Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14551) jjeahh válasza copass (#14550) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ami a htc javára szól, sztem a peremélesség

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14552) copass válasza jjeahh (#14551) üzenetére


copass
veterán

milyen perem?! akkora szenzoron?!:D
a htc nem mozdult be, a nikon még bemozdulva is élesebb mint a htc.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14553) Cingáriusz válasza copass (#14550) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Nekem akkor sem tetszik a Nikon képe...... sem. Többet várnék egy ilyen géptől.

(#14554) peti_s válasza copass (#14552) üzenetére


peti_s
addikt

Ekkora felbontáson nem igen lehet összehasonlítani a kettőt, főleg úgy nem, h bemozdult a Nikon. Semmivel sem részlethiányosabb a HTC ekkora képek esetén, sőt, jelenleg a kettő közül több részlet látszik rajta, mint a bemozdult Nikonon. A Nikonos fényképet meg kéne ismételni, majd mind2-t eredeti felbontásban felrakni ide. Természetesen nem azt mondom h jobb képet készít a HTC, de ez a kettő kép közül az lett a jobb. Tükrös géppel is lehet rosszabb képet csinálni mint a HTC-é, itt már a fotóson múlik az egész. (h pl. ne mozduljon be a kép.)

[ Szerkesztve ]

(#14555) Santiagain válasza Cingáriusz (#14553) üzenetére


Santiagain
senior tag

Ez egy kompakt. Az árban nem a képminőséget fizetted meg, hanem az időjárás állóságot. Tesztek írják is (a képen is átjön), hogy szélek felé lágyul.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#14556) Cingáriusz válasza Santiagain (#14555) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Ez oké, de egy 80ezres kompakt gépnek is ezerszer jobb optikája kell legyen mint bármilyen telefonnak. Ha nem így van akkor nagy bajok vannak.

(#14557) copass válasza Cingáriusz (#14556) üzenetére


copass
veterán

elég ratyi a képe
tegyük hozzá hogy nem ez az erőssége, hanem szíjjelvághatatlanság.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14558) tabu3x


tabu3x
tag

A videózás mennyire veszi igényben a szenzort? Elfáradhat-e egy szenzor?
No, de kicsit konkrétabban: Használt gép vásárlásakor szempont lehet-e, hogy mennyire volt/nem volt videózásra használva a gép?
thx

(#14559) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy markolatot a D5100-as gépemhez. Véleményeteket kérném, hogy ezek megfelelő minőségűek? Van valakinek tapasztalata valamelyikkel? :R

Első kiszemelt

második

harmadik.

Melyiket érdemes venni? Vagy mindegy? :D

[ Szerkesztve ]

(#14560) padi68 válasza Telomanikus (#14559) üzenetére


padi68
senior tag

Szia, ezt szokták ajánlani:

MeiKe1

MeiKe2

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#14561) *Ropi* válasza Telomanikus (#14559) üzenetére


*Ropi*
félisten

Phottix és Pixel Vertax is jó lehet.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14562) *Ropi* válasza tabu3x (#14558) üzenetére


*Ropi*
félisten

Videózásnál folyamatos előfeszítés / kiolvasás történik, így érzékenyebb a szenzor. Pl. ezért nyírta ki a diszkóban a lézer az 5D2 szenzorát videózás közben. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14563) .: JuSzT :. válasza Cingáriusz (#14547) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én is lőttem egyet telefonnal.

(#14564) VIBO


VIBO
őstag

Sziasztok. Hugomnak van egy canon eos 450d gépe.És szülinapjára akarok venni hozzá neki egy táskát vagy tokot. Mit javasoltok? :R

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#14565) pezo00


pezo00
tag

sziasztok. kezdő dslr-es vagyok. olyan kérdésem lenne hogy jó e a canon 1000d-mhez a canon ef 55-250 is objektív??
Köszi előre is.

(#14566) cOxeR válasza pezo00 (#14565) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szia!

