Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15301) Peter.Kalasz válasza kabelmania27 (#15300) üzenetére


Peter.Kalasz
tag

Szia! Milyen routerben gondolkodjak? Igény: 2db laptop üzemeltetés,Samsung Galaxy S2 használat. Csak lakásban kell, 1 térben van a 3 kütyü. 60 as netet azért választottam mert akcióban akkor nagyon kedvező volt. Most lejár a hűségidőm, váltok 50-esre asszem. Letölteni nem nagyon szoktam. Napi működése kb 5-12 óra. Mi az ami ezeknek a feltételeknek legjobban megfelelne,minőségben és árban is, és én is be tudom üzemelni alapalap tudásommal? Köszi. :U

[ Szerkesztve ]

(#15302) vargalex válasza kabelmania27 (#15300) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nekem nincs 60-as netem, de D-Link DIR-825 gigabites, N-es (szimultán dual band) routerem. Szóval, engem nem érint sem így, sem úgy a probléma.
Az viszont erős túlzás, hogy 60-as nethez gigabites router kell. Ezt egy TP-Link TL-WR741ND is átviszi, a nagyobb nem gigabites testvéreiről (TP-Link TL-WR841ND, TP-Link TL-WR941ND) nem is beszélve.
Sőt, vezetékesen akár egy Asus WL-500gP is (persze OpenWrt-t használva abba akár N-es Wifi is tehető, vagy létezik N-es változata a WL-500W). Bár ez utóbbi kettő jó néhány éves router már.

(#15301) Peter.Kalasz: akár a fentebbi TP-Link routerek közül bármelyik, bár én azt mondom, hogy a manapság már gigabit miatt nem szabad TL-WR1043ND alatt venni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15303) kabelmania27 válasza Peter.Kalasz (#15301) üzenetére


kabelmania27
félisten

Szerintem olyan routert vegyél ami gigabites, wifije pedig 300megabitet tudja.
[link]
csak is felső kategóriást szabad megvenni, mert az a jövő.
Én nem használok routert egy 5portos 10/100es tp link switchet használok.
[link] edigitálon ezt találtam aminek a wan és lan portjai is gigabitesek és wifibe tudja a 300megabitet, de a routeres topikba a felső kategóriában többet sorolnak fel.

[ Szerkesztve ]

(#15304) kabelmania27 válasza vargalex (#15302) üzenetére


kabelmania27
félisten

De ha már vesz routert akkor ne a múltat vegye meg szerintem, haveromnál a 60/6hoz kellet a gigabites lan, másik haveromnál a régi router nem tudta megosztani az 50/5öt.
Tegyük fel nem gigabites routert vesz, pár hónap múlva olcsóbb lesz a 120as net módósít, és vehet új routert 2x pénzkiadás..
Akkor ha eleve olyat vesz akkor jobban jár.
Biztos jófajta a routered d-link jó fajta dolgokat gyárt.

(#15305) jerry311 válasza kabelmania27 (#15303) üzenetére


jerry311
nagyúr

Folyamatosan WiFi-n netezni, olyan mint reszelővel rejszolni. Kicsit érdekes, de leginkább fájdalmas. Ahol csak lehet kábelen használok hálózatot. Stabil, gyors, nem zavarja a szomszédok WiFi-je vagy éppen a vezeték nélküli csengője.

(#15306) Peter.Kalasz


Peter.Kalasz
tag

http://www.edigital.hu/Router/TP-LINK_TL-MR3420_300Mbps_3G_WLAN_router-p58319.html

erről tudnátok valamit mondani?

(#15307) vargalex válasza Peter.Kalasz (#15306) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Igen. Kifejezetten Mobilnet megosztásához készült router, de csak 10/100-as portjai vannak. FP60-hoz még ugyan úgy jó, mint a többi általam írt router, de FP120-hoz a portjai miatt már kevés.

