Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14201) MZsoltee válasza jerry311 (#14200) üzenetére


MZsoltee
veterán

Én nem használom és nem tudom elképzelni, nem akarom az internetezési szokásaidat firtatni, de szvsz egy kirívó eset Nálad is, ha nem akkor tévedtem :R

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#14202) Jim Tonic válasza jerry311 (#14197) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Es ez miota torrent?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14203) Peak válasza Jim Tonic (#14202) üzenetére


Peak
addikt

Mióta nem?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14204) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Következő a kérdésem.

Elvileg Fiber power 60-as net van, egy pár hónapig még 120. Na most a fenti kép alapján már megvan az új modem, bár kéken még nem világított egyik led sem, a sebességoptimalizálót lefuttattam és két gép van ami routerrel van összekötve.

A 100 megabites hálókártya ok, mert mindkét gépben az van és CAT5-ösek a kábelek. Ha kiiktatom a routert, akkor a max. letöltési sebesség 10-11 megabájt/sec, ami a lan kártya maximális 12.5 megabájt/sec-es elméleti sebességhatárát tekintve kiváló.

A feltöltést csak torrenten sikerült max.-ra kipörgetni, ott 1.2 megabájt/sec volt. Ez utóbbi routerrel is megvolt. A routernek az a baja, hogy 40 megabit fölötti sebességet már nem képes produkálni, viszont a feltöltési sebesség a maximális 10 megabit helyett a torrenten kívül mindig csak 5-6 megabit körül mozog függetlenül attól, hogy van-e router vagy nincs.

Elég ha veszek egy olyan routert aminek gigabites a wanja és el van intézve vagy a hálókártyákat és a kábeleket is muszáj lecserélni? (a végleges csomag 60/6-os marad)

(#14205) Gubek-Einste válasza cocka (#14204) üzenetére

Ha marad a 60-as csomag akkor elég lesz a router csere is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14206) eight válasza Jim Tonic (#14196) üzenetére


eight
senior tag

Pl.:
- Decemberben újra-raktam az egyik gépemet, és inkább nem backup-oltam el a steam-et hanem lehúztam újra ami jóval több mint 100GB, és nem először az évben.
- Több játéknak vagyok a zárt bétatesztere, vagy segitek map készítésben stb. Egy csomó patchet, mappot torrentel osztunk meg. szinte az összes demót legyen az játék vagy program torrentbe szoktam lehúzni, egy csomo file-megosztó portál torrentbe is lehetőséget nyújt a letöltésre (pl gamershell, stb).
- Ha polip-stream-et nezel (pl: octoshape pluginal) akkor nézés közben úgy tolod fel a videót ahogy a csövön kifér. Ez mondjuk egy egész hétvégés ESL össze-röffenéskor 20-30 meccs után simán van 5-7GB.
- HD-ban megnézel este egy filmet valamilyen streamen az is erősen szakajt.
- A külömböző cloud-ok úgy zabálják a netet, hogy szinte oda kell figyelni nehogy elszabaduljon a dolog.
- Néha hajnalban szoktam valamilyen játékszervert inditani amin ha mondjuk 7-8 játszunk akkor simán csak felfele elmegy 1.5-2 Mbit folyamatosan.

ez a listát elég sokáig tudnám folytatni(!), de kár próbálkoznom mert ugysem érted, de akár hiszed akár nem manapság a 150GB az majdnem semmi, sajnos az Internetről sincs sok fogalmad, szóval légyszi troll-olj valaki mást ha lehet, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#14207) jerry311 válasza cocka (#14204) üzenetére


jerry311
nagyúr

A gigabites WAN port általában jó jel. A lényeg azonban, hogy a router képes legyen 60 (vagy 120) Mbps forgalom átvitelére. Az sem baj, ha ezt gyorsan teszi, különben online játékoknál nem lesz nyerő.

(#14208) cocka válasza jerry311 (#14207) üzenetére


cocka
veterán

az online játék érdekel a legkevésbé

mellesleg gondolom ha a wan gigabites akkor az kb. 1000 megabit, amibe a 120 is bele kell, hogy férjen. De kiindulva a gyártók hazugságaiból, jó esetben is max. 400 megabitet tudnak ezek majd a gyakorlatban.

