Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15251) copass válasza Sajnospogi (#15250) üzenetére


copass
veterán

igen, csak mov.
freemake video converter
ez a legegyszerűbb és legjobb, tömörítési rátán kell változtatni ha nagyon rossz a képminőség a mov-hoz képest. 2048 az elég 848x600 hoz (csak nem egy panasonic lumix ls80?)
1280x720-hoz már nem árt a 4096,8192

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15252) Sajnospogi válasza copass (#15251) üzenetére


Sajnospogi
csendes tag

Szia!
Köszi a segítséget, nem nagyon értek a témához :)
De eltaláltad pana dmc ls80 :C de le szeretném cserélni egy korszerűbbre, ami jobban videóz és még akár szebb képet is készít, mondjuk nem rossz ez a gép, csak a videója gyenge. Jobb volna egy full hd. Ezért néztem a nikon s6300 és canon sx240-et szóbajött az olympus sh21 is.

Megpróbálom amit írtál. :R

(#15253) qnadam válasza Sajnospogi (#15250) üzenetére


qnadam
veterán

van amiből mp4 jön, vagy beállítástól függően egy avchd szerkezetben mts, de még az avi is előfordul.

belül ezek általában mjpeg tömörítésűek (inkább régebbi gépeknél), azokat a tévék amúgy se nagyon játsszák le, hiába tennéd át akár veszteség nélkül avi konténerbe, újabban meg h264, annál még inkább van esélyedl. de az jó eséllyel már úgyse mov.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15254) bck.ek


bck.ek
tag

Üdv, valakinek esetleg megvan az alábbi Trey's Presets Package ?? :R vagy megtudná szerezni , nagyon keresem de nem találom :D

(#15255) Fandango válasza bck.ek (#15254) üzenetére


Fandango
veterán

Ahogy a masik topicba mar irtam, ez mar warez lenne. De tudok egy jobbat, vedd meg!

(#15256) bck.ek válasza Fandango (#15255) üzenetére


bck.ek
tag

Bocsi , megoldódott :R :) elnézést :)

(#15257) INTELligent


INTELligent
senior tag

Mennyi értelme van a nagy (6400,12800,stb...) ISO értékeknek? Ez nem olyan,mint a megapixel-háború?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#15258) copass válasza INTELligent (#15257) üzenetére


copass
veterán

kevés fénynél nem árt a magas iso.
nem.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15259) INTELligent válasza copass (#15258) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszi. Kevés fénynél melyiknek van nagyobb jelentősége: a blendenyílásnak vagy a magas ISO-nak?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#15260) copass válasza INTELligent (#15259) üzenetére


copass
veterán

blende. nagyfényerő 1.8-nál már elég beltérben este az iso1600 is vaku nélkül.
na de, itt jön a szenzor, minél jobb annál jobb a képminőség magasabb iso-nál is, pölö 5d mark 2-3.
ezeknél 2.8-on olyan képminőséget hoz nagy isonál hogy csak nézel, ami egy 1100d már iso1600-nál is gyengül elég szépen, dinamikának meg annyi.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15261) *Ropi* válasza copass (#15260) üzenetére


*Ropi*
félisten

"blende. nagyfényerő 1.8-nál már elég beltérben este az iso1600 is vaku nélkül."

Azért ezt nem merném ilyen magabiztosan kijelenteni: fotóztál már gyertyafény keringőt? ;)

ISO3200 F1.8 1/60-ot ad kevés háttérfénynél, ez még mozdulatlan portréalanyokra is csak hellyel-közzel elég. Főleg, ha APS-C vázad van. Egyrészt nem lesz elég záridőd, másrészt mert a kis mélységélességi síkból könnyen kiesik a célpont.

Tehát a blende és az ISO egyformán számít: előbbi azért, hogy ne papírvékony mélységélességed legyen, utóbbi meg azért, hogy ne mozduljon be a témád, ha nem akarod.

Az 5D3-am ISO 12800-on kevesebb zajt ad, mint a 40D-m 1600-on. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15262) INTELligent válasza copass (#15260) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszi a válaszokat copass és *Ropi*!

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#15263) copass válasza *Ropi* (#15261) üzenetére


copass
veterán

gyertyafény elég szélsőséges eset. átlagos felhasználásrá gondoltam.enerdzsitakarékos égő.
nem akartam bonyolítani a dolgot.
jah 5d3 kérem úgy könnyű :-)

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15264) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Ilyen, vagy hasonló jellegű éjszakai képeket szeretnék csinálni:
[link]

Azt olvastam, úgy kell, hogy elkészítem a képet amit gondoltam, majd letakarva a lencsét ugyan azzal az exp. beállítással lövök egy fekete képet, majd utómunka folyamán a fekete képet kivonom a rendesből és megkapom a szép éjszakai képet.

