Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15151) *Ropi* válasza The DJ (#15149) üzenetére


*Ropi*
félisten

Meg kell szoftvereztetni az objektívet (Camera KFT.-él, ha egyáltalán lehetséges), mert a blendevezérlése nem működik a vázaddal (az újabb vázakkal), csak nyitott rekesszel üzemel.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15152) The DJ válasza *Ropi* (#15151) üzenetére


The DJ
addikt

És tényleg. Átváltottam blendeprioritásos módba és kinyitottam legnagyobb állásra a blendét és úgy rögtön eltűnt a hibaüzenet. Persze amint szűkítek rajta (növelem az értéket) rögtön ismét Err01. Ebbe szépen belenyúltam akkor. A cica rúgja meg.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#15153) Fandango válasza The DJ (#15152) üzenetére


Fandango
veterán

Nagyon szolid voltal ezzel a "cica rugja meg" kifejezessel. :D

(#15154) The DJ válasza *Ropi* (#15151) üzenetére


The DJ
addikt

Közben kattintgattam párat odakinn. Mennyire gáz az, ha csak blendeprioritásos vagy manuális módban használom ezt az obit 4,5-6,7-es blendével? Van ennek értelme? Egyelőre semmi komoly célom nincs vele, csak random kattintgatni, tanulni a fotózást. Szervizbe küldeni nem hiszem, hogy megérné.

Fandango: Hidd el, nem csak ennyi hangzott el a számból először. :D

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#15155) copass válasza The DJ (#15154) üzenetére


copass
veterán

ennyi pénzért azért az alap az hogy működjön, igaz tizedéért is alap a tökéletes működés. jelezd a boltnak hogy rossz, cseréjjeki! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15156) The DJ válasza copass (#15155) üzenetére


The DJ
addikt

Jelezném én, de ez egy használt obi és nem is boltból vettem, hanem magánszemélytől. Nem vártam csodát és tudom, hogy ez egy régebbi modell, de azért örültem volna neki, ha rendesen működik. Majd jelezni fogom neki, hogy mi a helyzet, de előtte azért szeretnék képet kapni arról, hogy van-e értelme így használni tanulási célokra avagy sem.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#15157) copass válasza The DJ (#15156) üzenetére


copass
veterán

akkor az eladónak jelezd hogy mivan és vissza az egész. ez így azért elég gáz, főleg hogy nem mondta, mert nem hinném hogy ennek így kéne működni. mondjuk sigma...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15158) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok. Miért van az hogy a legtöbb fotós Canont használ és nem Nikont? illetve hogy nem 50-50% használják a két márkát. (Legalábbis én ezt látom.). Mindeközben azt olvasom hogy teljesen mindegy ki milyen márkát használ mert ugyan olyanok. Van valami ami alapján el lehet dönteni hogy kinek melyik a jobb?

(NEM AKAROK HÁBORÚT KIROBBANTANI !!!!! :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#15159) Fandango válasza fireproof (#15158) üzenetére


Fandango
veterán

Ezt milyen statisztikabol szeded, hogy tobb a Canon? ;]

(#15160) jjeahh válasza fireproof (#15158) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Van valami ami alapján el lehet dönteni hogy kinek melyik a jobb?"
így van. de az is közrejátszik, hogy melyik mikor, milyen akciós, na meg ha tesco-ban is kapható nagy előny...illetve sokan azért vesznek pl canont, vagy akármit, mert a "haveromnak is olyan van , és elég jó..." szerintem a jelenlegi belépő modellek közül, ha csak canikont vesszük, ha csak fotózni akarsz nikon jobb választás a fejlettebb lapka miatt, ha videóznál, és nem vagy rest magic lanternezni sem, canon jobb választás...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15161) fireproof válasza Fandango (#15159) üzenetére


fireproof
őstag

Elég sok autós eseményre/versenyre járok és ott több a Canon. :))

(#15162) Akos96 válasza fireproof (#15161) üzenetére


Akos96
senior tag

Ez jelentheti azt is, hogy a Canonosok jobban szeretik az autókat, mint a Nikonosok. ;]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#15163) Hunner válasza Akos96 (#15162) üzenetére


Hunner
senior tag

És aki férfi létére nem szereti az autókat az meleg. Innentől minden Nikonos.... :DDD

Viccet félretéve:
(#15160) - A közös obipark is sokat számít, van aki úgy választ, hogy a környezetében milyen vázak, obik elérhetők. Közös fotózásnál pl jól jön, ha ismerős obiját fel tudod csavarni a vázadra, és lőni vele pár képet.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#15164) The DJ


