Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14951) Gubek-Einste válasza szmissz (#14947) üzenetére

Már hónapok óta rossz a Youtube de ez nem a UPC hibája.
Egy cikk a témában.
Ajánlom, hogy válts HTML5 módra a www.youtube.com/html5 oldalon és akkor valamivel jobb lesz/lehet a helyzet mivel a HTML5 gyorsabb mint a Flash mivel azon, tapasztalataim szerint, nincsen sávszélesség korlát mint a Flash-en. (A sávszélesség korlátot a Youtube alkalmazza a Flash-es SD videókra, HD videóknál úgy tudom nincsen korlát.)
Nekem Opera alatt nem igazán működik a HTML5 mód de Chrome alatt viszont érezhetően jobb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14952) WonderCSabo válasza Gubek-Einste (#14951) üzenetére


WonderCSabo
félisten

LOL... Ez a cikk csak 2 napos, és még semmilyen megegyezés nem történt. Én csak UPC-ektől hallottam, hogy szar a YT, más szolgáltatónál nem. És a HD is ugyanúgy szar, hogyha szarakszik.

(#14953) eight


eight
senior tag

Valami csoda folytán két napja esténként is egész klassz netem van:)) Még mindig akadozgat ugyan, meg fel-fel mászik a ping a duplájára, de ez még belefér "otthoni net"-nél.
Szóval ha szóvá teszem amikor hónapokig semmire sem jó a net, akkor úgy járja hogy megköszönjem amikor rendben van :R

ui.: mondjuk az is lehet hogy csak elutazott akitől át szokott jönni a zaj;)

(#14954) Gubek-Einste válasza WonderCSabo (#14952) üzenetére

Több helyen olvastam, hogy más szolgáltatóknál is ugyan olyan rossz a Youtube mint a UPC-nél és ezt támasztja alá a belinkelt cikk is.
Maga videója is válogatja mivel volt olyan ami akadt és ezzel egy időben olyan is ami teljesen simán ment, SD-re és HD-ra is volt példa.
Tapasztalataim szerint a HD sokkal kevésbé akadt mint az SD.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14955) WonderCSabo válasza Gubek-Einste (#14954) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A cikk semmilyen formában nem támasztja alá az állításodat.

(#14956) Gubek-Einste válasza WonderCSabo (#14955) üzenetére

Melyiket?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14957) WonderCSabo válasza Gubek-Einste (#14956) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Már hónapok óta rossz a Youtube de ez nem a UPC hibája.

(#14958) Gubek-Einste válasza WonderCSabo (#14957) üzenetére

Ezt a cikk nem említi de több fórumon is olvastam, hogy így van az utóbbi időkben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14959) WonderCSabo válasza Gubek-Einste (#14958) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Olvastad...

(#14960) gF válasza Gubek-Einste (#14958) üzenetére


gF
senior tag

Érdekes.. Nálam tökéletesen működik.. :))

(#14961) Gubek-Einste válasza gF (#14960) üzenetére

Nem azt mondtam, hogy állandóan rossz, hanem, hogy több szolgáltatónál is vannak problémák a Youtube-bal. Nálam is van olyan, hogy tökéletes és van amikor élvezhetetlen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14962) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Kinéztem magamnak egy Netgear JWNR 2000 N300 WiFi routert, amit egy Fiber Power 30 csomaggal szeretném használni. Azt szeretném kérdezni, hogy ennek a routernek a telepítéshez használható-e a upc honlapján található wnr2000 n300 telepítési útmutató, vagy nem upc-től bérelt routernél ez nem használható? Előre is köszi a segítséget.

(#14963) Gubek-Einste válasza Tappancs2001 (#14962) üzenetére

Kell hogy adjanak hozzá telepítési útmutatót így a kérdés teljesen felesleges.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14964) eight válasza eight (#14953) üzenetére


eight
senior tag

ah, eddig tartott, a szokásos hazugság volt csak az egész. Első munkanap előtt szarrá ment ahogy azt kell, megint timeout vagy 800ping minden.. De legalább ebben a hónapban nem a semmiért lopták el a négy rongyomat, kaptam 2.5 nap jó neted, szóval fejlődés tapasztalható:D

(#14965) khorvat


khorvat
senior tag

Semmi info az uj arakrol?

(#14966) eight válasza khorvat (#14965) üzenetére


eight
senior tag

A szlovákoknál olcsóbb lett, szóval szerintem itt is az lesz, bár másik topicban azt rebesgetik, hogy nálunk maradnak az árak, sőt ahol nincs csoportosulás, ott nőnek is majd.

(#14967) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Ma vettem észre, hogy a régi Motorola modemem(fekete) Configuration managerben az
Upstream Channel ID: 5-ről 6-ra növekedett.
A Frequency pedig 52400000 Hz lett ami talán tegnap vagy előtte még valami 40000000 valahány Hz volt.