(#15304) kabelmania27: az, hogy a 10/100-as router átviteli sebessége mennyire közelíti meg a 100 Mbps-t csak a vastól függ. Mindenkinek magának kell eldönteni, hogy mennyi pénzt szán rá, mi a fontos. Ilyen alapon mondhatjuk azt is, hogy ne vegyen pl. 1043ND-t mert lehet, hogy néhány hónap múlva jön egy 200 Mbps-es net, azt pedig nem tudja átvinni (megjegyzem a felső kategóriából ezt csak a DIR-825, WNDR3700 és az ESR9850 tudja).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15308) Gubek-Einste

Frissíteni kellene azt a listát.

Én is mindenféleképpen a gigabit mellett vagyok mivel a jövőre kell tervezni és ezzel egy ideig biztosan el lehet lenni.
Sebesség növekedés én nem várok az elkövetkező időben, max a köztes csomagok sebessége nőhet meg vagy új csomagok jöhetnek de hogy 120 főlé menjen a sebesség azt nem hiszem, hogy lesz.
Vásárlás előtt mindenféleképpen érdemes feltenni a kérdést az illetékes topicban és ott mindig a legfrissebbeket fogják ajánlani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15310) vargalex válasza jerry311 (#15309) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

És ezt miért nekem? Az már más kérdés, hogy személy szerint nem tartom teljesen hitelesnek (értsd: személyesen mértem bizonyos routerek esetén más értéket).

Alex

(#15311) MR!!


MR!!
aktív tag

Hi,

FP 30-al

SpeedTest: 28 Mbps
Torrent: 37 Mbps

?? ! :U

[ Szerkesztve ]

miszter

(#15312) Gubek-Einste válasza MR!! (#15311) üzenetére

SpeedTest megbízhatatlan, FTP megbízható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15313) Sanya válasza MR!! (#15311) üzenetére


Sanya
nagyúr

kép?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15314) MR!! válasza Sanya (#15313) üzenetére


MR!!
aktív tag

Torrent:

[ Szerkesztve ]

miszter

(#15315) vargalex válasza MR!! (#15314) üzenetére


vargalex
félisten

3,7 MB/s=3,7*8 Mpbs=29,6 Mbps.

Alex

(#15316) Apollyon válasza MR!! (#15314) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ahogy mondja vargalex fórumtárs is, megabájt és megabit között 8 a váltószám, szal ezt félre tetszett nézni. Ettől függetlenül megkapod UPC-től a csomagodhoz ígért maximumot. ;)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15317) Peter.Kalasz


Peter.Kalasz
tag

Sziasztok! Légyszi erről véleményt: Linksys E1000. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#15318) student


student
őstag

ha hűség lejárta után váltok 25-ről 10-re megmarad korlátlan a net vagy nekem is 5gb lesz?

(#15319) Gubek-Einste válasza student (#15318) üzenetére

Lesz 5 GB korlát neked is.
Miért váltanál felfelé?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15320) Peter.Kalasz válasza Gubek-Einste (#15319) üzenetére


Peter.Kalasz
tag

Szia! Mi a véleményed a fenti kérdéses routerről?

(#15321) Gubek-Einste válasza Peter.Kalasz (#15320) üzenetére

A Linksys-nek a legújabb szériájának belépő szintű routere.
Ez a típus a 10, 25, 50 és 60-as nethez még elmegy bár az utóbbi kettőnél elfordulhat, hogy lesznek gondok. 120-as nethez semmiféleképpen nem ajánlott mivel csak 100-as portokkal rendelkezik. Van neki a E1200 és E1500 néven frissített verziója is.
Nagyobb testvére az E2000 ami lényegében a WRT320N kicsit tovább fejlesztett változata és az már alkalmas a 120-as nethez is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15322) Peter.Kalasz válasza Gubek-Einste (#15321) üzenetére


Peter.Kalasz
tag

Köszi a segítséget,az E 2000-es ára most pillanatnyilag (kb 20e) nem fér bele. Most cseréltem PS3-at,mert sárga ledes lett,kivéreztem anyagilag de nagyon..... :(

[ Szerkesztve ]

