Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14751) HofiZoli válasza KTTech (#14750) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Csak halkan kérdem, ez miért spam? :U

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#14752) attiati


attiati
veterán

UPC hűségnyilatkozatos internetet milyen áron lehet lemondani, átíratni másnak a nevére hűségidőn belül? Van valami megkötés, hogy min. hány hónapnak kell eltelni, vagy bármi más feltétel?

Hűségidő nélkül is lehet náluk kötni?

Egyébként milyen a szolgáltatás minősége? (Bp. 13. ker Teve vagy Madarász utca) Eddig csak adsl-em volt (externet). Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#14753) Gubek-Einste válasza attiati (#14752) üzenetére

Szerződés bontáskor (Listaár - kedvezményes ár) x igénybe vett hónapok összeget kell fizetni. Szerintem bármikor át lehet íratni más nevére a szolgáltatás mindenféle következmény nélkül de ebben nem vagyok biztos.
Lehet kötni határozatlan idejű szerződést de akkor a lista árat kell fizetni ami jóval magasabb, nem éri meg.
Nálam, BP17, kiváló a minőség, mindig meg van a max sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14754) KTTech válasza HofiZoli (#14751) üzenetére


KTTech
veterán

Mert semmilyen formában nem kötődik a topichoz az amit ír. OK, hogy nála épp nem jó a szolg, de talán először a szolgáltatóval kéne felvenni a kapcsolatot, nem 20x berakni azt, hogy nem jó, de semmit nem tesz ellene. Az meg már megint más kérdés, hogy a hangnemével az fórum alapelveit is megsérti.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14755) attiati válasza Gubek-Einste (#14753) üzenetére


attiati
veterán

Azt mondták ügyfélszolgálaton, hogy ingyenes a költöztetés, és az átíratás is.
Állítólag már másnapra be tudják kötni.
Köszi szépen.

Egyébként IP cím váltás megoldható a UPC-s neteknél? Bonyolult?

[ Szerkesztve ]

(#14756) attiati


attiati
veterán

Ha van valakinek átadó internet előfizetése, az érdekelne.
Itt a hirdetésem.

(#14757) Mr.Skynet válasza attiati (#14755) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Szia! Megoldható az IP csere, de ha költözöl elég valószínű, hogy új IP-t kapsz. Ha bármikor IP-t szeretnél váltani, akkor a modem után kötött eszköz portjának MAC-jét kell cserélni. Ami viszont fontos, hogy ha a MAC átírás után nem lesz neted, akkor sikerült egy olyan MAC-et írnod, ami már létezik valamelyik upc ügyfélnél és gyorsan át kell írni másra...

(#14758) kali válasza attiati (#14756) üzenetére


kali
legenda

hejj, ha néhány hónappal korábban - még a költözésem előtt - dobtad volna fel a dolgot, akkor kaphattál volna 30/3 netet hűség nélkül, de nem ám listás áron, mert specifikus előfizetésről/csomagról volt szó! igény esetén még digitális tv (digital gold + dvr) is játszott volna! ahová költöztünk, itt nincs upc, így mindent lemondtam!

[ Szerkesztve ]

(#14759) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nektek megy pl a Hegyalja oldala? [link]

Mer nekem nem, és proxyn keresztül igen, de az sem 100%-osan... Máshol, pl havernál ahol tré hóm van, ott simán megy, UPC-s haveroknál és nálam nem.

Ez eléggé idegesítő!

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14760) Mr.Skynet válasza Apollyon (#14759) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

UPC BP 8.ker... nálam hibátlanul megy, még a ping is jó ahhoz képest, hogy az 1,5Mbit-ből 1Mbit-el megy a feltöltés is mellette ;)
hegyaljafesztival.hu [195.56.177.135] pingelése - 32 bájtnyi adattal:
Válasz 195.56.177.135: bájt=32 idő=17 ms TTL=56
Válasz 195.56.177.135: bájt=32 idő=16 ms TTL=56
Válasz 195.56.177.135: bájt=32 idő=18 ms TTL=56
Válasz 195.56.177.135: bájt=32 idő=33 ms TTL=56

Szerk.: gondoltam megörökítem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14761) Apollyon válasza Mr.Skynet (#14760) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Köszi, jó fej vagy :P
Akkor itt a hétben van a probláma, pedig nem is vagyunk messze egymástól.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14762) Sanya válasza Apollyon (#14759) üzenetére


Sanya
nagyúr

VÍRNYÁKOS VAGY! :)
tedd újra a gépet :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14763) bivalyolo válasza Sanya (#14762) üzenetére


bivalyolo
őstag

azért mert vírusa van miért tegye újra az egészet? :F

"Let's agree to disagree!"

