Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14451) eight válasza dejv (#14443) üzenetére


eight
senior tag

kb 50-70 dolog lehet, szóval először talán szűkíteni kéne a kört, de a leggyakoribbak:

1, egyes antimalware progik durván le tudják fogni a net-et, bár többnyire ezeket a bugokat javítják.

2, HKLM\system\CurrentControlSet\Services\lanmanworkstation\parameters\DisableBandwidthThrottling -----> dword és adj meg neki 1-et

3,HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Multimedia\SystemProfile\NetworkThrottlingIndex ------>cseréld le a 0-át ffffffff-re

4, Ha esetleg homegroup-ot használsz csinálj egy új workgroup-os kapcsolatot

5, Bizti nincs QoS vagy valami más?

6, joker: virus-od van ;)

[ Szerkesztve ]

(#14452) dejv válasza eight (#14451) üzenetére


dejv
tag

köszi az alternatívákat,írom mi a helyzet:

1, kikapcsoltam a tűzfalat,vírusirtót,próbáltam csökkentett módban,úgy se jobb
2, ezt nem találtam meg ott,ahol írtad :(
3, lecseréltem,még mindig nem jó
4, nem segít a workgroupos kapcsolat sem
5, nincs Qos
6, ma csináltam vírusirtást,elméletileg vírusmentes a gép

+újraraktam a windowst,de még most sem az igazi,lehet leformázom a vinyót,aztán hátha :O

(#14453) eight válasza dejv (#14452) üzenetére


eight
senior tag

Nincs mit, (de sajna egyenlőre tényleg)

1, pontosan milyen géped van (NIC tipusa is), és milyen virus irtó?
2, azt csinálni kell
3, csak egy tipp volt
4, ha nincs otthoni hálozatod akkor nem is kéne hogy legyen, csak ha van és kell akkor se homegroup-ot használj
5, csak egy másik tipp volt, mivel hogy bizti a te gépedben van a hiba:)

Az OPrendszert annak kell újra rakni aki nem ért hozzá (nem pejoratívan értem), mert elvileg egy rendszer a gondos gazda keze között egyre "jobb" lesz, és ugye reinstall-al akkor lecseréled egy "rosszabbra", (bár MS cuccnál ez nem mindig igaz :N ), de mivel már egyszer újra raktad, szvsz nem az lesz a baj.

köv lépés így vakon talán hogy próbáld ki a legújabb / egyel régebbi NIC driverrel, de közben dobhatnál egy ipconfig /all-t is akár az intim részek kitakarásával természetesen

[ Szerkesztve ]

(#14454) dejv válasza eight (#14453) üzenetére


dejv
tag

Toshiba Satellite a500-134
Wireless NIC: Intel WiFi Link 5100
Networking: Network adapter - Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n (draft), Bluetooth 2.1 EDR
ja és Realtek hálózati kártya (gigabites)

vírusirtó: avast 4.8 pro

itt egy ip config:
http://i56.tinypic.com/etcz1s.jpg

[ Szerkesztve ]

(#14455) Gubek-Einste válasza dejv (#14454) üzenetére

Wifi-n vagy kábelen csatlakozól?
Ha van router is akkor az milyen?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14456) dejv válasza Gubek-Einste (#14455) üzenetére


dejv
tag

csatlakoztam már kábelesen is direktbe a modemhez,de semmivel nem jobb,de asus wl-520gc routerem van amúgy

(#14457) Gubek-Einste válasza dejv (#14456) üzenetére

Ez a router nagyon kevés a 120-as nethez és ez okozza a gondot.
ITT lévő felső kategóriából válasz egyet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14458) dejv válasza Gubek-Einste (#14457) üzenetére


dejv
tag

de az a baj,hogy ha kábelesen csatlakozom a modemhez,akkor se jobb semmivel a kapcsolat

(#14459) eight válasza dejv (#14454) üzenetére


eight
senior tag

Hát ha a kábellel és a wifi-vel is ugyanazt a sebességet méred ráadásul a router is mindegy, akkor sajnos én kevés vagyok hozzá hogy így a távolból megmondjam mi lehet a baj, talán valaki aki jobban vágja nálam a win7-et kipattintja neked a megoldást:(

Esetleg nincs kéznél egy másik PC hogy megnézd a két gép közötti sebességet?
Vagy egy Linux, XP hogy az alatt is ugyanez e a helyzet?

