Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15201) Elektrosokk válasza HGTimber (#15200) üzenetére


Elektrosokk
addikt

sziasztok!

a Minolta AF objektívek csak Konicaminolta, sony és panasonic vázakon használhatóak? Konkrétan minolta AF 1:1.7 50mm-re gondolok, és átalakító nélküli használatra.

köszi! :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#15202) *Ropi* válasza csabi94 (#15188) üzenetére


*Ropi*
félisten

Importálás után LAB színtérben szerkeszted az anyagot és onnan konvertálod előbb a forrás, majd abból a kimenet színterébe.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15203) Akos96 válasza Elektrosokk (#15201) üzenetére


Akos96
senior tag

Szia!

Gondolom az A-mount nevű bajonett érdekelne. Wikipédiában felsorolnak minden vázat, ami valaha azzal jött ki. :)

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#15204) Akos96 válasza HGTimber (#15200) üzenetére


Akos96
senior tag

Szia!

Úgy olvasom, hogy abban a gépben folyamatosan működik a fókuszrendszer videó közben. Szerintem próbáld meg videofelvétel gomb lenyomása előtt átállítani a fókuszbeállítást (folyamatosról egyszerire).

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#15205) rii válasza Fandango (#15198) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15206) Tik Tak


Tik Tak
csendes tag

Hali.
Esetleg van valaki aki foglalkozik gép javítással?ha igen kérem írjon privátban.
köszönöm, Oliver :R

(#15207) Elektrosokk válasza Akos96 (#15203) üzenetére


Elektrosokk
addikt

oké. szerintem eladom.

erről Van szó. szerintetek mennyit kérhetek érte ? Van egy Minolta váz is hozzá, a 7000, a világ első autófokuszos tükrös váza, gyári papírjaival. :) bár az nem hinném hogy bárkit érdekelne...

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#15208) qnadam válasza Elektrosokk (#15201) üzenetére


qnadam
veterán

panán nem hiszem, sonyn és km-en menni fog.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15209) Elektrosokk válasza qnadam (#15208) üzenetére


Elektrosokk
addikt

köszi! :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#15210) rii


rii
nagyúr

kis lépés az emberiségnek ... nagy lépés nekünk ... megvan a 600D a havercsajnak ...

memóriakártyát milyet érdemes bele venni?
kell a class 10?

mer a class 4-es csilliószor olcsóbb .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15211) A Zéé válasza rii (#15210) üzenetére


A Zéé
addikt

videóhoz mindenképp kevés lesz a c4. Nem tudom mit tud sorozatba a 600D, vagy mekkora a puffere, de ott is jól jöhet.

Just a simple Lineman...

(#15212) Akos96 válasza rii (#15210) üzenetére


Akos96
senior tag

Videóhoz mindenképp kell a 10-es és sorozathoz sem árt. Ha sokallod az árát, akkor vehetsz nyócgigásat is, szerintem az is elég ideig húzza. :)

[ Szerkesztve ]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#15213) copass válasza rii (#15210) üzenetére


copass
veterán

sandisk, class 10

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15214) qnadam válasza Akos96 (#15212) üzenetére


qnadam
veterán

plusz a linkelt cl10-es darab a gyorsabbak és drágábbak közé tartozik :) ez sem alkalmatlan videózásra.
(egyébként a sorozatnál érdekes inkább a kártya sebessége, a videónál annyira nem. egy dslr videója nemigen szokott 40 mbps közelébe menni, az pedig csak 5 mbájt/sec, azt egy közepes cl4 kártya is szokta tudni, de egy cl6 biztosan)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15215) rii


rii
nagyúr

köszönöm! akkor mindenképp class10-es lesz majd .-)
és lehet télleg a 8-as is elég kezdésnek .-)

táskát milyet érdemes? Mire jó odafigyelni? mivel rendelkezzen extra ficsör'ként egy táska?

munkatársnőmnek LowePro TopLoader 65 AW-je van
ami tetszik benne: oldalt van egy olyanr rész ahova be lehet húzni az övet, és ha nem szaggatja el az ember gatyáját, akkor a derékon is lehet hordani ....

vagy valami válltáska szerűség jobb?