(#14764) Apollyon válasza Sanya (#14762) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Meg tudnád magyarázni technikai oldalról, hogyan lehetséges?
Mer esélyt adok rá hogy van, de akkor miért pont csak a hegyalja oldala nem jön be?

Hja és proxyn keresztül bejön, csak szenvedősen..

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14765) T 1000 válasza Dantenero72 (#14745) üzenetére


T 1000
aktív tag

Szia!

Már azt hittem egyedül vagyok a problémámmal, idézek a UPC-s fórumról:

"Lehet nem ide tartozik, de szétvetd az ideg: 60 megás UPC netem van. A neten a Battlefiled 2-t játszom több mint egy éve. Kb 3 hete kezdődött hogy a szerverek ledobálnak a "Your connection to the server has been lost". Újratoltam a Windows-t, a játékot, de a helyzet azóta sem jobb. Felhívtam a UPC-t , de csak annyit tudtak mondani hogy a netről nem szakadtam le.

Ami feltünt hogy feltünően magas a pingem, valószinűleg ez a baj. Ez mitől lehet. Pl európai szervereken 2-300-as a pingem, ami időnként elszáll, több ezresre, valószinű ilyenkor szakadok le a szerverekről. Bármilyen szerveren játszok ugyanez a gond és csak kb 3 hete kezdődött. Mi lehet a gond?"

Egyébként ide írtam:[link]

És mellesleg tőled nem messze, Újpest központtól 2 km-re lakok. Mostmár nem tudok online játszani, alig van szerver 300-as ping alatt....

(#14766) Mr.Skynet válasza T 1000 (#14765) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Szia!

Neked is a szokásos mondható el, mérd le a ping-ed tutira nem csúcsidőben pl. reggel 4-5 körül és ha jó a ping, akkor egyszerűen arról van szó, hogy amelyik NODE-hoz tartozol az túlterhelt. Lehet telefonálgatni upc-nek és lehet átkozni a nagy terhelést okozó szomszédos előfizetőket akik sokat töltenek és kihasználják a 30-60-120 csomagok lehetőségeit, adatforgalmi limit nélkül, mert ugye böngészgetni bőven elég lenne 15Mbit-el is...

Megoldási lehetőségek:
- ha 4-5óra körül is gázos a ping amikor a legkevesebben neteznek, akkor határozottan lehet támadni a upc-t, hogy sürge szaladjon kicsi lábaival a szerelő munkatársuk, hóna alatt egy új node-al, mert a régi valószínűleg már reszketve lobogtatja a fehér zászlót...
- ha sok ember sokat sír a upc-nek a környékedről / épületedből, hogy ramaty a szolgáltatásuk minősége és ha upc-ék úgy gondolják, hogy indokolt a bővítés, fejlesztés akkor megoldják.
- amennyiben van rá lehetőség szolgáltatót váltasz és reménykedsz, hogy jobb szolgáltatást kapsz nem rosszabbat...
- éjjel-hajnalban-délelőtt játszol nem nappal-este csúcsidőben.

ui.: az emberek többségének a sávszél / havidíj aránya a fontos, nem pedig az, hogy mennyi a válaszidő a több száz km-re lévő szerverekkel...

(#14767) bivalyolo válasza T 1000 (#14765) üzenetére


bivalyolo
őstag

tegyél egy próbát a cfosspeeddel. nálam segített vmicskét hátha nálad is :K

"Let's agree to disagree!"

(#14768) T 1000 válasza bivalyolo (#14767) üzenetére


T 1000
aktív tag

Az mi?

(#14769) bivalyolo válasza T 1000 (#14768) üzenetére


bivalyolo
őstag

[link]

"Let's agree to disagree!"

(#14770) T 1000 válasza bivalyolo (#14769) üzenetére


T 1000
aktív tag

Köszi, megpróbálom.

