Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14101) total90 válasza weser (#14100) üzenetére


total90
veterán

Nem is biztos, hogy lehet... Sok vakunál nem lehet :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#14102) didros válasza JohnyBlue (#14076) üzenetére


didros
senior tag

Köszönöm, végül maradtam a Picasánál, ezt már ismerem valamennyire.
Még egy kérdés: Milyen programmal lehetne a kiválasztott képekre A fotózás dátumát (EXIF adatból) rányomni a képek jobb alsó sarkára tömegesen? Ilyet sajnos nem tud a Picasa.

(#14103) copass válasza didros (#14102) üzenetére


copass
veterán

irfanview-el rátudod pakolni a szöveget a képre.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14104) qnadam válasza didros (#14102) üzenetére


qnadam
veterán

xnview is akár, vagy a fentebb említett irfan

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14105) copass válasza qnadam (#14104) üzenetére


copass
veterán

xnview kényelmesebb, de mire megtaláltam hogy szöveg hozzáadása! :D vízjelnél kerestem

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14106) didros


didros
senior tag

Köszi a tippeket! Na még egy utolsó kérdés:
A fotóim 4:3 oldalarányúak. A DM-ben az olcsóbb képek pedig 13:10cm. Ha nem is nagy a különbség, azért van... Ezt Ti hogyan orvosoljátok? Ráhagyjátok a DM-es szoftverre, hogy vágjon le belőle? Vagy előre formázzátok a képeket? Tömegesen? Milyen programmal? Félek, nehogy éppen a frissen rárakott dátumot vágják le róla.

(#14107) copass válasza didros (#14106) üzenetére


copass
veterán

a dm-es cofternél lehet finomhangolni a vágást, cewes, cucc asszem, mutatja is hogy mit vág le.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14108) rii


rii
nagyúr

sziasztok!

azt szeretném megkérdezni, hogy
- 60.000-ből milyen tükörreflexest lehetne venni használtan, egy kezdőnek?
- mennyi expo az ami miatt még jó véletlnek számít?
- a túl sok exponálás miért gond (pld. 60.000) ?
- egy Canon 350D-ben milyen előre beállított üzemmódok vannak?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14109) total90 válasza rii (#14108) üzenetére


total90
veterán

Szia,

-én igyekeznék minél újabbat venni
-géptől is függ, de belépő tükrösöknél azért 50 000+ már elég sok... olyan 20 000 körül jó lehet szerintem.
-egyszerűen használódik a rendszer, mint az autóknál a km
-auto, éjszaka, naplemente... és kb. mint a többi gépben, a szokásosak, viszont ha már tükröset veszel, akkor érdemes nem auton fotózni ;)

60k-ból obival együtt akarsz gépet venni? Ennyiből egyébként találni a 350D-től már jobbat obival, teszem azt 400D...

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#14110) jjeahh válasza rii (#14108) üzenetére


jjeahh
nagyúr

milc, pl. pana g1, gf1, g2, olympus e-p1, e-pl1, e-pm1 stb szóba sem jöhet? újabb, szebb állapotú vázak, kevesebb expo, cmos szenzor, jó jpeg motor, okosabb autó mód, kis méret...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14111) rii


rii
nagyúr

(#14109) total90 nagyon köszönöm, megnézzük akkor a 400D-is
autó mód azér kell, mer havercsaj rászokott .-) és persze lehetne PS-sel is előállítani régihatású képet, vagy fekete-fehéret, mégis könnyebb csak módot váltani …

vagy fotós körökben mekkora szentségtörés PS-ben utánhúzni egy képet, színkezelni, szaturáció?

(#14110) jjeahh: tavaly előtt vettünk másik havercsajnak egy E-PL1-est, több már mint egy éve nyúzzák, naggggyon jó gép (szintén PH-s instrukciókat követtük a vásárlásál) de érzik a gép határát … ezért lenne jó egy tükrös profibb gép is … és 60 a keret. Ha ez E PL1 lentebb menne 90-ről akkor el tudnánk rajta gondolkozni ... de egyelőre nagggggyon tartja magát ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14112) .: JuSzT :. válasza rii (#14111) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Milc is van használtan, nem csak 350D :)

Nem hiszem hogy egy 350D jobb ennél az Oly-nál.

(#14113) fattyu válasza .: JuSzT :. (#14112) üzenetére


fattyu
veterán

A 350d már elnézést de kiröhögi a pl1 et. Az a szenzor szörnyű és borzalmas amint 400as iso fölé akarsz menni.

