Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14601) padi68 válasza spiky03 (#14599) üzenetére


padi68
senior tag

Szia, ahogy copass is írta eneloop!!!

Eneloop ügyben keresd Pdaw kartársat itt a fórumon.
Ő az: http://pdaw.ingyenweb.hu/
Segítőkész és megbízható, fordulj hozzá bizalommal.

én már több éve csak tőle vásárolok

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#14602) spiky03 válasza copass (#14600) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi az infót. A Sanyo-t már én is hallottam valahol, hogy azok jókat csinálnak.
Utána nézek, hogy mi merre mennyi, mert milliókat nem akarok rákölteni azért. :)

@padi68
Thx neked is. :R

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#14603) padi68 válasza spiky03 (#14602) üzenetére


padi68
senior tag

AA akksik 1 szett 3 szett 10 szett
Sanyo Eneloop XX 2500mAh x4 4200ft 4000ft 3800ft Bliszterben 15db
Áttetszo muanyag akksitartó 4db-os AA/AAA 150ft 150ft 120ft bliszteres akksi mellé: 100ft 12db

A rendelés alsó határa minden esetben: 1500ft
Debrecen - átvételi lehetoség a tócóvölgyben gyakran, néha ingyenes kiszállítás
Gyor, Székesfehérvár, Tatabánya, Budapest, Szolnok, Miskolc, Nyíregyháza - átvételi lehetoség kb. 2-7 naponta

- illetve országos postázás, alsó határ nélkül a mindenkor érvényes postai díjak szerint. Utánvéttel NEM, csak eloreutalással küldök. Alacsony értéku termékek esetében is -mindkettonk érdekében- az ajánlott levelet javaslom.

nekem házhoz hozta Győrben :-)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#14604) spiky03 válasza padi68 (#14603) üzenetére


spiky03
veterán

Jaja olvastam.
4200 huf-ért nem is olyan rossz a 4db-os szett
Csak az a kérdés, hogy a fent említett Energizer töltővel tudnám-e tölteni?
Mert most nincs még pluszba 9000 huf-om egy töltőre is.
Az majd következő hónapban jönne csak. :)

Hát nekem biztos nem hozza házhoz ide Pestre. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#14605) padi68 válasza spiky03 (#14604) üzenetére


padi68
senior tag

nekem Voltcraft-IPC-1. töltőm van.

nagyobb városokban általában a pályaudvaron szokta bonyolítani....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#14606) spiky03 válasza padi68 (#14605) üzenetére


spiky03
veterán

Nem rossz, de ez is 10 ezerbe van. Egyszerre nem tudom most megvenni őket, max akkor várok velük a következő hónapig és akkor egyben majd.
Mert gondolom ilyet használtba nem is nagyon árulnak, nah meg nem is érdemes megvenni úgy őket, nem?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#14607) padi68 válasza spiky03 (#14606) üzenetére


padi68
senior tag

csak újat!
én a régi meglévő aksaimat amiket más már nem töltött újra tudtam ezzel tölteni és még működnek/igaz csak távkapcsolókban/

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#14608) JohnyBlue válasza spiky03 (#14604) üzenetére


JohnyBlue
őstag

24db eneloopomat sima kommersz sárga Energizer töltővel töltöm :) Valami 24 óra alatt tölt fel 4darabot de azt böcsülettel megcsinálja :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#14609) spiky03 válasza JohnyBlue (#14608) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor lehet, hogy az én töltőm is jó lenne hozzá?
Feltéve, ha az még jó. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#14610) Gaben1


Gaben1
tag

Sziasztok
Keresek olyan programot amivel ki lehet vágni teljes emberi alakokat bizonyos környezetből úgy hogy a haj pl ne legyen levágva,hanem a hajszálakat is kivágja..
Régebben láttam ilyen progit csak a nevére nem emlékszem... valami zöld csíkot húz körbe az emberen és azon belül levő dolgok megmaradnak...
lécci segítsetek,mert photoshop nem pont erre alkalmas...

