Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15651) Gubek-Einste válasza voyi (#15650) üzenetére

Ekkora sebesség méréshez már nem jó a speedtest.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15652) voyi válasza Gubek-Einste (#15651) üzenetére


voyi
aktív tag

router nélkül a speedtest.netnél az 50 mbit simán megvan,sőt,van hogy 52re is felmegy.
routeren keresztül meg csak a torrentnél marad meg ez a letöltési sebesség.

Aláírás

(#15653) kabelmania27 válasza voyi (#15652) üzenetére


kabelmania27
félisten

Vegyél gigabites switch-et vagy gigabites routert.
A mostani routered nem bírja az 50/5öt megosztani.

(#15654) Gubek-Einste válasza voyi (#15652) üzenetére

A lényeg, hogy nem a speedtest-nél kell hoznia a sebességet, hanem a letöltésnél. Nekem pl 120/10-re max 35-40 volt a speedtest mérés miközben min 70-80 a valós letöltés, nagyon régen nem foglalkozom már a speedtest eredményekre alapozott vélemény alkotással. Pontos eredménynek csak az FTP-n történő le/fel töltést tekintem, max még esetleg a torrent-et megfelelő seed arány mellett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15655) voyi válasza kabelmania27 (#15653) üzenetére


voyi
aktív tag

de routeren keresztül 50 mbitre,de még talán egy picit fölé is megy a letöltés torrenteknél...
csak ezekszerint a speedtest.net mérése mérése tényleg nem mérvadó :F

Aláírás

(#15656) kabelmania27 válasza voyi (#15655) üzenetére


kabelmania27
félisten

Mérj egyet úgy hogy kiiktatod a routert.

(#15657) voyi válasza kabelmania27 (#15656) üzenetére


voyi
aktív tag

már mértem,valamiért a router a webes felületű sebességmérésénél lelassítja 7-8 mbittel,de torrenten meg nem változik semmi,azaz ugyanúgy jön a max 50-52 mbit letöltés csak modemmel,és routerrel is... amolyan rejtély marad ez :DDD

Aláírás

(#15658) kabelmania27 válasza voyi (#15657) üzenetére


kabelmania27
félisten

Próbáld ki másik routerrel:D

(#15659) voyi


voyi
aktív tag

Megtaláltam a megoldást!
routeremen kikapcsoltam a tűzfalat,továbbá mtu-nak megadtam 1500as értéket.

Ezzel a beállítással most már így hasít az 50/5mbites netem routeren keresztül is :DD

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#15660) voyi válasza voyi (#15659) üzenetére


voyi
aktív tag

bár igazából az MTU érték átállítása nem oszt nem szoroz,mert most a régi 1492es értékkel is prímán műxik. A router tűzfal kikapcsolása volt a tényleges megoldás.

Aláírás

(#15661) Apollyon válasza voyi (#15660) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Pedig a routernek a tűzfal az egyik leghasznosabb funkciója.. Sehogy sem tudod beállítani úgy hogy ne kelljen a tűzfalat kikapcsolni? Milyen router egyébként?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15662) voyi válasza Apollyon (#15661) üzenetére


voyi
aktív tag

Netgear WGR614 V7 a típusa, sávszélessége meg 54mbps.
Sajna a tűzfalat ha bekapcsolva hagyom,akkor 8 mbittel lesz lassabb a letöltésem. Mindazonáltal nemhinném,hogy ennek a routernek olyan hatékony tűzfala lenne,ebben az árkategóriában... Saját sz.gépemen meg fel van telepítve egy hatékony tűzfal (comodo),ami korrektül teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#15663) voyi válasza Apollyon (#15661) üzenetére


voyi
aktív tag

beállítani meg csak annyit lehet a tűzfalon hogy vagy be vagy kikapcsolva legyen

Aláírás

(#15664) FefeeX


FefeeX
veterán

Tegnap óta van problémám a netemmel (60/6), egyszerűen csigalassú, nem jönnek be dolgok, féligmeddig hozza csak be a honlapokat, vagy még úgy sem.
Torrent mondjuk többnyire fut a háttérben, pár dologgal, de ez eddig is így volt és soha nem volt gondja...
Modem, Router áramtalanítás nem segített... utorrent legfrissebb fut, tehát nem hiszem, hogy emiatt lassítana... Valami ötlet?

