Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15751) Gubek-Einste válasza TeeJay (#15749) üzenetére

Nálam 2011 októberi firmware + újra van adatforgalom kijelzés de a 27.-ei hiányzik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15752) TeeJay válasza Gubek-Einste (#15751) üzenetére


TeeJay
félisten

na de milyen modem?
nekem EPC2203
lehet neked meg DOCSIS3-as és azokat frissítik le

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15753) Gubek-Einste válasza TeeJay (#15752) üzenetére

Természetesen Cisco EPC3212.es modemem van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15754) jerry311


jerry311
nagyúr

Chello 120/10
146.64Mbps Max

10.88Mbps Max

37.52ms Average

Sebesség ügyileg egész jó. :DDD
Az átlag pinget meg valahol 10-15 közt szeretném látni. :(((

(#15755) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Fog mostanában vagy valamikor sebességet növelni az UPC?

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#15756) Gubek-Einste válasza Puma K (#15755) üzenetére

Nem valószínű mivel nagyjából minden kategóriában van csomagja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15757) Puma K válasza Gubek-Einste (#15756) üzenetére


Puma K
veterán

Az oké, de valamikor nem lesz duplázás? Vagy mondjuk akinek 50 Mbit-es nete van az kap 75 Mbit-eset és a többi csomag is 25%-kal gyorsul.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#15758) kabelmania27 válasza Puma K (#15757) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ausztriában Svájcban és Hollandiában is hasonló csomagok vannak mint idehaza.
link

[ Szerkesztve ]

(#15759) TheHardOne válasza Puma K (#15755) üzenetére


TheHardOne
tag

Abszolút nem hivatalos értesülés, senki ne vegye készpénznek, hanem várjuk meg a hivatalos bejelentést. Nem hivatalos információk szerint szóba került, hogy már az idén nyár/ősz folyamától kezdve emelnék a feltöltési sebességet két lépcsőben. A lakossági FP 120, 50 és 25 csomagok esetében, rendre 10-ről 20-ra, majd 25-re, 5-ről 10-re majd 15-re és 1,5-ről 3-ra majd 5-re változna. A letöltési sávszélesség, valamint az FP 10 csomag nem változna (az árat egyelőre nem lehet tudni). Erre az ügyfelek igényei, a konkurencia kínálata illetve a világviszonylatban és Európában is, DOCSIS 3 alapon lassan durvának számító hazai aszinkron konstrukciók elterjedtsége (pl. 10:1, 12:1) miatt van szükség. Üzleti internet esetén is hasonló változások várhatóak, annyi kiegészítéssel, hogy nagyobb sávszélességű szinkron csomagok is megjelennének, szintén a piaci igények miatt. Többet erről nem kívánok mondani sem itt sem privátban, mert nem szeretném, hogy ebből baja legyen valakinek a cégnél.

(#15760) mitvisz válasza jerry311 (#15754) üzenetére


mitvisz
csendes tag

Bocsi , ilyet én is szeretnék. Ezt mivel kell mérni ? Köszi

(#15761) jerry311 válasza mitvisz (#15760) üzenetére


jerry311
nagyúr

SamKnows havi jelentes.
Roviden: leraknak hozzad egy routert, ami 2 ev utan a tied lesz. Cserebe mindig legyen online, hogy tudjon statisztikat kesziteni.
(nyilvan nem eri meg, mert tobb aramot eszik 2 ev alatt, mint amennyibe kerul, de ha ez kell, hogy az ISP-ket helyre tegyek, akkor bealdozom ezt a penzt.)

(#15762) mitvisz válasza jerry311 (#15761) üzenetére


mitvisz
csendes tag

Az üldözési mániám bekapcsolt - honnan tudjam ez a cucc milyen adatokat gyűjt még az internetforgalmamból. Már nem is kell - azért kösz a visszajelzést.
Kár hogy nincs valami lokális program ami időnként nyom egy tesztet és log-olja , abban jobban bíznék.