(#14460) kali válasza dejv (#14454) üzenetére


kali
legenda

a hálókártya a win 7 által alapban adott illesztéssel megy, vagy megkapta a specifikus illesztést? chipset...stb szintúgy?
a wl-520gc router már a 60-as csomag maximális átvitelére sem képes kábel útján sem, wifi hálózaton pedig - mivel csak g szabványos - sima g szabványos ellenoldal mellett ~ 20 - 22 megabit/sec, bekapcsolt super-g esetén pedig - ha az ellenoldal is kezeli a super-g kiterjesztést -, akkor 26 - 28 megabit/sec megy át rajta valósan!
mivel router nélkül sem adott nálad normális átviteli sebesség, így szerintem először ne a router legyen a fő probléma, hanem a munkaállomást tedd rendbe!

(#14461) eight válasza kali (#14460) üzenetére


eight
senior tag

Azt már biztosan tudjuk hogy a géppel van a hiba, csak még azt nem hogy hardware vagy software.

(#14462) dejv


dejv
tag

megcsináltam újra minden beállítást és újra felraktam minden drivert,és hasít a drága :C
már "csak" egy faszányos routerbe kell befektetni,és örömbódottág van

szobrot állítok nektek a ház előtt,és minden hétvégén feláldozok majd valamit a tiszteletetekre :R :D

(#14463) eight válasza dejv (#14462) üzenetére


eight
senior tag

ha szüzet akarsz, akkor nagyon kedves vagy, de ne fáradj, azt légyszi inkább csak postázd, :U

(#14464) dejv válasza eight (#14463) üzenetére


dejv
tag

hát inkább valami tyúkra,vagy hasonlóra gondoltam,de ha szűz kell,akkor nincs mese

(#14465) *Ropi* válasza dejv (#14464) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerintem sok-sok szűzérmével, akarom mondani: szűz érmével is megelégszik. ;)))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14466) kungzi válasza dejv (#14464) üzenetére


kungzi
veterán

sávszéledet feláldozhatod :D :D

(#14467) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

hali!
amit a 120-as net- hez adnak cisco (epc 3212) modem az jó?
ui: a fenti kép(14425) szerint nem lehet rossz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#14468) Mr.Skynet válasza PofaJenö (#14467) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Tökéletes lesz no para, ha a modemen múlna a sebesség akkor 340Mbit le 120Mbit fel sebességet is tudna adni, már ha akarnának ennyit adni UPC-ék, de egyenlőre miért akarnának ugye :)) Ráadásul VoIP a cucc szóval ha teló előfizetést szeretnél nem fognak modemet se cserélni, csak kösd rá a telódat...

(#14469) kali válasza PofaJenö (#14467) üzenetére


kali
legenda

jó! amúgy; link

(#14470) dejv


dejv
tag

na azért egyből más a dolog :DD

(#14471) eight válasza dejv (#14470) üzenetére


eight
senior tag

Van akinek nem a sebesség számít hanem a jitter, bár a 10-es upstream-re egy picit irigykedem;)

(#14472) kungzi válasza eight (#14471) üzenetére


kungzi
veterán

hidd nem vmi sok a 10Mbit/s up, jobb lenne egy 20-30Mbit/s

(#14473) eight válasza kungzi (#14472) üzenetére


eight
senior tag

Igaz, de ennyi erővel a 500-at is meg lehet szokni, és akkor már 7-800 kéne:) Ültem én már backbone-on szóval értelek, de jelenleg a 10-et se használnám ki, csak adna egy kis biztonságos és szükséges tartalákot, mert nekem a jitteren kívül pont az a másik bajom a lakossági nettel, hogy ha minden rendben van és kevesen is vagyunk ugyanazon a szálon, még akkor is csak egy dolgot tudok csinálni egyszerre, vagy elkezd belassulni az egész.

