Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14501) eight válasza Dantenero72 (#14500) üzenetére


eight
senior tag

Figyú, értsd már meg hogy jobban jársz ha nem idegesíted ezen megad.
Nekem másfél évig volt (vagy még van, már nem tudom mert Decemberben feladtam) olyan a netem amiről beszélsz, hogy hajnalban jó volt, esténként meg használhatatlan. Gondolom amikor az a két három interferáló másik előfizető is elkezdte ezerrel nyomatni, az vágta haza a dolgokat. És nem 6000-es hanem 8000-10000 ms-es szünetek voltak és nem néha hanem folyamatosan este 5-től 11-ig percenként akár több is, és közben sem sima volt hanem nagyon darabos.
Több mint másfél év, és senkit nem érdekelt! Csak jót akarok neked, azért mondtam hogy ha egy modem restart (vagy esetleg egy IP váltás) nem hozza rendbe akkor ne foglalkozz vele.

[ Szerkesztve ]

(#14502) Gubek-Einste válasza Dantenero72 (#14500) üzenetére

Ezerszer el lett mondva, hogy a pingtest és a speedtest NEM megbízhatóan mérnek, használd inkább cmd-ben a ping parancsot/ftp letöltést min 2-3 szálon és meglátod jobb lesz az eredmény.
Nálam pl 500 alatti ping nincsen a fenti oldalakon, cmd-ben meg 15-20, 35-40Mbps felett ritkán van mért sebességem, http letöltésnél 9-14, ftp-nél 12-14 MB/s az ami van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14503) Mr.Skynet válasza Gubek-Einste (#14502) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Én komolyan mondom olyan jókat röhögök (tudom g.ci vagyok), mikor ezek a CSS meg COD meg nemtom milyen atom kockák sírnak mindenért, de nem csak a ping-ért - kész vagyok tőlük. Kellene nekik valami 56K faxmodem meg egy telókábel és nesztek xD az az internet kapcsolat pont elegendő arra, hogy ping-eljenek vele :P Bár lehet, hogy egy mobil internet is elég lenne pár napra mondjuk GPRS kapcsolattal xD Aztán mikor megnyugodtak és sikeres volt az "elvonójuk" néhány hét elteltével, akkor adnék nekik egy optikát és fogadni mernék, hogy orgazmusuk lenne a 10ezred - 1ms válaszidőtől :))

Van egyáltalán valami a szerződésben a válaszidőkkel kapcsolatban? Főleg úgy, hogy külföldi kiszolgálókat pingelnek a kedvenc kockáink, jó tudom belföldre is elszáll néha, de ez már tényleg az a kategória, hogy találjuk már ki mit szeretnénk: nagy sávszélt? korlátlan adatforgalmat? olcsó havidíjat? jó válaszidőt?... egyszerre minden sose fog összejönni :B

(#14504) eight válasza Mr.Skynet (#14503) üzenetére


eight
senior tag

"atom kockák sírnak mindenért, de nem csak a ping-ért - kész vagyok tőlük. Kellene nekik valami 56K faxmodem meg egy telókábel és nesztek xD"

Én minden este szeretnék 2-3 partit játszani (kb 1 órát), nekem ez az egyik hobbim. Szeretném megkérdezi hogy én már nálad atomkockának számítok?

ui.: Egyébként pontosan emlékszem a BBS időkre, amikor mindenki csodált hogy nekem már 9600-as modemem van \;D/, és sajna volt már chello-n rosszabb netem :K

[ Szerkesztve ]

(#14505) Mr.Skynet válasza eight (#14504) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Az még az egészséges kategória, de amikor 1 hónap alatt ilyen ~200 órákat nyom valaki az elég durva :U Kapásból 10-15 embert tudnék mondani, nem kell messzire mennem elég ha benézek suliba, most utoljára pl. onnan tudtam meg, hogy megjelent a WoW nemtom milyen kiegészítője, hogy az emberek 70%-a 1 hétig otthon volt nonstop kockulni...
Szerk.: nem voltam köztük, de azért néha szívesen bekockulnék én is :))

[ Szerkesztve ]

