Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15701) Zozzant válasza rii (#15698) üzenetére


Zozzant
addikt

FÉNYképezés... ;]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#15702) rii válasza Zozzant (#15701) üzenetére


rii
nagyúr

hát van fény .-) csak kevés :DDD

de mókatársam megszonta ... méghozzá aszonta hogy vannak vakuk, azon van valami távolságmérő vagymi ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15703) Andrew31 válasza akos3 (#15700) üzenetére


Andrew31
senior tag

Ez sztem nem az a kimondottan hőre lágyuló műanyag... De megpróbálni meg lehet, legfeljebb még fekete is lesz.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#15704) akos3 válasza Andrew31 (#15703) üzenetére


akos3
addikt

feketének amugy is fekete, csak attól félek, hogy annyi műanyag megolvad, h kevés lesz ha nem sikerülne az öszseragasztáshoz..Szóval érted..:)

azt, h hőre lágyul-e azt nem tudom én sem :F

[ Szerkesztve ]

(#15705) Andrew31 válasza akos3 (#15704) üzenetére


Andrew31
senior tag

Sztem valami műanyagdarabot ragassz rá telibe - mekkora lehet, mint egy pengető, nem?

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#15706) akos3 válasza Andrew31 (#15705) üzenetére


akos3
addikt

találtam a neten egy képet[link] pont ugyanilyen gépről aminek ue. a hibája. csak nekem még a zárópiciktől lentre eső részen nem repedt meg. de a felső (hosszabb) repedés szinte ugyanazon a helyen van.
igen, én is gondoltam rá, h ráragasztok vmi erős ragasztőval egy műanyagot, h átvegye a feszültséget, csak nem tudom milyen fajta lenne a legjobb. meg milyen ragasztóval tudnám odaragasztani, h érjen is valamit.

lehet érdemes lenne lefotóznom a sajátomat, h jobban lássátok :D

[ Szerkesztve ]

(#15707) cattus válasza rii (#15702) üzenetére


cattus
őstag

Hát, vakuval asszem lehet stroboszkópszerű villolgást csinálni (beépítettek biztosan).

Esetleg élőképbe belenagyítva működhet - én ezt a módszert szoktam használni.

Do the thing!

(#15708) JackFeryll válasza Jaks (#15686) üzenetére


JackFeryll
őstag

Kínai a szemét fajtából, inkább a Hoya.

(#15709) viserion


viserion
tag

sziasztok.

lehet valahol utangyartott canon flash bracketet kapni? ebayen es amazonon hirtelen csak olyanokat latok, ahol a vaku mar a gep fole megy.

(#15710) *Ropi* válasza viserion (#15709) üzenetére


*Ropi*
félisten

Miért, milyet akarsz?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15711) viserion válasza *Ropi* (#15710) üzenetére


viserion
tag

olyat, amivel vaku kozvetlen az objektiv mellett lesz.

[ Szerkesztve ]

(#15712) *Ropi* válasza viserion (#15711) üzenetére


*Ropi*
félisten

És az miért jó neked, ha az objektív kitakarja a vaku fényét? ;) Vagy körvakura vagy makróvakura gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15713) viserion válasza *Ropi* (#15712) üzenetére


viserion
tag

miert takarna ki? :U nem, erre gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#15714) *Ropi* válasza viserion (#15713) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor úgy látom nem érted a Flash Bracket lényegét: azért van a vaku az objektív felett jóval magasabban, hogy az árnyékok lefele vetődjenek (meg softboxot is rá lehessen tenni). A normális Flash Bracketben úgy lehet elfordítani a vázat portréállásba, hogy a vaku közben ugyanott marad fent, tehát nem oldalra fognak esni az árnyékok, hanem a téma mögé.

Amit te linkeltél az szimplán az objektív mellett tartja a vakut, ezáltal az nagyon csúnya árnyékokat vet.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15715) BiriBum válasza *Ropi* (#15714) üzenetére


BiriBum
őstag

(#15716) *Ropi* válasza BiriBum (#15715) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pontosan. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15717) Andrew31


Andrew31
senior tag

Azonkívül a vörös szem... :F

Persze lehet művészkedni az árnyékkal is.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#15718) *Ropi* válasza Andrew31 (#15717) üzenetére


*Ropi*
félisten

Már a vakupapucsban lévő rendszervaku is elég messze van az objektív optikai tengelyétől ahhoz, hogy ne okozzon vörös szemet átlag távolságra, max. ha telével lősz messzire...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15719) Jaks


Jaks
csendes tag

@#15691, #15694, #15695, #15697
Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#15720) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Kezdő, hobbi fotósként keresek a mostani "rendszeremhez" egy macro objektívet(4/3).

