Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15251) Taci válasza Gubek-Einste (#15250) üzenetére


Taci
addikt

Köszönöm!

(#15252) kabelmania27 válasza Taci (#15251) üzenetére


kabelmania27
félisten

Milyen gyors interneted van?

(#15253) vargalex válasza jerry311 (#15244) üzenetére


vargalex
félisten

Váltottam FP30-ra és így is olcsóbb, mint az FP15-öm volt.

(#15246) kabelmanua27: én hűségen kívül voltam. Listaáron lehet csak lefelé váltani.

Alex

(#15254) kabelmania27 válasza vargalex (#15253) üzenetére


kabelmania27
félisten

Fibernetnél is csak listaáron lehet visszafelé menni.
Én úgy tudtam upc-nél lehet visszafelé menni hűség után....
Mi van ha valaki 120/10est használ és lejárt a hűségnyilatkozata

[ Szerkesztve ]

(#15255) Adler válasza Gubek-Einste (#15249) üzenetére


Adler
aktív tag

Köszönöm.

Kabelmania27: Köszönöm Neked is.

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#15256) kabelmania27 válasza Adler (#15255) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igazán nincs mit, ha bekötötték légy szíves mutass majd speedtest és modem jelszint eredményeket, esetleg hogy milyen osztóval szerelték be.

(#15257) HofiZoli válasza kabelmania27 (#15254) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Meg kell fenyegetnie az üfsz-t, hogy lemondja a genyába mert itt van a digi a lépcsőházban. Különben kicsit magasabb díjjal ketyeg tovább a dolog, ám hűség nélkül. (tapasztalat, éppen júli 10-én játszottam ezt el)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#15258) jerry311 válasza HofiZoli (#15257) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát a tv-nél ez nem működött. Olyannyira ki akarják vezetni az analóg Silver csomagot, hogy van listaár és kész. Ha azon nem kell, akkor van analóg Bronz kevesebb csatornával vagy digitális Silver drágábban, természetesen hűséggel.
Olyannyira fenyegetőztem, hogy lemondom, hogy a végén le is mondtam, most a DIGI adja a TV-t. Több analóg csatornát ad olcsóbban, mint a UPC. Minőségben nincs különbség, tűéles kép, akár a váltás előtt.
A következő a telefon lesz, amit átviszek DIGI-hez. Kevesebb mint fele az alapdíj és percdíjak is jobbak. 500 vs 200 HUF/hó és 9,50 vs 3,75 UF/perc illetve mobil irányba 52 vs 25 HUF/perc. Továbbá a UPC perc, míg a DIGI másodperc alapon számláz.

[ Szerkesztve ]

(#15259) HofiZoli válasza jerry311 (#15258) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Internetnél, FP120-nál cselekedtem így. :) Analóg tv.. hát vezessék is ki, minél hamarabb. :W

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#15260) jerry311 válasza HofiZoli (#15259) üzenetére


jerry311
nagyúr

Úgy érzem analóg TV ügyében nem lesz köztünk egyetértés.
Szerencsére volt szerencsém látni a UPC analóg és digitális adását, ugyanazon a TV-n. Míg a digitális kockásodott, addig az analóg nem. Analógon egyenletes zöld volt a focipálya füve, digitálison foltos.
Amíg ilyen minőségű szuper digitális adásra képesek, addig inkább marad az analóg. Továbbá nem vagyok kíváncsi arra a set top boxra sem, amelyik a digitális adást átalakítva SCART csatlakozón küldi tovább a FullHD TV-be.

(#15261) kabelmania27 válasza jerry311 (#15258) üzenetére


kabelmania27
félisten

Akkor te szerencsés vagy, hogy kettő kábeltévés szolgáltató közül választhatsz és tiszták a digikábeles adások.
Attól még hogy több analóg adást ad a digi, nem biztos hogy nem fogja idővel az analóg adások számát csökkenteni.
Nekem más tapasztalatom van erről.
Az egyik kollégiumban digikábel van a másikba upc, digikábelnél nem olyan tiszta a kép , szemcsés, upcnél tisztább, mástól is hallottam ugyanezt.
Sokaknak csak egy lehetőségük van.... pl nekem csak Fibernet van, adsl és tányéros tévé nem alternatíva...
Upc digitális tévéjének képét én is láttam, szerintem tökéletes a minőség, nincs kockásodás.
Az analóg adás előnye, hogy nem kell plusz távirányító, de a digitálisnak ezzel szemben vannak előnyei epg, több nyelv, dolby digital hang, hd adás.
Hány tévén nézed a kábeltévét?

