Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14751) Bakter9011 válasza jjeahh (#14750) üzenetére


Bakter9011
csendes tag

Tehát akkor ha jól értettem az olympus vagy a nikonra szavazol?

[ Szerkesztve ]

(#14752) jjeahh válasza Bakter9011 (#14751) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem tudom mekkora a kereted, illetve végül lehet használt vagy mindenképpen új? én olympus e-pm1, e-pl1, e-pl3, e-p2-re szavaznék, de szerintem fésüld át ezeket a gépeket, és ha nem szimpik, akkor...a kompaktokat én nem venném meg :N

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14753) *Ropi* válasza Bakter9011 (#14749) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azzal az IS nélküli kitobival ne vedd meg, mert annyira rossz képe van, megutáltatja az emberrel a fotózást! :U Ha IS-es kitobival találsz, azt megveheted (kicsit többe fog kerülni).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14754) copass válasza Bakter9011 (#14749) üzenetére


copass
veterán

1000D-t nem vennék, nem tud videót, ha újat akarsz ami nem bonyi, akkor 1100D, 18-55 IS obival kitben 100k, ez elég az induláshoz, alapokat megtanulni és ha már belerázódtál,akkor se fogod érezni azt hogy a gép korlátoz le a fejlődésben.
olcsón tudsz hozzá venni obikat, rátudsz pakolni manuál fókuszos obikat, aprópénzért.
és akkor a magic lantern(új firmware)-ről nem is beszéltünk, ikerturbó trabiba kábé.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14755) qnadam válasza BiriBum (#14743) üzenetére


qnadam
veterán

én már láttam olyat, aminél nem. néztem is nagyokat, de a vásárlói értékelésekben is írták, hogy olyan, és hogy mennyit ront a képen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14756) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok.
Ezzel a problémával találtam magam szembe,Nikon Coolpix L25-ös fényképezőgép bekapcsolás után kb 2-3 percel ezt az üzenetet írja ki: Túlmelegedés megelőzése érdekében a fényképezőgép kikapcsol. Mi lehet a probléma? Hogyan lehet megoldani?
Azon kívül hogy dobjam ki.

(#14757) *Ropi* válasza zolisx4 (#14756) üzenetére


*Ropi*
félisten

Milyen környezetben próbáltad használni? Autóban hagytad előtte, vagy tűző napon, ahol átforrósodhatott? Ha árnyékba / hűtőbe teszed és hagyod hűlni, akkor is ezt írja?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14758) zolisx4 válasza *Ropi* (#14757) üzenetére


zolisx4
őstag

Nem nem hagytam napon ,nem egy drága gép de próbáltam vigyázni rá ,normál szoba hőmérsékleten írja 22 fok van a szobában .
Túlmelegszik benne valami??

(#14759) Santiagain válasza zolisx4 (#14758) üzenetére


Santiagain
senior tag

Más is küzd hasonlóval. Valószínüleg szerviz lesz belőle.

Nincs rajta szellőző nyílás, ami eltömődhetett?

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#14760) *Ropi* válasza zolisx4 (#14758) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor megérett a szervizre. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14761) zolisx4 válasza Santiagain (#14759) üzenetére


zolisx4
őstag

Nincs eltömődve, most akartam másodszor használni dobozába volt ,ha 20 fényképet csináltam vele akkor sokat mondok.

*Ropi*
Igen ez mehet garanciába akkor .
Köszi mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

(#14762) Mikisys válasza zolisx4 (#14761) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha garanciális, akkor vidd szervizbe, vagy cseréltesd ki, akár ráfizetéssel egy másik sorozatú készülékre.
Esetleg a menüben érdemes minden felesleges dolgot kikapcsolni, mint például követő fókusz, automatikus zajcsökkentés, sorozat-mód, élőkép. Kijelző fényerejét lejjeb kell venni, hátha az is segít.
Minden bekacsolt plusz opció növeli az energiafelvételt és ezáltal jobban melegszik minden készülék.
Esetleg a kép(ek) exponálása után, ha éppen nincs felvételi téma, akkor érdemes kikapcsolni, még ha rövid idő múlva ismét kell a gép, akkor is.