Amit néztem az az f3.5-ös 35mm-es Zuiko, illetve van egy f2-es (vagy f1.8-as ?) 50mm-es Zuiko is.

Melyiket érdemes(ebb) kereseni, megvenni? :F

(#15721) BiriBum válasza scream (#15720) üzenetére


BiriBum
őstag

Leginkább attól függ, hogy mit szeretnél makrózni.

(#15722) scream válasza BiriBum (#15721) üzenetére


scream
veterán

De most nézem, ez az 50mm-es elég drága kütyü (nekem), szóval akkor el is dőlt, 35mm-es lesz.

Amúgy leginkább természetet (növények/rovarok/hasonló kis mütyűrök).

Jelenleg fordított objektívezem az alap kit obival (14-42) de az nem a legkényelmesebb megoldás :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15723) BiriBum válasza scream (#15722) üzenetére


BiriBum
őstag

Rovarokra a minél hosszabb gyutáv jó, mivel így tudod növelni a tárgytávolságot - nem kell belemenned a téma szájába így nem kockáztatod az elröppenést. Mozdulatlan mütyürökre jó a 35-ös.

[ Szerkesztve ]

(#15724) hege01


hege01
tag

Sziasztok,

Mennyi az esélye hogy japánból rendelt objektív sugárfertőzött?
Esetleg hol tudom ellenőriztetni olcsón és megbízhatóan?
Lehet a reptéren is ellenőrzik a csomagokat ilyen szempontból?

Köszi

(#15725) A Zéé válasza hege01 (#15724) üzenetére


A Zéé
addikt

miért lenne sugárfertőzött?
Ha csak nem valami régi, manuál obiról van szó, aminek a bevonatában tórium van.

szerk: amúgy milyen obit nézel, ami megérné meg japánból behozatva is?

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#15726) Andrew31 válasza A Zéé (#15725) üzenetére


Andrew31
senior tag

Szerintem a földrengés hatásaira gondol.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#15727) hege01 válasza A Zéé (#15725) üzenetére


hege01
tag

"Fukusima" miatt. :-) Sony 16-105-öst ebay-eztem szerintem jó áron.

(#15728) A Zéé válasza hege01 (#15727) üzenetére


A Zéé
addikt

hát Fukusimából jön az obi, vagy nem? Aztán meg is lett válaszolva a kérdés, hogy érdemes-e foglalkozni vele. Amúgy tök felesleges ilyenek miatt aggódni, vagy foglalkozni vele. Bár szerintem akkor se sugárfertőzött, ha onnan jött. Csak akkor, ha konkrétan az atomerőműben használták. Vagy ha igen, akkor se sokkal jobban, mint a röntgenorvos a balesetin, vagy a fogászaton.
De ha fizetsz a katasztrófavédelemnek, vagy valami hasonló cégnek, lehet, hogy jó pénzért adnak szakvéleményt, bár amennyire az ilyen hivatalokat ismerem lehet olcsóbb, és gyorsabb venni ilyen "hobbi" Geiger-Müller mérőt :)

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#15729) JackFeryll válasza A Zéé (#15728) üzenetére


JackFeryll
őstag

Szerintem semmi félnivalója nincs. Azoknak sincs semmi baja akik a különböző tóriumos Super Takumarokat használják és UV kúrázni kell, hogy a full besárgult üveg kifehéredjen :D

(#15730) hege01


hege01
tag

Köszi a hozzászólásokat, lehet kicsit paranoiás vagyok. :B

Üdv. M

(#15731) jjeahh válasza JackFeryll (#15729) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez most vicc? vagy tényleg van ilyen uv kúra? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15732) JackFeryll válasza jjeahh (#15731) üzenetére


JackFeryll
őstag

Hát ugye besárgul és ha UV fény alá rakod akkor "kitisztul" aztán újra besárgul akkor megint lehet UVzni.
Amúgy ez nem kötelező vagy akármi, csak akkor nem lesz sárga.