Ezzel nincs is bajom, de valahogy nem jön össze nekem ez a kivonás! Tud valaki egy olyan progit mondani, amivel könnyedén meglehet csinálni? Már jónéhányat próbáltam, de jött össze.

Volt olyan progi, ahol már odáig sem jutottam el, hogy a két képet egy "fájlban" két különböző rétegre tegyem...
A gimpben pl. ez még ment, viszont a kivonásnál (feltéve, hogy jól csináltam) csak annyit tudtam elérni, hogy sötét lett a kép, de attól még pont ugyan úgy nézet ki mint előtte!

Van valakinek ötlete, vagy egy jó leírása, amiből kiderül, hogy hol rontom el? :F

Thx. :R

Eladó cuccaim: -

(#15265) csacsi77 válasza Kvazár (#15264) üzenetére


csacsi77
senior tag

Mindenképpen hozzá kell nyúlni a képhez, de nem úgy, ahogy te mondod. Én legalábbis nem így csináltam.
Beállítottam a blendét f/16-ra, az ISO-értéket 100-ra, esetleg 200-ra, a záridőt pedig kiadja a gép, bár kis gyakorlással már M-módban is menni fog. A stabit kikapcsolod az objektíven (ha van), az UV-szűrőt letekered (ha van), bekapcsolod a tükörfelcsapást (ha van) és már nyomhatod is az időzítőt 10 mp-el, hogy biztos ne mozogjon a kamera. Persze az egészet állványon csináld és RAW-ban.
Aztán jön a PS Lightroom, ahol aztán beállítod a fehéregyensúlyt, a zajszűrést, az élesítést, a horizontot és még egy csomó mindent, aztán már kész is az ilyen kép:

Öreg fater megoldja!!!!

(#15266) qnadam válasza Kvazár (#15264) üzenetére


qnadam
veterán

a zaj kivonását megcsinálja a gép is ám, ha úgy van beállítva.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15267) *Ropi* válasza copass (#15263) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem könnyebb, sőt...Érzésre ~1,5x nehezebb: rendesen húzza a vállamat. ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15268) copass válasza *Ropi* (#15267) üzenetére


copass
veterán

legalább stabilan tudod fogni!:D kipróbáltan egyszer egy 5dmk2-őt már nem tudom milyen obival, asszem 17-40 vagy vmi ilyesmi. fú az obi nehezebb volt mint az 1100D-m a sonnarral!:D
trabi-ferrari érzés,úúúú mindenhogy, eleve leragadtam a keresőnél, kulcslyuk vs. ablak!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15269) copass válasza qnadam (#15266) üzenetére


copass
veterán

iso 100-on nem szűr a váz zajt, iso 1600-nál meg ha szűr is akkor se lesz a legjobb, mivel a váznál jobb az LR zajszűrő algoritmusa.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15270) Kvazár válasza csacsi77 (#15265) üzenetére


Kvazár
őstag

Jó kép lett! :R

Viszont tudsz egy leírást dobni nekem, hogy miket szoktál még állítani? Mert a "és még egy csomó mindent" alapján kicsit tág maradat azoknak a lehetőségeknek a határa, amiket tekergethetek! :U :R

Eladó cuccaim: -

(#15271) *Ropi* válasza copass (#15268) üzenetére


*Ropi*
félisten

El tudom képzelni: még a 40D keresője után is olyan, mintha panorámaablakon néznék ki. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15272) ronaldu98


ronaldu98
tag

Sziasztok!
Van nekem egy Panasonic Lumix dmc fz20 típusú fényképezőgépem, már pár éve használjuk és eddig semmi gond nem volt vele, viszont mostanában mikor fotózok vele a képeket mindig kétszer menti el. Egyszer a normális eddig is használatos JPEG-be, másodszor pedig valami .tif-be ez még nem lenne baj viszont mivel nekem csak egy 512Mb-os memóriakártya van a gépemben ezért már olyan 40 képtől is tele lesz a tárhely továbbá ezeket a gépre felmásolni egy örökké valóság, szóval a kérdés hogy nem tudja-e valaki hogy hogy kell ezt kikapcsolni. :F
Előre is köszönöm. :)