(#14771) atesss


atesss
addikt

Üdv !
A http://megrendeles.upc.hu/ nem működik, a hibaüzenet:
Proxy Error
The proxy server received an invalid response from an upstream server.
The proxy server could not handle the request GET /.

Reason: Error reading from remote server

Próbáltam egy T-s mobilnetről és UPC hálózatból is.

Anyám TV-csomagját módosítanánk nagyobbra + egy FP 15-öt is igényelnénk. Ha lehetne...
Mint észrevettem, lehet regisztrálni is az oldalon "UPC Profilra" : [link]
De ez pontosan mihez kell / mire használható ?
Mert ugyan a regisztrációt délután megcsináltam, de a megerősítéshez szükséges kódot csak "pár napon belül" köldik el - legalábbis ezt írták az 1. "megerősítéshez" (de hogy minek kell 2x...) jött e-mailben.

[ Szerkesztve ]

(#14772) eight


eight
senior tag

Üdv:)

Sajna megint valahol csunyán eltört valami, mert 2 gyanúsan jó hónap után napok óta ismét kezd teljesen használhatatlan lenni a dolog. Nem rinyálok, igazából én már december óta nem erőltetem a dolgot, teljesen leszoktam az esport-ról, meg netből is a 4 hónapban öszz vissza használtam vagy 150Gb-ot, szóval az a napi 15-20 perc már nem is hiányzik ha kimarad, , csak szólni akartam, hogy ha esetleg más is jönne hogy csomósodnak az idegpályái, akkor nem lokális a probláma ;)

Szerk.: Reménykedjünk hogy a mesterek majd esetleg egyszer megtalálják és kijavítják a bibit.

[ Szerkesztve ]

(#14773) Grawens válasza eight (#14772) üzenetére


Grawens
senior tag

Csak megerősíteni tudlak! Nálam is kritikán aluli (Budaörs).... Igen erősen szaggat, az index.hu pingelésénél 1600ms-os válaszidők és csomagvesztések is jellemzőek. Feltöltési sebesség = Nothing. Az UPC honlapja be sem jön. :( Most este negyed 8-kor volt egy modem újraindulás, csak úgy.

(#14774) eight válasza Grawens (#14773) üzenetére


eight
senior tag

A pingelés semmit nem mond el a stream minőségéről, ne tulajdoníts neki nagy jelentőséget, a feltöltési sebességed pedig nagyban függ atól hogy éppen hányan használják a netet, és hogy mivel mit hová akarsz feltölteni.
Amiről én beszéltem az sokkal komolyabb probléma, szvsz haldoklik egy node vagy valaki az egész netet húzza le a szomszédban, tehát ilyesmi, mert atomjaira hulott szét a netem minősége, több mint 20 év netezés után ez már nem tudomány, gerincvelőből úgy megérzem az ilyet mint a rally-s feltett gumi tapadását :D

[ Szerkesztve ]

(#14775) Grawens válasza eight (#14774) üzenetére


Grawens
senior tag

Konkrétan erről beszélek. Ennyi egy FP120 :D Igen jó minőségről és teljesítményről árulkodik, éppen úgy ahogyan reklámozzák. Ez egy igazi fo*talicska. :W

(#14776) HofiZoli válasza Grawens (#14775) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Nekem hibátlan...

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#14777) eight válasza Grawens (#14775) üzenetére


eight
senior tag

Amióta UPC-m van soha semmi nem jött nekem ennyivel csúcsidőben, szóval szvsz becsüld meg magad:D
De tényleg, nekem sokkal kisebbek az igényeim, csak olyan netet szeretnék pár hoppig, amiért nem szidja mindenki szegény anyukámat, te meg 3 mega fölött töltögetsz csúcsidőben és sírsz :U De hát minden relatív ezt eddig is tudtuk, bár ha nem ehhez szoktál akkor megértem hogy most nem jőn jól a dolog ;)

(#14778) HofiZoli válasza eight (#14777) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Ahogy olvaslak benneteket kezdem azt hinni, hogy mákos vagyok. Nekem mindig 14 MB/s. :)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#14779) eight válasza HofiZoli (#14778) üzenetére


eight
senior tag

mákos vagy!

