Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14851) .: JuSzT :. válasza Akos96 (#14849) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igen azt most olvastam hogy érdemes elektromos adaptert venni, mert az ügyesen átveri a gépet.

Nem néztem még hogy van e benne olyan funkció, hogy az élő képbe belenagyít.

Attól függetlenül a kijelzőn fogom látni, hogy éppen az élesség hol tart?

(#14852) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#14850) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igen azt láttam hogy mindent azon kell állítani, csak nem tudom elképzelni mit látok akkor a kijelzőn :)

APS-c szenzor miatt jobban bírja a magasabb isot is, de mivel nincs stabim, ezért olcsón keresek több fényerőt, így növelni tudom a záridőt. Összeségében: sötétebb helyeken több éles képet szeretnék :) Inkább csak statikus dolgokra. pl egy szép romkocsma, vagy épület. Akár állványról.

(#14853) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#14852) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az 50-es egy kicsit szűklátó szerintem épületfotóra...a 24-28-as manuál obik meg max f2.8-as fényerővel bírnak..az ennél nagyobblátóak, meg tudtammal már halszemek...
nem tudom, samsungon mit látsz, de majd a samsungosok megmondják... :D soha nem használtam samu vázat, de vannak itt páran, akik manuáloznak is vele...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14854) Akos96 válasza .: JuSzT :. (#14852) üzenetére


Akos96
senior tag

A kijelzőn az élőképbe nagyít bele pontosan ugyanúgy, mint a kitobi esetében, csak nem csinálja automatikusan akkor, ha eltekered a fókuszgyűrűt, hanem egy gombhoz kell hozzárendelni a nagyítást. A nagyított képen jobban látszik, mi éles és mi nem. :)

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#14855) Santiagain válasza jjeahh (#14853) üzenetére


Santiagain
senior tag

Halszem 10mm alatt van.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#14856) Mikisys válasza sanzi89 (#14842) üzenetére


Mikisys
őstag

Próbáld meg az élességet 0-ra és a kontrasztot pedig +2-re állítani és kipróbálni mindkét esetben azonos dolgot fotózva. Zajcsökkentés ki, vagy minimális, lencsekorrekciók kikapcsolva, stabilizátor kikapcsolva.
Ha nincs eltérés, vagy életlen így is-úgy is, akkor irány a szerviz.
(A teszt-képeket nézve, azok sem tökéletesen élesek.)

Üdv!

(#14857) sanzi89 válasza Mikisys (#14856) üzenetére


sanzi89
addikt

Csináltam pár képet, ne a kompozíciót nézzétek, hanem a képeken a különbségeket. Próbáltam úgy beállítani, hogy legyen közeli és távoli rész is. Mindegyik képet 2 másodperc késleltetéssel és állványról fotóztam, így biztos nem generáltam bemozdulást. Akkor a képek:

Gyári SMART (auto) mód
Program mód Kontraszt: 1 Élesség: 2 Stabilizátor: Be (én így szoktam fényképezni)
Program mód Kontraszt: 1 Élesség: 2 Stabilizátor: Ki
Program mód Kontraszt: 0 Élesség: 0 Stabilizátor: Ki
Program mód Kontraszt: 2 Élesség: 0 Stabilizátor: Ki

Szóval, vélemények?

Amúgy ez az egész fotózásos dologgal kezd tele lenni a hócipőm. Volt már többféle gépünk is az évek során, mind olcsó kompakt és mintha az évek előre haladtával egyre szarabbak lennének a képek. Azon is gondolkodtam, hogy ezt eladom, de 100e-et nem akarok elkölteni arra, hogy normális egykattos képeket készítsek. :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#14858) *Ropi* válasza sanzi89 (#14857) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hol kellene lennie az élességi síknak? Mert a képek közepén a végtelenben lévő kertkapu van, ha oda állított fókuszt, akkor minden más életlen.

