Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15201) kabelmania27 válasza Puma K (#15200) üzenetére


kabelmania27
félisten

15200 as hozzászólás a tied , grat:! :D
Tessék egy modem jelszint kép, multimédiás 10decibeles letöltési és 2,5decibeles feltöltési csillapítású osztó után. (Fibernet ilyet használ, akik fibernettől kerültek át az upchez is ilyen osztót kaptak)

Ha gondolod te is mutathatnál modem jelszint értéket, leírhatnád hogy van kialakítva a lakásban a kábelezés, érdekelne:D

[ Szerkesztve ]

(#15202) Puma K válasza kabelmania27 (#15201) üzenetére


Puma K
veterán

Kapaszkodj meg n00b kérdés következik! ;]

Hol tudom megnézni? :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#15203) kabelmania27 válasza Puma K (#15202) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha webstar modemed van http://192.168.100.1/_aslvl.asp admin a felhasználónév, jelszó W2402, acces level 3 ha 2 a max akkor 2, utána 192.168.100.1 signal fül
Más modem esetében 192.168.100.1 signal menüpont vagy fül.

(#15204) kungzi válasza jerry311 (#15198) üzenetére


kungzi
veterán

nem ez a cél. ezt 1 év alatt szedtem össze :DDD

amúgy meg nem mindegy? amíg a upc-t nem érdekli, addig engem se :D

(#15205) jerry311 válasza kungzi (#15204) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nekem aztán mindegy mit csinálsz, semmi közöm hozzá, de véleményt alkothatok róla. :DDD
2 TB az még 8 Mbps (1 MB/sec) sebességgel is megvan kevesebb mint egy hónap alatt. Nekem ebben a hónapban eddig 5 napot ment a torrentes gép és ezalatt 385 GB-ot forgalmazott, pedig le van korlátozva max. 8 Mbps-re. Veszett sebességek ezek. Olyan ez mint amikor az ember kicsit nem figyel és máris 80-nal megy városban, mert csendes és erős az autó, nincs sebességérzet. :))

(#15206) Puma K válasza kabelmania27 (#15203) üzenetére


Puma K
veterán

Egyikre sem reagál, amúgy WebStar.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#15207) kabelmania27 válasza Puma K (#15206) üzenetére


kabelmania27
félisten

Lehetetlenség, próbáld újra. Csinálj egy modem újraindítást és közvetlenül utána próbáld meg
upc webstar modembe bekell tudni lépni így.. . albérletbe máűködött és másoknál is működött itt a topikba

(#15208) Puma K válasza kabelmania27 (#15207) üzenetére


Puma K
veterán

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#15209) kabelmania27 válasza Puma K (#15208) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha direktbe router nélkül dugod a gépbe a modemet akkor is ezt csinálja?

(#15210) Puma K válasza Puma K (#15208) üzenetére


Puma K
veterán

Azt még elfelejtettem írni, hogy router mögül vagyok, de régebben ment simán router-ről is. Meg mióta nem kell beregisztrálni a router-t azóta nem is szedtem szét, és a szerelő így állította be routeren keresztül és nézte meg azokat az infókat amiket te is linkeltél kép formájában.

(#15209) kabelmania27 :

Ha lesz időm szétszedem, és megnézem úgy,.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#15211) kabelmania27 válasza Puma K (#15210) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ok , ha közvetlenül rádugod a modemet és nem lesz net húzd ki a modemet és dugd vissza utána lesz net, és úgy nézd meg ezt.

(#15212) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

Hátha itt elöbb néz be a környékről valaki...