(#15323) student válasza Gubek-Einste (#15319) üzenetére


student
őstag

azért váltanék LEfelé mert bőven elég nekem a 10mb is. da ha 5gigás lesz akkor felejtős

(#15324) Apollyon


Apollyon
Korrektor

"Kedves Wemail előfizetői,

Ezúton jelentjük be nektek, hogy az e-mail fiók elérte a tárolási
korlátot. Ön nem lesz képes küldeni és fogadni leveleket és e-mail fiók
törlésre kerül a szerverünkről. A probléma elkerülése érdekében, azt
tanácsoljuk, hogy ellenőrizze az e-mail fiókot, kattintson az alábbi
linkre.

https: //spreadsheets.google.com/spreadsheet/***************************************************************************
[Csak hogy semmiképp ne lehessen megnyitni a linket;p]

Köszönöm.

A Webmail szolgáltatás Management Team"

Ez azért is ciki, mert levelezőprogramot használok, és amikor az letölti az e-mailt a gépre, akkor le is törli a levele(ke)t a kiszolgálóról, így az mindenképp üres marad. :U
De már fejlődtek annyit, hogy nem azt kérik, hogy küldjem el a mailcímem és jelszavam.. Szánalmasan gáz ez az egész spam világ :D

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15325) Uthenger válasza Apollyon (#15324) üzenetére


Uthenger
aktív tag

legalább a fordítást normálisan végeznék el :)
amúgy rossz belegondolni hogy mennyi olyan user van, aki benyalja az ilyet, és azt hiszi hogy tényleg a szolgáltatótól kapta a mailt...

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#15326) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

jól látom, hogy a FP 50 már csak társasházi kedvezményben 4500? :Y :O

(#15327) Peter.Kalasz válasza WonderCSabo (#15326) üzenetére


Peter.Kalasz
tag

Sajna,.... szerintem is jó a szemed... :((

(#15328) WonderCSabo válasza Peter.Kalasz (#15327) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Basszák meg! Nyár elején akartam megrendelni, de nem jutott rá idő, most meg már felvitték az árát! :((( :W

(#15329) Peter.Kalasz válasza WonderCSabo (#15328) üzenetére


Peter.Kalasz
tag

Nekem is jövő hónapban jár le a 60-as netem,erre akartam módosítani... :o

[ Szerkesztve ]

(#15330) Farkaspók


Farkaspók
tag

Sziasztok!

Különböző szolgáltatóknál végzünk sebességméréseket és a UPC Fiber Power 30 (25) mbit felett érdekes problémába ütköztünk. A mérések TP-Link WL1043nd gigabites router-el történnek, openwrt rendszer alatt, curl-el töltünk le file-okat a /dev/null-ba, a gigabites hálón lógó szerverünkről és a curl által mért sebességet használjuk fel eredményként. 30 (újabban már 25-ös csomag van a 30-as helyett) mbit felett nem tudunk mérni ezzel a módszerrel. Közben persze a router-re dugott eszközök simán viszik a 120 mbit-et is, vagyis a router lapátolni tudja egyik portról a másikra a cuccot, csak magába letölteni a /dev/null-ba nem.

Először azt hittük, hogy gyenge a hardware, mert ugyanazon a hálón a RouterStation Pro ugyanezzel a módszerrel méri akár a 120 mbit-et is. De aztán kiderült, hogy nem a hardware a gyenge, mert ugyanaz a TP-Link a DIGI LAN hálóján lazán méri a 80 mbit-et is.

Tehát valami másképp van a Fiber Power 30 (25) mbit felett, csak nem tudjuk mi. Kipróbáltunk más router-eket is, direkt erős, gigabites darabokat válaszottunk és feltétel volt, hogy openwrt rárakható legyen: Netgear WNDR3700, Buffalo WZR-HP-G300NH. Mindegyiknél ugyanaz a probléma.