(#14780) T 1000


T 1000
aktív tag

Hát gyerekek, mostmár elmúlt éjfél és a magyar Battlefield 2 szervereken még mindíg 8000-es pingem van, szuper !!!!!!

(#14781) Grawens válasza eight (#14777) üzenetére


Grawens
senior tag

Az a 3 mega is egy nagy lófing, ha közben szakadozik, vagy böngészés közben egy linkre kattintva "A kapcsolódás időtúllépés miatt megszakadt" üzenetet dobja a böngésző. Kb. egy héttel ezelőtt semmi ilyen probléma nem volt. A call center: "áramtalanítsa a modemet" :U válaszom: "már vagy 100x megtettem", call center válasza: "nem baj, próbáljam ismét". Ebből arra következtetek, hogy: a "nem baj, próbálja ismét" = bújjak vissza anyámba. :((

(#14782) bivalyolo válasza T 1000 (#14780) üzenetére


bivalyolo
őstag

cfos-ba beállítottad h a pinget javítsa?

jobbklikk a kis grafikonra, forgalomalakítás és ping javítása.

"Let's agree to disagree!"

(#14783) T 1000 válasza bivalyolo (#14782) üzenetére


T 1000
aktív tag

Szia!

Igen, bepipáltam de semmi.

(#14784) bivalyolo válasza T 1000 (#14783) üzenetére


bivalyolo
őstag

akkor nálad komolyabb a helyzet sajnos :(
azér egy próbát megért..

"Let's agree to disagree!"

(#14785) zsambek


zsambek
aktív tag

Sziasztok,

Ma lett UPC FB 120/10-es netem. A kérdésem az, hogy miért van, hogy mikor P2P-zek, a letöltés az elején begyorsul kb. 5mp-ig, utána pedig szép lassan lecsökken pár kb-ra?

Válaszaitokat előre is köszönöm,
zsambek`

(#14786) HofiZoli válasza zsambek (#14785) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Utorrentben titkosítás erőltetve. Úgy nem csökken majd le a sebesség.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#14787) zsambek válasza HofiZoli (#14786) üzenetére


zsambek
aktív tag

Már megtaláltam, nagyon szépen köszönök.

Először keressek, utána kérdezzek.

zsambek`

(#14788) eight


eight
senior tag

Még ma is- anyáknapja alkalmából - keményen szidták anyukámat a hírös szaggatós magyar lagom miatt, szóval a kis játék-hobbim helyett inkább felnyitottam a modememet, elvégre valami kis számítós szórakozás csak kell hétvégére:D
Mivel hajnali 4-kor mindig atom jó a netem, tudtam hogy nem nálam van a hiba, de azért az még lehetséges hogy nálam is van bibi. És tényleg az egyik kondi a modemben rendesen szét van púposodva. Lehet hogy már így kaptam?
Ha kicserélték volna akkor ugyebár ez ki sem derül (mert Januárban itt járt a UPC embereke, és megállapodtam vele hogy kicserélik fiberpower-60-ra (+120 fél évig), de hát ígértek ők is már sokmindent;)
Szóval ez most már nem indok hogy kicseréljék?, vagy most még le is szúrnak hogy miért nyitogatom a cuccukat?, (amit egyébként soha senki nem tartott karban amióta telepítették).

:D

(#14789) HofiZoli válasza eight (#14788) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Miután szétszerelted, szerintem örülj ha nem büntetnek meg... Mert az az övék.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#14790) eight válasza HofiZoli (#14789) üzenetére


eight
senior tag

Eltekintve attól a ténytől, hogy milyen veszélyeket rejthet magában a tény hogy van egy elektromos készülék az otthonomban, amiben van 2 rossz kondi (egy durván és egy enyhén púpos), szimplán csak fókuszáljunk a problémára: azaz hogy -
1- én soha nem bántottam őket, és mégis "le vagy szarva" bánásmódot kapok évek óta
2- rendesen fizetek mindig, pedig már szinte alig használom a szolgáltatást(!),
3- mert aminek a minősége mellékesen nagyon messze van attól amire vágyom, vagy amit ígértek.
4- és amit évek óta soha senki nem ellenörzött, vagy tartott karban

értem én hogy a szabályok ellenére nyitottam ki, de szerintem a büntitől is tekintsünk már el ha lehet, mert szvsz még szerencse hogy észrevettem ;)

