Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14051) Gardo


Gardo
tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem, hátha itt kapok gyors választ:

megoldható az valahogy, hogy két különböző IP címet kapjon a 2 gépem. Adott a UPC FiberPower 30 -as net, a szolgáltató által kapott modem, egy Netgear VPN824 v2 router, egy asztali PC és egy Notebook, ami wifi -vel kapcsolódik a routerhez.

Lekértem a neten a 2 gépnek az IP címét és megegyezett. Ennek a 2 gépnek szeretnék "kifelé" 2 különböző IP címet. Van valami megoldás? Üdv!

Annyi vagy, amennyit a szavad ér.

(#14052) KTTech válasza Gardo (#14051) üzenetére


KTTech
veterán

Ne routert használj, hanem switch-et. Az FP30-hoz 3 IP jár, azaz switchel 3 eszköz tud rá gond nélkül kapcsolni. A router egy eszköznek számít, így egyetlen IP-t kap, és minden eszköz amit rákötsz ezen az egy külső IP-n osztozik.

Természetesen, ha switch-et használsz és külön IP-i lesznek az eszközöknek, akkor nem fogják látni egymást. Tehát az asztali PC és a notebook közt nem fogsz közvetlenül másolgatni (legfeljebb, ha FTP-n összekapcsolod őket). Ps.: a wifihez kelleni fog a router mindenképp (vagy AP, de ha már van router, akkor célszerű azt használni). Ami a wifihez kapcsolódik, az egy külső IP-t fog kapni.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14053) kali válasza Gardo (#14051) üzenetére


kali
legenda

esetlegesen próbáld meg a routert switch módban használni úgy, hogy a upc modemből a kábelt a routeren nem a wan, hanem a lan1 portba dugod, a pc mehet a lan2 portba...stb!

[ Szerkesztve ]

(#14054) KTTech válasza kali (#14053) üzenetére


KTTech
veterán

Csak előtte le kell lőni pl. a DHCP-t a routerben :) és onnan elveszti a WLAN lehetőségét is.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14055) kali válasza KTTech (#14054) üzenetére


kali
legenda

de legalább lan szinten lesznek eltérő ip címek, és hátha a noti is ráheggeszthető kábelen a routerre, mint a pc...

[ Szerkesztve ]

(#14056) Gardo válasza KTTech (#14054) üzenetére


Gardo
tag

Sajnos switch nincs otthon... max. megpróbálok beszerezni egyet.
WLAN mindenképp kéne, ha már noti van, ne legyen helyhez kötött a dolog.

Ha netán ideiglenesen jó lenne a kábeles megoldás is, hogy kell "kilőni"ezt a DHCP-t a routerben, és mi is ez?
Ha lenne egy switch, mi lenne a bekötés módja?

Annyi vagy, amennyit a szavad ér.

(#14057) kali válasza Gardo (#14056) üzenetére


kali
legenda

itt megtalálod, hogy miként kell belépni a router adminisztrációs felületére, és hol lehet kikapcsolni a dhcp funkciót; link
ha lesz switch, akkor úgy kell bekötni, hogy a modemből kijövő kábel megy a switchbe, a switchből egy kábel a gépre, egy másik kábel a routerbe, ami adja majd wifi hálózaton a netet a notinak!

(#14058) Gardo válasza kali (#14057) üzenetére


Gardo
tag

Köszi! :R
A DHCP -t még a switch "beillesztése" előtt kell kilőni? És mi az a dhcp, mit csinál..? :F :B

Annyi vagy, amennyit a szavad ér.

(#14059) kali válasza Gardo (#14058) üzenetére


kali
legenda

igen, lődd ki előtte!
dhcp: link
lesarkítva; te annyit látsz belőle, hogy a router a beállított/beállítható tartományon belül sorban osztja ki a felcsatlakozó munkaállomások számára az ip címeket, például; 192.168.1.100, 192.168.1.101, 192.168.1.102...stb! nálad most pont az a gond, hogy bár a router adott tartományon belül más ip címet oszt ki az asztali és mást a noti számára, de ezek csak "belső hálózati" ip címek, rápontosítva mindegyik mögött az az egy valós ip cím szerepel, amit a szolgáltatótól a router kap! ha kikapcsolod a dhcp funkciót, és swicth módban kötöd be/használod a routert, akkor nem a router osztja majd ki a saját tartományából az eltérő ip címeket, hanem a szolgáltatótól kapottakat kapják majd meg a munkaállomások!