Igen jó, de tudtommal nincs EF csak EF-S verzió belőle.
Ettől függetlenül is jó. :)

(#14567) qnadam válasza VIBO (#14564) üzenetére


qnadam
veterán

ha sok pénzed van és szépet+jót, akkor crumpler :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14568) VIBO válasza qnadam (#14567) üzenetére


VIBO
őstag

és ha kevés? :B

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#14569) flash-


flash-
veterán

érdekelne hogy fotós berkekben "tiltott" dolog egy képet tükrözni h pl az alany a képen bal oldal helyett jobb oldalt legyen?
stb,stb...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14570) *Ropi* válasza flash- (#14569) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az attól függ...Pl. ha pályázatra megy, akkor a pályázat szabályaitól. :U Van, ahol még az utólagos fehéregyensúly módosítást sem engedik meg. ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14571) flash- válasza *Ropi* (#14570) üzenetére


flash-
veterán

én alapvetően kérdeztem hogy illik-nem illik..

hát ez azért vicces...

még egy profitol aki albumokat,könyveket ad ki gondolom senki nem kérdezi hogy születtek a képei,hanem mindenki ámul-bámul,és egy Scott Kelbynek sem fogja szerintem egy kiadó sem feltételül szabni hogy nem használhat utómunkát, egy amatőrnek be kell tartania minden ilyen szabályt:)

bár ez az élsportban is így van.kezdő ne doppingoljon mert úgyis kiderül,még a profik csinálhatják nyugodtan mert olyan csapat van mögöttük akik úgyis fedezik a dolgot,sőt ha nem szedik a cuccot,kereshetnek más csapatot...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14572) *Ropi* válasza flash- (#14571) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nincs olyan, hogy illik / nem illik. Ha a saját örömödre csinálod és az alkotói szabadságodba belefér, akkor megcsinálod: nem kell megkérdezni róla senkit, csak rajtad áll. ;) Ha viszont pályázatra / versenyre megy a kép, akkor be kell tartani a kiírt szabályokat. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14573) kiskornel válasza flash- (#14571) üzenetére


kiskornel
addikt

:) Igen. Az ilyen kérdések időnként előfordulnak.

Vannak olyan klubbok (irányzatok) amik azt szeretnék még ma is, hogy a fényképezés az fényképezés legyen, ne Photoshoppolás. Itt az alkotás a gondos fényképezés. Utómunkánál tilos kép elemeit megváltoztatni. A kihívás a pillanat elkapása, a megörökítése, nem az, hogy utólag 5 kép különböző elemeiből összemontírozva legyen egy olyan pillanat, ami nem is fordulhatna elő.

Vannak művészi irányzatok, ahol nem a kép számít, hanem a művészet, a végeredmény. Ilyenkor a képek csak alapanyagok az alkotáshoz (ami az utómunka).

Saját használatra valahol középúton egészséges. Minimális utómunkát mindenütt megengednek, ha nem más sötétítést / világosítást.

Scott Kelby a Photoshoppos irányzatot képviseli, erőlteti. Az olyan utófeldolgozott képek "hiteles" körökben nemigen forognak. De falon nagyon jól mutatnak. :K

Saját használatra tükrözni szabad. Csak nagyon vaskalapos pályázatokon tiltott.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#14574) flash- válasza kiskornel (#14573) üzenetére


flash-
veterán

bár észrevettem minél job egy kép amit csináltam annál kevesebbet változtat egy egy csúszka eltolása a lightroomban:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14575) kiskornel válasza flash- (#14574) üzenetére


kiskornel
addikt

Igen. Tehát aki fényképezni szeret, az tegyen meg mindent, hogy a kép a fényképezőgépben szülessen meg, majd finomítsa utómunkával.

Azonban a rendszer teljes kihasználása mindig is fényképező + feldolgozó progi lesz. Ez azt jelenti, ha olyan témát fotozól, ami fényképező + feldolgozás igényes, akkor a fényképezést úgy kell alakítani, hogy az az utófeldolgozáshoz legyen hozzáillő.
Mondok egy példát: éjszakai csillagfotózás... több képből kell összerakni. Vagy extrém nagy ISO értékek kellenek -> utólag zajszűrni, visszahúzni az expot. Vagy az extrém nagy dinamikájú képek (nap látszik rajt, de az előtérben sötét erdei ajnövényzetet is szeretnéd láttatni).
Utóbbi dolgookhoz nagyon kell ismerni a vázad határait, és az utófeldolgozó program lehetőségeit.
Mindig a cél határozza meg az eszközt. :K

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#14576) Byk01 válasza kiskornel (#14573) üzenetére


Byk01
senior tag

Vannak olyan klubbok (irányzatok) amik azt szeretnék még ma is, hogy a fényképezés az fényképezés legyen, ne Photoshoppolás. Itt az alkotás a gondos fényképezés. Utómunkánál tilos kép elemeit megváltoztatni. A kihívás a pillanat elkapása, a megörökítése, nem az, hogy utólag 5 kép különböző elemeiből összemontírozva legyen egy olyan pillanat, ami nem is fordulhatna elő.