[ Szerkesztve ]

(#15262) kabelmania27 válasza HofiZoli (#15259) üzenetére


kabelmania27
félisten

Analóg sylver csomag már csak pár városban van ha jól tudom, nem lehet már előfizetni csak analóg bronze-ra, digital gold esetén foghatóak a sylver csomag adói is.
Az hogy boxnélkül nem lehet előfizetni valóban kellemetlen lehet, tányéros diginél sem lehet saját vevőt használni....
Svájcban és Hollandiában lehet csak kártyát kérni upc-től.

[ Szerkesztve ]

(#15263) HofiZoli válasza jerry311 (#15260) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Analóg tv-m volt, majd előfizettem a digitálisra, "arra a set top boxosra, amelyik a digitális adást átalakítva SCART csatlakozón küldi tovább a FullHD TV-be". Nálunk ég és föld a különbség a digitális javára. Most nézelődök egy full hd tv után, akkor előfizetek egy hd boxos megoldásra és meglátjuk milyen lesz hdmi-n keresztül. Már csak egy normális full hd led tv-t találjak :D

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#15264) vargalex válasza HofiZoli (#15263) üzenetére


vargalex
félisten

Nálam HDMI-s set top box van Digital Gold-hoz (nem HD-s csomag). A képe tökéletes (bár az előző SCART-os sem annyira rossz, de érezhető a különbség), viszont két dolog zavar az UPC-nél:

1. Nem módosíthatom a csatornák sorrendjét
2. Nem nézhetem a digitális adásokat a set top box nélkül

Alex

(#15265) HofiZoli válasza vargalex (#15264) üzenetére


HofiZoli
senior tag

1.-2.- pont, bele kell törődni, ez van. :( Én elégedett vagyok, nekem ez a lényeg :)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#15266) kabelmania27 válasza jerry311 (#15258) üzenetére


kabelmania27
félisten

volt szerencsém tányéros digit használni, sokszor lefagyott a box 20perc után vagy rossz jel nincs jel feliratot lehetett a képernyőn olvasni, így nem volt türelmem tévét nézni
digin nincs filmmúzeum és comedy central mgm

[ Szerkesztve ]

(#15267) malisonX


malisonX
aktív tag

Jelenleg ilyen a sebessége a 25Mbites netemnek (Nyergesújfalu):

Máshol is ilyen fantasztikusan pörög? Esetleg valami karbantartás van?

(#15268) kabelmania27 válasza malisonX (#15267) üzenetére


kabelmania27
félisten

Modem újraindítás nem segít?
milyen a jelszinted?
http://192.168.100.1/_aslvl.asp felhasználó név admin, jelszó w2402
acces level 3 ha csak 2 van kettő, majd ok
utána 192.168.100.1 és signal fül
Hogy van a házban kialakítva a kábelezés?
Esetleg ha tennél be az osztókról képet, és leírnád hogy melyik kimenetből hova megy tovább a kábel, azt megköszönném:)
karbantartások

[ Szerkesztve ]

(#15269) upc on-line válasza Taci (#15241) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves JEEMBO!

Igen, határozott idejű szerződés aláírása nélkül ezeket az árakat kell figyelembe venned.

(sry, véletlenül Tacinak ment a válasz:)

[ Szerkesztve ]

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#15270) upc on-line válasza [CS]Blade2 (#15242) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves [CS]Blade2!

Ahogy itt már több fórumtárs is ajánlotta, lefelé módosítási igényeddel kapcsolatban a 1221-es ügyfélszolgálati telefonszámunkon kaphatsz több információt.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#15271) malisonX válasza kabelmania27 (#15268) üzenetére


malisonX
aktív tag

Hali!
Köszi szépen, hogy megpróbálsz segíteni:
Így néz ki az elosztóm
Ilyen értékek szerepelnek a modemben.
Tömbházban vagyok, úgyhogy kábelezést nem tudom. Csak annyit, hogy csillagpontos hálózat van, lépcsőházból ami jön be kábel arra közvetlen az az elosztó van rádugva, amiről linkeltem a képet. TV nincs rádugva. Modem újraindítás egyébként nem segített, ma már azért jobban megy a net :)

[ Szerkesztve ]

(#15272) Adler válasza kabelmania27 (#15256) üzenetére


Adler
aktív tag

Szia!

Ma kicserélték a modememet Motorola-ról Cisco-ra.
Eredmények:
UPC sebességmérőével:

SpeedTest.net-tel: [link]

Cisco jelszintek:

Az elosztóról meg sajna nem tudok képet mutatni, de az alap amit felszokot rakni a UPC. Ha jól emlékszem akkor 9-1000MHz-es az átvitele.

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#15273) kabelmania27 válasza Adler (#15272) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nagyon jó értékek, minden frekit használ a modem:)
Az osztón in és 2 db out felirat olvasható?

(#15274) Adler válasza kabelmania27 (#15273) üzenetére


Adler
aktív tag

PCT elosztó. 1 in és 2db out aminek a csillapítása -3.5db (megnéztem).

