Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14901) eight válasza Mr.Skynet (#14899) üzenetére


eight
senior tag

30-at nem cserélik, mondjuk ezért is kérdeztem mert nem hittem el.
60 meg marad 60 és kész, csak ezután már nem lehet majd olyat venni azt annyi

Én nem igazán örülök ennek az egésznek, fejlesztgetnek amikor nyakig vannak a trutyiban:( Szvsz most már tisztán arról van szó egész Europa szerte hogy elveszik sok sok ember pénzét azért hogy kb 10-15%-nak adjanak jó netet, és legyen miből a médiaripacsokat kifizetni akik kifényezik nekik a nemlétező csiliárd megabiteket.
Nem az én cégem, szóval nem azt akarom megmondani mit hogyan csináljanak, de nem kéne előbb inkább tisztességesen megcsinálni a rendszert hogy ne történhessen meg pl az mint velem, azaz hogy már két éve nincs netem?
Valamelyik nap elolvastam ezt a topicot az elejétől kezdve (csak ezt és a két elődjét nem). Brutális hogy mi volt itt, ( pedig mondjuk az osztrák vagy lengyel UPC-sek userekhez képest itt még nem is nagyon vannak kiborulva az emberek). Persze sokan csak kiengedik a gőzt (ahogy egyébként én is), de nagyon fontos hogy jogosak a felháborodások, és objektívan nézve szvsz az az igazság hogy vastagon tesznek itt mindenkire, és szerintem ez nagyon nem tissztességes eljárás.

És akkor most megint gyorsítanak :F

(#14902) TeeJay


TeeJay
félisten

de bizony a 30-as csomagból 50lesz mert már a modemben ez van nálam

tehát már az 50 megabit menne ha nem Cisco EPC2203 modemem lenne amit múlthét hétfőn cseréltek mert a régi EPX modem már szórakozott...
ezek szerint hamarosan jelentkezni fognak és ED3-as modemet adnak ehelyett is? :DDD
király lesz :B

amúgy meglepő hogy bár a sebesség már módosítva lett mégsem látok egy pici gyorsulást sem ED2 modemmel...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14903) Mr.Skynet válasza TeeJay (#14902) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Köszi az infót: smog86 és eight, egyébként egyetértek, hogy nem teljesen szép dolog amit csinálnak, de az eddigi szolgáltatóim közül még így is a upc tűnik esetemben a legkorrektebbnek.

TeeJay, azért nem veszel észre egy hajszálnyi különbséget sem, mert nálad tényleg nem változott semmi. A sebességedet az epc2203 nem fogja megmondani neked, hogy mennyivel mehet max :N Nem a Bit rate / Symbol rate szabja meg, hogy neked mennyi az engedélyezett csomag sebességed, hanem a konfig fájl amit a modem tftp-n kap a upc cmts-től. Az, hogy a konfig mit tartalmaz, ugye értelemeszerűen semmi közöd :DDD . A Te jelenlegi konfigodban az a szám fog változni, illetve a feltöltés is változni fog elvileg.

Egyébként az, hogy szerintem a konfigokhoz nagyon is sok közünk lenne, az már egy másik dolog. Orosházán az OrosCom azt játsza, hogy max 2Mbit csomag esetén 1Mbit-et enged a konfigban(!), mikor mész reklamálni, hogy 1,5 se jön, nem hogy 2Mbit, akkor az a válasz, hogy sajnáljuk a hálózat túlterhelt, de mutogatnak az aszf-re, hogy garantált sebesség 256�Kbps és azt ők becsülettel mindig szolgáltatják. Mikor pár nap múlva berontasz, hogy itt az original általuk lekódolt (tehát eredeti) konfig pendrive-on, kinyomtatva a lényeges értékekkel és azonnal kerítsék elő neked a főnököt, akkor az eredmény úgy néz ki, hogy Te örülj, hogy nem jelentenek fel, hogy olyan adatokban turkálsz amihez semmi közöd. Ezért mondom én, hogy a UPC még egy igen korrekt szolgáltató!