Ja igen, gyakran:
"A kiszolgáló nem található", egyszer bejön a speedtest és kiméri a 60/6-ot, másszor meg a pinget se kapja vissza...

[ Szerkesztve ]

(#15665) kabelmania27 válasza voyi (#15662) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ehhez a sebességhez ajánlott lenne egy gigabites router:)

(#15666) FefeeX válasza FefeeX (#15664) üzenetére


FefeeX
veterán

Most kilőttem a torrentet, felgyorsult a net... Mi a fene, van valami újabb szűrő amiről nem tudok? :F

(#15667) kabelmania27 válasza FefeeX (#15666) üzenetére


kabelmania27
félisten

Indítsd újra a modemet.
192.168.100.1 milyen a jelszinted?
kimenő titkosítást állítsd eröltetetre

(#15668) FefeeX válasza kabelmania27 (#15667) üzenetére


FefeeX
veterán

Modem újraindítás nagyon sokszor játszott, fél-1-2 perces áramtalanítással is. Aztán ma is ezt játssza, pedig uTP, erőltetett titkosítás, minden be van állítva. Le is szedtem a szálak számát hogy ne a router legyen a ludas, mégis, mikor a torrent fut, szórakozik a net. Megint béta uTorrentet kell majd használni?
Itt a jelszint, de ehhez nem igazán értek, mi a jó és mi a rossz...

Most nézem, hogy a 2.2.1 nem talál ugyan új verziót a frissítés keresésnél, de az oldalon meg a 3.1 a legújabb, megpróbálom azzal :)

[ Szerkesztve ]

(#15669) kabelmania27 válasza FefeeX (#15668) üzenetére


kabelmania27
félisten

Jelszint szerintem jó.
Próbáld meg az újabb verzióval és router nélkül is.
Hogy van kialakítva a lakásban a kábelezés.
Esetleg ha tennél be képet az osztó(k)ról azt megköszönném:)

(#15670) FefeeX válasza kabelmania27 (#15669) üzenetére


FefeeX
veterán

egy darab 3mas osztó van, ezt hozta a UPC miután kicserélték a 2db 2-est, mert az állítólag nem jó. Valamit akkor méricskéltek is, meg áthúzták a kábelezést, újra... :D Tehát elméletileg vadiúj, csilivili kábelek, és faja cucc, a két tévé kap 1-1 földhurkot vagy mifenét, a netmodem meg nem. Nincs más rákötve. Majd csinálok képet is... :)

Egyelőre nem akarom elkiabálni, de az új utorrenttel egyelőre jónak tűnik... Ja meg adtam neki egy újabb portot portforwardon :) Tehát ami eszembe jutott mindent megcsináltam :)

[ Szerkesztve ]

(#15671) kabelmania27 válasza FefeeX (#15670) üzenetére


kabelmania27
félisten

Jobb a hármas osztó, minél kevesebb az osztás, toldás annál jobb.
Oké várom a képet:)
Boldog Új Évet Kívánok!

(#15672) FefeeX válasza kabelmania27 (#15671) üzenetére


FefeeX
veterán

Szintén Boldog Újévet Neked és minden kedves topic olvasónak! :C

(#15673) petakpa1


petakpa1
őstag

Modemem az alábbi értékeket írja ki. Jók ezek?
Signal to Noise Ratio: 28 dB
Downstream power level: -19 dB
Upstream power level: 54 dBmV

Milyen határok között kéne lennie eméletileg?

Ha közvetlenül a bejövő kábelre teszem a modemet, akkor jobbak az értékek:
Signal to Noise Ratio: 35 dB
Downstream power level: -11 dB
Upstream power level: 53 dBmV

Az értékeket az rontja, hogy lakáson belül még sima koaxelosztókkal van elosztva a jel? Ha ezeket lecserélem ilyen fémdobozos 1 in 2 out elosztókra - nem HS2 de hasonló (5-90 MHz átvitele van dB sajnos nincs rá írva) - az segítene?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#15674) jerry311 válasza petakpa1 (#15673) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az a második jobb.
A fő kérdés, hogy a gyengébb értékekkel (-19/54) tapasztalsz-e bármilyen problémát?
Amíg nincs probléma, addig nem kell törődni a jelszintekkel.