(#14474) BTO válasza jerry311 (#14296) üzenetére


BTO
őstag

max székesfővárosba de vidéken akár 600 előfizu is lehet 1 node-n.

semmi sem tökéletes

(#14475) Gubek-Einste válasza kungzi (#14472) üzenetére

Szerintem a 10Mbps is igen tisztességes tekintve a mai magyar internet előfizetési helyzetet, kivétel a Digi és a T-Home optika + néhány kis helyi szolgáltató talán, nem nagyon lehet olyan szolgáltatót ahol egyáltalán van 1-2Mbps-nél nagyobb up-os csomagot.
Ma reggel megkaptam egyszerre a 80 és a 100%-os levelet is, a 80-asnak tegnap kellett volna inkább jönnie.
Nálam miután kikapcsolták a korlátozást, hétfő 9 és 10 óra között, szinte állandóan teljes sebességgel megy a seed, napi szinten 70-80 GB megy fel, ennél többet nem igen lehetne felnyomni 10Mbps-es up-on, 1MB/s-re van beállítva a feltöltési korlát, úgy, hogy mellette még lehessen normálisan mást is csinálni.
Tényleg jó lenne ha a 120-as down mellé adnának "tisztességes" up-ot is de ez van, mást nem lehet csinálni mint túrni vagy át menni egy másik szolgáltatóhoz. Az ideális állapot egy 3/1 down/up arány lenne vagy is 120/40 és 60/20, garantáltra is 1/3-os arányt kellene beállítani vagy is 120/40 esetén 40/15, 60/20-nál 20/8.
Korlátozásnál nem kellene egyből a legmagasabb szankciót kiszabni, fokozatosan kellene alkalmazni a korlátozást, valahogyan így: korlát átlépés 50%, 1,5-szeres korlát átlépés 75%, 2-szeres korlát átlépés 90%. A korlát mértékét is emelni kellene főleg a 60-as és 120-as csomagok esetén, az ideális mondjuk 1-2TB lenne. Ezekkel az értékkel már jobban lehetne gazdálkodni mint a jelenlegi 300GB-tal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14476) eight válasza Gubek-Einste (#14475) üzenetére


eight
senior tag

2011 Jan_____19 694 614 528____16 158 776 320_____3 535 838 208
2011 Febr_____1 894 175 744_____1 791 782 912_____102 392 832
:B

[ Szerkesztve ]

(#14477) kali válasza Gubek-Einste (#14475) üzenetére


kali
legenda

ezeket az elvárásokat milyen összegű havidíj árán képzeled? biztos nem a jelenlegi árazás mellett...
néhányan már annak is örülhetnek, hogy a sokadik korlátozás után nem bontják fel a szerződést, mert sokak elmélkedésével ellentétben, szerintem a szolgáltató szempontjából nem számít veszteségnek néhány - mondhatni ráfizetéses - előfizető kiesése...
akinek esetleg hűsége van, annak anyagilag még fájóbb lenne/lehetne a szerződés felbontása!