The DJ
addikt

Szerencsére úgy néz ki megoldódik a probléma, cserélve lesz az objektív és kapok helyette egy Tamron 70-300 F/4-5.6 LD DI obit. :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#15165) Mr.Csizmás válasza fireproof (#15158) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jok a canon fenymasolok pl., cegnel mar a harmadikat koptatjuk

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15166) *Ropi* válasza Hunner (#15163) üzenetére


*Ropi*
félisten

"És aki férfi létére nem szereti az autókat az meleg. Innentől minden Nikonos.... :DDD"

Ezt a Nikon topicban is el mernéd ismételni? ;] :P ;) :DDD

(#15164) The DJ: Minden jó, ha a vége... :D Egyébként annál a Sigmánál ez nem bug, hanem feature: túl régi az az üveg a modern vázakhoz.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15167) *Ropi* válasza Mr.Csizmás (#15165) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gyorsan kopik, ha így készül az önéletrajz... ;] ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15168) Hunner válasza *Ropi* (#15166) üzenetére


Hunner
senior tag

Csak itt akartam egy kis -méltán jogos- felháborodást, nincsenek öngyilkos hajlamaim :D

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#15169) *Ropi* válasza Hunner (#15168) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pedig megnéztük volna... ;] :P ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15170) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok! Mostanában nagyon foglalkoztatnak a timelapse videók, csináltam is párat, de valahogy a végére sose lesz elég jó minősége. Csodálattal nézem, hogy mások milyen videókat tudnak csinálni. A kérdésem: milyen gép (számítógép) kéne ahhoz, hogy jó minőségű videót tudjak csinálni? Lehet, hogy ez a probléma (gépem)? Vagy csak a program rossz amivel csinálom (photolapse)? Esetleg valami jó kis szájbarágós írást tudtok linkelni? :)
Köszönöm előre is! :R
Üdv: Csabi.

(#15171) *Ropi* válasza csabi94 (#15170) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szvsz nem a géped rossz (amiatt maximum lassabban készül el az anyag, de a minősége nem lesz rosszabb), viszont a programok nagyon számítanak, amikkel és ahogyan készíted. Ezen a nyomvonalon keress tovább, mert nagyon nagy terület: kemény fába vágtad ezzel a fejszédet.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15172) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom hol kérdezhetnék? Vennék egy gépet de nem tudom a NIKON D3100 és a COOLPIX P520 közül,melyiket. Családi gépnek kell,főleg automatán használnám.Fontos a rugalmasság,a gyors exponálás. Sajnos nem igen lenne pénzem az alap 18-55 ös obi mellé venni egy -200 ast.Vakut és egyéb kiegészítőt sem szeretnék. Kérdés,hogy a P520 tud e hasonló minőségű képet csinálni mint a 3100-as.Látószög élesség,képminőség tekintetében a bridge megközelíti-e a nagyot? 110eft a keret.Ideáig egy D60 ast kaptam kölcsön,na az tökéletesen megfelelt.Na jó néha a video hiányzott.

(#15173) fattyu válasza zarew (#15172) üzenetére


fattyu
veterán

ideális fények között tök amatőr használatra szódával elmegy a bridge. Ha beltérben is próbálkoznál meg véleményes fények között akkor teljesen felejtős.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15174) csabi94 válasza *Ropi* (#15171) üzenetére


csabi94
őstag

Rendben, köszönöm a választ, a Canon 350D-met nem féltem ilyen téren, de hogyan tudhatom meg, hogy hány kép készült vele eddig? Illetve milyen programozható távkioldót érdemes beszerezni hozzá?

(#15175) zarew válasza fattyu (#15173) üzenetére


zarew
senior tag

Tehát ha eddig a d60 nyúztam,persze sokat lakásban is, csalódás lenne a p520.? Ha jól értem pont az obi fényereje az amiben gyengébb? A kit obi 18-55 arra azt mondták a boltban hogy utazásra utca-tájképre gyenge. Viszont a bridge -180mm ig megy 42x opt.közelitéssel. Vagy ez csak bla-bla?

(#15176) fireproof válasza csabi94 (#15174) üzenetére


fireproof
őstag

Állvány + pl ilyesmi időzítő + baromi sok gyakorlás. Ki kell tapasztalni hogy melyik témánál mi néz ki jól. Nem mindegy hogy 1-2 vagy mondjuk 5-10 másodpercenként csinál képet. Én is próbálkozom bár eddig még nem sikerült nagyot alkotni. :))

[ Szerkesztve ]

(#15177) copass válasza zarew (#15175) üzenetére


copass
veterán

a kitobi 18-55 nagylátószög, tökéletes tájkép,utcára még beltérre is jó ha emelsz iso-t.
a bridge a túró szenzorával sehol nincs egy belépőszintű dslr szenzorához képest, nem szabad összehasonlítani a kettőt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15178) csabi94 válasza fireproof (#15176) üzenetére


csabi94
őstag

Nekem van már 3 egész jó 20 másodperc körüli videóm, csak a minőségükkel nem vagyok megelégedve. Próbálkozok majd programokkal. Állvány van, meg igazából minden van, csak több akksi kéne, egy programozható kioldó, meg nagyobb memkari.

