Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14301) piqla


piqla
őstag

Sziasztok!

Eddig minden szep es jo volt UPS Fiber 60-as nettel, torrent porgott fel s ala, maximumon.
Tegnap viszont felhivtak, es +1000 forintert duplaztam a savszelesseget.
Nem tudom, hogy van-e osszefugges, de azota baromi szar a sebesseg: 140 le, 30 kbit/sec feltoltesnel mar a seggemet verhetem.
Lehet osszefugges?
A legnagyobb magyar torrentoldalrol szedem a cuccokat, direkt jo seeder/leecher aranyu filmeket, hogy lassam, kiporog-e. De nem.

Valami otlet?

Szereted az állatokat?

(#14302) Gonosztorpe válasza piqla (#14301) üzenetére


Gonosztorpe
csendes tag

Szia!

hálókártya, ethernet kábel , router... esetleg oprendszer ha XP-d van.

(#14303) piqla válasza Gonosztorpe (#14302) üzenetére


piqla
őstag

Szia!

Koszi a gyors reakciot.

Ize, elegge laikus vagyok az egesz temahoz.

XP van, router nincsen, a modem az, amit hoztak (fekete:C), halokartya, ethernet...

De ha most ketszeresere emeltek a dolgokat, es hardver miatt nem porog ki, akkor nem ugy kellene tortennie, hogy kiporog, amennyit bir, legfeljebb nem tovabb?
Itt egy speedtest eredmeny, mondjuk ez sem 60/akarmennyi:
http://www.speedtest.net/result/1121107761.png

[ Szerkesztve ]

Szereted az állatokat?

(#14304) Gonosztorpe válasza piqla (#14303) üzenetére


Gonosztorpe
csendes tag

ha nincs feltelepitve a seb.opt program lehet probléma: innen tudod letolteni:
http://ugyfelkozpont.upc.hu/UPC%20Fiber%20Power%20Optimizer%20installation.exe

a sebességet meg speedtest.upc.hu oldalon mérj

mivel az UPC csak saját hálózatán belül vállal garanciát bármire is.

(#14305) macy49 válasza piqla (#14303) üzenetére


macy49
tag

Hali!
UPC/Ügyfélszolgálat/Gyorslinkek/Internet/Speedtest
Üdv

A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

(#14306) piqla válasza Gonosztorpe (#14304) üzenetére


piqla
őstag

41 es 6 mbit.

Csak azt nem ertem, hogy ha eddig minden faszentos volt, akkor egyik naprol a masikra miert doglott meg...
Ha torrent-korlatozas lenne, akkor gondolom eddig is erintett volna a dolog. Legalabbis gondolom en.

Eddig a legseedeltebb anyagok masodperceken belul kiporgettek 7,5-re a letoltest, most meg 1-2 perc utan is maximum 800 kbit.
Es semmit nem allitottam el...

Szereted az állatokat?

(#14307) Noxy válasza piqla (#14303) üzenetére


Noxy
veterán

halokartya, ethernet...

Milyen?
10/100 Mbps vagy 10/100/1000 Mbps<--- gigabites

ez sem 60/akarmennyi:

A speedtest oldalán a settingnél (baloldalt fent) be lehet állítani, hogy miben mérjen.
Ezután nem kell azt írnod, hogy 60/akarmennyi Mbps
Amúgy meg a UPC hivatalos seb..mérő oldala itt található.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#14308) piqla válasza Noxy (#14307) üzenetére


piqla
őstag

Ilyen alaplapom van, ebbe dugom bele a bedugnivalot.

Ettol fuggetlenul meg mindig nem ertem, hogy gyakorlatilag egyik naprol a masikra miert doglik meg a sebesseg...

Szereted az állatokat?

(#14309) Gonosztorpe válasza piqla (#14308) üzenetére


Gonosztorpe
csendes tag

az upc seb.mérojén mit mértél torrent nélkul?

(#14310) piqla válasza Gonosztorpe (#14309) üzenetére


piqla
őstag

69.7 Mbps / 3.6 Mbps

Szereted az állatokat?

(#14311) Thalion


Thalion
csendes tag

Sziasztok!
Azzal a problémával állok szemben, hogy az eddigi FP 15-ös netemet, tegnap megemelték 30-asra csakhogy azóta nem működik teljes sávszélen a p2p letöltés (max eddig 450kb/s). Tudom, hogy a UPC korlátozza de a utorrentben be van állítva a titkosítás és eddig a 15 Mbitel teljesen jól ment minden. Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm!

