Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15501) kabelmania27 válasza voyi (#15498) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha nem lesz meg a 50/5 routeren keresztül, gigabiteset kell majd venned.
50/5öt gigabites swich-en is meglehet osztani max 3 gépre, haveromnál így működik.
Ha jól tudom három hónap átlagában nem lehet 300Gb felé menni, írt olyan a fórumra, aki efelett van és nem lassult le neki a net.
Haveromnál stabil. Kábelezésre érdemes odafigyelni, az F csatlakozókat meghúzni amennyire csak lehet. Tévé előfizetésetek van már?

[ Szerkesztve ]

(#15502) kabelmania27 válasza voyi (#15500) üzenetére


kabelmania27
félisten

nem kell bejelentkezés smtp.upcmail.hu

(#15503) voyi válasza Sanya (#15499) üzenetére


voyi
aktív tag

Hmm,ezek jó hírek!:)

Tehát 1.8-nál újabb utorrent klienst kell használni. Itt kell-e beállítani pluszban protokoll titoksítást vagy bármi más egyebet hogy minden klappoljon a le/feltöltéssel? Legújabb stabil 3.0 verziót használom jelenleg amúgy. Szóval p2p korlátozástól semmiképp sem kell tartanom?

Aláírás

(#15504) kabelmania27 válasza voyi (#15503) üzenetére


kabelmania27
félisten

kimenő titkosítás erőltetve-re kell állítani

(#15505) voyi válasza kabelmania27 (#15501) üzenetére


voyi
aktív tag

Külön TV előfizetésünk van csak, műholdas,szintén a UPC-nél.

Aláírás

(#15506) kabelmania27 válasza voyi (#15505) üzenetére


kabelmania27
félisten

Akkor a bejövő koax kábelt elvezetik ahol lesz a kábelmodem, mivel kábeltévé előfizetés nincs, osztás nélkül fog a bejövő kábel a modembe menni. Ha régi építésű a társasház a bejárati ajtó mellet fog bejönni a koax, ha új akkor a szobában lévő aljzatot fogják kivenni és egy toldással elvezetik a kábelt a modemig.

(#15507) Gubek-Einste válasza voyi (#15498) üzenetére

1; Nekem 120/10-es van és teljesen jól megy a torrent. Én uTorrent 2.1 Beta-t használok + titkosítás erőltetve, max a sebesség állandóan.

2; Nem valószínű, vegyél egy gigabites portokkal felszerelt N-es típust, jövőre kell tervezni. Én egy Linksys WRT320N-t használok és észre sem veszem, hogy ott van, teljesen át megy rajta a 120/10. Ezt már nem lehet kapni, utódja a E2000.

3; Három hónap átlagában havi 300 GB de nem veszik figyelembe csak ha az adott környék nagyon le van terhelve. Nekem a havi 300 GB elérése 4-5 nap, havonta 1,5-2 TB a forgalmam és semmilyen korlátozást nem kapottam eddig még. A korlátozás max 90%-os feltöltési sebesség csökkenés lehet.

4; Elméletileg igen de a nagy sebességet nem biztos, hogy meg lesz mivel a távoli szerverek nem tudják kiszolgálni ekkora sebességet, több szál és több különböző szerver esetén simán meg lesz egy gépen is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15508) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám, hogy a upc-s netem mindaddig szép és jó, míg el nem indítom a torrent klienst, teljesen mindegy hogy mennyivel megy le/fel mert úgy beakad, hogy a google.hu se jön be...
Mi lehet a probléma?
(persze ahogy kinyomom a progit fél perc és megint minden gyors...)
És természetesen van olyan is, hogy csak a modem újraindítása segít...

(#15509) Jadro válasza G@ß! (#15508) üzenetére


Jadro
veterán

A torrent kliensben a maximális sebességeket vedd vissza a sávszél 10-15% -al és marad "hely" a böngészőnek is. Még a router is lehet a ludas, nekem anno a sok kapcsolat tudta kiakasztani a routert. Erre megoldás volt a kevesebb kapcsolat használata torrentenként és valami MTU érték megváltoztatása.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#15510) G@ß! válasza Jadro (#15509) üzenetére


G@ß!
őstag

Igen, lehet hogy a sok kapcsolat okozta...
Viszont nekem kell a sok kapcsolat, és mégse a router fő meg hanem a modem. Mivel a modem újraindítása megoldja a problémát (persze ez csak az én véleményem).
Egy régi fajta modem van: WebSTAR EPX2203.
Receive Power Level
0.8 dBmV
Transmit Power Level
44.7 dBmV
És ehhez vagy az 50es, vagy a 120as net párosul.
A router egy TP-link wr340g.
Elavult lenne valamelyik?

