Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47201) robi212


robi212
tag

Sziasztok,
Egy HP ZBook G3 laptomon van. 99%-ban fej-/fülhallgatót használok. Egyik napról a másikra (értsd: egyik este még működött, másnap reggel már nem) nem jön hang ki a fülhallgatóból. Kipróbáltam másikkal, semmi. Ha elindítok egy youtube zenét, akkor lesz egy sípoló hang a fülesben, ami a zene ki-, bekapcsolására picit megváltoztatja a hangmagasságát.
Aztán ha kikapcsolom, akkor 1-2 perc múlva megszűnik a sípoló hang teljesen.
Meghallgattam, a laptop hangszórója rendesen szól.
Letöröltem a hangkari drivert, újraraktam, ugyanaz.
Elindítottam a külső winchit, akkor is elkezdett sípolni, majd 1-2 perc és megszűnt a hang. Fura, azt hittem, hogy vmi köze van ahhoz, hogy változik a teljesítménye, de néztem közben az Erőforrásfigyelőt, de nem tudtam semmihez kötni.
Szerintetek mi lehet? Meghalt a jack dugó? Vagy próbálkozzak egy rendszer újratelepítéssel, hátha?
Köszi előre is.

Ha a Vasembert felcseréled Bádogemberre, már nem ugyanazt a filmet nézed.

(#47202) Pyttawrx válasza xavix13 (#47198) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem vmi apróság lesz. Bios reset?

(#47203) Tajték


Tajték
senior tag

Üdv!

Vettem egy laptopot, Win11 van rajra, amikor elhoztam szarakodott a wifi, mindig ledobott, utána néztem és javasolták hogy win11-nél van egy ilyen bug hogy állítsam vissza a hálózati beállításokat... ez működött is megoldódott a probléma!

Ma a 4gb ram mellé beraktam még 4g-ram-ot összeraktam minden pöcc-röff, de a wifi-re nem csatlakozik, megint megcsináltam ugyan azt a hálozati reset dolgot, de semmi...

Ha mobilról tolom hotspot-al a netet azt gond nélkül veszi :F

Help please :R

(#47204) ricsi99 válasza qpmex (#47200) üzenetére


ricsi99
addikt

Elméletileg mindenféle ssd megy benne

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#47205) ricsi99 válasza robi212 (#47201) üzenetére


ricsi99
addikt

Fülest ha jack dugós ,kipróbálhatod egy mezei telefonon is ...abba bedugva ugyan úgy szólnia kell.
Hangkártya drivert ne piszkáld... ha a noti hangszórója jól szól akkor az rendben van.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#47206) ricsi99 válasza Tajték (#47203) üzenetére


ricsi99
addikt

Biztos szép kék notid van ,meg "valamilyen wifikártya"
Ha a mobil wifi -jére meg tudsz kapcsolódni akkor meg a wifi titkosítási protokolt nem ismeri a notid amit a router ad
Szóval mivel ez win problem a win11-es topicban is azt fogjék mondani.
Frissisd a wifi driverét /vagy tedd fel a gyárit .. ha nem oldodik meg a probléma akkor a router beállításaiban keresgélj gyengébb/más titkosítási protokolt

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#47207) robi212 válasza ricsi99 (#47205) üzenetére


robi212
tag

Köszi.
A fülesek jók, kipróbáltam őket.
Akkor valószínűleg hardver gond lesz.

Ha a Vasembert felcseréled Bádogemberre, már nem ugyanazt a filmet nézed.

(#47208) tamasbartha


tamasbartha
csendes tag

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni! Van egy Lenovo Ideapad Gaming 3-as laptopom. Azzal a problémával küzdök, hogy a touchpad nem működik. Próbáltam frissteni a drivert. Probaltam Driver booster programmal. És egyszerűen, ha nem csatlakoztatok hozzá egeret, akkor nincs egerem. esetleg tud valaki megoldást rá?
Köszönöm

(#47209) Pyttawrx válasza tamasbartha (#47208) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Eszközkezelőben látszik?
Nincs kikapcsolva? F10 vagy Fn+F10 a kapcsolója.

