Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15401) Farkaspók válasza jerry311 (#15397) üzenetére


Farkaspók
tag

Itt nem arról van szó, hogy kit érint érzékenyen. A megoldás már a elején is megvolt: RSPro. Az OKÁT, a MAGYARÁZATÁT keressük a problémának.

(#15402) Farkaspók válasza HofiZoli (#15398) üzenetére


Farkaspók
tag

Én senkit sem akarok meggyőzni. TÉNYEKET mondtam és a MAGYRÁZATOT keressük. Egyébként meg chello-m van, tehát nem áll meg a sejtésed, hogy a DIGIT éltetem és a UPC-t szidom.

(#15403) Brogyi válasza vargalex (#15400) üzenetére


Brogyi
senior tag

Abba belegondoltál, hogy amikor mérted a 218Mbps sebességet akkor egészen más struktúrájú csomagokkal mértél? Gyanítom valami iperf clone-nal.

(#15404) vargalex válasza Brogyi (#15403) üzenetére


vargalex
félisten

Igen, belegondoltam. De mértünk WAN oldali PC-ről is http szerverről, igaz az 1043ND-vel. És furcsa mód azzal 127 Mbps volt a sebesség. Erre már nem mondhatod, hogy más típusú csomagok voltak! És ez még nem is a DIR-825 volt.
Illetve mondhatnám megint csak azt, amit eddig is, hogy a Digi 80-at is tudja természetesen a TP-Link.

Alex

(#15405) Brogyi válasza vargalex (#15404) üzenetére


Brogyi
senior tag

A mérés mellett nyomjatok egy top-ot.Talán az nem olyan nagy terhelés, de mutatja a curl
erőviszonyait. A DDWRT-n van cpu csík. Talán az openwrt is tud ilyesmit. A mérés alatt mennyi a CPU terhelés? Mennyi a server load? Csak kíváncsiskodom.Szerintem valamit elnézünk,mert természetesnek vesszük, pedig nem az.Mértetek ping-et a távoli szerverre?
Azonosak? Lassan feladom innen a székemből. :)

(#15406) vargalex válasza Brogyi (#15405) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Hidd el, ha nem látom a saját szememmel, én sem hiszem el. :) Természetesen mérés mellett néztük a top-ot is. Arról tudok nyilatkozni, mikor a DIR-825-öt próbáltuk. A load olyan 0,1-0,2 között volt, a CPU használat pedig kb. 15-20%. (Egyébként OpenWrt alatt Luci-n van akár realtime CPU stat is.) Szóval nem a vas fogyott el. Illetve megint csak ismételni tudom magamat, hogy akkor a WAN oldalra egy DHCP szerveres PC-t helyezve és onnan töltve is kevés lenne. Vagy említhetném a DiGi-s példát is. :)

Egyébként ha jól tudom, neked is van egy 1043ND-d, illetve FiberPower 120-ad van. Akár ki is próbálhatnád, esetleg elemezhetnéd is. Az egyszerűség kedvéért (mivel emlékeim szerint DD-Wrt-t használsz) mérheted wget-el is:

date +%s && wget -O /dev/null http://speedtest.szelessavkereso.hu/speedtest/random7000x7000.jpg && date +%s

Ebből ugye megtudjuk, hogy hány másodpercig tart neki letölteni a 92,4 MB-ot. Egyébként mi is megnéztük az 1043ND-t DD-Wrt-vel, nem változott semmi.
Sőt, azóta kértem két Asus RT-N16 tulajtól is méréseket FiberPower 120-on, szintén zenész.

Alex

(#15407) Brogyi válasza vargalex (#15406) üzenetére


Brogyi
senior tag

Visszakaptam a 1043-ast. Ma este mérek egyet, és csinálok logot a wireshark-kal, majd készítek a digin is, de az már nem ma lesz.Ez a jpg mindig ua.?

(#15408) vargalex válasza Brogyi (#15407) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Wireshark-al hogy fogsz logot nézni? Elvileg ugye a router és a modem között lesz a forgalom, ami nem jut el a gépedig. Hacsak nem egy közbenső hub-ra csatlakozol (switch ugye elvileg nem jó, mert az csak a szükséges portra továbbítja a csomagokat).

Utóbbi kérdésedre Farkaspók tud válaszolni, de a méréshez nem sok köze van.