(#14478) eight válasza kali (#14477) üzenetére


eight
senior tag

Bár én még soha sem szegtem meg a szabályokat (amint látszik Januárban is össz. 20Gb volt a forgalmam), de szerintem azért nem szabad ilyen leegyszerüsítve kezelni a dolgokat.
Csodálatos nyelvünknek hála mindig minden a helyén van, erre egyik szép példa miért hívják a UPC-t és a hasonló cégeket szolgáltatónak. Ez itt nem egy szimpla kereskedelmi kapcsolat, az hogy a szolgáltatónak is nyereségesnek kell lennie, még nem jelenti azt hogy az ideális ügyfeleket egy orwelli világ "droid"-jaiként képzelje el vagy kezelje.
Emberek vagyunk, méghozzá - hála az égnek - sokszor nagyon különbözőek, és szvsz ez így van jól.
Mindig lesznek olyanok akik tesznek a többiekre ha a saját érdekeikről van szó, és valószínüleg még sok száz évig ők lesznek azok akik mindig jól is fognak járni, ezen nem érdemes sokat filózni. Az nagyon helyes hogy szerződésszegés esetén a UPC ezek ellen a tevékenységek ellen mindent megtesz, de nem mehet el a végtelenségig, mert itt az Internetről van szó.
Nekem is nagyon rosszul esett, és mérges voltam amikor éveken át képtelen voltam megnézni egy 720p stream-et tudván hogy a többi T-s meg Digi-s gond nélkül nézte, vagy amikor miattam hiusultak meg meccsek, tönkretéve masik 9-15 ember szórakozását, de mégsem kívánom ezen emberek száműzését, szvsz a korlátozás megfelelő büntetés.
Egyazon közösség tagjaként el kell fogadnuk hogy mások miatt vagyunk esetleg korlátozva, vagy hogy nem optimális a szolgáltatás amit kapunk, mert nem hinném (és a fentiek miatt remélem is) hogy soha nem jön el az idő amikor minden fogyasztó egyformán "jóvá" válik.

[ Szerkesztve ]

(#14479) Mr.Skynet


Mr.Skynet
senior tag

Akkor valaki mondja már meg a tutit, írjátok itt páran, hogy mostanában is jönnek ki levelek az adatforgalom miatt, kicsit feljebb meg írták, hogy 10Tb-nál is több forgalma volt pár hónap alatt, most akkor van limit vagy nincs limit :F

(#14480) kungzi válasza Mr.Skynet (#14479) üzenetére


kungzi
veterán

bizonyos várásokban lehet, hogy van, de debrecen kertvárosi részén tuti nincs :DDD szerencsére :C

(#14481) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Paff :DDD
[link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#14482) Sanya válasza Gubek-Einste (#14475) üzenetére


Sanya
nagyúr

seedelés helyett csajozni kéne, és akkor nem a sávszélesség lenne a probléma.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14483) kungzi


kungzi
veterán

a sperm@ sávszélessége gond lehet :DDD :DDD :DDD

(#14484) kali válasza eight (#14478) üzenetére


kali
legenda

nem is lenne gond, ha mindenki látná, hogy mi az arany középút, és a húzósabb réteg is azon haladna, nem akarna több terrát le-, és feltölteni havonta...
én amíg upc előfizető voltam, évek alatt ~ 30 gigabyte volt a havi rekordom, de általában alatta voltam minden hónapban. most a t-nél vagyok, de itt sincs/sem lesz másként, nem vagyok húzós letöltő - torrent például egyáltalán nem játszik nálam -, de ettől még nem sajnálom, ha mások kihasználják a szolgáltató által adott maximumot - vagy kicsivel akár többet is -, de aki sokszorosan, többszöri alkalommal áthágja a szabályokat, az igen is, legyen korlátozva, pláne azon területen, ahol esetlegesen sok ilyen előfizető van, és a normál előfizetők rovására megy/menne a tevékenységük. más kérdés, hogy területtől, az előfizetők létszámától, milyenségétől, a hálózat állapotától...stb is függ, hogy mennyi az annyi, de az aszf nem viccből készült, mindennek két oldala van, nem csak követelőzni kell tudni, hanem bizonyos korlátok között élni is! a nagyon kirívó szabályszegőket minden társadalomban elitélik és megbüntetik - legalább is így kellene, hogy legyen -, az internet sem lehet kivétel! részint igaz, hogy a mai csúcsnetek mellett már nem sok a 300 gigabyte - a szabály lesarkítva, nem belekötni -, 500 - 800 gigabyte közé tenném átlagában, de az esetleges havi több terrák még mindig erős elvárásnak tűnnek! lásd digi, ahol bizonyos területeken kezd telítődni a hálózat, oda vándoroltak a húzós letöltők - akik területileg tehették -, és bár még kevés digi előfizető látja/ismeri el, de már ott is szükülés van/lesz lassacskán, büntetlenül semmit sem lehet túlzásba vinni...
lehet(ne) filozofálni rajta, hogy milyen irányban megy/ment el a szolgáltató és előfizető fogalma, "jogköre"...stb, de sajnos többnyire a szélsőségek irányítják ezt, és mind a két oldal a számára hátrányos szélsőséget veszi inkább figyelembe, ha rossz példát kell felmutatni, és az ellenkezőjét, ha jót, ezért nehezen találkoznak az érdekek!
ja, és pont nem a upc volt az, aki anno szerződést bontott a problémás előfizetőivel... :U

