Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14151) .: JuSzT :. válasza Telomanikus (#14150) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Na ez már talán. Legalább is a márkával már jó irányba haladsz :)

(#14152) A Zéé válasza Telomanikus (#14150) üzenetére


A Zéé
addikt

páran már hazardíroznak ilyennel, de azért tükröst még csak nagyon-nagyon fentartásokkal raknék rá.
Igen, erre egyből mehet a gép.

Ami meg rossz tud lenni?
Billeg, remeg, lötyög, elborul, vagy csak simán eltörik a lába. Ezek egyike se a jó állványok tulajdonsága.

Just a simple Lineman...

(#14153) qnadam válasza Telomanikus (#14150) üzenetére


qnadam
veterán

azt találd ki, hogy videózni akarsz-e vele :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14154) Telomanikus válasza qnadam (#14153) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Nem szeretnék videózni :)

[ Szerkesztve ]

(#14155) JackFeryll válasza Telomanikus (#14146) üzenetére


JackFeryll
őstag

Pénzkidobás!
Mire használnád az állványt? Beltérben talán használható lehet egy Nanomax, de kintre egy normálisabb állványt érdemes venni ugyanis azt nem fogja elfújni egy laza szellő ->nem lenne jó összetörni egy töbszázezres gépet/objektívet azért mert 5ezres állványon volt. Sokkal több lehetőséged is van vele mert úgy hajtogatod a lábait ahogy akarod. Kiveszed a középoszlopot beteszed a kicsit és lemehetsz vízszintesbe makrózni stb.
Van olcsó állvány és van jó állvány. Egyszer kell megvenni.
50alatt nem nagyon kapsz normális állványt (fejjel együtt). A Cullmannak a Magnesit 525-től kezdve jók az állványai. Giottos, Gitzo, Manfrotto mind elismert megbízható nevek.

Szerk: Gondolom itt a pénz az akadály, de megéri gyűjtögetni, ha sürgős akkor viszont lehet érdemes lenne használt állványt nézni, ugyanis szoktam látni 15k körül Cullman Populart vagy mi a neve amit nem ismerek, de masszívnak tűnik képek alapján. (zöldek rajta a csatok)

[ Szerkesztve ]

(#14156) qnadam válasza JackFeryll (#14155) üzenetére


qnadam
veterán

én most meg leszek köpködve, de ha arra kell, hogy egy könnyű obival évente kétszer le legyen téve valahova, arra elég az olcsó is. ha olyan a hely, le kell súlyozni valamivel, sok állványon van is alul egy kampó, amire pl hátizsákot rá lehet akasztani. persze komolyabb használathoz, vagy földközelbe rakáshoz tényleg rendes állvány kell.

a listához még a velbont is hozzáírnám :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14157) JackFeryll válasza qnadam (#14156) üzenetére


JackFeryll
őstag

Persze ezzel egyetértek, ha egész évben a szekrényben van felesleges carbon állványt venni :) A családban is van egy Hama állvány(nem én vettem! :D ) beltérben, családi összejöveteleken mondjuk évi 1-2x van használva egy kompakt géppel. Ugye ők nem tudnak fotózni, csak dokumentálják az eseményeket. Ilyen célra megfelel.

(#14158) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

50? :Y Az most sokkolt :D Ezt nézem most. Erről vélemény? 30 felé nem szeretnék menni és innen venném.(220)

[ Szerkesztve ]

(#14159) .: JuSzT :. válasza Telomanikus (#14158) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

erről jókat hallottam.

Ez elég magasra is emelhető, és bír 3,5 kilót. Valamit csak számít ez is.

(#14160) HollyBoni válasza Telomanikus (#14158) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem nem pont ez van, de ilyesmi. 203AP

Nem elég stabil, én le akarom cserélni.

(#14161) A Zéé


A Zéé
addikt

mondjuk ez az egész beszélgetés lassan átmehetne az állványos topicba

Just a simple Lineman...

