Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15801) jerry311 válasza Flashcash (#15800) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az egyik ilyen levelet tovabbitsd a helpdeskre. Lehetoleg header-rel egyutt.

(#15802) upc on-line válasza Flashcash (#15800) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves Flashcash, ahogy jerry311 is javasolta, megírhatod a problémád emailben a weboldalunkon keresztül is, lehetőleg az eredeti levelet fájlként csatolva (a vizsgálathoz feltétlenül szükséges a küldő és a címzett email címe, küldés pontos időpontja, email tárgya, illetve az összes, kapcsolódó hibaüzenet). Ha még nem tetted meg vagy nem sikerült jelezned a hibát, írhatsz közvetlenül a upconline@upc.hu címünkre is, természetesen ebben az esetben is csatold a problémás levelet, illetve mellékeld a pontos hibaüzenetet is.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#15803) vadmajomka válasza Flashcash (#15800) üzenetére


vadmajomka
tag

Nekem egy idő után mindig beszart a UPC smtp szervere. Szerintem ha biztosra akarsz menni akkor használj valami free smtp -t (pl jango.smtp).

(#15804) kabelmania27 válasza vadmajomka (#15803) üzenetére


kabelmania27
félisten

Én mindig tudtam levelet küldeni:)

(#15805) Gubek-Einste válasza vadmajomka (#15803) üzenetére

Nekem soha sem volt gondom a levél küldéssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15806) atesss


atesss
addikt

Üdv !
FP25-ünk van kb. 1-1,5 éve.
(Legalábbis így az emelés után ekkora sebességű; nem tudom ilyenkor a szerződésben változik-e, de szerintem nem, tehát ott FP15 lehet még elvileg.)
Mellette pedig egy Digital Gold TV csomag + Európa minicsomag.
Felhívták anyámat egy új ajánlattal; én már rögtön azt mondtam rá hogy az valószínűleg a "kösz, nem kérjük" lesz, de megnéztem és tényleg jóval kedvezőbb a mostaninál.
Állítólag most indult az ajánlat (hónap elején), és csak 15.-ig van.
Előbbit láttam a honlapon is, utóbbit viszont nem tudom így megerősíteni, a honlapon csak az szerepel, hogy:
Akciónkat 2012. március 1-jétől visszavonásig, az adott szolgáltatástípus (internet, upc telefon, digitális és analóg kábeltv) szempontjából új vagy meglévő szolgáltatási csomagjukon magasabb csomagra módosító egyéni, illetve meglévő upc telefon- és/vagy upc internet Szolgáltatással rendelkező üzleti Előfizetők részére, 12 havi határozott idejű szerződés aláírásával biztosítjuk.
Na most mi ha a TV és Internet csomagot nem módosítjuk, de kérünk egy telefont is, az "magasabb csomagra módosító" -nak számít vajon ?

Szóval az ajánlat lényege :
Digital gold + Fiber Power 25 + telefon bronze díjcsomag együtt 7700-ért.
Mondjuk abban nem vagyok biztos, hogy ehhez is rendelhető a TV-minicsomag külön (az valami 500ft körüli havidíjú).

De ami lényegesebb kérdés, az a telefon technikai szempontból, és a Wi-Fi opció.
Normál esetben milyen eszközt szoktak adni a telefonhoz ?
A modem egyben a telefon-"leválasztást" is végzi ?
Vagy csak router kombóban elérhető ?

Illetve láttam, hogy van "Díjmentes upc wifi opció" is: [link]
Alapvetően nem szeretem az ilyen egybe készülékeket. Még inkább nem szeretem a UPC álltal adott készülékeket...
De most egy régi D-Link DI-524-ünk van, ráadásul "saját készítésű" táppal; így kivételesen jól jöhetne.
Meg egy Cisco EPC3925-t adnak hozzá, és azért ők tényleg egy elég nagy név.
Mondjuk a UPC valahogy biztos megoldotta, hogy ne legyen annyira jó...
Vagy pl. egy kicsit rosszul sikerült szériáról van szó, és a Cisco megkereste a UPC-t, hogy nem kell-e egy adag, pl. harmad áron. :P
Mi a tapasztalat a UPC eddigi Cisco-s eszközeiről ?
Illetve erről a típusról van-e esetleg ? Vagy ezt vajon most hozhatták csak be, ezzel az ajánlattal ?