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#15275) kabelmania27 válasza Adler (#15274) üzenetére


kabelmania27
félisten

Az nagyon jó fajta osztó, nincs gond a kábelezéssel:)

(#15276) Brogyi válasza upc on-line (#15270) üzenetére


Brogyi
senior tag

Adler kolléga fényképét látva egyre mérgesebb vagyok. Túl nagy a kontraszt.Gyakorlatilag ua. fizetem , és nézd mit adtok.

Ez már a második modem.Innentől már nagyon gyanús a ti hardware-tek.Szeretném tudni mi a véleményed ,és megmagyaráznád a fényképen látottakat.Végül sokkal jobban örülnék ha megoldódna a probléma.Köszi.

(#15277) jerry311 válasza Brogyi (#15276) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ránézésre nem hardver probléma, hanem a párhuzamos csatornák hiánya. Ha a kábelen csak 1 upstream és 1 downstream frekvencia érhető el, akkor a többi üres lesz.

(#15278) Brogyi válasza jerry311 (#15277) üzenetére


Brogyi
senior tag

Csoda történt.Megcsinálták. :R
Nem tudom személy szerint kinek köszönhetem, de köszönöm.
Jerry331
Most már működik a bondig. Nem érdekel igazából, hogy mi módon varázsolták oda a többi channel-t.

(#15279) Gubek-Einste válasza Brogyi (#15278) üzenetére

Kérlek ismétled meg a korábban berakott képeket, hogy lássuk a különbséget.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15280) Brogyi válasza Gubek-Einste (#15279) üzenetére


Brogyi
senior tag

Igazad van. Legyen a napfényes oldal is publikus.:)


Azt hiszem jól látható a különbség.A "DS" LED most már zöld.

[ Szerkesztve ]

(#15281) kabelmania27 válasza Brogyi (#15280) üzenetére


kabelmania27
félisten

Dejó:)
Most már száguldozhatsz az interneten:D
Engem is bosszantott volna ha csak 1frekin működne a 120/10es netem.

[ Szerkesztve ]

(#15282) Peter.Kalasz


Peter.Kalasz
tag

Sziasztok! Wifi beállítás kellene,a bajom a következő: Fiberpower 60-as netem van, cisco modemmel,netgear routerrel. Erről megy 2 laptop. Most vettem Galaxy s2-őt,de az én wifimet nem találja,csak a házban lévő 1-2 bekapcsoltat. A telefonom működik,elmentem mekibe,ott fel tudtam menni a netre probléma nélkül,de itthon az enyémet továbbra sem találja meg.Mi a füttyöt kell a ruteremen átállítani? Köszi a segítséget előre is.Ja és kellően egyszerü tanácsot kérek.

[ Szerkesztve ]

(#15283) Gubek-Einste válasza Peter.Kalasz (#15282) üzenetére

1; Be kell kapcsolni, hogy szórja az SSID-t
2; Ki kell kapcsolni a MAC szűrést
3; G-s adaptert is támogató módra kell állítani

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15284) Peter.Kalasz válasza Gubek-Einste (#15283) üzenetére


Peter.Kalasz
tag

Köszi a gyors választ,igazából én azért kértem egyszerű segítséget,mert annyira nem értek hozzá.Légyszi,ha van időd,írd le részletesen. Kösziiii!

[ Szerkesztve ]

(#15285) Gubek-Einste válasza Peter.Kalasz (#15284) üzenetére

Kellene a router pontos típusa, hogy meg tudjam mondani, hogy mit és hol kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15286) Peter.Kalasz válasza Gubek-Einste (#15285) üzenetére


Peter.Kalasz
tag

Rangemax Wireless router Netgear WPN824 v2

[ Szerkesztve ]

(#15287) Gubek-Einste válasza Peter.Kalasz (#15286) üzenetére

EBBEN a leírásban a 4-14 és a 4-15 oldalon található módon kellene beállítani a dolgokat.
4-14: Tegyél minden auto-ra (inkább 54Mbps-et használj ha van)
4-15: Vedd ki a pipát a Turn Access Control On elől.

Mivel ez egy elég régi router elképzelhető, hogy már kezd tönkre menni így talán megérett már a cserére is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15288) Peter.Kalasz válasza Gubek-Einste (#15287) üzenetére


Peter.Kalasz
tag

Köszönöm a segítségedet,ma nemtok vele foglalkozni,csak holnap este,vagy vasárnap.Mindenképpen írok majd Neked,mit tudtam vele csinálni. Még egyszer: Köszönöm! Ui.: a wifi UPC-s tulajdonu

[ Szerkesztve ]

(#15289) kabelmania27 válasza Peter.Kalasz (#15288) üzenetére


kabelmania27
félisten

Milyen a modemed jelszintje?
192.168.100.1 címet beírod a böngészőbe signal menüpont
Hogy van kialakítva a kábelezés a lakásban?
Esetleg ha tennél be képet az osztókról, azt megköszönném:)

(#15290) vargalex válasza Gubek-Einste (#15283) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Miért kell G-s módra állítani? A Galaxy S II-ben a/b/g/n WiFi van.