(#14506) eight válasza Mr.Skynet (#14505) üzenetére


eight
senior tag

Abban egyetértünk hogy a fanatizmus nem mindig jó dolog, de szerintem a kockázás itt nem helyén való. Igen állandóan együtt lenni a géppel és WOW-ozni hülyeségnek tűnik ahhoz képest mint mondjuk állandóan együtt lenni a szerelmeddel, de mégis, van aki élete egy részében állandóan játszik, vagy testépít, bulizik, olvass, vagy mit tudom én mibe mélyed túlzottan el, szóval többfélék vagyunk.
Itélkezni természetesen lehet ha akarsz, de szubjektív szemszögből valaki számára ezek ugyan olyan szociális élmények lehetnek mint pl. amikor a haverokkal ülsz és beszélgetsz a kocsmában. Az itt a kérdés (még ha kicsit nyakatekert is a hasonlat), hogy milyen élmény lenne ha éveken át mikor ülsz a kocsmában a többiekkel, mondjuk valaki hátúlról hidegvizes slaggal csapatná a hátadat, és aztán ott van még az is hogy a többiek vajon mit szolnának ehhez hosszú távon. :)

[ Szerkesztve ]

(#14507) eight válasza Mr.Skynet (#14505) üzenetére


eight
senior tag

Különben még soha életemben nem WOW-oztam, egyszer stream-et néztem valami döntőről, azt annyi. Tényleg olyan jó az? :U

(#14508) Dantenero72


Dantenero72
aktív tag

Mostis 19:00kor hirtelen felmegy a 120as msem 800ra hihetetlen tököm kivan...

(#14509) Dantenero72 válasza Dantenero72 (#14508) üzenetére


Dantenero72
aktív tag

Meg miaz hogy nyugodjak bele hogy ilyen?!?!?!?!?! Kifizetek havi 10kt a rohadt netért és ezt kapom érte?! Ne legyetek mar ekkora csicskak, ezért tart az orszag ott ahol most tart mert a hülye magyar lexarja és kussban elvisel mindent!!!!! Én nem viselem el hogy egy szolgáltatás amiért fizetek ekkora egy szar legyen!

(#14510) KTTech válasza Dantenero72 (#14509) üzenetére


KTTech
veterán

Hát, ahelyett, hogy itt sírnál, talán emeld fel a telefonkagylót... tudod: 1221, persze nem árt tracert-et küldeni, mert ki tudja, hogy hol a hiba. A speedtest.net-et magasról, a speedtest.upc.hu-t már inkább elfogadjuk kiindulási alapnak.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14511) tomazin válasza Dantenero72 (#14495) üzenetére


tomazin
veterán

Minden ügyfélnél 3 gomb van:
1.szakkítsuk meg a netet
2.giggalagg
3.számladuplázó

minden ügyfélnél valamelyik gombot minden nap meg kell nyomni,erre egy egész csapat van.azért fizet ki havi milliókat az upc,h rendesen minden gomb meg legyen nyomva. biztos a nevedhez a 2es gomb illik a legjobban.... :(

(#14512) HofiZoli válasza KTTech (#14510) üzenetére


HofiZoli
senior tag

..és mielőtt bármit is kérdeznek, mond hogy: Nem, nincs routered, próbáltad másik kábellal is, másik géppel is ( asszonyéval-gyerekével, stb), próbáltad csökkentett módban hálózattal, és (nem röhög, tőlem kérdezték már) nincs a modem a mikrohullámú sütő mellett :D :D :D

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#14513) eight válasza HofiZoli (#14512) üzenetére


eight
senior tag

oh a franbca, valahogy mindig éreztem hogy annak biztos nem kell ott mennie mellette, de sose mertem kikapcsolni :W :))

[ Szerkesztve ]

(#14514) KTTech válasza HofiZoli (#14512) üzenetére


KTTech
veterán

"próbáltad csökkentett módban hálózattal, és (nem röhög, tőlem kérdezték már)"

Nem röhög, mert sokszor ott jól működik, csak normál módban vannak "érdekes" dolgok. Aztán a delikvens néz, mint borjú az új kapura, amikor a végén azt kapja, hogy format c: megoldást fog nyújtani a problémára - meg az új Windows leginkább.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14515) kali válasza HofiZoli (#14512) üzenetére


kali
legenda

persze, a hozzáértőbbek minimum mosolyognak ezeken, de azért vélhetően oldalakat lehetne írni az user error módozatokról is... :)

(#14516) Dantenero72


Dantenero72
aktív tag

Most basztam el 1,5 órát azzal hogy ujra raktam a Win7emet és 19:00óta ugye elkezdte ezt a 2000es mses baszását és most hiaba raktam ujra semmi,ugyanugy laggol mint a gecim... De érdekes ilyen problémám sose volt csak kb 2hete kezdte eszt a faszságát és mivel ujra raktam a wint igy tuti nem nálam a hiba hanem azok a gyökerek basznak el valamit folyton...

