy piros szinű ,kb 1 méteres. :R :)
ui: csak arra az esetre ha cserélni kellene.

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#14613) Gubek-Einste válasza PofaJenö (#14612) üzenetére

Igen az UTP, ha újat veszel akkor legyen CAT6-os.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14614) KTTech válasza PofaJenö (#14612) üzenetére


KTTech
veterán

Ha CAT5e kábelt veszel, több mint elég, még gigabithez is.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14615) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok, szeretnék segítséget kérni...

Van egy D-link DIR-655 routerem, de mostanában sokszor "lefagy" a feltöltési sebességet 10Mbit helyett "bekorlátozza" 1 megabitre, a letöltési sebességet meg kb. harmadolja. Rosszabb esetben se kép, se hang. 1.31EU firmware van rajta, de ezzel még rosszabb mint volt. Vegyek másikat (8de milyet) vagy esetleg van valami megoldás?

Köszönettel: Tutivesztes

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#14616) Novo


Novo
csendes tag

Hali!

Ilyen ping gondokkal érdemes zaklatni őket [link] ? Értem ez alatt, hogy tudnak is csinálni valamit vagy túlterhelt ablabla ez van.

edit: most mondjuk pingeltem a modemet és az első 10-15 ping 10ms felett volt, azóta viszont 1ms :d. Lehet egy restart elég is lesz:P. *optimista*

[ Szerkesztve ]

-A 13 éves újonc ;)-

(#14617) KTTech válasza Tutivesztes (#14615) üzenetére


KTTech
veterán

Egy TP-Link 1043ND-vel nem jársz rosszul :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14619) eight válasza KTTech (#14617) üzenetére


eight
senior tag

mégis vészes volt? :)) :P

(#14620) Mr.Skynet válasza eight (#14619) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Tényleg nem járna vele rosszul, nekem is ugyan ilyenem van :P
Szerk.: épp azon ügyködöm, hogy megfelelő ram-ot találjak hozzá, a gyári 32Mb helyett 64-et kapna egy kis forrasztással...

[ Szerkesztve ]

(#14621) eight válasza Mr.Skynet (#14620) üzenetére


eight
senior tag

szia :)

Nem arra gondoltam, hanem hogy több mint egy nap után kitörölte a hsz-ét amiben azt mondta Novonak, hogy a linkelt ping eredményben az első UPC-s hoppok azok nem is olyan vészesek ;)

ui.: tp-linkek tényleg jók, ha bele kéne kötnöm valamibe, akkor talán abba tudnék hogy mindegyik termékük 40C-ig van hitelesítve, bár mükszenek azok feljebb is, csak ;] :DD

[ Szerkesztve ]

(#14622) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Köszönöm, 1043ND lett belőle, remélem ezt majd be tudom állítani rendesen...

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#14623) Mr.Skynet válasza tomazin (#14610) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Kicsit későn reagálva a hsz-edre szóval:
"Viszont az funny(szánalmas) ,h neked 5hszedből elég sok új dolgot tudtam meg..." lehet én nem tudok értelmezni (sőt most 27. óra alvás nélkül biztos is) de olyan szépen tudsz hasonlatokat írni, meg fogalmazni stb., hogy néha el sem tudom dönteni, hogy mikor oltasz, mikor dícsérsz vagy épp mikor értesz egyet :DDD

Az egészre annyit tudok csak mondani, hogy mikor hd voltam, az ügyfelekhez nem volt türelmem, mikor ügyfél vagyok egyszerűen a hd-s készít ki. Nem vagyok elfogult, valljuk be egyik félnek sem egyszerű, mind2 fél előítéletekkel van a másikról talán ez a legnagyobb gond.

Az aláírásoddal kapcsolatban érdeklődnék, hogy esetleg abban tudsz segíteni, hogy magasabb havidíj nélkül csinálj nekem egy laza klikkeléssel gyorsabb netet? Jöhet priviben is :P

(#14624) Novo válasza Novo (#14616) üzenetére


Novo
csendes tag

Nah szerencsére nem lett elég a restart most 15ms aztán néha felugrik játékban 600+-ra egy pillanatra -> éljen!

