Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47551) ricsi99 válasza Peet0415 (#47548) üzenetére


ricsi99
addikt

Nyugodtan tedd bele, én már 100-éve sima elemet rakok mindenbe... sose hoztak vissza olyat ,hogy gondot okozna.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#47552) tserrof77


tserrof77
senior tag

Korábban már kérdeztem, de szerintem elsiklottunk felette:

Adott egy Asus S15 S530UN-BQ025T laptop 8.gen i5 procival. Amit produkál, hogy iszonyat gyorsan bemelegszik, már bekapcs után biosban is 85-86fok pár másodperc alatt. Windows alatt dettó. Ha nekiállok kicsit hajtani, 95-96 fokig megy, de érdekes módon, NEM megy tovább és a gép sem kapcsol ki. Hőcső rendben, kivezeti a hőt, friss paszta. Bios frissítve, sőt, újra is lett írva külső íróval. Két panelszinten is javító nézte, (egyik cég, másik műszerész, akik javítottak már ilyeneket nekem) de egyik sem jött rá a hibára... Valamiken 5let esetleg?

Előre is köszönöm :R

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#47553) Pyttawrx válasza tserrof77 (#47552) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Biosban normális lehet. Milyen paszta lett téve?

(#47554) tserrof77 válasza Pyttawrx (#47553) üzenetére


tserrof77
senior tag

2 napja megpróbáltam MX6-tal is. Előtte MX4 volt. Dettó ugyanez... :((( :(((

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#47555) M00NWALKER válasza tserrof77 (#47554) üzenetére


M00NWALKER
kezdő

Azt mondják pasztában a Grizzly Kryonaut a csúcs. 2
2-3 fokkal veri az összes létező pasztát, szerverekhez ajánlják.

[ Szerkesztve ]

Ágnes

(#47556) leweegee válasza tserrof77 (#47552) üzenetére


leweegee
aktív tag

Szia! Szerintem gázhiányos a hőcserélő benne, akkor produkál ilyet egy noti hűtő, nem kering a gáz benne és csak fém vezeti el a keletkező hőmennyiséget.

Ne nőj fel! Csapda!

(#47557) Pyttawrx válasza tserrof77 (#47554) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mx-4 jó. A terhelés mit jelent? My asus progiban tudsz állítgatni

[ Szerkesztve ]

(#47558) I02S3F válasza leweegee (#47556) üzenetére


I02S3F
őstag

A hőérzékelő nem lehet hibás?

(#47559) leweegee válasza I02S3F (#47558) üzenetére


leweegee
aktív tag

Simán lehet az is, procit kell cserélni próbára és ki is derül, de ha konkrétan melegszik a proci és a környezete akkor val.szeg gázhiány.

Ne nőj fel! Csapda!

(#47560) Peet0415 válasza movax (#47550) üzenetére


Peet0415
csendes tag

Szia!
Köszönöm a segítséget!

(#47561) Peet0415 válasza ricsi99 (#47551) üzenetére


Peet0415
csendes tag

Köszönöm, megpróbálkozom vele!

(#47562) Tim82 válasza leweegee (#47559) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem cserélhető, alaplapra forrasztott CPU esetében (mint az érintett Asus Vivobook-nál) biztos, hogy érdemes "próbára cserélni"?

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47563) leweegee válasza Tim82 (#47562) üzenetére


leweegee
aktív tag

Biztos, hisz a prociban van a "hőmérő". Nyilván egyszerűbb lenne ha foglalatban csücsülne, de az élet nem habostorta. Remélem nem haragszol nagyon, hogy az összes piacon lévő notinak nem tudom fejből ebbéli tulajdonságát, de legalább próbálok segíteni nem csak potyákra rápattogni. ;)

Ne nőj fel! Csapda!

(#47564) Pyttawrx válasza Tim82 (#47562) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Plusz az U-s cpu simán melegszik ha terhelik. :)

(#47565) Estwan


Estwan
csendes tag

Sziasztok!
Lenovo G50-45 laptop időnként nem indul be, azaz nem ad képet. Ilyenkor csak a be-kikapcsoló gomb hosszas megnyomásával lehet leállítani.
Ha beindul működik a kikapcsolásig.
Ha kiveszem a RAM-ot minden esetben sípol (3hosszú,2rövid)
A biosban letiltottam az EFI boot-ot, ugyanis abban a módban semmiféle meghajtót nem talált, csak hálózatról akart indulni.
Mi lehet a probléma?