(#14517) Mr.Skynet válasza eight (#14507) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

WoW, hát őőő nemtom a fél világ nyomja, de engem nem nagyon köt le... meg nem is vagyok egy nagy játékos, NFS World-öt néha tolom heti ~1órát, de ez meg aztán tényleg ping gyilkos, szóval lehetek bármilyen neten, optikai hálón betonstabil 1-2ms max német szeróig mondjuk és így is random átmennek rajtam, meg kilöknek meg a semmiből jelennek meg előttem autók. Szóval nekem az a véleményem erről az egész ping-es dologról, hogy míg mások is "laggolnak" addig nekem lehet bármilyen jó kapcsolatom mindig szívni fogok... :B

Uraim! Menjünk inkább pókerezni, akár fél perces full szakadás sem vészes :))

Dantenero72: már párszor mondtuk, hogy nem nálad van "hiba", de nyugodtan telepítgesd újra, rosszabb biztos nem lesz tőle...

[ Szerkesztve ]

(#14520) kali válasza Dantenero72 (#14516) üzenetére


kali
legenda

amúgy te tényleg nem érted, hogy mi lehet esetlegesen a probléma? :W

[ Szerkesztve ]

(#14521) Dantenero72 válasza kali (#14520) üzenetére


Dantenero72
aktív tag

Az a probléma hogy tök random mikor de elkezd a latency-m felmenni 2k+-ra és ez tart vagy 12órán át!!!!! És én semmit nem csinalok rosszul,ugyanugy van minden mint ahogy volt. Annyi az egész hogy emlékezetem szerint nekem csak a SEND világitott kéken ,mert most a RECIEVE is kéken világit ,de ez azert van mert megvaltoztattak a netem sebsségét amivel sokra megyek ha akadozik,laggol,megszakad a net!!!
Mert most felhívom őket és aszondom hogy : hát a pingtesten F-s értékelést kapok,jatekokban 2ks MS-em van. Azt se fogja tudni miről beszélek ,nemhogy mi a megoldás...
De mondom erre a szarra gyanakszom hogy növeltek a sebsséget és elbasztak az egész rendszert mert a sok gyökér azthiszi attol jó a net mert gyorsan tudsz vele letölteni...
ui.: ezen az upc-s speedtesten kemeny 50/1-es Mbps-es eredményt kapok mikor most 60/6os netemet felturboztak 120/10esre hát kurvajó...

[ Szerkesztve ]

(#14522) kali válasza Dantenero72 (#14521) üzenetére


kali
legenda

többször leírva már ezen részlegben, hogy mi a probléma, sajnos nincs mit tenni, ha nem érted/nem akarod megérteni...
azért gondolom van néhány hozzáértőbb műszakis a szolgáltatónál, aki fogja tudni, hogy mi a bajod!

(#14523) Dantenero72 válasza kali (#14522) üzenetére


Dantenero72
aktív tag

Akkor ird le mégegyszer utoljára mert seholse találom a megoldást csak az user erros szöveget...
Nem akarom megérteni hogy ez van és kész? Manapság az ember 10kt ezt kapja hogy ha a szolgáltató gondol egyett akkor nekem 2000es pingel kell jatszanom?!
De most tényleg nehogy leird akkor mi a baj hogy talán megértsem...mert megakarom érteni de csak azt olvasom hogy ezvan ez ilyen stb..

(#14524) Mr.Skynet válasza Dantenero72 (#14521) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Jó, akkor tegyük fel mégsem a Node a túlterhelt/hibás és nálad van a hiba, folyton panaszkodsz a modemedre szóval lépj be a modemedre és a Signal menüről linkelj be nekünk ide egy képet... Thx!

Szerk.: egyébként felesleges kali-nak takarodj szövegetekt írkálnod, már leírták neked, hogy a Node a túlterhelt valószínűleg, majd Te: "Tulterhelt node? Ezt arra érted hogy a jatek tulterhelt?" majd leírtam neked itt, hogy mi a Node, neked ez az egész kimaradt és mikor már mindenki azt látta, hogy nem is figyelsz vagy csak baromira felhúztad magad és túl agy pörögve, akkor kezdett már el mindenki poénkodni, hogy piros gombokat nyomogat egy upc-s, hogy direkt téged sz.passon stb...