(#14060) Gardo válasza kali (#14059) üzenetére


Gardo
tag

:R Köszi! Így már világos a dolog! :C Egy bármilyen (~2000Ft -os) switch is megfelel nekem erre a célra, a netem nem lassul?

Annyi vagy, amennyit a szavad ér.

(#14061) szab.tam


szab.tam
nagyúr

asszem megint beindult a p2p managel-és.
hasonló tünetek, mint 1 éve...

igaz, vártam már, mert az utóbbi időben esténként speedtesten mért, elég durva belassulások voltak. most azon fullon megy, csak a p2p esik vissza. leporolták a hardvert... :(((

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14062) jerry311 válasza KTTech (#14054) üzenetére


jerry311
nagyúr

Már miért vesztené el a WLAN-t?
Ha nincs DHCP, akkor simán továbbítja a discover-t a vezetékes hálózatra, az meg a UPC-s DHCP-nek. Így a WLAN-on is public IP lesz.

Ha viszont a gépek más alhálózatból kapnak IP-t, akkor az egymás közti kommunikáció kimegy a modemen a UPC-ig és vissza. Lehetne másodlagos IP-t beállítani a gépeken, hogy egy alhálózaton is legyenek, meg kint neten is egyénileg, ha nem lennének DHCP-re konfigolva. Szóval a UPC féle 3 IP jó is, meg nem is.

[ Szerkesztve ]

(#14063) jerry311 válasza Gardo (#14060) üzenetére


jerry311
nagyúr

Egy switch annyira primitív és kiforrott eszköz, hogy már a legolcsóbb dzsunkatech eszköz sem fogja belassítani az FP30-at.

(#14064) Gardo válasza jerry311 (#14062) üzenetére


Gardo
tag

Huh... ebből nem sok mindet értettem... :B

A lényeg, hogy ne lassuljon a net egyik gépen se és kifelé 2 különböző IP címe legyen a két gépnek. Otthon jelenleg nem használok saját hálózatot, így az nem fontos.

Ha ami nekem kell, az egy sima switch beillesztésével megvalósítható, akkor ok.
Kinéztem egy ilyet, pont így néz ki a routerem is... gondolom megfelel a célra. :DDD Üdv!

Annyi vagy, amennyit a szavad ér.

(#14065) jerry311 válasza Gardo (#14064) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha jól értettem akkor van egy WiFi-s routered.
Azon kikapcsolod a DHCP szervert (lásd kézikönyv) és az összes kábelt bedugod a LAN portokba. Ezután illene, hogy minden rádugott eszköz meg a WiFi-s cuccok (max 3 ugye) megkapják a maguk IP címét a UPC-től.

[ Szerkesztve ]

(#14066) Gardo válasza jerry311 (#14065) üzenetére


Gardo
tag

Igen, egy ilyen routerem van. Akkor most nem is kell a switch? Már majdnem megvettem... :N

Kézikönyvem nincs, de megpróbálom lelőni ezt a DHCP -t. Utána akkor a modemből jövő kábelt is átdugom a Lan -hoz a routerben, az asztali marad ott, a notebook -nál meg megmarad a wifi (remélem)...

Annyi vagy, amennyit a szavad ér.

(#14067) jerry311 válasza Gardo (#14066) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerintem nem lesz szükség switchre, a router LAN oldala + a WiFi már eleve egy switch.
Ennek a 31. oldala nyújt némi segítséget. Local network -> DHCP server -> Disabled. Ok vagy Save és ha kell Reboot.

UI: Onnantól kezdve, hogy a kikapcsoltad a DHCP szervert, már neked kell kézzel beállítani a számítógépedet, ha esetleg szeretnél változtatni a router beállításain! A router továbbra is a jól megszokott belső IP címet fogja használni, a gépeid viszont a UPC-túl kapnak külső címeket.