5/0,5-ös ADSL:

Dübendorf:
http://www.pingtest.net/result/44260366.png

http://www.speedtest.net/result/1404283865.png

New York:
http://www.speedtest.net/result/1404294027.png

Már csak Velencei tó környékéről kellenének UPC-s dübendorfi speed és pingtest (esetleg még new york-i speedtest) összehasonlító mérések, UPC net/VoIP rendelkezésreállási tapasztalatok, mert váltáson gondolkodom, de még bizonytalan vok. a Fiberes rossz emlékek miatt!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Jó pap is holtig butul"

(#15213) kabelmania27 válasza JEEMBO (#15212) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ne legyél bizonytalan, új fejállomási docsis 3as fejállomási berendezéseket telepítettek elérhető a 120megabit is, biztos jól fog működni:)

(#15214) Uthenger válasza JEEMBO (#15212) üzenetére


Uthenger
aktív tag

A külföldi sebességnél teljesen mind1 hogy hol vagy upc-s területen...
ha a területen nincs gond a catv hálózattal, akkor rendben fog működni a kapcsolatod, de a külföldi sebességet azt nem befolyásolja a helyi hálózat minősége, csak magát az egész kapcsolatot.

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#15215) Uthenger válasza kabelmania27 (#15213) üzenetére


Uthenger
aktív tag

az új fejállomás az sajnos kevés.
ha szutyok a fiberes koax hálózat, akkor amíg folyamatosan le nem cserélik az eszközöket, az még szutyok marad...

a) át kell kopogtatni a szomszédokhoz, és körbekérdezni a tapasztalatokról ha upc-sek.
b) rendelni kell 1 kis csomagot, és utána módosítani felfele ha minden ok.

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#15216) kabelmania27 válasza Uthenger (#15215) üzenetére


kabelmania27
félisten

Én is kis csomagot rendelnék először, teszt jelleggel:)

(#15217) JEEMBO válasza Uthenger (#15214) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

1. Igen, ez így volt logikus nekem is, csak épp pl. Fiberes időkben nekem a 6/1-es netem tengeren túlra láthatóan korlátozott volt, amíg más emberkék mérése szerint számukra nem.
2. Amikor 1M-ról 5M-ra váltottam ADSL-nél és szintén tengeren túlra nem volt sávszélességem, amíg másoknak kisebb csomaggal is jobb volt, már a háztetőn mászkáltam mérgemben, mire kiderült, hogy megás ADSL DSLAM-ról gigás ADSL2+ DSLAM-ra átkötve a központban a vezetékemet, azon nyomban megszüntek a külföldi sebesség gondjaim...

Úgy gondolom mindkét esetben le lettem priorizálva, persze eltérő okokból.
Minkét esetben a hazai sávszélességgel a kisebb zökkenőktől eltekintve alig volt gond.
Innentől kezdve én már nem hiszek semmiben, csak reménykedem, hogy a helyi tapasztalatok alapján közlebb kerülök a dolgok számomra lényeges részéhez.

"Jó pap is holtig butul"

(#15218) kabelmania27 válasza JEEMBO (#15217) üzenetére


kabelmania27
félisten

A remény hal meg legutoljára:)
Szerintem nyugodtan próbáld ki az upc internet start csomagot, 2200Ft ért havonta 5gigabájtos korláttal ki fogod tudni tapasztalni milyen a külföldi sebesség. Utána pedig 25re megemeltetheted, hűségidőn belül felfelé bármikor válthatsz..

(#15219) JEEMBO válasza kabelmania27 (#15218) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

A kása még túl forró: mivel még csak előfelmérést végzek, amire lejár az ADSL hűségem, lehet már nem 2200 lesz...

"Jó pap is holtig butul"

(#15220) kabelmania27 válasza JEEMBO (#15219) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nem hinném hogy emelnének az áron, 2500Ft volt a 2,5megabites időszakban.

(#15221) JEEMBO válasza kabelmania27 (#15220) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Remélem, de amúgy "apróbetűs" 2200Ft: "Kedvezményes online ajánlatunk 2011. június 15-től visszavonásig......"
Ebből goldoltam, hogy emelkedhet picit az ár.

