Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15451) jerry311 válasza Belba (#15450) üzenetére


jerry311
nagyúr

Routerrel biztosan megosztható. Igaz, azt általában be is kell állítani, de ha képes vagy egy használati utasítást követni, akkor nem lesz gond.

Switch vs. router

Switch akkor jó megosztásra, ha a UPC csomagban szerepel annyi IP cím, mint ahány gépre meg szeretnéd osztani a netet. 99% hogy ebben az esetben egyik gépen sem kell semmit állítani, a switchen sem, csak össze kell dugni.
Szóval a fő kérdés: hány darab IP cím jár az előfizetésedhez?

Ha switch osztja szét a netet, akkor nem biztos, hogy a számítógépek IP címei egy alhálózatban lesznek, tehát egymással csak a központon keresztül beszélgethetnek (megosztott mappák, nyomtatók, stb).

Értelemszerűen, ha kevesebb IP címet kaphatsz, mint amennyi gépet használni szeretnél, akkor marad egy új router beszerzése.

Mellesleg a legtöbb otthoni router 4 LAN portja egy switch, ami elég stabil, függetlenül attól mennyire stabil a router működése. Tehát, ha kikapcsolod a routerben a DHCP kiszolgálót és a modemmel együtt a 3 gépet is a LAN portokra dugod, akkor máris van egy switched, anélkül, hogy bármit is vettél volna.

(#15452) Belba válasza jerry311 (#15451) üzenetére


Belba
őstag

Szia Jerry311!

1./ FiberPower 60-as netem van, dunsztom sincs, hogy ehhez hány IP jár...
3 db számítógépet kellene használnunk. :U

2./ Hol találok ehhez a routerhez egy magyar használati utasítást (Netgear WPN824)?!...
Tegnap már beléptem a router admin oldalára, de így hozzáértés nélkül fogalmam sincs, mit kellene és hogyan beállítani?!...
(2007-ben egy UPC szerelő telepítette nálunk a netet és a routert is.)
Megvan a készülék doboza, ebben van egy CD lemez, lehet ezen van?!... :F
Az interneten megtaláltam a 38 oldalas leírását angolul, de ezt nem nagyon értem...

3./ A hibajelenség : "IP-cím ütközést" ír ki, meg állandóan "nyilvános hálózat"-ot, nem talál rá az "otthoni hálózat"-ra!...

4./ Ez jó megoldásnak tűnik, hogy kapcsoljam ki a DHPC kiszolgálót a routerben, ezt ha leírnád pontosan hogyan kell, nagyon megköszönném!!!.. :R
Mit kell hova dugnom?!...

Jelenleg a 4. (sárga) csatlakozóba megy a modemből jövő kábel, a 3. (narancs) helyekre dugjuk a számítógépek UTP kábeleit...

[ Szerkesztve ]

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#15453) Belba válasza jerry311 (#15451) üzenetére


Belba
őstag

Van egy ilyen képem a router Admin oldaláról, ahol ezt a DHCP-t látom :

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#15454) Adler válasza Belba (#15450) üzenetére


Adler
aktív tag

Attól függ, hogy milyen az előfizetésed. Ha olyan ahol alapból 3 gépet is ráköthetsz(fiber power 60, 50, 120) akkor a legjobb választás a switch. Stabil és gyors, mivel vezetékes. Installálni nem kell(legalábbis az enyémet [link])

Ha Fiber power start, 15, 10, 25 csomagod van ahol csak 1 gépet tudsz rákötni, akkor router kell Neked.

Én még tudnám ajánlani a Netgear routereket mivel megbízhatóak és stabilak. Több éve használom netes játékra és torrentre és soha nem volt vele problémám. Persze azt hozzá teszem, hogy nem a UPC adta, hanem saját magam szereztem be. [link]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#15455) szepko válasza Belba (#15453) üzenetére


szepko
tag

Szia
Az én smc routerem ugyanezeket a tüneteket produkálta.Nekiálltam
olvasgattam sokat, majd rájöttem kondit kell cserélnem. Szétkaptam
de nem találtam rossz kondit, csak elég forró alkatrészeket.
Törtem a fejem, most mi legyen de nem tudtam nem észre venni
megjavult a drága.Szóval nálam ennyi volt. Szedd le a műanyag
burkolatot, és próba.Nekem ötödik hónapja teszi a dolgát csupaszon.

Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

(#15456) Gubek-Einste válasza Belba (#15450) üzenetére

Amit a UPC ad router:
1; Sokkal olcsóbb ha saját magad veszed meg mert az évek során a router valós árának a többszörösét fizeted ki feleslegesen.
2; Nem a legújabb/legjobb típust kínálják.

Mivel a 60-as nethez 3 publikus IP jár így működni fog a switch-es megoldás is de le kell mondani a gépek közti kommunikációról.
Vehetsz egy saját router-t is amivel ugyan olyan lesz a helyzet mint amilyen most, néz be a router-es topicba ott pontosabb felvilágosítást fogsz kapni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15457) Gubek-Einste válasza szepko (#15455) üzenetére

Mivel a router a UPC tulajdona így nem igazán ajánlatos szétszedni főleg hogy nem ért hozzá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15458) Belba válasza Adler (#15454) üzenetére


Belba
őstag

Most te viccelsz velem?!... :Y :W

Kb. 3x írtam le, hogy NetGear WPN824 Wifi routerem van...

Kb. 3x írtam le, hogy FiberPower 60-as előfizetésem van Wifi-csomaggal együtt!...

Köszi, de a Netgear routerekkel totálisan tele a szatyrom : mióta megvan, azóta kihúz-bedug-kihúz-bedug játékot játszunk vele, átlag naponta 2-3 alkalommal, de az utóbbi időben már folyamatosan!!!... :O :O :O :O :O

Mai nap már ott tartok, hogy egyáltalán nem tudom működésre bírni, egyszerűen az Admin oldalára sem tudom belépni, hogy bármit átállítsak!!!....

(Nem ismeri fel a Hálózatot, így aztán nem adja ki magából az internet-kapcsolatot sem.)

Mai napon már csak úgy tudok netezni, hogy ha közvetlenül a modembe dugom a gépem UTP kábelét, de így a másik két gépen nincs internet... :W

2007 előtt a T-Comnál voltam évekig, ott is Wifis előfizetésem volt, az őáltaluk adott routert soha nem kellett egyetlen egyszer sem kihúznom-bedugnom, állandóan volt internetem!...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#15459) Belba válasza szepko (#15455) üzenetére


Belba
őstag

Szia Szepko!

Szétszedni nem szeretném, de az mindenesetre jó tipp, hogy most kihúzom és hagyom kicsit kihűlni (elég meleg a hálózati adaptere mert állandóan a konnektorban van)...

Megpróbálom, hátha ez segít!... :K

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#15460) Gubek-Einste válasza Belba (#15458) üzenetére

2007 óta ha folyamatosan ment a router akkor már kezd elhalálozni és ez a kihúz-bedug játék is ennek a biztos jele. Mindenképpen cserélni kell és nem a UPC-től kell újat kérni mivel valós ár többszörösét fizeted ki hosszú távon.
Ajánlott egy gigabites N-es wifivel felszerelt típust venni mivel azzal biztosan menni fog a teljes sebesség hosszú távon is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15461) Belba válasza Gubek-Einste (#15456) üzenetére


Belba
őstag

A gépeink nincsenek megosztva, tehát ez a hátrány nekünk nem fog hiányozni...

A saját router vásárlásba azért féltem belevágni, mert ha bonyolult a telepítése, akkor ott állok megfürödve... A UPC routerét feltelepítette a UPC szerelője, oszt jónapot!...
(Például ennek a mostani WPN824-nek sehol nincs magyar telepítési leírása, angolul a sok szakszót meg nem értem!)

De ha tudsz egy könnyen-gyorsan telepíthető nem túl drága routert javasolni, azt hálásan megköszönném!... :R

Igazából Gigabites lenne a legjobb, mert a gépeinkben is Gigabites hálókártyáink vannak, de hirtelenjében elég drágán láttam ilyen routereket a boltokban...
(Az sem lenne baj, ha nem wifis.)

Még azt kérdezném : a switch-es megoldással mennyire lennének biztonságban a gépeink (mondjuk ezzel a TP-Link SG1005D 5 portos switch-el?) :F

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#15462) szepko válasza Gubek-Einste (#15457) üzenetére


szepko
tag

Ezt benéztem. Négy év szívásból az jött le, hogy a sajátja.
Egyébként legfeljebb azt hiszi, hogy nem ért hozzá.

Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

(#15463) szepko válasza Belba (#15459) üzenetére


szepko
tag

Ha a melegedés a gond segít úgy öt percre :N
Bármilyen routert veszel (úgy hiszem) lesz benne egy kis füzetecske
angolul persze ami alapján be tudod állítani magadnak.Több önbizalmat!
Sokkal ritkábban van szükséged szakemberre mint azt gondold.

Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

(#15464) Apollyon válasza Belba (#15461) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem a switch felejtős, de Fiber power 60-ra nem tudom mennyi IP jár, jelenleg már csak 10-es, 25-ös, 50-es és 120-as Fiber csomagok vannak. Jelenleg csak a 120-ashoz jár 3 ip cím, szóval ebből kiindulva sztem a 60-as csomaghoz is csak 1 ip jár.
Ha pedig 1 ip-s előfizetésre switchet vennél, akkor nagy valószínűséggel csak egy gépen menne net egyszerre.

Egy TP-LINK router szerintem simán jó lenne, de náluk csak egy darab gigabites változat van a WR-1043ND, ami wifis is, nekem is ilyen van, felinstallálni full egyszerű volt kb 1 perc alatt kész. Benyomod a CD-t, követed az utasításokat és ennyi.
Viszont 10-13 K forint között van, nem valami olcsó de ennél már csak drágábbat találsz.

Sajnos egyébként a te példádból is látszik hogy a routerek úgy vannak megcsinálva hogy pár év után ne működjenek.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15465) Belba válasza Apollyon (#15464) üzenetére


Belba
őstag

Én 2011. júniusban rendeltem ezt a FiberPower 60-at, 1 hét múlva már csak FP50-et láttam a kínálatban... Igen, szerintem is csak 1 db IP-cím jár hozzá...

Ez a TP-LINK TL-WR1043ND 300Mbps WLAN router 15000 Ft, ahogy hirtelen megtaláltam a közelünkben levő boltban, végülis nem vészes (a switch lett volna 5500 Ft)...

Mondjuk itt elég sok rosszat írnak róla a Vevők...

A telepítést laikus is meg tudja csinálni szerinted (akinek nincs informatikai végzettsége)?...

Végülis semmi nem tart örökké, a mosógépet, hűtőt is időnként cserélni kell... :U

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#15466) Belba válasza szepko (#15463) üzenetére


Belba
őstag

Ennek a WPN824-nek nem volt semmiféle füzetecske a dobozában, viszont van egy CD-lemeze, amin rajta van norvégul, dánul, svédül, németül, görögül, stb. (csak angolul nem!) a kezelési utasítás...

A gyártó weboldaláról letöltöttem az angol nyelvűt, de abban meg annyi szakszó van, hogy a felét sem értem! :O

No, de most az előbb felfedeztem, hogy a UPC honlapján fenn van a NetStart-program, ami magyarul végigvisz a modem telepítésén, tényleg nem bonyolult!...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#15467) kabelmania27 válasza Belba (#15461) üzenetére


kabelmania27
félisten

Van ilyen fórum [link]

[ Szerkesztve ]

(#15468) vargalex válasza Belba (#15465) üzenetére


vargalex
félisten

(#15469) Apollyon válasza Belba (#15465) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Edigital jó üzlet, de ott nem szabad mindig vásárolni.
Inkább itt nézegess, ez árak szerint egy GYŰJTŐ oldal, ahol a szélén a boltok ikonjára kattintva az adott bolt oldalára visz egyenesen a termékhez.
12-13K-ért simán van már 1043ND.
Igen, laikusként is simán be tudod majd üzemelni, csak követni kell a képes használati utasítást. Továbbá 5 év garancia van rá, legalábbis nekem tavaly még annyit adtak rá.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15470) Belba


Belba
őstag

No, egy gyors huszárvágással felhívtam a UPC Ügyfélszolgálatát és ott tanácsot kértem egy műszaki szakembertől :

A FiberPower 60-hoz : 3 db IP-cím jár
A FiberPower 50-hez : 3 db IP cím jár

... az ennél kisebbekhez (FP 10, FP 25) pedig csak 1-1 db IP-cím jár!!!