[ Szerkesztve ]

(#14485) eight válasza kali (#14484) üzenetére


eight
senior tag

Ha elolvasod, én egyetértettem veled, kivéve a szerződésbontást. Igazából a rablók ezelőtt is meg ezután is mindig a pandurok elött jártak és fognak járni az élet minden területén (a sport-doppingtól, az adózáson át, az internetig mindenhol). Én úgy érzem hogy az internet valahogy mindig egy kicsit összekapcsolódott a szabadság fogalmával, és talán ezért éreztem a szerződésbontást túl durvának, el kell kapni és meg kell büntizni őket, ha nagyon elszaladt velük a ló. Megmondom őszintén nem tudom ha 13 éves koromban ilyen netem lett volna akkor nem töltöttem volna e le én is az egész internetet ;o)

[ Szerkesztve ]

(#14486) Mr.Skynet válasza kali (#14484) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Szerintem azzal mindenki egyetért, hogy sem a warez, sem az átlagos internet használat nem igényel nagy feltöltési sebességet, továbbá az adatforgalom kis része csak a letöltés és ennek sokszorosa a fel és ennek a torrent arány, feltöltés stb. az oka ugye.
Én úgy gondolom, hogy a torrentezők nagy része még mindig abban a "parázós világban él" mint mondjuk 6-8éve, hogy "jajj nekem mi lesz ha nem tudok feltölteni x mennyiséget, kidobnak stb...." és már megszokásból sokan nonstop járatják a gépeiket emiatt. Régen mi volt (?) jobb neteknek lakossági csomag esetén volt 512Kbit feltötlése, mint mondjuk anno a 8Mbit ADSL-nek amiért csurgott a nyálam a 640Kbit/96Kbit netem mellett...

Írtam már a seed szerveres fórumba is erről, hogy miért jobb bárkinek, hogy 1Tb helyett 20Tb feltöltése van mondjuk, miközben alig 1Tb letötlése van (amit az elmúlt 5 évben produkált) idő kérdése és mindenki rájön majd, hogy semmi értelme irdatlan mennyiségeket feltölteni. Ha ez bekövetkezik és végre felfogja majd ezt a nép és persze a kis szolgáltatók is "megfelelő" sebességet szolgáltatnak majd tehát nem 2Mbit/128Kbit-et 5ezerért, akkor jelentősen visszább fog esni az ügyfelek adatforgalma. Szerintem sokan észrevették már, hogy néha nem is viszik már full sávszéllel a tartalmakat, egyszerűen nincs rá elég letöltői igény akinek lehetne feltölteni de a fanatikus felhasználó mit csinál(?), vesz még egy hatlams vinyót, megpakolja úgy, hogy egy szerver megirigyelné és amíg nonstop ki nem akad a feltötlési sávszél addig tömi a vinyót 50-100+db futó torrentel... :U

