Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15351) #74459392


#74459392
törölt tag

SOS
Balatonbogláron ill. környékén tud valaki valami helyet, ahol kaphatok valami egyszerűbb fotóállványt?
Ha kölcsönbe 1 hétre az még jobb lenne.
Otthon felejtettem enyémet, pedig nagyon rákészültem:)

(#15352) spiky03


spiky03
veterán

Ma amikor nézegettem a tegnap készített képeket és videókat, egy pixel hibára lettem figyelmes.
Vagy nem tudom, hogy ez mi.
A videónál lettem rá figyelmes, és utána megnéztem a képeket, és ott is látható a jelenség. :O

Itt van pár kép a hibáról.
kép1
kép2
videó

Szerintetek vigyem vissza a gépet? Egy Canon SX150, Még van rá garancia. Vagy csak a lencséjét kellene megtörölgetni?

Régebbi képeken nem láttam ezt a hibát.
Meg a tegnapi képeken sincs mindegyiken, legalábbis nem láttam. Fura. :F

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#15353) cattus válasza spiky03 (#15352) üzenetére


cattus
őstag

Igen, ez pixelhiba lesz. Ha minden igaz, garanciálisan javítják. Az én 1100D-m is sajnos ilyen, viszem is szervizbe.

Do the thing!

(#15354) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A digitális fényképezőgépeket az energiaforrásuk szerint készíthetik Li-ion Akkumulátorral vagy (AA / AAA) elemmel/Ni-MH akkuval.
Mi szól a Li-ion akkumulátor mellett és mi az (AA / AAA) elem /Ni-MH akku mellett?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#15355) cattus válasza tknof1871 (#15354) üzenetére


cattus
őstag

Szia!

A Li-ion azért jobb, mert lehetőség van a töltöttség pontos visszajelzésére, míg a NiMH folyamatosan ad le egy állandó értéket és hirtelen egyszer csak nem lesz áram. Meg én úy tapasztaltam, hogy a Li-ion tovább bírja egy feltöltéssel. A NiMH mellet csak az szokott az érv lenni, hogy szinte bárhol beszerezhető, ha épp annyira szükség lenne rá, bár aki szeretné ezt elkerülni, általában úgyis visz magával pótakkut. Szerintem.

Do the thing!

(#15356) tknof1871 válasza cattus (#15355) üzenetére


tknof1871
őstag

A NiMH mellet csak az szokott az érv lenni, hogy szinte bárhol beszerezhető, ha épp annyira szükség lenne rá, bár aki szeretné ezt elkerülni, általában úgyis visz magával pótakkut. Szerintem.

Megnéztem, és az eladó fényképezőgépek ~10%-a készül AA / AAA méretű elemre tervezve. A legdrágább 50 000 forint. A legtöbb turista ilyen árkategóriájú gépet használhat. Akkor jól gondolom, AA / AAA méretű elemre tervezett gépek célközönsége a turisták, akik nem veszik a fáradtságot, hogy Li-ion akkumulátor töltőt vigyenek magukkal, vagy több Li-ion akkumulátor-t vigyenek magukkal? Tehát csak az emberi lustaság miatt léteznek az AA / AAA méretű elemre tervezett fényképezőgép és okos ember csak ilyen téglatest alakú Li-ion akkumulátorról működő fényképezőgépet vesz függetlenül attól, hogy milyen kategóriájú a fényképezőgép?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#15357) cattus válasza tknof1871 (#15356) üzenetére


cattus
őstag

Az ilyen gépeknek az ún. Point and Shoot emberek inkább a célközönsége, akik többnyire nem fordítanak sok energiát az ilyen dolgokra, csak "céloznak és lőnek".
Meg hát, az újonnan max. 50k-s gépek ugyebár főleg a kompaktok, amik nem fogyasztanak sokat, meg - ez lehet, hogy nagy hülyeség, de - lehet, hogy a gyártók így akarnak spórolni, mert nem kell plusz akku, töltő, hanem a vásárló gondoskodik az áramellátásról.
Meg az ilyen árú gépek között nem nagyon szokott nagy különbség lenni, de azért ne az legyen a fő szempont, hogy AA elemmel vagy Li-ion akkuval működik-e.

Do the thing!

(#15358) A Zéé válasza tknof1871 (#15356) üzenetére


A Zéé
addikt

Pentax DSLR-ek jó részét lehet AA elemmel használni, illetve kb mindegyik tükröst portrémarkolattal.

