Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47901) Pyttawrx válasza Sándor -P20- (#47900) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C :)

(#47902) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Ismét én:
A csere kijelző megérkezett, de van egy kis problémám.
A kijelző képe nem stabil, olyan mintha interferálna.
Egészen pontosan, a rendszer betöltése közben a lenovó felirat rezzenéstelen, jó, de amint alkalmazásra kerülnek a win beállításai, zajossá válik a kép. (win10)
Videó: [link]
Fotózva ilyen:

Közben kicsit sikerült felélesztenem az eredeti kijelzőt.
Videó: [link]
Fotózva a képe ilyen:

Ennek annyi a baja most, hogy amikor rájön a hoppáré villog a háttérfény, tehát jó lenne mindenképpen a csedarabot beépíteni...
Megnéztem a win beállításokat elméletileg ugyanaz.
Viszont a csere kijelzőn alul az elektronikát takaró főlia közepén az árnyékolás ki van vágva, és ott van egy trimmer potméter, ami az eredin nem hozzáférhető.
Ez mi lehet?
Esetleg ha valakinek van valami ötlete, szivesen hallgatom..

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#47903) Travelos


Travelos
őstag

Kérem segítsetek már, mert nem értek valamit.
Szeretnék venni egy akkut a régi laptopomba.
A jelenlegin levő adatok, ami egyébként még az eredeti: 10.8V 49Wh(4500mAh), de a töltőn, ami szintén az eredeti az szerepel, hogy 19V 3.42A.
Az első dolog, amit nem értek, hogy miként töltheti 19V-tal az akkut a töltő, ha az 10.8V-os. Ennek egyezni kellene, nem?
A másik dolog, hogy kapható olyan, állítólag kompatibilis akku, ami 10.8V 72W(6400mAh). Ezt belerakhatom tényleg? A jelenlegi töltőmmel tölthetem?
Köszönöm!

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#47904) Pyttawrx válasza Travelos (#47903) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A kettőnek nem kell egyezni! Beletehető a nagyobb. Ha belső akksis akkor meg kell nézni, hogy elfér-e benne.

(#47906) Armagedown


Armagedown
őstag

Hoztak egy Dell G3 laptopot azzal a hibával, hogy legutóbb hónapokkal ezelőtt használták, aztán most már nem indul, a töltést jelző led sem világít.
Van-e valami tipikus hiba, ami ilyenkor jelentkezik?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#47907) leweegee válasza Armagedown (#47906) üzenetére


leweegee
aktív tag

Mérd ki a hálózati adaptert egyáltalán ad ki feszültséget? Ha igen húzd le az akkut és úgy próbáld meg bekapcsolni adapterről táplálva.

Ne nőj fel! Csapda!

(#47908) Armagedown válasza leweegee (#47907) üzenetére


Armagedown
őstag

Igen, megvan a hálózati feszültség, de az akkut lehúzva sem indul

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#47909) Pyttawrx válasza Armagedown (#47908) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Fel sem villan? Dc csati ok?

(#47910) Armagedown válasza Pyttawrx (#47909) üzenetére


Armagedown
őstag

Igen, az alaplapon is mérhető a fő 19 voltos ág.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#47911) leweegee válasza Armagedown (#47908) üzenetére


leweegee
aktív tag

Minimális az esély, de belefutottam már ilyenbe, nincs lemerülve a cmos elem? Vannak olyan laposok amik nem indulnak el ilyenkor. Meg még valami, jó a bekapcs gomb? Néha az is meg tud szívatni.

[ Szerkesztve ]

Ne nőj fel! Csapda!

