Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15551) adise válasza kabelmania27 (#15549) üzenetére


adise
őstag


remélem errol kellett a screenshot:)

nemnagyon értek hozzá, hogy van a kábelezés a falbol jon egy eloszto egyik megy a mediaboxba masik a modembe. Mikor a mediabox lett berakva akkor lett ujrakabelezve is, mert hogy a régi nem birta a volna a digitalis tv-t.

[ Szerkesztve ]

(#15552) kabelmania27 válasza adise (#15551) üzenetére


kabelmania27
félisten

Rendben van a jelszint szerintem.
Esetleg ha tennél be az osztóról egy képet azt megköszönném:)
Ha nem tudsz képet készíteni az is elég ha leírod, in és 2 out felirat van az osztón vagy in out és tap, ez esetben írd le légy szíves out és tap hova megy.

[ Szerkesztve ]

(#15553) adise válasza kabelmania27 (#15552) üzenetére


adise
őstag

in és két out van

(#15554) kabelmania27 válasza adise (#15553) üzenetére


kabelmania27
félisten

Akkor szimetrikus osztó van nálad:)
3,5decibel a csillapítása van mindkét irányba. Lehet rá van írva hogy -3,5 outok alá
5-1000Mhz-s tartomány van ráírva gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#15555) adise válasza kabelmania27 (#15554) üzenetére


adise
őstag

és emiatt lenne a lagg?:)

(#15556) kabelmania27 válasza adise (#15555) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nem, az osztó tökéletes semmi gond nincs vele.
Húzd meg az F csatlakozókat mindenhol amennyire csak tudod.

(#15557) Apollyon válasza ChipKng (#15550) üzenetére


Apollyon
Korrektor

1221
Itt a VII. kerületben még mindig teljesen jó.. Az elmúlt 5 évben egy kezemen meg tudom számolni a p2p korláttal együtt hányszor volt probléma a nettel. Gondolom attól is függ hogy felétek hányan terhelnek le egy adott csomópontot.

Továbbá amikor nekem régen szakadozott a net, megoldotta a problémát hogy natív hálókártyát tettem a gépbe, mert míg amikor az agyalapi LAN-t használtam szakadozott a net. Előbb 1221, aztán próbáld ki más LAN karival hátha... Remélem segítettem.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15558) kabelmania27 válasza adise (#15555) üzenetére


kabelmania27
félisten

gigabites a lan?

(#15559) Apollyon válasza kabelmania27 (#15558) üzenetére


Apollyon
Korrektor

upsz semmi.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15560) kabelmania27 válasza Apollyon (#15559) üzenetére


kabelmania27
félisten

Az upsz ról ez jutott eszembe. Nem hagyhattam ki hogy ne linkeljem be.:D

(#15561) raulicio


raulicio
senior tag

És az milyen, hogy a 7. kerben nálam vasárnap este óta kb összesen 5 percre volt net, az ügyfélszolgálaton 3 napja központi hibát mondanak és fogalmuk sincs a javítás várható időpontjáról. Kicsit felidegeltek ezzel. (Most melóból írok még mielőtt valakinek feltűnne.)

Bp. VII. kerben van bármilyen alternatívája a chellonak? Az adsl technológiáról sok rosszat hallottam + nincs is aktív telefon vonalam. Az igazat megvallva egy kisebb chellos csomag lenne a legjobb ( az árát sokallom), de azt ugye nem lehet.

GaB!:

pont ugyan ez a problémám otthon és mivel máshol ahol szintén chello van nem tapasztaltam, valószínűleg a router vagy a rosszul konfigurált router miatt lehet, hogy a torrent kliens elindítása után nem lehet böngészni. a Torrent töltödik rendesen, bármi másra használnám a netet olyan mintha elvágták volna a kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#15562) Apollyon válasza raulicio (#15561) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Tantusz
Itt rá tudsz keresni, hogy adott utca és házszám alatt milyen szolgáltatásokra tudsz előfizetni.
Egyébként elég rideg amit írsz, én is 7.ker, és ez nem olyan nagy hely – nálam semmi gáz. Ha tényleg nincs már nálad ennyi napja net az komoly probléma, esetleg a telefonban meg lehetne említeni a fogyasztóvédelem nevét hátha előbb megoldódik a probléma. De ha csak szimplán le akarod mondani (előbb inkább ezt mondd) attól is be szoktak szarni. :K