Egyébként a bejárati ajtó fölötti hullámtető síkjában éles kb.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14859) sanzi89 válasza *Ropi* (#14858) üzenetére


sanzi89
addikt

Na, most olyan kérdeztél, amiről gőzöm sincs. :DDD
AutoFocus bekapcsolva ami Többmezős beállításon van. Van még Középpont, Szelektív meg Témakövető. Lenyomom a gombot, aztán fókuszál a gép oda, ahova akar, nem nagyon tudom befolyásolni. Van manuális fókusz is elvileg, de nem bírtam vele zöld ágra vergődni. Belenagyít a képbe, ami egy zajos mosott szar, amin kb semmi se látszik, pláne nem az, hogy mennyire éles a képrészlet.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#14860) scarabaeus válasza Santiagain (#14855) üzenetére


scarabaeus
őstag

Diagonális van akár 16 mm is.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#14861) kiskornel válasza sanzi89 (#14859) üzenetére


kiskornel
addikt

Huhh... ez akkor user error lesz pedig, mert ezek rendben vannak. Ha lehet állítsd középpontra, vagy egy pontos, vagy minek is nevezik fókuszra, és ne többmezősre!

Furcsa, hogy ez DSLR-eknél is így van. Ha hagyod, hogy az összes fókuszpont aktív legyen, akkor a legközelebbi téma, ami valamely fókuszpont alatt van, az lesz élesre állítva.

Lehet még egy olyan probléma, hogy egyszerűen nem várod ki a fókuszálás végét. Félig lenyom, züm-züm pittyenés, zöld mező, és utána lehet gombot tovább nyomni. Némelyik gép akkor is enged exponálni, ha még nincs vége a fókuszálásnak.

Már a Samu-ról fogalmam sincs, csak általánosságba írtam...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#14862) sanzi89 válasza kiskornel (#14861) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszönöm a tanácsokat, megpróbálok jobban figyelni a dologra. Úgyis megyek két napra a Mátrába, ott lesz alkalmam tesztelni.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#14863) weiss


weiss
addikt

Sziasztok, ha itt valaki lyukkamera expert, meg tudná mondani mi itt a hiba? Túl nagy a lyuk?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14864) Mikisys válasza weiss (#14863) üzenetére


Mikisys
őstag

Berázásos életlenség. (User error, ahogy mások mondanák.)
Lyukkamerával nehéz bemozdulásmentes képet készíteni, alá kell valahogyan támasztani a "készüléket", vagy rögzíteni, hogy ne tudjon elmozdulni.

Üdv!

(#14865) Mikisys válasza sanzi89 (#14857) üzenetére


Mikisys
őstag

Megnéztem a képeket, talán a legutolsó a leginkább elfogadható, de valami baja annak is van.
Valóban, nem lehet látni a élesre-állítási síkot és nehéz ezért eldönteni, hogy hol éles a kép.
Az autofókuszt valóban középső pontra kellene állítani, a fénymérést is, ahogyan ezt lentebb is írják(!) és akkor talán gyorsabban fog a gép reagálni az exponálásra. Ez a beállítás talán elérhető a gépeden és igen, ki kell várni míg a gép beállítja magát az előzetesen súlyozott paraméterek szerint és az exponálást elvégzi. Az exponálást ki kell tartani, nem szabad gombnyomás közben elrántani a gépet, mert észrevehetetlenül is okozhatja a jelzett életlenséget az elkészült képeken. Tehát szépen tartani a gépet, míg kész nincs a kép és megjelenik a kijelzőn. Utána tessék mozgatni, vagy újra célra állni.
Sajnos az összes kompakt gép és néhány Bridge-gép is ilyen lassan exponál, vagyis hajlamos az ember elkapni a gépet, miközben még nem fejezte be az exponálást a gép.

Üdv!

(#14866) weiss válasza Mikisys (#14864) üzenetére


weiss
addikt

Az kizárt, mert le volt téve, és időzítővel volt indítva a fényképező.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14867) qnadam válasza weiss (#14863) üzenetére


qnadam
veterán

a koszok se élesek, szerintem a túl nagy luk lesz az. mekkora lyukat használsz?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14868) weiss válasza qnadam (#14867) üzenetére


weiss
addikt

Cca. 0,4 mm lehetett, ami ugyan nagyobb, mint a kiszámolt 0,266, de nem gondoltam, hogy ennyire rossz lesz az eredmény. Itt van még egy, ezt cca. 0,25 mm-es lyukkal csináltam, de nagyon homályos ez is. Ennél nem is lehet élesebb képet csinálni DSLR-en?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14869) sanzi89 válasza Mikisys (#14865) üzenetére