(#15214) qnadam: nekem egyből a 8.990-est mondta a srác .-) nagyon korrekt-kedves volt ... lehet csak nem vágta fejből a kingstont?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15216) qnadam válasza rii (#15215) üzenetére


qnadam
veterán

vagy biztosra ment, vagy ebből kap több jutalékot, ez volt készleten... bármi lehet :)

egy ilyen esetleg?

a sony fs100, ami egy valamivel komolyabb videókamera, tudtommal elmegy cl4 kártyával is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15217) rii


rii
nagyúr

a tükrös gépeknél azért olyan nagy szó a LiveView, mert ekkor a tükröt "le kell csapni"-a?
ugye a LiveView mód nem rövidíti a váz élettartamát?

(#15216) qnadam: nagyon köszönöm! ez még igéretesebb .-)
meg megyek auchan-ba is szétnézni ... ott 5000-ért írták talán
csak úgy van írva, hogy CLASS4, CLASS10 .-D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15218) ROBOTER válasza rii (#15217) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ma már egyáltalán nem nagy szó, de amikor az első fecske megjelent, akkor különlegességnek számított. Ugyanis a nagyméretű érzékelők nem is voltak alkalmasak erre, ellentétben a kompaktok és videókamerák Interline CCD-ivel. Ma már a FullFrameTransfer CCD-k kihaltak lényegében ebből a DSLR csoportból, CMOS-okat használnak, ahol a LiveView könnyen megvalósítható.

A tükröt fel kell csapni, az első redőnyt pedig le kell ereszteni. Ezek önmagukban nem károsítják a gépet, viszont az érzékelők ebben az üzemmódban többet fogyasztanak, és általában korlátozzák az időt. Ami kedvezőtlen hatással van a vázak élettartamára, hogy LiveView esetén vissza kell a zárat alaphelyzetbe állítani, majd az expozíciónak megfelelően újra elindítani mindkét redőnyt. Tehát több mozgást végez, mint optikai keresős üzemmódban.

Az első színes élőképet szolgáltató, valóban használható LiveView DLSR az Olympus E-330 volt, messze megelőzve a társait. Ebben két érzékelő volt, az egyik üzemmódban a LiveView és az optikai kereső egyszerre is működött, a másikban a fő érzékelő szolgáltatta a LiveView képet.

[ Szerkesztve ]

(#15219) sasa134


sasa134
addikt

Tiszteletem, remélem jó helyen teszem fel a kérdést...

Szóval 7végén Németország legnagyobb tűzijátékát fogom élőben megtekinteni (Kölner Lichter), amit próbálok megörökíteni is. Sajna sosem fotóztam tűzijátékot, van ilyen irányú tapasztalata valakinek aki tudna segíteni? Nyilván tripod lesz( a vázam egy Pentax k-x, obiból viszek kb mindent, 35mm f2.4, 50 f1.7, Sigma DC HSM 18-125mm). Beállítások terén mivel érdemes kezdeni a próbálkozást? Rekesz előválasztás (minél tágabbra) aztán hajrá? Túl hosszú záridővel nem lőhetek mert akkor egy színes elmosódott massza lesz jobbára gondolom. Köszi a segítséget, tippeket

Avanti Roma

(#15220) qnadam válasza sasa134 (#15219) üzenetére


qnadam
veterán

nyugodtan lődd meg több másodperccel (de akár még hosszabbal) is akár, jó lesz :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15221) rii válasza ROBOTER (#15218) üzenetére


rii
nagyúr

durva .-O
nagyon köszi!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15222) sasa134 válasza qnadam (#15220) üzenetére


sasa134
addikt

Köszi, időközben hozzáolvastam itt-ott jobban és talán a legfontosabb a végtelen fókusz + állvány + önkioldó. f8 körültől próbálom majd, nehogy túlexpózzak, aztán meglátjuk mennyi időt kér a rekesz. Gondolom helyezkedéstől függően 2-5mp közt lehet ideális. Meglátjuk...

