Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22201) Rover623 válasza hodostamas (#22194) üzenetére


Rover623
félisten

Csatlakozom...nem (csak) DNS gond! :(
Gödöllő.

primus inter pares

(#22202) P00By


P00By
nagyúr

VII.kerület hálott, gondolom megint DNS.

[ Szerkesztve ]

(#22203) DeFranco válasza Sabre (#22196) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Dettó. PH! megy, de más nem nagyon. Se kint se bent.

szerk: röhej... LO megy PH nem megy :D

[ Szerkesztve ]

(#22204) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálunk is minden rendben... Ex RubiCom terület, Vác mellett!

(#22205) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Buda nagyjából halott. PH meg Facebook megy, és körülbelül ennyi.

(#22206) samfishR


samfishR
senior tag

Barcikán is haldoklik, hol van, hol nincs :(

(#22207) Bodz


Bodz
nagyúr

Nyíregyházán is halál... De a magyar oldalak egy része, illetve a Piratebay és a Distrowatch az megy.

[ Szerkesztve ]

(#22208) devil-k


devil-k
nagyúr

Már megint leállt a UPC

- mozi bolondéria -

(#22209) kabelmania27


kabelmania27
félisten

29-es körzetben is ugyan ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#22210) perempe válasza devil-k (#22208) üzenetére


perempe
addikt

:W

azért a ph még megy...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#22211) oba


oba
addikt

nálam ebben a percben jött vissza... ki tudja meddig lesz jó ugye :D

(#22212) tPedro_ válasza kabelmania27 (#22209) üzenetére


tPedro_
őstag

Újpesten is KO.
Jópofa, mert keresem a topikot és mikor látom a listában hogy az utolsó hozzászólás 10-30 percen belül volt, akkor már tudom is, hogy másnak se megy. :D

(#22213) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na mentem Barátok köztöt nézni, ha lesz még net, akkor utána jövök! :)

(#22214) merlin201


merlin201
tag

Újpesten most tért észhez.UPC DNS is jó.De meddig? :F

(#22215) kabelmania27 válasza merlin201 (#22214) üzenetére


kabelmania27
félisten

Most már rendben lesz :)

(#22216) kungzi


kungzi
veterán

Debrecen, Vargakert

Magához tért itt is! Remélem most már jó lesz! :D

(#22217) Sabre


Sabre
őstag

Zugló is jó már.

(#22218) P00By


P00By
nagyúr

Itt is rendben, ki tudja meddig...

(#22219) blakey válasza devil-k (#22208) üzenetére


blakey
titán

Napközben is volt valami, mert bár volt netem és semmi gondot nem okozott, de néha kiváncsiságból mértem és nagyon ingadozott a sebesség, holott nálam stabil szokott lenni. Átlagban 20/9,5 Mbps/s volt 120/10 helyett. Leállás nem volt, most stabil és folyamatos.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22220) mackosajt válasza devil-k (#22208) üzenetére


mackosajt
addikt

hvg zuhanó színvonalát jellemzi:
"[Frissítés: 22:40 után néhányaknál ismét rendben megy az internet.]"

B@szki, még csak este 10 van. Milyen 22:40-ről írnak?

Amúgy nálam minden rendben. Debrecen, Kerekestelep

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#22221) poli27


poli27
veterán

UPC Magyarország
Tisztelt Ügyfeleink!

Jelenleg központi hibát okoz a teljes internet hálózatunkon egy DNS szerver probléma. Kollégáink dolgoznak a hiba elhárításán. Szeretnénk ügyfeleink elnézését és megértését kérni.
Tetszik · · Megosztom · 526231 · 10 perce ·

(#22222) vhunor


vhunor
őstag

UPC-s dns-re visszaállva nekem megint nem megy, guglissal ok.

(#22223) BoneDragon válasza poli27 (#22221) üzenetére


BoneDragon
veterán

Érdemes elolvasni a hozzászólásokat, karóra húzzák a upc-t. Mondjuk teljesen egyet értek, mostanában nagyon sok a kiesés, főleg csepelen. Azon is jót röhögtem, hogy elmegy a net és facebookra írják ki, hogy nincs net... :D

(#22224) Intruder2k5 válasza BoneDragon (#22223) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez eleve hülye szokás, sokkal inkább kellene a honlapra kiírni minden ilyen közleményt! Vagy a UPC előfizetés mellé kötelező facebook tagság kell??? Persze tőlem táviratot is küldhetnének! :)

(#22225) mackosajt válasza Intruder2k5 (#22224) üzenetére


mackosajt
addikt

Az sem lenne jobb.