Privátot küldj légyszi, arról kapok értesítést!

(#47566) Tim82 válasza leweegee (#47563) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én nem haragszom egyáltalán, csak arra szerettem volna rámutatni, hogy jelen esetben érdemes rákeresni arra az adott notinál, hogy kivitelezhető az ajánlott metódus. Ha ezt "potya" kötekedésnek veszed, sajnálom, a szándékom nem az volt. :)

Nagyjából a 4. generációs mobil Core i-s notiknál voltak utoljára cserélhető procik (azok sem U-s procik), azóta nemigen (biztos van nagyon ritka és nagyon kevés kivétel mondjuk gamer noti vonalon), ez a Vivobook meg a nagyon rövid időbe kerülő rákeresésem szerint 8. gen U-s i5 procival van forrasztva szerelve.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47567) Runner_fxr válasza leweegee (#47542) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szia!
Köszönöm, ez tényleg segített. Ez most azt jelenti, hogy meghibásodott az sd kártya olvasó? Vagy már be lehet kapcsolni ha fent van a windows? Bár tulajdonképpen sok szükség nincs rá.

(#47568) leweegee válasza Runner_fxr (#47567) üzenetére


leweegee
aktív tag

Nem hibás, csak a Windows rossz drivert tesz fel hozzá alapból és ez okozza a galibát. Lehet vele túrázni, telepítés után engedélyezni kell az olvasót és csökkentett módban feltolni egy olyan drivert ami működik, de én elengedném a történetet, ha kell sd kártyát használni van usb-s olvasó.

@Tim82: Az a vicc, hogy ezzel napi szinten szembesülök mégsem ugrott be itt, írjuk ezt az öregségem számlájára. :D

Ne nőj fel! Csapda!

(#47569) Tim82 válasza leweegee (#47568) üzenetére


Tim82
nagyúr

Velem is előfordul, így negyven fölött már minden nap ajándék. :D :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47570) tserrof77 válasza tserrof77 (#47554) üzenetére


tserrof77
senior tag

A sajátomra válaszolok, mert többen is hozzászóltatok.

Mint írtam, a hőcső rendben van, öngyújtós teszt megvolt. De tényleg szinte izzik, emiatt is ordít a venti is benne. A hőcső proci felőli "feje" forró, a radiátor is végig. A myasus sem segített... :((( :(((

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#47571) Pyttawrx válasza tserrof77 (#47570) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De hiányos amit írsz, vagy én siklottam át felette. Mikor mennyi is a hőfok? Idle módban? Olyankor nincs ami terheli a háttérben? (Bios alatt ok a 8x fok). Pl live linux alatt mi a helyzet? Paszta jól van felapplikálva? A paszta nem régi?

(#47572) ricsi99 válasza tserrof77 (#47570) üzenetére


ricsi99
addikt

"Szakik" nem mérték meg a cpu feszültségét? Mármint valósan hardwares-en?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#47573) #57171968 válasza tserrof77 (#47570) üzenetére


#57171968
törölt tag

Pár éve volt hasonló gondom igaz intel 7gen-el. én hűtő cserével vittem szervizbe, de végül az alaplapot is cserélték. Hogy a cpu fesszabályzás volt-e a gond vagy maga a cpu, nem derült ki, de mivel garis javítás volt cserélték az egész lapot és a hűtőt is, utána szuper lett.

(#47574) tserrof77 válasza ricsi99 (#47572) üzenetére


tserrof77
senior tag

Mivel mindegyik hozzáértő, feltételezem róluk.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#47575) lui180 válasza AxBattler (#2) üzenetére


lui180
csendes tag

Sziasztok nem tudom jo helyre irok segitségeteket kérem van egy dell 3537 laptopom és olyan hibát csinál hogy darabig megy a laptop majd egy erős hangos mintha fel akarna robbani olyan hangot ad és lefagyminden tudtok segiteni mi lehet a probléma valaki találkozott már ilyenel előre is köszönöm válaszotokat

(#47576) M00NWALKER


M00NWALKER
kezdő

Sziasztok!