(#14162) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Jojo :) akkor még egy kérdésem lenne. Nem állvánnyal kapcsolatos. :D
Mi a különbség eközött és eközött? Mitől jobb a Canon?
:R

(#14163) Sokimm válasza Telomanikus (#14162) üzenetére


Sokimm
senior tag

szerintem (természetesen ez semmilyen módon nem alátámasztható érv) csak az ára... A minőség nem lehet durván kétszer olyan jó, mert akkor az azt jelentené, hogy a nem gyári kétszer olyan szar, mint a "normális" canon...
(mint ahogy sok más dslr kiegészítőnél láthatjuk, nem csak ennél a márkánál, az ár irreálisan magas a tudásához képest (pl vezetékes távkioldók))

(#14164) JackFeryll válasza Telomanikus (#14162) üzenetére


JackFeryll
őstag

Talán jobbak az illesztések, de a Canon markolatok nagyon drágák, de a másikat sem venném meg ennyiért, mert használtan akkor már Canont veszek, vagy akkor 8-10-ért ebayről utángyártottat.

(#14165) Fandango válasza Telomanikus (#14162) üzenetére


Fandango
veterán

Meike markajut nyugodtan vehetsz, teljesen korrekt minoseg es nem draga.

(#14166) Agostino


Agostino
addikt

üdv

az idők folyamán összegyűjtöttem egy rakás fotóskönyvet, persze tudom ez csak a jéghegy csúcsa. ezek közül melyeket érdemes elolvasni, vannak köztük számotokra ismerős címek? scott kelbyket átfutottam már és elismerem jók, ha az ember technikákra kivácsni. engem viszont mélyebben érdekelnének a részletek most, hogy megvettem mellette életem első dslr gépét. nem baj, ha a könyv nincs a listán, mindenféle címet szívesen veszek. tényleg annyi fotós könyv van, mint égen a csillag

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#14167) Balinov válasza JackFeryll (#14155) üzenetére


Balinov
félisten

azert 25-30 korul ki lehet fogni jot is

Agostino: fugg attol is szvsz, hogy milyen temat szeretnel fotozni? modell, portre, varosi pillanatkepek, tajkep, allatfoto, makro, termekfoto,stb..scott kelby megvan, mind a 4, azt kezdesnek mindenkeppen, utana meg a Teged erdeklo fototemaspecifikusan indulnek el (pl. en szeretem a tajkepet, portres konyvet a kezembe se vennek)

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14168) Agostino válasza Balinov (#14167) üzenetére


Agostino
addikt

üdv

nekem természetfotó, lepusztult ipari környezet : ) és makró

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#14169) Balinov válasza Agostino (#14168) üzenetére


Balinov
félisten

akkor eskuvo/rendezvenyfotos konyveket ki is loheted. natgeossal kezdenek

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14170) Tüzi

Halihó!

Szükségem lenne egy ötletre...
Ismerősömnek van egy Pana dmc-fx10 jelzésű kisgépe. Elkezdett egy olyan hülyeséget, hogy amint visszateszem az unlock-olt sd kártyát, azonnal lock-ra teszi... önállóan. Amint bekapcsolom, bőszen közli, hogy az SD zárva van...
Van valakinek ötlete, hogy a földhöz vágáson kívül mit próbáljak tenni vele?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#14171) scarabaeus válasza Tüzi (#14170) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nem a kártya döglődik? Végelgyengülő flash memóriák (kártyák, pendrive-ok) szoktak írásvédetté válni, ami jobb, mintha olvashatatlanná válnának.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#14172) Tüzi válasza scarabaeus (#14171) üzenetére

nem, a gép magától áttolja a pöcköt, amikor benyomod a helyére.
1 éves a kártya, nem hinném, hogy baja van, alig van használva.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#14173) scarabaeus válasza Tüzi (#14172) üzenetére


scarabaeus
őstag

Áttolja??? Hát ilyet még nem pipáltam... Innen már csak egy lépés a vízből bor meg ilyesmik :)

Szerk.: Valami szorulhat esetleg a kártyát vezető sín oldalán, ami elmozdítja. Nem semmi...