(#14904) TeeJay válasza Mr.Skynet (#14903) üzenetére


TeeJay
félisten

tudom hogy még nem megy de a bitrate és a symbol rate viszont már változott mégpedig az 50/5megabitre hajazva... szóval már csak arra leszek kíváncsi hogy a modemcsere miképpen lesz, netán az előfizetőnek kell majd becsörögni hogy mikor van otthon és akkor jönnek átcserélik? hétfőn volt nálunk a szerelő akkor volt EPX2203 --> EPC2203 csere mert a régi már csomószor megfagyott az újjal meg minden tökéletes :R
nekem igazából a 30/3 megabit is szépen hasít P2P-en sincs gond sem lefelé sem felfelé de kipróbálom szívesen mit lehet 8/4 csatorna összefogásából meg 50/5megabitből kihozni itt a Kinizsitől pár utcára :) (IX ker. mester utca eleje)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14905) TeeJay


TeeJay
félisten

amúgy UPC mostanság Cisco EPC3212 ED3 modemeket ad?
nézegettem elég jónak tűnik és ED3 8x4 módot is tud, azzal azért 440/120megabitig el lehet lenni :DDD

fura hogy google-be nem igen találok semmi magyar infót a menüjével kapcsolatban
vagy hogy kinek hogy szuperál. ennyire kevés Fiber 60 és 120 előfizető lenne idehaza? :F

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14906) eight válasza TeeJay (#14905) üzenetére


eight
senior tag

Nem ismerem a modemet, de a Cisco-t szeretem, megbízom bennük :K
A UPC meg elég profi cég ahhoz hogy kiválassza a legjobb ár/érték arányú modememet, szerintem nem lesz gond a típussal.

(#14907) jerry311 válasza eight (#14906) üzenetére


jerry311
nagyúr

A Cisco-t én is szeretem, de dolgoztam Cisco supporton 2.5 évet. Közel sem tökéletesek a hardvereik, a szoftvereik meg még gyengébbek. Jó helyen van a cégek rangsorában, de ez ugye csak azt jelenti, hogy jobb mint a többiek.
A UPC pedig elég profi ahhoz, hogy professzionális szinten nyúljon mellé vagy egy-egy jól bevált hardver helyett inkább olcsóbbat (és ezzel együtt gyengébbet) válasszon a nagyobb profit érdekében.

(#14908) eight válasza jerry311 (#14907) üzenetére


eight
senior tag

Persze hogy nem tökéletesek, nem is azt állítottam, de azért ha Cisco, akkor nem vacakot veszel az tuti.

Emlékszem UPC-ék Amszterdamban először az 2 két kilós böszme nagy téglát adták modemnek, aztán lecserélték egy kis Cisco kütyüre, amitől minden megváltozott. 60-as pingem volt New Yorkba, Londonba 10, Frakfurtba meg 15 :K Soha egy pillanatra sem volt gondom, pedig az a modem mindig full 100% ment, egy perc nyugta nem volt :B

(#14909) Gubek-Einste válasza eight (#14908) üzenetére

Én egy "kis táska" modemmel kezdtem a UPC pályafutásomat 2002 végén, 2004 májusa 2005 szeptembere között egy Motorola ED2 volt, azt követe a híres-hírhedt Cisco (akkot még SA) EPX2203 (egy táp cserét is megélt), kb 2007-2008-ban jött a Cisco EPC2203 és végül 2009 júliusában a jelenlegi Motorola ED3.
A legjobb a "kis táska" modem volt 2004 áprilisában-májusában mivel akkor állandóan kicsivel a max sebesség felett volt (768/256 volt elméletileg de meg volt a 800 is). Nagyon nagy változás volt amikor megkaptam a Motorolát, szinte nem is hittem el, hogy milyen kicsi.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14910) jerry311 válasza eight (#14908) üzenetére


jerry311
nagyúr

Tényleg nem valami vackot veszel, csak azt akartam mondani, hogy nem is tökéletest.

(#14911) eight válasza Gubek-Einste (#14909) üzenetére


eight
senior tag

A Moto az a kicsi álló fehér volt (kb mint egy Wii kicsiben?

(#14912) eight válasza jerry311 (#14910) üzenetére


eight
senior tag

Hát én most akár a havi 4 rongynál is többet kifizetnék ha csak fele olyan jó netem volna mint akkor 2000-ben.

Ha akkor valaki elmondja nekem hogy a UPC 10-év múlva milyen netet fog nekem eladni, biztos hogy egy szavát sem hittem volna el.