Üdv.

(#15511) forrest85 válasza G@ß! (#15510) üzenetére


forrest85
senior tag

Mindkettő!

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#15512) G@ß! válasza forrest85 (#15511) üzenetére


G@ß!
őstag

Köszönöm! :D
Ha jól gondolom akkor a modemet a szolgáltatónak kötelessége cserélni.
Routert meg a fentebb ajánlottat akár meg is vásárolnánk.
Viszont egy ha nem használjuk a wifit (kábellel van használva), akkor fontos a routert cserélni?

(#15513) forrest85 válasza G@ß! (#15512) üzenetére


forrest85
senior tag

Ehhez a Nethez már egy TP-Link 841ND a minimum. :K olcsó és ahogy látom, az előző is TP-Link volt.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#15514) vargalex válasza G@ß! (#15510) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Biztos, hogy 50-es, vagy 120-as net van? Szerintem az EPX2203 csak 30 Mbps-ig jó. Az EPX2203 nálam sem muzsikált túl fényesen, többszöri bejelentés után cserélték egy EPC2203-ra anno.

Alex

(#15515) kabelmania27 válasza G@ß! (#15510) üzenetére


kabelmania27
félisten

http://192.168.100.1/_aslvl.asp felhasználónév admin
jelszó W2402
acces level maxértékre
megint felhasználó név és jelszó ok gomb
utána 192.168.100.1 signál fül
erről ha tennél be egy képet megköszönném.
Hogy van kialakítva a kábelezés a lakásban?
Esetleg ha az osztó(k)ról is tennél be képet jó lenne:)

(#15516) Gubek-Einste válasza G@ß! (#15510) üzenetére

Az EPX2203 a legrosszabb ED2-es modem, évek óta gond van vele. Helyette EPC2203-at adnak ki de erre is hallottam már panaszt.
50-es, 60-as és 120-as nethez már ED3-as modem kell, régebben Motorola SBV6120 adtak hozzá de hibás volt a telefonos része, mostanság már Cisco EPC3212-t osztogatnak.

A TP-Link 340G a leggyengébb típus. Ha újat veszel akkor minimum egy Lite N-est kell beszerezni de inkább már egy gigabitest.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15517) kabelmania27 válasza G@ß! (#15508) üzenetére


kabelmania27
félisten

modemet időközönként indítsd újra akkor jobb lesz.

(#15518) G@ß! válasza kabelmania27 (#15517) üzenetére


G@ß!
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
Hát a modem 2 szobával arrébb van, és nincs kedvem 10percenként átugrálni... :)
Itt a kép: [link]
Most jelenleg semmi baja nincs a netnek... (mondjuk nem is megy a torrent...)

Igazából azért érdekes a történet, mert eddig semmi baja sem volt a netnek.
Nyáron kezdett el rakoncátlankodni...
Holnap megtudom a net pontos sebességét és a kábelezést.

Jóéjt

[ Szerkesztve ]

(#15519) kabelmania27 válasza G@ß! (#15518) üzenetére


kabelmania27
félisten

Jók a modem értékeid szerintem.
Várom a további információkat:)

(#15520) jerry311 válasza G@ß! (#15518) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az a baaj, hogy ezzel soha nem lesz 25-nél nagyobb neted, mert ez a modem nem képes rá.
Ha tehát jobb előfizetésed van hívd fel őket, hogy az új előfizetéshez nem kaptál új modemet, ez a szolgáltató hibája, legyen szíves modemet cserélni. A modem csere után írj egy tértivevényes levelet, hogy a csomagváltástól a modemcseréig legyenek szívesek kötbért fizetni.

(#15521) G@ß! válasza jerry311 (#15520) üzenetére


G@ß!
őstag

Ez egy kicsit radikális, nem gondolod? :D

Egyébként a főbérlő 30megabitesnek mondta (ez azért is poén, mert 25ös és 50es van, 30as nincs... :D ). (kábelen az albérlőtársak 36megabit/sec-et mértek)
Folyosóról jön be a koax, átmegy egy ilyen elosztón, majd a jobb oldali csatlakozóból a modembe.

