Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15451) Mr.Csizmás válasza skater86 (#15450) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

google drive / picasa

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15452) copass válasza skater86 (#15450) üzenetére


copass
veterán

fosbuk is tudja oszta linken keresztül albumot, albumnál, fogaskerék ikon és getlink, nem kell bejelentkezve lennie hogy megnézze

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15453) skater86


skater86
tag

Oké! Köszönöm a válaszokat!

(#15454) A Zéé válasza skater86 (#15450) üzenetére


A Zéé
addikt

szerintem a legegyszerűbb erre a dropbox. Ott tudsz létrehozni olyan mappát, amit csak azok látnak, akiknek átadod a linket.

Just a simple Lineman...

(#15455) Hunner válasza skater86 (#15450) üzenetére


Hunner
senior tag

Van rá megoldás.

Csináld meg Set-ként a képeket és állítsd friends only-ra.
Ez után ha rákattolsz magára az albumra, akkor a felső gombsoron a diavetítő és a komment gomb melletti talán share(?) gombra nyomva felugrik egy ablak, ahol generálhatsz guest pass-t a sethez.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#15456) skater86 válasza Hunner (#15455) üzenetére


skater86
tag

Hú ez jól hangzik. Ilyesmit akartam csinálni, ha már Flickr-en fent vagyok. Otthon ki is próbálom, köszi az infót!

(#15457) role_of_72


role_of_72
tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy van esély a ma éjszakai csillaghullásról bármiféle "használható" képet készíteni Budapest belterületén?
Itt arra gondolok, hogy max. a Gellért-hegyre van lehetőségem kimenni, távolabb sajnos nem. Lehet valamit látni a hullócsillagokból a fényszennyezéstől? Kinek mi a tapasztalata? Esetleg egyéb, viszonylag közeli helyszín?

Fényerőm F2.8 van, ha ez számít valamit.. :)

Köszönöm előre is!

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#15458) Zozzant válasza role_of_72 (#15457) üzenetére


Zozzant
addikt

2.8 teljesen felesleges, hosszú záridő kell ugyanis és általában az optika sem itt teljesít a legjobban. Lehetőleg olyan blendét válassz amivel iso100-on 30-60 másodperc alatt nem exponálod túl a képet.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#15459) role_of_72 válasza Zozzant (#15458) üzenetére


role_of_72
tag

Köszi a választ! :K

A minél nagyobb fényerőt arra szántam, hogy (elvileg) a halványabb csillagok is jobban látsszanak majd a képen.. de tényleg felesleges, mert voltam tegnap a Gellért-hegyen és szép sárga volt az égbolt már egy kicsit is hosszabb záridővel. :(
Szóval ha valakinek tervezett helyszín volt, nos ez nem alkalmas hullócsillagok fotózására, most már biztos.

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#15460) Mr.Csizmás válasza role_of_72 (#15459) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

legalabb 30 km-re kellene eltiplizni, ha eget akarsz. a zsambeki medence talan mar jo.

kerdes: 500-as szabaly mi a szosz?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15461) #74459392 válasza Zozzant (#15458) üzenetére


#74459392
törölt tag

Tudtommal csillagképes fotókat nem szoktak iso100-on készíteni, inkább 400-on. Túl hosszú záridő nem jó ezeknek a szenzoroknak, zajosodnak, főleg melegben.
Nekem olyan tanácsokat adtak pl. csillagjárós fotókra is, hogy inkább rövidebb expo (30mp) de több képet készítsek, mint fordítva.
De lehet rosszul tudom, akkor majd kijavítotok:)

(#15462) *Ropi* válasza Mr.Csizmás (#15460) üzenetére


*Ropi*
félisten

"kerdes: 500-as szabaly mi a szosz?"