Alex

(#15291) Gubek-Einste válasza vargalex (#15290) üzenetére

Hogy a lehetőleg egyszerűbb módon kezdjünk hozzá a hiba kereséshez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15292) Gubek-Einste válasza Peter.Kalasz (#15288) üzenetére

Vissza kell mondani mivel a UPC nem éppen a legjobb wifi router-t adja. Vegyél egy sajátot és valószínűleg nem lesz ez a gondod sem.
INNEN a felső kategóriából válogassál és akkor már a 120-as csomaggal sem lesz gondod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15293) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#15292) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nem a múltat, hanem a jövőt érdemes megvenni:)

(#15294) Peter.Kalasz válasza Gubek-Einste (#15292) üzenetére


Peter.Kalasz
tag

Szia! Wireless settingnél a Mode: auto 108 mbps-en van,a security options: WPA-PSK (tkip) re van állítva. Már csak ezen nem állítottam.Csak nem találja a wifit a telefonom. Jut eszembe, a Nokia E72-őm működött erről.Min lehetne még állítani. :(

[ Szerkesztve ]

(#15295) Peter.Kalasz válasza kabelmania27 (#15289) üzenetére


Peter.Kalasz
tag

Köszi h Te is próbálsz segíteni. Úgy gondolom, magával a kábelezéssel és egyébbel nincs gondom,a két laptop tökéletesen működik róla, ja és amíg megvolt a Nokia E72-m az is gond nélkül felismerte és dolgozott róla. Most a Samsung nem akarja felismerni, erre kellene segítség. Gubek....is ezen dolgozik....

[ Szerkesztve ]

(#15296) Gubek-Einste válasza Peter.Kalasz (#15294) üzenetére

Meg kellene próbálni egy router reset-et hátha segít, több ötletem egyenlőre nincsen, hátha másnak van.

Vissza kellene mondani a UPC-nél a router bérletet és venni egy sajátptt mivel ez a típus elég öreg, azt nem tudom mióta van nálad és amikor megkaptad akkor új volt-e vagy használt, de én nem bérelnék a UPC-től router-t mivel jobb a saját amit akár hova magaddal vihetsz ahova csak akarsz és bátrabban is lehet vele próbálgatni a lehetőségeket. Hosszú távon mindenféleképpen jobban jársz egy sajáttal mert az évek során a router árának a többszörösét fizeted ki bérleti díjként ami pedig pénz kidobás.
Nézz be a Milyen routert? topicba és ott biztosan tudnak ajánlani egy megfelelő típust ami jó lesz neked.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15297) Peter.Kalasz válasza Gubek-Einste (#15296) üzenetére


Peter.Kalasz
tag

Köszönöm a sok segítségedet,holnap még próbálkozok 1-et,aztán hajlok az új router vásárlásra. A wifit újonnan kaptuk (UPC), kb 3éve van nálunk,eddig hibája nem volt, bár a 60-as net letöltési sebesség 16-18 mbps, feltöltés 6-9 mbps, ping 40-50 szokott lenni Wifin keresztül. Kábelen a sebesség kb a duplája. Az upcos azt mondta, a 60-as fiberpower wifin át ennyit tud. Hmmm. Jó éjt!

(#15298) Gubek-Einste válasza Peter.Kalasz (#15297) üzenetére

60-as nethez őrültség G-s router-t használni mivel éppen a teljesítőképessége határán van.
Az meg már önkínzás ha 60-as netet fizetsz de csak 30-35-öt tudsz kihasználni. Így már tényleg vegyél egy újat de ha lehet akkor olyat ami már bírni fogja a 120-ast is, jövőre tervezve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15299) vargalex válasza Gubek-Einste (#15298) üzenetére


vargalex
félisten

Nem mondanám, hogy a teljesítőképessége határán van, ugyanis a G-s WiFi gyakorlati sebessége elég távol áll a 60 Mbps-től. (Konkrétan 19 Mbps körül.)

Alex

(#15300) kabelmania27 válasza vargalex (#15299) üzenetére


kabelmania27
félisten

Akinél 60as net van vagy használjon gigabites swichet vagy gigabies routert vagy dugja közvetlen a gépébe a cisco modemet, gyengébb routerekkel csak gond lesz, felesleges akkor gyors csomagot előfizetni, azt tanácsolom ha routert veszel a jövőt vedd meg , ne a múltat, azzal csak gond mérgelődés és probléma lesz mindig. Annál nincs rosszabb mint bosszankodni hogy nem úgy megy ahogy az ember szeretné.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.