[ Szerkesztve ]

gigabyte eX38 DS5 , Q6600@3000,EVGA KO 8800GTX,4X1 GB kingmax mars ddr2 1066, 1500+1000+640gb+500gb sata2 ,samsung 22'' SA200 2ms Corsair TX 750

(#14611) *Ropi* válasza JohnyBlue (#14608) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha ki akarjátok nyírni az Eneloopokat, akkor nyugodtan töltsétek mindenféle buta töltőkkel! Ha hosszú életet szeretnétek nekik, akkor viszont a Voltcraft IPC-1L-t ajánlom. Mondom ezt 150 db Eneloop használatának tapasztalatával. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14612) *Ropi* válasza Gaben1 (#14610) üzenetére


*Ropi*
félisten

Több féle van, pl.: Fluid Mask, Perfect Mask, stb...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14613) Gaben1 válasza *Ropi* (#14612) üzenetére


Gaben1
tag

köszi megnézem.. :)

gigabyte eX38 DS5 , Q6600@3000,EVGA KO 8800GTX,4X1 GB kingmax mars ddr2 1066, 1500+1000+640gb+500gb sata2 ,samsung 22'' SA200 2ms Corsair TX 750

(#14614) JohnyBlue válasza *Ropi* (#14611) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Tudom nagyon jól, hogy mit kellene alá rakni. Asszem írtam, hogy karira van betervezve egy jó töltő. Eneloop aksi utánpótlás nem probléma mert munkahelyen sok van (még)... :B

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#14615) *Ropi* válasza JohnyBlue (#14614) üzenetére


*Ropi*
félisten

:D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14616) VIBO


VIBO
őstag

Keresek Canon eos 450D-hez táskát
Ha van vkinek eladó új vagy újszerű írjatok :)

:R

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#14617) Fandango válasza VIBO (#14616) üzenetére


Fandango
veterán

Milyen taskat (hatizsak, valltaska stb), mekkora meretben (450D mellett mit akarsz meg beletenni)?
Nekem lesz elado 2 taskam, mert veszek hatizsakot, de tudni kellene azokat amiket kerdeztem.
Ha gondolod privatban beszeljuk meg ezt.

(#14618) VIBO válasza Fandango (#14617) üzenetére


VIBO
őstag

Írtam :)

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#14619) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!

Erdeklodnek hogy milyen SD kartyat ajanlanatok egy Canon 60D-be, ami tulnyomoreszt FullHD felvetelek keszitesere lenne hasznalva eleinte gyari majd Magic Lantern firmware-rel is magasabb bitratakkal.
En egy ilyet neztem ki: [link]
Szerintetek megfelelne a celnak?

Elore is koszi :R

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#14620) HollyBoni válasza Goatman (#14619) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szia!

[link]

Ez gyorsabb mint a Samsung amit linkeltél, ezt szokták ajánlani. 64gb szerintem picit sok, gondold el ha behal a kártya mennyit vesztessz. Plusz annyit szvsz úgysem fogsz a fényképezőn tárolni.

Bitráta emelés meg szerintem full felesleges Canonnál. :N

[ Szerkesztve ]

(#14621) Santiagain


Santiagain
senior tag

Milyen zársebességgel érdemes próbálkozni sárkányhajóknál, hogy a karokon látszódjon a mozgás, de a testek és a hajón ne mozduljon be? Vagy erre esély sincs?

Ja, Duna partjáról, 70-200-al.

[ Szerkesztve ]

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#14622) qnadam válasza Santiagain (#14621) üzenetére


qnadam
veterán

a test nehéz ügy, mert az mozog valamennyire, a hajót meg svenkeléssel tudod megoldani. igaz akkor meg a háttér is bemozdul :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14623) *Ropi* válasza Santiagain (#14621) üzenetére


*Ropi*
félisten

1/80 körül próbálkozz 2-es módba (amikor csak függőlegesen korrigál, vízszintesen nem) kapcsolt stabilizátorral! De nagy a valószínűsége, hogy a karok mozgásához annyira le kell menned záridőben, hogy már minden be fog mozdulni...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14624) Santiagain


Santiagain
senior tag

Köszi mindkettőtöknek. Stabi nélküli az obim. Elnézegetve mások képeit, dinamikát inkább a víz fröcskölése tesz a képbe.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#14625) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Sziasztok.

