Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15351) Farkaspók válasza Brogyi (#15347) üzenetére


Farkaspók
tag

Abban egyetértünk, hogy az atomos szerver gyorsabb a Routerstation Pro-nál. De szerintem nem a TP sebességével van baj. Ezt arra alapozom, hogy a DIGI-n tud 80 Mbit-et mérni, de ugyanaz az eszköz 120 Mbit-es chello-n, csak 25 Mbit-et mér. Lehet, hogy a 120 már sok neki, de akkor legalább 80-at ott is kéne tudnia.

Az tényleg érdekes, hogy a szervered is kevesebbet mér, mint a desktop.

(#15352) Farkaspók válasza vargalex (#15350) üzenetére


Farkaspók
tag

Jól gondolod, velem beszélgettél... :)

Sajnos DIR-825-t még nem próbáltunk. Mekkora chello-d van? Ezt a parancsot kéne kipróbálni:

curl -w %{speed_download} -o /dev/null http://speedtest.szelessavkereso.hu/speedtest/random7000x7000.jpg

Köszönöm!

(#15353) vargalex válasza Farkaspók (#15352) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ahogy az említett topic-ban is írtam, csak FiberPower 30-am van. Így a mérést csak WAN oldalra kötött PC-ről tudom mérni, de ha jól értem, az nem az, amit szeretnél.
Illetve esetleg ha esetleg Budapesten vagy, akkor el tudom vinni a DIR-825-öt kipróbálni, ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15354) Farkaspók válasza vargalex (#15353) üzenetére


Farkaspók
tag

Az nagyszerű lenne! Írok az e-mail címedre, már leveleztünk openwrt fordítással kapcsolatban.

(#15355) vargalex válasza Farkaspók (#15354) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ment is válasz.

Alex

(#15356) Brogyi válasza vargalex (#15355) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az eredményt légyszíves írd majd be. Érdekel mit találtok.

(#15357) Sanya válasza Gubek-Einste (#15349) üzenetére


Sanya
nagyúr

korlátoznak is?
bár nekem ebben a hónapban az összes forgalmam nem volt több 70gb-nál

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15358) Gubek-Einste válasza Sanya (#15357) üzenetére

Egy fenét, jelenleg 1,66 TB-n állok és a mai még nincs is benne. Teljes sebességgel megy minden.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15359) capafog23 válasza Gubek-Einste (#15340) üzenetére


capafog23
őstag

Köszi a válaszokat sikerült a router vétel.

Holnap jönnek bekötni a netet, az volna a kérdésem hogy lehet e mondani a srácnak hogy router lesz vagy hogy beállítja e? vagy azt utána kell magamnak megcsinálni?

(#15360) jerry311 válasza Brogyi (#15347) üzenetére


jerry311
nagyúr

Na itt jönnek az érdekes dolgok, az Atomos gépem rendszeresen 120 körül mér, a desktop 67-nél nem ment feljebb, de a két gép közti gigabites hálózaton simán megy a másolás a vinyó írási sebességével (~260 Mbps).
Na most ilyenkor wtf?

(#15361) erdoke válasza Gubek-Einste (#15349) üzenetére


erdoke
titán

Ebben a hónapban elkezdtem HD filmeket gyűjteni az új TV-hez, úgyhogy most először fogom átlépni havi szinten a 300 GB letöltést, de 3 havi átlagban szerintem most se fenyeget a dolog, hacsak szeptemberben és októberben is bele nem húzok... VIszont a upcmail.com-os email címet nagyon régóta nem használtam, és nem tudok belépni sem a webes felületen, se levelező programmal. Utóbbi azt mondja, hogy a szerver szerint "inaktív" a hozzáférésem. :F Üfsz. tudja aktiválni?

A legjobb aláírás a héten

(#15362) HofiZoli válasza erdoke (#15361) üzenetére


HofiZoli
senior tag

upcmail.hu
nem .com a végződés

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#15363) erdoke válasza HofiZoli (#15362) üzenetére


erdoke
titán

Igen, elírtam itt a hozzászólásban, de a tényeken nem változtat, természetesen .hu-val próbálkoztam.