Ez mit jelenthet? Mert eddig nem igazán változott az utóbbi hónapokban. :Y

Éppen megint néztem és már vissza is állt a megszokott értékre! :Y

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#14968) jerry311 válasza sznorbi2 (#14967) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez azt jelenti, hogy a CMTS azt mondta a modemednek, hogy használja a 6-os upstream channel-t, aztán meg visszaparancsolta 5-re. Ennyit jelent. Nem többet, nem kevesebbet.

(#14969) sznorbi2 válasza jerry311 (#14968) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Köszi az infót, akkor ezek szerint az égvilágon semmi jelentősége! :R

To protect and serve!

(#14970) Mr.Skynet válasza sznorbi2 (#14969) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Jelentősége azért van :) ez egy újabb példa arra, hogy a upc amennyire tudja próbálja ideálisan elosztani a netet mindenkinek, amennyire az adott körülmények engedik.

Mondjuk ezt néhányan erősen vitatni fogják gondolom :))

(#14971) eight válasza Mr.Skynet (#14970) üzenetére


eight
senior tag

az a legszebb hogy még egy smile-it is nyomsz a végére, ott kéne dolgoznod, ott a kegyetlenség előny :D

[ Szerkesztve ]

(#14972) hati válasza khorvat (#14965) üzenetére


hati
addikt

Nézd meg a honlapot. Kint vannak az új árak.

(#14973) khorvat válasza hati (#14972) üzenetére


khorvat
senior tag

Igen, reggel mar megneztem!
50/5 ert a 4500ft nem keves igy marad a 60/6 5000ftert inkabb!

DolgozoNet keretein belul mennyi a 50/5 ?? 5000Ft?

(#14974) matt22


matt22
tag

Sziasztok! Technikai segítséget kérnék. Ma bekötötték a UPC digital gold TV és a fiberpower 60/6os netet. Jelenleg a nappaliban lévő koax aljazból kivezetett rövidke kábel végén van egy elosztó, ebből egy ág megy a cisco modembe, a másik ág pedig a cisco hd dvr mediaboxba. A modemet szeretném átvinni egy másik szobába és ott beüzemelni. Megoldható ez úgy hogy egyszerűen lecsavarom a jelenlegi koaxrol és rádugom a másik szobában lévö koax aljzatra, vagy kell hozzá valami speciális szűrő vagy ilyesmi? Esetleg ezt csak a szerelők tudják megoldani?

(#14975) kungzi válasza matt22 (#14974) üzenetére


kungzi
veterán

ez engem is érdekelne :K

(#14976) WonderCSabo válasza matt22 (#14974) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tudtommal az az elosztó csak egy sima elosztó, nem szűrő, szóval igen, átrakhatod a másik szobában lévő ajzatra. Sztem.

(#14977) jerry311 válasza WonderCSabo (#14976) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha az egyik ágon a STB van a másikon meg a modem, akkor az csak egy sima elosztó.
Viszont az olyan ágakra amin csak TV van szoktak tenni ún. visszirány szűrőt, hogy a nem internetes koax ágakból ne menjen zaj a hálózatra.

(#14978) WonderCSabo válasza jerry311 (#14977) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezt tudom, de ez a kérdés szempontjából irreleváns. :)

(#14979) kungzi


kungzi
veterán

mondjuk egyszerű. átviszed a modemet és ha csatlakozik a hálózatra, akkor örülsz, mint a majom a fa.kának :DDD
ha nem, akkor hívd fel a 1221-et :D

(#14980) jerry311 válasza WonderCSabo (#14978) üzenetére


jerry311
nagyúr

Olyan szempontból nem, ha a másik ágon (ahol csak a tv megy) van visszirány szűrő. Akkor hiába tekeri a kábel végére az elosztót és dugja rá a modemet, mert az nem megy online-ba.

(#14981) eight


eight
senior tag

Megkaptam új modemet

:)) :R

(#14982) WonderCSabo válasza jerry311 (#14980) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez igaz, bár kétlem, hogy a falban már a szűrt jelet vezetik.

eight: Ez annyira azért nem jó. Ha Budapesten ennyi, akkor mennyi külföldre? Online játékra alkalmatlan. Nálam Bp-en általában 30 ms körül szokott lenni a ping.

[ Szerkesztve ]

(#14983) jerry311 válasza WonderCSabo (#14982) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nálam a bejövő kábelre tették az osztót, és aTV-k felé menő ágára rögtön a visszirány szűrőt. Utána mégegy osztó a, mert több TV van. A modemes ág teljesen külön ment.

(#14984) eight válasza WonderCSabo (#14982) üzenetére


eight
senior tag

LOL, "annyira nem jó":D
80-as jitterel minesweeper-ezni sem lehet nemhogy online játszani, azt hittem egyértelmű hogy a két smiley az szarkasztikus volt :)

(#14985) eight


eight
senior tag

A sebesség az rendesen megvan, de ezt a szerelővel is ellenőriztük (mondjuk nem 60/6, de az a része nem érdekel úgysem töltök le), a SNR is rendben, tehát csak simán sok a ganaj a node-on. Akkor a 8 sáv sem segített :(((


[ Szerkesztve ]

(#14986) WonderCSabo válasza eight (#14984) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sorry, félreértettem.