[ Szerkesztve ]

(#14068) Gardo válasza jerry311 (#14067) üzenetére


Gardo
tag

:R Megcsináltam, amit írtál... MŰKÖDIK! :R Ezer köszönet! Így nem kell switch -et vennem... :C Speedtest szerint egyenlőre nem lassult semmi. Üdv!

Annyi vagy, amennyit a szavad ér.

(#14069) jerry311 válasza Gardo (#14068) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kiváló. Gratz! :))

(#14070) Gubek-Einste

Ma reggel ezt a levelet kaptam:

Tisztelt Előfizetőnk!

Szeretnénk felhívni a figyelmét, hogy internet szolgáltatásunk használata során az Ön adatforgalma elérte az Általános Szerződési Feltételeinkben (ÁSZF) meghatározott túlzott mértékű használatnak minősülő forgalom 80%-át. Ezen túlmenően, az Ön adatforgalma már a feltöltési (upload) irányban is elérte ezt az ÁSZF-ben meghatározott mennyiséget, mind az aktuális hónapot tekintve, mind a legutóbbi három hónap átlagában egyaránt.

A hatályos upc internet ÁSZF 10.1 pontjában foglaltak szerint "a Szolgáltató túlzott mértékű használatnak tekinti azt az esetet, amikor az Előfizető adatforgalma egymást követő három hónap átlagában a 300 Gigabyte forgalmi mennyiséget meghaladja".

A túlzott mértékű adatforgalom a felhasználók széles körénél eredményezheti az adatforgalmi sebesség és az átviteli minőség csökkenését, és ezáltal a felhasználói élmény romlását. Ezért - miként azt az ÁSZF is tartalmazza - a szolgáltatás minőségének az összes felhasználó számára történő, széleskörű, folyamatos biztosítása érdekében lehetőségünkben álll meghatározott intézkedést tenni. Ennek megfelelően az Ön által előfizetett internet-hozzáférési csomaghoz rendelt sávszélességet csökkenthetjük, azaz adatátviteli – jelen esetben különösen a feltöltési - sebességét maximum 90%-os mértékben lassíthatjuk az adott hónap végéig.

Kérjük, vegye figyelembe a fenti szerződési feltételeket és mérsékelje internet-hozzáférése során a túlzott mértékű feltöltési adatforgalmat.
Tájékoztatjuk, hogy honlapunkon (a http://forgalom.upc.hu címen) folyamatosan nyomon követheti havi adatforgalmának alakulását.

Amennyiben kérdése vagy észrevétele van az általunk mért forgalommal kapcsolatban, kérjük, vegye fel a kapcsolatot helyi ügyfélszolgálati irodánkkal vagy telefonos ügyfélszolgálatunkkal, a 1221-es telefonszámon!

Ügyfélszolgálati irodáink címeit megtalálhatja az alábbi elérhetőségen:
http://www.upc.hu/ugyfelszolgalat/kapcsolat

Tisztelettel:
UPC Magyarország Kft.

Egyébként az e havi adatforgalmam:

Feltöltve: 269 533 MB
Letöltve: 16 690 MB
Összesen: 286 223 MB

Úgy látszik most már elegük lett az én "kis" net használatomból,íme az elmúlt néhány hónap elszámolt eredménye:

2010 Júl 723 471 334 400 134 771 731 456 588 699 602 944
2010 Aug 1 343 756 996 608 395 155 293 184 948 601 703 424
2010 Szept 1 604 382 467 072 387 846 656 000 1 216 535 811 072
2010 Okt 1 617 602 974 720 216 151 347 200 1 401 451 627 520
2010 Nov 1 569 029 200 896 181 597 380 608 1 387 431 820 288
2010 Dec 300 125 602 816 17 500 605 440 282 624 997 376

Ha majd tényleg jön a korlátozás azt jelezni fogom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14071) forrest85 válasza Gubek-Einste (#14070) üzenetére


forrest85
senior tag

Fordulj az NMHH-hoz. Nyugodtan... csak kivizsgálják

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#14072) tomazin válasza Gubek-Einste (#14070) üzenetére


tomazin
veterán

Most lehet én értelmezem rosszul a lenti számokat,de az alapján az ELMULT 3 HONAP atlaga boven 300gb felett van...az meg,h most csak 250gbnal jarsz...