"Jó pap is holtig butul"

(#15222) Apollyon válasza JEEMBO (#15221) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez mindig így van, mert ha olyan történik aminek nem kellene, akkor nincs meg a jogi akadálya hogy árat emeljenek. De nem igazán szoktak, inkább csökkenteni, pár éve még 9 rugót fizettem a 25 megás netért, ma 3-at... :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15223) jerry311 válasza Apollyon (#15222) üzenetére


jerry311
nagyúr

Igazából nagyon okosan ki van találva ez a UPC-nél. Apróbetűs rész ugye.
A hűségszerződés ideje alatt nem kedvezményes árat rögzítenek, hanem kedvezményt.
Tehát úgy van, hogy listaáron kapja az ember a szolgáltatást és kap belőle X kedvezményt.
Így emelhetnek árat bárkinek, hiszen a hűsg a kedvezmény mértékére szól, nem garantált árra.
Rafkós. :DDD

(#15224) jerry311 válasza Apollyon (#15222) üzenetére


jerry311
nagyúr

Igazából nagyon okosan ki van találva ez a UPC-nél. Apróbetűs rész ugye.
A hűségszerződés ideje alatt nem kedvezményes árat rögzítenek, hanem kedvezményt.
Tehát úgy van, hogy listaáron kapja az ember a szolgáltatást és kap belőle X kedvezményt.
Így emelhetnek árat bárkinek, hiszen a hűsg a kedvezmény mértékére szól, nem garantált árra.
Rafkós. :DDD

(#15225) kabelmania27 válasza jerry311 (#15224) üzenetére


kabelmania27
félisten

Fibernetnél 1év után amikor lejárt a hűségnyilatkozat 2 hónapig listaáron számláztak aztán jóváírták...
Télen írták a számlán, hogy lejárt a hűségnyilatkozat, de változatlan áron elkötelezettség nélkül kapom, betelefonálok hogy visszamennék tévében és netben, az volt a válasz, hogy automatán meghosszabbították a hűségnyilatkozatot és csak listaáron mehetek vissza...
Albérletbe upc internet 15ös csomag volt, írták a szeptemberi számlán, hogy lejárt a hűségnyilatkozat , betelefonálok tényleg lejárt és nincs automatán meghosszabítva bármikor lemondható, marad a kedvező 2800Ft os havidíj, tavasszal emelték 2926Ft-ra.

[ Szerkesztve ]

(#15226) Apollyon válasza jerry311 (#15223) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jah nem rossz, de ha nem akarod váltogatni akkor végülis mindegy. Meg igen, ahogy a fórumtárs is írja, automatikusan meghosszabbítják a hűséget, ami mondjuk gáz ha elakarsz költözni időközben..

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15227) hoby36


hoby36
senior tag

Hellotok!120mbit/sec upc netem van.Eddig bármit csatlakoztattam,simán működött állítgatások nélkül.Tegnap lányomnak vettünk egy laptopot,de sehogy sem tudok vele a netre csatlakozni.Ezt a hibát írja:A helyi kapcsolat nem rendelkezik érvényes ip-konfigurációval.Szerintetek,mit kell állítani át a windowsba,vagy nem tudom mit tegyek?

A logikában semmi sem véletlen!

(#15228) jerry311 válasza hoby36 (#15227) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerintem modemet áramtalanítsd pár percre, utána ha online akkor mehet a minden.

(#15229) hoby36 válasza jerry311 (#15228) üzenetére


hoby36
senior tag

:R Sikerült!

A logikában semmi sem véletlen!