[ Szerkesztve ]

(#14525) Mr.Skynet válasza Mr.Skynet (#14524) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

A modemes kép mellé jöhetne esetleg egy értelmes pingelésről is egy kép Start/Futtatás/cmd majd ping bix.hu -t hagyd futni míg lesz egy csomó "eredmény" majd tedd fel ide a képet, mert ha esetleg felhívod a kedvenc szolgáltatónkat és elkezdesz nekik arról rizsázni, hogy "F" meg "A" meg BCXYÍ... betűket kapsz XY oldal mérésein, azzal max azt éred el, hogy az ügyfélszolgálaton ide-oda fognak téged kapcsolgatni abba bízva, hogy valaki megérti majd a problémádat...

Nekem pl. ezt méri ez a hulladék ráadsául 800ms-el kezdte a mérést, pedig ez a valós és nekem csak Docsis2.0 modemem van, neked meg Docsis3.0, abba ne menjünk bele, hogy elvileg miért instabilabb az én netem válaszideje a Tiédhez képest...

(#14526) HofiZoli válasza KTTech (#14514) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Ó vannak a szövegértéssel gondok.. Nem kicsik. Segítek neked, a "nem röhög, tőlem kérdezték már" egy vessző után van, azaz új mondatrészhez tartozik. Az új mondatrész pedig azt tartalmazza, mikor elmesélem hogy megkérdezte a technikus!!!! hogy nincs-e a modemem a mikrohullámú sütő mellett...

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#14527) Dantenero72


Dantenero72
aktív tag

Ma reggeli mérés : [link]

(#14528) HofiZoli válasza Dantenero72 (#14527) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Mert mindenki melózni megy, nem ér rá otthon netezgetni.(ez is azt bizonyítja, hogy egy upc eszköz lehet túlterhelt) Tényleg csináld amit mondtak, küld el, és akkor van esély hogy elhárítják. Ha itt panaszkodsz, semmi nem javul. Max neked jobb, mert elmondhattad :)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#14529) jerry311 válasza HofiZoli (#14528) üzenetére


jerry311
nagyúr

Csak mert az ICMP lassú nem feltétlenül túlterhelt egy vonal vagy eszköz. Az ICMP kb. az utolsó, amivel a hálózat törődik.

(#14530) eight válasza Dantenero72 (#14527) üzenetére


eight
senior tag

Miért olyan nehéz megérteni, hogy te nem tudsz semmit csinálni ezzel a hibával. Egy csomó embert mutatok neked különböző fórumokon, akik már évek óta hívogatják meg levelezgetnek a UPC-vel ez ügyben, és nem sikerült megoldani a problémát.
Vasárnap este 7-re törvényszerűen minden játékosnak tönkre megy a net, de a szerencsésebbeknek is minimum nagyon darabossá válik.
Megértem hogy lekarmol az ideg, és hogy fel vagy háborodva, csak azt nem értem, hogy miért nem tudod elfogadni a tényeket.
Pedig olyan egyszerű ez, vannak gyönyörű lányok, szép anyanyelvünk, vagy dicsőséges történelmi pillanataink, de nincs pénz, 3000 méter magas hegyek, óceán, és pl nincs játékra alkalmas net sem. Nem gondolod hogyha meg lehetett volna oldani a problémát akkor már rég megoldották volna?
Tudom hogy a 10 ropi az nagyon sok pénz, de ez még nem a világ vége, arra még egy kicsit várnod kell.

[ Szerkesztve ]

(#14531) HofiZoli válasza eight (#14530) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Itthon a gyerek tolja a WoW-ot, soha nem panaszkodik. Tehát vannak jó helyek is. (mondjuk sokra menne ha panaszkodna, max kikapcsolná és kész :D )

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#14532) #65675776 válasza Dantenero72 (#14518) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha nem vagy képes kulturáltan fórumozni, akkor legközelebb végleg búcsút veszünk tőled!