Volt nálam pl1 két hétig isten látja próbáltam megkedvelni. 350dt meg a mai napig használok. IQban egyszerűen nem egy szint a kettő.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#14114) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#14112) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az e-pl1 jobb szerintem, viszont van pár dolog amiben alulmarad...pl záridő, gyengébb beépített vaku, kisebb szenzor, emiatt gondolom magasabb zajszint... használtan kb a 350d-vel egy árban mérik... viszont e-pm1-ek sem drágák, nincsenek annyira lestrapálva, mint az öreg canon, és az már minden téren jobb a 350d-nél, (kivéve a zajszintet) van vázstabija is azt hiszem..szóval bármilyen öreg manuállal stabilizálva vagy :) ...max a markolat hiányozhat, de pótolhatod egy jó bőrtokal...szerintem a 350d határait is érezni fogod amúgy...attól függ, mire, hogyan szeretnéd használni...

(#14113) fattyu: látom megelőztél, igen, ez igaz...engem is zavar, pl gyenge fénynél, mondjuk kocsmafotózáskor...vakut meg mindíg nem használhatsz...a canonnak viszont 1600 a max állítható iso..sőt még a 450d sem tudja a 3200-at...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14115) fattyu válasza jjeahh (#14114) üzenetére


fattyu
veterán

záridő, kereső, szenzor ( dof ÉS zaj ) megfogható méret. az a vázstabi meg egy kalap kaka... valóságban kb ha egy stopot ér akkor megengedő voltam.

Hátrány nincs LV meg nagyobb ( ami éppen nem is feltétlen hátrány )

Ne érts félre. Nem a milcek ellen beszélek. A sony szenzoros uj hullám már rendben van, de a pl1 még semelyik tükrössel nem veszi fel a versenyt.

szerintem

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#14116) jjeahh válasza fattyu (#14115) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem értlek félre, a zaj engem is zavar, amint írtam az előzőben...viszont ő tudja mi fontos neki, van amiben egy milc jobb választás (újabb váz, jobb állapotban, kicsi, könnyű, ha oly-vázstabi, nagyobb felbontás, ha pana g1, kihajtható kijelző, lv, feltolhatsz egy adapterrel bármilyen manuál obit stb...), van amiben 350d (markolat, ha nem g1-hez hasonlítjuk, kereső, nagyobb szenzor, kisebb zajszint, stb...) szóval attól függ mire kellene a cucc...én is pár hónapja ismerkedek egy mft-vel, viszont majd lehet egy dslr lesz belőle, vagy sony szenoros mft, fogalmam sincs...vagyis nem állok egyik oldalon sem :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14117) rii


rii
nagyúr

a minél kisebb zaj, és a minél nagyobb érzékelő lenne sztem'a fontosabb
meg hogy minél sötétebb fényviszonyonok közt, bealkonyultabb időben is lehessen vele szép képeket csinálni

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14118) qnadam válasza didros (#14106) üzenetére


qnadam
veterán

nem tudom, változott-e, de régebben a rövidebbik oldal volt fix, a hosszabb pedig követte a képarányt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14119) .: JuSzT :. válasza rii (#14117) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

hosszú záridő, állvány, iso100.

(#14120) rii válasza .: JuSzT :. (#14119) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm
- állványok mi pézé' vannak?
- illetve -mondjuk ha maradunk a 350D-nél- a 350D-hez milyen árbna vannak még objektívek, amik felé érdemes elkacsintgatni?
- ISO-val kapcsolatban nem kérdezek megpróbáltam guglizni .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14121) .: JuSzT :. válasza rii (#14120) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Megoszlóak a vélemények.

De a többség szerint 10-15e ft körül indulnak azok, amik már használhatóak. (nem hama)

stabil, nem fújja el a szél, könnyű, összecsukható, táska van hozzá, normális fej van rajta. ilyesmi.

Obik

Elsőre vedd meg, ki tudja milyen obival sikerül megvenni, és akkor utána szemezgess innen.

Esti fotóra fényerős kell neked. F2.8 tól lefelé. Gyújtótáv/látószög függ attól milyen témát fotózol, neked mi fekszik jobban.