Asus G513QY Amd Ryzen 9 5900HX, AMD RX 6800M

Az alábbi kérdésem lenne, hogyan tudom kikapcsolni véglegesen az integrált kártyát, asztalinként használom hálozatról nem hordozom. :R

Ágnes

(#47577) ricsi99 válasza lui180 (#47575) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha felteszel egy kis videót az eseményról akkor lehet saccolni....
Addig is az akkut- kivenném a helyéről ha pukkanó hang van...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#47578) lui180 válasza ricsi99 (#47577) üzenetére


lui180
csendes tag

(#47579) lui180 válasza ricsi99 (#47577) üzenetére


lui180
csendes tag

Szia ez nem az én laptopom de ugyan ez a jelenség erős bugo hang attol féltem zárlatos lesz valami anyira hangos volt

(#47580) lui180 válasza ricsi99 (#47577) üzenetére


lui180
csendes tag

Elméletileg a leirásban a videoban egy csomoan megköszönik hogy megmentete a laptopjukat de én nem anyira tudok angolul nem jövöjk rá hogy melyik komment a megoldás köszi mégegyszer előre is

(#47581) king3000


king3000
csendes tag

Sziasztok,

Valakinek van véleménye/tapasztalata a HUAWEI Matebook X Pro 2022-vel kapcsolatban? A Media Marktnál 800k-ról 500k-ra van leárazva.
[link]
Mennyire érheti meg eredeti, illetve a leárazott árat?

Aláírás

(#47582) Dr. Akula válasza king3000 (#47581) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ennyi pénzért Thinkpadet is lehet venni, ezt ki veszi meg? Értem én hogy 4K kijelző, de minek? 14"-re? Meg az Intel Xe fogja kihajtani?

(#47583) #57171968 válasza Dr. Akula (#47582) üzenetére


#57171968
törölt tag

Nekem is ez jutott eszembe. Ennyiért macbook, thinkpad, vagy egy oled-es zenbook olcsóbban. Tudom, most divatosak ezek a 20w-os vékony szarok, de a hülyeség felárát el is kérik a gyártók.

(#47584) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziszatok,
Egyik notebook (Dell) HDMI-n van rákötve egy monitorra (Dell). Néha van olyan, hogy hozzáérek a kábelhez és egy pillanatra villan a kép (fekete lesz, majd visszajön). Mint valami érintkezési hiba. Nem mindig csinálja, van ,amikor bárhogyan mozgatom sem zavarja. Próbáltam másik kábellel azzal is ilyen. Csatlakoztattam, hozzáértem és villant a kép. Utána újra mozgattam, akkor jó lett. Szóval ez ilyen random dolog.
Rákötöttem tv-re másik kábellel, mozgattam kicsit a kábelt, de ott nem ment el a kép, hanem egy a kép alján kis apró zaj "csíkok" jeletek meg egy pillanatra.
Másnál is volt már ilyen? Ez mennyire komoly gond?

(#47585) ricsi99 válasza lui180 (#47580) üzenetére


ricsi99
addikt

Próbaképp a win eszközkezelőjében letiltanám a hangkártyát... ha nem javul meg akkor memtest... majd vga teszt.... mezein lefagy a gépeden a win... amit sok minden okozhat

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#47586) SeniorTilla válasza king3000 (#47581) üzenetére


SeniorTilla
veterán

800-ról 500-ra semmit nem áraznak le, maximum előtte fel. Ezt a bullshitet nem szabad már régóta elhinni. Ennyiért tényleg vegyél inkább rendes gépet, ne hüjevajat. HP-nak is ott vannak a Spectre gépei vagy az Envyk, oleddel

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#47587) lui180


lui180
csendes tag

Lefagy igen csak ez a hangos zugás rémisztő olyan mintha bármelyik pilanatban zárlatos lehet a ithoni rendszer is memoriát kicseréltem meg a hddt azok után is csinálta