Amit én azóta néztem: az UPC modemén keresztül zajló forgalom esetén a felfelé ugyanakkor méretű file letöltésénél a felfelé irányú csomagok száma kicsivel több, mint a duplája, mintha a WAN oldalon található szerverről töltök. Természetesen a felfelé irányú adatmennyiség is nagyjából duplája. Ezeket mértem:

WAN oldali szerverről 10MB letöltése:

RX packets: 7270
TX packets: 734
RX bytes: 10809869
TX bytes: 47840

UPC modemén keresztül 10 MB letöltése:

RX packets: 7205
TX packets: 1550
RX bytes: 10803643
TX bytes: 92108

Illetve a routeren futtatott tcpdump-al csináltam logot, de még nem analizáltam.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15409) Farkaspók válasza Brogyi (#15407) üzenetére


Farkaspók
tag

Igen, a jpeg statikus, mindig ugyanaz.

(#15410) Brogyi válasza vargalex (#15408) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hát az ubin több info van.Ebből én nem tudom megfejteni.
root@DD-WRT:~# date +%s && wget -O /dev/null http://speedtest.szelessavkereso.hu
/speedtest/random7000x7000.jpg && date +%s
1315420476
Connecting to speedtest.szelessavkereso.hu (62.112.196.159:80)
null 100% |*******************************| 94640k 00:00:00 ETA
1315420498

[ Szerkesztve ]

(#15411) vargalex válasza Brogyi (#15410) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A busybox-os wget már csak ilyen szűkszavú. Openwrt alatt lehet fullosat is feltenni. Viszont az így is látszik, hogy a 92,4 MB-os file-t 22 másodperc alatt töltötte le. Ez 4,2 MB/s, azaz 33,6 Mbps. A terhelést nézted közben?

Alex

(#15412) Brogyi válasza vargalex (#15411) üzenetére


Brogyi
senior tag

A terhelés 0-3% között volt. :)
Az időt miből olvasod ki? Köszi
Már látom.

[ Szerkesztve ]

(#15413) vargalex válasza Brogyi (#15412) üzenetére


vargalex
félisten

Akkor egyetérthetünk, hogy nem a vas a szűk keresztmetszet. :)

Alex

(#15414) Brogyi válasza vargalex (#15413) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ja. Az viszont gyanús, hogy a teszt alatt az ETA nagyon közeli értéket mutatott.Az-az már a teszt eléjén mikor még szinte semmit se töltött le már tudta, hogy csak 33-mal fog jönni az anyag.Érdekes. :F

[ Szerkesztve ]

(#15415) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

Svájc -> Duebendorfra raknátok fel mindenhonnan speed és pingtesteket?
Köszi előre is!

"Jó pap is holtig butul"

(#15416) samfishR válasza JEEMBO (#15415) üzenetére


samfishR
senior tag


eh ez mi? 30/3 helyett ezt dobta (kazincbarcika)

[ Szerkesztve ]

(#15417) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Valami óriásgáz van most UPC-nél, alig megy a böngészés, a p2p (skype) kb használhatatlan az egész. Nem csak nálam, havernál is.
Pedig pont ilyenkor kéne hasítania, vasárnapról hétfőre virradó éjszaka, ilyenkor a legjobb netezni ha normálisan megy minden.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15418) hoby36


hoby36
senior tag

[link]

A logikában semmi sem véletlen!

(#15419) HofiZoli


HofiZoli
senior tag

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#15420) FollowTheORI válasza Gubek-Einste (#15358) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hány hónapja megy ez?
Énis ebbe a cipőbe járok most először, még nincs korlátozás... de érdekel nálad mióta van a túllépés és nem korlát. Mire számítsak. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15421) eight válasza FollowTheORI (#15420) üzenetére


eight
senior tag

Nem hónapok hanem évek!
Isten hozott a UPC-nél, ahol minél nagyobb bűnöző vagy annál jobb neted lesz. Itt a tisztességes magyaroktól lopják el a pénzt meg a netet hogy annak néhány kiválaszott bűnözőnek minőségi internetet adjanak akiket kedvelnek.
Kezdj el 24/7 leszedni ész nélkül mindent, soha ne pihenj és nem lesznek problémáid, csak arra vigyázz hogy semmiképpen se tartsd be a szabályokat mert utánna már semmi sem lesz csak a (túl)számla meg a packetloss-fest egész nap és egész éjjel:)