Segítséget kérnék.
Szívességből / ismerettség miatt teljesen ingyen hobbiból felkértek / elvállaltam egy óvodai tabló készítést / fotózást. Nem várnak ők sem csodát, meg csak gyakorolni megyek, de szeretném a helyzetből a legtöbbet kihozni.
Mindenféle tanácsot elfogadok ezzel kapcsolatban, akár elméleti , akár gyakorlati.

Beltérben készülnek a képek. A felszerelés egy 550D + szerintem a gyári kitobi, állvány, jobb külső vaku.
Holnap kapom meg a cuccot, hétvégén van lehetőségem tesztelni, és hétfőn megyek.

Hozzáteszem a saját nx1000 gépemmel lőtt 2000 expó a tapasztalatom, némi olvasás. Embereket direkt ilyen szitukban még sosem fotóztam.

- portré módban fotózzak?
- auto vagy manual focus?
- Gondolom kell vagy 1/1500-2000 záridő az izgő mozgó gyerekekhez.
- Állítható a vaku szöge, azt ismerem. Szerezzek rá ilyen fényterelő "lapot"?

Köszi :R :R

[ Szerkesztve ]

(#14626) .: JuSzT :. válasza .: JuSzT :. (#14625) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Amit még szinte sosem használtam, az egy normális vaku. Fogalmam sincs mit kell akkor állítani. Gondolom egy vaku sync wb, de hozzá milyen ISO?

Vaku nélkül ezzel a géppel iso 1600 , 2000 ig elmehetek nyugodtan,nem?
Célszerű RAW+jpegben fotózni, hogy a jpegeket egyszerűen el tudjam nekik küldeni, vagy mivel a RAW on dolgozom majd utána, ezért azt konvertáljam majd normál képre és csak simán RAW maradjon?

Állványról fix pozícióban csináljam, vagy mivel minden arc más és más, ezért kézből fotózzak?

(#14627) Fandango válasza .: JuSzT :. (#14626) üzenetére


Fandango
veterán

Segitenek nem tudok erdemben, de nem lennek a helyedben a leirtak alapjan.
En is nemreg vettem kulso vakut, szamomra is teljesen uj dolog, meg en se vagom, hogy kell normalisan hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#14628) *Ropi* válasza .: JuSzT :. (#14626) üzenetére


*Ropi*
félisten

0 tudással, 1 vakuval, ráadásul kölcsöncuccal nekimenni egy ilyennek egyenlő az öngyilkossággal. Ha jót akarsz magadnak (nem pedig egy életre megromló kapcsolatot az ottaniakkal) akkor mondd vissza amíg még megteheted! Félreértés ne essék: nem pályázom a dologra mert tőlem is elég távol áll. Számodra ide az lenne az alap, hogy tisztában vagy a technikai háttérrel, a "mit-hogyan"-nal és tudsz még fotózni is... ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14629) copass válasza .: JuSzT :. (#14626) üzenetére