(#14913) Gubek-Einste válasza eight (#14911) üzenetére

Az ED2-es és az ED3-as is álló fekete, az ED2-es tetején volt egy gomb is amivel le lehetett tiltani átmenetileg a netet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14914) TeeJay


TeeJay
félisten

nekem a Cisco EPC2203-al eddig minden tökéletes, a SA EPX2203 viszont már nem volt oké... azzal sokat megállt a net amióta 1hete modemcsere volt azóta semmi gond és nyugodtan tölthetek le ezt azt nem lesz olyan hogy lehal a net és áramtalanítás utána lesz csak újra :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14915) forrest85 válasza TeeJay (#14914) üzenetére


forrest85
senior tag

Ezt csak megerősíteni tudom, EPC2203 sokkal jobb és stabilabb.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#14916) eight válasza Gubek-Einste (#14913) üzenetére


eight
senior tag

Akkor nem tudom mi volt az, de 2001 magasságában volt valami apró vertikális fehér cumó is, persze lehet hogy Magyarországon azt nem is alkalmazták...

(#14917) Gubek-Einste válasza eight (#14916) üzenetére

Ez volt az ED2-es Motorola:

modem

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14918) eight válasza Gubek-Einste (#14917) üzenetére


eight
senior tag

Lehet hogy ez volt az fehérben, az az igazság hogy már nem emlékszem pontosan, mert olyanom csak kb. 2 hónapig volt, és én inkább a lányokat szoktam megnézni nem a modememket:D

(#14919) Mr.Skynet


Mr.Skynet
senior tag

Szerintem Ti a régi kis Docsis 1-es Motorolára gondoltok ami így néz ki:

Bővebb infó:

(#14920) eight válasza Mr.Skynet (#14919) üzenetére


eight
senior tag

Vagy lehet hogy inkább ez volt szvsz, hihetetlen hogy 10 év és nem emlékszem, de hát ez van :B

[ Szerkesztve ]

(#14921) jerry311 válasza eight (#14920) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nincs az 10 éve, ha a Terayon TJ720-at emlegeted, az már docsis modem volt.
Nekem még ilyet hoztak, de ennél volt egy régebbi is. Szintén Terayon, csak TCM 100 vagy 110.

(#14922) eight válasza jerry311 (#14921) üzenetére


eight
senior tag

A chello kint már volt 1999-ben is és ha jól emlékszem 2001-ben már docsis volt, bár lehet hogy tényleg egy másik modemmel, csak arra emlékszem hogy fehér volt és volt rajta "test" felirat is.
Egyébként pont az volt benne a szép, hogy egyből rácuppantottak a (még nagyon kevés felhasználót kiszolgáló) "a-ring"-re ami kb. olyan érzés mintha egy EU-s backbone-ra kötnéd rá a pc-det directbe.
Az irodaházban egy isp felett melóztunk, és komolyan mondom játékos szempontból egy észrevehetetlenül hangyányit volt csak rosszabb az otthoni chello-s net.

Most meg nemhogy játszani egy partit, de 2 napja még egy nyomorult stream-et is képtelen vagyok megnézni az e3-ról, pedig már majdnem éjfél :(((

(#14923) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő lenne a kérdésem. Fiber power 30 netünk van, ami meg van osztva egy netgear wifi routerrel egy asztali gép és egy laptop között, amiken minden gond nélkül elérhető a net. Amikor viszont egy HTC Wildfire S telóval próbáltam felcsatlakozni a netgear wifi routerre, akkor jelszót kért. Ez a jelszó mi lehet alapesetben? Ugyanis a pc-re és a laptopra való csatlakozáskor nem kér jelszót. Előre is köszi a segítséget. A 1221-en is próbálkoztam, naponta többször is, de mindig túlterhelt az ügyfélszolgálat :W

(#14924) jerry311 válasza Tappancs2001 (#14923) üzenetére


jerry311
nagyúr

UPC-től van a netgear routered? Ha igen, akkor a papírok közt ott kell lennie a jelszónak is.

(#14925) Tappancs2001 válasza jerry311 (#14924) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Igen, a UPC-től van, a wifi csomagra van előfizetve. Még azt szeretném kérdezni, hogy a Fiber power 30 netünk sebességét nem emelik meg a Fiber power 50 net csomag sebességére. A Webstar modemet szükséges cseréni egy másikra? Köszi előre is a választ.