(#15763) jerry311 válasza mitvisz (#15762) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kis butus, be lehet azt ugy is kotni, hogy nem lat semmit a halozati forgalmadbol.
Az nyilvan nem az a topologia, amit a samknows elkepzelt, de hat nem lehet minden tokeletes.
Mellesleg egy a gepeden futo program ugyanugy gyujthet adatokat. :U

(#15764) Spirit


Spirit
őstag

A sebességekkel gondom nincs, de már megint egy hete szórakozik a net délutánonként. Ping 5-2000 között mindent mérek, csomagvesztés van és letöltésen kívül semmi másra nem használható.(böngészés is nehézkes)
már húzzák az optikát, tavasszal váltok, mint a szél. Szépen hangzik a 120mbit, de 1 év alatt összesen 3 hónapig volt baj a stabilitással.Ez nem szolgáltatás így. Best effort jelleggel fogok fizetni én is ebben a hónap 6k helyett kapnak 4k-t. Vicc

(#15765) TeeJay válasza TheHardOne (#15759) üzenetére


TeeJay
félisten

megnézem én azt a feltöltési sebesség emelést...
eddig se nagyon szerették a szolgáltatók ezt a témát feszegetni, letöltést orrba szájba adnak mert azzal kevesebb a gond, szóval én szerintem ebből nem lesz semmi.
aki gyors feltöltést akar az vegyen 120-as csomagot

nekem most 30/3 van a pesti lakásban itthon szülőknél meg 25/1,5 és kellemes

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15766) B_I_G


B_I_G
tag

ügyfélszolgálatra hogy a fenébe lehet belépni? reggeltem magam az upc live pont alatt, de azzal az nem enged be az ügyfélszolgálatra.

(#15767) jerry311 válasza TeeJay (#15765) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha csinalnak helyet upstream frekvenciaknak, akkor siman lehet savszelesseget emelni.
Illetve mar az is eleg lehet ha "tiszta" a frekvencia es lehet bonyolultabb kodolast hasznalni.

(#15768) TeeJay válasza jerry311 (#15767) üzenetére


TeeJay
félisten

na és hány DOCSIS2 modemes user van még?
ott 50/27 körüli megabitet lehet osztani így már a 30/3-as csomag idején sem volt mindig túl jó a visszirány... 9user már ki tudott hajtani egy upstream-et szóval ha tovább emelnék hiába a több US frekvencia ha marad a sok DOCSIS2-es modem

DOCSIS3-nál nincs gond mert 8DS/US sávot is össze tud fogni ha jól emlékszem így ott nem okozna gondot csak hát abból még kevés van szerintem :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15769) kabelmania27 válasza BTO (#15741) üzenetére


kabelmania27
félisten

Értem.
Kösz a felvilágosítást:)
Ismerősnél sokszor lefagyott a médiabox, a régi telektornik kábelekről mindig leesett az F csatlakozó, kicseréltük a kábeleket és az osztókat is. Azóta tisztábbak az adások, médiabox 70-80%os jelszintet mutat, azóta gondtalanul tudnak tévézni, megszűnt a lefagyás:)

(#15770) kabelmania27 válasza jerry311 (#15767) üzenetére


kabelmania27
félisten

Sok rádióadás továbbítását tavaly augusztusban megszüntették.
30-59Mhzs között vannak a feltöltési frekik, az a kérdés hány letöltési frekvenciát lehet még erre a tartományra felpakolni és az elegendő lesz e a megnövekedett igényeknek, médiabox is használ viszirányt.
FM sáv 87,5-108Mhz-ig tart, ha jól gondolom elvileg 59-87,5 között van egy sáv, csak az a nagy költői kérdés, hogy tudnak e erre a tartományra új frekiket betenni ( erősítők visszirányba fogják e ezt a tartományt, modemek tudnak e ebben a tartományba adni)

[ Szerkesztve ]

(#15771) kabelmania27 válasza BTO (#15741) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha jól gondolom ennek az osztónak a használata kerülendő.
Valaki írta a topicban, hogy ez az osztó zavart is okozhat.
Ismerősnél ilyen osztotta meg a jelet tévé és hifi számára, pár UHF-es adás szemcsés volt. Előtte a leágazóból out ment a modembe és tap ebbe az osztóba.
Van olyan ismerősöm, ahol még mindig van ilyen osztó, két tévének osztja el a jelet, nettel gondjai vannak, pedig a padláson cserélt a szerelő osztót, mivel a régi nem továbbította jól a jelet a modem számára. Mondtam is neki, hogy én a helyében kicserélném ezt egy másikra:D

[ Szerkesztve ]

(#15772) jerry311 válasza TeeJay (#15768) üzenetére


jerry311
nagyúr

Egyreszt a savszelesseg emeles jelenleg pletyka, semmi tobb.
Masreszt meg egy szolgaltato soha nem fog arra tervezni, hogy minden lakossagi elofizetot egyszerre ki tudjon szolgalni teljes savszelessegen. Van ilyen szolgaltatas is: berelt vonal a neve es UPC-nel maradva valahol 60k HUF + AFA kornyeken kezdodik.