(#14073) Gubek-Einste válasza tomazin (#14072) üzenetére

Jól látod a számokat, az elmúlt 3 hónapban bőven 1TB fölött van a forgalom havonta és ebben a hónapban 5 nap alatt meg van a 250 feletti érték, sőt még ma is jön rá legalább 30GB.
Az lesz az igazán szép ha a feltöltésemet leveszik 1Mbps-re de a letöltés marad 120-on.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14074) kali válasza Gubek-Einste (#14073) üzenetére


kali
legenda

ha netán lekorlátoznak, akkor szerintem mind a két irányban csökkeni fog a sebességed!
120/10 esetén nem annyira vészes az a 90%-os csökkentés... :U

(#14075) Gubek-Einste válasza kali (#14074) üzenetére

Torrentnél azért már igen, megszoktam letöltéseknél a 5-6 MB/s-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14076) kali válasza Gubek-Einste (#14075) üzenetére


kali
legenda

akkor egy esetleges korlátozással a bő ötöde mondhatni érvágás lesz...
mondjuk elég húzósan döngettél, nem lenne csoda, ha valóban lassítanának, de majd kiderül...

[ Szerkesztve ]

(#14077) Picco


Picco
addikt

mai:
Feltöltve: 179 804 MB

Letöltve: 90 870 MB

Összesen: 270 674 MB

Gubek: nemsokara "szolidaritasbol" csatlakozom hozad :DDD

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#14078) Gubek-Einste válasza Picco (#14077) üzenetére

A kedvességedet nagyon köszönöm.

Tegnapig bezárólag:
Feltöltve: 302 311 MB
Letöltve: 19 073 MB
Összesen: 321 383 MB
Jelentem alássan határ elérve, sőt át is lépve.

Tegnapi forgalmam (rossz volt a torrent seed):
Összesen: 36 868 519 936 bájt
Lefelé: 2 498 111 488 bájt
Visz irányba: 34 370 408 448

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14079) tomazin válasza Gubek-Einste (#14078) üzenetére


tomazin
veterán

Ha valakit korlátoznak dobjon már meg egy ügyfélszámmal, hadd flesseljünk,h ilyen ilyen is van :)

(#14080) HofiZoli válasza tomazin (#14079) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Ha valakit korlátoznak, meg fogod tudni. Nem lesz olyan fórum ahol ezt meg ne tudnák, és döntse el a upc, hogy neki melyik a jobb :D Néhány kissé túlforgalmazó ügyfél, vagy sok olyan aki ilyenek miatt nem szerződik oda. :Y

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#14081) jerry311 válasza HofiZoli (#14080) üzenetére


jerry311
nagyúr

Egyik szolgáltatónak sem éri meg nagy forgalmú előfizetőket eltartani. Nincs akkora reklámértéke, mint ahogy azt elképzelitek.
Annak idején a Tré mobil is kidobott néhányat, aztán mi lett? 3 napig tartott a csoda és minden ment tovább a régi kerékvágásban. Nyugodtan megengedhetik ezt a hozzáállást, mert kb. minden szolgáltatónál szarnak az ügyfélre miután aláírta a szerződést. Nincs hova menekülni.

[ Szerkesztve ]

(#14082) Gubek-Einste

Megjött a második levél is, íme:

Tisztelt Előfizetőnk!

Szeretnénk felhívni a figyelmét, hogy internet szolgáltatásunk használata során az Ön adatforgalma elérte az Általános Szerződési Feltételeinkben (ÁSZF) meghatározott túlzott mértékű használatnak minősülő forgalom 100%-át. Ezen túlmenően, az Ön adatforgalma már a feltöltési (upload) irányban is elérte ezt az ÁSZF-ben meghatározott mennyiséget, mind az aktuális hónapot tekintve, mind a legutóbbi három hónap átlagában egyaránt.