A legjobb módszer, ha a lakásba érkező kábelt osztod ketté, valami jó minőség F csatlakozós osztóval. Az egyik ágra mehetnek a TV-k, visszirány szűrővel, a másikra a kábelmodem vagy ha van set top box digitális TV-hez akkor az is ide.

(#15675) kabelmania27 válasza petakpa1 (#15673) üzenetére


kabelmania27
félisten

A második szerintem is jobb.
Édemes ilyen osztókat használni, ennek kisebb a csillapítási mindkét irányban minta mostani osztóknak.
Hogy van kialakítva a kábelezés a lakásban?
Esetleg ha tennél be képet az osztó(k)ról azt megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#15676) petakpa1 válasza kabelmania27 (#15675) üzenetére


petakpa1
őstag

köszi a választ mindkettőtöknek.
pont ugyanolyan splittereim vannak régebbről, mint mit linkeltél, csak felső átvitelük nem 1000 MHz hanem csak 900. Ez számít valamit?
kábelezés úgy néz ki, hogy villanypóznáról padlás ahol kétfelé megy: a) ikerház másik fele, b) le a mi lakásunkba. Ma nem voltam fenn, de emlékeim szerint fenn eleve ilyen splitter van. Még a szerelők csinálták anno.

Aztán b) kábel bejön a lakásba, rögtön van egy koax t elosztó, aminek egyik ága b1 megy egy platmatvbe, másik b2 meg átjön ide egy hagyományos tv-be. Ez a b2 ág most nem a tv-be van dugva, hanem a modembe.

Később majd úgy lesz, hogy b2 kábelen is lesz egy elosztó ami egyrészt megy a hagyományos tv-be (b2i) másrészt a modembe (b2ii).

Ennél értelmesebben nem tudom leírni.

Akkor az összes elosztót majd lecserélem a lenti linken lévő splitterekre. Összesen három lesz majd apózna és a modem között:
egy a padláson
egy a nappaliban
és egy a kisszobában.

Még azt is olvastam, hogy a tv bezavarhatja a netet, ezért a tv-k felé menő ágra szoktak valami szűrőt tenni Ezt tudjátok mi pontosan?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#15677) kabelmania27 válasza petakpa1 (#15676) üzenetére


kabelmania27
félisten

Egy ideje nem használ az Upc visszirányszűrőket új bekötéseknél.
Most sincs visszirányszűrő és működik a net:)
Számít a tartomány, az újak 5-1000mhz-sek kisebb a csillapításuk mint a régieknek.
Célszerű újakra cserélni a régieket, ezzel kizárhatod a zavarforrást.

[ Szerkesztve ]

(#15678) petakpa1 válasza kabelmania27 (#15677) üzenetére


petakpa1
őstag

Oksa köszi, de mivel a régi:) (3-4 éve vettem őket OBI-ban) 900 MHz-et bíró splitterek itt vannak elfekvőben előbb azokkal próbálkozom.
Ok akkor visszirányszűrőket kihagyom.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#15679) TeeJay


TeeJay
félisten

nekem is hasonló kérdésem lenne az előbbiekhez

van jelen pillanatban a falból kijövő UPC koax kábel amin van egy kettes osztó amiből az egyik kábel a modembe a másik kábel az STB-be megy mert digitális TV előfizum van.
na most a szomszéd szobába a lakótárs vett egy LCD TV-t és szeretnénk rákötni oda is a kábelt mert tudtommal akinek van digitális TV előfizetése annak a még meglévő pár analóg kínálat is fogható, nyilván nem lesz olyan szép a képe mint a digitálisnak de legalább lenne rajta TV csatorna.

szóval nekem is venni kellene ilyen hármas osztót, rárakni a bejövő kábelre majd a 3 elágazásra a modem STB és LCD TV?
jelen pillanatban egyik ágon sincs semmi féle szűrő de régebben volt valami kis bogyó rajta amit levettek mikor váltottunk digitális TV-re

kérdem én ha az LCD-t rákötjük oda kell ilyen?