(#47210) tamasbartha válasza Pyttawrx (#47209) üzenetére


tamasbartha
csendes tag

Szia,

Eszközkezelőben se látszik sajnos. F10 nincs bekapcsolv. Próbáltam.

(#47211) I02S3F válasza tamasbartha (#47210) üzenetére


I02S3F
őstag

Egy Ubuntu-val is próbáld meg!

(#47212) Pyttawrx válasza tamasbartha (#47210) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

BIOS-ban nincs letiltva? Szintén a másik lehetőség egy live linux, ott is teszteld.

(#47213) DS39


DS39
nagyúr

Adott egy Lenovo IdeaPad Gaming 3-as gép (AMD Ryzen 5 5600H, Nvidia GTX 1650), BIOS-ban a dedikált VGA van kiválasztva, mint graphics device, de a Windows 10 mindenhez is az integráltat használja.
Mi történik, ha letiltom az integráltat az eszközkezelőben?
Át fog állni az Nvidia-ra vagy nem lesz kép?

[ Szerkesztve ]

(#47214) I02S3F válasza DS39 (#47213) üzenetére


I02S3F
őstag

Első körben kérdezem, hogy driver rendben? Neki kéne ezt lekezelni!

(#47215) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Üdv!

Offba rakom, mert talán félig az.
Innen van valakinek tapasztalata? https://www.batterybuy.hu/
Látok ott viszonyag olcsónegy akksit, de nem tudom hogy mennyire megbízható a webshop. :F
Ha valaki használta/használja, segítsen ki a tapasztalataival.
Köszönöm szépen! :R :R

(#47216) Tim82 válasza Hosssszu (#47215) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem úgy néz ki, hogy az itt kitárgyaltakhoz képest semmivel sem tűnik megbízhatóbbnak ez az oldal.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47217) Hosssszu válasza Tim82 (#47216) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszönöm szépen Tim82! :R
Akkor ezt az oldalt elengedem.

(#47218) DS39 válasza I02S3F (#47214) üzenetére


DS39
nagyúr

Elvileg igen, nem talál újabbat a Windows.

Az Nvidia control panelben a preferáltnak az van beállítva globálisra, de abban 3D alkalmazásként jelzi hogy azt állítom.
De mondjuk egy Firefox az nyilván nem az, akkor az csak az integrálttal megy?

Másik hogy külső monitorral használom.
Lehet HDMI-n csak az integrált fog menni?

Bár játékkal még nem próbáltam, de biztos nem én vagyok az egyetlen aki ha játszana laptopon akkor nagyobb monitorra tenné ki a képét.

[ Szerkesztve ]

(#47219) Pyttawrx válasza Hosssszu (#47215) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A felhasználási felltételek szerintem mindent elárulnak, plusz
Központi iroda címe
ROOM 1605, HO KING COMMERCIAL CENTRE, 2-16 FA YUEN STREET, MONGKOK, KOWLOON, HK.
(Kérjük, vegye figyelembe, hogy ez a cím nem a visszaküldési cím.
Jól teszed, ha elengeded.

Amúgy mihez keresel akksit?

(#47220) Hosssszu válasza Pyttawrx (#47219) üzenetére


Hosssszu
őstag

Igen, ezen én is megakadtam.
Egy Dell 5501 laptophoz. De már nem, mert ami hsz-eket Tim linkelt, ott volt egy oldal, ahol berendeltem egy huszasért. Ettől eddig csak drágábban láttam.