(#47588) SeniorTilla válasza lui180 (#47587) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezt még olvasni is rossz. Próbálj már meg legalább nyomokban helyesen írni...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#47589) icemad válasza SeniorTilla (#47588) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

:DDD Nekem már fel sem tűnt. Facebook meg reddit posztok alatt hozzászokik az ember szeme. :D

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#47590) lui180 válasza SeniorTilla (#47588) üzenetére


lui180
csendes tag

Nem azt kértem tőletek hogy helyesirási tippeket adjatok egyszerüen csak segitséget kérdtem csak látom ez a forum is ugyan olyan mint többi itt is van aki okosabb mindenkinél kösz hogy segitettetek

(#47591) icemad válasza lui180 (#47590) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ne vedd magadra, aki érteni akarja, az úgyis fogja. De visszaolvasva a problémádat, ez tényleg ezer dolog miatt lehet. Nincs valami pc szerviz a közeledben, ahol megnéznék?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#47592) Pyttawrx válasza lui180 (#47575) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ez így még lehet rengeteg hiba. Mi van benne, hdd vagy ssd? Pl live linux alatt csinálja? Ram teszt volt?

(#47593) king3000 válasza SeniorTilla (#47586) üzenetére


king3000
csendes tag

Ezzel az állítással vitatkoznék, ha megnézed, hogy a többi helyen mennyi, akkor a legolcsóbb 835k
Árukereső link: link

Ha a modell nevére (Matebook X Pro 2022) külön keresel rá, akkor sem találsz olcsóbban... a webshopokon és országokon átívelő ármanipulációt pedig nem tartom valószínűnek :DD

Mindemellett azt elfogadom, hogy szerintetek nem ér ennyit.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#47594) SeniorTilla válasza king3000 (#47593) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igaz, nem néztem meg, én HP-zok. Én csak azt mondom, hogy ekkora árkülönbség eleve nagyon gyanús, valami oka kell, hogy legyen. Pl. mint az újraértékesítési programban forgalmazott gépeknél, csak ott megvan miért olcsóbb.

A helyesírás az intelligencia része és egyik kifejezője. Visszaolvasok 100 kommentelőt, 99-en ezt tudjuk. Ettől függetlenül szerintem kaptál szakmai segítséget több fórumtárstól is. Én nem helyesírási tippeket adtam, csak azt kértem, hogy legalább próbálj meg normálisan írni, mert fáj olvasni a kommentjeidet. De látom nem ment át.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#47595) king3000 válasza SeniorTilla (#47594) üzenetére


king3000
csendes tag

A helyesírásra-mondatérthetőségre vonatkozó véleményedre nem tudok mit reagálni, többszöri átolvasásra sem veszek észre hibát... de kérlek oktass ki ezzel kapcsolatban.

A termék oldalán egyáltalán nincs feltüntetve, hogy újraértékesített (használt?) termékről lenne szó (ezt azért megnézheted volna, mielőtt válaszolsz szerintem).

A többi fórumtárs kommentjét köszönöm, nem veszem meg.

Aláírás

(#47596) Pyttawrx válasza king3000 (#47595) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mert azt nem neked írta. Másik fórumozónak írta.

(#47597) SeniorTilla válasza king3000 (#47595) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az a rész nem neked ment, ahogy Pytta is észrevette :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#47598) king3000 válasza SeniorTilla (#47597) üzenetére


king3000
csendes tag

Ez esetben nem szóltam. :U

Aláírás

(#47599) fury1337


fury1337
csendes tag

Sziasztok!

Lenovo Yoga 7 14ACN6 82N7001FHV laptophoz szeretnék venni dokkoló állomást, hogy asztali funkcióban tudjam használni. Az USB-C bemenetekben kicsit elvesztem, elvileg 2 x USB 3.2 Type C Gen 1 bemenet van rajta. Ez nem tudom, hogyan kompatibilis a Thunderboltos kimenettel.

Tudnátok ajánlani dokkolót? Csak Lenovot érdemes nézni, vagy lehet más gyártót is?.

Köszi előre is!

(#47600) zsolti75 válasza fury1337 (#47599) üzenetére


zsolti75
senior tag

ilyet keress: Lenovo USB-C Mini Dock 40AU

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.