Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18406) műkedvelő


műkedvelő
csendes tag

Nyitottam neki új helyet - de talán ide kellett volna írnom. Kérem a fölösleges törlését.

Elalvás előtt fekve olvasok. Asus táskagépem oldalára (élére) állítom az ágy előtt, de nem 90, hanem 80 fok körüli szögben. Néha a másik oldalra fordulok, a géppel együtt. Így megy egész éjjel, ímmár két éve. Nem tudom megválaszolni, vajon ártott-e ez neki - ez csak egy Asus, és eleve használtan vettem. Most viszont vettem egy új HP-t. Még ha csak belépő szintű is (15-r042sh; merevlemez: 1 TB, 5400 ford./perc, SATA - a gyártóját még nem ismerem [telepítés előtt állok]), nem szeretném túl gyorsan hazavágni. Tehát: árt neki? Gondolom, csak a merevlemezt kell figyelembe venni - ugye?

Kérem, csak valóban hozzáértők válaszoljanak. Többféle véleményt olvastam már:
- csak az asztali gépeknél fontos, a táskagépek bírják ezt;
- nem árt, de csak ha 90-nel osztható szögbe állítjuk;
- nem árt, csak mozgatni nem szabad.

A HP segélyvonal tájékoztatása: nem ajánlott, megrövidíti az élettartamot. De ez, ugye, kevéssé mérvadó - végül is ők abban érdekeltek, hogy majd csak a jótállás lejártát követően vegyem használatba a gépet, addig pihenjen szépen a dobozában. :D Másrészt az is érdekelne, mennyivel rövidíti meg az élettartamot. Ha, mondjuk, 20%-kal, üsse kavics. Ha durvábban, akkor talán megéri beszerezni egy használt kijelzőt ("monitor"), s csak azt mozgatni - bár, ugye, a merevlemezt is lehet cserélne, ha tönkremegy.

http://fox.klte.hu/~keresofi/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.