(#15179) fireproof válasza csabi94 (#15178) üzenetére


fireproof
őstag

Hogy érted hogy a minőség nem jó? Nem jók a színek vagy a felbontás vagy mi?

(#15180) zarew válasza copass (#15177) üzenetére


zarew
senior tag

Köszönöm, értem akkor d3100 lesz

(#15181) copass válasza zarew (#15180) üzenetére


copass
veterán

miért pont nikon? csak úgy kíváncsiságból kérdezem, canon párti (1100D) vagyok.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15182) zarew válasza copass (#15177) üzenetére


zarew
senior tag

Köszönöm, értem akkor d3100 lesz

(#15183) Digger


Digger
senior tag

Sziasztok!
Kezdő fotós vagyok, amatőr géppel (Fujifilm S4500) és lenne néhány kérdésem.
A gépen a módtárcsa kvázi szabványosnak mondható, többek között van rajta "A" üzemmód, ami blende prioritásos módnak felel meg. Elképedve láttam, hogy csak két értéket lehet kiválasztani, F3.1 és F8.0. Keresgélve a neten, valahol olvastam, hogy vannak olyan egyszerű gépek, ahol nincs valódi blende, helyette un. ND szűrőt használnak.
Ez is ilyen lenne?
A már korábban elkészült képeim EXIF adatait nézve, automata üzemmódban viszont egy csomó olyan kép is van, ahol köztes blendeértékek is szerepelnek!
Most akkor hogy is van ez?

(#15184) qnadam válasza Digger (#15183) üzenetére


qnadam
veterán

tele állásban nem 5,9 és 20 lesz a két érték? mert ha igen, akkor valószínűleg nd van benne, viszont a fókusztávval együtt változik a fényerő is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15185) csabi94 válasza fireproof (#15179) üzenetére


csabi94
őstag

Színek, meg pl. napfelkelténél megjelentek olyan "vonalak, sávok", amik amúgy nem voltak a képeken. Ha konkrétan érdekel, feltöltöm! :)

(#15186) *Ropi* válasza csabi94 (#15185) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az a 16 Bit--->8 Bit átalakítás okozza: kuglizz rá "banding" néven, meg a szolarizáció ill. poszterizáció jelenségekre!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15187) Digger válasza qnadam (#15184) üzenetére


Digger
senior tag

De igen. Ebben az esetben 20.0, 8.0 és 5.9 a választható érték.
Hol lehet erről bővebben olvasni?

(#15188) csabi94 válasza *Ropi* (#15186) üzenetére


csabi94
őstag

Mit lehet tenni ellene? :B

(#15189) qnadam válasza Digger (#15187) üzenetére


qnadam
veterán

fotós könyvek :)

a fényerő egy arányszám a fókusztáv hossza és a blende legnagyobb átmérője között (50mm esetén f1-nél lenne 5 centis a blendenyílás). zoomnál ahogy egyre hosszabb a fókusztávolság, a blende nem nőhet a végtelenségig (vagyis de, csak akkor az egész optika sokkal nagyobb és drágább lenne, és másfél méteres frontlencsénél már a gyártástechnológia is bajban van), így a fényerő egyre kisebb lesz. te pedig csak az adott fényerőből tudsz lefelé menni. ha fix nd-t lehet az érzékelő elé tenni, akkor nagyjából ezt adja ki.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15190) Digger válasza qnadam (#15189) üzenetére


Digger
senior tag

A blende működésével tisztában vagyok, engem inkább az foglalkoztat, hogy az én gépemben a blende helyett használt ND szűrős megoldás hogyan működik, milyen hátrányok és milyen lehetőségek vannak. Erről nem találok irodalmat a neten. Akkor itt egyáltalán nincs blendéhez hasonló szerkezet? Az ND szűrő egy elektromosan kapcsolt valami? Lehet a szűrő áteresztőképességét állítani, vagy csak ki-be kapcsolni? Más gépeken is van hasonló megoldás? Van még valami hasonló "meglepetés" amire csak később jövök rá? (Fujifilm S4500)
Még csak néhány hete van meg és munka mellett nem sok időm volt még foglalkozni vele.