Egy magyar manual: [link]
Angol manual (A Google pont a UPC román honlapján találta): [link]
A UPC honlapján információ és beállítások a modemről: [link] és [link]
Amit nagyon sajnálok, hogy nincs rajta WAN "kimenet".
Vagyis nem lehet szimplán csak modemként használni, és akkor ha akarnék, egy saját routert köthetek rá.
Vagy lehet valahogy erre mód ?

Van még pár érdekes dolog a UPC Wifi opció árazásával kapcsolatban:
A csomagajánlat internet része:
Fiber Power 25
Szupergyors helyett most ultragyors!
3 hónapig 50 Mbit/s
díjmentes upc wifi opció

A upc wifi opció oldaon pedig ezt írják:
Fiber Power 50 és Fiber Power 120 csomagok esetén 0 Ft-os havidíjjal
Elkötelezettség nélkül

Most akkor lehet csak 3 hónapig kapnánk meg havidíj nélkül ?

Egy 2500-as "eszközcsere díjat" felszámolnának, de az mivel csak 1x díj, az nem vészes:
A upc internet Szolgáltatás igénybevételekor amennyiben csomagmódosítás vagy upc wifi opció megrendelése esetén az Előfizetőnél kihelyezett eszköz cseréje szükséges, egyszeri díj kerül felszámításra az ÁSZF 3. számú melléklete alapján. Ilyen esetben az internet-eszközcsere adminisztrációs díja 2540 Ft, a kiszállási díj kedvezményes összege 1300 Ft; ez utóbbi Előfizető általi saját telepítés választása esetén nem kerül felszámításra.

[ Szerkesztve ]

(#15807) Gubek-Einste válasza atesss (#15806) üzenetére

Ha eddig nem volt telefon akkor új előfizetőnek számítasz ebből a szempontból.

Mindig rendelhető mini csomag, függetlenül az előfizetett alapcsomagtól/csomag ajánlattól.

Valamilyen Cisco modemet adnak ha kérsz telefont is. FP10 és FP25 mellé elvileg Cisco EPX2203 vagy EPC2203 modemet adtak eddig de mivel most akciósan 3 hónapig FP50 lesz így most EPC3212 lesz ez, ezek sima modemek 2 telefon csatlakozóval.

T-Home ad még EPC3925 HGW-ket a kábelnet-telefon-IPTV kombó mellé és elég sok rá panasz, a UPC csak elseje óta forgalmaz ilyet a lakosság előfizetőknek is.

Nekem eddig 3 Cisco eszközöm volt:
EPX2203: Gyakran szakadozott a net/újraindulgatott a modem, cserélték EPC2203-ra, sokaknak volt ilyen gondjuk vele, azt hiszem mostanság már nem adnak.
EPC2203: Nem volt vele semmi bajom.
EPC3212: ED3-as modem, gond eddig nem volt vele.

Én már kértem ilyen EPC3925-öt, holnap hozzák, majd megírom mik vele a tapasztalataim.

Leírás alapján van benne Bridge mód amivel igénybe lehet venni az előfizetésekhez jár több IP címet, ez azt jelenti, hogy ezzel a beállítással egy 4 WAN portos modemre lehet butítani a HGW-t.

Mivel ez egy csomag ajánlat így neked ingyen lesz a HGW használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15808) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, kb 20 perce elkezdett "furán" viselkedni a chello: 3-4percenként elmegy a net, router és modem újraindítás után pár percig jó, aztán megint elszáll.

Kb ötödjére indítottam újra a cuccokat, most úgy néz ki, hogy stabil.

Bp., II. ker, 25mbites net.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#15809) Zirowe válasza Zirowe (#15808) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Talán most, nagy nehezen, stabilizálódott.

Mi lehetett a baj?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#15810) kabelmania27 válasza Zirowe (#15809) üzenetére


kabelmania27
félisten

Milyen a modem jelszint értéke?
webstar modem esetében http://192.168.100.1/_aslvl.asp
felhasználónév: admin
jelszó: W2402 acces level legmagasabb értékre, felhasználónevet jelszót újra, majd 192.168.100.1 signal fül
Kábelezés hogy van kialakítva a lakásban? Osztókról ha nem tudsz képet betenni nem baj, az is elég ha leírod milyen felirat van rajtuk és melyik kimenetből hova vezet tovább a kábel.