A szakember szerint simán feltehetem a switchet a 3 db géphez, és ha szükségünk lenne wifire, akkor az egyik csatlakozójára rá lehet dugni egy wifi routert (nekünk ez momentán nem kell)...

Azt is megtudtam, hogy van már a UPC-nek egy újabb (gyorsabb) routere, erre is kérhetek cserét! :D

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#15471) jerry311 válasza Belba (#15466) üzenetére


jerry311
nagyúr

Na, álljon meg a gyászmenet!
Ha te fizetsz havidíjat a routerért, akkor hívd fel a 1221-et, hogy megdöglött a jószág és szépen cseréljék ki.
Emlékeim szerint a UPC havidíjas cuccokért addig vállal garanciát és támogatást, amíg él rá az előfizetés. Ez jár ahhoz a "kellemetlenséghez", hogy éveken át tartó előfizetéssel jóval több pénzt nyer a UPC mint a router ára.

(#15472) Belba válasza jerry311 (#15471) üzenetére


Belba
őstag

Igen, egy szavam sincs, mert a UPC szakembere azonnal felajánlotta, hogy kijönnek és kicserélik a routert!!!...

Csakhogy nekem nincs időm, hogy várjak 2-3-5 napot, mire kijön a munkatárs, a munkámat a neten végzem, már ez is kétségbeejtő, hogy 2 napja kínlódok és csak 1 gépet tudok a netre csatlakoztatni egyszerre!... :O

Végülis nem egy olyan óriási összeg a router bérleti díja (havi 1000 Ft; 500 Ft/hó az USB adapter), ha beválik a switch, akkor leadom az Ügyfélszolgálaton és olcsóbb lesz az előfizetésem 1500 Ft-tal... :DDD

Aztán meg lesz időm venni egy Gigabites routert, ami majd már saját lesz!...

=========================================================

Nagyon köszönöm mindenki segítségét!... :R :R :R

A fiamat meg elszalajtom egy switch-ért...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#15473) vargalex válasza Belba (#15472) üzenetére


vargalex
félisten

Az előbb azt írtad, hogy a kezdetektől előjött a probléma, csak most gyakrabban és hosszabb időtartamra.

Alex

(#15474) Adler válasza Belba (#15458) üzenetére


Adler
aktív tag

Bocsi hogy segíteni akartam!!!!!

Még egyszer leírom mint más is, hogy Én saját magam vettem és az jó Netgear router!!!!!! Leszarom hogy a UPC bepalizott a Wifi-s előfizetéssel és szart adott!!!!!

Ha ennyire ingerült vagy akkor old meg magad a problémádat!!!!! De azért furcsa, hogy egy normális ember valamire előfizet és nem tudja hogy mire! Ha már segítséget kérsz akkor legalább tudjad hogy mire adsz ki pénzt!!!

Ezzel befejeztem a segítség nyújtást a számodra!!!

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#15475) jerry311 válasza Adler (#15474) üzenetére


jerry311
nagyúr

OMFG LOL! :W

(#15476) Belba válasza Adler (#15474) üzenetére


Belba
őstag

Kedves Adler!

Már ne haragudj, de attól szaladt fel az agyvizem, hogy leírom 3x milyen az előfizetésem (FP60), erre te úgy kezded : "... Attól függ, hogy milyen az előfizetésed. Ha olyan ahol alapból 3 gépet is ráköthetsz(fiber power 60, 50, 120) akkor a legjobb választás a switch...."

Leírtam 3x, hogy kínlódom egy Netgear routerrel, erre te : "... Én még tudnám ajánlani a Netgear routereket mivel megbízhatóak és stabilak...."

Nem hiszem, hogy a UPC bepalizott volna a Wifis előfizetéssel, tudnillik 2007-ben (amikor szerződtem a UPC-vel), akkor ezen a módon lehetett legálisan 3 db számítógépet csatlakoztatni a net-előfizetésemhez!... (Nekem megérte a havi +1000 Ft wifis előfizetés, hogy legális legyen a rendszerem.)

Honnan veszed most azt, hogy én nem tudom, mire fizettem elő?!... :F

Elhiszem, hogy segítő szándékkal írtad, amit írtál, de a hozzászólásodból az jött le számomra, hogy el sem olvastad a problémámat!...