Nos?

(#15522) kabelmania27 válasza G@ß! (#15521) üzenetére


kabelmania27
félisten

régen volt 30as, ha lejárt a hűségnyilatkozat és nem csinált semmit sem maradt 30, csak az újaknak nem lehet előfizetni, két ismerős is van akinek 30as a netje.
Az osztó másik kettő ágában tévékészülék van?
tehát a modem -7,5ös kimenetben van
30 50 60 120 as netet swich el is lehet max 3felé megosztani

[ Szerkesztve ]

(#15523) vargalex válasza G@ß! (#15521) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

30-as net már nem rendelhető, de anno volt (nekem is az van), ezt elméletben a modemednek bírni kell. Igaz, nekem is cserélték végül ECP2203-ra, azóta igazából nincs gondom.

(#15522) kabelmania27: 30-as nethez nem jár csak 1 IP-t, így a switch nem nyerő.

Alex

(#15524) kabelmania27 válasza vargalex (#15523) üzenetére


kabelmania27
félisten

Pedig én úgy emlékszem, hogy valaki írta korábban hogy swichbe megy két laptop, és egy router így a szervizelt gépek kapnak ipt és nem kell a modemet újraindítani. 30as netről volt szó

(#15525) jerry311 válasza G@ß! (#15521) üzenetére


jerry311
nagyúr

Jó, akkor 36 Mbps, de az ha jól emlékszem a technológiai korlátja egy csatornának a UPC-nél.
Szóval ha gyorsabb net előfizetés van, akkor még mindig az általad radikálisnak vélt módszer a nyerő. Egyébként meg a szolgáltató ugyanígy járna el veled szemben, ha éppen nem fizetnél neki. Sőt, annyival durvábban, hogy kiadná a jól bejáratott zaklató cégének, hogy hajtsa be rajtad a tartozást.

(#15526) G@ß! válasza jerry311 (#15525) üzenetére


G@ß!
őstag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :) Kedves, segítőkész fórumtársak vannak ebben a topicban. :)
Szóval jerry311: igazad van, kiépítem a stratégiámat. Köszi. :)
vargalex, kabelmania27: Így igaz, két tévé van bekötve!
És a -7,5ösbe megy a modem.
Miért baj az, ha routerrel több gépnek osztom meg a netet? Ezért nem büntet senki sem... :)

(#15527) kabelmania27 válasza G@ß! (#15526) üzenetére


kabelmania27
félisten

Akkor a -3,5ösbe és a -7,5ösbe megy a két tévé.
Mindkettő tévén tiszták az adások?
Nem baj a router, csak gondoltam megírom hogy ha nem szükséges a wifi, akkor elég lehet a gigabites switch ha 50 vagy 120asra módosítanátok.

(#15528) G@ß! válasza kabelmania27 (#15527) üzenetére


G@ß!
őstag

Így van, mind2 tévén tiszta az adás.
Jaj értem, akkor csak modemcsere lesz egyelőre.
Minden vonal foglalt a upcnél egész nap, be se tudjuk jelenteni... :DDD

(#15529) humax


humax
senior tag

budapesten a 1125 kötvolgyi ut ban lakom, de sajon a t-home vonal oda nem lehet kotni, az intezet nem engedeyl.
UPC meg DIGI vonalos net nincs a kötvolgy uton.
mobile internet kivol, mit tudk meg hasznalni?
mert pl, a invitel akkor koti a netet ha ot van t-home vonal.
milyan szolgaltato nincs odzr fogo vel a t-homal, magyarol nem hasznaja a t-home vonaljat?
tenyeres net ?
vagy mi?
:R :R :R :R :R :R

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#15530) kabelmania27 válasza G@ß! (#15528) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ez olyan 3as osztó, aminek két kimenete 7,-5öt csillapít egyik ágán pedig -3,5öt, erős nálatok a bejövő jel, de ha leesik a jel előfordulhat, hogy a -7,5ös kimenetre kötött tvn az uhf-es adások szemcsések lesznek. [link] ennek az osztónak mindhárom kimenete egyforma csillapítású 5,2decibel. Ha a tévéképen tapasztaltok romlást célszerű kicserélni ilyen fajtára, bármelyik híradástechnikai boltba kapható vagy rendelhető netről is. Az a lényeg 5-1000mhz-s legyen.