(#15811) Zirowe válasza kabelmania27 (#15810) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azóta megint vagy 3x elment, utána picivel később visszajött.

Itt a kép a signalról.

Ajtón jön be a kábel, ami ott rögtön el van osztva két felé, az egyik megy egy tv-be, a másik a modembe, onnan pedig egy másik tv-be.

Az első elosztón az áll, hogy flomatik, 1000-2w, two way splitter, 5-1000mhz, 3,5db out; a másodikon, ami a modemnél van ez áll: asheridge, tyc-1000-2wn, 2-way splitter, 5-1000mhz-120db rfi, 3,5db out.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#15812) kabelmania27 válasza Zirowe (#15811) üzenetére


kabelmania27
félisten

Kösz a képet és a leírást:)
Jelszint szerintem elfogadható, adási kicsit magas, de ettől még jól kellene működnie, albérletbe is általában 50 körüli adási szint volt. Kábelezés szerintem tökéletes, két szimmetrikus kettes osztód van, ezzel csak annyi teendőd van, hogy az összes F csatlakozót húzd meg a lakásban amennyire csak tudod.
Ilyen hirtelen kimaradást ritkán én is tapasztaltam, de általában működött.
3x3,5+0,9=7,9 a bejövő jelszint ami szerintem elfogadható
Tévéken tiszta minden adás?

[ Szerkesztve ]

(#15813) atesss válasza Gubek-Einste (#15807) üzenetére


atesss
addikt

Akkor a csomag kérdések elvileg megoldódtak, ha biztos vagy ebben.

De lehet azért felhívom a UPC ügyf.-et, már ha elérem őket.
Illetve gondoltam rá hogy esetleg elmegyek, mivel pont egy barátomnak is kellene ügyintéznie, abban segítenék egyben.
Nem tudod az ügyfélszolgálatoknak milyen a "terhelése" ? Telefonos ügyfélszolgálatról van fent egy ilyen, de a személyes ügyfélszolgálatokról nem találtam.

Mivel ez egy csomag ajánlat így neked ingyen lesz a HGW használata.
De ugye a 3 hónap után is ?

amivel igénybe lehet venni az előfizetésekhez jár több IP címet
Mivel nekünk FP25 lenne, itt ez tárgytalan, mivel úgy tudom ehhez nincs több IP cím.
Ha meg csak egyet adnak, akkor nem oldható meg ez, vagyis hogy
Ezzel a beállítással egy 4 1 WAN portos modemre lehet butítani a HGW-t.
Vagy mégis ?

Illetve az lenne még megoldás, hogy ha a régi modemet (ez csak modem, egy darab RJ45-el) tartalékban itt hagynák a UPC-sek, de sajnos nem sok esélyét látom hogy erre rávehetők...

A T-Home-os topicban is rákérdeztem, de látom te is. :)

[ Szerkesztve ]

(#15814) jerry311 válasza atesss (#15813) üzenetére


jerry311
nagyúr

Fogalmam sincs mit tud az a Cisco HGW, de ha IOS fut rajta, akkor nagysagrendekkel szebben lehet konfiguralni, mint egy sima soho routert.

(#15815) Gubek-Einste válasza atesss (#15813) üzenetére

Nem tudod az ügyfélszolgálatoknak milyen a "terhelése" ?
Éppen mennyien akarnak ügyet intézni.

De ugye a 3 hónap után is ?
Igen

Ha meg csak egyet adnak, akkor nem oldható meg ez, vagyis hogy
Ezzel a beállítással egy 4 1 WAN portos modemre lehet butítani a HGW-t.
Vagy mégis ?

A Bridge módban a HGW-nek ki van kapcsolva a router funkciója, úgy viselkedik mint egy sima modem.

Illetve az lenne még megoldás, hogy ha a régi modemet (ez csak modem, egy darab RJ45-el) tartalékban itt hagynák a UPC-sek, de sajnos nem sok esélyét látom hogy erre rávehetők...
Természetesen elfogják vinni az eddig használtat.

jerry311: Beállításai megegyeznek egy sima Linksys router-ével.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15816) Zirowe válasza kabelmania27 (#15812) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ok, köszi. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#15817) kabelmania27 válasza Zirowe (#15816) üzenetére


kabelmania27
félisten

Az a fajta modem, ami nálad van, hajlamos sokszor újraindulni.
Most jól működik?