[ Szerkesztve ]

(#14122) hun620


hun620
aktív tag

El akarom kezdeni a timelapse készítést, és mivel eléggé zabálja a zárat arra gondoltam, hogy inkább veszek egy másik Canon vázat, mert az már kb. annyiból kijön, amennyi egy zárcsere lenne az 550D-mbe, és akkor már egy váz jobb befektetés lenne: egy 450D kaliberű vázra gondoltam, obi nem kell. Mi a véleményetek? :)

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#14123) kiskornel válasza hun620 (#14122) üzenetére


kiskornel
addikt

Igen. Én se szívesen tennék a 7D-be sok-sok ezer expot 2-3 percnyi videóért. Erre jó a lestrapált másod váz. Én is inkább a 450D-mmel állnék neki ilyen projektnek.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#14124) csacsi77 válasza rii (#14108) üzenetére


csacsi77
senior tag

Egy 450D jó lehet kezdésnek. Hozzá egy új obi és már lehet is fényképezni. Persze kisit több, mint a 60 eFt, de van rá garancia.

Öreg fater megoldja!!!!

(#14125) rii


rii
nagyúr

nagyon köszönöm a segítséget .... !!!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14126) JackFeryll válasza rii (#14120) üzenetére


JackFeryll
őstag

10-15 ezres állványt max kompakthoz. Kétfajta állvány van olcsó és jó. Szerintem a legolcsóbb normálisabb állvány a Cullman Magnesit 525, vagy a Manfrotto 294 (bár azt nem ismerem).

(#14127) colos@@


colos@@
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék venni egy komolyabb, nem belépő szintű állványt. Több hete nézegetem és ma megragadtam a Cullmann Magnesit 528-as állványnál.

A kérdésem az lenne, hogy a mostani konfigomat ( Canon 600D + 18-55-ös obi ) megbírja és stabilan fogná is? A későbbiekben majd szeretnék venni rá komolyabb obit, mondjuk teleobit aminek jóval nagyobb a súlya is, mint a mostaninak.

Mi a véleményetek erről a termékről? :)

(#14128) JackFeryll válasza colos@@ (#14127) üzenetére


JackFeryll
őstag

Nekem 525 van. Ennyit simán elbír. Persze jó fejet kell rá venni.

(#14129) colos@@ válasza JackFeryll (#14128) üzenetére


colos@@
csendes tag

20e Ft körüli értékben milyet tudnál ajánlani?

Neked milyen fej van rajta? Tudnál ajánlani egy jófajta 3D fejet?

[ Szerkesztve ]

(#14130) JackFeryll válasza colos@@ (#14129) üzenetére


JackFeryll
őstag

Nekem gömbfejem van, de 3D fejet akarok venni, mivel 90%-ban tárgy/ételfotózom.
Én kettőt néztem ki magamnak:
olcsóbb :16 ezerért Giottos MH5001
drágább: 36 ezerért Manfrotto 808RC4

[ Szerkesztve ]

(#14131) rii válasza csacsi77 (#14124) üzenetére


rii
nagyúr

rákérdeztem a hirdetőnél .... 51.000 expo van benne

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14132) Yipp


Yipp
tag

Sziasztok! Egy Nikon D5000 vadonat új, gyári 18-55-ös obival mennyit érhet garancia nélkül? Nem tudom, hogy eladni vagy használni érdemes ugyanis egy D3000-eset már használok. Köszi!

(#14133) csacsi77 válasza rii (#14131) üzenetére


csacsi77
senior tag

Na az már kicsit sok. Persze nem kizárt, hogy elmegy még ugyanennyit, de így már kockázatos. Egy magasabb kategóriás váznál még beleférne (én is hirdetek egy 50D-t 42e expóval), de itt szerintem már túlmegy azon a határon, hogy "belefér"....
Ám csábító a fél év garancia.

Öreg fater megoldja!!!!

(#14134) csacsi77 válasza Yipp (#14132) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nem hinném, hogy 60-65 eFt-nál többet kapnál érte.

Öreg fater megoldja!!!!

(#14135) cOxeR válasza Yipp (#14132) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezek szoktak a lopott kategóriás termékek lenni... új eszköz, aminek nincs garanciája? :U - mondjuk nem is értem, hogyan lehet vadonat új... :U

[ Szerkesztve ]

(#14136) Zaied válasza cOxeR (#14135) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Mondjuk külföldről származó termék, aminek itthon nem érvényesíthető a garija, szerintem gari nélkülinek minősíthető. De a többi lehet tényleg lopott XD
Vagy sose volt még kibontva, de a garanciaideje már lejárt, akkor is lényegében új még.