A legjobb aláírás a héten

(#15364) Gubek-Einste válasza HofiZoli (#15362) üzenetére

Webes bejelentkezés
Levelező kliensekhez: pop3.upcmail.hu és smtp.upcmail.hu.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15365) erdoke válasza Gubek-Einste (#15364) üzenetére


erdoke
titán

Ha itt beírom a korrekt adatokat, akkor egy több nemzeti zászlós oldalra dob azzal a figyelmeztetéssel, hogy rossz bookmarkot használtam. (WTF? :F).

"You have reached an this page because of an invalid action, most likely because of trying to enter your webmail inbox via a bookmark.
Please change your bookmark to the login page.
"

Próbáltam másik böngészővel (IE) is, ugyanez fogad. Outlookban pedig az "Inactive" hibakód. Megkérdezem holnap az üfsz-t.

A legjobb aláírás a héten

(#15366) HofiZoli válasza Gubek-Einste (#15364) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Szerintem ezt nem nekem akartad. ;) Nekem müxik minden :)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#15367) erdoke válasza erdoke (#15365) üzenetére


erdoke
titán

Ügyfélszolgálatos átirányított valahová, ahol 5 perc várakozás után bemondta az automata, hogy még legalább 10 percet kell várnom. Bekaphatják. :((
Megpróbáltam a beltéri egységet is kicseréltetni HDMI-sre (az új tévénken csak egyetlen Scart bemenet van), havi 2700 Ft-tal többet fizetve meg is oldanák a problémámat. Kicsit drága lenne a HDMI kimenetért ennyit fizetni, az ATV HD-t meg nézze, akinek hat anyja van. :(

A legjobb aláírás a héten

(#15368) vargalex válasza jerry311 (#15360) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Milyen HDD az, aminek 32,5 MB/s az írási sebessége?

Alex

(#15369) jerry311 válasza vargalex (#15368) üzenetére


jerry311
nagyúr

Öreg, töredezett fájlrendszerrel. :DDD

(#15370) vargalex válasza Brogyi (#15356) üzenetére


vargalex
félisten

Nos, elvégeztük a teszteket. Azt kell, hogy mondjam, hogy számomra nagyon meglepő volt.
A felállás a következő volt:

- UPC modemre csatlakoztatva egy RouterStation Pro
- RouterStation LAN portjára csatlakoztatva a PC1
- RouterStation Pro LAN portjára csatlakoztatva a DIR-825 WAN portja
- DIR-825 LAN portjára csatlakoztatva a PC2
- DIR-825 LAN portjára csatlakoztatva egy Seagate GoFlex Net (ArchLinux for ARM-el).

Az eredmény:

1. A tesztet a RouterStation Pro-n futtatva megvan a teljes sebesség.
2. A PC1-en futtatva a letöltési sebesség tesztet megvan a teljes sebesség
3. A DIR-825-ön futtatva a tesztet csak kb. 40 Mbps mérhető (közben alig van load a routeren)
4. A PC2-őn futtatva a sebesség tesztet megvan a teljes sebesség
5. A GoFlex Net-en futtatva a tesztet megvan a teljes sebesség
6. A RouterStation Pro-n futtattunk iperf-et server módban, illetve a DIR-825-ön kliens módban. 218 Mbps-t mért. (Tehát a két router között bőven megvan a sebesség.)
7. Kipróbáltuk egy DD-Wrt-s 1043ND-vel is, nagyjából 35 Mbps-t mértünk

Ugyanakkor 80-as Digi nettel futtatva a tesztet az 1043ND-n, megvan a teljes sebesség.
Így én már semmit nem értek. :) Ha valakinek van ötlete, szívesen vesszük.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15371) Farkaspók válasza vargalex (#15370) üzenetére


Farkaspók
tag

Én csak annyit tennék hozzá, hogy 120 Mbit-es chello-n mértünk, és ahol Vargalex "teljes" sebességet ír, ott 120 Mbit-et ért ez alatt.