Ha nincs net, mit érek a honlappal? ;)

Pont ezen röhögtem jót sokáig, mikor a telefonos rendszer az online hibaelhárítást javasolta elolvasni ha nincs net, vagy problémás.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#22226) kabelmania27 válasza mackosajt (#22225) üzenetére


kabelmania27
félisten

Win95/98-nál bekacsolás után kiírta: Most már kikapcsolhatja a számítógépet :D

[ Szerkesztve ]

(#22227) Intruder2k5 válasza mackosajt (#22225) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó persze ezt értem, de lássuk be a fentebbi ötletem (távirat) max poénnak jó (bár annak is gyenge), de ezt azért nem lehet elvárni a szolgáltatótól, hogy ilyen esetben minden előfizetőnek sürgönyözzön! Amit tud tenni, az nyilván valami online felület, és tőlem akár facebook is lehet, de ne csak az legyen! Miért kell nekem szinte kötelezően facebook tagnak lenni, hogy az efféle közlemények eljussanak hozzám?

(#22228) devil-k válasza Intruder2k5 (#22227) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azért Facebookon írnak, mert tudják, hogy az a leggyorsabb kommunikációs csatorna manapság és feltételezik, hogy sok sok magyar honfitársunk is tag. Nem is beszélve arról, hogy ingyenes. Nem úgy, mintha smst küldenének. :))

- mozi bolondéria -

(#22229) z67 válasza Intruder2k5 (#22227) üzenetére


z67
őstag

Van SMS is a világon, ha már egyszer képtelenek szolgáltatni, vegyenek a mobilpartnerüktől keretet, hogy aki igényli értesítsék. Ja és ha ennyire nem megy a feladat adjanak jelképes összegért mobilsticket.

(#22230) Intruder2k5 válasza devil-k (#22228) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És mi lenne, ha a upc.hu oldalon írnának ki a főoldalra egy közleményt? Elvégre ők a szolgáltató, az ő előfizetőjük vagyok, és nem a facebook-é...

Persze mint mondtam, tőlem aztán párhuzamosan írhatnak facebook-ra is, engem az nem zavar, sokkal inkább az, hogy csak oda írnak!

[ Szerkesztve ]

(#22231) devil-k válasza Intruder2k5 (#22230) üzenetére


devil-k
nagyúr

Lusták. Ez így egyszerűbb nekik és még "trendik" is. Szerintük.

- mozi bolondéria -

(#22232) Intruder2k5 válasza devil-k (#22231) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, meg nem rondítja el a weboldalt! Pedig milyen szép lenne az csomagok, internet, stb... menük mellett egy valami azonnal információs menü, és benne visszamenőleg az összes kimaradás... :)

(#22233) devil-k válasza Intruder2k5 (#22232) üzenetére


devil-k
nagyúr

HA lenne. :DDD

- mozi bolondéria -

(#22234) Treck


Treck
aktív tag

Nalam meg mindig a mukodeskeptelenseg hatarat surolja a net @ Szombathely

http://google.treck.hu

(#22235) Intruder2k5 válasza Treck (#22234) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez mit jelent? Speedtest szerint lassú? Vagy magasak a pingek?

(#22236) Intruder2k5 válasza devil-k (#22233) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg aztán esetleg beírhatták volna a közleménybe, hogy külsős dns szerverek beállításával a hiba orvosolható! Hátha így a kevésbé hozzáértő ügyfelek is átmeneti megoldáshoz jutnak!

(#22237) Treck válasza Intruder2k5 (#22235) üzenetére


Treck
aktív tag

speedtestek szerint lassu (upc-s, speedtest.net, sajat szerver...), a pingek viszont tokeletesek :)

http://google.treck.hu

(#22238) Treck válasza Intruder2k5 (#22236) üzenetére


Treck
aktív tag

Ez igy ebben a formaban nem feltetlen igaz. Sose hasznalok szolgaltatos dns szervert, csakis sajatokat, es a problema igy is fent all (akar - kiprobalva - google dns-ekkel is).

http://google.treck.hu

(#22239) Intruder2k5 válasza Treck (#22238) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor lehet nálad más gond van, az időpont egybeesés csupán véletlen, mert amint láttad, a upc közleménye dns hibáról szólt, de még ha nekik nem is hiszünk feltétlenül, akkor hiszünk a fórumtársak megerősítéseinek, miszerint a dns-t átállítva a legtöbbeknél magához tért a szolgáltatás! Vagy pedig egyes területeken más-más hibák jöttek elő...