(#14312) piqla válasza Thalion (#14311) üzenetére


piqla
őstag

Háhá! Hasonló! Azzal a különséggel, hogy az emelés még csak szóban történt meg, lol.

Szereted az állatokat?

(#14313) Thalion válasza piqla (#14312) üzenetére


Thalion
csendes tag

Csináltam én már modem resetet, újraraktam a torrent klienst, próbálgattam portokat cserélni hátha megoldja, de eddig semmi :( Ugyanakkor a p2p-en kívüli letöltés az teljesen jó, legalábbis a speedtest.net hozza a 31/3-at minden alkalommal.

(#14314) piqla válasza Thalion (#14313) üzenetére


piqla
őstag

Fogalmam sincsen, de nekem is szar. Ejj, draga jo upc.

Szereted az állatokat?

(#14315) Novo


Novo
csendes tag

Hali!
Nálam torrent <100Kbyte le 6000 peerrel ;)( remélem csak egy rossz nap:d ) de downloadmanagerrel mérve :D.

A méréshez hozzászólva nekem a UPC-s mérős cuccokkal(http://upcmeres.upc.hu/ http://speedtest.upc.hu ) soha nem volt még meg 90+Mbit, a garantált is csak néha:D.

[ Szerkesztve ]

-A 13 éves újonc ;)-

(#14316) jerry311


jerry311
nagyúr

Más gond lesz itt...
Valami megborult ma.

(#14317) HofiZoli válasza Gonosztorpe (#14300) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Tudod, amíg a upc "szakembere" tőlem kérdezi meg a jelszinteket, addig te ne gyere nekem ilyen szöveggel.. és ha nem lenne hozzá köze a júzernek akkor tiltva lenne az elérés. Leülhetsz :D

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#14318) HofiZoli válasza jerry311 (#14316) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Ez ma 16.50-kor. Teljesen jó.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#14319) whatever


whatever
aktív tag

hát visszatért a torrent korlátozás, méghozzá szinte teljesen leállítva a letöltést, kár hogy még sokáig van hűség, ilyenkor jó lenne lefelé módosítgatni.

(#14320) KrAt válasza HofiZoli (#14299) üzenetére


KrAt
veterán

Kicsit finomabban a stílussal, ha kérhetem.. :)

(#14321) szab.tam válasza whatever (#14319) üzenetére


szab.tam
nagyúr

bizony. szerdáról csütörtökre virradó éjjel bütyköltek megint valamit. volt is 1-2 óra kimaradás. és onnantól vannak az érdekességek.
sokakaknak megemelték a reklám miatt a sávszélt, be is dőltetek. de hát egyszerűbb p2p korlátozás, (manegelés persze...), mint hálózatot fejleszteni. időnként mindig ez van.
és ilyenkor az újak miatt mi is szívunk... (persze együtt.) :D

ilyenkor el kell kezdeni trükközni: portot kell váltani, más klienssel kell nyomni, új ip-t kérni, gyakori restart, teljes áramtalanítás, stb.

néha csak felesleges hókuszpókusz, néha használ. de az legalább megnyugtat, hogy nem nálam dőlt be valami.

persze, speedtest full sebességet mutat.

ez van.... :(((

szerk:
természetesen a p2p management hadászati főosztályon ezeket a topicokat is olvassák ám. és ezeket a postokat olvasva habosra recskázzák a plafont, mivel jól végezték a munkájukat, hiszen itt rinyálunk.
inkább áradozni kéne, hogy begyorsult a p2p, mert akkor talán kirúgnák őket...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14322) TeeJay


TeeJay
félisten

tegnap óta itt is halott a P2P forgalom
1-2KB/sec a max amit ki tudtam belőle préselni és nem segít a modem reset sem hogy más DS/US sávra álljon fel, titkosítás sem segít uTorrent-ben szóval ez most nem igen tetszik...
remélem tényleg csak valami központi hiba mert itt lakom 2utcára a UPC Kinizsi utcai bázisához és lekopogom itt még nem nagyon volt soha korlátozás, mindig ment maxon le és fel minden P2P forgalom...
ami most van az viszont szégyen, még a betárcsázós net is gyorsabb
természetesen tesztoldalakon itt is megvan a 30/3megabit...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14323) MaTT