copass
veterán

hajajj nem egyszerű!:D amúgy ropi meglátása helytálló, ide már kell rutin rendesen.
sose csináltam még ilyet,nem érzem még magam érettnek hozzá, de én így csinálnám:
az ovis megmarad a fenekén, ha mondják neki ( jobb esetben ) az óvónők remélhetőleg majd segítenek neked, kézzel instruáld őket hogy hova nézzenek, mutasd nekik hogy üljenek, álljanak stb. ez menni fog.
kitiobit, a végén használnám 55mm az már f5.6 (18ön minden gyereknek akkora orra lesz hogy a szülök megölnek)
iso 800, zársebi ~60-120 mivel állványról és vakuval derítesz.
állványról lőnék, mert akkor ugyanaz lesz a pozíció, magasságot tudsz állítani, szemre élesség manuál fókusz, csak raw, és több képet lőnék ugyanarról a pozícióról.
ha lehetőség van rá akkor a helyszínen gyakorolj, a kicsik élvezni fogják, lehet bohóckodni, megismerkedsz velük és ilyenkor még nincs tét, ha élesben megy, rittyentősben akkor már ismerni fognak, nem lesznek feszültek és te is nyugodtabb leszel mert már tudod hogy mik lesznek a jó beállítások.
hozzáteszem: szerintemszerintemszerintem.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14630) .: JuSzT :. válasza *Ropi* (#14628) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nyilván mindkét fél tisztában van a helyzettel. Én sem hitegettem senkit. De megnéztem amit tavaly csináltak róluk,és elég selejt volt, mellesleg még fizettek is érte. Megkérdezték hogy van e kedvem egy próbára, mondtam hogy persze, de ne várjanak csodát.

Aztán ha nem tetszik nekik, még mindig fizethetnek érte ha jobbat akarnak...

Nem azt kérdeztem, hogy visszamondjam-e vagy sem,de azért köszönöm.
Illetve a 0 tudást sem feltétlenül venném magamra, de belátom hogy kezdő vagyok.
Gondolom senki nem született úgy, hogy már 30 csoportot lefotózott, vagy Te tudsz ilyenről?

[ Szerkesztve ]

(#14631) .: JuSzT :. válasza copass (#14629) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Gondolom hogy kell, egy profi munkához, de egyrészt nem azt vállaltam, másrészt honnan van rutinja az embernek? onnan hogy valahol elkezdi. Szerintem :)

Persze 3 nap alatt a fellelhető netes olvasmányokat és tanácsokat begyűjtöm. Holnap elmegyek a felszerelésért, és hétvégén ismerkedek vele.

Akkor nem használom a végén az obit, hanem utólag vágom, az is jobb mint ha torz lenne, nem?

Köszi

(#14632) .: JuSzT :. válasza Fandango (#14627) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Lehet aztán hogy elég a beépített vaku. Nem ismerem a helyszínt, világítást. Valami csak lesz. :)

(#14633) .: JuSzT :. válasza *Ropi* (#14628) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nem akarok én itt semmi haragot, csak valami olyasmi tanácsot szeretnék, ami az eredményt javíthatja. Gondolom valami ilyesmi miatt van ez a topic. Elismerem hogy te már elég jó vagy ebben a témában,de valahol gondolom te is elkezdted.

(#14634) copass válasza .: JuSzT :. (#14631) üzenetére


copass
veterán

fordítva, pont a végén ( 55mm ) használd mert portré lesz és 55mm-en nincs akkora torzítás mint 18mm-en ami az eleje.
18 mm közelről torz lesz, ha messziről lövöd és megvágod akkor meg kicsi lesz a felbontás.
gyakorolj sokat, nagyon-nagyon sokat.
majd mutasd meg milyen lett a végeredmény.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14635) .: JuSzT :. válasza copass (#14634) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A felbontás része még annyira talán nem döntő tényező, mert ha jól tudom akkor a sok kis képből egy nagy tablót szeretnének. Tehát nem kell minden gyerekről 10 különböző pózban mindenféle macival állattal játékkal fotózni.

Igen, némi zoomra én is gondoltam a dof miatt. Persze ha sima színtelen háttér előtt szeretnék, akkor a dof talán nem érdemi szempont.