(#15818) Zirowe válasza kabelmania27 (#15817) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Kezdjük ott, hogy baromi régi. :)
Még abból az időszakból való, amikor havi 20gb volt a limit.

Stabil a működése, csak ugyebár ha sokat megy a torrent, néha napján lehal, és újra kell indítani.

De ez a mai teljesen más volt, nem töltöttem semmit és így is folyamatosan behalt, meg volt, hogy újraindítás nélkül is visszajött.

Igazából engem az zavar a legjobban, hogy nincs a webes felületen reboot opció, mert nem az én szobámban van a modem, így mindig ha van vmi, akkor át kell mennem édesanyám szobájába áramtalanítani. :)

Most egyelőre minden okés.
Bár lehet, hogy összefüggés van a chello leállás, a hajnali fb stop és a túlzott napkitörések között. ;]

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#15819) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Online módosítottam Fiber50-et Fiber120-ra, valamint a telefont fix180-ra. Eddig papíron jött a számla és a sárga csekk. Most regisztráltam a díjneten (itt van egy kis gond egyébként , nem volt számlánk, így telefonon kértük a számlaszámot, de rosszat diktáltak be, viszont a upc így is elfogadta, azért írtunk a dijnet-nek erről).
Innentől, ha jól értem, akkor a két ügyfélszámra a két számla a dijnetre érkezik majd, és ott kell kifizetni. Ez egy feltétel az online rendelés miatt, és így kapunk egyszeri 1500Ft jóváírást.

"Amennyiben az Előfizető vállalja, hogy számláját Díjnet szolgáltatáson keresztül rendezi egyszeri 1500 Ft jóváírást biztosítunk havidíjából, és/vagy egyszeri 500 Ft jóváírást biztosítunk, amennyiben vállalja, hogy számláját csoportos beszedési megbízás útján egyenlíti ki - további feltétel a megjelölt fizetési módok minimum 6 hónapig történő fenntartása, ellenkező esetben a korábban jóváírt díja(ka)t kiszámlázzuk az Előfizető részére. Online rendelés esetén kötelező a Díjnet szolgáltatáson keresztül történő számlarendezés."

Ezek után már nem lehet még a csoportos beszedésre is váltani :F

(#15820) kabelmania27 válasza [CS]Blade2 (#15819) üzenetére


kabelmania27
félisten

Attól még hogy díjnetre jön a számla, fizetheted csoportoson, belépsz az ebandodba és beállítod csoportos beszedésre az Upc-t, aztán az átállás után a díjneten rendezettnek jelölöd az Upc számlát. Az Upc számlán megtalálod a jogosult azonosítót ami A-val kezdődik és azt az azonosítót amit meg kell adnod, ez szerintem az ügyfélszámod.

[ Szerkesztve ]

(#15821) [CS]Blade2 válasza kabelmania27 (#15820) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

"Online rendelés esetén kötelező a Díjnet szolgáltatáson keresztül történő számlarendezés."
A csoportos beszedés független a díjnettől, így ha jól értem, akkor ezzel nem a dijneten keresztül rendezném a számlát. Ezzel nem lesz gond? Ilyenkor jár a -1500 és a -500Ft is?

Unicreditnél nem tudom, hogy van-e egyáltalán ilyen lehetőség. Viszont küldtek a módosításkor 2db pdf-t a két ügyfélszámra, amivel lehet váltani csoportos beszedésre, szóval maximum kitöltjük a két papírt, aztán beadjuk a unicreditnek. És akkor a következő számla gondolom már a díjnetre jön, addig talán áttesz csoportos beszedésre is, és akkor amint levette az összeget, mindig fel kell majd menni a díjnetre, és benyomni, hogy rendezve van?