(#15733) jjeahh válasza JackFeryll (#15732) üzenetére


jjeahh
nagyúr

gondolom ezért sárgás fátyolos minden revuenonos fotóm...vagy ez a képeken nem látszik?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15734) JackFeryll válasza jjeahh (#15733) üzenetére


JackFeryll
őstag

Lehet, hogy picit melegebbek lesznek a színek.

(#15735) csdm


csdm
senior tag

Hali!
Nagytakarítás közben rátaláltam egy bontatlan, használatlan 2004-ös évjáratú Canon powershot A95 gépre.
Problémám, hogy a kijelző amúgy jól működik(menüben lépéskor), ám amikor az optika képét kellene adnia, akkor nem ad jó képet. Köze sincs a valósághoz, ilyen fekete, lilás valami maszlag. Mintha be lenne a törve az LCD, vagy víz folyt volna bele. Az elkészített képek számítógépen pedig csak teljesen fekete képek, a méretük viszont eltérő (600-900 KB).
Valaki tapasztalt már hasonlót? Mit lehetne tenni?

(#15736) BiriBum válasza csdm (#15735) üzenetére


BiriBum
őstag

Tönkrement a szenzor. Pár ezer forintért lehet bele vadászni a neten.

(#15737) A Zéé válasza csdm (#15735) üzenetére


A Zéé
addikt

én így távgyógyítóként, ráérő okoskodóként a döglődő szenzorra/elektronikára tippelnék. Szerintem nem sok értelme van foglalkozni vele.

Just a simple Lineman...

(#15738) csdm


csdm
senior tag

Tud ez a gép annyit hogy megérje kiadni rá pár ezer forintot? értem ezalatt hogy pl. jó a lencséje stb. 2004-ben ha jól tudom nem számított gagyinak az A95. Ma is megállná a helyét? igazából tudom h nem csak a megapixelek számítanak, így elképzelhetőnek tartom, hogy akár ez az A95 is jobb képet tudna készíteni, mint egy fiatalabb, de direkt olcsónak gyártott fényképező.

(#15739) *Ropi* válasza csdm (#15735) üzenetére


*Ropi*
félisten

Sony szenzor volt benne ami tönkrement: a Camera Kft. ingyen cserélte egy időben, ha megvoltak a vásárlást igazoló papírok. Egy telefont megér.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15740) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv !

Érdemes-e :

18 mm-es DX-es Nikkor obi (18-105) mellé fix 14 mm-es obit venni DX-re ? - azaz "meglátszik-e" az a 4 mm fókusztávolság különbség ( ami ugye
DX-en 18x1,5 = 27; 14x1,5 = 21 = 21 mm ) azaz mindösszesen 6 mm ?

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#15741) Fandango válasza jasonka (#15740) üzenetére


Fandango
veterán

Lefele sokat szamit minden mm, azt hogy erdemes e megvenni, azt viszont mar csak te tudod eldonteni.

(#15742) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Lehet lámaságot kérdezek, de kezdő vagyok e téren,szóval nézzétek el nekem :B , kérdésem a következő volna , hogy ez a Sigma Canon 18-250/3.5-6.3 DC OS HSM bo kompatibilis e ,a Canon EOS 1100D-vel?

(#15743) JackFeryll válasza jasonka (#15740) üzenetére


JackFeryll
őstag

Fandango +1

jasonka

UWA tartományban számít a legtöbbet az a pár mm.
Szerintem amúgy DX-re "felesleges" 14mm-es fixet venni. Oda UWA tartományban sokkal jobb egy 10-12 mm-ről induló zoom.
A 14mm FF-en érdekes hiszen a legtöbb (FX) UWA zoomnál is nagyobb látószöget ad.
Nikon-nál van pont egy kivétel a kiváló 14-24 személyében. (Meg létezik ugye a Sigma 12-24, de most minőségi üvegekről van szó.)

Giinos

Igen, Canon bajonettes.