(#47912) Pyttawrx válasza Armagedown (#47910) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én is a bekapcsgombot nézném meg/kábelt ha van

(#47913) Pyttawrx válasza leweegee (#47911) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ilyen nincs ami semmi életjelet nem ad bioselem nélkül. Olyan, ami ha lemerül a cmos, akkor töltőre téve indul azonnal

(#47914) leweegee válasza Pyttawrx (#47913) üzenetére


leweegee
aktív tag

Én is ezt hittem sokáig, de 1 alkalommal belefutottam ilyenbe, egy HP gép nem volt hajlandó semmilyen életjelet adni lemerült (kb 1.8V volt) elemmel. Ha kivettem rinyált a hiányzó elem miatt, de indult, ha kapott új elemet szintén szépen indult, de ha visszatettem a lemerült elemet se kép se hang. :F Ha más mondja én se hinném, de eskü így volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ne nőj fel! Csapda!

(#47915) Armagedown


Armagedown
őstag

Kiszedtem éjjelre az akkut és a cmos elemet(aminél megvan a 3 vol, nincs lemerülve), de sajnos így sem indult el.
A bekapcsológomb működik, lemértem multiméterrel szakadásvizsgálatra állítva.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#47916) Pyttawrx válasza leweegee (#47914) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Meggyőztél, legalább észben lesz. :D Köszi így, hogy leírtad :) :C

(#47917) Pyttawrx válasza Armagedown (#47915) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Még annyit tehetsz, hogy lehúzol róla mindent kivéve a bekaapcsolót, meg lazítasz a csavarokon. Ha ezek nem jönnek be, akkor lehet int cpu vagy tápkör hiba lesz.

(#47918) amdboy


amdboy
senior tag

Sziasztok! Amatör kérdés lehet, de jepenleg kifogott rajtam. Adott egy Asus N551JM noti. Ebben a gépben elméletben van egy gtx 860M 4gb-os videokártya... Szerettem volna megbizonyosodni, hogy melyik fajta 840m van benne ( 2v4gb, gk104, gm 107 stb) de e sem az adida sem a gpu z sem pedig más program nem mutatta egyèrtelmüen. De mèg dx diag sem :F van erre valamilyen olyan program ami egyèrtelmüen megmutatja? Kezdem feladni :D köszi a válaszokat :R

(#47919) Pyttawrx válasza amdboy (#47918) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ez [link] a pontos típus/modell?

(#47920) amdboy válasza Pyttawrx (#47919) üzenetére


amdboy
senior tag

Igen ő lenne az. Ami még érdekes, hogy dx 12-őt ír a gtx 860m-re. Viszont ha dx12-es játékot futtatnák azt írja, hogy a kártya erre nem alkalmas. Lehet, hogy nem vált át és a hd-t használja? :U

(#47921) akerbis


akerbis
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Asus notebook a kezemben, amire most telepítettem Win10-et, pontos típust nem tudok. Sonic Master felirat van rajta és Asus logóval indul a boot. Szóval most fent van a win, de WiFi-t nem tudok kapcsolni. Tudom hogy fn + valamelyik billentyű szokott lenni de ezen egyik gombon sincs WiFi jel vagy hasonló se vegnyomkodtam mindent. Hálózati kapcsolatoknal is csak Ethernet, Realtek eszközt lát. WiFi visszajelzo led sincs a gépen, sőt még egy amúgy tökéletes USB WiFi adaptert sem tudok hozzaadni a rendszerhez, csak a hang jelzi h csatlakozott de nem csinál semmit. Másik win 10 gép magától felismerte és működik vele. USB port jó. Mit tudtok tanácsolni?

IT Phone :) Gábor

(#47922) akerbis


akerbis
aktív tag

A külső WiFi antenna rá azt írja hogy A beállítás csak részlegesen sikerült.

:F

IT Phone :) Gábor

(#47923) ricsi99 válasza akerbis (#47922) üzenetére


ricsi99
addikt

Külső usb wifi az teljesen független a belsőtől
Noti alján szokott lenni tipusszám amiből ki tudod deriteni mi ez... vagy aid64
eszközkezelőben felismeri a külsö wifi modult? lehet frissiteni kéne... ahhoz meg adj neki egy lan kábelt addig

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#47924) akerbis válasza ricsi99 (#47923) üzenetére


akerbis
aktív tag

Driveet tettem neki PD-ról, működik. Modell X751S, mindjárt nézem van e benne WiFi. Innen már megleszek. Köszi!