Kipróbáltuk azt is, hogy a RouterStation Pro mögé tettük a TP-Link router-t, de úgy sem bírt 30 mbit felett mérni, miközben a Routerstation Pro igen. Tehát az egyetlen platform, amit kipróbáltunk és bírja, az a Routerstation Pro, csak hát ugye jóval drágább (táppal, dobozzal, wifi-vel), mint a egy TP-Link WR1043nd. Mivel sok helyre szeretnénk ilyen mérőket telepíteni ezért számít az ár, meg aztán erre a célra egy Routerstation Pro ágyúval verébre.

Tudja esetleg valaki, hogy mi lehet a gond, vagy van valami ötlet merre induljunk el?

Köszönöm!

(#15331) Sanya válasza Farkaspók (#15330) üzenetére


Sanya
nagyúr

esetleg a probléma forrása az openwrt? mivel minden eszközben ez volt a közös.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15332) capafog23


capafog23
őstag

Ez a router jó lesz 25Mbit-es fibernethez? Vagy esetleg valami mást ajánlanátok ebben a kategóriában?

(#15333) Gubek-Einste válasza capafog23 (#15332) üzenetére

G-s routert már nem veszünk, minimum egy Lite N-es eszköz, ebben a kategóriában a 74x az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15334) samfishR


samfishR
senior tag

tiszteletem!

barcikáról nincs valaki jelen? 30/3-as netem csak 19/3, most estére szart be, örülnék, ha valaki tudna mondani a környékről eredményt összehasonlításképp. :R

(#15335) capafog23 válasza Gubek-Einste (#15333) üzenetére


capafog23
őstag

Linket pls, nem vagyok jártas a témában, és 74x-re meg router-re nem találtam konkrét találatot google-be se árgépen.

(#15336) Gubek-Einste válasza capafog23 (#15335) üzenetére

Az x helyére 1-2-3-at kell írni de itt van egy link:
743ND

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15337) Farkaspók válasza Sanya (#15331) üzenetére


Farkaspók
tag

A Routerstation-on is openwrt fut. És a processzort nézve, csak kicsivel erősebb a Netgear WNDR3700-nél. No meg a Digi-nél viszi mindegyik router a 80 mbit-es is. Ezért nem hiszem, hogy az openwrt lenne a gond.

[ Szerkesztve ]

(#15338) capafog23 válasza Gubek-Einste (#15336) üzenetére


capafog23
őstag

Köszönöm a segítséget. Ez mekkora sebességig jó? (wifin)

2-es nem találtam. 741 vagy 743 a jobb? (majdnem 1 árban vannak)

[ Szerkesztve ]

(#15339) samfishR válasza samfishR (#15334) üzenetére


samfishR
senior tag

már jó, csak átmeneti gebasz lehetett.

(#15340) Gubek-Einste válasza capafog23 (#15338) üzenetére

ITT van egy kis leírás a témában de erősen befolyásolja a környezte is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15341) Brogyi válasza Farkaspók (#15337) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az Asus RT-N16-ot próbáltátok? Azt a részét nem tudom, hogy az Openwrt megy-e rajta,de gyanítom a többiben kevés a RAM.
Még valami.
A digi úgy tudom LAN-on nyomja nem pedig kábelen.Azért az is különbség.A UPC 30 felett bondig-ot használ (DOCSIS3.0). Talán ezek a különbségek.

[ Szerkesztve ]

(#15342) Farkaspók válasza Brogyi (#15341) üzenetére


Farkaspók
tag

Asus RT-N16-on nem próbáltuk, nincs ilyenünk. Itt a teszt parancs, ha valaki kipróbálná, megköszönöm:

curl -w %{speed_download} -o /dev/null http://speedtest.szelessavkereso.hu/speedtest/random7000x7000.jpg

Routerstation Pro-val ez az eredmény 120 Mbit-es chellon:

% Total % Received % Xferd Average Speed Time Time Time Current
Dload Upload Total Spent Left Speed
100 92.4M 100 92.4M 0 0 14.2M 0 0:00:06 0:00:06 --:--:-- 14.4M
14985153.000

Ez 119.8 Mbit.