(#15822) kabelmania27 válasza [CS]Blade2 (#15821) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igen, belépsz a dijnetbe és rendezettként fogod jelölni, a fizetési határidő napján fogják a számládról levonni az összeget.
Nem lesz gond, mivel a két dolog teljesen független egymástól, ha nem regisztráltál volna a dijnetre, akkor is ráteheted csoportosra bármilyen számlát.
Bármilyen közüzemi szolgáltató számláját fizetheted csoportos beszedéssel.
A csoportos beszedésre kell kb egy hónap amíg átáll.
A következő díjnetes számlán ha a csoportos beszedés lesz a számlára írva nem kell befizetni, ha banki átutalás akkor bankkártyával ki tudod fizetni, ha alkalmas a kártyád netes fizetésre, ha nem alkalmas egyéni utalásba is kitudod fizetni, az Egyedi banki utaláshoz szükséges információk-ra kattintva meg tudod nézni milyen számlaszámra és milyen közleménnyel kell átutalni, ami az Upc számlána található számlaszám és az ügyfélszámod lesz. Ez esetben is jelölni kell rendezettként a számlát.

[ Szerkesztve ]

(#15823) [CS]Blade2 válasza kabelmania27 (#15822) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Értem, ha így jó, és még jár is a 1500+500 jóváírás, akkor amint aktívvá teszi a másik ügyfélszámra is a reg.-et, áttesszük csoportosra a netbankingon.

A dijnet viszont vissza írta a bejelentésre, amin kértem, hogy a számlaszámot rosszul adtam meg, írják át erre és erre, hogy aktív a cucc, várjam a számlát. Most nem tudom, hogy javították-e a dolgot. A 1221-n félreértették, hogy a díjnetes reg.hez kellene a számlaszám, mert az ügyintéző megadta a upc számlaszámát ami a sárga csekken is van (3x8 jegy), és azt mondta, hogy annak az utolsó 9 jegyét kell beírnia, pedig a számláról kellett volna ami a 3-as alatt van: [link]

(#15824) kabelmania27 válasza [CS]Blade2 (#15823) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha az ügyfélszámot jól adtad meg lehetséges hogy jó:)
Számlaszám:sok egyes
Upc hagyja jóvá a díjnet regisztrációt, ha jóváhagyták akkor szerintem működni fog.
Ha a telefonos ügyintézésnél elég egy ügyfélszám, lehet elég így is.

(#15825) [CS]Blade2 válasza kabelmania27 (#15824) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Utána még egyszer felhívtam őket, és egy másik ügyintéző lediktálta a jó számokat (az a csupa 1-es élesben 7-el kezd, és 9 jegyű), csak amit már elküldtem, nem lehet átírni. Az ügyintéző azt mondta, hogy az nem lesz jó, vissza fog menni, hogy nem nem fogadják el, erre az jött, hogy elfogadta, és aktív. Nem egyszerű, ez nem hiányzott a dologhoz, így is bonyolódik egy kicsit, hogy 2db ügyfélszám van.

(#15826) kabelmania27 válasza [CS]Blade2 (#15825) üzenetére


kabelmania27
félisten

Szerintem lehet egy ügyfélszámra egyesíteni a kettőt:)

(#15827) jerry311 válasza [CS]Blade2 (#15823) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerintem dijnet vagy csoportos beszedes.
A UPC akkor ad kedvezmenyt ha Dijnettel fizetsz vagy ha csoportos beszedessel.
Hiaba valtasz csoportos beszedesre az a UPC es Dijnet kozti penzugyi viszonyon nem valtoztat. Tehat nem is fogsz erte +500 HUF kedvezmenyt kapni a Dijnetes 1500-on felul.

(#15828) [CS]Blade2 válasza jerry311 (#15827) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Teljes a káosz. A dijnet-es fizetés feltétel az online rendelés miatt, de ettől függetlenül lazán engedné a csoportos beszedést. Sőt a weblap kezdőlapján ott az elekronikus számla a dijnettel, [link] és írja is, hogy takarítson meg 2000Ft-ot* új megrendelés esetén csoportos beszedéssel.
Ezek szerint viszont lehet valahogy dijnetes és csoportos egyszerre. A korábban idézett részben is az van, hogy "év/vagy". Új megrendelés alatt nem tudom mire gondol, csak új előfizetőkre, vagy a váltás is új megrendelés.
"Online rendelés esetén kötelező a Díjnet szolgáltatáson keresztül történő számlarendezés."
Vagyis aki online rendelt, annak nincs ÉS, és csak a dijnet lehet, és csak az 1500 jóváírás?

(#15829) Gubek-Einste

A mai napon meg is kaptam a csomagos postástól a Cisco EPC3925 HGW-t.