A hatályos upc internet ÁSZF 10.1 pontjában foglaltak szerint "a Szolgáltató túlzott mértékű használatnak tekinti azt az esetet, amikor az Előfizető adatforgalma egymást követő három hónap átlagában a 300 Gigabyte forgalmi mennyiséget meghaladja".

A túlzott mértékű adatforgalom a felhasználók széles körénél eredményezheti az adatforgalmi sebesség és az átviteli minőség csökkenését, és ezáltal a felhasználói élmény romlását. Ezért - miként azt az ÁSZF is tartalmazza - a szolgáltatás minőségének az összes felhasználó számára történő, széleskörű, folyamatos biztosítása érdekében lehetőségünkben áll meghatározott intézkedést tenni. Ennek megfelelően az Ön által előfizetett internet-hozzáférési csomaghoz rendelt sávszélességet csökkenthetjük, azaz adatátviteli – jelen esetben különösen a feltöltési - sebességét maximum 90%-os mértékben lassíthatjuk az adott hónap végéig.

Kérjük, vegye figyelembe a fenti szerződési feltételeket és mérsékelje internet-hozzáférése során a túlzott mértékű feltöltési adatforgalmat.
Tájékoztatjuk, hogy honlapunkon (a http://forgalom.upc.hu címen) folyamatosan nyomon követheti havi adatforgalmának alakulását.

Amennyiben kérdése vagy észrevétele van az általunk mért forgalommal kapcsolatban, kérjük, vegye fel a kapcsolatot helyi ügyfélszolgálati irodánkkal vagy telefonos ügyfélszolgálatunkkal, a 1221-es telefonszámon!

Ügyfélszolgálati irodáink címeit megtalálhatja az alábbi elérhetőségen:
http://www.upc.hu/ugyfelszolgalat/kapcsolat

Tisztelettel:
UPC Magyarország Kft.

Eddig nem éreztem semmilyen korlátozást, letöltés FTP-ről 3 szálon 9MB/s, feltöltés torrenten változó, 3-500k között mozog általában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14083) HofiZoli válasza jerry311 (#14081) üzenetére


HofiZoli
senior tag

"Egyik szolgáltatónak sem éri meg nagy forgalmú előfizetőket eltartani ."

Ne is haragudj de fogalomzavarban szenvedsz. Nem a szolgáltató tartja el az előfizetőket hanem fordítva..
Egyébként ma beszéltem ügyfélszolgálattal, azt mondja ilyen gyér adatforgalmú ház (node) kevés van a városban :) Persze optika a ház sarkán, 10 emelet tele öreg vagy öregedő lakókkal, az a pár internetbetyár aki van, fel sem tűnik :B

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#14084) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

XIV ben mostanság észlelt valaki netszakadást?

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

(#14085) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Hívtam őket XIV ben karbantartás folyik éppen.Nem is olyan régen kaptam tőlük egy új Cisco modemet, egész jól teszi a dolgát.Reméltem hogy nem az a ludas.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

(#14086) blackboNe


blackboNe
csendes tag

Sziasztok!
Az én problémám ott kezdődik, hogy van egy ZyXEL P-334WT típusú routerem amin keresztül megosztom 120/10mbites UPC netet.
Utorrenten max 2mbit-tel töltök le, speedtesten is 15mb/sec-et ír, ráadásul p2p közben kb 3percenként megszakad a net.
Amikor router nélkül közvetlen a gépbe dugom a kábelt akkor is csak max 6mbit/sec a speedtest, ott nem is dob le torrentről, de kénytelen vagyok megosztani, mert többen szeretnénk használni a netet.
Tudom, hogy új routert kéne vennem, de ezen kívül nincs valami más megoldás?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#14087) Gubek-Einste válasza blackboNe (#14086) üzenetére

Tényleg csak 6 meg 15Mb/s a sebességed? Mert az még a minimumot sem éri el, véletlenül nem 6 mag 15 MB/s? Mert ha annyi akkor az már elfogadható. Ha csak 6 meg 15 Mb/s a sebesség akkor 1221-en zargasd az illetékeseket de előtt mérjél egy sebességet valamilyen FTP szerveren 3-4 szálon egyszerre történő letöltéssel, Speedtest és hasonló oldalak ekkor sebességen már megbízhatatlanok, nálam pl 38 Mb/s-et mér miközben 50Mb/s volt a letöltésem.