Elnézést kérek, ha esetleg megsértettelek!...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#15477) Belba válasza vargalex (#15473) üzenetére


Belba
őstag

Szia Alex!

Ja,... ja...
Tényleg a kezdetektől volt ez, hogy napközben "eltűnt" a net a gépekről és csak ez a kihúz-bedug módszer segített...
Amikor panaszkodtam erre az Ügyfélszolgálatnál, akkor ők javasolták, hogy frissítsem a rendszert a kihúz-bedug módszerrel és visszajön a gépekre a net...

Az utóbbi időkben pedig egyre gyakrabban jött ki ez a hiba, végül az utóbbi napokban már ez sem segített... Most már biztos, hogy a router tojt be!...

No, feltettük ezt a TP-LINK TL-SG1005D Gigabites switch-et és ezzel megoldódott a probléma, tökéletesen megy mindhárom gépen az internet!... :C

Semmit nem kellett telepíteni, automatikusan települt és hibátlanul működik!

A net-sebességem is kiváló (úgy, hogy egyszerre megy 3 db sz.gép) :

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#15478) kabelmania27 válasza Belba (#15477) üzenetére


kabelmania27
félisten

Haveromnál is ilyen swich van, náluk is tökéletesen meg mindhárom gépen a net:)

(#15479) Gubek-Einste válasza Belba (#15476) üzenetére

Mindig is lehetett router-t használni.
A UPC-nek (és az összes többi szolgáltatónak) semmi köze hozzá, hogy valaki használ router-t vagy nem. max azt szabja meg, hogy egyszerre hány IP-t oszt ki.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15480) Belba válasza kabelmania27 (#15478) üzenetére


Belba
őstag

Én is abszolút elégedett vagyok : nem akarok hinni a szememnek, hogy mindhárom gépen jön a FiberPower maximális sebessége : 60 Mbps / 6 Mbps !!! :Y :C
Eddig még a garantált sem jött le, ami 20 Mbps / 3 Mbps...

Fiam is el van ájulva, hogy torrentről villámgyorsan le tudott most tölteni, ami eddig 1 órán át mászott volna le!...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#15481) kabelmania27 válasza Belba (#15480) üzenetére


kabelmania27
félisten

Szuper:)
Gigabites hálózati kártya van a gépekben?

(#15482) Belba válasza kabelmania27 (#15481) üzenetére


Belba
őstag

Igen!... :K
Mind a háromban!...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#15483) kabelmania27 válasza Belba (#15482) üzenetére


kabelmania27
félisten

Akkor szuper.
Milyen operációs rendszer van a gépeken?

(#15484) jerry311 válasza kabelmania27 (#15481) üzenetére


jerry311
nagyúr

60 Mbps-hez felesleges, de a kábelmodem valamiért jobban szereti a gigabites kapcsolatot.

(#15485) kabelmania27 válasza jerry311 (#15484) üzenetére


kabelmania27
félisten

Haveromnál a nagygépen a 10/100as alaplapi integrálttal 38megabitnél nem volt több a letöltés kellett a gigbites lan, laptopomban 10/100as van, az 50/5öt simán viszi, haverom laptopja 10/100as lanja nem viszi a full sebességet.

(#15486) jerry311 válasza kabelmania27 (#15485) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ezért írtam, hogy nem feltétlenül szükséges, de szereti.
Itt ebben a topicban is van több hsz. erről. Van akinek megy a 60 vagy akár a 120@100 is egy sima 10/100-as kártyával. Olyan is van (mint én), akinek csak gigabites kártyával megy rendesen.

(#15487) Apollyon válasza jerry311 (#15484) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezt én is megcáfolnám annyiban, hogy a gigabites agyalapi hangkarival szakadozik a net néha (torrenttől függetlenül) a kb tízéves Realtek8139 10/100-as PCI-os hálókari iszonyat jól hasít, igaz csak 30-as fiberem van.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15488) Belba válasza kabelmania27 (#15483) üzenetére


Belba
őstag

Az operációs rendszer : Windows 7 (mindhárom gépen)

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#15489) Brogyi válasza Apollyon (#15487) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hát nem tudom milyen alaplapokról beszéltek, de az enyém hasít 120-szal.
Az elöző Asrock volt, a mostani MSI.Semmi szakadás meg ilyesmi.Dobjátok ki azokat a deszkákat.Igen integrált, software-s szutyok LAN-om van. :)