[ Szerkesztve ]

(#15744) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Vagy egy kis internet oldalam, ahol elég sűrűn készítek tárgyfotókat. Most arra gondoltam, hogy ezt egy szinttel feljebb vinném, mondjuk eddig szint sem volt, csak fotóztam, aztán körbevágtam.
Kinéztem egy ilyen szettet, szerintetek érdemes beruházni rá?
(az árat ne nézzétek, kb 60USB-ből kijön egyenként rendelve)

A sátor 60-es lenne, elég hozzá ez a két 50W-os lámpa, vagy inkább keressek nagyobb burával rendelkezőt?

(#15745) jasonka válasza JackFeryll (#15743) üzenetére


jasonka
aktív tag

Köszönöm a válaszokat (Fandangonak is) :R sajna időközben az eladó eladta
( pedig már meg volt beszélve a holnapi találkozó - egy hétig húzta-halasztotta - nem korrekt...Na mind1... :O :O :O )

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#15746) izee


izee
senior tag

Hali mit tegyek, ha szeretnék utólag munkálni a fotómon? Üveg előtt zavaró dolgot eltűntetni melyik programmal egyszerű? Egymagos gép áll rendelkezésre.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#15747) Andrew31 válasza Lala6 (#15744) üzenetére


Andrew31
senior tag

Az te tudod, hogy érdemes-e neked.

Ha belefér egyáltalán, amit szeretnél, akkor OK. ebayen az ilyen cuccok nagyon olcsók, a box 1-2000Ft-ért is van már, de lehet házilag is készíteni. A lámpa, amint látod, sokféle lehet, ha költséghatékony szeretnél lenni, próbálhatod előbb valami otthoni asztalival, ha nem elég, akkor lehet venni és vaku is jó eredményt ad(hat), nem feltétlenül kell állandó lámpa, ez nem vitrin. :DDD

Tényleg te tudod... :)

izee: Milyen üveg előtt, ablakon át fotóztad? Mindenesetre a PS ideális lehet. Foltot (port pl.) a Lr is könnyedén tud kezelni.

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#15748) *Ropi* válasza Lala6 (#15744) üzenetére


*Ropi*
félisten

Volt hasonló 100x100 cm tárgysátram, de eladtam mert nem éreztem szükségét. Sokkal szebb eredményt lehet elérni egy nagy papírlappal és megfelelő bevilágítással (az a két lámpa mennyiségre és minőségre is kevés, mint macisajtban a brummogás). ;)

Mondanám, hogy vegyél softboxot és vakukat, de nem tudom mennyi a keret. Mondjuk 50k-ból már egy 1-2 vakus szettet össze lehet rakni, amivel ugyan nem világítasz be egy komplett szekrénysort, de ekkora méretű mütyűrökhöz használható. Ilyen Matchbox méretű cuccokat 1 vakuval is be lehet világítani, ha elég nagy softbox van rajta és nem akarsz nagyon kreatívkodni. Minél kisebb a fotózandó tárgy, annál jobban kell arra is figyelni, hogy a fények jól elhatárolhatók legyenek egymástól, hogy megfelelően le lehessen szabályozni őket (kis helységben még a 300 Ws vaku is sok lehet, főleg ha több van belőle: számolni kell a környezetből visszaverődő szórt fényekkel is).

(#15746) izee: Konkrétan látni kellene a fotót, de így látatlanban ha ingyenes megoldást szeretnél, akkor nem sok alternatívád van: GIMP. Ha viszont szép megoldást akarsz, akkor Photoshop. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15749) WhiteWalker válasza JackFeryll (#15743) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszi :R , a másik kérdésem , hogy az obit mivel érdemes tisztítani? Olvastam erről a Lens Pen-ről...értdemes rá beruházni, vagy van más értelmes és használható megoldás? Mit javasoltok?

(#15750) JackFeryll válasza WhiteWalker (#15749) üzenetére


JackFeryll
őstag

A Lenspen jó csak eredetit vegyél megbízható boltból, ne hamisítványokat ebay-ről.
Én jobban szeretem a Lenspent mint a mikroszálas kendőt, de az is van és azt is lehet használni. A kendőt viszont időnként mosni kell különben csak a letörölt zsírral/porral fogod újrakenni/karcolni a lencsét.
Ja és persze jó ha van egy körtepumpád. (A Giottos Rocket Blower-je a legerősebb amivel eddig találkoztam, de nyilván bármelyik jó.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.