IT Phone :) Gábor

(#47925) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Megosztottak velem egy problémát, sajnos személyesen nem tudom megnézni a gépet, hogy vajon mi okozhatja a hibát.

HP 530 notebookról van szó, ami a leírás szerint nem a bekapcsolásával indul el, hanem, ha áramot kap, akkor magától elindul, majd némi vibrálás után azt írja ki, hogy nem sikerült elindítani az eszközt.

Ezután elindul és dátumnak 1980. február 3-át ír ki, az időnek meg 23 órát.

Majd a rendszer helyes paramétereinek beállítását követően, újraindítás után lehet használni.

(#47926) Pyttawrx válasza Dhampir (#47925) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bios elem

(#47927) Dhampir válasza Pyttawrx (#47926) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen! :R

(#47928) t256


t256
őstag

Sziasztok,

Az asztali PC-m elavult, ezért vennék egy Notebookot.
van arra lehetőség, hogy a PC-hez vett Satás Blu-ray író/olvasómat valahogy csatlakoztassam notebookhoz?
létezik valamilyen rack ehhez?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#47929) leweegee válasza t256 (#47928) üzenetére


leweegee
aktív tag

Létezik de nem olcsó mulatság. [link]

Ne nőj fel! Csapda!

(#47930) t256 válasza leweegee (#47929) üzenetére


t256
őstag

Köszi!
Sajnos tényleg nem olcsó!

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#47931) leweegee válasza t256 (#47930) üzenetére


leweegee
aktív tag

Van költséghatékonyabb megoldás, de itt pőrén marad a meghajtód. [link]

Ne nőj fel! Csapda!

(#47932) t256 válasza leweegee (#47931) üzenetére


t256
őstag

Ezt megtaláltam én is! Megnyugtató az AC adapter jelenléte :)
Egy optikai meghajtónál talán nem is akkora baj, ha pőrén van.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#47933) Armagedown válasza t256 (#47932) üzenetére


Armagedown
őstag

Akár egy ilyen olcsó adapter is jó lehet, az usb 3.0ásat vedd.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#47934) Grave_444 válasza Armagedown (#47933) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Kérdés a meghajtó beéri 5V-al vagy kell neki a 12V, tehát az adapter is.
Szerintem ezzel csak a 2,5" meghajtók mennek.

[ Szerkesztve ]

(#47935) Armagedown válasza Grave_444 (#47934) üzenetére


Armagedown
őstag

Korán volt még, elnéztem, a linkelt cucc tényleg nem jó hozzá, az laptop optikai meghajtóhoz való.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#47936) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Sziasztok! Rendeltem egy Acer Aspire 3 A315-24P-R4RA (Ryzen 5 7520u) laptopot, lehet, hogy kissé elhamarkodottan. Két monitort használva megörültem az usb-c videókimenetnek, ami korábban az olcsó laptopok közt nem volt jellemző. Csak most látom, hogy ez displayportot jelent. A meglévő hdmi-s hubommal tudom használni majd? Jól látom, hogy töltést ez a gép sem vesz fel usb-ről, ehhez thunderbolt kell?

Köszönöm

Fasza, hogy a csatlakozó egységes, csak épp nem lehet tudni, hogy mi van mögötte. És ezen a gyártók sem könnyítenek, még a manualokban sincs mindig feltüntetve.

(#47937) Gerasz válasza Gerasz (#47936) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Le is mondtam, nem bővíthető a ram. Ha valaki tud ram slotos, usb-c-n videókimenetes új ryzenes laptopot, szóljon. Köszönöm

(#47938) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Sziasztok!