Hozzateszem az otthoni helyzet meg mindig sokkal jobb, mint pl. itt Angliaban. Gyakorlatilag olyan mertekben alulmeretezett a gerinchalozat es olyan durvan megy a traffic shaping, hogy csucsidoben egy 360p-s youtube videot nem tudok megnezni akadozas nelkul. Es ez DSL, tehat csak a gerincvonalon kozoskodom a tobbi elofizetovel.

(#15773) TeeJay válasza kabelmania27 (#15770) üzenetére


TeeJay
félisten

ahol én lakom IX. kerület körút-mester utca találkozás (ez ugye kb. párszáz méterre van a Kinizsi központtól) ott modemből kinézve 8DS és 8US stream van mióta bevezették az ED3 szolgáltatást. nagyon sok előfizető lehet itt mert mikor kidugtam az ablakon a laptopot és szkenneltem a wifi hálózatokat több mint 80-at talált és ez még csak egy kereszteződés, szóval ahogy pucolták kicsit az analóg SDTV adásokat azóta nekem sosem volt semmi féle sebesség probléma meg korlátozás mizéria... na jó néha csúcsidőben megesik hogy nem megy 3megabittel a P2P felfelé de nyomok egy http://192.168.100.1/gscan.asp oldalt és átrakom a modemet másik DS streamre (amivel párhuzamosan az US stream is változik általában) és így máris hasít minden :) ebből látom azért hogy hiába a 8 US sáv bizony csúcsidőben nem megy maxon a visszairány mert kevés olyankor a kemény 27körüli megabit amit egy US sávon lehet osztani a sok sok előfizető között...

most lekopogom tökéletesen elvagyok még a 30/3-as csomaggal, nem is tervezek váltani csak akkor ha jobb netes csomagot fogok kapni mint a mostani.
kerek 7pénzt fizetünk (társasházi kedvezmény) a digitalBronze+DVR TV csomagért a 30/3-as netért és a bronz telefonért

ha most váltani a net visszalépés lenne mert 25/1,5-öt kapnék ami nekem nem kell
az 50/5 meg nem érhető el csomagkedvezményben... (egyenek makkot)

kíváncsi lennék erre a bővítésre bár szerintem nem lesz mert kevés ED3-as user van egyelőre...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15774) kabelmania27 válasza TeeJay (#15773) üzenetére


kabelmania27
félisten

Veszprémbe is 8letöltési frekvencia van (júniusban még ígyvolt) 410 volt az első, 474 az utolsó. Feltöltésieket nem számoltam de lehet hogy az is 8 volt.
Azóta láttam 402Mhz-s letöltési frekis modem jelszint oldalas képet is.

[ Szerkesztve ]

(#15775) TeeJay válasza kabelmania27 (#15774) üzenetére


TeeJay
félisten

nálunk itt 402-től indul és 466 az utolsó tehát 8 DS stream
nem is fognak 8-tól többet benyomni szerintem hanem inkább azt csinálják hogy kisebb kör osztozzon a 8DS/8US kapacitásán ami ugye kb. 400/216 nettó megabit

pontosan nem tudom ezt hogy művelik de valaki szaki biztos ért hozzá
azt tudom hogy mióta ED3 szolgáltatás indult 8 stream van oda vissza és kétlem hogy ilyen sok előfizetőre itt elég lenne mindenkinek a mostani 50-120megás csomagok esetén

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15776) kabelmania27 válasza TeeJay (#15775) üzenetére


kabelmania27
félisten

Szerintem sem elég, mert ha elég lenne nem lenne csúcsidőben lassulás.
Az invitelnél Kecskeméten 400Mhz alatt is van letöltési freki.
386,392,398,404

(#15777) adise


adise
őstag

Igy is szar az egész hálózatuk. Magas, ugráló pingek... mi lesz itt feltöltés emelés után?
Marad a szolgáltató váltás...

(#15778) kabelmania27 válasza adise (#15777) üzenetére


kabelmania27
félisten

Szerintem gatyába fogják rázni a rendszert, tesznek majd be új frekiket.