(#14636) Morgal válasza .: JuSzT :. (#14625) üzenetére


Morgal
tag

Ne vállald el és mondd vissza. Ahogy Ropi is írta, ha nem lesz jó a végeredmény tökre lejáratod magad és elterjed a rossz híred. Egyáltalán nem könnyű ezt fotózni, én itt a laborban olyan profiktól is látok néha rettenetes minőségű munkát akik állítólag 20 éve vagy régebben fotóznak már. Olyat vállalj el amiben már van tapasztalatod, mert csak így nekiindulni szerintem bátorság kell és szerencse, hogy jól süljön el. Gyakorolj, ismerkedj a gépeddel és ha érdekel ez a lakossági szolgáltatás, akkor szegődj el egy profi mellé asszisztensnek és ott majd bele tudsz jönni a dologba. Nekem pl. hiába van saját cuccom és értek a fotózáshoz, nem egy esküvőt mondtam már vissza a gyakorlat hiánya miatt :)

(#14637) qnadam válasza .: JuSzT :. (#14635) üzenetére


qnadam
veterán

semmiképp se nagylátóval lődd, igazából az 55mm is kevés/határeset.

ha van elég szufla a vakuban, akkor megpróbálhatod egy nagy fehér felületről visszapattintani a fényét a gyerekekre, abból már lehet elfogadható világítás, de érdemes lehet sötétet csinálni, hogy a környezeti fények ne nyomják el a vakuét. ebben a helyzetben inkább bérelnék nagyobb vakukat, két softboxszal (meg mondjuk egy harmadik vaku élfénynek) már so-so elfogadható eredményt lehet kapni, de legalábbis nehéz nagyot hibázni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14638) .: JuSzT :. válasza Morgal (#14636) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nem tervezem, hogy ebből akarok élni :),tehát felfoghatom úgy is, hogy nem érdekel a lejáratás, viszont tanulok belőle, talán.
Csak megkértek, mondhatni szívesség.

(#14639) .: JuSzT :. válasza qnadam (#14637) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Mint mondtam ingyen csinálom :) Ha nem tetszik nekik / nekem akkor meg shift delete. volt egy izgalmas délelőttjük, mert valami hülye csinált róluk 2 képet.

Ahogy elképzelem valami fix pontra szeretnék ültetni majd a kölköket, érdemes akkor egy manual fócust oda belőni és akkor kihagyni a bajlódást, vagy állítsak arcérzékelő fókuszt, vagy csak sima autófókusz?

[ Szerkesztve ]

(#14640) qnadam válasza .: JuSzT :. (#14639) üzenetére


qnadam
veterán

oké.
csak azért gondoltam, mert napi 6 pénzért már van két nagyobb vaku, és azt ha egyszer beállítod, utána nagyjából gond nélkül végig tudod vele lőni a gyerekeket :)

magad mellé leteszed a két vakut, semmi kreatív nem lesz belőle, de mindenki meg lesz világítva, semmi határozott árnyék stb.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14641) Mikisys válasza .: JuSzT :. (#14639) üzenetére


Mikisys
őstag

Töltött akkuk kellenek a gépbe és a vakuba is, vagy plusz garnitúra elemek.
Beltéri képekhez a gépen ISO200, vagy ISO400, 1/125-ös vagy 1/160-os idő, és 5,6-os vagy 8-as blende, ezen beállításokat ki kell próbálni és ha megfelelőek a képek, nem sötét, nincs bemozdulás, akkor mehet az exponálás.
Ja, persze, jó nagy kapacitású memóriakártya is legyen a gépben, mert valószínűleg sok kép fog készülni.
A 18-55mm-es obival érdemesebb a 24-45mm-közötti beállítást alkalmazni, ott a legjobb a képe.
Fehéregyensúly=napfény, vagy 5600-6000Kelvin. Zajszűrés kikapcsolva, AF(autófókusz) arcra és követő módba állítva.
Kültéren, napsütésben, ISO 100, Idő 1/500, blende 8-11, a többi maradhat.
Nagyjából gyorstalpalónak ennyi.
Próba mindenképpen kell, még az éles bevetés előtt!
Sok sikert!

Üdv!

(#14642) .: JuSzT :. válasza Mikisys (#14641) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Köszi.