Senki nem fog csak a seed-elés miatt Terrákat le-fel tölteni, mert nem lesz rá igény, egy igény lesz csak, az pedig a sebesség, hogy ne kelljen napokat vagy órákat várni egy filmre, tehát mindössze arra a 3-4 percre lesz csak az ügyfél miatt terhelt a szolgáltató adott napon és adott helyen, míg letöltötte a filmet amit szeretnének megnézni a családdal és szerintem ez lenne a normális. Erre szerintem tökéletes példa, hogy a DIGI sem borult még be, sőt a BIX portjuk sávszélje is csökkent az elmúlt 1 évben, szerintem a torrentezők nagy része már nem érzi szükségét annak, hogy töltsenek ahogy a csövön kifér, mert egy részük talán már rájött, hogy semmi értelme... További érdekesség, hogy pár hete egy ismert torrentoldal is megpróbálkozott a fel-le töltési arány eltörlésével és egy olyan rendszert próbálnak bevezetni, ahol a cél nem az, hogy sokat tölts vissza, hanem a megosztás lehetőségét kívánja fenntartani mások számára is, mert ugye maga az arány az a magyar mentalitás miatt lett csak kitalálva, ha nem lenne arány, senki nem töltene vissza és ebből adódóan ugye le sem...

Az idő majd szépen mindent megold és a szolgáltatóknak sem lesz egy kellemetlen dolog a P2P ;)

Szerk.: most látom új helyett választ nyomtam, egyébként kali: amit írsz azzal teljes mértékben egyetértek, valahogy kordában kell tartani a dolgokat :R

[ Szerkesztve ]

(#14487) eight válasza Mr.Skynet (#14486) üzenetére


eight
senior tag

Amit te vázolsz az inkább a server-kliens kapcsolat mind a p2p. A torrentezésnél igen is fontos hogy legyen seeder, hogy akkor amikor neked van szükséged valamire a másik "segíteni" tudjon. És általában pont hogy a seed serverek azok amik nem osztanak tovább mint pár nap.
Annyi klasz régi evek óta seedelt dolog van amit csak torrentel lehet elérni, szinte fel sem lehet sorolni.
Nekem például egyszer elveszett nagyon sok játékom telepítője (nagyon sokról van szó), amiket nem tudtam volna visszaszerezni ha nincsenek azok az emberek akik valahol a világban 6-8 éves játékokat seedelgetnek, hátha valaki egyszer le akarja majd tölteni.valamelyiket. Egyszerűen mindent megtaláltam, pillanatok alatt lent volt ami kellett, és csak a CD-KEY-re volt szükség hogy megint működjenek.
Ezért van az hogy nekem is van kb 1 terra dolgom amit nem törlök le, hogyha kapok a tracker-től egy levelet hogy valakinek kell valami, akkor visszonozni tudjam a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#14488) Mr.Skynet válasza eight (#14487) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Az a baj, hogy Te is és még rengetegen, nem is akarjátok megérteni amit írtam :B

Én nem azt mondtam, hogy ne seed-eljenek! Hanem arra szeretnék rámutatni, hogy ha mindnekinek egyformán jó sebességű internet kapcsolata lenne, teljesen más lenne mindenkinek az internet sebességek, adatforgalmak, igények stb. dolgokról az elképzelése.

Gondoljatok arra, hogy ha mindenki 1.000 arányig töltene csak vissza (ami elegendő lenne), akkor lenne normális internet használat és igen is bele lehetne férni a havi 300Gb limitbe, ehhez képest van mikor letöltesz valamit és 10-20x -osan vissza is töltöd, hogy miért van igény a feltöltésedre abba már ne menjünk bele, mert megint ott kötnénk ki ahonnan indultunk... szóval, hogy lassú netes emberke kiszállt inkább, így aztán a bent maradt emberkék töltenek fel az újabb letöltőknek akik majd szintén nem osztják vissza 1-es arányig sem a tartalmat és a jobb netes user-ek megint ott tartanak, hogy igen is igény van a feltötlésére, és ő rengeteget forgalmaz feltötlés irányba, és a szolgáltatók lesznek a szemétládák, hogy húznak egy határt... :U

Jah és igen miközben ezeket írom, én is nonstop seed-elek otthonról, albérletből, sőt suliban is megy a nas-on pár dolog a többi haver cuccai közt... a baj, hogy 3 féle user van:
- nem akarja elfogadni amit írok
- elfogadja amit írok
- elfogadja amit írok, de sz.rik rá ahogy én is, mert ez olyan mint a környezetvédelem, miért mutassak én egyedül példát, ha az egész világ sz*rik rá, miért nekem legyen ettől rosszabb/kevesebb valami...