Ahogy néztem bixhun reggel 6-kor a legalacsonyabb majd megnézem akkoris.

pluszinfo 40/40 ről már 50Gbit a primary, 60Gbit a secondary éljen ezis!

Csak vhogy mégis egyre rosszabb:P

-A 13 éves újonc ;)-

(#14625) Mr.Skynet válasza Novo (#14624) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

A bix sebesség, terhelés, port sávszél stb. nem feltétlenül mérvadó! A bix csak egy nagy csomópont kis hazánkban, de nem megy át rajta mindenkinek az adatcsomaga mikor netezget, ugyanis direkt peering rengeteg szolgáltatónál van. Ez röviden azt jelenti, hogy a különböző szolgáltatóknak van egymással közvetlen kapcsolata is, nem mindig van szükség a bix-en keresztül eljutni valahová. A lényeg a hop távolság, minél kevesebb eszközön kell átvergődnie a csomagodnak, annál jobb lesz a pinged (elvileg), persze az eszközök terheltségétől is függ a dolog és vannak prioritások is. Erre talán a upc a legjobb példa, hogy néha sz.rik rá, ha ideális, ha nem, ők próbálnak mindent megoldani a hatalmas privát vonalukon ami néha vagy áldásos, vagy őrjítő tud lenni...

(#14626) eight válasza Novo (#14624) üzenetére


eight
senior tag

Ne aggódj, mindenki átesik ezen a UPC-nél aki online akar játszani :K

Három lehetőséged van:
1, felhívod őket, és ha szerencsés emberfia vagy, akkor véget vetnek a rémálmodnak (pl. áttesznek egy kevésbé terhelt node-ra),
2, ha nincs szerencséd, és nem oldják meg akkor sajna venned kel egy magnumot, és elindulni szépen a környéken, felkeresni minden UPC előfizetőt :))
3, leszoksz az online játszásról, vagy éjfél után tolod, amikor mindenki alszik :P

[ Szerkesztve ]

(#14627) Novo válasza Mr.Skynet (#14625) üzenetére


Novo
csendes tag

Mint irányadó, az általános nethasználatban sztem bőven jó:D

+info megint:D /elgépelés csodái/ van olyan szolgáltató, hogy bix2.hu, kicsit röhögtem :DD

-A 13 éves újonc ;)-

(#14630) Patrick


Patrick
addikt

Sziasztok. :)

Kéne egy kis segítség. Az internetet (upc) szeretném átíratni/átvinni egyik albérletből a másikba. Van e valamilyen fajta nyomtatvány, amit le lehet tölteni a netről?

Köszi.

Üdv:

Patrick

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#14631) mobal


mobal
MODERÁTOR

sziasztok! két kérdéssel fordulnák hozzátok: az első hogy a 30 as (fél évig ugye 60) internethez a Linksys WRT54GL router elég lesz -e? a másik pedig, hogy mire és hogy kell őt majd beállítani? dd-wrt fw fut a masinán. továbbá gondolkodom a cseréjén, mit ajánlanátok? egyelőre a tp-link wr541g -t néztem ki. [link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#14632) kali válasza mobal (#14631) üzenetére


kali
legenda

kábelen 30/3 megabit/sec alá még elég lehet, 60/6 megabit/sec alá terhelésesen már kevésbé, wifi esetén meg ugye a g szabvány a mérvadó, ahol 54 megabit/sec elméleti maximális sebesség esetén a fele sem megy át valósan, tehát nem fog átmenni a 30 megabit/sec, ~ 20 - 22 megabit/sec környékén áll meg általában az átvitel! tp-link routerek esetén az 5-ös széria már felejtős, főként a gyenge/gyengébb hardver és a g szabványos wifi miatt! 5 - 6 e ft között beszerezhető tl-wr741nd vagy tl-wr740n típus, ami hardveresen jelentősen erősebb, stabilabb, kábelen a 60/6 meg sem kottyan neki, és a wifi is n szabványos - igaz, csak 150-es lite-n, de megfelelő ellenoldal mellett több, mint a dupláját tudja valósan n szabványos átvitelen, mint a g szabványos eszközök! amennyiben wifi hálózaton is szándékod átnyomni a 60/6 megabit/sec sebességet valósan, és adott a megfelelő n szabványos ellenoldal, akkor tl-wr841n(d) vagy attól felfelé nézelődj!