Az valójában a 600-as szabály ;), ami tiszta csillagos éjszakai égen alkalmazható 35 mm filmen vagy full frame / FX digitális szenzoron, a lencsék effektív fókuszhosszával számolva. Tehát egy 50 mm-es üveg egy 35 mm-es analóg, vagy full frame / FX digitális vázon 50 mm-es effektív értéket képvisel. Ebből következően a maximum expozíciós idő a 600-as szabály szerint 12 másodperc (600/50).

APS-C / DX szenzoron a crop factorral (1.62 / 1.5) felszorozva az 50 mm lencse 81 / 75 mm-es effektív értéket képvisel. Ebből következően a maximum expozíciós idő a 600-as szabály szerint 7.4 / 8 másodperc (600 / 81 ill. 75).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15463) Zozzant


Zozzant
addikt

Minden attól függ mit akarunk. Csillagjáráshoz 30-40-es záridők. Ne látszódjon elmozdultnak a csillag akkor jön az 500-as (600-as) szabály, hullócsillagokat is ez körül érdemes. Ki kell tapasztalni, hogy adott gép adott obival, isoval és blendével "mit bír".

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#15464) Mr.Csizmás válasza Zozzant (#15463) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vagyis egy jo kiolvasasu szenzor kell, mert valszeg isot kell emelni. FF-en elmeletileg 3200 korulig mehet a csillag (tejut) fotozas :U :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15465) role_of_72 válasza Mr.Csizmás (#15460) üzenetére


role_of_72
tag

Köszi az ötletet! Sajnos arra nincs lehetőségem kimenni (csak tömegközlekedni tudok). :(

Az 500 vagy 600-as szabályt *Ropi* igen jól leírta, pontosan már én sem emlékeztem rá, így jól jött az ismereteim frissítéséhez. :)
Talán annyit tennék hozzá, hogy ez ahhoz kell, hogy az adott gyújtótávolságnál ne "húzzanak csíkot" a csillagok, hanem látszólag egy helyben maradjanak a képen. Ezt sajnos csak fényerővel, vagy iso emeléssel lehet elérni - ha szép világos csillagokat szeretnénk.

ISO-ban én 400 fölé nem nagyon szeretek menni (450D-vel), csillagvonulós képeknél. Záridőben max 60-90 másodpercig megyek, de már lehet hogy az is sok.. Ilyenkor jön jól az időzíthető távkioldó. ;)

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#15466) Mr.Csizmás válasza role_of_72 (#15465) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem olyan veszes kivonatozni, vagy buszozni videkre.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15467) csacsi77 válasza Mr.Csizmás (#15466) üzenetére


csacsi77
senior tag

Na igen, de visszafelé.......

Öreg fater megoldja!!!!

(#15468) rii


rii
nagyúr

sziasztok

Canon 600D esetében meg tudná valaki mondani hol tudnám a rekeszt f1.4-re állítani?
nincs előttem a gép, csak este lesz, és nem tudom .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15469) fattyu válasza rii (#15468) üzenetére


fattyu
veterán

ahhoz olyan obi kell..........
Av mód és az első tárcsát tekered.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15470) rii válasza fattyu (#15469) üzenetére


rii
nagyúr

manuális objekítv ... azt az instrukcióüt kaptam, hogy a vázon kell ezt állítani, az objektíven meg mindegy mi van beállítva.

én értettem félre?
a vázon nem lehet akkor rekeszt állítani?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15471) Mr.Csizmás válasza rii (#15470) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az obin kell allitani

de ha nem talalja, adja nekem, szivesen megkeresem az 1.4-et ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15472) copass válasza fattyu (#15469) üzenetére


copass
veterán

m42-eos adapter, 1.4/50-re van belőve ez ad jó kép, ha ennél magasabb értéket állítasz be a vázon akkor beégeti.
az obin már azt állítasz amit akarsz.
én adtam el neki az 1.8/50 pancolar-omat.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15473) rii válasza copass (#15472) üzenetére


rii
nagyúr

lebuktam h nem tudom mit kell állítani a vázon :DDD

este látom a havercsaj gépét, azért akarnám addig az info-t megtudni, hogy melyik menü meg hol :B

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15474) kkoornel


kkoornel
csendes tag

Sziasztok!