Üdv!

(#14763) zolisx4 válasza Mikisys (#14762) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen garis még ,próbáltam mindent de sehogy nem volt jó,meglátjuk mit mondanak,hátha lesz lehetőség más típusra csere nem tudom.

(#14764) baracs


baracs
csendes tag

Mobil telefon "kiváltására" keresek nagyon alap kompaktot. Feleség talán nagyobb sikerrel kattogtathatná.
Elsőre Canon powershot A810 és Nikon Coolpix L27 került előtérbe. Mit tanácsoltok?
Az útbaigazítást előre is köszönöm.

(#14765) 2007


2007
tag

Nos, végül sikerült megoldani a CHINON vaku vezérlését (igaz, sorozatot sajnos nem tud villantani, ami nekem elég nagy hátrány, mert vörösszem-elővillanást nem csinál). A Soligor fosra nincs többet szükségem, le tudom vásárolni, de nem tudom mire, nekem most semmire nincs égető szükségem. Szóval ha valakinek a Fotoplus boltból kéne valami, az egy kis kedvezményre számíthatna rajtam keresztül. (Bocsi, lehet hogy ennek már inkább az aprók között lenne a helye, bár a kategóriát nehe lenne megadni, mert nincs...)

The meaning of life is to give life meaning

(#14766) Thunderzolee

Üdv!

Érdeklődnék, Olympus FE-170 fényképezőhöz a külső készülékház ha eltörött, hol lehet hozzá újat venni? Kerestem Googleval bontottat, de nem nagyon találtam.
Van esetleg valami ötlet, hol kérdezzem meg?

Elnézést, ha nem jó topicba írtam, nem ismerem a fényképezős topicokat.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#14767) *Ropi* válasza Thunderzolee (#14766) üzenetére


*Ropi*
félisten

Esetleg itt. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14768) sideburns válasza Thunderzolee (#14766) üzenetére


sideburns
aktív tag

(#14769) *Ropi* válasza sideburns (#14768) üzenetére


*Ropi*
félisten

"eBay nevű ígéretes garázscég"

:DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14770) sideburns


sideburns
aktív tag

http://prohardver.hu/tudastar/a_digitalis_fenykepezogepek_fajtai.html

Most nem azért, de ez a bridge kategória eléggé s3ggIyukból előrángatott kategória.

"Gyakorlatilag a bridge, azaz „áthidaló” gépek is a kompakt kategóriába tartoznának, azonban van pár olyan funkciójuk, jellemzőjük, amelyek alapján már nem sorolhatóak egyértelműen a kiskategóriába. Jellemzői név szerint:
Nagyobb méret (pl. rendes markolat),
bővíthetőség (például van rajta vakusaru, van beépített keresője stb.),
nagy(obb) szenzorral van szerelve (4/3, vagy akár APS-C),
nem cserélhető optika.
A kategória egy pár tipikus képviselője: FujiFilm FinePix XS-1, Panasonic DMC-FZ200"

Ez mi már: nagy(obb) szenzorral van szerelve (4/3, vagy akár APS-C)??

A két példának hozott gépet miért nem lehet az ultrazoomokhoz sorolni?
A Fujifilm XS-1 "nagy" szenzora is csak 2/3".

És persze a MILC-eknél csak a Samsung NX nincs említve. (Na jó, a Pentax se.)
Remélem javítva lesz.

(#14771) Teejay83


Teejay83
tag

Sziasztok

Kellene nekem egy kis segítség

Van egy Casio digitális fényképezőm ami a következő hibajelenséget produkálja:

Normál körülmények között csíkos képet készít és teljesen színtelen az egész,erős napfényben meg sznte semmi nem látszik csak egy nagy fehérség,találtam egy oldalt

[link]

itt van egy kép(Image courtesy Tara D.S. Willgues) ami teljesen olyan mint amit az én gépem készít.