másik kérdés, érdemes inkább felhívni a UPC-t hogy mi a szitu és hogy mikor és mennyiért csinálják meg vagy inkább menjek el egy jófajta SAT-os boltba és vegyem meg én a kábelt csatlakozókat?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15680) Gubek-Einste válasza TeeJay (#15679) üzenetére

Elég lesz egy hármas osztó + kábel az új tévéhez.
Nem kell UPC-től kérni, elég ha te megad megveszed ami kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15681) TeeJay válasza Gubek-Einste (#15680) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor az LCD-hez vezető részre nem kell semmiféle szűrő?

hármas elosztó oké azzal nincs gond, olyan menetes csatlakozót is tudok rá venni (F csatlakozó) kábel meg nem drága és arra tudok gyártatni kapásból mindkét végére csatlakozókat.

ha nem kell szűrő akkor tényleg meg tudom én is oldani
azért még megvárom más mit mond erre :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15682) TeeJay válasza TeeJay (#15681) üzenetére


TeeJay
félisten

másik kérdés

közben rájöttem hogy a főkábel a másik szobában jön a falban és egy sima kínai fali antennakonnektorba megy elsőként amiből egy másik kb. 30centis kábel jött át (tehát toldva) ide ahol a UPC felrakta az elosztót.
na most én ezt a bóvli konnektort kiiktattam és a falban lévő bejövő kábelre kellene tennem egy F csatlakozót

a UPC valami préselős félét rakott a kábel végére
ilyesmit --> [link]

nagy gáz ha nekem nincs krimpelőm és a főkábelre sima tekerős jóminőségű F-csatlakozót veszek?

így olcsón megúsznám mert csak egy 3-as elosztó kell, egy minőségi F csatlakozó a bejövő kábelre illetve gyártatok az üzletben egy 4méteres koax kábelt egyik végén TV dugó másik végén pedig szintén egy F- csatlakozó
ha mázlim van kb. 1500-ból meg is úsznám

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15683) forrest85 válasza TeeJay (#15682) üzenetére


forrest85
senior tag

Persze hogy a csavaros is megfelelő.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#15684) kabelmania27 válasza TeeJay (#15682) üzenetére


kabelmania27
félisten

Persze, haveromnál mindegyik F csatlakozó csavaros mégis 80%os a jelerősség a boxon, modemnél pedig 14-18 a powerlevel.

(#15685) forrest85 válasza kabelmania27 (#15684) üzenetére


forrest85
senior tag

Kolléga megerősít. :D :DD

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#15686) kabelmania27 válasza forrest85 (#15685) üzenetére


kabelmania27
félisten

egy kettes és egy hármas osztó után tökéletes a digitális és az analóg vétel egyaránt, modem jelszint is jó:) Két kettes osztó után is jó az analóg tv és rádió vétel.

(#15687) kabelmania27 válasza TeeJay (#15682) üzenetére


kabelmania27
félisten

Jó lesz a hármas osztó:) ilyet vegyél. Lényeg, hogy 5-1000Mhz-s legyen.

[ Szerkesztve ]

(#15688) TeeJay válasza kabelmania27 (#15684) üzenetére


TeeJay
félisten

a rézmagnak mindenképpen simán el kell menni az F csatlakozón
inkább az a nem mindegy az árnyékolós részt az aluköpenyt meg az aluvezetéket a csavaros rész hogy eszi meg gondolom...
a préselős csatlakozó vízálló ahogy látom meg profibb is de mivel beltéren van meg kb. 1x lesz összerakva soha többé hozzá nem nyúlok így szerintem is elégnek kell lennie a csavaros F csatlakozónak...