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#14174) jjeahh válasza Tüzi (#14172) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ragaszd le :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14175) Tüzi válasza scarabaeus (#14173) üzenetére

majd humorból kérdezek ilyet nem? :D
amint elkezdene bepattanni a helyére a kártya, áttolja a pöcköt az oldalán a fényképező.
ilyet még nem ba..tam én sem, azért kérdem mi a búbánattól lehet ez.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#14176) Sokimm válasza Tüzi (#14175) üzenetére


Sokimm
senior tag

ha pesti vagy, akkor jövőhéten tudok olyan megoldást, hogy viszek egy kompakt, és 2 sd kártyát, hogy lecsekkold melyikkel lehet a baj...

(#14177) Tüzi válasza Sokimm (#14176) üzenetére

balatoni vagyok sajnos (?).
de azért köszi :)
boltban elsőre berakták úgy, hogy nem tolta át a pöcköt, csak nem kérdezték meg miként vitték ezt véghez....

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#14178) Sokimm válasza Tüzi (#14177) üzenetére


Sokimm
senior tag

oh, hát akkor mindegy. (különben elnézést, az értelmezhetetlen fogalmazásomért, most vettem észre (kompakt))

(#14179) hun620 válasza Tüzi (#14172) üzenetére


hun620
aktív tag

Én is jártam már így. Pillanat ragasztóval rögzítsd a megfelelő állásban a pockot.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#14180) gubernya


gubernya
csendes tag

Itt is megkérdezném, hátha tud valaki segíteni.
Segítségre lenne szükségem!
D5100 géppel készítettem nemrég sok fotót és a képeket két ilyen file-ba mentette a gép: USBCÇD?ë
Ezek így elég nagy helyet foglalnak. Miért van és hogy tudom megjeleníteni a képeket?
Most vettem észre, át akartam menteni számítógépre a képeket.
Illetve memory card error-t is szokott írni a gép, pedig több kártyám is van (Sandisk).

(#14181) scarabaeus válasza gubernya (#14180) üzenetére


scarabaeus
őstag

A fájlrendszer sérült, a képeket nagy valószínűséggel vissza lehet még állítani visszaállító programokkal. Ha a fájlrendszert az utolsó formázás óta sok törlés-rögzítés-törlés stb. ciklus érte, akkor több hibával, ha rendszeresen megvolt a format, így a FAT-nek nem kellett fájlrendszer lyukakba bekerülő, de oda nem férő nagyobb fájlokat töredezetté tennie, akkor minden kép simán vissza fog jönni.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#14182) *Ropi* válasza gubernya (#14180) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezek nem hivatalos fájlkiterjesztések. A D5100-ból *.nef vagy *.jpg fájloknak kell kiesniük (videót nem tudom, milyen formátumban ment).

Nagyon úgy tűnik, hogy vagy a kártyáid hibásak, vagy nem kezeli őket rendesen a váz. Első körben külső kártyaolvasóval ellenőrizd, hogy valóban hibásak-e a fájlok, vagy csak a vázon keresztül nem olvasható a kártya! Adatmentés után próbálj meg egy firmware frissítést a vázon, hátha helyrerakja a lelkivilágát!

Ha átnevezed a fájlok kiterjesztését (nef-re vagy jpg-re), akkor sem nyitja meg őket a hozzájuk rendelt program?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14183) gubernya válasza *Ropi* (#14182) üzenetére


gubernya
csendes tag

Kártyaolvasót szoktam használni, először mutatta a képeket, majd átmásolás közben hiba lett és utána ezek a fura file-ok.Utána összekötöttem a gépet is a számítógéppel. Az sem volt sikeres.
Csak képeket készítettem, videót most nem.
Milyen programot ajánlotok és a Nikon szervíz jövőhéten melyik nap és mikor nyit?
Vaku ügyben is el kellene mennem.

(#14184) *Ropi* válasza gubernya (#14183) üzenetére


*Ropi*
félisten

Adatmentéshez Runtime Software GetDataBack For FAT.

Adatmentés után megformáznám a kártyát a számítógépen teljes formázással, majd a vázban is újra. :U Utána tesztelni...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14185) gubernya válasza *Ropi* (#14184) üzenetére


gubernya
csendes tag

Köszönöm!
Elég az ingyenes demo-t letölteni?
Remélem a géppel van a gond, mert garancia van még rá.
De lehet a kártyákkal van a baj, egy helyről vettem őket, de nem egyszerre.