Nem ragozom tovább a dolgot... vagy tudjátok mit én tudok veszíteni :R , nincs igazam és töltsetek évente 30Tb-al többet hivatkozva arra, hogy már nem csak 700Mb avi van hanem 50Gb BR is és legyünk a BIX-ünkel Európa nem 6. hanem az első legnagyobb forgalmú internet csomópontja, lehetőleg 2-3éven belül :C

(#14489) eight válasza Mr.Skynet (#14488) üzenetére


eight
senior tag

"Az a baj, hogy Te is és még rengetegen, nem is akarjátok megérteni amit írtam...."

Én azt hiszem, hogy már az elöbb is megértettem, azért hoztam egy példát hogy miért nem értek egyet ebben a kérdésben. Itt nem a különböző sávszélességekkel , a ratiókkal vagy az igényekkel van a probléma, hanem bizonyos emberekkel és a szokásaikkal, és szvsz nem szabadna általánosítanod, nem ennyire fekete és fehér ez a dolog :)

[ Szerkesztve ]

(#14490) Mr.Skynet válasza eight (#14489) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Jó, ebben igazad van, kicsit túlpörögtem... :R

(#14491) eight válasza Mr.Skynet (#14490) üzenetére


eight
senior tag

:N ;)

(#14492) Dantenero72


Dantenero72
aktív tag

Hát ez az UPC egy vicc , rákresek a honlapjukon hogy "lag" kijön ez : [link] Most itt hol a tökömbe van az leírva hogy hogyan tudom megoldani a lagolási problémát? Annyit ir le hogy hol tudom megnezni a pingelesem ezzel aztan huha de okos lettem, istenem szánalmas ez az ország... -.-"
ui.: zöld: downstream csatornára felcsatlakozott kék: downstream csatornára csatlakozott egyesített csatornákkal Most itt ez mi? Mi az hogy egyesitett?
ui.: szánalmas hogy más helyeken INTERNETEN keresztül LIVE lehet hibat bejelenteni,érdeklődni ez aztan huha de nagy technika hogy itt ne lehessen iet SZ.Á.N.A.L.O.M.

[ Szerkesztve ]

(#14493) Dantenero72 válasza Dantenero72 (#14492) üzenetére


Dantenero72
aktív tag

Jah és tök random hogy mikor kezdek el laggolni... Néha tökéletes aztan meg ilyen 6000res msem van WoWban pl aztan elmulik szalk tuti ezek a retkek csinalnak valamit hogy dögölnének meg...

(#14494) eight válasza Dantenero72 (#14492) üzenetére


eight
senior tag

Mostanában már a Winmtr töltetik le, Nationcup elötti segítségkérésnek is csak annyi lett az eredménye ;)

ui1: ha van amikor tökéletes akkor valószínüleg nem nálad lesz a hiba, csak túlterhelt a node.
ui2.: országot ne szidd :(

[ Szerkesztve ]

(#14495) Dantenero72 válasza eight (#14494) üzenetére


Dantenero72
aktív tag

Tulterhelt node? Ezt arra érted hogy a jatek tulterhelt? Ezért van a pingtesten 30%packet losom meg 5000000es pingem? ÉRdekes hogy egyszer 0packet loss 10es pinget kapok A-s értékelést maskor meg F-t kapok hmm igen biztos nem bent baxakodnak a retkek áááá...