sanzi89
addikt

Tök láma, pancser, béna kérdés, de mi az az árkategória esetleg konkrét típus amivel egy teljesen analfabéta különösebb állítgatás és bütykölés nélkül, egy gombnyomásra tud mondjuk a fenti képekhez képest szemlátomást jobb minőségű fotókat csinálni? Nagyon fontos volna a méret, mivel 99%-ban hátizsákos vagy bringa túrákon használnám. Zoom nem igazán lényeg, 3-5 bőven elég volna.
Ránézésre például a Samsung NX1000 tetszene, de a gyári objektív nagy, ennél lényegesen kisebb megoldás kellene. Mikor ezt a gépet vettem nézegettem még a Canon SX220-at, de a tesztképek alapján nem nagyon láttam lényegi különbséget, más, praktikussági okokból jobb volt a WB750.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#14870) scarabaeus válasza weiss (#14868) üzenetére


scarabaeus
őstag

Simán lehet, a Micro Four Thirds topikban Marseille199 épp ma is berakott egy lyukkamerás képet, korábban mutatta a technikát is ott, keress lyukra :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#14871) weiss válasza scarabaeus (#14870) üzenetére


weiss
addikt

Köszi!

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14872) qnadam válasza weiss (#14868) üzenetére


qnadam
veterán

lehet élesebbet, a negyed mm szerintem nagyon nagy.

egyébként szerintem inkább érdemes filmre lőni kisebb fókusztávval, úgy sokkal érdekesebb képeket lehet lőni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14873) Byk01 válasza sanzi89 (#14869) üzenetére


Byk01
senior tag

Nézd meg a mft gépeket. Az olympus 14-42-je kb kétharmad akkora, mint a samu 18-55-je.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#14874) Akos96 válasza sanzi89 (#14869) üzenetére


Akos96
senior tag

Ha mindenképp kompaktra van szükséged akkor kérdezősködj itt. Talán ott tudnak valami értelmeset mondani a kompaktokról. :D

Ha később akár belekóstolnál a nemnagyvilágbakattogtatós fényképezésbe is, akkor a helyedben megnéznék egy-két MFT gépet is (régebbi Oly PEN-eket és Pana GF-eket). Használtan - de garival - elég jó árban vannak. Persze ezek is használhatók teljesen automatán, de nem-automatán sokkal több kihozható belőlük. :)

[ Szerkesztve ]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#14875) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Flickr-en most, hol lehet megnézni az össz látogatók számát? :F :R

(#14876) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok. Valakinek van személyes tapasztalata a Lowepro Mini Trekker AW táskáról? Mi a véleményetek róla? Esetleg rendelt már valaki hasonlót e-bay ről? Megbízhatók?

(#14877) flash-


flash-
veterán

én az autófókusz működéséről érdeklődnék,olvastam már erről sok helyen mindenütt ezt irják hogy
Ha a fókusz nem pontos akkor a prizmapár által mutatott két képrészlet egymáshoz képest eltolódik.
de ebből én nem értem meg:( alaphelyzetbe hogy áll ez a prizmapár?és ebből még nem értem hogy mért van egymástól eltolótva?alapból nem egy távolságra van beállitva hanem két különbözőre,és igy hangolódik össze?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14878) *Ropi* válasza flash- (#14877) üzenetére


*Ropi*
félisten

Így.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14879) flash- válasza *Ropi* (#14878) üzenetére


flash-
veterán

na idáig tudtam eljutni én is.de ennél tovább nem:)
értem hogy akkor éles a kép ha a felső és az alsó része a körnek egy képet alkot(a felső az egyik prizmát az alsó a másikat?),de mért van külön?ha egyszer egy pontra "néz" a gép akkor hogy nem ugyanúgy van beállva eleve a két félkőr?vagy a két élesség prizma a gépben egy síkban helyezkedik el?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14880) sanzi89 válasza Byk01 (#14873) üzenetére


sanzi89
addikt

Jó, csak 70k maga az objektív...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#14881) Akos96 válasza sanzi89 (#14880) üzenetére


Akos96
senior tag

Kitben 70k-ért (használtan, de garival) vázat is adnak mellé. :D

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#14882) scarabaeus válasza Byk01 (#14873) üzenetére


scarabaeus
őstag

A Pana 14-42 x-e meg fele sincs az Oly 14-42-jének :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#14883) td


td
senior tag

Hali!