(#15779) jerry311 válasza adise (#15777) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szopóágon nem marad a chello. Amint érzik, hogy nem jönnek eléggé az új előfizetők és kevésbé maradnak a régiek, abban a pillanatban lesz egy hiperszuperkampány, ami megtartja őket az árával. Aztán meg egy kicsit javítanak a le- és feltöltésen, hogy megint elviselhető legyen a hálózat és megfelelően növekedjen az ügyfélszám.

Egyébként meg, EU szinten a magyar net nagyon jó. Jelenleg angliában 14/1-es DSL netem van. Ez ugye így nem is hangzok rosszul.
De:
- a városban nincs jobb, de igazából más se, mert mind BT vonalon jön.
- csúcsidőben belassul, mert a szolgáltató lassít (aka traffic shaping). Minden csomagban jelen van, drágább előfizetéssel sem lehet eltüntetni. Csúcsidőben netrádió és/vagy youtube akadozik.
- forgalmi korlátos, vagy drágán megfizet az ember a korláltanságért.
- az eddigi legjobb hozzáállás az volt, hogy ha nem tetszik, akkor eltekintenek a hűségidőtől és mehetek máshová. Kösz b+, mindenki BT vonalon szolgáltatna, mi lenne más?

Hogy jön ez ide? Hát úgy, hogy ha elérhető lenne egy feleannyira jó szoláltató, mint a UPC, azonnal váltanék.

Természetesen, ez nem jelenti azt, hogy nem jogos a magyar UPC-vel szembeni elvárás megfeleő szolgáltatás iránt.

(#15780) kabelmania27 válasza jerry311 (#15779) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ott BT, Magyarországon T-home. :D

[ Szerkesztve ]

(#15781) HXY


HXY
addikt

Internet startom volt évekig.

Majd amikor megszűnt az a csomag, akkor átváltottak korlátlan Fiber Power 10-re.

Most lejárt a hűségnyilatkozatom, így felemelték az árát 2700 Ft-ra.

Nem lehet valahogy meghosszabbítani a hűségnyilatkozatot a korlátlan Fiber Power 10-re, hogy 2000 Ft-ot fizessek?

A sebesség így alakul:

(#15782) kabelmania27 válasza HXY (#15781) üzenetére


kabelmania27
félisten

Szerintem upconline@upc.hu email címen kérdezd meg.
Ha eléred az 5Giga forgalmat lassul a neted 256/128 kbit/s-ra?
Mert ha nem, akkor nem módosítanám :)

[ Szerkesztve ]

(#15783) lyyy


lyyy
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek a képen látható értékek megfelelők?

[link]

A modem előtt 3 elosztó van illetve kb. 30-35 méterről jön a kábel a házba. A sávszélességgel nincs gond, azonban a ping folyamatosan ugrál. Néha napján meg is szakad a kapcsolat kb. 10 másodpercekre. Lehet tenni valamit a fentebb említett problémák ellen?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.: lyyy

(#15784) kabelmania27 válasza lyyy (#15783) üzenetére


kabelmania27
félisten

Elmegy.
SNR lehetne több is
Egyik nyáron hasonló volt nekem is.
Esetleg ha tennél be képet az osztókról vagy leírnád mi van rájuk írva, melyik kimenetből hova megy tovább a kábel azt megköszönném:)
Modemet többször indítsd újra, router nélkül is nézd meg hogy ugyan ilyen e.

[ Szerkesztve ]

(#15785) lyyy válasza kabelmania27 (#15784) üzenetére


lyyy
csendes tag

Ide érkezik az utcáról a kábel: [első] Itt elágazik a visszirányszűrőn keresztül egy analóg TV-hez, majd megy tovább a második elosztóhoz: második Ennél szintén elágazik egy TV-hez (STB), majd megy tovább a harmadikhoz: harmadik Itt ugyancsak egy STB TV-hez ágazik el, majd megy tovább a modembe. A digitális TV adásnál is megfigyelhető néha akadás, kockásodás.

[ Szerkesztve ]

(#15786) kabelmania27 válasza lyyy (#15785) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha néha akad a digitális tévé a harmadik osztót cseréld ki szimmetrikusra, ilyenre.

(#15787) TeeJay válasza lyyy (#15785) üzenetére


TeeJay
félisten

elég gagyi osztók, mire a modemhez jut a jel már 17,5dB csillapítást kap ha jól számoltam...
én a bejövő kábelre raknék egy 4-es profi osztót és onnan minden cucchoz húznék kábelt akkor mindegyik azonos csillapítást kapna és nem 17,5dB utána jutna a modemhez a jel hanem a 4-es osztó csak 7dB körüli csillapítással operál ha jól emlékszem

ez így nagyon lutri megoldás ami itt van nálad ráadásul a 3. osztó után megy a modembe a kábel meg már a második STB is 2 osztó után van...
elég sok :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15788) Ringman


Ringman
nagyúr

hello!

a upc adatforgalom méréses oldalára milyen jelszó&felhaszn. név szükséges, mert amivel a saját UPC Profil-ra be tudok jelentkezni, az nem jó.