(#14496) Mr.Skynet válasza Dantenero72 (#14495) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Nem, a Node-nak semmi köze a játékodhoz, vagy a gépedhez stb. valószínűleg nálad minden rendben van.
A UPC hálózata is HFC hálózat, vagyis egy része optikai a másik fele koax kábeleken megy, utóbbi miatt adódik a probléma. Itt egy elég értelmes ábra, hogy mi hogyan kapcsolódik egymáshoz. A lényeg, hogy a Node az optikai-koax-os "konverter" ami ha egy pillanatra túlterhelődik akkor kicsit laggol a hálózat amit leginkább a válaszidőn veszed észre és ilyenkor ugrik ki ~10ms-ről az egekbe a ping, éjjel kevesebben rángatják meg a hálózatot, ezért ilyenkor valószínűleg stabilabb a neted válaszideje xy kiszolgálóval...
Node meg lehet akár utcánként vagy akár épületenként is, ezért lehet az, hogy pl. a szomszédodnál minden szépen működik, nálad meg ramaty a kapcsolat...

(#14497) eight válasza Dantenero72 (#14495) üzenetére


eight
senior tag

Nem! Arra értettem, hogy túl sokan használják a netet a házatokban / utcátokban / környéken.. stb, de az is lehet hogy tönkrement valami, vagy pl valaki a környéken valami "okos" modemmel bújtatva szakajtja a netet ahogy csak a fibercsövön kifér, szóval sok oka lehet.

Ha van olyan napszak amikor teljesen jó a net akkor nem nálad van a hiba, ha egy félperces modemkikapcs nem hozza rendbe, akkor nem tudsz semmit sem csinálni, fogadj meg egy jó tanácsot és el se kezd ezen idegeskedni

Ha felveszed velük a kapcsolatot akkor van kb 4-5 alapértelmezett válasz amit meg fogsz szépen kapni, de valószínüleg egyik sem fog segíteni, szóval ne nagy reményekkel vágj bele. (pl, csinálj nekik tracer-t meg pinget, vagy azért van mert virusos a géped, rossz a router / hálókártya, vagy ez egy modem + modemtáp hiba... stb).
Ha esetleg kimegy hozzád tech ember akkor viszont (allítólag) van esélyed, legalábbis gamer körökben halottam már pozitiv végkifejletről is.

Bár én nekem most január óta egész jónak mondható a net, idén még nem voltak olyan 6000-es spikejaim amiről beszélsz, de azért "A"-t már nagyon régen láttam, szóval becsüld meg magad:D :K

(#14498) kali válasza Dantenero72 (#14495) üzenetére


kali
legenda

de igen, bent nyomkodnak egy piros gombot, hogy csak és kizárólag téged csesztessenek; megnyomja valaki, most jó a neted, kikapcsolja, akkor nem jó a neted, ismét megnyomja, és úgy jó a neted, aztán megint átkapcsolja, és ismét nem jó a neted, és így tovább... :U :W
ja, a stílusod nem valami kifinomult... :( minimális hozzáértés hiányában, inkább kérnél segítséget normális hangnemben, hátha... :U

[ Szerkesztve ]

(#14499) eight válasza kali (#14498) üzenetére


eight
senior tag

Szóval mégis igaz, tudtam! ;)

[ Szerkesztve ]

(#14500) Dantenero72 válasza kali (#14498) üzenetére


Dantenero72
aktív tag

Mivel ezt tapasztalom ?! Tegnap is bekapcsolom a gépet semmi baj a nettel A-s értékelést kapok,aztan délutan 7től F-s értékelést kaptam és még 10órakór is ugyanilyen szar volt a netem... Nem lehet hogy valaki oda bennt lustadög és hanyag munkat végez?(mivel nem az én gépemmel van a probléma ,ezért központi hiba lehet amit ott kene orvosolni és ne mond hogy itthon ilyen xar a technika hogy 3óra altt nem képesek megoldani)Mert ezt utalom a legjobban ,mai vilagban örülne hogy van munkaja nemhogy még pofaja van arra hogy lustalkodjon munka közben...
ui.: Tessék megint ilyen xar : [link]
ui2: meg valoszunileg a nyugdijas bácsik,nénik akik itt élnek a környéken 10mbytal huzzak le estenkent a pornofilmet,nem?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.