(#15191) A Zéé válasza Digger (#15190) üzenetére


A Zéé
addikt

nem vagyok benne teljesen biztos, de szerintem ez hasonlóan működik, mint az obi elé tekerhető változtatható nd filterek, azaz 2 polárszűrő van egymás elé rakva, és ahogy az egyiket forgatja a másik előtt, úgy változik az áteresztő képessége.
Hátránya, hogy nincs igazi blende, ezáltal mélységélesség játék, mint olyan, még annyira sincs, mint a többi kompaktnál, tekintve, hogy az átmérője nem változik, csak az áteresztőképessége.
Előnye talán, hogy kevesebb a mozgó alkatrész, csendesebb a működése. Nem utolsó sorban olcsóbb. Szerintem az olcsóbb kompaktok közt inkább az a ritka, amelyik nem ezt a módszert használja.

Just a simple Lineman...

(#15192) qnadam válasza Digger (#15190) üzenetére


qnadam
veterán

jahogy ja, bocs :)

általában úgy oldják meg, hogy egy szűrő beugrik a fény útjába, általában az érzékelő elé. profibb videókamerákon ugyanez négy állásban van :) de ha jól tudom, van folyadékkristályos megoldás is, ott maga az üveg/műanyag sötétedik, annak nem csak két állása van.

a dolog előnye hogy olcsóbb, és a kevesebb mozgó alkatrész miatt kevesebb a hibalehetőség. hátránya, hogy nem lesz nagyobb a mélységélesség, ha "szűkítesz" a blendén, de kompaktoknál az amúgyis nagy mélységélesség miatt ez nem komoly probléma.
meg nem lehet csillagszerű világos pontokat csinálni sötétben :) ezzel a legegyszerűbb kipróbálni, hogy mi van a fujiban.

itt azt írják, hogy nd szűrővel van megoldva a blende.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15193) Digger válasza qnadam (#15192) üzenetére


Digger
senior tag

Köszi a válaszokat.
A pixinfo oldalon láttam egy cikket a Phottix ND szűrőről. Ez változtatható áteresztőképességű, amit ha jól vettem ki, kézzel lehet állítani. Hiányolom, hogy miért nincs irodalma a gépbe épített elektromosan ki-be kapcsolható (szabályozható?) szűrőkről és a működésükről, használatáról!

(#15194) Tik Tak


Tik Tak
csendes tag

Sziasztok! Kaptam egy KODAK EasyShare V705-ös gépet. Nem volt hozzá semmi kiegészítő vettem az aksihoz illő tápot. El is kezdi szépen tölteni de mikor be akarom kapcsolni zenél egy rövidet közben bejön a logó és egyből ki is kapcsol.közben elkezd minden gom világíztani rajta majd visszaáll az alap töltő világitás.
Ötletek,h mért lehet ez? :(

(#15195) qnadam válasza Digger (#15193) üzenetére


qnadam
veterán

a változtatható nd más eset, az két polárszűrő egymáson, amit kézzel forgathatsz, a gépedben szinte biztos, hogy nem ilyen van, mert két jó minőségű polár már nem olcsó játék.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15196) Digger válasza Tik Tak (#15194) üzenetére


Digger
senior tag

Szerintem az akku teljesen elvesztette a kapacitását.
Terhelve kellene kapocsfeszültséget mérni rajta.

(#15197) rii


rii
nagyúr

Canon 40D és egy Canon 600D kompatibilis az objektívok tekintetében?
lehet köztük cserélgetni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15198) Fandango válasza rii (#15197) üzenetére


Fandango
veterán

Canon.hu oldalrol:

"Az EOS 40D készülék több mint 60 EF és EF-S objektívvel és az összes EX-sorozatú Speedlite vakuegységgel kompatibilis."

"Minden EF és EF-S objektívvel használható

Az EOS 600D fényképezőgéppel a teljes rendszer: a vakuk, a távkioldók, valamint a világ profi fotósainak bizalmát élvező, több, mint 60 objektív használható."

Tehat igen, lehet koztuk cserelgetni.

[ Szerkesztve ]

(#15199) pc-user


pc-user
aktív tag

Van egy Kodak zd710-es gépem, nagylátószögű előtétet szeretnék rá tenni. Állítólag 52 mm-es való hozzá. Kérdésem, hogy bármilyen 52-es jó?

(#15200) HGTimber


HGTimber
tag

Üdv! Vettünk egy Olympus SH-21 típusú kompakt gépet. Az árához képest elég korrekt masina, de van egy megoldandó probléma, melynek megoldásában kérném a segítségeteket!
Visszajátszva a videót, sajnos azt tapasztalom, hogy nagyon hangosan és majdnem folyamatosan hallatszik az af motor kerregése. A menüben nem lehet kikapcsolni a videó közbeni folyamatos autofókuszt.
Nagyon zavaró, nagyon idegesítő.
Van e ötletetek, hogy mit lehetne tenni ez ellen?
Mivel így használhatatlan szerintetek vissza veszik a boltban?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.