MaTT
aktív tag

hát ha ez nem ideiglenes akkor nagyon ideges leszek...
pont ma kötötték be a 15mbites fiberpowert. délután még semmi para nem volt. de most estére leállt a p2p forgalom. elöször csak azt hittem rosszul állítottam be a routert vagy valami. de látom nem egyedi a problémám. vááá! ráadásul még egy két hete a szomszéd open wifi-n ki is tudtuk próbálni, hogy milyen a net :D vígan töltögettünk, aztán persze wpa került a hálóra és rendeltünk sajátot. erre meg ez... :O

proxy-n keresztül viszont lehet használni. igaz nem a leggyorsabb, de a jelenlegi max 10k-nál jobb.
http://aliveproxy.com/socks5-list/
csak be kell másolni az ip-t meg a port-ot utorrent beállítások>kapcsolat füléhez. és kipipálni, hogy peer to peerhez használjon proxyt.

edit: ha valaki talál közelebbi proxyt, az ossza meg légyszi

[ Szerkesztve ]

Keep the rubber side down!!

(#14324) macy49 válasza TeeJay (#14322) üzenetére


macy49
tag

Uraim!
Én (szerencsére) teljesen járatlan vagyok abban a világban, amiről itt Értekeztek, de volna egy (lehet, hogy ostoba) felvetésem: nem lehet, hogy az uTorrent használata valahol másutt, UPC körein kívül van korlátozva? Sokat olvasni arról, hogy így meg úgy perlik őket.
Üdv :F

A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

(#14325) szab.tam válasza macy49 (#14324) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem.

ez egyértelmű upc p2p korlát. éltünk meg már ilyet...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14326) MaTT válasza szab.tam (#14325) üzenetére


MaTT
aktív tag

mi lett a vége? mennyi ideig tartott?
hadd ne googlizzak :R
mire számítsak?
ma írtam alá nov 30ig...

Keep the rubber side down!!

(#14327) szab.tam válasza MaTT (#14326) üzenetére


szab.tam
nagyúr

emlékeim szerint 2-3 hónap volt. de akkor a halite-ra váltás nálam segített.
most még nem másztam bele.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14328) MaTT válasza szab.tam (#14327) üzenetére


MaTT
aktív tag

Értem, köszi.
Meglátjuk... :F

Keep the rubber side down!!

(#14329) szab.tam válasza MaTT (#14328) üzenetére


szab.tam
nagyúr

próbálom a 0.3.3 haliet-ot. azzal veszett sebességgel beindul, de kifagy...
tököm kezd tele lenni....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14330) MaTT válasza szab.tam (#14329) üzenetére


MaTT
aktív tag

titkosítást bekapcsoltad?

Keep the rubber side down!!

(#14331) szab.tam válasza MaTT (#14330) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mondom: kifagy. a program. innentől kezdve e titkosítás tök 8... - és már nem tudom, mire raktam a titkosítást, mert töröltem.

de a v0.3.2.2 működik. ott a menüben vannak furcsaságok, a státuszok sem jelennek mind, a magyar nyelvet sem találom, de működik. a tikosítást találomra both/prfer rc4 + forced-re tettem...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14332) szab.tam válasza szab.tam (#14331) üzenetére


szab.tam
nagyúr

de majd holnap napközben körbetesztelem. mert éjszakára elengedhetik. habár a uterrent ugyanúgy áll...
múltkor is ez volt. a upc kifejezetten a utorrent-en futó p2p volt korlátozta. halite-on nem. kevesen használják, nem számottevő nekik, így nem foglalkoznak vele...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14333) TeeJay


TeeJay
félisten

lehet hogy megjavult nálam, most már felcsúszott 1,5MB-ra is (megabájt) bár még nem stabil mert nagyon össze vissza még a sebesség...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14334) MaTT válasza TeeJay (#14333) üzenetére


MaTT
aktív tag

azt tapasztaltam, hogy egy darabig megy rendesen, aztán amikor "észreveszik" korlátoznak.
viszont úgy tűnik halite mintha kicsit tovább menne normál sebességgel, mint utorrent.

Keep the rubber side down!!