[ Szerkesztve ]

(#14633) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Kb 1 hónapja van UPC megint itthon (vagy több nem vágom) és mióta meg van hetente kb 2 alkalommal megszakad a net... Windows 7 meg tudja oldani, de eléggé irritáló a dolog hogy csak úgy magától szakad... Ma (kb 3 percel ezelőtt) újraindult a modem... mi a fenét csinálnak az UPC-nél?!

Anno 2006-tól 20010-ig minden okés volt velük semmi hasonló gond nem volt... a netet is szépen emelték 1.5 Mbit -> 5 Mbit -> 10 Mbit -> 15 Mbit -> 30 Mbit (majd pedig lett volna 60 vagy 120...)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#14634) mobal válasza kali (#14632) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

értem. reméltem, hogy megúszom de ezek szerint nem. van itthon 1 tp-link wr1043nd amit már használok egy elégedettséggel, lehet, hogy meg lesz a klónja is :) (természetesen openwrt -vel). beállításoknál mit kell megadni? dynamic ip? authentikáció hogyan működik? mac klón még szükséges?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#14635) kali válasza mobal (#14634) üzenetére


kali
legenda

az ip dinamikus, a mac adress klónozása már nem feltétlenül szükséges, fp 30 és attól felfelé már amúgy is 3 ip cím jár alapban!
a tl-wr1043nd jó, 120/10 is sima ügy neki kábelen!

[ Szerkesztve ]

(#14636) jerry311 válasza Puma K (#14633) üzenetére


jerry311
nagyúr

18004 év minőségi szolgáltatás után egy kis szakadozás belefér nem? :DDD

Javaslom, inkább az ügyfélszolgálatot hívd fel.CATV/koax problémákkal ők többet tudnak kezdeni...

(#14637) Puma K válasza jerry311 (#14636) üzenetére


Puma K
veterán

Hopp megszaladt a nulla nyomkodásánál a kezem... :B

Érdekes, hogy évekig okés volt, majd egy ideig nem volt UPC, aztán idén megint és most viszont f@sz@kodik... ha tovább csinálja akkor aszerint fogok cselekedni amit javasoltál.

Köszönöm!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#14638) jerry311 válasza Puma K (#14637) üzenetére


jerry311
nagyúr

Öregednek a kábelek és a csatlakozók is. Ez már csak így megy. Lehet hogy jó még tévéhez, de internethez már problémás.

(#14639) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

A héten fogják berántani a Fiberpower 15 netet, az lenne a kérdésem hogy valami szűrőt vagy valamit raknak be az internet miatt, vagy marad minden úgy ahogy volt (sima mezei splitterek) csak a kábelmodem előtt még elosztják a koaxot?

[ Szerkesztve ]

(#14640) forrest85 válasza szjoci (#14639) üzenetére


forrest85
senior tag

Tesznek be szűrőt és ha szükséges a modem előtt az osztás, akkor azt is.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#14641) Noxy válasza szjoci (#14639) üzenetére


Noxy
veterán

Valszeg a bejövő (még nem szét osztott) koaxokábelról csinálnak 1 leágat, nem a már szétosztott valamelyik kábelra fogják rakni . Ez a legtisztább megoldás.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#14642) szjoci válasza forrest85 (#14640) üzenetére