(#14209) Beri válasza cocka (#14208) üzenetére


Beri
addikt

LAN-on a gigabites megoldások tudnak 900Mbit fölött valamivel, viszont a WAN to LAN sebesség ettől bőven elmarad. Nem azért, mert a gyártó hazudik, hanem mert processzor kell hozzá, ami melegszik és drága.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14210) jerry311 válasza Beri (#14209) üzenetére


jerry311
nagyúr

(#14211) Sanya válasza cocka (#14204) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nos: a routered belül nem biztos, hogy tudja a 100 megabitet. persze, ez függ rengeteg sokmindentől, hogy miért csak 40 megabit, de érdemes elgondolkodni egy router cserén.

a kábeleket is ajánlatos minőségire lecserélni. a rövideket, a hosszúakat is.

ha rám hallgatsz, akkor cat 6-os kábeleket veszel, biztos, ami biztos alapon. elméletileg a cat5 az a 100 megabites hálózatokhoz van tervezve, de a cat5e kábelek elvileg viszik a gigabitet, de azon a pár 100 forinton nem érdemes spórolni.

routernek én a helyedben wlanosat vásárolnék, gondolva a jövőre

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14212) Sanya válasza Jim Tonic (#14192) üzenetére


Sanya
nagyúr

zenét és filmet magáncélra letölteni legális, mégis miről beszélsz?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14213) jerry311 válasza Sanya (#14211) üzenetére


jerry311
nagyúr

Én gyári és kézi szerelésű cat5e kábeleket cseréltem itthon cat6-ra, miután meglett a gigabites routerem. +20-30 Mbps. Nem sok, de azért mégis valami, mindenki döntse el, hogy megéri-e neki.

(#14214) Beri válasza jerry311 (#14213) üzenetére


Beri
addikt

Mennyiről mennyire?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14215) cocka válasza Sanya (#14211) üzenetére


cocka
veterán

routernek én a helyedben wlanosat vásárolnék, gondolva a jövőre

Miért van olyan router, aminek gigabites a wan portja, de nincs rajta wlan? Szívesen olvasnék egy ilyen listát. Egyébként nekem annyira nem létszükséglet a wlan, de ha tudsz a fenti kritériumoknak megfelelő routereket sorolni, tedd meg bátran. Kíváncsi vagyok.

(#14216) jerry311 válasza Beri (#14214) üzenetére


jerry311
nagyúr

Előrebocsátom, ezek vagy alaplapi vagy olcsó gigabites kártyák.
200-220 Mbps-ről ment fel 230-260-ra. Jumbo frame kikapcsolva, cfosspeed bekapcsolva.
cfos is hoz rajta kb. 20 Mbps-t akár a cat6 kábel.

(#14217) Beri válasza jerry311 (#14216) üzenetére


Beri
addikt

Az piszkosul kevés. Ezeréves taknyolt cat5-ön mértem iperffel 350-400Mbit körül, cat5e-n simán 900+. Beépített hálókártyák, semmi extra.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14218) KTTech válasza cocka (#14215) üzenetére


KTTech
veterán

Van :) Pl. a Mikrotik RB-450G... igaz ennek minden portja gigabites és simán routol gigabites sebességgel (680MHz-es Atheros proci, 256MB RAM), még úgy is, hogy közben tucatnyi QoS szabály és tűzfalszabály van beállítva.
Persze egy mezei user kezébe nem feltétlenül adnám :) Az meg másik kérdés, hogy nem is olyan a minősége, stabilitása, mint az egyszerűbb (max. 20E-es) routereknek.

Nekem egy gondom volt vele: nincs rajta USB port, ill. nincs rá torrent kliens :) Pedig akkor mindent tudna :DDD

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14219) cocka válasza KTTech (#14218) üzenetére


cocka
veterán

WC-re ne menjen helyetted? :DD

(#14220) jerry311 válasza Beri (#14217) üzenetére


jerry311
nagyúr

A router WAN-to-LAN átviteli képessége ~260 Mbps, eddig nem gondoltam rá, de lehet hogy a switch teljesítményre is vonatkozik...

(#14221) kungzi


kungzi
veterán

most is szedek egy BD50-et 14,7MB/s-el :D

nincs itt semmi gebasz :D

[ Szerkesztve ]

(#14222) Beri válasza jerry311 (#14220) üzenetére


Beri
addikt

Az elég furcsa, ha a wan to lan tempóba bele tud szólni egy cat5e kábel :F

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14223) jerry311 válasza Beri (#14222) üzenetére


jerry311
nagyúr

jaaaj :w
nem a kábel befolyásolja az átvitelt, hanem a router cpu a switch kapacitást. Legalábbis a gyakorlat ezt mutatja.