(#15422) JEEMBO válasza samfishR (#15416) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

UPC-re való váltáson gondolkodom, s Svájcban van a szerver, amire jó speed és pingtestet kellene, hogy adjon nekem a UPC. Eddig aki mérte, mindenkinek relative kaki értéket mutatott, úgyhogy továbbra is várom a Svájc -> dubendorfi speed és pingtest méréseket!
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

"Jó pap is holtig butul"

(#15423) Gubek-Einste válasza FollowTheORI (#15420) üzenetére

Komolyabban (TB felett) tavaly nyár óta de előtte sem volt korlátozásom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15424) vargalex válasza JEEMBO (#15422) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

FP30:

Alex

(#15425) kabelmania27 válasza vargalex (#15424) üzenetére


kabelmania27
félisten

Modem újraindítás után nem segít?
Magyar szerverrel is ilyen rossz az eredmény?

[ Szerkesztve ]

(#15426) vargalex válasza kabelmania27 (#15425) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Magyar szerverrel nincs gond:

De a kolléga kifejezetten arra a svájci szerverre volt kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15427) JEEMBO válasza vargalex (#15426) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Igen, köszi!
Továbbra is várom a Svájc -> dubendorfi speed és pingtest méréseket!
Nem értem miért olyan lassú az eddigi UPC-s méréseknél az a környék, pedig ha jól emléxem amúgy luxemburgi a UPC...

"Jó pap is holtig butul"

(#15428) JEEMBO válasza vargalex (#15424) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Előzőleg ezen környéken érdeklődtem a témával kapcsiban:
http://prohardver.hu/tema/upc_magyarorszag_kft/hsz_1483-1483.html

[ Szerkesztve ]

"Jó pap is holtig butul"

(#15429) Gubek-Einste válasza JEEMBO (#15427) üzenetére

A UPC holland, a tulajdonos meg amerikai.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15430) vargalex válasza JEEMBO (#15427) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Kíváncsiságból megnéztem a cégtől is, igaz nem UPC. Itt is lassabb valamennyivel, de nem olyan drasztikus a különbség.

Dubendorf-ra:

Budapest:

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15431) JEEMBO válasza Gubek-Einste (#15429) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Bocsi, a UPC DTH-val egy kalap alá raktam a UPC-t:
http://www.lgi.com/europe-upc-dth.html
"As of May 1, 2010 the services are centralized in Luxemburg. UPC DTH is 99.6% owned by Liberty Global."

"Jó pap is holtig butul"

(#15432) kabelmania27 válasza JEEMBO (#15427) üzenetére


kabelmania27
félisten

(#15433) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Tegnap este kezdett el szórakozni a modemem (EPC2203).
Egyszer csak kialszik a Link led és megszűnik a netkapcsolat.
Próbáltam várni, de semmi.
Újraindítás után tökéletesen működik, de egy kis idő után ismét "kifagy."

Legutóbb 2x úgy szakadt meg hogy a Link led folyamatosan égett.
Ekkor is csak a modem újraindítás segített.

Valakinek valami ötlet, hogy mitől lehet ez?

Előre is köszi.

(#15434) kabelmania27 válasza tPedro_ (#15433) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nézd meg a modem jelszint értékeket előszőr
http://192.168.100.1/_aslvl.asp
admin
jelszó W2402
acces level 3, ha 2 a max akkor 2
újra admin és w2402 majd ok
utána 192.168.100.1 signal fül
Hogy van kialakítva a kábelezés a lakásban?
Esetleg ha tennél be az osztó(k)ról képet azt megköszönném:)

(#15435) tPedro_ válasza kabelmania27 (#15434) üzenetére


tPedro_
őstag

Szia!

Csináltam 2 képet, egyiket a signal, másikat a log oldalról.
A log oldalon egy előző újraindulás szerepel, de a link ledes kifagyások nem szerepelnek a logban. Gondoltam ettől függetlenül fontos lehet.

[link]
[link]

Itt egy ákombákom kép a kábelezésről:
[link]

Sajnos az osztókról nem tudtam hirtelen képet csinálni, költözés előtt állunk és áll a bál.