Ami a hátrányuk ezeknek. hogy úgy tudom, hogy gyengébb kapacitásúak, pláne a sima elemek. Jól jöhet, ha bárhol lehet elemet venni (nekünk egyszer kellett barátnőm kompaktjába, 800 ft-ért kaptunk is 2 darabot... :) ), de azért nem árt jobbféle akkukkal, és töltővel kiszolgálni az ilyen gépeket is, ami szintén pénz. Különben jönnek a meglepetés lemerülések, meg a "szar gép csak 30 képet bír egy elemszettel".

A saját akksis gépek jellemzően tovább bírják, de tölteni csak saját töltővel lehet. Cserébe kiszámíthatóbban merülnek, kb lehet tervezni velük, és ha kell 1-2 óra alatt teljesen feltöltődnek. Én pl tudom, hogy a saját tükrösöm sok nézegetéssel kb 500 képet bír, kevés lcd (ez a legnagyobb fogyasztó) használattal meg 7-800-at is akár. Illetve ha 1 csíkra merül, akkor még kb 100-120 képet bír.

Just a simple Lineman...

(#15359) spiky03 válasza cattus (#15353) üzenetére


spiky03
veterán

De az, hogy lehet, hogy eddig nem volt? Vagy lehet, hogy nem vettem volna észre?
Meg a tegnapi képeken is van, hogy nincs ott, vagyis nem látom a hibát a képen. :)

Akkor lehet, hogy vissza kell vinnem az MM-be.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#15360) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Sziasztok, el szeretnék kezdeni egy fényképész/fotótanfolyamot... tudtok ajánlani egy megbízhatót? :F Én őket néztem ki...elég komolynak tűnnek...ismeritek vagy hallottatok róla?

(#15361) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Még annyit hozzá tennék, hogy komolyan szeretnék ezzel foglalkozni a jövőben, tehát nem csak az alapvető ismeretek kellenének, mint a legtöbb helyen amiket találtam (1-2 napos, pár órás oktatás)

(#15362) spiky03 válasza spiky03 (#15359) üzenetére


spiky03
veterán

Nah, sajnos a régi képeken is ott van ez a kis fehér pötty. :O Úgyhogy f@sza.

Az MM-be vigyem vissza szerintetek? Ott vetten júniusban, vagy már rögtön a Canon szervizbe?

Mennyi amúgy ennek a javítása? Mert augusztus 24-től újra kellene majd a gép.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#15363) spiky03 válasza spiky03 (#15362) üzenetére


spiky03
veterán

Nah, ma bevittem a gépet az MM-be és elküldtek a márkaszervizbe, mert mondták, hogy így gyorsabb, nincs benne az, hogy ők futározzák meg ilyenek. Szerencsére javítják, azt mondták 1-1,5 hét és kész lesz.
Remélem jövő hétvégére már meg is lesz. :C

Ha vissza kapok, hogy tudom letesztelni, hogy jó lett-e?
Elég csak egy fekete képet lefényképezni, vagy azért nem árt többféle színnel is?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#15364) jjeahh


jjeahh
nagyúr

szerintetek egy ilyen "kit" jó vétel?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15365) BiriBum válasza jjeahh (#15364) üzenetére


BiriBum
őstag

Én maradnék a sima, jó minőségű (szűrős!!!) körtepumpánál és nem masszíroznám feleslegesen a szenzort. A koszok jelentős része 1-2 fújásra lejön.

(#15366) jjeahh válasza BiriBum (#15365) üzenetére


jjeahh
nagyúr

és ami nem? a port legtöbb esetben az oly is szépen lerázza ultrahangal...de négy fix üvegem van (sokszor cserélem), és már előfordult, hogy valamilyen folt is került rá, amit nincs más választásom...törölnöm kell

(#15367) BiriBum: nem... :B ezek szerint foltot is eltávolít? hogy néz ki ami szűrős? olyant nem láttam még

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15367) BiriBum válasza jjeahh (#15366) üzenetére


BiriBum
őstag

Használtál már valaha körtepumpát?

(#15368) BiriBum válasza jjeahh (#15366) üzenetére


BiriBum
őstag

Ez minden kérdésedre választ ad.