Avanti Roma

(#15223) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok.
Nem tudjátok hogy mondjuk ha veszek egy gépet amit mondjuk Szegeden vásároltak de én Bp-n lakom és meghibásodik akkor azt a pesti Nikon szervizbe is vihetem?

(#15224) qnadam válasza fireproof (#15223) üzenetére


qnadam
veterán

olyannyira, hogy valószínűleg szegedről is bp-re viszik javítani. ha ugyan nem külföldre...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15225) fireproof válasza qnadam (#15224) üzenetére


fireproof
őstag

Szóval akkor nem gond ha a bolt ahol vásárolták nem pesti mert a pesti Nikon szervizbe is be lehet vinni. ?

(#15226) Balinov válasza fireproof (#15225) üzenetére


Balinov
félisten

Nem hat, mivel csak Pesten van Nikon szerviz ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#15227) fireproof válasza Balinov (#15226) üzenetére


fireproof
őstag

Szuper köszi. :R

(#15228) Balinov válasza fireproof (#15227) üzenetére


Balinov
félisten

óugyanmár. :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#15229) Fandango válasza sasa134 (#15219) üzenetére


Fandango
veterán

(#15230) Byk01 válasza Fandango (#15229) üzenetére


Byk01
senior tag

Itt meg egy magyar

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#15231) sasa134


sasa134
addikt

Fandango, Byk01 - köszi! :R

Avanti Roma

(#15232) rii


rii
nagyúr

auch*n-ba volt 5000-ért samsung 16 GB-os Class 10-es
ha valakit esetleg érdekelne.
elég sok helyen jártam, mindenhol csak class 4esek voltak

a 600D (sem) nem fog feljönni külön meghajtóként USB-n mint a 350D?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15233) The DJ


The DJ
addikt

Na jó, most már kezdek kitérni a hitemből. Múltkor írtam, hogy vásároltam egy használt Sigma 100-300 teleobit és sajnos nem működött rendesen a gépemmel (500D), folyamatosan Err01-eket dobált, kivéve F4.5-ön vagy 5.6-on. Beszéltem az eladóval, korrekt és megértő volt, ki is cserélte egy jóval újabb Tamron 70-300 F/4-5.6 Di LD Macro obira. Ma érkezett meg a csomag. Az obi gyönyörű, alig használt, dobozos, papírjaival, stb. Felcsavartam az 500D-re, kattintok ééééééééééés...Err01. :((( Hogyazajók...

Most mi van? Ne mondjátok, hogy ez se kompatibilis a géppel, mert csomó videót és képet láttam az 500D + ezen Tamron obi kombinációjával. Tisztítsam meg az érzékelőket? Már fényesre sikáltam mindet. Ráadásul itt most végig Err01 van. Hiába állítom a blendét 4.0-ra vagy 5.6-ra, úgy se tudok képet lőni. Az obi biztos, hogy jó, az eladó nemrég használta 600D-vel és 1100D-vel is. Mi a fene van?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#15234) fattyu válasza The DJ (#15233) üzenetére


fattyu
veterán

le lett írva a sigmára is hogy szervíz és FW frissítés kell mert nem megy a blende vezérlés.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15235) The DJ válasza fattyu (#15234) üzenetére


The DJ
addikt

Egyáltalán van olyan obi, ami működik a gépemmel mindenféle bohóckodás nélkül? Kezdő vagyok, az alapokat is most tanulom, de azt hittem, hogy ha egyszer fel tudom csavarni rá (és ha a neten találok bizonyítékot, hogy tényleg kompatibilisek a gépemmel) akkor bármelyik objektívet megvehetem. És hogy van az, hogy például a tulaj 600D-jével hiba nélkül működik, nálam meg mind a két vásárolt obi csak errorozik? Eléggé elvette a kedvem most ez az egész. Fotózni szeretnék, gyakorolni, nem egy rakás pénzt kidobni a semmiért. Most meg vigyem a szervizbe a gépet meg az obit és hagyjak ott egy valag pénzt... hát nem erre számítottam...