Az érdekes az,hogy ha zoom-olok egyet akkor már tökéletes képet készít bármilyen körülmény között!

Amit nem tudok eldönteni az az,hogy ez most CCD sensor hiba vagy objektív! Mind a kettőt lehet rendelni elég olcsón az ebay-ről csak meg kellene erősíteni valaki hozzáértőnek,hogy ez a hibajelenség mire is utalhat

köszönöm ha bárki is tud segíteni :)

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#14772) bubi92


bubi92
őstag

Nem tudja valaki, hogy az Eneloop akksikon, milyen font type-al van felirva az eneloop felirat?:D

(#14773) qnadam válasza sideburns (#14770) üzenetére


qnadam
veterán

sony r1 ;)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14774) G3kko válasza bubi92 (#14772) üzenetére


G3kko
tag

itt próbálkozz, a "Font identification" topikban ;)
chrome alatt nálam nem töltött be rendesen, lehet csak egyéni probléma

(#14775) *Ropi* válasza Teejay83 (#14771) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szenzor hiba.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14776) jjeahh válasza bubi92 (#14772) üzenetére


jjeahh
nagyúr

vagy kapd le jó fénynél, és töltsd fel ide a képet :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14777) peti_s válasza *Ropi* (#14775) üzenetére


peti_s
addikt

Szerintem meg inkább objektív vagy objektív kábel hiba, vagy panelhiba. Ha szenzor hiba lenne sosem csinálna jó képet.

[ Szerkesztve ]

(#14778) *Ropi* válasza peti_s (#14777) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...Normál körülmények között csíkos képet készít..."

Ezt nem objektív okozza. Egyébként nekem is volt szenzorhibás kompaktom (Canon, Sony szenzorral). Levált a higanygőzölés a szenzorról: hol jó volt, hol nem. A Camera Kft. ingyen javította.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14779) peti_s válasza *Ropi* (#14778) üzenetére


peti_s
addikt

Nekem is van ilyen hibát produkáló fényképezőm, nappal a szabadban hófehér a kép, egyébként csíkos, ez egy Panasonic LS80, de videó alatt semmi baja, illetve sötétben vaku esetén is jó képet csinál. Az én esetemre amúgy optika szalagkábel/panelcserét mondtak Panasonic szervizben.

(#14780) marcus.fenix válasza cOxeR (#14701) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Alapvető értékrendi gondok ott kezdődnek, hogy úgy érzed két hozzászólásból megismertél, és ezt még le is írod. Én becsülöm a szakmád, és a szakértelmed, aminek létezését még csak bizonygatnod sem kell, csak épp nem tartok rá igényt, egyáltalán. Érdekes is lenne, ha mindenkinek mindig mindenből a legjobb kellene. Mindenki palotára, meg Lamborghinire gyűjtene. De egyrészt mindenki annyira igényes, amennyire a pénztárcája engedi, másrészt mások a minőségi elvárások különböző területeken. Lehet hogy az esküvői videók területén nincsenek nagy elvárásaim. Ismerek egy embert, aki csak hetvenezer forintos whiskey-t hajlandó meginni, de a 3 éves besárgult, eredetileg fehér sportcipőjét, amit minden nap hord, még nem cserélte le. Namost Te biztos nagyon igényes vagy a munkádra, meg még száz egyéb dologra, de a nyakam teszem rá hogy létezik 100 másik területe az életnek, amiben meg az én elvárásaim nagyobbak. Még egyszer hangsúlyozom, ha valakinek megéri téged alkalmazni, hát szíve joga. De ne én legyek már az értékrendi problémákkal küzdő ember, ha éppen másképp látok dolgokat. Nem tudom emlékszel-e, de esküvőt írtam, nem temetést. Nem tudom felétek ez hogy megy, de felénk az járja, hogy az emberek ilyenkor piszkosul jól érzik magukat, és tudom hogy a barátaim rengeteg olyan dolgot fognak művelni, amin évek múlva is jót lehet majd derülni. A többi meg meg lesz örökítve MINŐSÉGI fotókon, profik által kattintva. És ehhez nem kell az a plusz, amit (hozzáállásodból kikövetkeztetve) Te szakmailag hozzá tudsz tenni.