(#15372) HofiZoli válasza Farkaspók (#15371) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Szörnyű.. Nekem 3 gép megy az FP120-ról switchel, és mindegyiken 120-t lehet mérni.. ;)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#15373) Farkaspók válasza HofiZoli (#15372) üzenetére


Farkaspók
tag

Szerintem nem értetted meg a dolog lényegét. Van egy router, a WAN portja rádugva a 120 Mbit-es chello-ra. A router LAN portjaiba dugott gépek simán hozzák a 120 Mbit-et. De a router-en shell-ből kiadott:

curl -w %{speed_download} -o /dev/null http://speedtest.szelessavkereso.hu/speedtest/random7000x7000.jpg

parancs 30 Mbit felett nem képes mérni. Kivéve a RouterStation Pro-t, az viszi.

[ Szerkesztve ]

(#15374) Brogyi válasza vargalex (#15370) üzenetére


Brogyi
senior tag

1-2 ötletem van csak nekem nincs olyan mély ismeretem. Jumbo frame nem zavarhat be esetleg? Elméletileg tudnia kéne a TP-nek,de a csomog mérete,szerkezete különbözik. Pl készítettem volna néhány wiresharkos felvételt a letöltés alatt. Úgy a digi mint a UPC hálózaton.Persze ez csak találgatás.

(#15375) vargalex válasza Brogyi (#15374) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Én is a Jumbo Frame-ra tippeltem, be is állítottuk az 1043ND-n, de nem változott semmi.
Igazából azt nem értem, hogy ha a routert a RouterStation Pro LAN portjára kötöttük, akkor elvileg nincs köze az UPC modeméhez. De a mérések az ellenkezőjét igazolják, mivel a RouterStation Pro és a DIR-825 között megvolt a 215 Mbps.

Alex

(#15376) jerry311 válasza Farkaspók (#15373) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mi ebből a tanulság?
A router nem arra van kitalálva, hogy feldolgozza a forgalmat, csak arra, hogy a csomag fejlécében kicserélje amit kell és továbbítsa a megfelelő portra.
Egy célhardverről beszélünk, nem egy általános felhasználású PC-ről.

(#15377) Farkaspók válasza jerry311 (#15376) üzenetére


Farkaspók
tag

Jó legyen, nem arra való. De akkor a DIGI 80 Mbit-et meg mitől bírja? No meg nyilván egy ilyen curl parancsnak nem sok gyakorlati haszna van, de gondolj csak bele, hogy ha a router-re rá van dugva egy USB-s vinyó, fut rajta mondjuk egy ftp szerver, akkor hiába van 120 Mbit-es chello-d, kívülről nem fogod 30 Mbit-nél gyorsabban tolni rá az anyagot. Azért erre már csak való egy router.

(#15378) jerry311 válasza Farkaspók (#15377) üzenetére


jerry311
nagyúr

Attól, hogy a 80 Mbps-hez még van elég CPU/RAM.
Volt nekem routerem, ami röhögve vitt 12 Mbps-t (Edimax BR6541, 4x 3 Mbps chello), de amikor a chello plus-t megduplázták és lett 4x 6 Mbps, akkor bizony lassult, fagyogatott, nem bírta erőforrásokkal a sebességet.
A routerre kötött USB drive pedig inkább lehetőség, mint 100%-os működés. Úgy ahogy megy, de nem garantálja senki az USB vagy a vinyó max. sebességét. Best effort.
Ha gyors tárolót akar az ember, akkor tegyen alá rendes hardvert, ne egy routert, amit "véletlen" USB vinyók kezelésére is alkalmassá tettek.

Murphy-t idézve: a multifunkcionális eszközök, egyik funkciója sem tökéletes.