új építésű társasházban lakom igaz már vagy 10éve épült és nem húzták újra a falban lévő kábeleket, amit kiszedtem arra az van írva hogy RG6/2
a tri-shield vastagabb úgyhogy ez tuti nem olyan.

még valamit akkor fixáljunk le hogy akkor most kell az LCD TV felé menő kábelre szűrő vagy nem fontos már?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15689) Gubek-Einste válasza TeeJay (#15688) üzenetére

Nem kell szűrő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15690) TeeJay válasza kabelmania27 (#15687) üzenetére


TeeJay
félisten

hozzám ez az üzlet van közel és ezt néztem ki
[link]

ha jól látom a 3 kimenet közül az egyiknek jóval kisebb a csillapítása (3,5 dB)
a másik kettő meg 7dB-es
talán jó lesz :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15691) kabelmania27 válasza TeeJay (#15688) üzenetére


kabelmania27
félisten

Már nem fontos szerintem, mivel az Upc új bekötéseknél már nem használ szűrőt.:)
Hármas osztóból egyik kimenet egyik tévé másik kimenet másik tévé, hamadik pedig a modem.:)
Fog érintkezni az árnyékolás, haveromnál csak a bejövő kábelvégen van krimpelt, az összes többi csavaros, kivéve a modem és a hármas osztó közötti szakaszt. Tökéletes a vétel

[ Szerkesztve ]

(#15692) Gubek-Einste válasza TeeJay (#15690) üzenetére

Inkább, olyat vegyél amin mindhárom kimenetén azonos a csillapítás.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15693) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#15692) üzenetére


kabelmania27
félisten

Jaja, haverom olyat vett, amilyet linkeltem.
Ez 5-900Mhz-s.

[ Szerkesztve ]

(#15694) TeeJay válasza Gubek-Einste (#15692) üzenetére


TeeJay
félisten

csak abból ebben az üzletben ilyen van
[link]

itt mindhárom kimeneten 6dB csillapítás van
néznem kellene valami jobbat akkor

a másik
ezek a modem adatok jónak számítanak?

Downstream Status
Operational
Channel ID
2
Downstream Frequency
410000000 Hz
Modulation
256QAM
Bit Rate
55616000 bits/sec
Power Level
7.0 dBmV
Signal to Noise Ratio
38.6 dBmV

Upstream Status
Operational
Channel ID
2
Upstream Frequency
59800000 Hz
Modulation
64QAM
Symbol Rate
5120 Ksym/sec
Power Level
38.7 dBmV

sajnos nem néztem előtte milyen volt a toldott kábellel meg a kínai fali konnektorral ahol ugye árnyékolás nélkül volt összetoldva de remélem jobb lett :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15695) kabelmania27 válasza TeeJay (#15694) üzenetére


kabelmania27
félisten

jó ez, ha rendesen meg lesz csinálva , árnyékolással az SNR 40-hez közelebb lesz

(#15696) TeeJay válasza Gubek-Einste (#15692) üzenetére


TeeJay
félisten

miért jobb az ha mindhárom kimenet 6dB csillapítású
mintha az egyik 3,5dB a másik kettő meg 7-7 dB?
gondolom a 3,5dB-es oldalra kell a modemet tekerni a többire meg mehet a TV

szóval mi a pro és kontra?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15697) kabelmania27 válasza TeeJay (#15696) üzenetére


kabelmania27
félisten

Mindhárom eszköznek egyformán szükséges az erős jó minőségű jel:)
Amit linkeltél 5-900Mhz-s tartományú, 5-1000Mhz-s tartományút kellene venned, Budapesten biztos van olyan bolt ahol lehet kapni ilyen hármas osztót. Haverom olyan osztót vett amilyet linkeltem, az egyik kimenetbe megy a modem a másikba egy tv, harmadikba pedig a következő szobában lévő médiabox, mindhárom eszköz tökéletes jelszintet kap.

[ Szerkesztve ]

(#15698) Gubek-Einste válasza kabelmania27 (#15697) üzenetére

Privátban megírtam már neki, hogy én a nyáron egy ilyen szimmetrikus hármas osztót vettem itt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15699) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#15698) üzenetére


kabelmania27
félisten

Oké, haveromnál is nyáron cseréltük ki az osztókat újakra:)
Ez jófajtának tűnik:)

(#15700) Gubek-Einste válasza kabelmania27 (#15699) üzenetére

Egy kicsit komoly ez, elég lenne egy egyszerűbb típus is. Mondjuk ez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.