A táskámban tartott Samsung NX1000 fényképezőmnek az LCD kijelzője ugy néz ki mintha nagyon nagyon megkarcolodott volna a jobb szélső része matt lett és ha bekapcsolva van akkor ugy néz ki mintha vizes lenne (megtörik rajta a fény és pici kék zöld piros foltok vannak rajta), előfordulhat hogy ez a meleg miatt történt, a táskában ennyire nem karcolodhatott meg fél nap alatt.
Mit csináljak?

Köszönöm

(#15475) csacsi77 válasza kkoornel (#15474) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ez most vagy beázott vagy megnyomódott. Mindenképpen rosszul jársz... :(

Öreg fater megoldja!!!!

(#15476) role_of_72 válasza kkoornel (#15474) üzenetére


role_of_72
tag

Nem lehet, hogy a táska varrása nyomta meg / dörzsölte ki? (csak egy tipp..)

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#15477) rii


rii
nagyúr

iit is megkérdezhetem?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15478) kkoornel válasza role_of_72 (#15476) üzenetére


kkoornel
csendes tag

csacsi77
Köszönöm szépen a válaszokat, egy esetleges LCD panel csere mennyibe kerülne?

(#15479) csacsi77 válasza kkoornel (#15478) üzenetére


csacsi77
senior tag

Hello!
Itt keresd meg a helyi szervizpontot:

LINK

Sok sikert!

Öreg fater megoldja!!!!

(#15480) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Melyik az a ND szűrő márka amit mostanában mindenki megvett magának mert arányaiba véve jó darab?

Illetve vásárolni szeretnék CPL szűrőt 77 milis méretben...milyet érdemes venni ? ( jelszó: ócsó' legyen )

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#15481) Fandango válasza JohnyBlue (#15480) üzenetére


Fandango
veterán

Haida ND1000 77mm
CPL-be en Hoya HD-t vettem (72mm), igaz az nem annyira olcso.

[ Szerkesztve ]

(#15482) JohnyBlue válasza Fandango (#15481) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Kössszzzzzu :R

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#15483) flash-


flash-
veterán

egy kérdés:

a nők szerintetek jobb fotósok mint a férfiak?

sok fotográfus oldalát képeit láttam már és azt kell hogy mondjam a női fotográfusok képei jobban átjönnek,átjön valami plusz,nemcsak a hüdecsiliszuperéles jólbeállitott kép oszt hadd szóljon..
elkapják a pillanatot,látszik a képeken hogy szól valamiről,látszik hogy történik valami,érzelemmel telitett képek
nem akarok általánosítani mert férfi fotósok közt is akad ilyen de női fotósok körül mintha több ilyen lenne:)

ez tényleg így van vagy elgurult a gyógyszerem?:)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15484) stargazer


stargazer
senior tag

sziasztok,

nem tudom jó helyen járok-e, de nemigen találtam olyan topicot ahova a kérdésem leginkább passzolna, talán az lehetne hogy "milyen digitális fényképezőgépet? kompaktot vagy nagyobbat?"