Nem hiszem, hogy lenne más megoldás ha router nélkül nem szakadozik. Ajánlott routerek Linksys WRT320N és TP-Link 1043ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14088) KTTech válasza blackboNe (#14086) üzenetére


KTTech
veterán

Dobd ki a routert, mert hibás... sajnos. Routerek közül én a TP-Link 1043-at tudom ajánlani (az olcsók közül... amúgy meg a Mikrotik RB-450G-t, a normális, de megfizethetők közül, igaz ebben nincs wifi). Sebességet a speedtest.upc.hu-n mérj (lehetőleg router nélkül), illetve az ftp://ftp.fsf.hu/testfiles/ mappából tölts le valamit, az ad megbízható eredményt (min.30/4Mbitnek meg kell lennie). Ha ezek után sem ok, akkor 1221 és ránézünk a netedre.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14089) KTTech válasza HofiZoli (#14080) üzenetére


KTTech
veterán

A UPC-nél is van lehetőséged olyan szolgáltatást venni, ahol nincs ilyen korlátozás...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14090) jerry311 válasza HofiZoli (#14083) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha egy előfizetőnek szolgáltatást adni többe kerül, mint amennyit befizet, akkor ott a szolgáltató nem eltartott. Attól, hogy összességében profitot termel a vállalkozás, még lehet egy-egy előfizetés fenntartása veszteséges. Az ilyeneket lehet jobb belátásra bírni egy kis korlátozással. Ha meg nem, akkor viszlát.

(#14091) Gubek-Einste

Azóta nem történt semmi jelentős, megy minden a megszokott kerékvágásban. Egy-két napig volt egy kisebb torrent seed csökkenés de ez be tudható annak is, hogy a meglévő anyagok nem kellettek sok embernek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14092) blackboNe


blackboNe
csendes tag

Routerral 2000kbyte/sec, router nélkül már 5000. Tehát router-rel vannak gondok.
De mivel 120mbit-es a letöltésem, többnek kéne lennie 5000nél, nem?

(#14093) Gubek-Einste válasza blackboNe (#14092) üzenetére

A FP60-hoz és 120-hoz már komolyabb N-es szabvány ismerő routerek kellenek, ajánlott típusok: Linksys WRT320N és TP-Link 1043ND, az előbbit használom FP120 mellett és teljesen meg vagyok vele elégedve.
Az FP120 elméleti max sebessége 15360KB/s, tehát a 2000 és 5000 elég kevés de az 5000 már beleesik a minimálisba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14094) blackboNe válasza Gubek-Einste (#14093) üzenetére


blackboNe
csendes tag

Rendben, vetek rájuk pár pillantást. Köszönöm!

(#14095) jerry311 válasza blackboNe (#14094) üzenetére


jerry311
nagyúr

Gigabites hálózati kártya sem hátrány.

(#14096) KTTech válasza jerry311 (#14095) üzenetére


KTTech
veterán

Na az igaz (100-as kártyáknál, a gyengébb példányoknál van, ami 50Mbitnél meghal... szerencsére ezek manapság ritkák)... meg egy erősebb gép se hátrány. Láttam már olyat, hogy a gép sebessége volt a limitáló tényező... és keményen limitált. Meg olyat is, hogy normál módban max. 15-20Mbit, csökkentett módban meg 90Mbit :D

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14097) jerry311 válasza KTTech (#14096) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát igen, 700 MHz P2 Celeronnal 900 kB/sec, 1 GHz P3 Coppermine meg 2 MB/sec sebességet ért el. A két állapot közt csak CPU csere történt.
Pl. 100-as hálókártyával sehogy sem akar 35-40 Mbps fölé menni a sávszélesség gigabitessel pedig hozza a 120-at. LAN-on ugyanez a 100-as kártya simán 90 Mbps környékén teljesít. Szóval van itt valami a modemben is, ami miatt nem szereti a 100-as kártyát 120-as nettel. Bár van olyan is, akinek megy rendesen... :F

(#14098) eight


eight
senior tag

Üdv!