(#14335) szab.tam válasza szab.tam (#14332) üzenetére


szab.tam
nagyúr

úgy néz ki perpill, hogy a halite sem megy. sajnos tényleg nincs kizárva, hogy a korlátozás beállítására hivatott parasztok ilyen topic-okba is járnak ötletelni. én is ezt tenném...
habár nem túl bonyolult a képlet.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14336) morpheus133 válasza szab.tam (#14335) üzenetére


morpheus133
tag

Azért nem kell egyből a legrosszabtól tartani.
Lehet simán csak egy komoly hálózati probléma!
Érdemes meg nézni a bixet:

Tegnap este valami nagyon meghalt ott!

Ezen meg lehet látni hogy előtte hirtelen nagy adatforgalom történt majdnem 2x egy normál napnak:

[ Szerkesztve ]

(#14337) szab.tam válasza morpheus133 (#14336) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok. de itt már többen leírtuk, hogy csak a p2p megy eszement lassúsággal. ugyanazon időszakban a speedtest fullon megy le, fel...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14338) TeeJay válasza morpheus133 (#14336) üzenetére


TeeJay
félisten

UPC-nek BIX-en kettő darab 50gigabites kapcsolata van, és amikor az egyik lehalt a másik átvette az összes forgalmat azért van a grafikonon majdnem kétszeres növekedés.

remélem tényleg csak valami hálózati hiba lehet mert ilyen korlátozást bevezetni hogy egész nap reménytelen a P2P forgalom az már gáz, ja és eközben bárhonnan töltök http-n minden jön 30megabittel mint a kisangyal...
azt vettem észre hogy uTorrent-be az UTP-s kapcsolatok nem akarnak nagyon menni, olyan mintha csak TCP protokollon menne értelmes sebesség, lehet emiatt van a halál

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14339) voorhees


voorhees
csendes tag

Ugyanilyen problémámat a Transmission oldotta meg OSX alatt. uTorrent-el döcögött a le/feltöltés, ezzel pedig sebes paripaként vágtat már vagy egy órája. Port forwarding beállítva, ugyanarra a portra, mint a uTorrentben.

Aki teheti, próbálja ki (van több verziója is, nem csak osx-re).

(#14340) kungzi


kungzi
veterán

azért csodálkozok, mert én,akit olvastam mind pesti vagy dunántúli, itt debrecenben nálam semmi korlátozás, csak a ping nőtt meg 1 napra, de azóta az is rendben van

(#14341) szab.tam válasza kungzi (#14340) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"a ping nőtt meg 1 napra" :DDD

értem, mire gondoltál, csak elfantáziáltam. ilyen ping mellett morzéval is előbb lejönne egy film.
a pinget biciglis futár hozta fel debrecenből a 13. kerbe, és vissza. az kb. 1 nap... :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14342) morpheus133 válasza szab.tam (#14337) üzenetére


morpheus133
tag

Nekem a sima letöltéssel is problémák vannak. Néhány oldalon a flash is nagyon lassan jön.
De milyen csoda a speedtest azt mutatja nincs probléma.

(#14343) kungzi válasza szab.tam (#14341) üzenetére


kungzi
veterán

:C :C

de az az érdekes, hogy itt debrecenben szinte minden ismerősömnek 120-as nete van, és minden maxon jön nekik, ezek szerint a pesti részen van valami gubanc

(#14344) midnightstar


midnightstar
tag

Itt a fölfelé megy teljesen jól 10 mbit megvan mindig, viszont lefelé általában csak fél. De speedtest.upc.hu az 120-at mér lefelé is :)

VAC up blyat

(#14345) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok.

p2p teljesen halott, 2. kerület, immáron második napja. Előtte viszont maximum le-és feltöltési sebességem volt (120/10). Néhány külföldi oldal videóit sem lehet megnyitni, feladtam. Speedtesten a maximumot mutatja. Nem élet ez így:)

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#14346) forrest85


forrest85
senior tag

Elvileg QoS a csomagkorlátozás. Nem lehetne SNMP-vel belenézni esetleg a modembe és feloldani a korlátozást? Ezen a protokolon keresztül machinálják a modemeket is. :F

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#14347) raxim válasza forrest85 (#14346) üzenetére


raxim
csendes tag

Hát mérési adatok vannak, elég gyorsan kitalálható, hogy reagál a dolgokra,
én úgy vettem észre az uTP, ami kezdetben segített, most nagyon nem.
Hiányzik belőle egy beállítástípus, így hiába állítgatom.