1; Hétfőn amikor megrendeltem akkor csütörtöki kiszállítást ígértek és futár általi kézbesítést.
2; 2 postást hozta a fel a csomagot.
3; A doboz iszonyatosan nagy, 472 mm x 330 mm x 120 mm, az eszköz ugyan akkora mint az EPC3212 modem
4; A régi modemet az ügyfélszolgálati irodában kell leadni, megrendelésnél ingyenes postai visszaküldést emlegettek.

A csomag tartalma:
Cisco EPC3925 HGW
Táp
5 m telefon kábel
10 m UTP kábel
1,5 m RG6 75 Ohom-os háromszorosan árnyékolt koax kábel mindkét végén F csatlakozóval
5 m RG6 75 Ohom-os háromszorosan árnyékolt koax kábel 1-1 F és normál antenna csatlakozóval
1 db 5-1000MHz szimmetrikus kettes osztó. Teleste DSS2
2 db csavar az osztó rögzítéséhez
1 db normál antenna csatlakozóról F csatlakozóra átalakító
1 db szerelő kulcs az F csatlakozók meghúzásához, nagyon hasznos
1 db Telepítési útmutató, nagyon részletes de a HGW nincsen benne
1 db műszaki GYÍK lap, ügyfélszolgálaton állandóan ismételt tanácsokkal

A HGW telepítése egy kicsit macerásabb mint egy sima modemé, a router-es részét is konfigurálni kell de aki látott router menüt annak könnyen fog menni.
A menü szinte teljes egészében megegyezik egy sima Linksys router-ével de van jó pár eltérés is, a kábel modemes dolgokon kívül.
Csak 2,4 GHz sávos a wifi, alapból WPA2-AES titkosítás van rajta.
Az USB portra dugott Pendrive-ot/nyomtatót érzékeli de a menüben nincsen hozzávaló menüpont, gép nem érzékeli HGW-re rádugott eszközt.
A telefon port csak a modem regisztráció után aktivizálódik addig nem is világit a telefon port sem.
Azonos alhálózatból oszt IP-t a vezetéken és vezeték nélkül csatlakozó eszközöknek, T-Home-nál külön tartományból teszi ezt.
Az admin oldal a modemeknél szokásos 192168.100.1 alatt érhető el, bejelentkezés nélkül ugyan azt lehet látni mint a EPC3212 modem estében is, alap adatokat jelszintekkel.
Alapból nincsen felhasználónév/jelszó a beállításokon de első bejelentkezés után meg kell adni egyet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15830) #78121280 válasza Gubek-Einste (#15829) üzenetére


#78121280
törölt tag

A menüpontokról tennél fel képet a "Cisco EPC3925 Problémák" topikba? Kíváncsi lennék rá, hogy mennyire van lebutítva a UPC HGW a T-Home HGW-hez képest. :)

(#15831) Gubek-Einste válasza #78121280 (#15830) üzenetére

Kapod.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15832) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szép napot mindenkinek!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e lehetőség a feltöltést növelni?
A hivatalos oldalon nem találtam erre vonatkozó információt.

(#15833) Gubek-Einste válasza juliabrilke (#15832) üzenetére

Fizess elő nagyobb csomagra.

Roli27 Elkészültek a képek.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15834) juliabrilke válasza Gubek-Einste (#15833) üzenetére


juliabrilke
addikt

120/10 a jelenlegi csomag. Még ha 2 netet is kérnék, akkor is szűkös lenne. :(

(#15835) Gubek-Einste válasza juliabrilke (#15834) üzenetére

Ebben az esetben nem tudsz mit tenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15836) jerry311 válasza Gubek-Einste (#15833) üzenetére


jerry311
nagyúr

Valami public albumba tedd fel pls, jo lesz az meg kozos hasznalatra, ha kell itt valakinek segitseg :)

(#15837) Gubek-Einste válasza jerry311 (#15836) üzenetére

Direkt olyanba raktam fel.

ITT vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15838) atesss válasza #78121280 (#15830) üzenetére


atesss
addikt

Ezt tényleg hasznos ötlet.

Aztán a vélemények engem is érdekelnének, mert ma felhívtam az ÜF-et (2-3 perc után kapcsolták is őket, pedig kb. 1 órája volt, tehát csúcsidőben).
Megkérdeztem a kérdéses dolgokat, szerencsére minden úgy van ahogy pl. Gubek-Einste is írta.
Úgyhogy mi is megrendeljük ezt a Cisco EPC3925-t.
(Mivel anyám az előfizető, és ugye ő is kell hozzá (lesz egy plusz telefon is), még este visszahívnak.)