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#14781) marcus.fenix válasza copass (#14702) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Inkább arról van szó, hogy van akinek ez pl. művészet, és milliókat ad érte:

Szerintem meg egy undorító, gusztustalan fos, amit max azért vennék meg ha milliárdos lennék, hogy rádobjam a tűzre. A művészet relatív. Van ami tetszik, van ami nem, van amire szükségem van, van amire nem.
Nem "csak" pénz kérdése.

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#14782) Mappa


Mappa
addikt

Üdv!

Nem tudom jó helyre írok.... Egy olyan kérdésem lenne,hogy

Lumix FZ8 létezik távkioldó? vagy olyan ketyere esetleg ami utángyártott de tökéletesen ellátja a távkioldás feladatát.

nem kötelező megadni

(#14783) scarabaeus válasza Mappa (#14782) üzenetére


scarabaeus
őstag

Olyan módon, ahogyan a DMW-RS1/RSL1 és sok-sok utángyártott-okosított változata működik, nem, nincs meg az a jack aljzat sem, amihez kötni lehetne őket. Azon a mechanikus módon lehetséges ugyan, ami magát az exponáló gombot nyomja meg, de gondolom, nem olyanra gondoltál.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#14784) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Kicsit off, de egy objektiív liciten olvasom ezt, és nem vagyok biztos a jelentésében, segítsetek pls.:

Slight de-centered elements,not suit pixel peepers

Köszi

(#14785) Mappa válasza scarabaeus (#14783) üzenetére


Mappa
addikt

Nem nem olyanra... Akkor kilőve

Azért köszi :)

nem kötelező megadni

(#14786) scarabaeus válasza .: JuSzT :. (#14784) üzenetére


scarabaeus
őstag

Kissé decenteres (tehát középtengelyből kimozdult) (lencse)elemek, pixelkukkolóknak nem pálya.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#14787) .: JuSzT :. válasza scarabaeus (#14786) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

és egy normál felhasználónak olcsóért ez jó?
Postázás árthat ennek nagyon?

(#14788) scarabaeus válasza .: JuSzT :. (#14787) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ha észrevehető a hiba, akkor az észrevehető hiba, szerintem. Ha kérsz tesztképet, akkor az alapján eldöntheted mondjuk. Én egy szétteregetett újságlapot fényképezgettem a Canon szervizbe való sokszori oda-vissza küldözgetés alatt, aztán végül kb. egyformán volt lágy a négy sarok, nem olyan kirívóan a jobb felső sarokra koncentráltan, mint decenteres állapotában.
Posta: nem tudom, a futárcégek mennyire másak ilyen szempontból, én rajtuk keresztül kaptam gépet, objektíveket, rajtuk keresztül is küldözgettem, úgyhogy nincs tapasztalatom. Ja, Dél-Koreából küldtek egyszer egy nagylátó előtétet, az postán jött meg, annak se volt semmi baja.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#14789) Tomcy7


Tomcy7
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy Canon EOS 50D gép ami ugye CF kártyás, ha elgörbítette a kártya a fényképezőben lévő tüskéket(pár db-ot) annak lehet a javítási költsége 40k ????
Kicsit hihetetlenne tűnik számomra, hogy egy ilyen tüskesor ennyibe kerüljön.
Nem láttam szétszedve a gépet, de gondolom valamilyen szallagkábeles megoldás lehet, ami nem hiszem, hogy ilyen drága.
Lehet rosszúl gondolom, de kicsit húzósnak érzem...
Szerintetek mi lehet a reális javítási költsége?

Köszi!