egy ideje szeretnék már egy digitális fényképezőgépet, amivel nekem tetsző képeket tudok csinálni, és videozni is lehet vele jó minőségben. nem kell ultraprofi igényekre gondolni, nem akarom művészi szintre emelni a dolgot, csak simán jó minőségben és nagyon fontos hogy gyors legyen a masina, tehát hogy pillanatok alatt lehessen vele fókuszálni és a lehető leghamarabb képet csinálni.
Előtte volt egy Olympus C-740-esem, amit szintén azért választottam mert lehetőséget adott némi manuális paraméterállítgatásokra, de persze végül nem nagyon állítgattam semmit, mert úgy csak még kevésbbé lettek jók a képek... :( talán ez azt jelenti hogy abszolút nincs affinitásom a szó hagyományos értelemében vett fényképezéshez. ennek ellenére nagyon szeretek fényképezni ha rámjön a fényképezhetnék. a képek minőségével meg voltam elégedve. abszolút nem vagyok profi fotós, sőt a legalapabb tényezők jelentésével sem vagyok tisztában. elolvasom mi mit jelent de nincs kedvem igazán megérteni, mert ilyen mélységében nem is érdekel. nem is tudom nekem valami kicsit más magyarázat kellene, valami egyszerűbb első körben, aztán ha úgy már értem akkor kicsit mélyebben. egy dolog kegyetlenül idegesített, hogy iszonyatosan lassú volt a gép vagy csak én voltam rettentő türelmetlen. imádtam a whiteboard effect-jét, leginkább ezzel szerettem fotózni, nem tudom miért. azóta sem nagyon láttam még Olympus gépben sem ezt az effectet sajnos, pedig akkor lehet hogy inkább Olympus felé kacsintgatnék.
nekem ilyen normál hétköznapi használatra kellene, amikor az egyszeri ember valamit szépnek talál és szeretné megörökíteni. és ha úgy alakul hogy mégis ráérzek az állítgatások ízére, akkor azért valamelyest legyen partner a gép.

szóval nem értek a fényképezéshez, de szeretek fényképezni. nem értem a filozófiáját, vagy csak meg vagyok vezetve nem tudom.
zommolni nem tudom hogy akarok-e, haverom most mondta hogy neki pl fix 85mm-es objektívje van. lábzoomos. lehet hogy az is jó. ugyanez a haverom arra próbál rávezetni hogy én ne essek a technika meg a fogyasztói társadalom csapdájába, mert nem lesz nekem jó. tehát ne vegyek fuji x20-ast, ami tetszene, de nem biztos hogy nem lenne jobb egy alap tükörreflexes váz egy alap allrounder objektívvel amivel kicsit zoomolni is lehet és elég jó a fényérzékenysége. a méret nem tudom hogy számít-e még nem volt nagy gépem. nem tudom hogy zavaró lenne-e. igazából nem akarok megrögzött fotós lenni, haverom azt mondja annak ildomos csak ilyen gépekben gondolkodni akik egy témát 128.000x lekapnak és utána órákig görnyednek a photoshop előtt egy profi monitoron. én nem akarok ilyesmibe vágni, nekem az a filozófiám hogy ha egy kép így sikerült akkor ennek így kellett sikerülnie. persze lehet hogy ez hülyeség és lehet hogy később másképp fogom látni, de a lényeg hogy mit vegyen az aki a fenti igényeknek leginkább megfelelő gépet szeretne? sima egyszerű automata kompaktot, vagy csúcskompaktot, vagy tükörreflexeset, vagy nem tudom milyenek vannak még.

Köszi.
üdv,
s

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#15485) ballington


ballington
addikt

Sziasztok!

LR katalógusom és a képek egy olyan partíción és winyón vannak, ami kezd tele lenni.
Van egy másik winyóm, amin van bőven hely.
Kérdésem, hogyan tudom áthelyezni a fájlokat és a katalógust egy másik helyre?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#15486) total90


total90
veterán

Beteszem ide is, hátha kapok választ: [link]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#15487) *Ropi* válasza ballington (#15485) üzenetére


*Ropi*
félisten

Van Lightroom topic. ;)