(#15273) scarabaeus válasza ronaldu98 (#15272) üzenetére


scarabaeus
őstag

Vissza kell rakni JPEG-re. TIFF-re van állítva, készít ezt is, azt is.
Tettem már akkut az öreg gépbe, megnéztem:) REC menü, Quality, Tiff helyett a második, a jó minőségű jpeg kell.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#15274) ronaldu98 válasza scarabaeus (#15273) üzenetére


ronaldu98
tag

Köszönöm szépen. :R

(#15275) weiss válasza csacsi77 (#15265) üzenetére


weiss
addikt

Miért jó, ha annyira szűk a blende? Ilyen képnél nem látom értelmét.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#15276) copass válasza weiss (#15275) üzenetére


copass
veterán

azért kell a szűk blende, mert akkor a gép belő hozzá egy elég hosszú záridőt.
ezért kell manuálban éjszakai képet készíteni f8 iso100 10-15 mp és kész.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15277) weiss válasza copass (#15276) üzenetére


weiss
addikt

WUT? :F Ezt most nem értem. Az automatika cca. mindig jó záridőt lő be.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#15278) csacsi77 válasza Kvazár (#15270) üzenetére


csacsi77
senior tag

Köszönöm! :DD
Ezen a képen a Dunát külön állítottam be. Más a fehéregyensúly, volt expozíció-eltolás, tologattam a csúcsfény-csúszkát és az árnyékok-/feketék-skálán is állítottam.
Nekem ez a könyv sokat segített.

Öreg fater megoldja!!!!

(#15279) fattyu válasza copass (#15276) üzenetére


fattyu
veterán

de az f16 már öngól...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15280) Kvazár válasza csacsi77 (#15278) üzenetére


Kvazár
őstag

Hmm... Ilyet is lehet benne csinálni, hogy nem csak az egész képet állítgatod?! :Y
Sokat kell még olvasnom...

Köszi a könyv tippet! :R :R

Eladó cuccaim: -

(#15281) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nem nagyon találtam jobb topikot, úgyhogy ide írom.

Adott egy Canon PS SX220HS digitális fényképezőgép. A kép/videó/hangminőség javítására csak FW cserélésével van esélyem? Van rá CHDK, ha jól olvastam. Van benne rizikó, hogy elrontsam a fényképezőmet vele?

Milyen lényegi változásokat tapasztalhatnék azzal az FW-vel?

:R

(#15282) copass válasza fattyu (#15279) üzenetére


copass
veterán

ollózva !:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15283) scarabaeus válasza Vasinger! (#15281) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nekem megvolt szinte minden firmware a gép javítási procedúrája alatt, de nem vettem észre semmi különbséget képminőségben a verziók közt. Videót nem sokat készítettem, abban sem vettem észre amúgy változást. A CHDK nem firmware, csak a firmware telepítési eljárásával memóriába jutó hack, de az sem különösebben szól bele a képminőségbe, programozhatóvá teszi a kütyüt és el nem érhetővé tett funkciókat tesz elérhetővé.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#15284) Digger


Digger
senior tag

Kérdeztem már másutt is, de még nem kaptam választ a problémámra!
Adott egy Fujifilm S4500-as gép, aminek blendeprioritásos módban, nagylátószögű állásban mindössze 2 érték, tele állásban 3 érték választható! Azt irják az adatok között, hogy a nagyobb érték ND szűrővel van megoldva. Ez most azt jelenti, hogy ebben a gépben nincs is blendeszerkezet és helyette az ND szűrővel csökkentik a bejövő fényt? A módtárcsa "A" funkciója így csak parasztvakítás? Ma kezembe akadt egy hasonló árfekvésű Samsung gép is (a típusszámát nem jegyeztem meg) és ha jól néztem ennek is hasonlóan van megoldva a blendeprioritás üzemmódja, itt is csak két értéket engedett állítani. Erről az ND szűrős megoldásról miért nem lehet sehol sem leírást találni, mik az előnyök és a hátrányok? A szűrőt hogyan kapcsolják be? Az optikában van egy fizikailag létező szűrő, vagy csak elektronikusan manipulálják a képet?

(#15285) mrmarkus válasza Digger (#15284) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Az "a" mód a rekesz prioritást, azaz a rekesz előválasztást jelenti.
Mivel ebben a gépben csak 3 féle rekeszt választhatsz, így ezeket tudod exponálás előtt beállítani.
Nem is ígértek többet, hiszen a gép paraméterei között ezt egyértelműen leírták!