(#15230) kabelmania27 válasza hoby36 (#15229) üzenetére


kabelmania27
félisten

Király:)

(#15231) eight válasza JEEMBO (#15221) üzenetére


eight
senior tag

Mindenképpen nézd meg valakinél a szomszédban, és jól mondják a többiek hogy a legolcsóbb csomaggal kell kezdeni. Fontos hogy az elvárásaid szerint működjön, mert azután a kutyát nem fogja érdekelni a nyomorod. Nálam pl. már évek óta használhatalan a net (nem rossz, hanem szó szerint használhatatlan!), és hiába kérem hogy csináljanak valamit, tesznek rá és (önmagát és minden elképzelést felülmúlva) egyre csak rosszabb és rosszabb lesz. Azért remélem te szerencsésebb vagy, de a próba a tuti :)

[ Szerkesztve ]

(#15232) kabelmania27 válasza eight (#15231) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nálam az albérletbe tökéletes volt, ismerősöm két különböző városban tökéletesen működik, modem újraindítás általában szokott segíteni a lassulási problémán.

(#15233) upc on-line válasza kabelmania27 (#15232) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves eight!

Szeretnénk megvizsgálni az internetkapcsolatodat, amihez elküldheted az előfizetői adataidat (ügyfélszám, cím) a upconline@upc.hu e-mail címünkre.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#15234) jerry311 válasza upc on-line (#15233) üzenetére


jerry311
nagyúr

hahaha.
Kíváncsi leszek a végeredményre.
Mondjuk ennek úgy kell(ene) működnie, hogy a csodálatos CCSS-ben és a HD-s rendszerekben is látható előzmények alapján az ügyfélszolga elkezd gyanakodni és saját magától továbbítja alaposabb kivizsgálásra a kedves ügyfél hibáját.

Kellemes meglepetés lehet, hogy egy szolgáltató online is jelen van és az ügyfél panaszos hozzászólására reagálva próbál segíteni, de idáig nem kellene eljutnia egy ügynek.

(#15235) JEEMBO válasza eight (#15231) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Köszi, ezen vagyok!
Nincsenek elrugaszkodott ideáim, de általában amondó vok., ha már ugyanannyit fizetünk egy szolgáltatásért, mint más, akinél minden OK, akkor legyen ugyanolyan jó nálunk is.
Neked is sok kitartást a további küzdelmekhez!

"Jó pap is holtig butul"

(#15236) JEEMBO válasza upc on-line (#15233) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Tisztelt UPC on-line!
Igényelhető (lesz) pl. a FiberNetben csalódott, már bekötött kábellal rendelkező, volt FiberNetes előfizetők részére internet próbahónap?
Köszönöm!

"Jó pap is holtig butul"

(#15237) HofiZoli válasza JEEMBO (#15236) üzenetére


HofiZoli
senior tag

hogyne, ajándék szopógéppel... :DDD

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#15238) upc on-line válasza HofiZoli (#15237) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves JEEMBO!

Ha mindenképpen ragaszkodsz a netkapcsolatunk letesztelésére, akkor javasoljuk, hogy határozott idejű szerződés aláírása nélkül rendeld meg valamelyik csomagunkat listaáron, majd ha bevált, akkor már kedvezményes áron is megrendelheted egy év elkötelezettséggel.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#15239) JEEMBO válasza HofiZoli (#15237) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Azt már kaptam annó a Fibernél is, pedig én csak netet kértem... :))
(csak az nem mindegy, hogy ki melyik oldalon van :o )

[ Szerkesztve ]

"Jó pap is holtig butul"

(#15240) JEEMBO válasza upc on-line (#15238) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Tisztelt UPC on-line!

Akkor a http://www.upc.hu/pdf/internet-listaarak.pdf szerinti 10400Ft belépési díj + 5000Ft FP10 havidíjat kellene számolnom?

[ Szerkesztve ]

"Jó pap is holtig butul"

(#15241) Taci


Taci
addikt

Remélem ide tartozik a kérdés:

UPC + uTorrent: kell valamilyen speciális beállítást eszközölni a megfelelő/optimális/gyors/hatékony működésért a torrent-kliensben, vagy az alapbeállítás is megfelel?

Köszönöm!

(#15242) [CS]Blade2 válasza upc on-line (#15238) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Tisztelt UPC on-line!