(#15379) Farkaspók válasza jerry311 (#15378) üzenetére


Farkaspók
tag

60 Mbit-es chello-t sem bírja. Az mitől van, ha a 80-as DIGI-t viszi? Local webszerververről 200 Mbit-el is bírja. Tehát NEM erőforrás probléma. Csak a 30 Mbit feletti chello-ra finnyás. A RouterStation Pro procija 720 Mhz-es, a DIR-825 680, picivel lassabb, mégis az RSPro bír mindent.

[ Szerkesztve ]

(#15380) Brogyi válasza Farkaspók (#15379) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az egy célra kihegyezett hardware. A csomagban, és annak kezelésében kell keresni az okot, mi több a curl-nak kell nagyobb priot adni. Talán :F

[ Szerkesztve ]

(#15381) vargalex válasza jerry311 (#15376) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Igaz, hogy a router alapjában véve nem erre van kitalálva, de 2 dolgot kihagytál a számításból:

1. Ahogy írtam is, az RSPro és a DIR-825 között volt 218 Mbps, tehát nem a vas a gyenge láncszem.
2. A TP-Link a Digi hálózatán tudja a 80 Mbps-t, ami ráadásul, ha jók az információim, PPPoE kapcsolat, tehát nagyobb az erőforrásigénye, mint a DHCP-nél. Azaz joggal várhatná az ember, hogy az UPC-s kapcsolat esetén is tudjon legalább 80 Mbps-t, ennek ellenére nagyjából 35 Mbps-t tud.

Az már csak hab a tortán, hogy Brogyi fórumtárs atomos szervere sem tudja kihajtani. Pedig annak azért illene...

(#15380) Brogyi: szerintem mindegy, hogy kihegyezett hardware, vagy sem. Ahogy írtam, nem a vas fogy el, a DIR-825-ön alig volt load. Illetve amit nem értek, az ahogy már írtam az, hogy az RSPro és a DIR-825 között 215 Mbps van. Ha viszont az RSPro-n keresztül töltöttünk le a DIR-825-re kívülről (tehát az UPC modemen keresztül), akkor csak 40 Mbps-t mértünk. Holott ebben a felállásban a DIR-825 nem kommunikál közvetlenül a modemmel.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15382) jerry311 válasza vargalex (#15381) üzenetére


jerry311
nagyúr

Biztosan más a router és a PC-k hálózatkezelése. Ha a routeren kisebb a TCP receive window maximális mérete, akkor bizony lassabb lesz a kapcsolat. Márpedig elég valószínű, hogy ez az érték más.

Az atomról meg annyit, hogy nálam az 1 magos Atomos lap, egy 1500 HUF-os gigabites kártyával simán hozza a 120 megát. Az asztali gépem meg nem. Brogyi-nál pedig pont fordítva.
Ebből azt gondolom, hogy a gépeken futó oprendszerekben lesz valamilyen különbség, ami lehet akár egy driver is.

(#15383) vargalex válasza jerry311 (#15382) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Lehet, hogy más a hálózatkezelése. De azt mivel magyarázod, hogy az RSPro és a D-Link között 218 Mbps van???? Ez az egy, ami zavar. Ha ott is csak 40 Mbps lenne, akkor érteném. Illetve a RouterStation Pro is egy router. :)

Te router mögött próbálod? Mert ahogy írtam, a DIR-825 WAN portját az RSPro LAN portjára kötöttük. Így a DIR-825 LAN portjára kötött eszközökön sem volt semmi gond a sebességgel. Márpedig a forgalom akkor át is megy a routeren (tehát kijön a LAN-on is), azaz a WAN oldali hálózatkezelés szerintem nem változik.

Alex

(#15384) jerry311 válasza vargalex (#15383) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az elérhető maximális sebesség a távolsággal csökken. Ennek csökkentésére lehet növelni a TCP receive window méretét. Fogalmam sincs, hogy ez mennyire számít ebben az esetben.