Kezdem kicsit feladni, ezért írok.
Közdük két HP laptoppal már egy ideje. Az egyik egy HP ProBook 440 G5 a másik pedig egy HP ProBook 450 G4.
Mindkettőnek az a baja hogy nem jelzi ki a hátralévő akksiidőt. Pontosabban csak százalékban jelzi ki, időtartamban nem.
Win újratelepítés megvolt. HP fórum megnézése megvolt (ott olyan remek tanácsokat adnak hogy be kell kapcsolni a BIOS-ban. természetesen nem létezik ilyen opció a BIOS-ban :W ), HP SupportAssistant bloatware telepítése megvolt, regedit módosítás megvolt. Természetesen egyik sem vezetett eredményre.
Live Linux (Mint és Ubuntu) alatt rendben mutatja a hátralévő időt.
Van valakinek valami kézzelfogható tanácsa?

Ha igen, akkor azt nagyon szépen köszönöm! :R

(#47939) Pyttawrx válasza Gerasz (#47937) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(#47940) Pyttawrx válasza Hosssszu (#47938) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Probook 645 g4 is pont ez a helyzet, csak még nem kezdtem neki. Az jó, hogy linux alatt megy. Ha jutok valamire szólok.
Win10 alatt nézted?

[ Szerkesztve ]

(#47941) Hosssszu válasza Pyttawrx (#47940) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszönöm szépen! :R

Igen, mindkettő Win10. A G5-re felteszem a Win11-et (a másik 7. generációs, azon nem tudom így kipróbálni), ha 11 alatt jó, akkor megírom.

(#47942) Pyttawrx válasza Hosssszu (#47941) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Most gyorsba löktem 11-et rá, ott sem mutatja nálam. Biosban nincs nekem se ilyen, vagy nem találom.

(#47943) Hosssszu válasza Pyttawrx (#47942) üzenetére


Hosssszu
őstag

Nekem még települ, de a tapasztalatod alapján nem sok reményt fűzök hozzá.
Amit még kipróbáltam, egy WinPE boot pendrive-ot (amin mindenféle féllegális tool-ok vannak), ott sem volt jó.

(#47944) Pyttawrx válasza Hosssszu (#47943) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Várom mi lesz. Este tudok legközelebb foglalkozni vele talán, vagy holnap 😒

[ Szerkesztve ]

(#47945) Hosssszu válasza Pyttawrx (#47944) üzenetére


Hosssszu
őstag

Sajnos csodák nincsenek. Nekem sem lett jó 11 alatt. :(

Ha jutok más módszerrel valamire, akkor megírom ide.

(#47946) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sziasztok, mennyire érdemes Zen3 Ryzen 5650U-s "motorral" szerelt szubnotit venni (hp 835) az intel aktuális szériája helyett? Van annyival jobb a 2éves AMD, hogy fogyasztásban is lenyomja a mai intel alternatívákat?

Azért ide, mert az újnotis topikban nem tűrik ha nem a "négyzetrács mentén" kérdezek, a használt topikban meg ördögszekeret görget a szél...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47947) SeniorTilla válasza t72killer (#47946) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem jobb a két éves AMD, én intelest vennék

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#47948) Tim82 válasza t72killer (#47946) üzenetére


Tim82
nagyúr

A használt notisban kaptál választ, amire azután ott újabb kérdést nem tettél fel...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47949) t72killer válasza Tim82 (#47948) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos, meg ez a ryzen <> intel kérdés inkább általános, mint használtnotis :R

#47947: gondoltam okos leszek ebayes árak alapján , de nem :DDD : ~300£-ból elérhető zen3, ez fix és ez tényleg egy szuper proci, igaz csak a hp-nál van. Olcsóbban csak zen2-esek vannak, ami tényleg gyengébb a zen3-nál. 10.-11. gen intel viszont a nagy piac miatt már pl egy használt x13-ban is kapható 200£ körül. Mivel nem atomerőművet építek, bőven jó leszek én vmelyik olcsóbb intellel :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47950) vycman


vycman
tag

Sziasztok!
Most vásárolt Lenovo Ideapad 5 Pro az alany. Frissen installált win11. Youtube videónál crashel a gép, fekete képernyő. Van amikor kurzor fagy, van amikor az egész gép.
Ha kikapcsolom a hardveres gyorsítást, akkor működik.
Vigyem vissza a gépet vagy ez valami ismert probléma?
Köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.