Nem tudom eldönteni, hogy felháborító vagy lehangoló amiket ebben a thread-ben egy két helyen olvastam. Az ember azt hinné, hogy a UPC-nél is biztos teljesen normális emberek dolgoznak, csak egyszerűen a vezetőség és az üzletpolitikájuk annyi felhasználót szabadít rájuk, amit az adott vas képtelen ellátni.
És erre kiderül hogy a tech embereknek is teljesen megfelel az a tény, hogy egyszerűen ellopják az ember pénzét csak azért meg megtehetik. Bár maxek nyomor, de én rohadt sokat dolgozom azért a nyolcezer forintért amiért megkapom azt a 15-30 megabitet, amit igazából a sebességmérésen kivül szinte semmire sem lehet használni (és ebben a mondatban nagyon kevés túlzás van).

Soha életemben ilyen rossz Internettel sehol a világon nem találkoztam még, Európában is talán csak a VirginMedia, a Telenet.be meg egy pár lengyel ISP közelíti meg a docsis3 felhasználásának ilyen hozzáértés nélküli mélységeit, de azok is mind jobbak egy kicsivel. Mivel hajnalban minden majdnem tökéletes, biztos hogy nem nálam van a hiba, de hát szerintem bárki aki csak egy kicsit is ért hozzá annak egyből lejön hogy igénytelen fos az egész, és este a modemem átváltozik a UPC szemétdombjává.

Évekkel ezelött amikor hardware szinten megtörtént az FB-re átállás, hónapokig kelett harcolnom a support-tal, hogy csináljanak valamit, ami valahogy igy zajlott le:

{én1}: jelentem baj van, mert hajnal kivételével nagyon durván szakad meg darabos lett a net
{support1}, ok megnézzük
{én2}: (1-2 héttel késöbb) türelmes vagyok, fizetek meg minden, de mégis mikor?
{support2}: kereste tech kollégánk, de nem vette fel a telefont, ezért nem csináltunk semmit
{én3}: nem vettem fel mert már nincs telefonom, mert utálom, de azért net az nagyon kéne ha lehet.
{support4}: jó majd megnézzük
goto {én1}

6-7 kör e-dráma után, mikor már abba kellet hagynom a kedvenc hobbimat az e-sportot is (meg úgy nagyjábból az egész netezést nem eröltettem hetekig), besokaltam, és elküldtem az összes gerinctelen arctalan liberális anti-magyar tetvet mindenhova ahogy csak a csövön kifért.

Az utcában csak ez van vagy matáv (ami ugye nem történhet meg), tehát ennyi! De hát nem azárt szeretünk a kis hazánkban lakni mert itt (a csajokon kívül) bármi is jó ugyebár, hanem mert ez a szülőföldünk.
Szerencsére kinőttem már abból, hogy meghasson a dolog, ez van (lesz) és kész, de azért az mégis fáj egy kicsit amikor itt egyesek olyanokat mernek kiejteni a szájukon éveken át tartó sunyi lenylúlás után hogy jó, meg minőségi a szolgáltatás.
Sajnos nekem is sokszor a főnököm szemetét kell eladnom, de soha nem mertem venni bátorságot, hogy becsapva egy másik embert azt merjem valakinek hazudni a szarról hogy az bizony jó.

Valaha tényleg jó volt, de az már régen volt, és nem csodálkoznék ha kiderülne hogy igaz sem volt.

tldr?: a fentiektől függetlenül Kellemes Ünnepeket mindenkinek:)

(#14099) Gubek-Einste

A UPC ügyfélszolgálatán kitaláltak egy új modem hiba elhárítási módot: Minden kábel kihúz, koax lecsavar majd az összeset vissza.