Én egy D-Link DIR-655 router mögött mérem ezeket a sebességeket. A router közvetlen a modemre csatlakozik. Minden kábel gyári CAT6.

(#15385) vargalex válasza jerry311 (#15384) üzenetére


vargalex
félisten

Még egyszer mondom, hogy a router mögött nincs gond! Csak a routeren mérve, amit nyilván te a DIR-655-el nem tudsz megtenni, mivel Ubicom chip-es, így nincs rá alternatív firmware.
Sőt, a routeren Digi 80-as nettel sincs gond, illetve akkor is megvan a sebesség, ha a WAN oldalon egy PC csücsül, az osztja DHCP-n az IP-t és onnan töltünk le. Valamint láthatod, hogy az RSPro-ról mérve sincs gond.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15386) jerry311 válasza vargalex (#15385) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem értem miért fáj ez neked...
Kit érdekel, hogy ha a router a végpont, akkor nincs meg a névleges sebesség, de ha a router mögötti PC a végpont, akkor megvan a teljes sávszélesség?
Mérjél másik routerrel, ami képes erre.

(#15387) HofiZoli válasza jerry311 (#15386) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Nem ez a lényeg.. Hanem a szuper digivel megy rendesen, szar upc-vel nem.. :N Ezt vettem ki ebből.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#15388) vargalex válasza HofiZoli (#15387) üzenetére


vargalex
félisten

Nem mondanám ki ezeket a szavakat, hogy szuper, illetve szar. Az a baj, hogy a projekt, amihez kell, megkívánja, hogy az eszközön legyen a mérés. Eddig úgy tűnik, hogy ha az UPC kábelmodemén kívül bármi mást rakunk a WAN oldalra minden rendben van.

Alex

(#15389) Farkaspók válasza jerry311 (#15386) üzenetére


Farkaspók
tag

Nekem több okból is fáj, de ami nem csak nekem számít, hanem másnak is az az, hogy a router-re dugott vinyóra sem tudsz 120 Mbit-es chello-n 30 Mbit felett letölteni. Ez már szerintem elég nagy gond.

Mérhetünk másikkal, de eddig csak az RSPro tudja, az meg ágyúval verébre erre a célra.

(#15390) Brogyi válasza Farkaspók (#15389) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hát kolléga egy kicsit nekem ez a példa sántít.Eddig mérésről volt szó, most meg HDD-re akarsz írni.Ezek szerint a mérés a HDD-re való írással egyenértékű? Egyre kíváncsibb vagyok.Akkor az RSPro-ra HDD-t is dugtatok?

(#15391) vargalex válasza Brogyi (#15390) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Még mindig mérésről van szó, azt a gyakorlati példát csak azért kaptátok, mert eddig mindenki azt válaszolta, hogy nem zavarja, ha a routeren nincs meg a sebesség. Márpedig, ha a /dev/null-ba nem tud 30 Mbps fölött letölteni, akkor a routerre kötött HDD-re sem fog tudni pl. wget-el, hiába van gyorsabb UPC-s neted, pedig a router gyorsabb írásra is képes lenne. Ahogy láthatod, a mérések természetesen HDD nélkül történtek.

Alex

(#15392) HofiZoli válasza vargalex (#15391) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Lehet értetlen vagyok (láma tuti :D ) de míg routerrel osztottam meg a netet, akkor is mindig mindegyik gépen meg volt a 120. Switchre csak a "minden gépre külön ip" project miatt váltottam.
Hozzá kell tennem, társasház, optika a ház sarkán, upc elosztó a fal túlsó oldalán.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#15393) Brogyi válasza vargalex (#15391) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hát pedig akkor a csomagkezeléssel lesz a gond. Amíg csak átmegy az eszközön nem kell nagy erőforrás, de ha fel is használod akkor a csomag kibontása erőforrás igényes.Nagyon hasonlít a tömörített fájl másolása ,vagy kibontása. Az 1080p-és mozi másolása ,vagy nézése.
Mondtam ,hogy a csomagban van a különbség.Ha TP lanjára PC-t dugsz úgy meg van a sebesség, de tegyetek oda egy nagyon régi PC-t lassú IDE HDD-vel, és már is megkapjátok a lassú sebességet. Szerintem ez a helyzet még ha úgy tudjuk , hogy a PPOE a nagyobb erőforrás igényes kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#15394) Brogyi válasza Brogyi (#15393) üzenetére