Ezek az irányzatok azt felejtik el (vagy sosem tudták), hogy a filmes korszakban is nagyon sok mindent meg lehetett oldani utómunkával, csak az nem a számítógép előtt ülve zajlott, hanem a sötétkamrában pl.

Egyébként nekem az a véleményem, hogy bárki bármit tehet a képeivel, csak ha közzéteszi, akkor illő úgy csinálni, hogy azzal másokat ne tévesszen meg, vagyis, ha a kép lényegi elemeit változtatta, akkor az derüljön ki. (ne várja senki a zöld naplementét Kunawati szigetén, mert valaki képén ezt látta, és az nem szólt róla, hogy egyébként ugyanolyan narancsos-vöröses volt, mint máshol :) )

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#14577) atok666 válasza flash- (#14574) üzenetére


atok666
őstag

Ez szerintem eleg temafuggo. Pl. egy utromunkazott termeszetfoto sokkal jobban nez ki mint a gepbol kimaszott - szerintem. Plane, h rawba fotozol...
Vagy masik pelda a streetfoto - ott nagyon sokan hasznalnak a FF konverziot, ami meg mar utomunkanak minosul.

Atok

[ Szerkesztve ]

(#14578) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Zajt szűrni mivel érdemes? A GH1 1 vagy több perces expóknál nagyon zajos lesz. A Lightroom Noise reduction csúszkáin kívül van esetleg valami program/plugin ami jobb?

[ Szerkesztve ]

(#14579) kiskornel válasza Byk01 (#14576) üzenetére


kiskornel
addikt

Szerintem nincs vele baj, hogy ők így gondolkodnak. Sőt, ők azok, akik a fényképezés tisztaságára ügyelnek. Akik szerint az az érték, hogy elkapd a pillanatot. Persze én is újra tudnám rajzolni a félrefókuszált képet, hogy éles legyen mindenütt... és mindenki tapsikolni fog, de az már én szerintem nem ugyanaz.
Én naphosszakat izzadok egy lessátorba, meg tervezgetem a látványt az ide-oda rakodással, hogy ideális háttérmosás alakuljon ki az optikámmal, erre jön egy bugris, aki kattint egyet az állatkertben, meg egyet a mocsárban, és PS-sel megtévesztésig odamontírozza.
Melyik a fényképezés, és melyik a grafika?

De a zajszűrés, kisebb lényegtelen dolgok kiretusálása (mp. tájfotóban bentmaradt szemét), élesség, kontraszt, fényerősség, színhőmérséklet állítása ellen nem vagyok. Szépek lehetnek a szín effektek.
De tartalomhoz + elem hozzáadása nekem már grafikát jelent.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#14580) flash- válasza HollyBoni (#14531) üzenetére


flash-
veterán

azt tudom hogy a Panasonic FZ100 al mindent lehet csinálni csak fényképezni nem:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14581) HollyBoni válasza flash- (#14580) üzenetére


HollyBoni
veterán

Azzal nincs tapasztalatom, de én megvettem az FZ150-et de már egy hét múlva el akartam adni... Hihetetlen szar képminősége volt, a GH1 ISO 800-1000 körül olyan zajos mint az FZ150 250-320-on... A videó amiben elvileg jó pedig még ISO 100-on is hihetetlen zajos volt, meg a minősége sem volt valami csodás. Az összeszerelési minőség is kiváló volt, kikapcsolt állapotban lötyögött az objektív tubus, meg az a motoros zoom is ahogy szenvedett. :W

[ Szerkesztve ]

(#14582) Byk01 válasza kiskornel (#14579) üzenetére


Byk01
senior tag

De miért kell a fényképezés tisztaságára ügyelni? Egyáltalán mi a fényképezés tisztasága?

Szerintem csak arra kell ügyelni, hogy az, aki a képet készíti, ne járjon el tisztességtelenül. A példádat felhozva, a montírozott képpel ne lehessen természetfotó pályázaton indulni, ellenben ha jól sikerült, akkor egy photoshop versenyen miért ne? Azon esetleg pont a te képed lenne csalás.
A montázs pedig a régi fényképészek eszköztárában is benne volt, csak akkor több kézügyesség kellett hozzá :) De a montázst ne keverjük össze a grafikával, persze a fényképpel sem. Három különböző dologról van szó. Az autót sem mossuk össze se a teherautóval, se az autóbusszal, pedig ugyanazokra az alapokra épülnek.