(#47221) Pyttawrx válasza Hosssszu (#47220) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Remélem gyárit. A notebook-alkatrészek webáruházzal egyik ismerősöm megjárta. Bár térítettek neki mindent, de az ügyintézés katasztrófa volt, és 3-4 hét. (Ez utángyártott akksi volt)

(#47222) Hosssszu válasza Pyttawrx (#47221) üzenetére


Hosssszu
őstag

Hát ez sajnos nem gyári, de egy év garit vállalnak rá.
Hónapok óta nálam van az a laptop szar akksival. Ha a megrendelt, utángyártott esetleg rossz lesz, vagy hamar bedöglik, akkor a néhány hét ügyintézés még mindig jobb, mint Kínába visszaköldeni és a szerencsében bízni hogy kicserélik.
Jó gép ez, de azért 30-40 ezer forintot csak egy akksira sajnálok rá. Ebben a húsz körüli árban kiegyeztem magammal, tekintve hogy vállalnak rá egy év garit.

Egyébként február hetedikén adtam fel hirdetést a HA-n, hogy keresek a gépbe akksit (használtat, de azért működőt), konkrétan 0 érdeklődő volt.
Pedig upoltam rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#47223) I02S3F válasza DS39 (#47218) üzenetére


I02S3F
őstag

Próbálj meg vele játszani! Én úgy tudom a Windows alatt takarékossági okokból nem kapcsolja be a dedikált gpu-t!

(#47224) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Hi All!

Laptopba szeretnék ram bővítést / gépem: zephyrus g14 2021 G401QM, Ryzen 5900HS / és az volna a kérdésem hogy az XMP profilú ramok is jók amd mellé?
Vagy ez mindegy, csak a stepping és sebességet nézzem?

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#47225) Pyttawrx válasza Hosssszu (#47222) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lehet velem a baj, de 28-ért van gyári, akkor miért az utángyártott?
[link]
és ingyenes szállítàs, tehát kb 5-6k a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#47226) DS39 válasza I02S3F (#47223) üzenetére


DS39
nagyúr

Közben sikerült megoldani a Windows beállításokban hogy amit akarok alkalmazás az a Nvidia-val menjen. :)

(#47227) Hosssszu válasza Pyttawrx (#47225) üzenetére


Hosssszu
őstag

Nincs Veled semmi baj és teljes mértékben igazad van. :R

Néha szeretek veszélyesen élni. :DDD Majd meglátjuk mi lesz belőle. :DD

(#47228) Hosssszu válasza Pyttawrx (#47225) üzenetére


Hosssszu
őstag

Hátha nem ilyen lesz: :DDD :DDD

(#47229) Pyttawrx válasza Hosssszu (#47228) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:D

(#47230) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy ha mozgatom a kurzort, akkor valamilyen elektromos zajt/zörgést hallok a gépből? A gép egy ThinkPad T14 Gen1, töltőről megy, egy USB-switch van a gépbe dugva, azon billentyűzet, egér meg wireless fülesnek az adaptere.

[ Szerkesztve ]

(#47231) Pyttawrx válasza petyus_ (#47230) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Mióta csinálja? És a switch nélkül is csinálja? egér mozgatásnál, vagy a touchpadnál is csinálja?

(#47232) petyus_ válasza Pyttawrx (#47231) üzenetére


petyus_
senior tag

Touchpadnál nem, most rákötöttem az egeret direktben a gépre, akkor is csinálja. Egyébként most nem otthon vagyok, ott nem vettem észre. Gondoltam hátha a táphoz lesz valami köze, de ha lehúzom a töltőt akkor is csinálja.

(#47233) Pyttawrx válasza petyus_ (#47232) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Másik egér?

(#47234) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy laptopon van 1db HDMI csatlakozó, amin már van egy külső monitor. Létezik olyan, hogy HDMI elosztó, hogy még egy monitort rá tudjak kötni? Illetve azt lehet-e állítani a gépházból, hogy melyik része legyen az asztalnak?

(#47235) I02S3F válasza gabor128 (#47234) üzenetére


I02S3F
őstag

DP vagy miniDP nincs rajta?

(#47236) tomchy válasza gabor128 (#47234) üzenetére


tomchy
tag

Hdmi elosztóval ugyanazt tudod megjeleníteni mindkét monitoron.
Ha van a rajta USB-c, ami displayportot is tud vagy Thunderboltot, akkor tudsz rá másik monitor, dokkolót csatlakoztatni. Vagy régebbi üzleti kategóriás notebookoknál van spec dokkoló csatlakozó.