(#14790) bubi92 válasza Tomcy7 (#14789) üzenetére


bubi92
őstag

nekem a kártya olvasóba szokta "rendszeresen" elgörbíteni, két pici lapos csavarhúzó csodákra képes:D

(#14791) Kaics


Kaics
tag

Sziasztok!

Vennék Nikon D40-es gépet alap obival. Megéri még ezzel foglalkozni vagy vegyek ebben az árban hipermodern bridge, esetleg kompakt gépet?

(#14792) .: JuSzT :. válasza Kaics (#14791) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szia.

Annyiért jó vétel. Vagy még esetleg a MILC vonal ami még jó lehet. Tuti hagyd ki a bridge, kompakt vonalat.

(#14793) Mikisys válasza Tomcy7 (#14789) üzenetére


Mikisys
őstag

Igen, lehet olyan drága a javíttatás.
Szét kell szedni a gépet, kicserélni a hibás foglalatot, összeszerelni és ellenőrizni, hogy rendben van-e? - ez mind pénzbe, mind időbe telik. Valószínűleg máshol sem olcsóbb a javítás.

(Egy dolgot nem értek, minek kell a kártyát kivenni, olvasóval beolvastatni, majd visszetéve használni?
Én elég sok képet szoktam készíteni, de utána kábellel összekötve a LAP-TOP-gépemre bemásolom a képeket, a kártya mindig benn marad a gépben és bőven elég a kapacitása, ha ésszel fotózok.)

Üdv!

(#14794) qnadam válasza Mikisys (#14793) üzenetére


qnadam
veterán

nem vagyunk egyformák ;)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14795) Fandango válasza Mikisys (#14793) üzenetére


Fandango
veterán

Pl. en is mindig kiveszem a kartyat, felmasolom a kepeket, majd vissza a kartya.

(#14796) jjeahh válasza Fandango (#14795) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én meg sosem tudom, hol a kábel... :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14797) Tomcy7 válasza Mikisys (#14793) üzenetére


Tomcy7
tag

Mert esküvő közben ahol pörögnek az események nem volt idő másolgatni, 2db 8gb-s kari fullon volt már és még volt egy 4gb-s ami meghajtotta a tűket.
Amúgy meg azt nem értem, hogy ilyen drága gépeknek miért van ilyen trágya foglalata, miért nincs sima micro sd vagy sima sd foglalat ahol nincs ilyen hibalehetőség?

Amúgy nem az én gépen, hanem ismerősöm szívta meg vele aki eljött vele fotózni, csak ő meg úgy bérelte...
Ezért duplaszopó.

[ Szerkesztve ]

(#14798) cOxeR válasza Tomcy7 (#14797) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem meg csak ésszel kell betenni a kártyákat... ha nincs kitágítva a foglalat a ok erőltetéstől, nem is tudod rosszul a helyre tenni a kártyát...

(#14799) Tomcy7 válasza cOxeR (#14798) üzenetére


Tomcy7
tag

Valszeg amúgy a kártyák voltak már agyonhasználva, mert utána az olvasóban is elgörbítették a tüskét, és valszeg 1 hiba után még jobban figyelt a helyes berakásra, máshogy én sem tudom elképzelni, hogy hogyan történhetett.
Mert feltételezem egy fél millás gépben megoldották, hogy fordítva nem tudod beletenni a kártyát...
Mondjuk itt felmerül annak a felelősége is aki ilyen állapotban ad pénzért kölcsön egy gépet, hogy ilyen rossz állapotban van a foglalat vagy kártya és meg sem említi, hogy ilyenre figyelj, és akkor még elvárja, hogy a javítatás költségét te álld teljes mértékben.
Az ilyen szerintem kicsit gusztustalan.

(#14800) Santiagain válasza Tomcy7 (#14799) üzenetére


Santiagain
senior tag

Biztos nem próbálta meg a nagy kapkodás közepette fordítva berakni? Az, gondolom, a kártyát is tönkreteheti, ami tovább gyűrűzik az olvasónál.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.