(#14533) forrest85 válasza HofiZoli (#14531) üzenetére


forrest85
senior tag

Szerintem, amit a gyerek tol, az nem annyira igényli az alacsony pinget. Mint mondjuk egy FPS játék, like CoD

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#14534) eight válasza forrest85 (#14533) üzenetére


eight
senior tag

Én egész életemben nagyobbrészt FPS-eket toltam, és azt kell hogy mondjam hogy a ping igazábol csak a kupákon számít, egy kis esti összeröffenésnél simán felhőtlenül lehet szórakozni magas pingel is, csak előre kell egy kicsit gondolkozni. (pl I3D.net game-szerverekre UPC-nek nincsen ugye p2p-je, szóval ott mi 60ms felett vagyunk, és mégis lehet az 5 pinges németekkel meccselni)

Szvsz a gond inkább a stream minőségével van. Ugyanannál a példánál maradva, ha 5ms darabos net, vagy 100ms "hajnali 3 órás" net között kell választanom, gondolkodás nélkül a másodikat választom. És azért az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy amikor hajnalban csak te vagy a node-on, akkor bizony a UPC-n kapod az egyik legjobb netet Európában.
A docsis-al elve ott van az a probléma ugyebár, hogy nem folyamatosan egyessével küldözgeti a packet-eteket, hanem minden modemtől összeszed egy csokorral, és egyben küldi tovább, és pontosan ez az amire nem lehet jó netcode-ot írni. Ezért van az hogy a LAN alapú e-sport játékokban (általában idtech cuccok, quake, cod, régi cs) még hajnali 3-kor is warpolunk. Persze akkor olyan szép egyeletesen mennek azok a packet-csokrok, hogy szinte észre sem vehető, de azért mindig ott van a warp.
A baj akkor kezdődik igazán amikor sokan használják a node-on a netet, mert ekkor ráadásul már nem is egyeletesen időközönként van frissités a szerver felé, és még csak megtippelni sem tudja a játék hogy mi frissült és mikor (a legtöbb játékban általában a billenytű és egérmozgás deltáját küldi el a kliens, és abból interpolál vissza a szerver)
És erre jön még rá a UPC faktor, az a megfoghatalan jelenség ami nekem leginkább valami kapitális buffer túlcsordulásnak látszik, (bár ez csak egy megérzés), és ami ha bekövetkezik, teljesen lehetetlenné teszi az online játszást bármilyen formáját, de sokszor még magát az internethasználatot is.
A fentiek eredménye szokott az lenni, hogy amit a kliensed interpolál a szerveren történő világból az köszönő viszonyban sincs azzal ami igazából történik, és amire lősz az már régen nem ott van, ráadásul a többiek számára is kb 1-2-szer jelensz meg másodpercenként a képernyőn (vagy 5 másodpercenként 1 szer :D), és kezdetét veszi a magyarozás meg az anyázás.

[ Szerkesztve ]

(#14535) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Érdekes téma,de én észrevettem hogy itt (it cafe fórum) -on jó szerver,mert egyből megjelenit mindent,de a másik fórumon akkora lagg van hogy már én se bírom kivárni pl PDA-fan club-on ( szerver "frissités " lesz ott is)
Ui: ez a ping-es teszt(de nekem csak négy sort csinált) :U

még egy kérdés én FF böngészöt használok de egyre rosszab verziok jönnek ki,melyik szerintetek a legstabilabb ?(sajna nem vettem még észre melyik lenne a jobb) :(((

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#14536) Mr.Skynet válasza PofaJenö (#14535) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

"Ui: ez a ping-es teszt(de nekem csak négy sort csinált)"

Így max 4 sorod lesz: ping itcafe.hu
Így megszakításig pingel: ping itcafe -t (igen ott van egy szóköz)
Megszakítás bill.komb.: Ctrl+C és dob egy statisztikát is...
Hogy mit és, hogy lehet még, arra választ ad a súgó: ping /?

Böngésző dolog az olyan, hogy: jó, szép, ügyes, okos, gyors, megbízható stb. olyan soha nem lesz, szóval kicsit hasonlít a nőkhöz. Használhatót mindig talál az ember, csak kérdés mennyire elégedett vele, illetve mennyire tudja elviselni a bug-jait... :R

(#14537) KTTech válasza PofaJenö (#14535) üzenetére


KTTech
veterán

Nekem a FF 4.0b11-egy kellően gyors és stabil (eddig még nem fagyott le, de a 10-es béta sem), HW-s gyorsítással :) (Win7 x64 alatt, a gép HW-ét lásd az adatlapomon).