(#14224) Beri válasza jerry311 (#14223) üzenetére


Beri
addikt

Tehát nem a kábel befolyásolja a wan to lan sebességet, de te állítod, hogy nálad hozott 30-40Mbitet. A router processzorának a switch sebességéhez meg kb. annyi köze van, mint a zoknidnak.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14225) cocka


cocka
veterán

Segítsetek már egy kicsit megérteni valamit, mert csak olvastam, de igazából nem értek hozzá.

Valami főokos egy totál más, de hasonló témával foglalkozó fórumon azt írta, hogy azért jön át csak 40 megabit a router wanján, mert állítólag halfduplex módban működik, így a 100 megabit elosztódik a fel- és a leirány közt kétfelé és ehhez jön még a "kereskedelmi" -20%.

Tehát 100 megabit papíron, kereskedelmi hazugság miatt -20% az 80 megabit /2 a halfduplex miatt, azaz 40 le, 40 fel.

Szóval van ennek vmi igazságalapja?

(#14226) Beri válasza cocka (#14225) üzenetére


Beri
addikt

Röviden? Nincs.
Milyen routerről van szó pontosan?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14227) cocka válasza Beri (#14226) üzenetére


cocka
veterán

TP-link R460

és nem megy 40 megabit fölé. Az a max. de 100 megabitesnek van hazudva. Már korábban is volt szó erről itt egy-két hsz.-szel feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#14228) Beri válasza cocka (#14227) üzenetére


Beri
addikt

Így van, ott a vége valahol. Nem hazudták 100asnak, csak olyan switch van szegényben. Kipróbálhatod, LAN-on meg is van majdnem a teljes teoretikus sávszélesség, viszont route-olni processzor kell, ahogy nem is olyan rég már említettem. Van egy írásom a témáról a logouton, ajánlom figyelmedbe. Az R460-ad is a felsorolt modellek között van.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14229) cocka válasza Beri (#14228) üzenetére


cocka
veterán

Ja igen ezt már átolvastam egyszer. Tudom, hogy ciki, de azt nem néztem meg, hogy kinek az írása. :B

(#14230) Sanya válasza Beri (#14222) üzenetére


Sanya
nagyúr

ha crc-zik, akkor simán bele tud szólni. én találtam otthon olyan kábelt, ami sajnos ilyen volt :(

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14231) Beri válasza Sanya (#14230) üzenetére


Beri
addikt

De akkor hibás a kábel. Nem csak annyi a bűne, hogy cat5, vagy cat5e.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14232) jerry311 válasza Beri (#14224) üzenetére


jerry311
nagyúr

Na mégegyszer, hátha sikerül felfognod...
A WAN-to-LAN sebességem semmit sem változott, az továbbra is max. 120 Mbps, amit néha sikerül is elérnem.
A LAN-to-LAN sebességen a cat6 kábel hozott +30-40 Mbps-t, de így sem megy ~260 Mbps fölé, ami egyébként a max. WAN-to-LAN sebességgel is egyezik. Lehet, hogy véletlen, lehet hogy nem.

(#14233) Beri válasza jerry311 (#14232) üzenetére


Beri
addikt

Akkor az első reakcióm lép érvénybe. 260Mbit nagyon kevés. Még a háromszorosára is így néznék -> :F

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14234) Santiagain válasza KTTech (#14113) üzenetére


Santiagain
senior tag

A UPC oldalán fent lévő ÁSZF továbbra is 300 GB-os forgalomról szól, és nem feltöltésről. Viszont már átléptem a 900 GB-ot összesen, és nem kaptam 80%-os figyelmeztetést sem. Most akkor, hogy is van ez?

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#14236) cocka válasza Santiagain (#14234) üzenetére


cocka
veterán

Hát gondolom azért, mert még nem zárták le a januárt. Majd január végén hozzáadják a decembert meg a novembert, átlagolják és ha 300 giga felett lesz, szólni fognak. :D

(#14237) Santiagain válasza cocka (#14236) üzenetére


Santiagain
senior tag

Már decemberben is átléptem. Ráadásul, nem hónap végén szoktak értesíteni, hanem már közben is, ha megvan az adott %.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#14238) cocka válasza Santiagain (#14237) üzenetére


cocka
veterán

Nyugi nekem meg hülyeséget számoltak el. Jóval kevesebbet, mint amennyi a valódi forgalom volt. Kb. a tizedét. :D

Így bízzál meg a számlálójukban. :D

(#14239) jerry311 válasza Beri (#14233) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát nekem sem volt őszinte a mosolyom, de még mindig több mint duplája egy 100 megás hálózatnak.