(#14987) eight válasza WonderCSabo (#14986) üzenetére


eight
senior tag

Már mindegy, mert tegnap este volt valami kimaradás, nem is nagyon foglalkoztam vele mert délután még nagyon ramaty volt a dolog, és más dolgom is volt. Aztán 10-kor mikor lefeküdt a gyerkőc, rápróbáltam.

Hát nem tudom hogy az új modemtől vagy attól hogy mások már nem próbáltak rá este, esetleg vagy valami megváltozott a node-al kapcsolatban, de olyan netem volt este, ami itt még soha.

Olyan volt mitha lanon lennék, azt se tudtam hova célozzak olyan szokatlan volt :B
Német szerveren a netgraph egy 1-pixeles egyenes vonal volt , mintha valaki olyannak az EKG-ját mutatta volna akit egy csatahajó lőtt arcon :K

UPC = EPIC WIN! :D Köszönöm:R

(#14988) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A céges ügyfélszámommal nem enged regisztrálni az online oldal, nem létezőnek jelzi. Ebben az esetben mit lehet tenni? Előre is köszönöm a segítséget. Üdv

(#14989) eight válasza Tappancs2001 (#14988) üzenetére


eight
senior tag

Hali, nem tudom hogy a cégesekkel hogy van, de engem régen attól a pillanatól nem ismert a rendszer hogy lejárt a hűségem. Simán csak új ügyfélként rendeltem és engedte.

(#14990) Tappancs2001 válasza eight (#14989) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! végül beengedett a rendszerbe, az ügyintéző javaslatát követve (a cégnevet a cégforma rövidítése nélkül kell megadni). Üdv

(#14991) student válasza Gubek-Einste (#14946) üzenetére


student
őstag

ez benn is van valahol afsz-ben vagy csak hasraütve mondtál vmit?

(#14992) eight válasza student (#14991) üzenetére


eight
senior tag

Hát ha belegondolsz, anno jogilag szerződéssel megállapodtatok, az hogy ők most neked mint régi ügyfélnek is többet adnak az csak egy rendes dolog tőlük , de nem új szerződés, tehát nem is változtathatnak önkényesen az eredeti megállapodásotokon, azaz hogy korlátlan a cuccod... ez szerintem nem igényel magyarázatot :)

[ Szerkesztve ]

(#14993) Sanya


Sanya
nagyúr

2302 webstar modemem van, társasházi szerződésem vAN, 30/3 net, bronze analóg tv-vel.
ha 50/5-öt szeretnék, kb mennyibe fájhat?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14994) eight válasza Sanya (#14993) üzenetére


eight
senior tag

(#14995) ther


ther
aktív tag

Sziasztok!

Régi Fiber 15ös netem még nem uppolt 25-re, modem restart pedig volt, http://pcreg.upc.hu-n is már 25öt ír. Lehet hogy csak én néztem be valamit, de ha valaki tudna erre magyarázatot
/segítséget, azt megköszönném. Scientific Atlanta modem.

[ Szerkesztve ]

Aálírás

(#14996) Gubek-Einste válasza ther (#14995) üzenetére

Csak július egytől lesznek az ügyfelek átállítva az új sebességekre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14997) ther válasza Gubek-Einste (#14996) üzenetére


ther
aktív tag

Ja értem, köszi!

Valamiért azt gondoltam, hogy a rendelhető csomagok növekednek, a meglévőket is egyszerre növelik. Igazából 15Mbittel is ugyanúgy forog a Föld :)

[ Szerkesztve ]

Aálírás

(#14998) student válasza eight (#14992) üzenetére


student
őstag

értem, viszont nekem július 1-én lejár az egy év hűségem
és vagy újat kérek vagy listaárat kell fizetnem. Na most hogyha újítok akkor abba már lehet hogy beleirják az 5gigás limitet...

(#14999) eight válasza student (#14998) üzenetére


eight
senior tag

Bár jobb lenne ha valaki a UPC-től segítene a kérdésedben mert én csak találgatok, , de szerintem várd meg amíg lejár a hűség és nézd meg mi történik. Egyrészt az adott helyi körülmények miatt is maradhat az ár (p.l társasházi kedvezmény), másrészt meg a UPC sem hinném hogy a régi előfizetői ellensége lenne, tehát lehet hogy hűség nélkül is automatikusan tovább él a megállapodásotok, amíg valamelyik fél fel nem mondja azt.

(#15000) dr.bubo


dr.bubo
őstag

Akinek 10M-es nete lesz az kicsit szivni fog 5GB :Y adatforgalom van a csomagban. :(

"A Fiber Power 10 csomag választása esetén az egy naptári hónapon belül elért 5 GB adatforgalmi korlát elérését követően a csomag maximális le- és feltöltési sebességét 256/128 kbit/s, garantált le- és feltöltési sebességét 64/64 kbit/s sebességre lassítjuk az adott naptári hónap végéig."

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.