(#15486) total90: Válaszoltam ott. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15488) csacsi77 válasza stargazer (#15484) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nehéz a kérdésedre válaszolni.
Nem adtál meg költségvetés-keretet, amiben lehetne gondolkodni. Szóval összefoglalva: szeretnél egy nem túl bonyolult fényképezőgépet (ám ha érdekel és fejlődsz, akkor a gép ne korlátozzon később a manuális beállításokban, amivel lekaphatod a pillanatokat megfelelő minőségben és néha még videózni is akarsz. Gyors legyen és jó a minősége.
Én ezekből azt szűrtem le, hogy neked egy Panasonic MILC kell, egyenlőre egy kitobival. Használtan lenne érdemes beszerezned, mert ha esetleg nem válna be vagy mégsem érdekelne annyira a fotózás, akkor kis buktával tovább tudod adni. Mondjuk egy GF-3 vagy GF-5, esetleg egy G3 vagy GX-1. Azért Panasonic, mert nagyon gyors a fókusza, szinte már tükörreflexeseket megszégyenítő. Mindegyik tud videózni, egész jó minőségben. Ha valaki majd olvassa ezt a hozzászólást és nálam jobban ismeri az Olympus MILC-eket, akkor majd biztos kapsz onnan is tanácsokat/ajánlásokat. Az újabbak már nagyon gyors autofókusszal rendelkeznek és a képminőség is pazar, akár még a kitobival is.
Aztán van más csapásirány is. A csúcskompakt kategória. Ott már nagyobb az érzékelő, mint egy átlag kompaktban (kompaktot egyébként nem ajánlanék, a kis érzékelő okozta zajos kép és a kis mélységélesség nem tesz jót a képeknek). Ami nekem nagyon bejött az a Samsung EXF-2, de a Canonnak (G15), a Nikonnak (P7700), az Olympusnak (XZ-1 vagy 2) és a Panasonicnak (LX5 vagy LX7) is jók a masinái. Kisebb méret, kisebb érzékelő, de a legtöbb esetben vállalható képminőség.
Aztán nem szabad elfeledkezni a most kapható legolcsóbb tükörreflexes DSLR-ről sem a Canon 1100D. Bőven 100eFT alatt meg lehet kapni, új, garanciás és egy megfelelő obival csodákat lehet kihozni belőle. Még a hozzá adott kit is megfelelő (szigorúan csak a stabilizátoros IS jelölésű!!!). Videót is felvesz, bár ez nem annyira az erőssége, de manuális fókusszal még bőven megfelel egy átlagos családi esemény megörökítéséhez.
Végül pedig a használt DSLR piac is ott van. Egy jó állapotú, akár még garanciás (a Nikonokra jobb helyeken 3 év gari van, így akár két éves garist is kifoghatsz) fényképezőgépet nagyon jó áron lehet beszerezni és ha nem tetszik pár ezer forinttal olcsóbban újra eladni. Most sokan szórják ki a Nikon D3100 vagy 5100 gépüket, bár előbbi videóban elég karcsú. Szintén sok Canon 550D vagy 600D-t látok hirdetni, azok is nagyon rendben vannak.
Szóval nem egyszerű, de nagyon sok lehetőség áll előtted. A fent felsoroltak persze kombinálva is előfordulhatnak (mondjuk egy használt csúcskompakt). A döntés a tiéd, de mindenképpen menj el egy Media Marktba és fogdoss meg jó sok gépet. Ott már körvonalazódni fog, hogy mi az, ami neked tetszik vagy bejön. Itt leginkább a méretre, a fogásra, az ergonómiára gondolok. Ha már tudod, hogy nem bírnál egész nap egy tükörreflexeset cipelni, vagy egy MILC kiesik a kezedből, mert olyan kicsi, akkor már félig nyert ügyed van, mert a lehetőségeket máris a felére csökkentetted.
Egyenlőre ennyi jutott eszembe, de már magamat is unom. Jó gondolkodást és vásárlást!

u.i.: a Stargazer egy jó kis hajó volt. Kár, hogy a ferengik....:))