Szerk.: majd hétfőn veszek 3 tuti japán kondit, aztán megkérdezem őket hogy megjavíthatom e (akkor már kicserélem mind a hármom kinait amit ciscoék beleraktak)

[ Szerkesztve ]

(#14791) Gubek-Einste válasza eight (#14790) üzenetére

Örül neki ha azonnali hatállyal nem bontanak veled szerződést, nem hogy engedik, hogy te magad "buheráld" az ő tőlük kölcsönbe kapott eszközt. Szerintem amiért voltál olyan szíves és kiderítetted ezt a műszaki problémát azért majd kapni fogsz hálából egy szép zsíros csekket a modem áráról + valami négy nullát tartalmazó kártérítési összegről és még az azonnali hatályú szerződés bontásról is várhatód a levelet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14792) eight válasza Gubek-Einste (#14791) üzenetére


eight
senior tag

Én is valami ilyesmire számítok, de majd meglátjuk,hátha kellemesen csalódunk, mondjuk azon is gondolkodtam, mi van ha megvárom amig mondjuk kigyullad, és az én biztosítóm nyújta be nekik a számlát:D

(#14793) Mr.Skynet válasza eight (#14792) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Szabályzat, off téma, regény méret stb. miatt privit küldtem inkább :B

Nekem a forgalom.upc.hu -ra belépve ki volt írva hogy túl sok az adatforgalmam, ezt a szöveg 2hétig írták nekem, most ugye új hónap van most eltűnt a szöveg, de levelet nem küldtek és nem is lassítottak. BP. 8. ker. elég érdekes, elvileg nincs limit, neten szólnak, levélbe nem és nem is lassítanak. Nics vele bajom, csak furcsa ;]

(#14794) eight válasza Mr.Skynet (#14793) üzenetére


eight
senior tag

szvsz ez is annak a Connor gyereknek lesz valami csele, amivel tőrbe fog csalni :P

(#14795) saguaro


saguaro
tag

Hello!

Visszaolvastam itt, de nem igazán találtam megfelelő választ.

Eddig Rubicom internetem volt, 8/2-es csomag, stabilan 2 éve megvan, p2p ugyanúgy futott rajta, esőbe-szélbe-hóba-napba, mindig, 0-24-ben, korlátozás nélkül, de Rubicom nem fejleszt, és havi 10-ért a 8/2 manapság kevés.

Lejár a hűségem, megrendeltem a UPC Fiber Power 60/6-os csomagot, havi 5-ért.

A kérdésem az volna, hogy ez a sávszélesség korlátozás/priorizálás p2p esetén, le/feltöltésnél mennyire van még érvényben?

Eddig a 8/2-es netemmel folyamatosan havi 400 giga fölött volt az adatforgalmam, csak a p2p, ezenkívül rengeteg youtube, meg képletöltés, ami szintén szerintem bőven havi 100giga, plusz online közvetítések, néha netrádió, skype napi 2-3 óra, online játék, stb, és 3 gépen volt használva, szóval havi szinten kb 600 gigás adatforgalmam volt.

Ahogy kalkuláltam, kb havonta 2TB lenne UPC-nél az adatforgalom, viszont mintha 300GB után korlátozást vezetnének be.

Ebből mi az igazság, vagy hogy is van ez pontosan?

Legálisan megkerülhető-e, megszüntethető-e a sávszél. priorizálás? :F

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#14796) club1 válasza saguaro (#14795) üzenetére


club1
veterán

Pedig nem kellett volna sokat visszaolvass.
Hivatalosan megvan még a 300 GB utáni korlátozás. Gyakorlatilag akkor alkalmazzák, ha adott területen nem tudják a letöltőhuszárok miatt kiszolgálni rendesen az előfizetőket.
A korlátozott neted sebességének is el kell érnie a minimálist (a te esetedben 6/3 Mbps).
A korlátozást egy másik olyan szolgáltatói modem használatával tudod kikerülni, amire van rögzítve internet-szolgáltatás. Tehát sehogy, mert ki az a hüle, aki kölcsönad neked egy ilyen modemet?

(#14797) club1 válasza club1 (#14796) üzenetére


club1
veterán

Bocs, 20/3 Mbps-ra lassítják ezt a kapcsolatot (ha lassítják). Ez pedig még több mint elég.