A ping -t mellett sok hasznos adatot ad a tracert (oldal név) is.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14538) jerry311 válasza PofaJenö (#14535) üzenetére


jerry311
nagyúr

A ping legfeljebb azt mutatja meg, hogy mennyi egy csomag továbbítása oda, meg vissza.
Ebből hiányzik minden olyan egyéb folyamat, ami viszont időt vesz igénybe ha valóban megjeleníted az oldalt.

(#14539) szemarci


szemarci
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy költözés esetén (új helyen eddig is volt upc-s kábelnet) a saját modememet magamtól is be tudom üzemelni, vagy mindenféleképpen upc-s szakit kell hívni a telepítéshez?

Köszi előre is!

(#14540) Gubek-Einste válasza szemarci (#14539) üzenetére

Ha van megfelelő csatlakozós kábel akkor te magad is be tudod majd kötni de előtte a biztonság kedvért hívd fel a 1221-et és kérdezd meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14541) szemarci válasza Gubek-Einste (#14540) üzenetére


szemarci
csendes tag

Kábel az van, nem maga az összekötés a gond, csak nem kell az új hely miatt valahogy regisztrálni a modemet? Vagy csak összedugom, és tudni fogja, hogy az már az én előfizetésem, sávszélességgel, mindennel?

(#14542) eight válasza szemarci (#14541) üzenetére


eight
senior tag

az előfizetésed a modemmel van összekapcsolva szvsz, a sávszélesség meg a cfg-ből jön, de sajna azt nem tudom hogy a jel frekikkel ilyenkor mi van

[ Szerkesztve ]

(#14543) Mr.Skynet válasza eight (#14542) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Teljesen szabványos a kerületenkén 8db cmts frekije BP-en szinte tuti, 11-13-8-4 kerületekből indultam ki, ezeknél 100%, hogy egyformák a frekik, de ha mégsem egyezne a modem úgyis megtalálja magának és be is állítja magának, hogy az a kedvenc freki és a következő bekapcsoláskor már azonnal azt a frekit keresi és nem scan-eli végig az egész frekisávot. Az adatbázis közös, szóval a modem elvileg mindenhol online lesz, csak az kérdés, hogy mennyi időt kell az ügyfélszolgálatra elb.szni az adatok módosítása miatt :)
Szerk.: nemtom miért gondoltam, hogy a barátunk BP-en lakik és azon belül költözik :B

[ Szerkesztve ]

(#14544) szemarci válasza Mr.Skynet (#14543) üzenetére


szemarci
csendes tag

Jól ráéreztél :) Pesten belüli a költözés ráadásul mindkettő 7. ker.
Adatokat nem is nagyon kell módosítani, mert még a számlázási cím is a régi lesz. Csak télleg annyi akkor a kérdés, hogy technikailag az egész úgy működik, hogy szépen rádugom a koaxot az én modememre az új helyen, gondolom restart, és jönni fog a net?

(#14545) Mr.Skynet válasza szemarci (#14544) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Elméletileg semmi baj nem lehet, az én modemem a fent említett kerületben már volt és ugyan azon a frekiken működött hibátlanul ahogy kell, bár mondjuk nemtom szabadna-e így random költöztetni a modemet pár órára, de nálad ez meg van beszélve upc-vel szóval minden oké lesz ;)

(#14546) szemarci válasza Mr.Skynet (#14545) üzenetére


szemarci
csendes tag

Hát megbeszélve sehogyan nem volt a UPC-vel :) pont ezért kérdeztem, hogy meg tudom-e oldani a modemköltöztetést magam, vagy kénytelen vagyok a UPC-t megkérni a költöztetésre :) Olvastam valami ötezres tételről, de nem tudom, hogy ott valami spécit programoznak-e, vagy csak helyettem bedugják a kábelt a konnektorba. Mert azért nem fizetnék, ha nem muszáj.
Ja meg nem pár órára, hanem egyelőre fél évre lenne költöztetve. Nem tudom ez számít-e valamit.