(#14186) *Ropi* válasza gubernya (#14185) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem hiszem, hogy akkor engedi menteni a képeket, csak meg tudod nézni, hogy mit tud(na) menteni. :U

Ha garanciálisak még a kártyák, akkor érdemes kicseréltetni őket. Én is így cseréltettem ki pár hónapja 4 db 8 GB-os Silicon Power 400x kártyát. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14187) GoodGuyFlavi


GoodGuyFlavi
csendes tag

Sziasztok. KB 2 hete vettem egy Canon EOS 60D-s kamerát, olvasgattam a kézikönyvet, meg neten is nézegettem, hogy mi mit jelent, mit cisnál stb, de lenne néhány gyakorlati kérdésem dolgokról amit nem értek, és tök jó lenne, ha mondjuk valaki skypeon aki ért a fotózáshoz egy 10 perc alatt fel tudna világosítani dolgokról. Csak azért akarném skypeon, mert gyorsabb, közvetlenebb stb. Ha valaki lenne ilyen kedves az esetben itt a skypeom: d.flavio1992

köszi előre is. Miután választ kaptam a kérdéseimre rakok ide egy kommentet, csak hogy az után már ne vegyenek fel feleslegesen skypeon.

(#14188) total90 válasza GoodGuyFlavi (#14187) üzenetére


total90
veterán

Egyszerűbb lesz itt kérdezősködni :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#14189) gubernya válasza *Ropi* (#14186) üzenetére


gubernya
csendes tag

Milyen ingyenes programot ajánlasz?

(#14190) *Ropi* válasza gubernya (#14189) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ingyenes adatmentő program? :U Ezt Te sem gondolod komolyan... ;) Max., ha letöltikézed magadnak valami "virágbolti" forrásból. ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14191) copass válasza gubernya (#14189) üzenetére


copass
veterán

photorec pöpec kis cucc.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14192) *Ropi* válasza copass (#14191) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mégis van új a nap alatt. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14193) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Sziasztok!

Tudtok idehaza mondani olyan céget, aki vállal portfolio készítést? Értem ezt úgy, hogy egy rendes könyvbe nyomtat, lehet választani neki borítót, stb, stb.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#14194) gubernya válasza copass (#14191) üzenetére


gubernya
csendes tag

Kösz!
Gondoltam, hogy kevés ilyen ingyenes program azért létezik.
És használtad is? Írhatnál bővebben róla! :)

(#14195) gubernya válasza gubernya (#14194) üzenetére


gubernya
csendes tag

Nem jön be a program, csak fekete ablak aztán semmi...

[ Szerkesztve ]

(#14196) *Ropi* válasza gubernya (#14195) üzenetére


*Ropi*
félisten

És a víruskergető mit szólt hozzá? ;)

Ezért ajánlottam azt amit, mert az biztosan működik. :U

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14197) *Ropi* válasza jaffa 2843 (#14193) üzenetére


*Ropi*
félisten

Konkrétan mit szeretnél?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14198) jaffa 2843 válasza *Ropi* (#14197) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Valami ilyesmit.
Szóval nem olyat, hogy belecsúsztatok egy fóliába egy képet, hanem rendesen fotopapírből van a könyv lapja, amire rá van nyomatva a kép.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#14199) Sokimm válasza jaffa 2843 (#14198) üzenetére


Sokimm
senior tag

ez szerintem csak digitális (könyv) nyomdában elérhető (természetesen a szerkesztői feladat a tied, ha olcsóbban szeretnéd megúszni)... persze biztos van valaki, aki megcsinálja cakundpakk neked, de az ára is biztos borsós lenne... (ha kell, tudok egy nyomdát ajánlani, ahol minőségin dolgoznak (iskolai tan út volt, ahol kaptam egy névjegyet, tehát semmiféle hasznom nincs belőle. Ezzel egyértelműen árakat sem tudok... )

[ Szerkesztve ]

(#14200) qnadam válasza jaffa 2843 (#14198) üzenetére


qnadam
veterán

fotókönyv néven keresd, több cég is készít ilyet :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.