Ultrahang többnyire lófax hatékonyságú.
Amit foltnak látsz a képen, az többnyire csak egy vagy több porszem. Nem jó gyakran maszatolni a szenzort, mert ha rosszul csinálod, megkarcolod a rajta levő porszemekkel. Ha látható zsíros folt van a szenzoron, akkor valaki nagyon amatőr volt és belenyúlt a vázba.
A jó körtepumpát olyanra gyártják, hogy ne szívja be a levegőben levő porszemeket, amik az erős fújásnál karistolhatnak.

(#15369) jjeahh válasza BiriBum (#15368) üzenetére


jjeahh
nagyúr

köszi! csinál más márka is ilyesmit? eddig csak kínai noname cuccokot nézegettem

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15370) jjeahh


jjeahh
nagyúr

hi! nemrég a vakus topikban derítőlapot ajánlottak napfényes vakuzás helyett árnyékok derítésére, mivel a vázam max 1/180 szinkront tud, de azóta sem vettem derítőlapot, mert nem vagyok benne biztos, hogy az kielégítene...vagyis: a derítőlap nincs mindíg nálam, sem segéd, aki tartsa...szóval ismét ott tartok, hogy nd szűrő...a variable cuccok drágák, noname-t nem merek venni...a kérdésem az, hogy mondjuk egy nd4-es pl egy 1/2000-es záridőt mennyire csökkent? milyen nd-re van szükségem, hogy 1/180 alá tudjam tuszkolni a zárat? vannak erre valamiféle referencia vagy útmutató értékek?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15371) A Zéé válasza jjeahh (#15370) üzenetére


A Zéé
addikt

nd4 2 Fé-t csökkent.
1/2000-ból 1/500-ad lesz. ND16 kéne legalább, az 4 Fé-t csökkent, azzal lenne 1/125 záridőd.

Just a simple Lineman...

(#15372) jjeahh válasza A Zéé (#15371) üzenetére


jjeahh
nagyúr

értem, köszi!

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15373) fireproof


fireproof
őstag

Nikon szervizben kérik a vásárlásról a számlát vagy elég csak a gerilevél?

(#15374) Cheesy


Cheesy
őstag

Mielőtt belekezdenék jövő héttől (ha megérkezik a scanner) a családi fényképek digitalizálásába, arra gondoltam utánanéznék az archiválás mikéntjének. Mert gyűlni fog az adat, de valahogy gondoskodni kellene arról, hogy az utókornak is megmaradjanak.

Rákerestem ebben a topicban is az "archiválás"ra, neten is kutakodtam, de egy raid-ba kötött 3 lemezes NAS szerintem túlzás, vagy a "manuális" végy 3 hdd-t és tárold minden ugyanazt, egyet lehetőleg még földrajzilag is más helyszínen, betörésre, természeti kárra számítván is elég érdekes.
DVD-re való archiválást (bár régóta írok lemezt, nem sokszor találkoztam a "princo korszak" óta olyan silány lemezzel, ami olvashatatlanná vált) nem tartom a legtartósabb megoldásnak.
Persze ilyenkor vissza lehet kérdezni az emberre, hogy "mi van, nem ér meg annyi pénzt a családi képarchívum?". De nem gondolom, hogy a nagy átlag ennyit költene rá.
Költséghatékony megoldás? Milyen formátumba mentsem el a képeket? Dpi, felbontás?
Mit ajánlotok?

www.vakbelmutet.hu

(#15375) *Ropi* válasza Cheesy (#15374) üzenetére


*Ropi*
félisten

"..."manuális" végy 3 hdd-t és tárold minden ugyanazt, egyet lehetőleg még földrajzilag is más helyszínen, betörésre, természeti kárra számítván..."

Ez a minimum. Feltéve, hogy érnek annyit a képid / adataid. Amíg nincs egy végzetes adatvesztésed, addig bátor vagy. ;)

"Mi van, nem ér meg annyi pénzt a családi képarchívum? Nem gondolom, hogy a nagy átlag ennyit költene rá."

Aki tényleg komolyan veszi az költ rá. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15376) INTELligent


INTELligent
senior tag

Egy DSLR-t hány expóra terveznek? ( Nézegetem a használtakat :D )

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#15377) jjeahh válasza INTELligent (#15376) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az alsó szegmens 50 ezer, haladó, csúcs aps-c vegyes ( pl nikon d7000 150.000 ), a csúcsragadozók 100-250-300 ezer azt hiszem. ha kevés expó döntő tényező és szűk a kereted, nézz szét mft vonalon sztem

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15378) Akos96 válasza INTELligent (#15376) üzenetére


Akos96
senior tag

Változó, néha a gyártó megadja, hogy mennyi is a tervezett zár-élettartam (pl. 100.000 expó), de igazából tönkremehet jóval hamarabb is, meg jóval később is.