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#15236) fattyu válasza The DJ (#15235) üzenetére


fattyu
veterán

Alapvetően persze igazad van meg minden, de ha egészen a történeti hűség kedvéért akkor vegyél olyat amire az van írva hogy canon....

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15237) The DJ válasza fattyu (#15236) üzenetére


The DJ
addikt

Az az egy dolog keserít el itt, hogy erről nem olvastam sehol és senki még csak fel sem világosított, hogy ilyen is történhet. Nem úgy vágtam bele ebbe az egészbe, hogy nosza rajta, vegyünk egy DSLR-t és majd lesz valami. Jóval előtte elkezdtem szakirodalmat olvasni, videókat nézni, keresni-kutakodni, mert szerettem volna megérteni az elméleti és a technikai részét is a dolognak. Annyit olvastam mindenütt, hogy arra kell ügyelni, hogy Canon bajonettes objektívet kell vásárolni és akkor nem lehet baj. Ezt is tettem. Először még csak a félsz se volt bennem, ezért vettem a Sigmát. Felvilágosítottatok, régi obi, új váz, nem működnek együtt. Érthető, elfogadtam. A tulaj adott egy újabb Tamront, mert volt neki éppen kéznél. Persze itt már kutakodtam előtte, rákerestem az "500D + Tamron 70-300"-ra, hogy kiderüljön passzolnak-e. És igen, videók, képek, tapasztalatok. Ezek után mitől féljek? Rábólintottam, ráfizettem, ideért az obi és megint Err01. Persze, hogy letöri a lelkesedésem és az örömöm ez az egész. Nem a fővárosban élek (sőt, városban sem élek), nem tudok csak úgy szervizbe menni, ha ilyen történik, ráadásul nem is vagyok annyira eleresztve anyagilag, hogy ilyesmire tudjak költeni (mert ez gondolom nem 2 fillér lenne). Szintén ez az oka, amiért nem a Canon objektíveket vettem. Drágák (nekem). Lehet, hogy minőségben elmarad tőle ez a Tamron vagy a Sigma, de nekem gyakorolni és kattintgatni elég lett volna bőven. Nincs XY photography oldalam és nem török nagy babérokra, mindössze élvezem a fotózást és ehhez kevés a kit obi. Ráadásul most már engem fog hülyének nézni a tulaj, ha erre is panaszkodni kezdek, úgyhogy a nyakamon marad egy számomra használhatatlan obi és sikeresen lenulláztam magam, így másikat venni se tudok. Na ezért vagyok én elkeseredve...

Amit meg nem értek még mindig: Hogy működött a tulaj 600D + 1100D vázán mind a két objektív? Elvileg ezek újabbak, mint az én 500D-m.

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#15238) *Ropi* válasza fattyu (#15236) üzenetére


*Ropi*
félisten

+1. A 3rd party gyártóknak a kompatibilitás nem az erőssége.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15239) Mr.Csizmás válasza The DJ (#15237) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor miert dslr?

esetleg d3100+18-105, ha kitobi kizarva.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15240) The DJ válasza Mr.Csizmás (#15239) üzenetére


The DJ
addikt

A kompakt kevés (évekig kompakt géppel + mobillal szerencsétlenkedtem), a bridge meg olyan öszvér megoldásnak tűnik nekem. Anno volt párom elkezdett kattintgatni egy 350D-vel és akkor tetszett meg a DSLR világ, a minősége, a rugalmassága és a szabadsága, amit a cserélhető objektívek biztosítottak. Ezért vettem az 500D-t (nagyon jó áron jutottam hozzá, kevés expóval és rengeteg extrával). Szeretem is, semmi bajom sincs vele, csak a kit obi kevés, ezért kezdtem el nézelődni, de eddig elég csúfos kudarcot szenvedtem a 3rd party obikkal.