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15563) kabelmania27 válasza raulicio (#15561) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ne aggódj megfogják csinálni:)

(#15564) ChipKng válasza Apollyon (#15557) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Koszi az otletet, de nem all szandekomban halokartyat cserelni az alaplapomon, a laptopomban es a mobiltelefonomban es vegul a router-emben sem. ;) Nem hinnem, hogy barmi is valtozna tole. :)
Egyebkent mar mukodik a net, de megint volt egy olyan estem amikor nem tudtam hasznalni akkor amikor szuksegem lett volna ra... Csak ne latnam azt a franya "Mashol szakadozott a net, de miota UPC-t hasznalok..." reklamot.

2B OR NOT 2B that is FF

(#15565) jerry311 válasza ChipKng (#15564) üzenetére


jerry311
nagyúr

Goto 1221.
Itt nem fogja senki sem megoldani a problémádat, mert nem a te készülékedben van.
Ott kell sírni, nem itt.

(#15566) ChipKng válasza jerry311 (#15565) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Egyertelmu, csak kivancsi voltam, hogy vannak-e sorstarsaim...

2B OR NOT 2B that is FF

(#15567) jerry311 válasza ChipKng (#15566) üzenetére


jerry311
nagyúr

Vannak, csak nekik annyira sem megy, hogy a PH!-ra jöjjenek.:DDD

(#15568) kirkri


kirkri
addikt

Pár hónapja, amikor a UPC átvette a volt Fibernet ügyfeleket örültem neki, hogy végre lesz gyors netem olcsón.

120 megás csomagot választottam, mert ha már a lehetőség adott, akkor a max. kell nekem.

120 megás sebességet soha nem tudtam mérni, de olyan 90 mega körül igen. Aztán ez szépen csökkent a hónapok múltával előbb 70, majd 50, végül az elmúlt egy hónapban 35 mega környékére. Ezt megelégelve felhívtam az ügyfélszolgálatot a hétvégén, ahol azt az infót kaptam az ügyfélszolgálatostól, hogy valóban lát problémákat a kapcsolatban és kapcsolja a kollégát. Beszélgetésünk közben és amíg vártam a kollégájára, folyamatosan mértem a sebességet és érdekes módon 110 megát is mértem, amit addig soha, de a 100 mega körüli sebességet folyamatosan hozta. Majd előkerült a kolléga, aki már nem látott a kapcsolatban semmi problémát, de mondta, hogy ezen a környéken időnként valóban elfogy a sávszél, de semmi gond, mert 15-én éjszaka bővítési munkálatok lesznek Kistarcsán és csak addig kell kibírnom, mert utána minden jó lesz.

Ma hazajöttem, és természetesen a stabil 40 mega fölé nem volt hajlandó menni a netem, így ismét üfsz. következett. A hölgy jó sokáig váratott, majd megtudtam, hogy a jelszint tökéletes és semmi hibát nem lát, illetve tájékoztatott, hogy a garantált 30 mega megvan, így nem reklamálhatok. Erre mondtam, hogy akkor elég lenne a kisebb csomagot is fizetnem, mert azt legalább tudták biztosítani. Erre csak az volt a válasz, hogy hááát igen...

A beszélgetésünk után egy ideig ismét 70 mega környéki sebességeket mértem, majd következett a mostanában állandósult

de kicsit korábban még ilyet is mértem

Elszomorító ez az egész hozzáállás. :((

21 éve a Prohardveren! ™

(#15569) kabelmania27 válasza kirkri (#15568) üzenetére


kabelmania27
félisten

Milyen a modem jelszint értéke? 192.168.100.1
Próbaképpen indítsd újra a modemet és mérd meg újra, esetleg más belföldi szerverekkel is.