A tájfotóban bentmaradt szemetet meg a kép elkészítése előtt kell eltüntetni egy kukába :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#14583) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Számomra háromféle utómunka létezik:

- az alap (fehéregyensúly, kontraszt, esetleges expókorrekció, vízszintezés),

- a szimpla javító retusálás: amikor egy, a képbe nem illő dolgot távolítasz el, vagy pl. a virtuális plasztikai sebészet,

- a kreatív retusálás, amikor az előző kettő felhasználása mellett egy teljesen új látványvilágot (és ezzel egyben egy új képet) teremtesz dolgok elvételével illetve hozzáadásával, módosításával.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14584) qnadam válasza qnadam (#14567) üzenetére


qnadam
veterán

jó kérdés :) boltokban nézz körül, aztán ami szimpatikus. célszerű tudni, mennyi cucca van tesódnak, esetleg tervezi-e bővíteni a technikát, és számolni ezzel.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14585) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, szerintetek melyiket érdemesebb megvenni?

Ár / Érték arány és a képminőség szempontjából?

Panasonic DMC-FZ200
Panasonic DMC-FZ150
Canon PowerShot SX50 HS
Nikon Coolpix P520
Sony Cyber-shot DSC-HX200V

Olympus E-PL3 digitális fényképezőgép kit (14-42mm + 40-150mm objektívvel)

jó lenne a magas optikai zoom, de tudom az nem minden.... a képminőség a leglényegesebb

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#14586) jjeahh válasza padi68 (#14585) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha képminőség, akkor szerintem az olympus, azt hiszem a felsorolt kompaktokból egyik sem nagyszenzoros...az oly viszont igen, és cserélhető az optikája...de miért pont e-pl3? azt hiszem kb ennyibe fáj egy e-pm2 is, ami viszont már sony szenzoros, képminőségben tényleg odaver a többinek...tudom, dxo...de azért íme egy összehasonlítás száraz mérések alapján: [link]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14587) padi68 válasza jjeahh (#14586) üzenetére


padi68
senior tag

kösz!

azért az ár is döntő, mert nincs 235-ezrem gépre....pm2-dupla-kit-

az epl3 "csak" 117ezer -10% helyből

de jó lenne ha max 150-ből kijönne minden/ + 2 tartalék aksi + hátizsák(20ezer)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#14588) jjeahh válasza padi68 (#14587) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha olympus mellett döntesz, szerintem azért nézz szét m4/3 téren, hátha találsz valami jobbat ebben az árban...e-pl3-on hiányozni fog a markolat, csúszós, lakkozott anyagból van az egész azt hiszem, na meg mintha ugyanaz az ősrégi szenzor van benne mint az e-p1-ben volt anno, amit én nemrég 100€-ért szereztem be szinte újan :DDD szerintem fogdosd meg boltban, ha tetszik a fogása mondjuk úgyis jobban jársz vele, mint az említett kompaktokkal...szerintem. használt szóba sem jöhet?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14589) padi68 válasza jjeahh (#14588) üzenetére


padi68
senior tag

ha jó állapotban és áron van akkor lehet használt is. mit ajánlanál?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#14590) jjeahh válasza padi68 (#14589) üzenetére


jjeahh
nagyúr

talán panasonic g3, de ennyiért használtban már elég nagy a választék, milc, dslr terén is, talán ha leírod mire használnád, milyen elvárásaid vannak, a Milyen cserélhető objektíves gépet topikban biztosan több választ kapsz ;) e-pl3-at én nem venném meg, az én gépem szebb, jobb, többet tud, ugyanazzal a szenzorral, és 1600 expóval karcmentesen kb 35k-t adtam érte...igaz garit nem kaptam, de na... :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14591) padi68 válasza jjeahh (#14590) üzenetére


padi68
senior tag

köszi!

van egy Nikon D5100 (50/G1,8; 18-105mm VR + 70-300 VR objektívvel) de ezt sokszor nincs kedvem magammal cipelni, főleg külföldi munkák miatt. viszont jó lenne egy hasonló minőségű képeket készítő gép, lehet a bridge lenne jó választás, mert nem kell cserélni az obit. szerinted?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#14592) A Zéé válasza padi68 (#14591) üzenetére