(#14547) Mr.Skynet válasza szemarci (#14546) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Szó szerint az van, hogy adsz a modemnek koaxot meg áramot és menni fog ez 100%, de mint mondtam a jogi része részemről passz, szerintem hívd fel őket vagy tipegj el hozzájuk és kérdezd meg szabad-e ilyet. Ha szabad, szerintem nem fog anyagilag semmibe kerülni, ha meg nem szabad Te attól még ugyan úgy költözöl és szükséged van a netedre szóval végül is teljesne mindegy mit mondanak majd, csak ugye nem mindegy mennyire alszik nyugodtan az ember :DDD

(#14548) eight válasza Mr.Skynet (#14543) üzenetére


eight
senior tag

Yes sir :K

Az tudtam hogy működni fog, meg azért azt is sejtettem hogy a modem valamilyen automatikával beállítja magát, de azért köszönöm az infót :R
Ahhoz viszont nem értek hogy ez milyen hatással lehet az adott alhálózatra. Elvileg amikor optimális működésre belőnek egy adott alhálózatot, akkor abba mindenféle utóállítgatás nélkül nyugodtan lehet új modemeket pakolgatni, és ugyanolyan optimális marad?

[ Szerkesztve ]

(#14549) Mr.Skynet válasza eight (#14548) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Szerintem egyáltalán nem foglalkoznak vele és pont az ilyenekből lesz talán az, hogy néha random elszáll a ping pár embernél, szóval lehúzzák szépen minden felé az optikájukat addig nincs is baj, aztán szépen számolnak egyet, hogy mennyi sávszél igény van arra felé, megvan nekik az is, hogy azt mennyivel osszák le, tehát nyilván 5db 120Mbit-re nem fognak 600Mbit-et számolni, kipakolják a Node-okat, aztán a jövőben a Node vagy bírja majd vagy nem. Nem bírja, panaszkodnak az ügyfelek, majd hoznak egy gyorsabbat, vagy valamit bővítenek a hálózaton...
Akkor lenne ezzel csak komoly baj, ha a kerülnek az egyik fele elköltözne X helyről Y helyre és ott a mondjuk 100lakásra tervezett Node-on hirrtelen 150-en lennének :DDD

Docsis 2.0 modemek 1ds/1us csatornán tehát összesen 1db Cmts-hez kapcsolódnak, ha pont az a Cmts vagy a Node-nak az a frekije van nagyon leterhelve akkor azaz ügyfél nagyon anyázni fog. Ezért szeretik a gémerek a 60Mbit és gyrsabb csomagokat, mert ott ugye Docsis 3.0 modemjük és sokkal stabilabb minden, régebben 4ds/1us -el működött a modem, mostanában viszont nagyon sok helyen már 8/4-el mennek, tehát annak az esélye, hogy az adott kerületben a 8db cmts vagy a Node-ok 8Frekije végtelenül leterhelt és emiatt rossz a ping vagy a sávszél, ez elhanyagolható hiszen 1 szálon is mehetne akár ~42,5/30Mbit ami 8 szálon akár 340/120Mbit is lehetne.

Lényegre visszatérve: UPC meg sem érzi, hogy 1 ügyfél átköltözött valahová a maga kis átlag 20Mbit netezésével 120Mbit csomag esetén, hiszen letölteni nem fog nonstop, feltölteni is csak max 10Mbit-el nonstop, többet nem is számolnak rá az tuti... :DDD

Szerk.: meg persze egyáltalán nem kell őket sajnálni, nagyon olcsónak tűnnek, de valójában bőven van haszonkulcsuk, hiszen a UPC is már akkora, hogy nem kell neki hatalmas sávszél sehová mondjuk BIX-be, mert van egy óriási privát vonaluk már minden felé amihez foggal-körömmel ragaszkodnak is, ebből követezik az, hogy pl. nyomunk egy tracert-et Romániába, és nézünk, hogy miért megy át a csomag először Frankfurt-on xDD amíg csak lehet a saját vonalukon oldanak meg mindent amivel nem is lenne baj, ha a csomag nem járná be már lassan Kínát is mire célba ér, miközben a szomszédos országba kéne csak eljutnia de a csomag nem lép át más vonalra a BIX-ből, megy tovább a UPC hálóján inkább xDD

[ Szerkesztve ]

(#14550) Dantenero72


Dantenero72
aktív tag

Nah tessék itt a bix-hu pingelésem(kaptam egy kitiltas ezért nemtudtam hamarabb postolni):[link] Itt is látszik hogy van ám packet loss meg a pingem sem valami szép 500-2000 -.-" Szal ezek utan nekem ti ne sirjatok hogy a pingtest az szar,mert nekem eddig mindig akkor adott F-es értékelést mikor tényleg minden jatekban 5000-es pingem volt és ha 80as pingeim vannak akkor az oldal A-s értékelést ad szóval nemtudom az hol rossz? -.-"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.