(#15531) kabelmania27 válasza humax (#15529) üzenetére


kabelmania27
félisten

lehet hogy nálad a vidanet szolgáltat [link]

(#15532) G@ß! válasza kabelmania27 (#15530) üzenetére


G@ß!
őstag

Köszönöm! :)
Emiatt lehet hogy a net belassul, vagy csak a kép szemcsésedhet? (mármint ha nem cserélem ki ugyanolyan csillapításúra...)

(#15533) kabelmania27 válasza G@ß! (#15532) üzenetére


kabelmania27
félisten

Szemcsésedhet a kép ha leesik a bejövő jel erősség mert 7,5 csillapítás már jelentős.
Net -12ig nem fog szakadozni, azért nem baj ha 0 és 12 között van a powerlevel szerintem. Feleslegesen egyik irányban sem érdemes fojtani a jel erősségét.
Ha kicseréled az osztót akkor 2,3 decibellel többet fog a modem kapni, és a visszirányú csillapítás is ennyivel lesz kevesebb. Amelyik tévé 7,5be van ott is 2,3 decibelet nyerhetsz. Amelyik a 3,5re van kötve több lesz kicsit a csillapítás 1,7-el de ez nem vészes.

[ Szerkesztve ]

(#15534) kabelmania27 válasza G@ß! (#15532) üzenetére


kabelmania27
félisten

Vehetsz egy ilyen osztót próba szerencse, ártani nem tudsz vele ártani szerintem.

(#15535) G@ß! válasza kabelmania27 (#15533) üzenetére


G@ß!
őstag

Köszönöm a kitűnő tájékoztatást, majd még írok hogy a modemcsere megoldotta-e a problémát. :)
Üdv.
Gábor :R

szerk: rendben! :R

[ Szerkesztve ]

(#15536) kabelmania27 válasza G@ß! (#15535) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igazán nincs mit:)
0,8+7,5=8,3 a bejövő jel erőssége kb
Ha kicseréled olyan osztóra amilyet linkeltem 8,3-5,2=kb 3,1 lesz a modem jelszintje.
Amíg nem lesz meg az új osztó azt is megcsinálhatod azt is , hogy a -3,5ös kimenetre teszed a modemet. Előtte azért alaposan nézd meg hogy a 7,5ös kimenetre kötött tévén a 3,5kimenetre kötötthöz képest milyen a kép, különösen az uhf-es adásokra. Azért jó az az osztó amit linkeltem mert mindegyik kimeneten egyforma a csillapítás értéke. Többet fog a modem kapni mint most, de az 5,2es csillapítás miatt ha esetleg túl erős lenne a bejövő jel, nem menne 12fölé és pont jó lenne szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#15537) saguaro


saguaro
tag

Ilyenkor mire számíthatok?

Felhívjuk a figyelmét, hogy az Ön adatforgalma elérte az ÁSZF-ben meghatározott túlzott mértékű használatnak minősülő mennyiség 100%-át. Ezen túlmenően, az Ön adatforgalma már a feltöltési (upload) irányban is elérte ezt az ÁSZF-ben meghatározott mennyiséget, mind az aktuális hónapot tekintve, mind a legutóbbi három hónap átlagában egyaránt.
Túlzott mértékű használatnak minősül, ha az Előfizető adatforgalma egymást követő három hónap átlagában 300 GB-ot meghaladja. Tájékoztatjuk, hogy amennyiben adatforgalma ezt a mennyiséget meghaladja, úgy az Ön sávszélességét maximum 90%-os mértékben csökkenthetjük az adott hónap végéig. Kérjük, vegye ezt figyelembe és tartózkodjon az internethozzáférés túlzott mértékű használatától.

:F

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#15538) vargalex válasza saguaro (#15537) üzenetére


vargalex
félisten

Én ezt mindig megkapom. Eddig semmi korlátozás nem történt.