(#14926) Jadro


Jadro
veterán

Arra én is kíváncsi lennék, hogy a jelenlegi 30-as nettel rendelkezőknek hogy fog zajlani az áttérés. Opcionálisan? Megkeresnek, vagy nekem kell zargatni őket hogy akkor szeretném a modemcserét és az 50-es netet?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#14927) WonderCSabo válasza Jadro (#14926) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#14928) Tappancs2001 válasza WonderCSabo (#14927) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Köszi a linket. Az előbb megnéztem pár külföldi (cseh, osztrák, szlovák) upc-s honlapot, ahol fiber power 10, 25, 50 és 100 csomagok rendelhetők. Elépzelhető, hogy ha nálunk is ilyenek lesznek, akkor elképzelhető, hogy lecsökkentik fiber power 120 sebességét a fiber power 100 csomagéra? Ha nagy hülyeséget kérdeztem, akkor elnézést.

(#14929) WonderCSabo válasza Tappancs2001 (#14928) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Június 15-től a legkisebb rendelhető csomag 10 Mbps maximális le- és 1 Mbps feltöltési sebességet kínál, e mellett még 25/1,5, 50/5 és 120/10 megabites csomagok lesznek elérhetőek

(#14930) HXY válasza WonderCSabo (#14929) üzenetére


HXY
addikt

A legkisebb csomag csak 5GB adatforgalomig használható,
ugyanis utána a sebességet 256 Kbit/s le-, ill. 128 Kbit/s feltöltésre lassítják.

Vagyis a régi UPC start sokkolta jobb volt ennél!

(#14931) Gubek-Einste válasza Tappancs2001 (#14928) üzenetére

Ha be is vezetik a FP100-as csomagot akkor sem fogják csökkenteni a FP120-asnak a sebességét.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14932) TeeJay


TeeJay
félisten

arról viszont nem volt szó bővebben hogy most a Fiber 30 előfizetőknek automatikusan lesz modem csere és a szolgáltató jelentkezik vagy az előfizetőnek kell beszólnia hogy mikor jöhetnek modemet cserélni?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14933) WonderCSabo válasza TeeJay (#14932) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Gondolom ezt később pontosítják, mert a 30-asok váltása az ASZF-ben meg sincs említve...

(#14934) jerry311 válasza Tappancs2001 (#14925) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha UPC-tól van a netgear, akkor illene ott lennie a papírok közt a jelszónak. Ha nincs, akkor --> 1221.

Emlékeim szerint a EuroDOCSIS 2.0 elméleti max sebessége 50-55 Mbps körül van. Szerintem a váltás modem cserével is jár.

(#14935) WonderCSabo válasza jerry311 (#14934) üzenetére


WonderCSabo
félisten

30 a határ, épp ezért kell a fiber30-asoknak is modem csere 50-re gyorsításkor.

(#14936) upc on-line válasza Tappancs2001 (#14923) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves Tappancs2001,

szinte biztos, hogy a router beüzemelésekor beállított biztonsági jelszót kéri a telefonod, amennyiben ezt nem találod, próbálj meg az alábbi linken található, wifi beállításokkal foglalkozó GYIK alapján újat beállítani:

http://ugyfelszolgalat.upc.hu/app/answers/list/p/3,47

Egyúttal a másik kérdésedre is válaszolnánk: igen, lehetőséged lesz FP30-ról FP50-re módosítanod, ehhez viszont szükség lesz a modem cseréjére. Legegyszerűbben ezt a webshopban tudod majd kezdeményezni, így a speciális online kedvezményeket is igénybe tudod venni, illetve fontos, ha ezt július 11-ig megteszed, az eszközcsere is díjmentes lesz, utána viszont már adminisztrációs díjat számolunk fel, ami saját beüzemeléssel 2500 Ft, technikus által, helyszíni kiszállással pedig 5000 Ft.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#14937) upc on-line válasza WonderCSabo (#14935) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves fórumozók!