Talán ez a topik lesz megfelelő nekem, bár a kérdésem összetettebb. Van egy Panasonic kompakt gépem, DMC-FS3-as, és bekapcsoláskor azt írja ki, hogy "Please turn the camera off then on again", illetve az objektívet sem tolja ki teljesen. A neten olyat is olvastam, hogy valakinek víz jutott a gépébe, és azt követően lett ilyen, és pont ezért meg is ijedtem, mert fényképeztem tegnap esőben, bár vigyáztam. Igaz, utána kb. 1 órával még bekapcsolt, és csináltam egy jó fényképet, de néhány óra múlva, késő délután már a fenti jelenséget produkálta. Addig semmit nem csináltam vele, a kabátzsebemben pihent.

Ma megérdeklődtem a szervizben, és azt mondták, hogy két eset van: vagy javítható, és akkor 15 ezer forint, vagy lencsetagot kell cserélni, és ilyen komplikáltabb esetnél egyedi árajánlat van. A 15 ezer az pont annyi, mint amennyire számítottam, nem kevés, de kevesebb, mint egy új gép, és ha megjavítják, használhatom a jól megszokott gépemet. Újat nem szívesen vennék. Nem is tetszenek, talán már ugyanazok a funkciók sincsenek bennük meg (pl. alkalmazott rekesz és záridő kiírása, "Starry night" hosszú záridős felvétel stb.), illetve a menüjük is lehet, hogy valami díszesebb, de lassabb verzió.

A kérdésem, hogy volt-e már valakinek ilyen problémája, javíttatta-e, és ha igen, milyen volt a tapasztalata? Mióta működik úgy a gépe? Sérült-e az a gumi tömítőgyűrű a szervizelés során, ami az objektív körül van? Vagy egyéb rossz tapasztalat volt-e javítás után?

Láttam a neten, hogy több embernél előjött ez az üzenet, és úgy javították, hogy hozzáütögették az asztalhoz vagy a szönyeghez, több oldaláról is. Ez tényleg működhet?

Illetve úgy általánosságban egy utóiratos kérdés a végére: mennyi ideig szokták bírni ezek a kompaktok, mikor használódnak el, hány ki-be kapcsolás után? Van erre valami gyári közelítés?

Bocs a hosszú szövegért!

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#14884) cattus


cattus
őstag

Sziasztok!

Az a kérdésem lenne, hogy hogyan lehet egy memóriakártya firmeware-jét frissíteni? Ugyanis a Canon 1100D-m firmware frissítésnél azt az üzenetet dobja ki, hogy "A firmware-es memóriakártya frissítést igényel". ML-t akarok feltenni rá ahhoz meg frissíteni kell a gép gyári firmware-ét, de így nem engedi.

Do the thing!

(#14885) HollyBoni


HollyBoni
veterán

[link]

Az ilyen képeket hogyan készítik, ahol ennyire látszódnak a csillagok, és a tejút? Az oké hogy hosszú expó stb, kép adatai megvannak. Tiszta ég, és nagyon távol kell lenni mindenfajta fényszennyezéstől?

(#14886) cattus válasza HollyBoni (#14885) üzenetére


cattus
őstag

Ahogy mondod. Újhold, valamint várostól, lámpáktól, bármiféle fényszennyezéstől mentes környezet ajánlott. Itt is elég jól látszik a városi fény hatása.

Do the thing!

(#14887) copass válasza cattus (#14884) üzenetére


copass
veterán

a vázat firmware-jét frissíted
gúgli szörcs canon1100d firmware

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14888) scarabaeus


scarabaeus
őstag

"A firmware-es memóriakártya frissítést igényel"
Ez is egy szép nagy leiterjakab.
Az eredeti úgy szól, hogy "Memory card containing firmware is required to update". Az pedig azt jelenti, hogy a frissítéshez szükséges egy memóriakártya, amire fel van másolva a firmware.

Szerk.: Az jut eszembe róla, amit évek óta látok, verziófüggetlenül, népek fájlnevei "Másolat eredetije" szöveggel megtoldva :)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#14889) Mikisys válasza sanzi89 (#14869) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem tudom konkrétan mire gondolsz?
Talán a Pentax-Q rendszere?
Samsung, amit már néztél?
Amelyik gép kicsi, az többnyire lassú működésű kompakt-gép, annak összes előnyével és hátrányával.
Amelyik gép gyors működésű az már a Bridge-kategória, vagy feljebb a DSLR-gépek kategóriája.
Egy gép vételekor ne csak az ár-használhatóság-felszereltség-méret legyen fontos, hanem összességében minden.
Nehéz a döntés.