[ Szerkesztve ]

(#22240) Treck válasza Intruder2k5 (#22239) üzenetére


Treck
aktív tag

Kozben helyreallt a rend, most tokeletes minden. Egyelore betudom a mostani problemanak, ha ujra elojonne, akkor majd kutakodom tovabb :)

http://google.treck.hu

(#22241) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ehh... Azt hittem, megint a modemmel van gáz, erre a hálózattal...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#22242) MasterDeeJay

Ez lehet hülye dolog, de miért is nem áll át a upc a googlés DNS-re ilyenkor ha gáz van?
Ennek a google örülne is, összeszedhetne egy rakás adatot és a upc is jól járna mert nem lenne kimaradás. Úgy tudom nincs tiltva google dns kereskedelmi használatra.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22243) upsyka


upsyka
aktív tag

technikolornár amikor megadom a két google dns-t tartománynév rublikába is kell írni valamit?

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#22244) Gubek-Einste válasza upsyka (#22243) üzenetére

Nem kell semmit sem odaírni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22245) Gubek-Einste válasza MasterDeeJay (#22242) üzenetére

Jó kérdés, tedd fel nekik is. De most komolyan, mi értelme lenne az átállogatásnak? Akkor már alapból legyen mindig custom DNS használatban.
Az átállással még nincsen megoldva a dolog, el is kellene juttatni az előfizetőkhöz a megváltozott beállításokat ami viszont modem/HGW újraindulással járna aminek sokan nem örülnének, főleg azok nem akiknél nincsen gond és/vagy alapból custom DNS-t használnak. Ráadásul a tegnapi elég rövid ideig tartott így az át majd visszaállás miatt kétszer kellett volna beállítást cserélni ami pedig dupla szívás a hiba által nem érintettek számára.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22246) upsyka válasza Gubek-Einste (#22244) üzenetére


upsyka
aktív tag

:R

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#22247) donmackó válasza Gubek-Einste (#22245) üzenetére


donmackó
őstag

Nálam az egyik DNS a UPC-é a másik a Google-é, így tegnap sem volt probléma. ;]

Release the cable hounds!

(#22248) TheMarci válasza donmackó (#22247) üzenetére


TheMarci
addikt

Csak Gooogle DNS-t használok, és mégsem ment tegnap a net, szal..

Do You Dream?

(#22249) vargalex válasza Gubek-Einste (#22245) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nem kell átállni, publikálhatnák a sajátjuk mellett folyamatosan.

Alex

(#22250) Mate válasza Gubek-Einste (#22245) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem értek hozzá, de lehet UPC nem is állhatna át google-ra.

Az oké, hogy az ember otthon átállítja, de egy cég több ezer ügyféllel ingyen nem hiszem.

Meg ha átállítaná annak se örülnének sokan. Google vinné az adatokat ügyfél megkérdezése nélkül.

Gondolom T-nek is van külön DNS-e. Egy normális világban (régen még elképzelhető is volt) lenne megállapodás a két cég között, hogy ha egyiknél meghal, akkor használja a másikét egy ideig.

(#22251) MasterDeeJay válasza Mate (#22250) üzenetére

Nem láttam olyat sehol leírva (bár apróbetűvel lehet hogy van) hogy nem használható ilyen célra.

Meg ha átállítaná annak se örülnének sokan. Google vinné az adatokat ügyfél megkérdezése nélkül.
Én úgy vagyok vele hogy inkább odaadom ezeket az adatokat a google-nak minthogy az itteniek nézegessék. Szerintem itthon a google az a kisebbik gonosz, inkább a reklámok jöjjenek mint a tek :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22252) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

A topik témája a továbbiakban a UPC Magyarország Kft. (UPC analóg tv, digitális tv, internet, telefon) topikban beszélhető meg. Ezt a topikot zártam.

Megértéseteket köszönjük!

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.