Évekkel ezelőtt lett így kiépítve és leszámítva jónéhány random újraindulást tavasszal, nem volt más gondom egészen tegnapig.

Még tovább tesztelgetem másik géppel, routerrel és enélkül, hátha rájövök mi okozza.

[ Szerkesztve ]

(#15436) kabelmania27 válasza tPedro_ (#15435) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha nem tudsz képet csinálni az is elég ha leírod mi van az osztókra ráírva
5-1000Mhz in out tap (asszimetrikus), vagy in 2vagy 3 (szimmetrikus osztó van)
két helyen ahol kétfelé ágazik kettes szimmetrikus osztó van, ahol 3felé ott hármas osztó van?
Nézd meg az osztókat, ha esetleg kilazult húzd meg az F csatlakozókat.

[ Szerkesztve ]

(#15437) tPedro_ válasza kabelmania27 (#15436) üzenetére


tPedro_
őstag

2 kettes és 1 hármas csatlakozó van:

ami legelőször osztja ketté a kábelezést:

PCT-1000 2W
2 way splitter
5-1000MHz
120dB RFI
mindkét kimenete -3,5dB

hármas:

PCT-NGN-3S
3 way splitter
5-1000MHz
120dB RFI
egyik kimenet -3,5dB, ez a chello modem
a másik kettő -7,2dB, ezeken van a TV és a tuner kártya, plusz mindkettőhöz van kötve egy szűrő

A másik kettes csatlakozóhoz nem tudok hozzáférni, szekrény mögött van.
Kilazulva semmi nem volt.

Napközben nem voltam itthon és gép se ment, a modem se fagyott ki.
Tegnap a gépet használva, routerrel és anélkül is kifagyott a modem.

Nem tudom van-e jelentőssége, de így hirtelen az utorrentre gyanakszom.
(ezek kívül amit változtattam az pár új win7 frissítés és a Virtualbox progi telepítése ami felrakott valami hálózati plug-in-t is, ami az eszközkezelőben is megjelent:
VirtualBox Host-Only Ethernet Adapter.
A Virtualbox program nem futott a kifagyásokkor.

(#15438) kabelmania27 válasza tPedro_ (#15437) üzenetére


kabelmania27
félisten

torrenthez
win7 hez nem értek xp-t használok
kábelezéssel nem hinném hogy lenne teendő
jelszinted is rendben van, 35,3 SNR értékkel és -9,5power levellel is jól szokott nálam a net működni.
Indítsd többször újra a modemet, albérletbe nálam használt.
upc internetet és tévé előfizetést áthelyeztetitek az új lakóhelyre vagy az új tulajdonosnak otthagyjátok?

[ Szerkesztve ]

(#15439) tPedro_ válasza kabelmania27 (#15438) üzenetére


tPedro_
őstag

Rendben, köszi a segítséget.

Azért furcsa mert tényleg így használom évek óta és ez a hiba sosem jött elő.
Leszámítva a már leírt változástatásokat nem történt semmi.

A log alapján meg tudnád mondani, hogy mi okozta a legutóbbi újraindulást?
Nekem sajnos nem mond semmit. Csak azt látom hogy error meg critical. :)

Az új lakóhelyen sajnos nincs UPC, így ha a lakás eladásra kerül az előfizetés szerintem le lesz mondva. Aztán lehet, hogy nem az egész család költözik és akkor megtartjuk. :)

(#15440) kabelmania27 válasza tPedro_ (#15439) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igazán nincs mit!
Elvesztette a kapcsolatot a fejállomással szerintem.
Kérdezzétek meg a vevőtől igényt tart e az upc szolgáltatásra, nagyon könnyen át lehet íratni 1221en telefonon.
Lehet, hogy lesz upc előfizetése a vevőtöknek aki az email cím megtartása miatt fogja hozni az upc előfizetéseit.

(#15441) tPedro_ válasza kabelmania27 (#15440) üzenetére


tPedro_
őstag

Oké, köszi még egyszer.

Ja és még az is eszembe jutott, ha nem sikerül rájönnöm a megoldásra,
hogy a 30as netemet átrakatom 50-esre, amihez már új modem is kell ha jól tudom.
aztán megnézni azzal is szórakozik-e.