(#15490) Apollyon válasza Apollyon (#15487) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Upsz, hangkarit írtam hálókari helyett :W
Nekem az előző gépemben ASUS alaplap volt, most Gigabyte, mindkettőnél szakadt a net, ha az alaplapi LAN-t használtam. Evvan.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15491) dzoli87 válasza Apollyon (#15490) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Szia, nekem is Asus lapom van egy P8H67-V, UPC 120-as net és oprendszertől függetlenül (Win7,Linux) néha szakad a net, :W de látszólag minden okés. Modemen a LED-ek jók alaplapi kártya visszajelzése jó, próbáltam már router mögül is, de ugyan az van.
Nincs valakinek vmi jó ötlete Atheros 8151 LAN karim van.
Bios frissítés megoldhatja-e??!

(#15492) kabelmania27 válasza dzoli87 (#15491) üzenetére


kabelmania27
félisten

Szerintem azért pillants rá a modem jelszint értékére 192.168.100.1
Lehet hogy használ a bios frissítés, vagy akár az oprendszer újratelepítés.
Néha indítsd újra modemet az is jó lehet még.
asus p4p8 as alaplapom volt régen gigabites lan-al , de az 1megabites adsl-el nem tudtam kihasználni

[ Szerkesztve ]

(#15493) MR!! válasza vargalex (#15315) üzenetére


MR!!
aktív tag

3,7 MB/s=3,7*8 Mpbs=29,6 Mbps.

Alex

igen , így már ok :) thx

[ Szerkesztve ]

miszter

(#15494) dzoli87 válasza kabelmania27 (#15492) üzenetére


dzoli87
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#15495) kabelmania27 válasza dzoli87 (#15494) üzenetére


kabelmania27
félisten

Jó a modem jelszint. Talán az adás sok de 53alattvan, albiba 49volt aszimetrikus és szimetrikus osztó mögött egyaránt.
Ha tennél be képet az osztó(k)ról azt megköszönném.:)

[ Szerkesztve ]

(#15496) dzoli87 válasza kabelmania27 (#15495) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Milyen osztóról szeretnéd, ha képet küldenék?! :))
Bocsi ha hülye vagyok.

(#15497) kabelmania27 válasza dzoli87 (#15496) üzenetére


kabelmania27
félisten

Semmi gond:)
Arról a kütyü(k)ről ami(k) után elágazik az antennakábel a modem és más eszközök felé.
Ha csak internet előfizetésed van nem biztos, hogy van nálad osztó.

[ Szerkesztve ]

(#15498) voyi


voyi
aktív tag

Sziasztok!

Hamaorsan UPC Fiberpower 50 mbitre fogunk előfizetni,a társasházba ahol lakunk,már bekötötték a koax kábelt,stb.
Szeretnék érdeklődni több dologban is:
1: Akinek van Fiber power 50 vagy nagyobb sávszélességű nete, annak normálisan megy a torrentezés,azaz a p2p? Ha igen, melyik utorrent kliensben mit és hogy kell/hogy célszerű beállítani?

2: Ami routerem van: NETGEAR WGR614 v7 54 Mbps Wireless Router Ez a router tudni fogja továbbítani az 50/5 mbites sávszélességet?

3: Jelenleg UPC-nél pontosan mennyi a havi adatforgalom limit?

4: Ha minden feltétel adott az otthoni hálózatban(router,sz.gép), stabilan adja -e a szolgáltató az 50/5 mbitet ha pl. csak egy gép használja a netet?

Köszi a segítséget előre is :R

Aláírás

(#15499) Sanya válasza voyi (#15498) üzenetére


Sanya
nagyúr

1.: 1.8 felett mindegyik
2.: wifin kb 2megabyte/sec-et fog továbbítani, többet nem tud. ehhez már 300mbs-es wifi kellene. de a 10/100-as kábelen simán viszi.
3.: 300gb feltöltés. nehéz elérni, de nem nagyon lassítanak.
4.: igen

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15500) voyi


voyi
aktív tag

Továbbá még olyan kérdésem lenne,hogy levelezőkliens programban (pl. ms office outlook 2007) az smtp beállításoknál amennyiben szükséges, milyen hitelesítési beállításokat kell megadni?

Aláírás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.