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#15489) jjeahh válasza flash- (#15483) üzenetére


jjeahh
nagyúr

lehet, hogy van benne valami, de nem hiszem, hogy lehet ennyire általánosítani...de ha már általánosítunk..a nők többsége sztem nem annyira a technikára összpontosít, inkább ösztönösen, a pillanat hangulata vagy mittomén alapján cselekszik, és ebben erősebbek is mint a férfiak többsége...sztem jó ha azért a technikai alapokkal is tisztában vagy, van egy adag tapasztalatod, és ezután jöhet a szenvedéllyel, ereszd el a hajad módra fotózás...mer' ha előbbiről fingod sincs, akkor lőheted a szenvedélyt...igaz ez fordítva is: hiába technikázol, ha nem érzed át a pillanatot...szóval vagy légy egy kicsit férfias nő, vagy nőies férfi, az a legjobb... :DDD amúgy megmutatnád milyen fotósokról van szó? azért én tudok jó pár ütős férfifotósról...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15490) *Ropi* válasza flash- (#15483) üzenetére


*Ropi*
félisten

A lányok sokkal inkább érzelmi alapon működnek mint a fiúk, így nagyobb eséllyel fognak meg érzelmi pillanatokat, mert jobban azokra vannak hangolódva. Mindenesetre nem egyértelmű, a saját példámból tudom, hogy nem minden fekete vagy fehér: Szalay Monától kaptam életem egyik legnagyobb dicséretét egy közösen fotózott esküvő után: utómunka közben több képről azt hitte, hogy ő fotózta, de aztán az EXIF adatokból látta, hogy én követtem el őket (pl. ez a kép, már az én utómunkámmal). :) Voltak olyan párok is, akik azt állították, hogy Jaksa Timivel hasonlít egymásra a stílusunk...Szerintem nem, de mivel többen mondták lehet mégis igaz: megtisztelő lenne... :)

(#15489) jjeahh: Igaz, hogy sok lány nem fektet nagy hangsúlyt a technikára, de akiket én ismerek és nagyra tartok azok tudják használni amikor kell...Szóval ez sem fekete / fehér. :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15491) stargazer válasza csacsi77 (#15488) üzenetére


stargazer
senior tag

nagyon szépen köszi a választ, már épp kezdtem letenni róla hogy valaki mondd rá valamit.

igazából az ár nem annyira érdekes, a fuji x20-at említettem hogy az tetszene, az 170 jelenleg, így mondhatjuk hogy valamelyest 200 alatt tudnék elképzelni valamit.

közben olvasgattam a netet és elég sok helyen merülnek fel ugyanazok a nevek a DSLR-ek között, pl. a Nikon D5100.

most hogy így Te is rávilágítottál a MILC kategóriára, amire én eddig nem nagyon fókuszáltam, kicsit utánaolvastam és nagyjából értem a lényegét de egyelőre ezek drágábbak, hiszen kisebb méretben tudják majdnem ugyanazt, vagy ugyanazt nyújtani mint a tükrös gépek (képminőségben és szolgáltatáskínálatban). igazából én nem is nagyon szeretném az obikat cserélgetni, hanem egy jó kis allrounder obival ellennék első körben.

Lehet hogy pont a MILC lenne az én kategóriám! kicsit még utánaolvasgatok.

köszi szépen!
üdv,
s

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#15492) csacsi77 válasza stargazer (#15491) üzenetére


csacsi77
senior tag

Egy kis MILC olvasgatásra.
Ha 200 eFt a kereted, akkor én a helyedben két gép közül néznék:
1. az említett Nikon D5100 egy 18-105-ös obival. Ez újonnan is 160 eFt körül van. A képminősége szuper és videózni is jól lehet vele.
2. megnézném még a Canon 650D-t. Szintén egy jó kis gép. Sajnos ez csak 18-55-ös obival fér bele a keretbe. A Canonnak van egyébként a legjobb miondenes obija a 18-135 mm f/3,5-5,6 STM obi. Ám annak nagy az ára csak az obi maga 130 eFt körül van.

Öreg fater megoldja!!!!