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#15379) INTELligent válasza jjeahh (#15377) üzenetére


INTELligent
senior tag

OK, csak mert láttam eladó DSLR-t 40e expóval, azt' gondoltam, megkérdezem kíváncsiságból.
@akos96: Neked is kösz!

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#15380) HunThomeee


HunThomeee
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Nikon D5100-as vasam, 18-105VR-el obival (67mm átm.), és 1 héten belül szükségem lenne egy CPL szűrőre. Több honlapon találtam DÖRR illetve Polaroid szűrőket, viszont nem vagyok biztos benne hogy ezek megfelelő választások lennének. Hoya lencsék közül 2x1 rétegű szűrőket találtam, ezek megérik az árukat vagy megéri beruházni egy Hoya Pro1 Digital-ra?

DÖRR szűrőhöz visszatérve, az alacsonyabb ára miatt beleférne egy szürke átmenetes-is a keretbe, azokkal van valami tapasztalatotok?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#15381) Master94


Master94
tag

Sziasztok!
Canon 550D-ről szeretnék továbblépni, mit ajánlotok? Én a 60D-t néztem ki.

I love Maluch!

(#15382) Digger válasza Cheesy (#15374) üzenetére


Digger
senior tag

Én nagyon kezdő fotós vagyok, ilyen dolgokban nem vagyok kompetens, de a szerverekhez értek egy kicsit! Nekem egy D-link DNS-320L NAS-om van, amiben két winyó pörög RAID1-be kötve. Ez azt jelenti, hogy mindkét diszken ugyanaz a tartalom van, tükrözve. Ez egy olcsó, bár nem tökéletes megoldás! Van más gyártótól is hasonló NAS. Ha belevágsz egy ilyen eszköz vásárlásába, arra ügyelj, hogy a diszkek ne legyenek pontosan azonos gyártási szériából valók, mert szerencsétlen esetben pontosan ugyanakkor fognak elszállni! A méretük lehetőleg azonos legyen, de lehetnek más gyártóktól származók is.

(#15383) BiriBum válasza HunThomeee (#15380) üzenetére


BiriBum
őstag

Nem érdemes spórolni rajta, még ennél az objektívnél sem. A Hoyával nem lősz mellé. Érdemes rápróbálni, mert 18mm-en vignettálhat. Ilyen esetben a slim verziót kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#15384) Cheesy válasza Digger (#15382) üzenetére


Cheesy
őstag

Köszi a választ!
NAS ellen az az érvem, hogy egyáltalán nem kell, hogy folyamatosan működjön, illetve az archívumot bármikor elérjem. Évente 2-3x rámásolnám az új adatokat a tárra és kikapcs. Addig meg szépen el van rakva, biztos, száraz, mágneses tér által nem zavart helyre.
A NAS nagyon jó, ha hálózati tárként működtetném, mert ha nem használják, akkor gondolom egy idő után lekapcsolja a diszkeket. És ott egy kb. 70.000 HUF értékű vas, és csak a port fogja.

www.vakbelmutet.hu

(#15385) fidor2


fidor2
tag

Sziasztok lenne nekem egy Samsung Digimax D73 -as fényképezőm.Az lenne a baja,hogy amikor be kapcsolom az optika nehezen jön ki +még a lencse védő is.Ha kikapcsolom akkor rá kell segíteni hogy vissza húzódjon az optika része.Esetleg valaki tudja mi a hiba forrás vagy hogyan lehet segíteni ezen?

(#15386) aleister


aleister
veterán

Nem tudja valaki, hogy miképp lehet a RAW-ból kinyerni az indexképként beágyazott jpg-t?