[ Szerkesztve ]

(#14137) cOxeR válasza Zaied (#14136) üzenetére


cOxeR
Ármester

Persze, de akkor azt írják, hogy külföldi beszerzés...
Sose volt kibontva termék? :DDD

(#14138) *Ropi* válasza cOxeR (#14135) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én vettem már úgy vázat, hogy a gazdája ajándékba kapta a Canon Hungáriától valamilyen közeli ismeretség útján. Camerában lekérdeztem, visszaigazolták, ennyi... :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14139) .: JuSzT :. válasza Zaied (#14136) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

(#14140) Zaied válasza cOxeR (#14137) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Vannak akik elrakják, abban a reményben hogy később még érhet valamit, vagy csak egyszerűen megveszik és aztán valamilyen okból még se lesz rá szükség pl.: vesz egyet, de közbe kap ajándékba is egyetXD
de túl sok a ha, de nem is lehetetlen

[ Szerkesztve ]

(#14141) Zaied válasza .: JuSzT :. (#14139) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

mire gondolsz mindkettőn van gari nem?

(#14142) .: JuSzT :. válasza Zaied (#14141) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Persze.

Azért raktam ide be, mert ennyi erővel ez is lehetne lopott, ha csak azt nézzük hogy ez is 25e ft körül van, mint expresszen

(#14143) Zaied válasza .: JuSzT :. (#14142) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

jah értem, egy papírral rendelkező boltnak reméljük nem lopott árura adják a működési engedélyt :D

(#14144) Sokimm válasza rii (#14131) üzenetére


Sokimm
senior tag

Ha szabad egy kis reklámot generálnom: Eladó a 30D-m, magnézium váz, gyors kép sorozat, stabil tükör, és mindez kb 1000 expós zárral! (még bír 100.000-t kb) (friss csere, Csurgó László által). Mindezt 48-ért vettem, amihez bővítés gyanánt még utólag vettem egy eredeti távkioldót (fém csatlakozó, nem után gyártott műanyag, ami nem kattan, ha benn van a helyén), +4k, és egy sandisc ultra III 4gb cf kártyát 2k-ért... (jah és egy m42 es chipes adaptert, 3k-ért)

Szóval ha eltekintek attól, hogy ilyet árulok típusváltás miatt, akkor azt mondanám, írj privit, ki is próbálhatod. :DDDD

(#14145) Sokimm válasza Sokimm (#14144) üzenetére


Sokimm
senior tag

Jah és ha nem is lennél a jövőben vevő a gépemre, akkor is lebeszélnélek az aluvázas gépekről.
Strapabíró, élettartamban is hátrányos a magnéziumosokhoz képest. (főleg ilyen árkategóriában csak pár plusz megapixelt kapnál, ami monitoron nem is kivehető különbség...)

Vagy ha tényleg "csajoknak való" gépet akarsz, akkor meg én is MILC felé terelnélek, mert már 70 környékén kezdődnek a sony nex-3-5 je, amire egy konica hexar 1.4 obival szerintem brutálisan aratnál! :) Mozgékony, jó, és még előre csomó fénybizbasz beállítása is van. :D (bár nem tudom minek, ha van minden háztartásban egy ps :P)

(#14146) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

sziasztok
nemsoká megrendelem az első tükörreflexesemet (Canon 600D) és szeretnék venni mellé egyből egy állványt is, de erre nem szeretnék túl sokat költeni. ezeket néztem:
[link]
[link]
[link]

melyik lenne a legmegfelelőbb? van különbség ilyen kis árkategóriában?
:R

(#14147) Sokimm válasza Telomanikus (#14146) üzenetére


Sokimm
senior tag

Hamát nem szeretem (nekem is volt). :\

[ Szerkesztve ]

(#14148) A Zéé válasza Telomanikus (#14146) üzenetére


A Zéé
addikt

egy babzsák, vagy egy nagy zacskó rizs.
Ezeket felejtsd el. Fater vett hasonlót magának... 1x rá is került a videokamerája, és azóta se lett kinyitva, mert annyira semmire való.
szerk: ja nem, bocsi eszembe jutott, használja még, ebből lett a légpuska golyófogó állványa.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#14149) .: JuSzT :. válasza Telomanikus (#14146) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Inkább gyűjts még egy 10 est mellé.

(#14150) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Azta :F pedig azt hinném egy állványon mi rossz lehet :DDD na akkor esetleg ez?
:R

szerk.: egy buta kérdés:D : ehhez már nem kell semmit venni ugye? tehát erre fel lehet tenni a gépet így ahogy van? :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.