(#15493) stargazer válasza csacsi77 (#15492) üzenetére


stargazer
senior tag

Helo,

elolvasgattam a milc.hu-n a kozepes gepeket es meg ezek kozott is mindegyiknek volt vmi olyan negativuma ami zavart. meg nem tudom mik azok a dolgok amik tenyleg zavarnanak, de pont ezert keresnek olyan gepet aminek nem nagyon vannak negativumai hanem kiegyensulyozott. tokeletes gep nincs sajnos pedig lehetne tobb is es tobbfele, en tokeletes alatt nem egyet ertek. ha a hibak nem lennenek akkor jok lennenek. egy volt csak aminek viszonylag kevesnek tuno hibaja volt, de az pont olyannak tunt ami erthetetlenul gaz. nemigaz h ki tudnak adni pl ugy gepet h egy funkcio nem kielegitoen mukodik. ettol nagyon ki tudok akadni.

igazabol egy milc se nagyon fer el zsebben, onnantol meg mar talan majdnem mindegy hogy akkor dslr-e, nem?

udv
s

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#15494) csacsi77 válasza stargazer (#15493) üzenetére


csacsi77
senior tag

Mindenképpen tapizz egy Media Marktban.
Én egy Canon 700D-t használok a korábban említett 18-135-ös obival. Nagyon imádom és mindenre jó nekem. Egyetlen baja számomra, hogy kicsi a váz még kiegészítő markolattal is. A videója szuper, az STM-es obi hangtalanul és gyorsan fókuszál. Az átfogása szinte mindenre jó és a képminőség is nagyon rendben van. Igaz nem egy L-es optika (Canonnál így jelölik a profi obikat, piros csíkkal), de nem is kerül annyiba, ám átlagember számára akár A4-es nyomatoknál is szép eredményt ad.
Én sem nagyon akarok obit cserélgetni, de ezzel nem is kell. Egyszer majd szeretnék azért egy 70-200mm-es f/4-es teleobjektívet, mert imádok portrézni.
Később talán kelleni fog még egy vaku is, beltérben plafonra villantva természetes hatású képeket ad, kültéren pedig eltünteti az árnyékokat, amiket az erős napsütés okoz.
Ha vonz esetleg az éjszakai fotózás, akkor még egy állványra is szükséged lehet. Meg persze egy táska, hogy mindent eltegyél.

Öreg fater megoldja!!!!

(#15495) jjeahh válasza stargazer (#15493) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szerintem sem fér el zsebben egy milc, hacsak nem kabátzsebről, és pen mini vagy pana gf-ről beszélünk, palacsintával...de azért ég és föld a külömbség, amikor egész nap a nyakapdban lóg a gép, a dslr-es haverjaim csak "alkalmakra" viszik már a cuccost súly-méret miatt, nálam meg mindíg ott van az oly, mondom ezt úgy, hogy nagy nehéz manuálokkal használom...
felsorolnál pár milc negatívumot vagy valamit, amiben hátrányban vannak a többi belépő cuccal szemben? sztem nem a gépekkel lesz a gond, hanem egyszerűen a milc-eket nem neked tervezték... ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15496) stargazer válasza jjeahh (#15495) üzenetére


stargazer
senior tag

Hali,

pl.: http://pixinfo.com/cikkek/olympus_e-p3.10

"- Art módú videók még mindig szaggatnak"

akkor minek rakják bele ezt a lehetőséget...?! érthetetlen.

pl.: http://pixinfo.com/cikkek/sony_alpha_nex-5r.10

"- Izzós megvilágításnál a vörösek inkább narancssárgásak
- Fázis-különbség elvű AF rendszer hatása nem igazán érzékelhető"

és mindegyiknél van valami apró bosszantó dolog, ami nem kéne hogy legyen.

egyébként nem tudom az E-P5 pl. miért nincs ott a listában, pedig tesztjük is van róla. na az pl. már egész jó kis gép, a hibái nem annyira zavaróak talán, de az már iszonyú drága is (legalábbis nekem).

lehet hogy mégiscsak maradnom kéne a csúcskompakt kategóriánál, mert a fuji x20-ra legalább nemigen mondanak rosszat.