Megsérült sajna pár állományom, de tökéletesen elég lenne a jpg, mert webre lennének az adott képek.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15387) *Ropi* válasza aleister (#15386) üzenetére


*Ropi*
félisten

Google: "how to extract embedded jpg from nef"... ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15388) aleister válasza *Ropi* (#15387) üzenetére


aleister
veterán

Köszi!
Az LR topicban már írtam, hogy találtam rá egy megfelelő programot.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15389) *Ropi* válasza aleister (#15388) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja, azt hittem, hogy ezt. :D A hsz. időpontját nem néztem...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15390) Thunder82


Thunder82
aktív tag

Sziasztok
feltennék pár kérdést , a gépemmel kapcsolatban ,hátha meg lehet "javítani" otthon is :)
A tipus : Finepix S1500 és a probléma !!
ZOOM HIBA, nem akar kijönni a hordóbol a lencse , elvittem h megcsinálják de elég drága árat mondtak ahhoz képest amennyi a egész gép, így be lett vágva a szekrénybe. Majd 1 mondom hátha , és működött is 1 teljes napig, másnap kapcsoltam volna be és megint ugyanez.Valamikor előjön és kikapcsolás nélkül működik is de ha kikapcsolom akkor már nem jön vissza, csak nagy ritkán.
5let valaki ?? Próbáltam rákeresni neten h van-e valahol szerelési útmutató de semmi :(
Tudom h az lenne az ésszerű h elvigyem ,ez csupán kíváncsiság !

[ Szerkesztve ]

- [HNT] - ::Hungarian National Team:: # tHUNderKILLLER # tHUNderKILL3R

(#15391) balázs xp4e


balázs xp4e
tag

Sziasztok!
Arra lettem figyelmes, hogy a fényképezőm (Fujifilm Finepix S2800) halkan zúg ha be van kapcsolva. De csak akkor csinálja, ha fényképező módban van ha pl visszanézem a képeket akkor nem zúg. Ez valami baj lehet vagy csak simán az elektronika hangja?
Ha nem jó akkor viszem vissza 3 napos csere garanciára. Köszi előre a válszokat :D

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/96103507@N05/

(#15392) qnadam


qnadam
veterán

urak, eos utilityval (vagy bármi mással) meg lehet csinálni azt a trükköt, hogy nem csak a képek, hanem a videók is rögtön átkúsznak a számítógépre egy 5dmk3-ból? nem az enyém a gép, amikor meg nálam lesz, nem nagyon lesz idő tesztelni.

köszönöm :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15393) *Ropi* válasza qnadam (#15392) üzenetére


*Ropi*
félisten

EOS Utility, vagy kártyaolvasó és Windows intéző / Total Commander megoldja.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15394) qnadam válasza *Ropi* (#15393) üzenetére


qnadam
veterán

a cél az lenne, hogy ne kézzel kelljen áthúzgálni, hanem amint felíródik a fájl, induljon el a gépre.

ha ez még azt is elviselné, hogy néha lehúzgálom az usb-t, és visszadugáskor állna neki másolni, maga volna a tökély :)

a kártyadugdosás elkerülése volna a cél

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15395) copass válasza qnadam (#15392) üzenetére


copass
veterán

fájszinkronizáló progival, goodsync, freesync, megoldható hogy amint rádugsz egy pendrive-ot, hdd vagy bármit amit meghajtóként kezel, akkor automatikusan szinkronizálja a vinyóra, de ezt személyre kell szabni és tesztelni hogy úgy legyen ahogy te akarod, mert könnyen kukázol sokmindent ha vmit rosszúl állítasz be.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15396) qnadam válasza copass (#15395) üzenetére


qnadam
veterán

a canon azt hiszem, hogy nem meghajtóként látszik. az eos utility alapállásnak jó, csak nem tudom, hogy a videókat is kezeli-e.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15397) copass válasza qnadam (#15396) üzenetére


copass
veterán

kártyaolvasó marad akkor.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15398) sideburns válasza Thunder82 (#15390) üzenetére


sideburns
aktív tag

Nem, az volna ésszerű ha kidobnád és vennél helyette egy fényképezőgépet.

(#15399) fidor2


fidor2
tag

Sziasztok lenne nekem egy Samsung Digimax D73 -as fényképezőm.Az lenne a baja,hogy amikor be kapcsolom az optika nehezen jön ki +még a lencse védő is.Ha kikapcsolom akkor rá kell segíteni hogy vissza húzódjon az optika része.Esetleg valaki tudja mi a hiba forrás vagy hogyan lehet segíteni ezen?

(#15400) qnadam válasza copass (#15397) üzenetére


qnadam
veterán

a dologban az a bosszantó, hogy van eye-fi is, de a videóhoz nagyon lassú :(

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.