Brogyi
senior tag

Na, még egy kis info. Bedöglött a hétvégén a PC-m. Az atomos kis szervert használom.
A sebességet már írtam ,hogy kevesebb az esetek 80%-ban.Most esett le nálam az, hogy a ping is kb. kétszeresére nőt. Az átlag 8ms menőtt 16-20ms-re.Kell a lóerő fiúk, és nem agyúval verébre eset áll fent.Ne feledjétek ma a legtöbb LAN chip is software-s nem hardware-ből oldják meg.Alig találni olyan chipet ami nem software-s.

(#15395) Farkaspók válasza HofiZoli (#15392) üzenetére


Farkaspók
tag

Én már belefáradtam, önmagam ismétlésébe...

NEM a router-re dugott gépeken van gond a sebességgel.

Olvass vissza!

(#15396) Farkaspók válasza Brogyi (#15394) üzenetére


Farkaspók
tag

Ok, valami lóerő kell. De az RSPro alig gyorsabb, mint egy DIR 825 (720 / 680 Mhz). Mégis az RSPro viszi, a DIR 825 nem, miközben egyik sem szakad szét, van még erőforrás tartalékuk bőven.

És megint csak ismételni tudom magam. A DIGI 80 Mbit-et viszi még a 1043nd is, tehát ha lóerő gond lenne, akkor a chello-n is kéne hoznia a 80-at. De 30 fölé nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#15397) jerry311 válasza Farkaspók (#15396) üzenetére


jerry311
nagyúr

Olyan problémád van, ami kb. senkit sem érint érzékenyen.
1, A router nem tud letölteni max sebességgel csak a mögötte lévő gépek, így a router nem jó mérésre. Na és akkor mi van?
2, A routerre kötött HDD-re, a router lassúsága miatt, nem lehet max. sebességgel tölteni. Hűha, egy olyan eszközről beszélünk, ami 24 órát megy egy nap, majd szépen lassan letölti, amit kell.
Nekem is van pl médialejátszóm saját vinyóval. Kb. 10 Mbps torrentezésre képes, pedig 100-as ethernet van rajta. Mégsem panaszkodom, mert tudom, hogy nem arra találták ki, csak beépített kényelmi funkció, best effort alapon.

(#15398) HofiZoli válasza Farkaspók (#15395) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Olvastam. Mégsem meggyőző amit írsz. Próbálom magam lebeszélni arról, hogy a digit fényezed, a upc-t lehordod, de nem megy... Mindig csak azt olvasni, de a digin jön a 80 Mbit, upc-n meg 30... Tudom bennem van a hiba... :R

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#15399) Brogyi válasza HofiZoli (#15398) üzenetére


Brogyi
senior tag

Te tényleg zöld vagy.Nem érted miről van szó. Itt nem fényezésről szól a beszélgetés.Teljesen mindegy a szolgáltató neve. Az alkalmazott technikáról,kódolásról és a hibakeresésről beszélgetünk.

(#15400) vargalex válasza Brogyi (#15393) üzenetére


vargalex
félisten

Ezzel csak egy gond van: ha a WAN oldalon egy PC, vagy a RouterStation Pro van szintén DHCP-s netként a tesztelt router számára, akkor a DIR-825-el simán megy 218 Mbps-el, de az 1043ND-nek sem okoz gondot a 120 Mbps.
A példád is sántít egy kicsit, mert nem HDD-re megy a letöltés!

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.