(#14240) KTTech válasza cocka (#14219) üzenetére


KTTech
veterán

Hát, most egy TP-Link 1043ND-t fogok befogni némi torrentre (amint visszajön a szervizből) és routolásra... a Mikrotikem egyelőre egy vidéki helyi TV stúdió nem túl lassú netét routolja éppen :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14241) Santiagain válasza KTTech (#14240) üzenetére


Santiagain
senior tag

#14234-re nem tudod a választ?

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#14242) KTTech válasza Santiagain (#14241) üzenetére


KTTech
veterán

Ott még nincs frissítve egyelőre (ne kérdezd miért...). De aki kapott mostanában figyelmeztető levelet, abban ez is benne van, külön kiemelve, hogy a feltöltési irányban is átlépte a 300GB-t.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14243) Peak válasza KTTech (#14240) üzenetére


Peak
addikt

Kiválló kis eszköz, gyors, erős antennával, gigabit switchel...
Haxxoltunk rá másik firmwaret amivel "picikét" stabilabb lett, több log és menedzsment szolgáltatást visz, stb.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14244) KTTech válasza Peak (#14243) üzenetére


KTTech
veterán

Az a FW szerintem érdekelne :) Én OpenWRT-t akartam rátenni a gyári helyett.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14245) Gubek-Einste

Tegnap reggel megkaptam a 80%-os. ma reggel pedig a 100%-os adatforgalom határ eléréséről szóló levelet. Ebben a hónapban valamivel több időbe telt a határok elérése mint decemberben de így is sikerül egy kicsivel több mint egy hét alatt megtennem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14246) jerry311 válasza Gubek-Einste (#14245) üzenetére


jerry311
nagyúr

És? :F

(#14247) Sanya válasza Gubek-Einste (#14245) üzenetére


Sanya
nagyúr

korlátozd a torrent-kliensed feltöltési sebességét.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14248) Gubek-Einste válasza Sanya (#14247) üzenetére

Le van korlátozva 1024k-ra. Mondjuk arány azt nagyon jól tudom tartani. 3 torrentre alig két hónap alatt 1TB-t raktam fel, volt olyan, hogy egyetlen torrentre 5 óra alatt felment 10GB is, letöltéseknél rendszeren 2x a feltöltésem amire befejeződik a letöltés.
A múlt hét első felében délután 2-től éjfélig 100k alatt volt a feltöltésem de csütörtöktől ismét a régi lett.
Perpill 800+ a küldésem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14249) cocka válasza Gubek-Einste (#14248) üzenetére


cocka
veterán

Nekem is ez volt kb. Egy 30 gigás szösszenet nevetséges tizenakárhány k-val jött és mire a végére értem vagy 4-5-ször annyi lett a feltöltés, mint a le. :D Na mondom ez aztán a fairplay. Ilyenkor azt csinálom, hogy ha lejött szépen nyomok egy stoppot, ugyanis aki ennyivel nem elégszik meg az tehet egy-két szívességet. No meg a 300 giga az 300 giga. Nem fogok más kénye-kedve szerint 100 gigákat seedelni hullahót feleslegesen. Annyi hogy megkaptam érte a "komoly" pontokat, aztán kész.

(#14250) Gubek-Einste válasza cocka (#14249) üzenetére

Én szinte csak nyílt trackerrel dolgozok, az a 3 bizonyos 1TB-s torrentek is egy nyílt szerveren vannak és puszta szív jóságból és az adott anyag rajongói miatt seedelem továbbra is, meg az arányom javítása miatt, egyébként összes 18GB a 3 torrent együtt.
Csak egy zárton vagyok tag, kevés anyag van, de 11 fölött van az arányom.
Én szinte mindig nagyon friss anyagokat szedek le, sokszor csak 1-2 feltöltő és 15-20 letöltő van az adott torrenten, ezért van a relatíve lassú letöltési sebesség, de aztán ahogyan jönnek az emberkék már viszik is tőlem az anyagot ezerrel és nekem szépen emelkedik is az arányom, nem mint ha bárhol is nyilván kellene tartva. Amire befejeződik a letöltés már van 20-30 seeder is. Pl múlt héten 1 seed és 15 letöltő volt induláskor reggel fél hatkor.
Egy-egy anyagot max 1-1,5 hónapig seddelek, aztán szerélem újabbakra, kivétele a zárt trackeres anyagok és a már korábban említett 3.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.