A Zéé
addikt

az az igazság, ha ezt a tartományt le akarod fedni ugyanilyen képminőséggel, akkor az m4/3-ban sem lesz zsebrevágós, hanem nagy, és sok obis lesz, amit megint csak macera hurcolni, tatyi kell neki, stb... Akkor meg minek a variálás?
Ha én lennék így, akkor vagy az elvárt minőségből adnék lejjebb, és vennék valami olcsó szappantartós utazózoom kompaktot (ilyen bridzseket mai fejjel már abszolút nem vennék, pedig régen én is azt akartam), vagy a nagy zoomtartományból engednék, és vennék egy olyan csúcskompaktot, amiben nagyobb szenzor van, fényerős, de 4-5x zoommal. Ha meg ragaszkodnék a cserélhető obihoz, akkor a Nikon 1 rendszert lesegetném.

Bár ha tényleg rohangálós másodgépet keresnék, akkor én igazából egy olcsó, kicsi (használt) m4/3 vázat vennék, egy (használt) 20/1.7-es palacsintával (+ ha belefér még egy 45/1.8-at mellé).
Vagy mi lenne, ha rápróbálnál a D5100 mellé egy 35/1.8-ra? Ez a legolcsóbb megoldás, egy relatív általánosan használható gyutáv, bár tájképezni kicsit macera vele, de nem kivitelezhetetlen. Én elég jól elvagyok vele, ha csak minimál fotóscuccot akarok vinni, akkor felrakom azt a vázra, a vázat a kezembe kapom, és megyek.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#14593) padi68 válasza A Zéé (#14592) üzenetére


padi68
senior tag

"..Vagy mi lenne, ha rápróbálnál a D5100 mellé egy 35/1.8-ra.." Nem rossz megoldás!

"vennék egy olyan csúcskompaktot" Melyiket ajánlod?

"Nikon 1 rendszert lesegetném." Melyiket ajánlod?

egyébként kösz! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#14594) A Zéé válasza padi68 (#14593) üzenetére


A Zéé
addikt

Annyira nem vagyok naprakész ezekben, meg már igazából nem is szeretek ajánlgatni konkrét típusokat :)

A Pana LX7-et nagyon szeretik páran a micros topicban, az biztos nem lehet rossz.
Nikon 1-ből meg ami belefér ebbe az árba. Bár gyanítom, hogy bármelyik is lenne az, az csak a 10-30 (ekv 27-81) alapobival férne bele.

Just a simple Lineman...

(#14595) jjeahh válasza padi68 (#14593) üzenetére


jjeahh
nagyúr

fujifilm x10, nikon P7700, oly XZ-2, samsung EX2F, panasonic lx7...bár ezek közül nem tudom melyik fér bele...akkor végül a nagy zoom nem feltétel?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14596) A Zéé válasza jjeahh (#14595) üzenetére


A Zéé
addikt

ó igen a fuji x10 ami még másik nagy favorit itt a fórumon :)

Just a simple Lineman...

(#14597) padi68 válasza A Zéé (#14594) üzenetére


padi68
senior tag

ez egy jó cikk, kár hogy szinte semmit nem értek belőle... magyar fordítás meg szar10kamera összehasonlítása

amik nagyon ajánlottak:
Nikon Coolpix P7700
Panasonic Lumix DMC-LX7

de főleg ez: olympus-xz-2

huhaéletbe de nehéz döntés-szülés...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#14598) padi68 válasza jjeahh (#14595) üzenetére


padi68
senior tag

lehet nikon lesz a befutó, mert jelenleg 3 nikonunk van/ebből kettő a fiamé /

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#14599) spiky03


spiky03
veterán

Milyen tölthető aksit ajánlotok egy kompakt géphez?
2 db elem megy bele egyszere AAA-s.

Jelenleg egy ilyen szettem van: [link]
De ez most megadta megát, vagy nem tudom, mert feltöltöm az elemeket, 13 órán át ameddig kell. A lámpák meg nem világítanak, vagyis kész a feltöltés, majd beleteszem a fényképezőbe és másnapra fullra le van merülve.
Kipróbáltam másik aksikval is azzal nem merült le.

Úgyhogy most nem tudom, hogy a töltő a rossz vagy az aksik? :)

Jah amúgy ezek az elemek 2450 mAh-ak.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#14600) copass válasza spiky03 (#14599) üzenetére


copass
veterán

eneloop akksit érdemes venni a többit szűrd le a találatokból.
töltőnek voltcraft/nitecore ami jó.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.