[ Szerkesztve ]

(#15570) Gubek-Einste válasza kirkri (#15568) üzenetére

Nem soha az életbe nem sikerült 30-40 mega feletti mérést elérnem speedtest-eb a 120-as csomaggal. DE valós letöltésnél (torrent/FTP/http) már meg meg van a sebesség.
Vagyis én nem a különböző speedtest-ek alapján minősítem a kapcsolatomat hanem valós méréseket végzek, ezt ajánlom neked is. Keres egy-két magyar (Linux) FTP szervert és onnan szedj le egyszerre 2-3 nagyobb méretű (min 1-2 giga) fájt, ha itt nincs meg a sebesség akkor van gond.
Azért kell egyszerre több fájt letölteni több szerverről mivel a 120-as csomagot sok szerver már nem tudja kiszolgálni egy az egyben + vannak olyan szerverek ahol korlátozva vannak a szálankénti max és egy felhasználónak max kiosztott sebességek.
Amikor még mértem akkor az egyik szerveren a következő volt a helyzet: 1 szálom max 7 mega, több szálon max 10 mega volt az eredmény.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15571) kirkri válasza kabelmania27 (#15569) üzenetére


kirkri
addikt

Nagyon sok progival/szerveren mértem és hozzávetőlegesen ennyit kapok mindegyik mérésnél. A UPC saját teszterét is bevetettem, az is 35 megát mér.

A jelszintet délután megmérem.

21 éve a Prohardveren! ™

(#15572) kirkri válasza Gubek-Einste (#15570) üzenetére


kirkri
addikt

Torrentezés közben sem jobb a helyzet, ~3.9 MB/s az össz sebességem akkor is, ha több nagy méretű fájlt töltök egyszerre. (jellemzően HD filmeket töltök)

21 éve a Prohardveren! ™

(#15573) ChipKng válasza kirkri (#15572) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Most, hogy nem dobalja el a csomagokat (kopp-kopp-kopp) 14.1 Mb/sec -et ir a torrent a letoltes kozben este. Gondolom ez nem vigasztal titeket, de nekem ezt a tempot mar csak torrent kozben tudom kihozni mert mas a szerver oldalon nem kepes kiszolgalni ezt a tempot.

2B OR NOT 2B that is FF

(#15574) kirkri válasza kabelmania27 (#15569) üzenetére


kirkri
addikt

A következő jelszinteket mutatja [link]

Nekem ezek nem mondanak semmit sajnos. :B

21 éve a Prohardveren! ™

(#15575) jerry311 válasza kirkri (#15568) üzenetére


jerry311
nagyúr

Teljesen jo jelszintek, valoszinuleg tenyleg elfogy a savszel.
Az ugyfelszolgalatos beszelgetesek es a sebessegek kozt pedig nincs osszefugges. Az ugyfelszolgak kezeben olyan keves eszkoz van, hogy sem idejuk, sem lehetoseguk nincs beavatkozni a savszelessegedbe egy hivas alatt.

(#15576) kirkri válasza jerry311 (#15575) üzenetére


kirkri
addikt

Köszi a választ! :R

Mi az az érték ami már nem igazán jó?
Sajnos az ügyfélszolgálatos véleményt fenntartással kell fogadnom és nem azért mert üldözési mániám van, hanem mert a mért értékek olyanok voltak, amelyek véletlenül nem fordulhattak elő. :N

21 éve a Prohardveren! ™

(#15577) kabelmania27 válasza kirkri (#15574) üzenetére


kabelmania27
félisten

ilyen osztó van nálad, amit még a fibernetes időkben kaptál?

[ Szerkesztve ]

(#15578) kirkri válasza kabelmania27 (#15577) üzenetére


kirkri
addikt

Ezt kicseréltem már egy másikra, holnap lefotózom.

21 éve a Prohardveren! ™

(#15579) kabelmania27 válasza kirkri (#15578) üzenetére


kabelmania27
félisten

Oké
Légy szíves írd majd le, hogy melyik kimenet hova van bekötve.:)

(#15580) jerry311 válasza kirkri (#15576) üzenetére


jerry311
nagyúr

Talan +/-10 receive es 45-55 send oldalon, de nagyon reg volt mar, nem emlekszem pontosan.

(#15581) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Azt a telibecseszett mindenit, hogy mit művel már megint itt Budán a UPC az internettel! Két éve vagyok ügyfelük, kényszerből, költözés miatt, előtte a T-home ügyfele voltam 8 évig (ami egyébként szintén egy undorító cég), de 8 év alatt nem volt annyi hiba, kimaradás, leállás a Tré-homeal, mint két év alatt a UPC-vel! Döbbenet!