(#15442) kabelmania27 válasza tPedro_ (#15441) üzenetére


kabelmania27
félisten

akkor új routerre is szükséged lesz, hűségnyilatkozat hosszabbítással is jár
Szerintem meg fog javulni, többször indítsd újra a modemet

(#15443) tPedro_ válasza kabelmania27 (#15442) üzenetére


tPedro_
őstag

Ma reggel volt megint egy leállás, azóta semmi.
Közben észrevettem, hogy nem csak a net szakad meg, de a telefonvonal is.

(#15444) Gubek-Einste válasza tPedro_ (#15443) üzenetére

Ha szakad/nincs net akkor a telefonnal is ugyan ez (lesz) a helyzet tekintve. hogy egy eszközről megy mind a kettő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15445) TeeJay


TeeJay
félisten

tegnap vettem észre hogy nem gyengén árat emelt UPC...
a jó árak most már csak társasházas témában érvényesek...

odahaza Eger mellett kerek 3ezerbe kerül a 25/1,5megabit
most ha új bekötést csinálnék már nem járna a kedvezmény és 4750lenne...
nem gyenge

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15446) kabelmania27 válasza TeeJay (#15445) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha lejár a hűségnyilatkozat, nem fog listaárra emelkedni szerintem marad ugyanaz a díj hűség nélkül. Albérletbe internet 15nél így volt.

(#15447) jerry311 válasza kabelmania27 (#15446) üzenetére


jerry311
nagyúr

Pedig kellene neki emelkednie.

(#15448) Brogyi válasza jerry311 (#15447) üzenetére


Brogyi
senior tag

De csak a tied.Az enyém biztos nem.:))

(#15449) kabelmania27 válasza Brogyi (#15448) üzenetére


kabelmania27
félisten

Fibernetnél listaáron számláztak két hónapig, utána jóváírták, legutóbb pedig úgy volt, hogy számlán ugyanaz a szöveg volt , mint albérletes upc számlán, hogy 1évig húség nélkül maradnak ugyan ezek a havidíjak, telefonos ügyfélszolgálat pedig azt mondta, hogy automatikusan meghosszabbították a hűségnyilatkozatot.

[ Szerkesztve ]

(#15450) Belba


Belba
őstag

Sziasztok!

S.O.S. segítségre lenne szükségem!... :O

FB60-as netünk van, új Cisco-modemmel, és egy régi Netgear WPN824 wifi routerrel 3 db asztali sz.gépen osztjuk meg a netet, de kábellel, mert úgy jobb a sebesség....

2007. óta megy nálunk a UPC szolgáltatása (net+TV+telefon), akkor kaptuk ezt a routert is.
Első pillanattól rendszeres nálunk, hogy "elmegy a net", ilyenkor kihúzzuk-visszadugjuk a modemet, kihúzzuk-visszadugjuk a routert és általában ettől újra működik minden... :W

De az utóbbi időkben (1-2 hónap) már csak hosszas kínlódásokra lesz újra netünk (vagyis a modemnél van net, csak a routerről nem)!...
Elértük azt a szintet, hogy már csak órákig tartó "varázslatok" után ugrik be az internet, de hogy mitől, még nem jöttünk rá (mellesleg arra sem, mitől NINCS, mert ha órákon keresztül békésen internetezünk, akkor hirtelen mitől megy el megint?!)...

SZÓVAL : egyértelmű, hogy a rühes router vacakol!!!... :W

Kérdésem : ha veszek egy TP-Link SG1005D 5 portos Gigabites switch-et, ezzel megosztható 3 gépre az internetünk?!... :F

Próbáltam végigolvasni a topicot switch-témában, de egyszer azt írjátok, hogy nem lehet megosztani a netet switch-el csak routerrel, aztán meg azt olvasom, hogy remekül megy azzal is... :F

És egyáltalán : a switch-et (ha lehet használni), hogyan kell telepíteni?!...
Vagy elég csak bedugni és működik automatikusan?!... :F

Muszáj valamit gyorsan kitalálnom, mert az elmúlt hetekben már 4 órákat szórakoztunk (kihúz-bedug játék), mire végre a gépeknél lett internet, de tegnap már 4 óra szórakozás után is csak úgy tudtunk netezni, hogy mindig 1 db gépet dugunk a modembe!...

Előre is megköszönök minden segítséget!!!... :O

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.