Ilyesmire gondoltam mint tanács :)

Persze közben lemondták, mert nem lesz ott minden gyerek, stb. szülői munkaközösség szavazás akármi :D

Legalább van még időm beégni . :) Mondjuk az egész mai napom mindenféle portrés cikk olvasására ment, és nagyjából elméletben felkészültnek érzem magam.

(#14643) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Ezzel valakinek tapasztalat? Macrozgatás céljából venném. :R
Ésss mi a különbség ennél?

[ Szerkesztve ]

(#14644) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#14642) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szerintem ha felkészültnek érzed magad megcsinálhatod...illetve mutathatnál pár portrét, amit lőttél, kíváncsi vagyok mennyire vagy kb képben. nekem kb 2-3 hónapja van gépem, kb 7000 expót öltem bele, és 4 csaj ballagási fotóin túl vagyok...most lehet, hogy kapok a fejemre ;] , de vakum, állványom sincs, csak pár manuál obi és egy milc...és terjed a jó hírem, mivel nálunk mindenki stúdióban nyomatja, valami kittel, vagy sötét zoommal, ehhez képest én laza vagyok, kocsiba be, ki valami szép tájra, duma, piknik, aztán katt katt...általában a tini csajok sikítanak a szép bokehes képektől :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14645) *Ropi* válasza .: JuSzT :. (#14630) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha tisztában vannak a határaiddal és így ajánlották / vállalták, akkor rendben. De még akkor is benne van a pakliban, hogy kényszerből mondtak igent (veszteni úgysem vesztenek semmit alapon)...

Zéró tudás alatt azt értem, hogy jó portréfotósnak kell lenned ha ennyi gyerkőcöt akarsz korrektül egyszerre "futószalagon" lefotózni. Magyarán ehhez a célfeladathoz nincsen meg a tudásod. Ha harminc csoportot nem is, de sok-sok más embert. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14646) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#14644) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én teljesen hobbiból csinálom, mert szeretem, és csak magamnak csinálok képeket. Az más kérdés, hogy sokszor fotózok barátokat emiatt már már idegesítő mennyiségben :)
Azt én is megállapíthatom, hogy a hozzá nem értő embernek már attól is eláll a szája, ha homályos a háttér , és éles a kép. Nem érdekli őket semmiféle kompozíció, háttér, 3*3 as keret meg ilyenek :)

Én is nyakamba veszem a milcet a kis kínai tokjával, és ha kell ha nem csinálom a képeket.

(#14647) copass válasza Mikisys (#14641) üzenetére


copass
veterán

iso 200 1/125 f5.6 sovány lesz egy rendszervakuhoz, 2-3 lámpával már oké.
kártya inkább két kicsi mint egy nagy.
"24-45mm-közötti beállítást alkalmazni, ott a legjobb a képe" ezt nem értem, de tényleg.
az af az úgy phos ahogy van, követőben pláne nem mert folyamatosan próbál majd fókuszálni, kitobinál ez felejtős. L-esen okézsoké.
ennyi erővel tekerje be a portrémódba és hajrá.
fókuszpontot középre, álló téma és kész.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14648) .: JuSzT :. válasza *Ropi* (#14645) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Persze, de ennél jobb nem tudnék sehol ilyen témát gyakorolgatni, lévén nincs saját gyerek. Max lemegyek a játszótérre, de ugye ott meg rohangálnak,. az meg nem portré :D

(#14649) *Ropi* válasza .: JuSzT :. (#14648) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...De ugye ott meg rohangálnak,. az meg nem portré :D..."

Az életkép: szintén portré. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14650) .: JuSzT :. válasza *Ropi* (#14649) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én saját magamban valahogy úgy fogalmaztam ezt meg, persze lehet hogy tévesen, de magamnak ez így megfelelő magyarázat, hogy minden olyan kattintás, ahol az alany tudja hogy valami jó eredmény miatt fotózom, az portré :)

Ahol nem tudják, az lehet pl életkép.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.