Alex

(#15539) saguaro válasza vargalex (#15538) üzenetére


saguaro
tag

Az elmúlt 3 hónapba 1TB fölött voltam bőven, és most jelent meg valamelyik nap ez a szöveg. :F
Ezek szerint nem kell foglalkozni vele? :)

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#15540) vargalex válasza saguaro (#15539) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Azt nem tudom, hogy te milyen formában kaptad a figyelmeztetést, én csak a forgalom.upc.hu oldalon látom. Az utóbbi 3 hónapban nálam havonta 800 GB fölötti a feltöltés.
Persze azt nem mondom, hogy ne foglalkozz vele, csak elmondtam, hogy nálam még nem volt semmi belőle.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15541) jerry311 válasza saguaro (#15537) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát pl. azt lehet, hogy beállítod a torrent kliensed, hogy 31 nap átlagában legfeljebb 300 GB forgalmat csináljon.
Lehet, hogy nem lesz 10-es arányod, de nem is fog lassítani a UPC, ha esetleg túl vagy a határon.

(#15542) Jarlaxle válasza saguaro (#15537) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

Szerintem en meg soha se voltam a harom havi atlag 300GB alatt amiota van UPC (par eve) es meg soha se korlatoztak. Nem kell aggodni. :)

(#15543) jerry311 válasza Jarlaxle (#15542) üzenetére


jerry311
nagyúr

Fórumos tapasztalatok alapján 3 területre lehet bontani:
- nincs korlátozás és figyelmeztető levél,
- nincs korlátozás, de van figyelmeztető levél,
- van korlátozás és figyelmeztető levél.

Nem biztos, hogy nem korlátozzák le azt, aki figyelmeztető levelet kap.

(#15544) Gubek-Einste válasza saguaro (#15537) üzenetére

Nekem tavaly nyár óta havi 1,5-2 TB a forgalmam és semmi korlátozás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15545) adise


adise
őstag

sziasztok!
50es upc neten van és nagyon ugrál a ping játékokban.. 10-60 is akár magyar szerveren. a 15-20as kilengés fixen megvan nagyon zavaro, hogy egyfolytában ugrál plane ekkora értékeket másoknak meg max 4-5-t ugrál... virusom nincs
lehet ezzel vmit csinalni? a letöltési sebesség általában meg van. betelefonalok ellehet vmit érni?
bp 14ker
koszi

(#15546) Apollyon válasza adise (#15545) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nálam mindig is ennyi volt, lassan hat éve van UPC netem. Ettől függetlenül mindig is tudtam játszani probléma nélkül.
Konkrét problémát jelent ez nálad, vagy csak a számokra figyeltél fel?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15547) Sanya válasza adise (#15545) üzenetére


Sanya
nagyúr

fut vmi a háttérben? torrent esetleg? vki más is használja a netet? wifin használod, vagy kábelen? ha wifin, akkor mekkora fal van a wifi router és a gép közt?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15548) adise válasza Apollyon (#15546) üzenetére


adise
őstag

nekem is mindig upc volt és nem volt régebben ilyen gond vele. utobbi fél évben lett ilyen kb. igen fps játékokkal szoktam jatszani és igy olyan gyakorlatilag, mintha vizipisztollyal lovoldozne az ember.

(#15547)

kábelen jön a net és semmi nem fut a háttérben.

(#15549) kabelmania27 válasza adise (#15545) üzenetére


kabelmania27
félisten

192.168.100.1
Milyen a modem jelszintje?
Hogy van kialakítva a kábelezés a lakásban?
Esetleg ha tennél be képet a jelszintről és az osztó(k)ról azt megköszönném:)

(#15550) ChipKng


ChipKng
aktív tag

Sziasztok!

Csak nalam szarakodik a net az utobbi 2 honapban (Vasarnaponkent szinte rendszeresen) vagy masnal is? 13-ik keruletben vagyok es szanalkozva nezem a UPC "nalunk nem szakadozik a net" reklamjat, mikor a csodalatos Fiberpower60 estenkent egyre gyakrabban rogyadozik.
Tegnap este pl. random modon magas ping ertekek voltak, majd vegul teljesen megallt a szolgaltatas. Reggelre sem javult meg... (maskor meg szokott javulni)
Volt amikor 73%-os packet lost volt az egy oran keresztuli pingelesi statisztikamban. Mondanom sem kell: alkalmatlan volt a netezesre.

Meg valami: Az ilyen lamerszuro "inditsd ujra a modemet" es "telepitsd ujra a windowst" javaslatokat nem szukseges megirni, mivel van egy par eves halozat programozasi tapasztalatom.

2B OR NOT 2B that is FF

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.