szjoci
őstag

Köszönöm a válaszokat, közben már túl is vagyunk a dolgon most mentek el a szerelők (pici időzavarban vagyok... :) ).
Szűrőt nem raktak sehova, a padláson volt szétosztva egy 4-es elosztóval a jel, most az elé beraktak egy kettes elosztót, egyik kimenete megy a 4-es elosztó bemenetére, másik kimenetére pedig rákötötték azt a koaxot, ami a nappali tévéjéhez megy és ahol van az egyik számítógép + a router. Ezt megint kettéosztották egy kettes elosztóval, egyik kimenete a kábelmodembe, másik kimenete a tv-be.
Mekkora az elfogadható jelerősség a kábelmodemnél? Most ennyi: Receive Power Level 10.5 dBmV, Transmit Power Level 54.0 dBmV, de ha a fenti 2-es elosztót kiveszem és visszakötöm a 4-est a Receive Power Level leesik 1.5 dBmV-re. Ez még elegendő a stabil nethez? Picit sok a kérdés, bocsi... :B

ui.: azért variálgatok mert a fenti 4-es elosztóból(ha már előtte ketté van osztva a jel) elég gyengén jönnek az analóg adások, ha viszont az ki van iktatva akkor elfogadható az adások minősége

[ Szerkesztve ]

(#14643) Mr.Skynet válasza szjoci (#14642) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Hát én ezt mondjuk hiába olvastam el 3x, a felénél elveszítettem a fonalat :DDD szóval nem bonyolítanám túl a választ, hogy mit mi után köss :))
- a modem ideális bejövő jele 0dBmV ez +- irányba ~20-ig eltérhet gond nélkül, felette nem egészséges, szakadhat a kapcsolat stb. egyszer volt +30-35-ös jelem, a modem tunerje még aznap meghalt, másnap komplett modem csere...
- visszairány: minél kevesebb elosztó és egyéb eszköz van a node és a modemed közt, annál kevesebb dolgon kell átpaszíroznia szegény modemnek a visszirányú jelét, nem nagyon érdemes vele foglalkozni, a modemek többnyire úgyis BUG-osan írják ezt a jelszintet, 45-55 közt szokott lenni... ha elkezdi elveszíteni az UpStream (visszairányú) kapcsolatot a modem akkor érdemes elgondolkozni, hogy talán ki kéne iktatni néhány elosztót (splitter).
- érdekes, hogy nincs szűrőd, szoktak betenni a modem elé, mert a TV-k rádiók stb. tuner-jei zavart keltenek a hálózaton és nő az SNR (jel zajszint arány)...
- rá van írva az elosztókra, hogy mennyi jelszintesést produkálnak amit természetesen a bejövő jelből kell kivonni és csak az adott csatijára érvényes, tehát ha mondjuk van egy 4-es elosztód és van +15-es bejövő jeled és csatinként 3,7dBmV eski, akkor minden csatid végén 11,3dBmV marad, tehát nem 4csati * 3,7 jel fog esni és végül mindenhol 0,2 jel marad, de ez szerintem egyértelmű. Éppen ezért bármikor vissza tudod számolni, hogy hány elosztóval, mit és hová, mi után kötve mennyi jeled lesz a végpontokon, abból kiindulva, hogy a modemed jelenlegi bejövő jele 10,5dBmv.

Szerk.: vannak olyan elosztók, amikben beépített szűrő van, az egyik fel szűrős a másik nem, lehet ilyet kaptál Te is.

Megjegyzés: a modem ideális jelszintjeivel kapcsolatban: saját tapasztalati eredményeket írtam, ezek nem hivatalos értékek!!! (ezek nemtom hol vannak közzétéve)

ui.: ha ennyi elosztózás után a modemednek ilyen frankó jele van és a nettel sincs gond, akkor az a TV-nek is bőven elégnek kellene lennie, lehet nem is kellene semmit átrendezni az elosztókkal, csak picit megtisztítani a csatikat és a koax kábel réz szálát a minimális oxidoktól, csodákra képes!

[ Szerkesztve ]

(#14644) Noxy válasza Mr.Skynet (#14643) üzenetére


Noxy
veterán

"minél kevesebb elosztó és egyéb eszköz van a node és a modemed közt, annál kevesebb dolgon kell átpaszíroznia szegény modemnek a visszirányú jelét,"

Leírtan neki világosan, de ezek szerint a TV fontosabb, mint a stabil, zavarás mentes net.
Azt meg csak ő tudja a kábel átrendezés után eldönteni, hogy mennyire lessz zavarás mentes a netje.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#14645) szjoci válasza Mr.Skynet (#14643) üzenetére


szjoci
őstag

Ismét köszönöm a kimerítő válasz(oka)t!