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#47237) petyus_ válasza Pyttawrx (#47233) üzenetére


petyus_
senior tag

Most nem tudom kipróbálni másikkal, de eddig nem volt gond ezzel az egérrel.

(#47238) Pyttawrx válasza petyus_ (#47237) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem. Vagyis csak nem gond másik egeret szerezni. :)

(#47241) gabor128 válasza tomchy (#47236) üzenetére


gabor128
aktív tag

Üdv,
Ez a típus: Lenovo L580
Tunderboltot azt nem tudom mi.
A tápot elvileg usb-c-n kapja.

(#47242) #57171968 válasza gabor128 (#47241) üzenetére


#57171968
törölt tag

2db USB-C port van a L580-on, mindkettő tudja a displayport-ot.
Veszel egy Usb-c-HDMI adaptert és működni fog.

(#47243) Tim82 válasza gabor128 (#47241) üzenetére


Tim82
nagyúr

Biztos, hogy nincs Thunderbolt csatlakozó az L580-on, az USB C port azonban kellene, hogy tudjon ún. "alt DP" módot, vagyis képes videójelet is kiadni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47244) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

sajnos a bal Ctrl billentyűzetem elvérzett (apró kis kezek felpattintották és el is tört, most már a helyén se marad meg).
Az alsó kis ablakokat próbáltam visszaépíteni más műanyaggal, de csak 1 hétig bírta.

Erre lenne valami ötlet, hogy lehetne megjavítani vagy létezik külön Ctrl billentyű, amit be lehetne szerezni? A másik oldalon lévőnek elvileg más a mechanikája és nem cserélhető fel (legalábbis egy szervizben ezt mondták).
Még fogpiszkáló végéről kevés pillanatragasztós megoldáson gondolkodtam, de félek, hogy ha az se tart vagy nem tud miatta mozogni a mechanika, akkor csak rosszabb lesz a helyzet.
Vagy még más billentyűzettel való csere, de nem tudom, melyik lehet alul ugyan olyan, feleslegesen nem törnék el még párat.

Fontos lenne, mert munkaeszköz és nagyon hiányzik/idegesítő a hiánya.
HP Elitebook 840 G7



Aurea mediocritas

(#47245) Pyttawrx válasza AXisBOLD (#47244) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem a gombbal van baj, hanem ha jól látom a kis karom letört. Ez meg akkor komplett bill csere.

(#47246) SeniorTilla válasza AXisBOLD (#47244) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Egy kevésbé fontos billentyű alól át kell tenni a mechanikát. Vagy bill. csere, de az nem lesz olcsó. Esetleg bontottan vadászni valahol... Többféle mechanika van ugyanolyan gépek billentyűzetében is, gyártási szériától függően, szóval nem biztos, hogy találsz hozzá...

Ragasztani, mókolni felesleges, nem fog sikerülni.

Végső esetben marad a jobb ctrl használata.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#47247) AXisBOLD válasza Pyttawrx (#47245) üzenetére


AXisBOLD
addikt

a kis fém kampókra gondolsz? azokat én nem látom töröttnek.

#47246SeniorTilla: inkább cserélném más billentyűvel, nem számít, hogy mi van ráírva.
lehet erről találni leírást, hogy melyik lehet ugyan olyan? illetve honnan, mivel pattintsam ki?

Aurea mediocritas

(#47248) SeniorTilla válasza AXisBOLD (#47247) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A műanyag tört el, nem a fém. Le kell venni egyet és meglátod jó lesz-e

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#47249) AXisBOLD válasza SeniorTilla (#47248) üzenetére


AXisBOLD
addikt

igen én is így látom :) oké megpróbálom valami haszontalanabb gombbal, de honnan pattintsam le? melyik feléről?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#47250) Pyttawrx válasza AXisBOLD (#47247) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor a kép volt csalóka nekem.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.