Link

Ebből fakadóan nem is igazán értem, hogy mit hiányolsz, hiszen amit a technikai specifikáció biztosít, azt a gép tudja... :F

Freedom of Information

(#15286) Digger válasza mrmarkus (#15285) üzenetére


Digger
senior tag

Akkor még egyszer:
Az érdekel leginkább, hogy itt nincs a hagyományos blendeszerkezet?
Ha helyette ND szűrő van, akkor ez milyen hátrányokkal jár, hogyan befolyásolja például a mélységélesség témakörét? Ha egy fényképezőgépre rábiggyesztettek egy módkapcsolót a szokásos funkciókkal az számomra (nagyon kezdő vagyok!) azt sugallja, hogy lehetőségem van az automatika mellőzésével egyéni képek készítésére, de ezt igen behatárolja, hogy csak két blendeértéket állíthatok! Rosszul gondolom?
És az is érdekes, hogy sehol nem találok irodalmat az ilyen felépítésű fényképezőgépek működéséről, az előnyökről hátrányokról. Bár gondolom az előnyök sora igen rövid, leginkább az olcsóbb gyártás és a kevesebb mechanikai elem miatt a jobb MBTF mutatóban ki is merül!

(#15287) mrmarkus válasza Digger (#15286) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

A használati utasítás 28. oldalán találod az 'A' módra (rekesz előválasztás) vonatkozó részt: Link

A rekesz ebben a gépben is hagyományos rekesz és van külön egy beállítható ND szűrő is.
Benned úgy látom, keveredik a rekesz (blende) és az ND szűrő használatának fogalma!
Az ND szűrő a beérkező fény mennyiségét szabályozza csak, a mélységélességere semmiféle hatása nincs!
Az ilyen gépeknél nincs gyors zársebesség, ezért ha túl sok a fény és a rekeszen már nem lehet tovább szűkíteni, akkor bekapcsol az ND szűrő (ha automatikus) vagy pedig kézzel lehet aktiválni. A helyes expótól való eltérést a gép általában (alexpo vagy túlexpo) piros színnel jelzi...
Tehát összefoglalva:
- van hagyományos rekesz, de kevés lépcsőben szabályozható
- a rekesszel lehet befolyásolni mindenkor a mélységélességet (DOF)
- a kis szenzoros gépeknél ez a lehetőség nem számottevő a szenzor mérete miatt
- a kis mélységélességet ezzel a géppel nem igazán lehet elérni, hiszen fentiekből fakadóan szinte 1 métertől a végtelenig minden éles lesz
- az ND szűrővel pedig a zársebességet tudod csökkenteni, amennyiben az a fényviszonyok vagy a téma miatt szükséges

Ez a gép ennyire képes a blende beállítási lehetőségei és a kisméretű szenzor miatt...

Freedom of Information

(#15288) Digger válasza mrmarkus (#15287) üzenetére


Digger
senior tag

Amit állítasz, arra nem magyarázat a használatiban a 28. oldalon írtak! Ott az van leírva, hogy a blendeprioritás hogyan működik, egy fényképezőgépen, de ha itt csak két értéket választhatok az eléggé gáz!

Nézd meg az általad linkelt használati 122. oldalán, a lap alján levő, a blendéről szóló adatot.
Ott a nagylátószög esetén beállítható két érték (F3,1 és F8*) közül a nagyobbik meg van csillagozva, és a magyarázat szerint az ND szűrővel érhető el!
Innen veszem, hogy blendeszerkezet nincs ebben a gépben, kispórolták és helyette az ND szűrővel csökkentik a fényt és nem a blendenyílás szűkítésével!
Ne legyen igazam, ezért kérném egy hozzáértő magyarázatát, vagy cáfolatát!

(#15289) mrmarkus válasza Digger (#15288) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

A 122. oldalon nem az írják, hogy a blende értékeit ND szűrő használatával lehet szabályozni, hanem mindössze azt jelzik, hogy a gép beépített ND szűrőt (is) használ!

A * jelölés pedig azt jelenti, hogy az objektív széles látószögű végén 2 rekeszérték közül választhatsz, míg a telés végén 3 áll rendelkezésedre.
Világíts bele egy a bekapcsolt gépbe spot fénnyel a lencse felől és mindkét állásban leellenőrizheted a valós blendeérték méretét. Az eltérések ilyen kicsinyke optika esetében minimálisak ugyan, de kivehetőek!