üdv,
s

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#15497) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

2 kérdésem lenne:

1: páromnak keresnék kis gépet, zsebben hordósat, csak auto módot kell tudnia, és jó képeket csinálni :) Előny a AA-s elem, és egy erős vaku, illetve az erős fókuszálás, a mostani gépével rengetek a homályos, bemozdult kép, emiatt is keresnénk valami jobbat... Pixelszám, zoom nem érdekes, csak jó kis gép legyen :D

2: Létezik olyan bridge gép, ami autómatán nyitja a vakut, ha úgy gondolja, hogy kelleni fog? Pár napig volt egy Nikon D5100-asom, abban ez a funkció nagyon megtetszett, nem tudom mi a neve, de nem is értem miért nem alap ez minden gépben :)

Köszi

laca

(#15498) jjeahh válasza stargazer (#15496) üzenetére


jjeahh
nagyúr

art módú videó... a nex-5r ha "hibátlan" lenne is, egyáltalán ilyen funkció nem is lenne benne, hogy art módú videó tudtommal, szóval oly-ban ott van, de ne használd, és akkor nem hiba... :DDD na de ez aztán a komoly bibi... :U még fényképeken sem használtam én pl. ilyesmit soha, de ha tetszik a dolog, akkor ps-el sokkal szebben, igényesebben meg tudod csinálni...szóval szerintem ez nem lehet egy olyan tényező, ami miatt ezt a gépet nem veszed meg...sokkal inkább a régi, iso800 fölött zajos szenzor lehet kifogás, meg asszem a lassú af, beépített kereső hiánya stb...
nex-5r...nem lehet a fehéregyensúlyt a gépben finomhangolni? és ha nem, akkor lightroomban ez szintén könnyen helyrepofozható, ha egy kicsit komolyabban veszed a fotózást, akkor amúgyis raw-ban nyomod, és utómunkázol kicsit, a WB finomítása pl. alap...sony af-ről nem tudok semmit, de, ha gyors af-es milc kell, újabb panák, oly-k között keresgélj...most komolyan, ha e-p5 neked nem lenne iszonyú drága, vagyis lazán megengedhetnéd magadnak, hogy elszórj milc-re 1000 dodó-t, megvennéd csak mert nem szaggat benne az art módú videó?


vitezlejszlo: minden fényképezőgép, aminek van automata módja meg vakuja, automatán nyitja a vakut meg villant is...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15499) stargazer válasza jjeahh (#15498) üzenetére


stargazer
senior tag

mondtam hogy nem értek hozzá, ezért igyekszek olyat választani, amiről a guruk jókat mondanak, nehogy egyszercsak azzal kelljen szembesülnöm hogy kihergeltem egy halom pénzt és jaaaaa?! ez nem is olyan, nem is úgy, nem is azt...?
de mivel úgy látom Te is igazán vágod, akkor ajánlj nekem légyszives egyet, aminek a negatívumai nekem valójában nem is negatívumok! :R
egyébként ha egy mód van rá, nem szeretnék utómunkázni. ennek megfelelően nem hiszem pl. azt sem hogy ha egy kicsit a WB nem olyan akkor eret vágnék magamon, de lehet.

köszi
üdv,
s

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#15500) csacsi77 válasza stargazer (#15499) üzenetére


csacsi77
senior tag

Az Olympusnak szépek a jpg képei. Akkor mégiscsak X20 lesz a dologból. Az érzékelő viszonylag nagy, azzal nem lehet baj.
Ezen az oldalon több különböző gépet tudsz összehasonlítani ugyanazon a tesztképen, különböző ISO-érzékenységi fokozatokon. Nagy segítség a különböző gépekből kiesett képek összehasonlítására. Szerintem az X20-as is teljesen jó.
Itt egy X20-as teszt, olvasgasd, ha még nem tetted meg.

Öreg fater megoldja!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.