Nálam ez tegnap reggel 5 órakor volt miután fel keltem de net (és ezzel együtt telefon) sem volt, nosza mobilról hív 1221. Központi hiba szerintük nem volt és a korai időpontra tekintettel még nem sokan jelezhettek egy esetleges tömeges nettelenséget sem. Természetesen a szokásos modem áramtalanítást és a fent említett új módszert ajánlották kipróbálásra, áramtalanítást én magam megcsináltam még a hívás előtt, az újra kábelezést is kipróbáltam telefonos segítséggel, természetesen nem használt. Erre felvett a manus egy adatlapot ma délelőtti kiszállással.
Én leültem megnézni az előző este felvett filmet majd elmentem kajáért a Tesco-ban és amire hazajöttem (fél-háromnegyed hét) már ment a net minden hiba nélkül és azóta is hozza a szokásos sebességet.

Ma délelőtt beállított a kiküldött szerelő amit meg elfejetettem lemondani de kedves volt, aláíratta a munkalapot, hogy igazoljam a megjelentését, majd távozott. Alapból felhozott egy másik modemet is ami pozitívum mivel az EPX -> EPC cserénél nem volt ilyen.

A net kapcsolat kb 4 órakor szakadt meg, mivel egész éjszaka ment a torrent és így világosan lehetett látni mióta nincsen adatforgalom, és két és fél óra múlva már újra volt. Gyors volt a hiba elhárítás.
Kb két hete is volt kétszer ilyen net kimaradás. Szerdán de akkor este kilenctől egy-másfél órát, majd csütörtökön délelőtt de akkor jelezték a központi hibát és délután ötre ígérték a hiba elhárítás de már 2 körül volt kapcsolat, kb 5-6 óra volt a kiesés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14100) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok ! Szét bas..az ideg UPC hűséges élőfizetője vagyok ( kb 5 éve ) De azt vetem észre hogy egyre lejeb csúszik a szolgáltatásuk az elmúlt 4 hónapban Nincsen olyan hónap hogy ne lenne valami hiba az internettel ( 60 Mb nettem van ) Tegnap óta már megint hiba van a rendszerekül (kb 15 -20 Órája ) tötyörög az internet ennek a lapnak is 3 perc kelet hogy bejöjjön van olyan lap ami be sem jön Tegnap már 2 x hívtam az ügyfélszolgalatot de már bejellenkezésnél ezt mondta női hang " Felhívjuk ügyfelünk figyelmét hogy lassulás és bizonyos lapok nem érhetőek el " oké meghallgattuk: ja és a kezelő kapcsolásig 4 perc (sokan rugdalhatják a seggüket ) Kivártam bejelentkezik a srác mondom tudok a hibáról
de mégis mikortól lehet használni a nettet munkára kéne Leellenőrizte a z élőfizetésemet aktív , kérdezte hogy a modem működik -e mondtam persze ahogy szokót Újra indítottam -e a modernt persze (újra indítottam szétszedtem összeraktam ) a kor nem magánál van a hiba ezt eddig is tudtuk . A munkatársaik már dolgoznak a hibán ( kérdezem hogy mégis mi a baj ö információt nem adhat és mégis mikor lesz kész ö azt nem tudja ) dolgozni szeretnék de nett nélkül nem tudok Oké bízok benne hogy este megjavítják 19 h kapcsolom be na aljunk neki dolgozni és még mindig szar (telefon a upc nek még mindig azt mondja a női hang ) Oké a kor nem dolgozok úgy is kezdődik a X-faktor majd utána Vége a x nek még mindig szar Na mindegy majd holnap felkelek korán és megcsinálom a dolgom Ma 5: 30 kapcsolom a gépet és még mindig tötyög az internet Olyan ideges vagyok hogy fel tudnék robbanni 8 h körül hívom a ügyfél szolgálatot és meg fogom kérdezni hogy az ügyfeleknek ezt a 20 h bakit mégis mivel fogják kompenzálni ( ha a Cseket nem fizeted be időre csúszol 2-3 napot a kor már késedelmi pótlékot számolnak fel ) Ilyenkor veszi észre az ember hogy menyire kiszolgáltatott helyzetbe van ( internet ,mobiltelefon ) Azért érdekes hogy legutóbb a t-mobil , Telemor volt pár h leállás most Upc de itt már nem pár h lassan 1 napos ( végül is ez nem leállás mert a startlap , meg néhány oldal bejön ( ahogy a Bkv nál hívják elégséges szolgáltatás van ) Elégséges szolgáltatás vicc :W :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.