(#15789) upc on-line válasza HXY (#15781) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves HXY,
ahogy kabelmania27 is jelezte, írj nekünk a upconline@upc.hu email címre, ügyfélszámod alapján megnézzük, mit tudunk segíteni:)

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#15790) upc on-line válasza upc on-line (#15789) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves Ringman,
a forgalommérő oldalon az upcmail.hu-s mail címeddel és az ahhoz tartozó jelszóval tudsz belépni, szerződéskötéskor ezt az adatösszefoglaló lapon kaptad meg. Ha nem sikerülne így se, hívhatod segítségért a 1221-et vagy írhatsz nekünk a upconline@upc.hu címre.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#15791) cocobanana


cocobanana
tag

helló
érdeklődnék 120as fiber powerhez milyen gép kell? 2 giga ram, amd athlon64 3500+ proci ,meg egy sima satás vinyó, gigabites hálókártya, jó e, tehát maximális letöltési sebességgel jönne ? mert a fiber 50 szokott 6mb is jönni.

(#15792) kabelmania27 válasza cocobanana (#15791) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ramból xp esetén 3giga, win 7 vista esetében legalább 4giga kell

(#15793) cocobanana válasza kabelmania27 (#15792) üzenetére


cocobanana
tag

xp-m van, akkor még vegyek +1 giga ramot a 2 giga mellé? egyforma mhz ram kell?

(#15794) kabelmania27 válasza cocobanana (#15793) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igen, ugyanolyan fajta ram kell mint amilyen most is a gépben van, vegyél ki egy modult és vidd el a számítástechnikai boltba, ha nincs kedved bevinni a gépet.
Ha később szeretnéd a win7-et vagy 8-at használni minimum a 4giga az ajánlott.
Xp 3gigát tud kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#15795) jerry311 válasza cocobanana (#15791) üzenetére


jerry311
nagyúr

Egy egymagos Atommal kihajtom a 120 megát, amiben csak 1 GB RAM van.
Bőven jó vagy azzal a géppel.

(#15796) TeeJay válasza jerry311 (#15795) üzenetére


TeeJay
félisten

gondolom ő P2P-en szeretné 1000szálon tolni éjjel nappal fel és le is maximumon, na oda már kevés lesz :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15797) jerry311 válasza TeeJay (#15796) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerinted en mire hasznalom? :U
Ha van eleg seeder, akkor menni fog lefele 120-szal, kozben akar 10-zel felfele. Nem olyan keves az Atom es 1 GB RAM, mint sokan gondoljak.

(#15798) kabelmania27 válasza jerry311 (#15797) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ismerősnek nagyon lassú volt a gépe 1Gigával, tettünk bele még hármat, azóta hihetetlenül gyorsabb:)

(#15799) jerry311 válasza kabelmania27 (#15798) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nekunk is lassu volt az egyik VMWare szerverunk. Volt benne 16 GB RAM, felbovitettuk 64-re sokkal gyorsabb lett.
A fenti informacio legalabb annyira relevans, mint amit te irtal.

120-as chellohoz azota hasznalom a gepemet (lasd adatlap) miota piacra dobta a UPC. Nem mondom, hogy nem lenne volna gyorsabb tobb rammal, de igy is boven eleg volt a mindennapos hasznalathoz.

(#15800) Flashcash válasza upc on-line (#15790) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Sziasztok,

Kb. 2-3 napja a következő hibát tapasztalom az UPC SMTP szerver működésével kapcsolatban: //smtp.upcmail.hu//

Freemailes címre elküldött levélre 2 nap után a következő válasz jön vissza.
Your message was not delivered within 2 days and 0 hours.
Host freemail.hu is not responding.

The following recipients did not receive this message:

<xxxxxx@freemail.hu>

Please reply to <Postmaster@chello.at>
if you feel this message to be in error.

-Ugyanerről az email kliensről a gmailre küldött leveleket azonnal megkapja a címzett.
-A címzett freemailes fiókja is működik, mert másoktól megkapja a leveleket.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.