Ilyen splittert raktak be 2db-ot: [link] Ezek ugye csak elosztók, nincs benne semmiféle szűrő?

(#14646) jerry311 válasza Mr.Skynet (#14643) üzenetére


jerry311
nagyúr

A TV-s ágra szokás szűrőt tenni, nem a modemre. Főleg, hogy a szűrő lényege, hogy a visszirányú frekvenciákat vágja. Ezzel csökkentve a hálózatba jutó zajt, ami első körben általában a visszirányt öli meg. Ezért gyakori a TV működik, modemen a Receive LED világít a Send csak villog.

(#14647) Mr.Skynet


Mr.Skynet
senior tag

Noxy: az ilyen dolgokat hagyjuk a felhasználóra :D

szjoci: igen simán csak elosztó

jerry311: tényleg benéztem igazad van :R összezavart a komáromi elosztóm, ezzel kapcsolatban van is egy x-aktám: "Built-In return path noise filter" és TV ágon is tudok netezni csak nemtom ehhez lehet-e ennek köze: "Low return path attenuation" szóval mióta nekem ez megvan, azóta néha keverem az egészet :B Egyébként itt a pesti upc-s hálóm is érdekes, mert itt meg bejön 1 koax a lakásba, a fali aljzathoz csinált egy 10cm-es kábelt a szerelő majd rátett egy elosztót és erről megy minden, sehova sem kaptam szűrőt.

(#14648) jerry311 válasza Mr.Skynet (#14647) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szűrő nem azért kell, mert mindenképpen zavar a TV meg a többi eszköz.
Az csak biztonsági intézkedés, hogy ha megdöglik kicsit a TV, amit a képen/hangon nem látni/hallani, akkor se tudjon visszirányba zajt betermelni.

(#14649) szjoci válasza jerry311 (#14648) üzenetére


szjoci
őstag

na kezdem kapizsgálni a dolgot, akkor az általatok leírt dolgokból kiindulva az lett volna a tiszta megoldás részükről ha a bejövő kábelt kettéosztják és egyik kimenetéből lehúznak egy kábelt a modemhez, másik kimenetére pedig raknak valami szűrőt és úgy rácsatlakoznak a már meglévő elosztóra.

Most így csinálták meg: bal oldal az "ilyen volt", jobb oldal az "ilyen lett" ábra, piros nyíllal jelöltem a változást (fent 4-es elosztóból hármas, lent a nappali vezetéke kettéosztva)

Megcsinálom akkor inkább normálisan ha tudtok ajánlani olyan szűrőt a tv-s ágba amire szükségem lenne.

(#14650) Mr.Skynet válasza szjoci (#14649) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

A Noxy által leírt főkábelt ketté osztva és a nem modemes ág szűrése részben sikerült is, viszont ha nincs szűrőd nem értem, hogy miért jobb a jelenlegi megoldás mint a régi. Főleg, hogy a modem előtt most keletkezett még egy 2-es elosztó :U Bár erre az egészre ránézve én azon töröm a fejem, hogy neked miért is kell 6-7 kimenet :U Itt álljunk is meg és nézzük a jelenlegi felépítést. Ha 1db modemed van, ahogy azt jelölted is és az összes többi végponton van egy TV, akkor a modem előtti 2-es elosztó nem modemes ágát is szűrőznöd kell, illetve a főkábeles kettes elosztód nem modem felé menő ágát is. Alapból azért kezdtél el ezzel foglalkozni, mert a TV minősége sz@r volt, az új felépítés szerint a modem előtti 2-es elosztód miatt ~ -3,5dB jelszintel kevesebbet kap 3db TV-d is szóval matematikailag tuti rosszabb lett az egész mint volt, továbbá ha még szűrőket is bepakolsz azon is buksz még valamennyi jelet.

Biztos én értem rosszul, szóval én ebből a témából inkább bölcsen kiszállok, várd meg a többiek válaszát :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.