A titkosítás nekem egyébként be sem volt kapcsolva utp-vel.

Néhány torrenttel elértem egyfajta sebességet, tehát van olyan peer és kliens, amelyikkel stabilan megy a dolog, legtöbb amerikai, a románok meghaltak, és ez itt a probléma.:)

A UPC-nek nincs kapcsolata romániában, vagy esetleg franciaországban?

Ugyanis, más országokban, még az északiakat is nézve kevés a jó peer,
elvétve egy kettő.

Azureus-szal kihoztam egy gyors állítgatással egy tűrhető sebességet (1,2-1,3MB/sec), de nem a maxot, bár úgyis mindegy, 1-2 hónap múlva már csak 15Mb/sec.(1,7-1,8MB/sec valós max.)

Az Azureusról anno ezért is tértem át. (mivel nála valahol ez volt a max.)

1, Az alap be/kimenő portot szorozzd be egy párral, limite van a portkiosztásnak azért.
2, Van más porttípus is, mint a TCP, ha egy kicsivel lejjebb nézel a hasábon. (alapból nincs beállítva)
3, gyakran váltogasd a portot (mondjuk félnaponta), illetve a default proxy használat sem baj, ha van.

Ja egyébként minő véletlen épp egy torrent klienst írok (nem hagyományos értelemben, de használható lesz valszeg hagyományos értelemben is), de nem tudom mikor lesz kész, bár maga a torrent csak egy fileformátum, lecserélhető, ráadásul a szerkezete is lehetne jobb, kisebb stb.

Ezt valszeg, ha ilyen probléma van, gyorsabban lehet majd a hálózathoz igazítani, nálam okosabb emberek segítségével, és akkor a UPC-t is megfőzzük vacsorára.

Más kérdés, ha nem lenne, annyi torrent a neten fenn feleslegesen, tehát hatékonyabbá lehetne tenni a letöltést csak pár letöltéssel egy kiemelt torrentre, a sok fajtából, valszeg a UPC-sek is kevésbbé éreznék meg a hálóforgalmat, és a csomagok árai végül elfogynának.:)

Sztem a torrentek 90%-a szemét, néhány ellenőrzött site-tól eltekintve (ahol, minden filmből legalább 5 torrent van), én akkor sem látok jó néhány peta vagy terabyte-nyi letöltendő videót (amit érdemes letölteni), mégha nagyítóval nézem, akkor sem.

Szóval van mit javítani hatékonyságban még.

(#14348) jerry311 válasza forrest85 (#14346) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát nem. :)
SNMP-t nem használnak konfigra. Bootoláskor letölti a neki szánt konfig fájlt a modem és kész. A teljes adatforgalmat átküldik a Sandvine traffic shaping eszközein, ami nagyon szépen megoldja a feladatot.

SNMP-hez meg kellene a write community is, anélkül nem ér semmit az egész, ha egyáltalán lehet SNMP-n konfigolni.

(#14349) halig12 válasza Tutivesztes (#14345) üzenetére


halig12
tag

Sziasztok!

XI. kerület Fehérvári úton is halott...

Egy dolgot ért el a "kedves" UPC, hogy holnap (mivel már nincs hűségnyilatkozatom) befáradok egy irodájukba (mert az e-mailre lemondáskor asznak válaszolni) és lemondom "a szamárnak a nagy fülébe" az előfizetésemet..

A Digi kábele itt van az ajtómban, 1 éves hűséggel 3000 Ft fél évig akármilyen tv-t és netet választok, a fél év letelte után, pedig a választott tv-nek és netnek a listaára, ÉS még így is spórolni fogok a UPC-hez képest 4100 Ft-ot, hasonló TV csomaggal és gyorsabb!!! nettel!

Remélem aki csak tudja ezt teszi és elmehet a UPC a francba!

(#14350) fendre válasza halig12 (#14349) üzenetére


fendre
tag

Én is a Fehérvári úton lakom és 120-as FiberPower-rel 1-3kB/s(!) a sebességem 2 napja. Ez enyhén felháborító. Nekem sincs hűségem, úgyhogy holnap megkérdezem, hogy mi az előfizetés lemondásának a módja, mert van még pár szolgáltató, aki lehet hogy szívesen venné, ha 12k-t fizetnék neki havonta internet+tv -re... Először persze beköttetem a másik szolgáltató netjét, és csak utána mondom le ténylegesen ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.