Üdv!

(#14890) Mikisys válasza td (#14883) üzenetére


Mikisys
őstag

"Kapcsolja ki, majd ismét be a gépet" - ezt jelenti a kijelzett felirat.
Utána nem csinál semmit?
Szemmel láthatóan van-e valami kosz, sérülés, pára, víznyom a gépen?
Elemet, vagy akkut ki kell venni, ott is belenézni, hagyni száradni esetleg.
Bekapcsolva kellene hagyni kb.15-20 percig, ha utána sem akar funkcionálni, akkor irány a szerviz.

Üdv!

(#14891) sanzi89 válasza Mikisys (#14889) üzenetére


sanzi89
addikt

Az a gond, hogy én se tudom mi lenne a legjobb. Fontos lenne, hogy ne nagyon legyen nagyobb, mint a mostani Samsung WB750, Auto módban csináljon szemmel láthatóan jobb képeket, mint a mostani és nem ártana, ha 100k alatt megállna a dolog. Később se akarom buzerálni, legyen minél egyszerűbb, kompaktabb, csak csináljon rendes képeket különösebb varázslás nélkül.

Egyéb másodlagos igény a 720p-s videó és az, hogy USB-ről a gépben tölthető az aksi.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#14892) HollyBoni válasza sanzi89 (#14891) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nikon 1, Pana GF, Olympus cserélhető obis gépeket nézegesd szerintem. Talán a Nikon 1 10-30-as obival a legkisebb, nem rossz kis gépek ezek.

[ Szerkesztve ]

(#14893) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok,

Nem tudom van e másik topik de nem találtam, ha igen linkeljetek légyszi :)

Lehet olyan, hogy egy tölthető aksi kb 2 töltés meg 2 használat után egyszerűen meghal és hiába töltöm fel utána 2 kép és vége? Egy panasonic kompakt fényképezőben lenne használva.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#14894) Akos96 válasza sanzi89 (#14891) üzenetére


Akos96
senior tag

Most így hirtelen az akciós XZ-1 jut eszembe, MILC-ek közül pedig talán a Nikon 1 J2 11-27.5 mm-es kitobival. Én ezekre néznék rá, illetve feltenném a kérdésemet a kompaktos topikban is, hátha ott többet is tudnak ajánlani. :)

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#14895) cattus válasza sanzi89 (#14891) üzenetére


cattus
őstag

Esetleg kicsit drágábban: Olympus PEN E-PM1 14-150 -> ~120-130k
Vagy ugyanez a váz és az átfogás, csak 2 objektívvel (14-42 és 40-150): ~100k

Do the thing!

(#14896) Fandango válasza szabonagyur (#14893) üzenetére


Fandango
veterán

Ez a topic kapcsolodik a kerdesedhez, kerdezz ra itt is, hatha lesz valasz.

(#14897) SkyLaci


SkyLaci
őstag

sziasztok.
Van olyan PC-s alkalmazás ami egy csoportkép sorozatból kiválogatja mindenkinek a legjobb arcát és egy jó képet csinál a sok hasonló csoportképből? (tudom, biztos megcsinálható manuálisan photoshop-pal, de nem értek hozzá annyira)
(sok fényképezőgép, és telefon tud már ilyet rögtön a fotózáskor, nem vagyok híve az ilyen parasztvakító trükköknek, de most mégis jól jönne)

(#14898) Akos96 válasza SkyLaci (#14897) üzenetére


Akos96
senior tag

Honnan tudja egy program, kinek melyik a legjobb arca? Én pl. akkor vagyok a legszebb egy képen, ha nem nézek a kamerába. ;]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#14899) SkyLaci válasza Akos96 (#14898) üzenetére


SkyLaci
őstag

jó kérdés, de biztos van rá valami módszere, vagy az is jó ha felkínálja az arcokat, nekem meg csak ki kell választanom hogy melyiket tegye bele

(#14900) Akos96 válasza SkyLaci (#14899) üzenetére


Akos96
senior tag

Én nem hiszem, hogy létezik olyan csodaprogram, ami hibák nélkül, teljesen automatikusan "odaphotoshoppolja" a megfelelő fejet a megfelelő nyakra. Inkább szólíts fel mindenkit, hogy "nézzetek szépen, mert csak egy képet csinálok" és kész. ;]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.