Kérdés: Ha eladom a fél vesém és sikerül pénzt szereznem valamikor, akkor egy Canon EF 75-300 mm f4-5.6 III obival mennyi esély van a sikeres együttműködésre? Már nem merek lassan objektívet venni, de ha azt mondjátok, hogy a Canonokkal nem lesz baj, akkor valahogy összespórolok rá.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#15241) Mr.Csizmás válasza The DJ (#15240) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

off:

az en javaslatomra, hosszu konzultalas utan egy olympus epm1-et vett kitobival, meg egy m42-es adaptert. aszongya ezzel el van ajulva a 350d minosege utan.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15242) Balinov válasza The DJ (#15240) üzenetére


Balinov
félisten

The DJ, csak egy kerdes, erdeklodesi szinten, kell neked a 75-300 gyutav( 120-480mm ekvivalens) Ha a 18-55 az atfogas miatt keves, nem gondolkodsz el egy Canon 18-135-on? Lehet a meglevo cuccok aran az is kijonne, talan ujan is (nem vagyok tisztaban a hazai arakkal). 216mm ekv meg eleg jo mar, nem?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#15243) rii válasza Mr.Csizmás (#15241) üzenetére


rii
nagyúr

és manual módba használja a EPM1-et?
vagy előre beállított-automata módokkal?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15244) Akos96 válasza rii (#15243) üzenetére


Akos96
senior tag

Az előre beállított módoknak nincs sok értelmük, ha a rekeszt és a fókuszt csak manuálisan tudod állítani.

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#15245) The DJ válasza Balinov (#15242) üzenetére


The DJ
addikt

Igazság szerint jó lenne az a 75-300, nagyon szeretek a természetben kattogtatni és nem áll távol tőlem az élővilág megörökítése sem, az állatoknál pedig előny hogyha távolról is lencsevégre lehet őket kapni. De még nem biztos, hogy ez az obi lesz a nyerő, egyelőre szét kell néznem milyen lehetőségeim vannak és milyen árban. Közben ki kell találnom mit csináljak a Tamronnal és csak utána jöhet egy másik beszerzése. Remélem a Canon obikkal már szerencsésebb leszek.

(#15241) Mr.Csizmás: Olvastam már ezekről a gépekről, ajánlották is már páran, az is biztos, hogy minőségre sem rosszak, de nekem hiányozna a rendes markolat, a súly, meg az érzés, hogy gépet fogok a kezemben nem csak valami kis mütyűrt. Ráadásul kereső sincs rajta, így meg teljesen kompakt érzés. Oké, tudom, ez mind csak kukacoskodás és az ár-érték arány kárpótol a hiányosságokért, de engem ezek zavarnának és akkor már inkább egy DSLR.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#15246) rii válasza Akos96 (#15244) üzenetére


rii
nagyúr

éppen azért kérdezem, mert nem lehet hogy egy 350D-vel nehezebb auto módban szép képet csinálni, míg egy EPM1 auto módjában meg sokkal könnyebb?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15247) copass válasza The DJ (#15240) üzenetére


copass
veterán

nincs benne stabi, ha zoom-ot akarsz venni, akkor 55-250 IS II piszok jó áron van, használtan ~40-50k körül van most. ez olyan mint az 1.8/50mm fix, kötelező darab.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15248) The DJ válasza copass (#15247) üzenetére


The DJ
addikt

Hoppá, ezt a tippet köszönöm, ahogy nézem ez egy egész korrekt obi és ennyiért tényleg nem lenne rossz vétel. Bár én árban mindenütt 50-től kezdődően látom, még használtan is.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#15249) copass válasza The DJ (#15248) üzenetére


copass
veterán

mondjuk az új ára is 60-65k körül van, megfontolandó inkább újat venni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15250) Sajnospogi


Sajnospogi
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem az volna, hogy minden fényképezőgép mov-ban filmez? :F
Néztem pár típust, olympus sh21, canon sx240, nikon s6300 s9200 ezek vajon mind movban filmeznek? Avi?
Szóval mindenképpen kell konvertálnom akkor, hogy megnézzem a tv-n?
A mostani gépen egy régi panasonic, ott a movtoavi konverterrel szoktam, de azért romlik a minőség, mov-ba jobb a video. Mondjuk régi gép és a bontása is csak 848-600 körüli.

köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.