Szeretnénk eloszlatni egy félreértést. Az automatikus sávszélesség növelés körébe nem tartozik bele a Fiber Power 30-as csomag, a hivatalos kommentjeinkben arra szerettünk volna utalni, hogy lehetősége van kedvezményesen Fiber Power 50-es csomagra módosítani a meglévő előfizetőinknek is.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#14938) WonderCSabo válasza upc on-line (#14937) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Köszi a kiigazítást, ezt több híroldal is benézte, de mindenképpen félreérthetően írták. Jelenleg digitális TVm és FB30-as netem van, hűségidő lejárt, a "rendes" árat fizetem. Amennyiben FB50-re szeretnék váltani, milyen árat kell érte majd fizetnem?

(#14939) Tomaaasz


Tomaaasz
aktív tag

Mi ez az 5 Gb-os korlát?
Eddig volt egy fasza kis 2 megás netem, amit lehetett használni. Most lesz egy 10 megás, ami kb. 2 órán keresztül zúzni fog, utána szopás lesz a 256/128-al. Ez most valami vicc? Eddig is ki volt a f.szom a UPC-vel, mert megjátszottak már ezt-azt, de ez mindennek a teteje...

Oda mentem, ahol vagyok!

(#14940) jerry311 válasza Tomaaasz (#14939) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez az, hogy húztak egy riportot. Abban azt látták, hogy a 2 megás csomagra előfizetők kevesebb, mint 5 GB-t forgalmaznak. Legalábbis a többség, akiket meg akar nyerni a cég a gyorsabb csomaggal.
Nos, a fent említett előfizetők ezután gyorsabban tudják letölteni azt, ami érdekli őket, amivel eddig is kevesebb mint havi 5 GB-ra hozták ki a forgalmukat.
Akinek nem tetszik az új csomag, az mehet máshova vagy válthat nagyobbra.
Lehetetlen olyan változásokat véghez vinni, ami mindenkinek tetszik. Az előzetes tervekbe nyilván beleszámolták, hogy lesznek akik hőbörögnek, meg kiabálnak a fórumon, hogy nem jó, de az a többség, aki a cégnek számít pozitívan fogadja a változást.

(#14941) eight


eight
senior tag

Valaki tudna segíteni, hogy mennyi lesz az 50-es csomag ha 30-ról mennék felfele... azaz hogy nem lenne érdemesebb gyorsan 60-ra mennem, mert ugyanannyi pénzért kapnék még 10+Megabit-et?

(#14942) WonderCSabo válasza eight (#14941) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az FB60 megszűnik.

Szerk.: Vagy úgy értetted, hogy még gyorsan 5 napon belül megkötöd?

[ Szerkesztve ]

(#14943) Mr.Skynet válasza WonderCSabo (#14942) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

De ha még most fizet rá elő, akkor megtarthatja a csomagját és az ahhoz tartozó árat is, pont ezért kérdezi.

Szerk.: látom már rájöttél :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14944) WonderCSabo válasza eight (#14941) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az a gond, hogy az új csomagok árai még nem ismertek - a listaárak meg totál irrelevánsak.

(#14945) eight válasza WonderCSabo (#14944) üzenetére


eight
senior tag

"Vagy úgy értetted, hogy még gyorsan 5 napon belül megkötöd"
igen :K

"Az a gond, hogy az új csomagok árai még nem ismertek"
hát igen, ezért kértem segítséget:B

Mr.Skynet: :R

[ Szerkesztve ]

(#14946) Gubek-Einste válasza jerry311 (#14940) üzenetére

Az 5GB korlát csak az új szerződésesekre érvényes. Neked mivel korábban kötöttél korlátlan csomagra csak a sebességed, fog változni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14947) szmissz válasza Gubek-Einste (#14946) üzenetére


szmissz
senior tag

Nálatok milyen a Youtube? Nálam 2 napja elég szar, 720p videókat percekig bufferel... 60 megabites net, eddig suhant.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#14948) Tomaaasz válasza Gubek-Einste (#14946) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Reméljük... :)

Oda mentem, ahol vagyok!

(#14949) jerry311 válasza Gubek-Einste (#14946) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ezt majd akkor hiszem el ha elolvastam az új ÁSzF-et. Ennél a cégnél volt már példa korlát bevezetésére az addig korlátlan csomagon...

(#14950) WonderCSabo válasza szmissz (#14947) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem is szarakodott mostanság, de régebben is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.