Szerintem nem memória probléma, a /dev/null-ba jön a cucc, oda befér akármi. :)

Igen a Digi LAN-on nyomja. Biztosan van valami különbség a chello meg a többi között, csak jó lenne tudni, hogy mi, mert most már nem szeretnénk próbából feleslegesen hardware-eket vásárolni. Mi ez a bondig DOCSIS3.0?

(#15343) Gubek-Einste válasza Farkaspók (#15342) üzenetére

DOCSIS
80-as T-Home Kábelneten nem volt próba mert az is ugyan olyan mint amit a UPC használ.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15344) Farkaspók válasza Gubek-Einste (#15343) üzenetére


Farkaspók
tag

Nem, T-Home kábelneten nem volt még próba. Ha lesz, akkor majd közzéteszem az erdeményt.

(#15345) Brogyi válasza Farkaspók (#15342) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ez a 119,8 hogy jött ki? Már látom.Ubi-val próbálom , és az nem írja az utolsó számot.

[ Szerkesztve ]

(#15346) Brogyi válasza Brogyi (#15345) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az is meg van :))

(#15347) Brogyi válasza Farkaspók (#15344) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nem úszod meg az erősebb hardware-t.Az atomos szerverem 89,81Mps-et mér.
A desktop pedig következetesen 120,9Mps-et. Szóval gyenge valamilyen szempontból a TP.
Az viszont érdekes, hogy az atomos szerver nem tudja rendesen megmérni.Pedig csak erősebb, mint a Routerstation Pro. Kiváncsi vagyok mit találtok mi ez a különbség.Keresd meg itt a forumon Vargalex-et.Nagy mágus az Openwrt-ben.

(#15348) erdoke


erdoke
titán

Azt az információt kaptam ma az üfsz-tól, hogy áttették a feltöltésre a 300 GB-os "extrém használat" korlátot. Meg tudja ezt valaki erősíteni? Igazából csak elméleti szempontból érdekel, eddig a letöltésnél se értem el soha 3 havi átlagban, de érdekesen hangzik.

A legjobb aláírás a héten

(#15349) Gubek-Einste válasza erdoke (#15348) üzenetére

Ezt az e-mail-t kapom meg minden hónapban + egyet amiben 80% szerepel:

Szeretnénk felhívni a figyelmét, hogy internet szolgáltatásunk használata során az Ön adatforgalma elérte az Általános Szerződési Feltételeinkben (ÁSZF) meghatározott túlzott mértékű használatnak minősülő forgalom 100%-át. Ezen túlmenően, az Ön adatforgalma már a feltöltési (upload) irányban is elérte ezt az ÁSZF-ben meghatározott mennyiséget, mind az aktuális hónapot tekintve, mind a legutóbbi három hónap átlagában egyaránt.

A hatályos upc internet ÁSZF 10.1 pontjában foglaltak szerint "a Szolgáltató túlzott mértékű használatnak tekinti azt az esetet, amikor az Előfizető adatforgalma egymást követő három hónap átlagában a 300 Gigabyte forgalmi mennyiséget meghaladja".

A túlzott mértékű adatforgalom a felhasználók széles körénél eredményezheti az adatforgalmi sebesség és az átviteli minőség csökkenését, és ezáltal a felhasználói élmény romlását. Ezért - miként azt az ÁSZF is tartalmazza - a szolgáltatás minőségének az összes felhasználó számára történő, széleskörű, folyamatos biztosítása érdekében lehetőségünkben áll meghatározott intézkedést tenni. Ennek megfelelően az Ön által előfizetett internet-hozzáférési csomaghoz rendelt sávszélességet csökkenthetjük, azaz adatátviteli – jelen esetben különösen a feltöltési - sebességét maximum 90%-os mértékben lassíthatjuk az adott hónap végéig.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15350) vargalex válasza Brogyi (#15347) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Így utólag azt gondolom, hogy ebben az OpenWrt topic-ban vele beszélgettem. :)
Persze azóta sincs 120Mbps netem, de szívesen segítek kideríteni a dolgokat, esetleg mérni a DIR-825-ön is. Most már van lehetőségem gigabitet tenni a WAN oldalra is.

[ Szerkesztve ]

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.