(#14798) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

3-4 napja azt vettem észre, hogy a 15 Mbit-es netemmel nem tölt a youtube rendesen. Akár 240 akár 360 vagy a többi felbontás, nem tölt be rendesen... 2-3 másodpercet tölt csak be és megáll, majd ezt csinálja végig míg be nem "tölt" a szám/videó. Nem megy semmi olyan ami fogná a netet.

Valaki hasonlót tapasztalt?

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#14799) saguaro válasza club1 (#14796) üzenetére


saguaro
tag

Köszi szépen, keresőbe beírtam, és olvasgattam kb 4000. hsz-ig vissza, de nem találtam. :)

20/3-al semmi bajom nincs, így is 2.5-szer gyorsabb, mint most. Szóval akkor probléma nincs.
Gödöllőn mától elérhető a UPC, szerintem olyan hűdenagy tömeges átvándorlás még nem lesz, hogy ne lehessen kiszolgálni. :)

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#14800) Gubek-Einste válasza saguaro (#14795) üzenetére

Mostanság nem alkalmazzák már a korlátozást, csak elvi lehetőségként tartják fent ha esetleg nagyon sok a "torrent huszár" egy adott területen akkor legyen mire hivatkozva korlátozni a szolgáltatást a többi előfizető érdekében. Évek óta csak idén januárban volt korlátozás de akkor általános és kb olyan két hétig tartott de szerintem nem a nagy adatforgalom miatt volt hanem mert valamit nagyon "matattak" a hálózaton és emiatt kellett alkalmazni ezt a szankciót. Azt követően sokkal stabilabb lett a feltöltésem, főleg késő délutáni-esti órákban.
Nekem tavaly nyár óta havi 1,5-2-2,5 TB a forgalmam és a havi 300 GB-s limitet olyan 4-5 nap alatt elérem de a 900 GB-hoz is kevesebb két hét kell. Az esetleges korlátozáshoz úgy számolják ki az adatforgalmat, hogy 900GB/3 hó vagyis nem havi szinten nézik a 300 GB hanem, hogy három hónap alatt 900 GB forgalom meg volt-e. December óta minden hónapban megkapom a havi két figyelmeztető e-mail-t, 80 és 100% határ elérésnél, de ezenkívül semmi más nem történt. Ha esetleg korlátoznak akkor 90%-os lesz a sebesség csökkenés vagy is a te esetedben 6/0,6-nak kell lennie. Amikor januárban korlátoztak akkor elvileg csak a feltöltésem lett korlátozva de erősen éreztem, hogy a letöltés sincs meg teljesen de sokkal több volt mint 12 Mbps, viszont a feltöltés szigorúan 1 Mbps volt de így is több mint napi 10 GB-os forgalmat sikerült generálnom csak torrent feltöltésből.
Nekem 120/10-es netem van és szinte állandóan max sebességgel megy a seedelés + néha van torrent és weboldalról letöltés is és egyáltalán nem is zavarják egymást. Arra viszont fel kell készülnöd, hogy nem biztos, hogy a teljes sebesség át fog jönni egy- letöltésnél, ha egyszerre több szálon megy akkor valószínűleg sikerülni fog. uTorrent-be be kell állítani a Titkosítás erőltetve mert csak így fog menni rendes sebességgel, portból teljesen mindegy melyiket használod. Megfelelő seedelés esetén 7-8 Mb/s is lehet a letöltés de nálam, általában nagyon friss (sokszor kevesebb mint fél órája került ki és max 2-3 seeder van) torrenteket szedek, sokszor 2-3-4 megánál nem jön többel de ez erősen függ a több résztvevőtől is. Népszerű zárt oldalakon nem vagyok tag így az ottani helyzetről nem tudok nyilatkozni, szinte csak speciális tartalmú oldalakat látogatok.
Sokan panaszkodnak, hogy nagyon rossz a pingjük és emiatt szinte lehetetlen online játszani de másoknál viszont teljesen elfogadhatóak az értékek, terület függő, hogy hol milyen a helyzet.
Az utóbbi napokban többen panaszkodtak, hogy nagyon lassú/szinte egyáltalán nem megy a YouTube, nálam megy rendesen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.