Aquila non captat muscas.

(#15582) kabelmania27 válasza Hegyirabló (#15581) üzenetére


kabelmania27
félisten

Lehet, hogy csak karbantartás miatt nem működik megfelelően.
Indítsd újra a modemet, lehet megjavul.

(#15583) Hegyirabló válasza kabelmania27 (#15582) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nekem ne szombat éjjel tartsanak karban. Csinálják napközben. Egyébként volt net, csak lassabban ment, mint egy betárcsázós, komoly sávszélességet igénylő oldalakat be sem töltött.

Aquila non captat muscas.

(#15584) kabelmania27 válasza Hegyirabló (#15583) üzenetére


kabelmania27
félisten

Melyik csomagod van? Használsz routert? Ha igen, közvetlenül is lassú a net? Milyen a modemed? Jelszinted milyen? 192.168.100.1

(#15585) Jadro válasza Hegyirabló (#15581) üzenetére


Jadro
veterán

Nálunk pénteken este esett ki a net. Késő estig nem is történt semmi, aztán reggel már volt értelme újraindítani a modemet mert lett net is. Ha épp ügyeltem volna és mindenáron kellett volna a net, akkor nagyon örültem volna, de így megoldottam mobilnettel a szórakozást. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#15586) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok UPC-sek!
Fiber Power 30-as előfizetésem van, egy ideje észrevettem, hogy csökkent a letöltési sebességem. Úgy is változtatni akarom a TV előfizetést gondoltam megnézem, hogy milyen a mai ár csomagban. Észrevettem, hogy FP30 nincs, csak 25. Ezek szerint a sebesség csökkenés ez az volt, amikor visszavették a az FP30-at? Most néztem sávszél tesztet, 16Mbps le és 3Mbps a feltöltés. Úgy gondolom, hogy ez a FP25 lehet. Ez esetben bájos csevejre készülök az UPC-vel, mivel lassan két év FP30-at fizetek...
Jól látom a helyzetet?
:R

[ Szerkesztve ]

(#15587) Jadro válasza _stick_ (#15586) üzenetére


Jadro
veterán

16/3? Bőven megvan az alsó határ. Nem fognak érdemben foglalkozni veled. Nem azt vállalják hogy mindig 30/3-at szolgáltatnak. ÁSZF-ben megvannak a pontos vállalt értékek.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#15588) vargalex válasza _stick_ (#15586) üzenetére


vargalex
félisten

Akik FP30-ra fizettek elő (pl. én is) továbbra is azt kapják.

Alex

(#15589) Sanya válasza _stick_ (#15586) üzenetére


Sanya
nagyúr

vargalex-et tudom megerődíteni, akik 30/3-ra fizettek elő, nekik megmarad.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15590) kabelmania27 válasza vargalex (#15588) üzenetére


kabelmania27
félisten

Egyik ismerősnek 30/3van még mindig azt kapja.

(#15591) jerry311 válasza Hegyirabló (#15583) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szombat ejjel neked nem tetszett a karbantartas. Ha napkozben csinaljak akkor meg 3000 embernek, akik inkabb nappal vannak ebren.
Karbantartasok mindig is ejjelre lesznek betervezve.

(#15592) HofiZoli válasza jerry311 (#15591) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Nagyon helyesen. Legyen csak éjjel :)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#15593) Hegyirabló válasza jerry311 (#15591) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ja, csak ezeknél állandóan karbantartás van, idén eddig volt már vagy húsz, és ez a szám nem túlzás! Ergo nem értenek ahhoz, amit csinálnak, különben miért kell pontosan 18-19-szer több alkalommal karbantartaniuk, mint a konkurenciának? Félreértés ne essék a Tré-home is megéri a pénzét, de ott ennyi karbantartást nem tapasztaltam 8 év alatt, mint ezeknél két év alatt, pedig volt ott is kábelem meg ADSL-em is. Aztán csodálkoznak, hogy csak tavaly 60 ezer ügyfelet veszítettek!

Aquila non captat muscas.