Kisebb csomagra módosításra semmilyen lehetőség nincs?
Fiber60-as netem van 8360ft/hó-ért, a hűségem lejárt, és fiber50-re szeretnék váltani hűséggel.

(#15243) vargalex válasza [CS]Blade2 (#15242) üzenetére


vargalex
félisten

Igaz, hogy nem engem kérdeztél, de nekem anno az ügyfélszolgálat azt mondta, hogy még ugyan arra a csomagra sem köthetek újabb hűséget a kedvezményes áron (ez az FP15 volt, igaz esetedben már nincs is FP60), csak nagyobbra. Furcsálltam, mert más szolgáltatónál ilyet nem tapasztaltam. Illetve nem értem, hogy FP120 esetén, ha pl. ismét csökkentik az új belépők díjait, akkor a régi lejárt hűséggel rendelkezőknek esélyük nincs kedvezményes díjra?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15244) jerry311 válasza vargalex (#15243) üzenetére


jerry311
nagyúr

A dolog egyxszerű.
1221 -> szolgáltatás lemondás.
Elpanaszolod, hogy drága és hogy szeretnéd lemondani. Ha ugyanazt akarják neked megfelelő áron adni akkor elfogadod, ha nem akkor addig "harcolsz" míg megkapod a kisebb csomagot olcsóért.
Ha csak tehetik, nem fognak elengedni. Inkább megtartanak kevesebb pénzért, mint hogy átengedjenek a konkurenciának.

(#15245) [CS]Blade2 válasza vargalex (#15243) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Éppen ezért sem akarok 120-asra váltani, mert igaz, hogy gyorsabb lenne, és csak 6000ft, de utána vége a bulinak, és egyébként sem tudom még a 60mbitet sem kihasználni, valamint a 6K is sok lenne. Most 16700 a tv-telefon-net együtt. Másik szolgáltatótól tv, jobb telefon, viszont kisebb net 12500-ból kijönne.

(#15246) kabelmania27 válasza [CS]Blade2 (#15245) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha gigabites a lan fog meni 120/10el, de ha nem vagy nagy letöltő akkor nem tudod kihasználni.
Én úgy tudom, hogy hűség utána visszafelé lehet váltani, hűségen belől pedig felfelé.
Haveroméknál is 60as net van és elég lenne nekik az 50 megabites, tv és telefon hűségnyilatkozat is lejárt.
Szerintem telefonálj be újra 1221-re lemondás menüpontba, ha nem sikerül visszaváltani kérd upc on-line segítségét.

[ Szerkesztve ]

(#15247) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Van valaki aki Cisco kábelmodemet használ 120-as vagy 60-as nethez? Mi vele a tapasztalat? Mebízható?

Válaszokat előre is köszönöm.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#15248) kabelmania27 válasza Adler (#15247) üzenetére


kabelmania27
félisten

Haveromnál 60as nethez adták a cisco modemet, 2 gépen használják a netet, gigabites switchel van megosztva ( max 3gépre ad ipt )
Nincs vele gond, megbízható:)

(#15249) Gubek-Einste válasza Adler (#15247) üzenetére

Nekem kb 2 hónapja van Cisco EPC3212 és eddig meg vagyok elégedve, csak az a baj vele, hogy a firmware-je nagyon le van korlátozva így nagyon kevés adatot lehet róla meg tudni. Sokkal kevésbé világítja be a szobát mint a Motorola ED3-as modeme tette és még szebben is néz ki.

Örülnék ha UPC (akár külön díjazásért cserébe) adna Cisco EPC3925-ös wifi router-modem kombókat is lakossági előfizetőknek mert így csak egy eszköz kellene használnom, most is Cisco a routerem (Linksys WRT320N).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15250) Gubek-Einste válasza Taci (#15241) üzenetére

Titkosítás erőltetve, más beállítás nem kell, nálam meg minden ahogyan kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.