Az ND szűrő - mint korábban leírtam, a fény mennyiségét szabályozza egy fix értékkel.
Az általad leírt elképzeléshez viszont minimum egy állítható értékű ND szűrő szükségeltetne, melynek változtatható a sötétedése. Ugyan már van ilyen nagyobb optikákra, de értéke több, mint az egész gépé. :)

Amennyiben viszont nem így van a dolog ahogy leírtam, ugy neked van a világon az egyetlen ilyen, blende nélküli géped, amit a Fuji direkt a te bosszantásodra, egyedileg készített... :DD

No, elolvastam gyorsan egy tesztet!
Mindössze az f/20 rekeszérték eléréséhez használja a gép az ND szűrőt, tehát ez a rekeszérték nem fizikai érték, hanem ND szűrővel elállított érték!
ennyiben tévedtem mindössze, bár ezt te is több helyen elolvashattad volna, ha rákeresel a gép tesztjeire... :R

Link

[ Szerkesztve ]

Freedom of Information

(#15290) mrmarkus


mrmarkus
aktív tag

Egészen potosan az általam linkelt teszt nyers fordításban a következőket írja:

" A rekesz tartomány f/3.1 (W) - 5.9 (T) / f / 8. Egy ND szűrővel kapcsolódik, akkor elérheti a f/20 teleobjektív beállítás. Mind a rekesz és a záridő vezérelhető a felhasználó által kézi expozícióval, rekesznyílás prioritással, zársebesség- vagy elsőbbségi módokban. Expozíció kompenzáció + / - 2 Fé, 1/ lépésközönként. "

[ Szerkesztve ]

Freedom of Information

(#15291) rii


rii
nagyúr

sziasztok

most tartunk ott, mint egy bicajnál, hogy a gép megvan, de kell első-hátsó lámpa, pumpa, kerékpáros táska, csengő, km-óra, pótgumi, ragasztó, folt, smirdli, szerszámkészletek, gumileszedők, slime ...

próbáltam rákeresni a tiszítás mikéntjére.

0.) szenzor tisztításra lenspen? az a nagyítós vacak is kell? vagy az már csak a nagyon-profik játékszere?

1.) illetve van egy obejktív, ami kicsit össze lett tapicskolva elől ... arra akkor lehet ezt a izopropil-alkohol-t venni?

2.) már csak a törlőkendő a kérdés
bemegyek a boltba, és kérek egy nem-szöszölőset, szeritem kivágnak :D Mint a ....... ....ni.
szóval milyen néven tudok kérni-venni egy "nem szöszölő törlőkendő"-t?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15292) copass válasza rii (#15291) üzenetére


copass
veterán

szenzortisztìtás nem tréfa dolog.
lenspen bőven jó obit pucolni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15293) rii válasza copass (#15292) üzenetére


rii
nagyúr

akkor a szenzort meghagyjuk a nagyoknak .-D

a lenspen leszedi a zsíros ujjlenyomatot? .-/ nem kell semmilyen lötty hozzá?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15294) qnadam válasza copass (#15292) üzenetére


qnadam
veterán

a sensorklear volt a linken, az pedig jó cucc, nagyító nélkül is. de előbb le kell fújkálni a port

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15295) qnadam válasza Digger (#15288) üzenetére


qnadam
veterán

igen, nd filter, és nincs blende. arra tudod használni, hogy nd-vel együtt az automatika hosszabb záridőt tud adni, ami néha jól jöhet.

egyébként nem érdemes ekkora csapásként megélni, hogy csak 2 (vagy 3) blendeértéked van, ekkora érzékelő mellett így sincs nagy különbség mélységélességben.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15296) rii


rii
nagyúr

vatera - lenspen ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15297) The DJ válasza rii (#15296) üzenetére


The DJ
addikt

Szerintem a vaterát mellőzd ezen a téren (is), úgy is mind ebay-es termék csak van rajta egy kellemes kis haszonkulcs :)

Én ezt a combo szettet vettem nemrég a gépemhez: [link] Minden benne van, ami csak kellhet. Körtepumpa, lenspen, tisztítólötyi és célszerszám a szenzor tisztításához, megfelelő törlőkendő és még csomó kis hasznos segédeszköz. Megéri az árát teljes mértékben és nem is a gagyi minőség. Ja és ingyen szállítás. :)

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#15298) A Zéé válasza The DJ (#15297) üzenetére


A Zéé
addikt

és a szénréteg is rajta van? az olcsó "lenspen"-ekről azt szokták lespórolni, pedig az lenne a lelke az egésznek :)

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#15299) The DJ válasza A Zéé (#15298) üzenetére


The DJ
addikt

Nem vagyok egy lenspen szakértő, de biztosra veszem, hogy ezen rajta van. Az obikról pedig gyönyörűen levitte az összes koszt néhány körkörös mozdulattal. Az egész pakk meglepően minőségi cuccokból áll, nem érezni rajta azt a tipikus kínai gagyiságot.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#15300) rii válasza The DJ (#15297) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszi!
ez bitang jól hangzik

ma munkatársamtók is kérdezek ezt-azt
mondom van egy obi, havercsjanál, koszos lett

húúúúú ... amit kaptam .... )))))-.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.