(#15839) kabelmania27 válasza Zirowe (#15818) üzenetére


kabelmania27
félisten

Jaja, minden összefügg mindennel:)
Az melyik csomag volt?
Most jól működik a neted?

(#15840) Zirowe válasza kabelmania27 (#15839) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Passz, már nem emlékszem.
Talán az 5 vagy a 10mbites, de nagyon rég volt már, talán 2005től megy ez a modem.

Meg a jelenlegi routerrel és beállításokkal is megy már vagy 2éve gondtalanul, és azóta is, fogalmam sincs mi lehetett aznap. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#15841) Beri


Beri
addikt


Valaki leírná, melyik micsoda és hová köthetek modemet?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15842) kabelmania27 válasza Beri (#15841) üzenetére


kabelmania27
félisten

Az első egy szimmetrikus a második egy asszimetrikus osztó.
Most mi van ráköve a kábelre az első osztónál és mi a másodiknál?
Oda kötsz ahova szeretnél, ha jelenleg minden kimeneten van valami, új osztót kell venned.

[ Szerkesztve ]

(#15843) Beri válasza kabelmania27 (#15842) üzenetére


Beri
addikt

Tehát akkor mindegyik sima elosztó, semmi több?
Az első képen láthatóba (az aljába) jön egy fekete kábel a falból, annak az OUT ágán nincs semmi (ide szeretném átrakni a modemet). A másik szobába megy ebből az IN ág, ott meg jön egy másik kábel még pluszban, az egyik a második képen látható elosztó IN-jére, a másik az OUT-jára, azután van még egy ugyanolyan elosztó, mint a második képen, abból meg megy a kábel a modembe perpill.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15844) kabelmania27 válasza Beri (#15843) üzenetére


kabelmania27
félisten

Elnéztem bocs, mindkettő asszimetrikus
Ha áthozod a modemet, akkor úgy variáld át, hogy az out ág menjen tovább a következő szobába és a tap-ba kösd a modemet, in be pedig a bejövő fekete kábelt.
In a bejövő out a továbbmenő tap, a leágazó kimenet
Ahol most van a modem, ott az áthelyezést követően nincs szükség oszásra, kiveheted az osztót.

(#15845) Zirowe válasza kabelmania27 (#15839) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Amúgy nem tudom mi lehet vele, úgy látszik utálja a keddet, vagy kedden vmi karbantartás szokott lenni, mert ma hajnali 2-től megint elkezdett szarakodni, reggel meg egyáltalán nem volt, most ebben a pillanatban jött vissza. :S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#15846) Beri válasza kabelmania27 (#15844) üzenetére


Beri
addikt

Ahogy nézem, a másik oldalon is ez van (falból fehér IN-be, OUT van az ebben a szobában lévő IN-jére kötve, tap-ből megy a másik elosztóba, annak a tap-ján meg a modem).
Már csak azt nem értem, minek jön egy fekete és egy fehér kábel a falból.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15847) kabelmania27 válasza Zirowe (#15845) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nem csütörtököt hanem keddet mondott:D

(#15848) Zirowe válasza kabelmania27 (#15847) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Kb..

Ha kérek egy modem cserét, az kb mennyibe kerül?
Mert még múltkor kérdeztem, hogy cserélik-e ingyen arra való tekintettel, hogy baromi régi már, de azt mondták, hogy működő modemet csak térítés ellenében cserélnek, bár hiába mondtam, hogy nem működik.. :((

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#15849) kabelmania27 válasza Zirowe (#15848) üzenetére


kabelmania27
félisten

Sajnos nem tudom, előző tanévba voltam albérletes, ott internet15 volt webstar modemmel, most kolis vagyok, itt nifis 100/100as net van.
Legegyszerűbb ha felhívod az ügyfélszolgálatot, vagy emailbe megkérdezed a upconline@upc.hu címen:)

(#15850) HofiZoli válasza Zirowe (#15848) üzenetére


HofiZoli
senior tag

A rendszerükben látják hogy működik a modemed. Mikor beszélsz velük, húzd ki. Hátha.. :)
Amikor megy a szerelő cserélni meg éppen jó.. Van ilyen, megbízhatatlan :D

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.