(#15594) kabelmania27 válasza Hegyirabló (#15593) üzenetére


kabelmania27
félisten

Megvették a Fibernet hálózatának 1/3át, a Rubicom-ot is megfogják venni. Ekkora területnövekedéshez szükségesek fejlesztések, főleg ha sokan előfizetnek 120/10-re.
Helyre fog állni szerintem a neted, tavaly albérletbe voltam internet 15volt, néha újra kellet indítani a modemet és a routert, szerintem tökéletesen működött az esetek többségében hozta a 15/1-et. Többször újra kell indítani a modemet hogy a leginkább szabad frekikre tudjon ráállni.

[ Szerkesztve ]

(#15595) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Félreérted, nem az a baj, amikor megy, akkor jól megy, stabilan hozza a 25 le 1,5 fel-t. A gondom az, hogy véleménye szerint az átlagnál több a karbantartás. Persze tudom, ez itt a Várnegyed, öreg házak, öreg hálózat, de az idei 20 leállás hosszabb-rövidebb időre nem túlzás részemről. Ilyen-olyan okokkal, volt, hogy áramszolgáltatóra kenték, erre mondom én azt, egy olyan cég, amely ekkora beruházásokat eszközöl, nem tud kiépíteni az alközpontjaiba szünetmentes tápellátást? Én újságíró vagyok, nagyon rövid ideig dolgoztam egy kb. 10000 fő lakosú kisváros rádiójánál, még annak is volt szünetmentes árramforrása, egy milliárdos tőkéjű cég nem képes erre?

Aztán volt szovtveres okokra vezethető leállás, de a legjobb az volt, hogy elment a net, betelefonáltam, mire közli a figura, hogy dehogy ment el, én vagyok a hülye, rossz a gépem, meghibásodott a modem, stb, majd egy perc múlva közli, hogy "Ja, tényleg elment a net!" Hát ez röhej!

Aquila non captat muscas.

(#15596) kabelmania27 válasza Hegyirabló (#15595) üzenetére


kabelmania27
félisten

Minden erősítési pontra szünetmentest telepíteni nem szoktak ha jól tudom.
Nézd meg a modemed jelszintjét szerintem http://192.168.100.1/_aslvl.asp admin jelszó W2402 majd ok, ezután megint ugyanezeket kell beírni, acces level legmagasabb értékre majd ok, ezután 192.168.100.1 signal fül
Amikor gond van a neteddel akkor is érdemes rápillantani a jelszint értékekre.ű
Gazdasági válság van, örüljünk hogy fejlesztenek....:D

[ Szerkesztve ]

(#15597) Hegyirabló válasza kabelmania27 (#15596) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Minden erősítési pontra szünetmentest telepíteni nem szoktak ha jól tudom.

Hát pedig kellene. Mindjárt nézem.

Amúgy meg igazából nem panaszkodom, mert idén kétszer paszíroztam ki belőlük 1 havi jóváírást :D bár amennyit telefonálgatnom kellett (mert a telefonom nem UPC szerencsére), meg amennyi lement a feltöltős mobilnetből, kb. annyit is kaptam vissza a jóváírással.

Szerk: Na jó, hát ez nekem kínai...

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#15598) kabelmania27 válasza Hegyirabló (#15597) üzenetére


kabelmania27
félisten

Azt a képet amit kapsz a signal fülnél tedd be. Az sem gond ha nem, az a lényeg az F csatlakozókat húzd meg mindenhol. Modemnél, bejárati ajtónál ahol bejön a lakásba a kábel szokott lenni egy toldás azt is. Ha van tévé előfizetésed az osztónál is érdemes jól meghúzni.
Nem árt ellenőrizni az osztót, ha 5-850Mhz van ráírva akkor okozhatja az is a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#15599) Hegyirabló válasza kabelmania27 (#15598) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Aquila non captat muscas.

(#15600) kabelmania27 válasza Hegyirabló (#15599) üzenetére


kabelmania27
félisten

Sok az adási, de ettől még működik. Albérletbe 49volt nekem az adási 2es szimetrikussal, asszimetrukussal 51.
Hogy van kialakítva a kábelezés a lakásba? Esetleg ha tennél be képet az osztó(k)ról azt megköszönném:) Az is jó ha leírod hogy in és 2 vagy több out van ráírva (szimmetrikus) vagy in out és tap van ráírva (aszimmetrikus).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.